dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 209 z 245
Pokaż wyniki od 4.161 do 4.180 z 4881
  1. #4161
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Dobre ! - "Nie ma róży bez ognia", ale trafiłeś
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  2. #4162
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Dobre ! - "Nie ma róży bez ognia", ale trafiłeś
    Po prostu przypomniałem sobie tę scenę oglądaną jeszcze w latach 70-tych ubiegłego wieku .
    Zwłaszcza tę izolację od wewnątrz .

  3. #4163
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    Henok brawa za rozwikłanie zagadki domów izolowanych
    teraz już zawsze będę tak kojarzył budownictwo izolowane
    hihihihihihih
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  4. #4164
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    To jest rzeczywiście najbardziej wydajne rozwiązanie. Pozwala osiągnąć wyniki znacznie lepsze niż zakładane w domu pasywnym, bo dodatkowo rozwiązuje problem taniej ciepłej wody. Kluczem do sukcesu jest tu pompa ciepła, która potrafi dobrze współpracować z panelami PV (dostosowuje swoja moc do mocy dostarczanej z paneli PV). Tak jak o tym pisałem wcześniej pojawienie się takich pomp ciepła jest kwestią bardzo krótkiego czasu (inwerter paneli PV może być jednocześnie inwerterem dla pompy ciepła).
    jak już pisałem Stiebel od 1 kwietnia będzie sprzedawał takie pompy do CWU - 220ltr ok 7700 netto i 300ltr cok 8300 netto - nie pamiętam dokładnie cen

  5. #4165
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie


  6. #4166
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    jak już pisałem Stiebel od 1 kwietnia będzie sprzedawał takie pompy do CWU - 220ltr ok 7700 netto i 300ltr cok 8300 netto - nie pamiętam dokładnie cen
    Ja jestem za tzw. zbiorczą instalacją fotowoltaiczną, czyli taką, która generuje prąd na potrzeby całego domu. Jeśli tylko pojawi się opcja półrocznego bilansowania energii z zakładem energetycznym to nic więcej do szczęścia nie trzeba. No może dofinansowanie inwestycji na PV, ale to już się pojawiło
    Lokalne instalacje PV zasilające jedno źródło z definicji nie są optymalnym rozwiązaniem.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  7. #4167
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    A ja durny myślałem ,że domy izolowane to takie z 30cm izolacji od środka.Tym czasem najbliższy izolowany to w Fordonie dla Dam i Potulicach dla Panów.
    Coś w tym jest,że człowiek całe życie się uczy i durny umrze.

    ps. Surgi. Dom pasywny z przyczyn ideologicznych nie może być grzany ciepłym powietrzem ,bo co wtedy z wentylacją wyporową i małą ilością powietrza dla komfortu?

  8. #4168
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    To jest rzeczywiście najbardziej wydajne rozwiązanie. Pozwala osiągnąć wyniki znacznie lepsze niż zakładane w domu pasywnym, bo dodatkowo rozwiązuje problem taniej ciepłej wody. Kluczem do sukcesu jest tu pompa ciepła, która potrafi dobrze współpracować z panelami PV (dostosowuje swoja moc do mocy dostarczanej z paneli PV). Tak jak o tym pisałem wcześniej pojawienie się takich pomp ciepła jest kwestią bardzo krótkiego czasu (inwerter paneli PV może być jednocześnie inwerterem dla pompy ciepła).
    Takie marzenie mam. PC napędzana z PV (jak oby dwie stanieją) a karmiona powietrzem zużytym z domu i GWC.
    Takie marzenie na pohybel Putinowi i Szejkom.

  9. #4169
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Ja jestem za tzw. zbiorczą instalacją fotowoltaiczną, czyli taką, która generuje prąd na potrzeby całego domu. Jeśli tylko pojawi się opcja półrocznego bilansowania energii z zakładem energetycznym to nic więcej do szczęścia nie trzeba. No może dofinansowanie inwestycji na PV, ale to już się pojawiło
    Lokalne instalacje PV zasilające jedno źródło z definicji nie są optymalnym rozwiązaniem.
    Właściwie to masz rację. Pełna integracja pompy ciepła i instalacji PV miałaby sens w układzie wyspowym, czyli odciętym od sieci. Jeżeli mamy dostęp do sieci i przyłącze energetyczne jest w stanie przesłać co najmniej moc równą mocy szczytowej PV, to takie połączenie jest najlepszym rozwiązaniem. Jest to też rozwiązanie korzystne dla dostawców energii, bo w znacznym stopniu ogranicza szczytowe zapotrzebowanie na energię, które występuje w ciągu dnia. Szczególnie korzystna sytuacja jest w upały, kiedy w coraz większym stopniu wykorzystywane są układy klimatyzacji. To, że w zimie instalacja PV produkuje mniej energii też nie musi być tragedią, ponieważ wtedy energię mogą produkować elektrociepłownie, które mają znacznie większą sprawność jej wytwarzania, niż elektrownie, w których do chłodzenia wykorzystuje się wodę z wód powierzchniowych czy chłodnie kominowe.
    Oczywiście, jeżeli znacznie przewymiarujemy instalację PV, w stosunku do naszych potrzeb, to będziemy sponsorowali dostawców energii, sprzedając im energię po śmiesznie niskiej cenie (chociaż w efekcie końcowym powinno to skutkować obniżką cen energii sprzedawanej przez dostawców).
    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Takie marzenie mam. PC napędzana z PV (jak oby dwie stanieją) a karmiona powietrzem zużytym z domu i GWC.
    Takie marzenie na pohybel Putinowi i Szejkom.
    PV i PCi stanieją, gdy będą produkowane i instalowane na dużo większą skalę.

  10. #4170
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Takie marzenie mam. PC napędzana z PV (jak oby dwie stanieją) a karmiona powietrzem zużytym z domu i GWC.
    Takie marzenie na pohybel Putinowi i Szejkom.
    Już dawno staniały na tyle, że kotłownia gazowa jest droższa! Wystarczy dom zaizolować - PV i PPCi poniżej 0.5kW... Przy 5 kWh/dobę zobaczy Pan jak wszystko jest tanie.

  11. #4171
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    .....Ma być tak słonecznie do czwartku .Ciekawe ile wtedy nabije o ile nabije.Szkielet reaguje natychmiast niestety.
    jak tam sytuacja na froncie??
    u mnie 21,6 (korytarz , centralna część domu, brak zysków słonecznych) i 22,4 w kuchni gdzie słońce świeciło do 17

  12. #4172
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    To zależy od przejrzystości powietrza. Dzisiaj powietrze było lekko zamglone ,ale 24oC dało. Z tym,że w szkielecie wszystko zaczyna się od nowa ,codziennie. Akumulacja nędzna więc kompensacji nie ma.
    Z twoich temperatur wynika że szału nie ma.To już któryś dzień słoneczny.No i ciekawe czy grzejesz czy tylko słoneczko?

  13. #4173
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    16kWh/24 w ciagu ostatnich 2 dni - tej nocy bylo -5/-6 stopni , głównie żre poddasze i 2 pomieszczenia północne, po nocy moge podac Ci ile poszlo tej nocy

  14. #4174
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    16kWh/24 w ciagu ostatnich 2 dni - tej nocy bylo -5/-6 stopni , głównie żre poddasze i 2 pomieszczenia północne, po nocy moge podac Ci ile poszlo tej nocy
    Podaj podaj . Mam przy okazji pytanie odnośnie + energetyczności okien. Wiesz może jakie jest zużycie energii na CO jak świeci słońce w okna a jakie jest gdy tego słońca nie ma.Oczywiście w porównywalnych temp.zewnętrznych.Jesteś przekonany że okna południowe dają więcej jak tracą?

  15. #4175
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Podaj podaj . Mam przy okazji pytanie odnośnie + energetyczności okien. Wiesz może jakie jest zużycie energii na CO jak świeci słońce w okna a jakie jest gdy tego słońca nie ma.Oczywiście w porównywalnych temp.zewnętrznych.Jesteś przekonany że okna południowe dają więcej jak tracą?
    Też jestem ciekaw jakie Konrad ma w tym temacie odczucia. Sam chcę zastosować pakiety szybowe o U=0,6 i g=62% zamiast pakietów U=0,5 i g=50%. I nie tylko od południa.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  16. #4176
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Domyślnie

    Oczywiście że okna południowe więcej zyskują niż tracą. Zwykle okna dwuszybowe o większej przepuszczalności mają lepszy bilans energetyczny od okien trzyszybowych.
    Ile dokładnie - trzeba podać lokalizację, orientację, powierzchnię okien oraz temperaturę wewnątrz, i wrzucić w program do audytów. Od razu mówię, że nie mam czasu na robienie indywidualnych symulacji, ale tak mi zwykle w audytach wychodzi. Jest to też często poruszany temat w literaturze o domach pasywnych i energooszczędnych.

  17. #4177
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    chłopaki w watku o oknach liczyli juz to dawno i wniosek wlasnie byla taki jak pisze Indiana_ od południa wystarczy pakiet 2 szybowy

    po nocy 7,4 kWh zużycia temperatura w domu
    temperatura w całym domu 21,3 (zarówno kuchania jak i centralna nienasłoneczniona część - korytarz)

  18. #4178

    Domyślnie

    Ja bym i tak od poludnia typowe pakiety z U 0,5 z dodatkowa powloka ograniczajaca nagrzewanie pomieszczen, dlaczego?

    Zima slonce swieci tak nisko, ze i tak z nawiazka naswietla okno poludniowe, latem mozna nie zaslaniac zaluzjami/okapami a i tak domu nie przegrzeje.

    Z reszta ostatniego lata to nie bezsporednie promieniowanie przegrzewalo domy tylko utrzymujaca sie ponad 2 tygodnie temp w okolicy 30 stopni, kazdy kto ma taras i go aktywnie uzywa wpuszcza dziennie tyle cieplego, ze zadne rolety tu nie pomoga
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  19. #4179
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Mimo wszystko jestem zwolennikiem systemów-urządzeń dedykowanych . Kolektor do zbierania promieni słonecznych,okna dla światła.
    Z doświadczenia wiem,że latem okna południowe jednak do końca nie są dobrym pomysłem, bo przysłanianie całkowite jest absurdem ,a słońce po uzyskaniu zenitu zaczyna opadać, a wtedy żadna markiza nie daje rady.Mam w linii szczytowej ściany,celowo nie wycięty szpaler pięciu sosen od zachodniej strony. Mają teraz z 5m. Może za dwa lata coś pomogą. No i od kwietnia do września zaczynają się problemy.Pół roku.

  20. #4180

    Domyślnie

    Panowie, jakie średnicy rury ciągnąć do pomieszczeń?
    Pokoje, łazienka itd.
    Do każdego pomieszczenia ze skrzynek rozprężnych na strychu osobna nitka?
    Ponadto mam mały problem z centralnym nawiewem. Główna rura która miała iść ze śmierdziela leci kilka metrów od centralnego holu. Na parterze będzie ze 20cm styro, mogę wrzucić jakiś płaski kanał i dociągnąć bezpośrednio pod wylewką kosztem cieńszej izolacji.
    Na piętrze jeszcze nie wiem jak to rozwiązać.
    Na piętrze tylko 3cm styro w podłogę, nie mam gdzie schować.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Strona 209 z 245

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony