dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 70 z 82
Pokaż wyniki od 1.381 do 1.400 z 1623

Temat: OKNOPLAST - okna: opinie, doświadczenia, modele, obsługa

  1. #1381
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kosia1

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    116

    Domyślnie

    Czyli wnioskuję, że próbowałeś Witku

  2. #1382
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    był tu kiedyś cudowny wątek założony przez Gość, zebrane do kupy wszystkie linki do tematów okiennych i nie tylko
    Tak naprawdę na każde pytanie budowlane jest już na FM odpowiedź
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #1383
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Prosze cię kosia to na mnie działa jak płachta na byka
    Urzedasów mam dość !!! jak chodzisz do spółdzielni aby sprzedali strych pod adaptacje -super Panie no wszystko jest juz w planach sa kosztorysy elewacja robiona ma byc dach zrobimy klatki schody,no szok wyburzaja stawiają nowe ale jak juz przyjdzie co do czego...
    miasto dofinansowuje zabytkowe kamienice i daja 50% zwrotu kosztów .no ok.chodzisz(czyli że ja) załatwiasz papiery wyceny od firm itd
    uchwałe pani robiła tydzien gdzie przychodziłem codziennie bo mówiła "jutro prosze" od poniedziałku to jak w czwartek powiedziałem "wie pani co ja sobie KUR... skocze do prezesa bo pani ma taki zapier... " to uchwała była w 5 min.ale człowiek chce byc uprzejmy by tata był dumny tylko się nie da!
    no i dalej
    załatwiasz papiery kosztorysy a się okazuje ze pani co ci mówiła ze mozemy (jako wspólnota) sie starac o ten zwrot od miasta to nas nie obejmuje bo jestesmy jako zabytek ale nie w tej ksiedze (czy gdzies) w której się budynki zaliczaja.... rotacja ludzi masakryczna co przyjdziesz nowa osoba i temat zaczynasz od początku
    sprawa dla reportera poprostu
    nie dziwie się że tyle zoładkowej czystej filtruje moja wątroba

  4. #1384

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    ...Niech w końcu dotrze do łepetyny że Jaguara w cenie maluch się nie kupi...
    ...Dorzuciłbym do tego jeszcze bardziej brutalną ocenę - wielu po prostu nie stać na budowanie własnego domu. Po prostu rzuca się taki jak Don Kichot na wiatraki i później tnie koszty gdzie tylko się da, i głupio tnie, bo tnie na rzeczach najistotniejszych ale pokazać się z terakota za 100zeta 1mkw trzeba...
    ...oooo i tutaj to Cię jareko popieram w całej rozciągłości... Nie twierdzę Kosia, że Ty tak podeszłaś do tematu bo oczywiście nie tyczą się te zdania 100 % inwestorów, ale na pewno znakomitej większości...
    czasami dochodzi do tego jeszcze jeden mały drobny szczegół czyli Super Doradca w postaci wujka (co to kiedyś na budowie robił), szwagra (co to dopiero się budował) i sąsiada (który co jak co, ale na pewno wie lepiej) Super Doradca potrafi przekonać inwestora do każdej oszczędności, potrafi wypunktować co jest na pewno niepotrzebne bo to zwykłe naciąganie jest, potrafi udowodnić, że lepiej wziąć tego Kazika co to mieszka trzy chałupy za moimi teściami niż jakąś tam "firmę" co na pewno zna się tylko na wyciąganiu pieniędzy....

    a teraz autentyczny cytat wiadomości od inwestora:
    "...to są ceny i zakres prac, które dają mi "paprochy" z całego województwa, ale powiem Ci, ze nie będę się wahał żeby zaryzykować skorzystanie z ich usług skoro mam zafundować sobie rekuperator za 10tysięcy...."

    kolejny cytat tego samego autora z bloga budowlanego z cyklu : jak nas widzą inwestorzy :
    "...Okropna jest ta patologia w naszym społeczeństwie i pojawia się prawie wszędzie. Nawet taki instalator, który wchodzi w układ z hurtownią i bierze od nich łapówę żeby brał w przyszłości od nich materiały dla inwestora. Jak go nazwac? Przecież taka hurtownia podrasowuje potem fakture żeby odebrać sobie te pieniądze przeznaczone dla instalatora.
    I jak tu się nie załamać faktem, że otaczają nas ludzie hieny, ludzie karły moralne i właśnie złodzieje..."

    chyba komentarze są zbyteczne...
    Ostatnio edytowane przez Sławek... ; 16-02-2012 o 16:03
    ...

  5. #1385
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek... Zobacz post
    ...chyba komentarze są zbyteczne...
    zbyteczne ale czy ktokolwiek jest w stanie mieć choć odrobinę odwagi cywilnej by się do tego przyznać ?
    Dookoła tylko ku...wy i złodzieje ale ja? ja czysty jak łza, ideał chodzący
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #1386

    Domyślnie

    ... i chyba nie trzeba dodawać, że to właśnie ten typ inwestora jest najbardziej wymagający przy odbiorze i najpierw wybierze tańszą ekipę, która np położy mu płytki bez gruntowania (ale za to taniej) oraz pierwszy poleci do sądu z tą ekipą jeśli mu się któraś płytka odspoi....druga strona medalu jest taka, że część firm świadomie zaniża jakość usług i użytych materiałów tylko po to żeby przetrwać i być tańszymi od konkurencji czym dostosowują się do wymagań tych "inwestorów" dla których jedynym kryterium jest cena....
    ...to jest błędne koło....
    ...

  7. #1387
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek... Zobacz post
    ...to jest błędne koło....
    Jest Sławku, od wielu lat jest. Więcej wzajemnego szacunku obie strony miały do siebie za czasów komuny niż teraz.
    Ja się nie stosuję, nie równam do najtańszych bo wiem, że jest pewna granica poniżej której się po prostu nie opłaca lub musiałoby to odbijać się na jakości wykonanej pracy i użytych materiałów. Stąd taki a nie inny wybrany profil do sprzedaży, takie a nie inne materiały do montażu. Na robotę nie narzekam, są miesiące gdzie tydzień ma za mało dni
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #1388

    Domyślnie

    Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ciekawe czy Wy instalatorzy, gdy potrzebujecie kupić jakąś usługę to też płacicie za 'mercedesa'. Np zapraszam po tłumaczenia za 100zł/stronę. Gwarantuję jakość, kupicie Jaguara za cenę Jaguara; ale nie, pewnie wybiezecie paprocha za 30zł i potem płacz...

  9. #1389
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Mnie doświadczenie życiowe nauczyło, że nie warto kupować rzeczy najtańszych. Jeżeli się na czymś nie znam dobrze to wolę zapłacić więcej ale kupić produkt markowy - mam przynajmniej znacznie większą szansę na zadowolenie z zakupu.
    Akurat tłumaczenie to kiepski przykład wg mnie. Jak chcę tylko zapoznać się z treścią to "paproch" wystarczy albo google A jak chcę mieć gwarancję jakości to idę do tłumacza przysięgłego.

  10. #1390

    Domyślnie

    ...sorki owp, ale głupio gadasz
    czasami widuje się oferentów, których cena oferowana jest poniżej kosztów materiałów (patrz-odcinek A4 Łódź-Wawa) i nawet wtedy znajdzie się na pewno jakiś inwestor (GDDKiA) i podpisze umowę licząc na cud....
    niestety cuda rzadko się zdarzają co w tym przypadku odczuje na własnej skórze pół Europy jadąc na mecz
    ...

  11. #1391

    Domyślnie

    bwojtek - ale o co chodzi? Większość na tym forum pyta o firmy takie jak oknoplast, ms, jezierski, eurocolor, kns, a ciągle tylko słychać, że wszyscy szukają najtańszych. Spośród kilku budów, które akurat znajomi zaczęli, nie ma nikogo, kto chciałby najtańsze. Wszyscy starają się szukać kompromisu, stawiając na jakość i szukając dobrej ceny. Przykład z tłumaczeniem, był tylko przykładem, ale wiesz jak jeszcze niedawno dostawało się tytuł przysięgłego tłumacza? Nie byłbyś wtedy pewny tej jakości...
    Sławek - A4 jest trochę niżej Sugerujesz, że Okonplast jest taką autostradą poniżej kosztów? Autostrady to zły przykład, bo tam są przekręty z obu stron na potęgę.

  12. #1392

    Domyślnie

    jeszcze jedno jest tu przykre

    ze wy ndala wierzycie ze jak zaplacicie za to drozsze to bedzie to dobre
    ja z perspektywy zaluje wielu zakupow tych niby lepszych bo markowych rzeczy
    zyjemy w czasach, w ktorych malo co jest dobre, trwale i na wieki

    np. kibel ROCA za cos kolo 700zł 3 razy nie moglem odebrac bo ceramika tak byla krzywa
    deske taka bajer-fantastik wolnoopadajaca 2 razy nie moglem odebrac bo miala jakies wady
    i co uslyszalem no wie Pan jak bys pan kupil kibel za 4000zł to wtedy firma podukuje 20szt. muszli 19 tych mniej udanych tlucze a Pan dostaje to 1 i dlatego ona kossztuje 4000zł

    i takze wyznaje zasade biednego nie stac na tandete tyle ze dzis malo co tandeta nie jest !!!!
    bombel

  13. #1393

    Domyślnie

    ...prawda jest taka, że rzeczywiście nie zawsze to co najdroższe musi być najlepsze , ale z tym się chyba zgodzi każdy, że nie ma możliwości żeby to co najtańsze było najlepsze, więc idąc tym tokiem myślenia żeby mieć coś dobrego raczej trzeba przebierać w droższych ofertach
    tutaj cudów nie ma, jako przykład: byłem kiedyś u producenta narzędzi typu szpachelki,packi itp i zobaczyłem narzędzie identyczne jak w Casto na półce. Zapytałem o cenę i okazało się, że po rabacie kosztuje u producenta drożej niż w Casto, gdy zapytałem o ten fenomen dowiedziałem się, że dla Casto robią te narzędzia z tańszej, ale o wiele gorszej blachy i stąd ta cena....
    ...

  14. #1394
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    okna w Castoramie czy w jakimkolwiek innym markecie, piękne, tanie, suuuper, dosłownie super tylko ta ich waga
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  15. #1395

    Domyślnie

    w Casto (w mojej okolicy) są okna na profilu WinTech - wzmocnienie kompozytowe. O34 można podnieść jedną ręką

  16. #1396
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.120

    Domyślnie

    To wzmocnienie takie grube? Może z tektury?
    Albo..to ścianki profilu takie delikatne, że zwykła stal wygląda jak na suyper gruby kształtownik....

  17. #1397
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    To jest wzmocnienie z plastiku! System zdaje się z Turcji?

  18. #1398

    Domyślnie

    Może to coś jak ciepłe wzmocnienie MS ?

  19. #1399
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.120

    Domyślnie

    Czyżbyśmy byli do tyłu z energooszczędnością? (może to super materiał na wszystkie problemy typo AD)
    Ech Turcy, wychodzili swoje. Widziałem ich propozycje na targach - 3 komory w PCW, jedna komora w aluminium..

  20. #1400
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Fin, dlaczego się nabijasz z Turków? Gdybyś tam mieszkał tez wystarczyłaby Ci tylko jedna komora
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

Strona 70 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony