dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 19 z 22
Pokaż wyniki od 361 do 380 z 423
  1. #361
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał pagu Zobacz post
    Czemu zrezygnowałeś z poprzednie koncepcji na podłogę i dałeś panele ?
    Gr panela to 10mm czy 8mm ?
    Było parę powodów rezygnacji z posadzki betonowej. W przypadku wybrania wersji ekonomicznej, problemy z wykonaniem podłogi z betonu posadzkowego. Przy wersji "gotowej" (w sensie beton architektoniczny/żywica) cena. Finalnie: możliwość zmiany aranżacji w przyszłości (co byłoby ciężkie w przypadku żywicy, betonu dekoracyjnego: chodzi o wysokości). Z podłogi jesteśmy akurat bardzo zadowoleni. Grubość panela to 10 mm.

    Jak wcześniej obiecałem, poniżej zdjęcia wykończonego blatu:









    Jest też łóżko na swoim miejscu:





    W weekend miałem też przyjemność (pośród miliona innych prac) składać parę mebli z Ikei. Muszę powiedzieć, że różnica w jakości pomiedzy nimi a meblami robionymi przez stolarza jest naprawdę zauważalna, jednakże relacja cena/jakość jest akceptowalna.

    Pan Janusz zrobił pomiary zabudowy telewizyjnej i podobno niedługo ma być wykonywana.

    Z innych wiadomości: mieszkamy od niedzieli.

  2. #362

    Domyślnie

    Rama łóżka z tego co widzę jest stalowa? Ona jest spawana całościowo, czy są elementy skręcane?
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  3. #363

    Domyślnie

    Cytat Napisał thoreg Zobacz post
    Z innych wiadomości: mieszkamy od niedzieli.
    Nic tylko pogratulować

  4. #364
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Rama łóżka z tego co widzę jest stalowa? Ona jest spawana całościowo, czy są elementy skręcane?
    Rama jest stalowa, z profili 50x50 oraz 40x40, dzielona na 3 części: przód, tył oraz środek (przepraszam za brak profesjonalnego nazewnictwa ). Łączenia na nitonakrętki.

    Taka mała obserwacja z 5 dni mieszkania: wentylacja mechaniczna bez GWC czy odzysku ciepła sprawia, że w domu jest niekomfortowo... Co ciekawe, brak działania wentylacji oraz otwartych okien nie powoduje dyskomfortu przez dosyć długi czas. Do momentu zainstalowania rekuperatora włączamy wentylację okresowo.

  5. #365

    Domyślnie

    Witam. Pisze poraz kolejny bo co wysyłam to pokazuje jakiś blad chciałem pogratulować projektu bo jest świetny i zapytać o to jak wentylujesz dach? Nie masz łat wiec powietrze nie owiewa desek od góry i nie masz wlotu powietrza od dolu, bo szczelnie zaizolowales styropianem z zewnątrz i od środka robiąc te "burty" dla izolacji sufitu. Chyba ze się mylę to przepraszam. Jak zatem planujesz dach wentylowac ? 3mam kciuki za dalsze etapy budowy i oczywiście podglądam dalej. Pozdrawiam.

  6. #366
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cześć. Chyba rzeczywiście o tym nie pisałem. W podbitce mam szczelinę 2 cm po całej długości. "Burty" nie dochodzą do deskowania. Jest zostawiona szczelina ok. 3-5 cm. Jak będę w domu, gdy jeszcze będzie jasno, to pstryknę fotki jak to wygląda. Może nawet znajdę dzisiaj wenę na zrobienie jakiegoś wpisu.

  7. #367
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Dzisiaj wypada akurat dokładnie 2 miesiące odkąd mieszkamy. Uzbierało się trochę nowości, więc aktualizacja będzie podzielona na kilka postów rozciągniętych w czasie. Mieszka nam się bardzo dobrze. Oczywiście słabo mi idzie zabieranie się do roboty w domu (1 miesiąc zajęło mi podłączenie odprowadzenia skroplin z reku do kanalizacji: robota na dosłownie 5 minut; zamiast tego wolałem wylewać wiadra z wodą ).

    Z rzeczy technicznych: 24 listopada został zamontowany rekuperator. Wentylacja bez odzysku ciepła nie była komfortowa, więc wyczekiwaliśmy tego momentu. Pierwotnie miały być Airpack HOME 400V, ale wybrałem AERISnext 350 w wersji standard. Co przeważyło:
    - Aeris dostępny był od ręki, na Airpacka trzeba było czekać 2-3 tygodnie
    - w Airpacku trzeba dopłacić do modułu CF (automatyczna modulacja wydajności wentylatorów), w Aerisie jest to w standardzie
    - Airpack to stosunkowo nowa konstrukcja, więc bałem się problemów wieku dziecięcego (w wątku na forum już pojawiają się posty użytkowników zgłaszających problemy), więc bardziej ufałem Zehnderowi
    - i finalny powód: Aeris był ponad 1000 zł tańszy niż Airpack (w ofercie tego samego instalatora)

    Centrala jest naprawdę bardzo cicha. Przy maksymalnej wydajności nie słychać jej w innych częściach domu. Informacyjnie: całość na gotowo (rekuperator, sterownik, montaż, materiały, regulacja) z fakturą wyniosła mnie poniżej 8000 zł. Swoją drogą bardzo rozbawiło mnie kilku instalatorów, którzy w wycenie podawali ceny katalogowe i doliczali 2000 zł za montaż. I jeszcze zdziwienie, że nie byłem zainteresowany Oczywiście mówię tylko o montażu rekuperatora z regulacją instalacji.

    Pompa ciepła sobie działa. Grzeje wodę i dom średnio zużywając 14,3 kWh dziennie (średnia z okresu 15.11.2017-31.12.2017). W to wliczona jest praca grzałki 2 kW do dezynfekcji zbiornika (dezynfekcja chyba odbywa się codziennie, ale to jeszcze będę musiał ustawić/sprawdzić).

    Łazienka główna jest skończona w 99% (zostały mi jeszcze pierdoły, które pewnie zrobię za 2 lata ;P). Wyszło nawet nieźle, aczkolwiek przy dopływie weny będę chciał zmienić obudowę wanny na akryl, że zgrywał się z forntami mebli. Muszę powiedzieć, że dużą robotę robi lustro do samego sufitu we wnęce.





    Na zdjęcie poniżej jeszcze nie założone drzwiczki rewizyjne, ale udało mi się już to ogarnąć.





    Mała zajawka dla przyszłych wpisów. 156 sztuk formatek. Będzie z tego garderoba, spiżarnia oraz gabinet. Ikea, wersja dla zaawansowanych.



    Przypomniała mi się jeszcze jedna istotna rzecz: nie polecam firmy Sain budownictwo Hubert Paduch. Drugi raz nie wybrałbym tej firmy do robienia ocieplenia i elewacji, zresztą do jakichkolwiek innych robót również.

  8. #368

    Domyślnie

    Hej, widziałem ostatnio Twój dom z bliska(chciałem zobaczyć blachę na żywo) i nic na elewacji nie rzuciło mi się w oczy

  9. #369
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Hej, widziałem ostatnio Twój dom z bliska(chciałem zobaczyć blachę na żywo) i nic na elewacji nie rzuciło mi się w oczy
    Bo najprawdopodobniej widziałeś po poprawkach. [tutaj napisałem kilka słów na temat współpracy z Sain, ale stwierdziłem, że nie ma sensu opisywanie tego: napiszę tylko, że czekanie 4 miesiące na wizję lokalną to przegięcie] Uprzedzając pytania: to moja ostatnia wypowiedź na temat firmy Sain Budownictwo w tym wątku.

    Wekto: masz pełną skrzynkę, więc nie mogę odpisać Ci na PW.

  10. #370

    Domyślnie

    taki offtop
    nie polecam firmy Sain budownictwo Hubert Paduch. Drugi raz nie wybrałbym tej firmy do robienia ocieplenia i elewacji, zresztą do jakichkolwiek innych robót również.
    To chyba 6 czy 7 zła opiniana temat tej firmy, którą słyszę w temacie tynków i elewacji.

  11. #371
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    To podaj tą firmę na czarną listę, aby innych ustrzec.

  12. #372
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Na pewno o tym wspomnę jak będę robił wpis dotyczący wykonawców, którzy u mnie pracowali.

    Kilka osób pytało się o oświetlenie w salonie (konkretnie lampa nad stołem), więc pstryknąłem fotki.





    Fajnie to ze sobą współgra, ponieważ linie świetlne dają dużo światła, natomiast lampa nad stołem tworzy fajnyu nastrój. Pojawił się też nowy mebel własnej konstrukcji:





    Wygląda fajnie, ale trochę przegiąłem jeśli chodzi o proporcje: jest trochę za duży. W wolnej chwili będę przerabiał.

  13. #373

    Domyślnie

    Mógłbyś napisać ile kosztowały Cię profile SEPOD/TESPO, taśmy led? Gdzie to kupiłeś?
    Znalazłem tutaj: http://gomarplus.pl/sklep/c,8,oprawy...e-dla-led.html i taśmy tesame co masz u siebie i profile. Jeśli to ceny za 1mb to musiało to kosztować całkiem duuużo kasy. Chciałbym u siebie też tak rozwiązać oświetlenie salonu (+ dołożyć dodatkowe taśmy led RGB nawet jakieś tanie byle można było czasami to włączyć, tudzież przyszpanować i wyłączyć).

    Pozdrawiam
    Karol

  14. #374
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Przydała by się informacja na jakich lededach to robiłeś i ile mb poszło oraz w ilu rzędach, tak dla potomnych

  15. #375

    Domyślnie

    Cytat Napisał wally666 Zobacz post
    Przydała by się informacja na jakich lededach to robiłeś i ile mb poszło oraz w ilu rzędach, tak dla potomnych

    Wszystko to zostało napisane nie wiem tylko czy wspominał o długościach. To mnie też interesuje.

    Taśma LED 008-025-08-03 SL barwa 3000K, po dwie w profilu LED.
    Ja właśnie dzowniłem do firmy, której link podałem wyżej. Jakbym chciał tak dwie lampy w kształcie eLek zrobić o wymiarach 2,5+1,5 m czyli razem 8mb to kosztowało by to (same profile i ledy bez przewodów/ zasilaczy i transportu) 2400zł. Trochę MEGA dużo jak za oświetlenie. Już kombinuję by kupić samemu kątownik ALU taki grubościenny by można było go lekko podfreować wewnątrz by zatopić poliwęglan. Potem dać do anodowania no a owy poliwęglan zamówić ze stron, których pełno jest w sieci (zwykle i kątowniki alu/ profile i tworzywa można kupić na raz np akces plexi - akurat oni mnie już kiedyś zawiedli). Taką lampę robiłem sobie do pracy. Mam paski led (sztywne 4szt po 30cm 8W/ sztuka) i profil 1mb 20x40x20 + pleksi matowa. Jak się okazuje, kluś wcale nie ma jakiś wynalazków z tymi poliwęglanami bo też tylko 52% przepuszczą światła.

    Pozdrawiam
    Karol

  16. #376

    Domyślnie

    Jeszcze jedna sprawa mnie nurtuje. W takich profilach o długości 8mb łącznie było by 16mb taśmy o mocy 9,6W/mb a to daje razem moc światła ~154W Czyli energooszczędne diody LED wcale nie wychodzą w takich układach 'energooszczędnie' W sumie to ta moja lampa warsztatowa wypada jeszcze gorzej pod tym względem 28W/mb a mam takie dwie obok siebie bo mało mi było światła

  17. #377
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Przecież pisałem wcześniej (przed chwilą znalazłem nawet posta, w którym podawałem ceny katalogowe...), że jest drogo, więc skąd te zdziwienie? Oświetlenie jest takim segmentem, że niestandardowe rozwiązania, które dobrze wyglądają są drogie. Można samemu kombinować, jeśli ktoś ma czas i chęci... Materiały kupowane dokładnie w tym miejscu, które wskazałeś. Cen Ci nie podam, bo ta informacja Ci się nie przyda, bo takich rabatów nie uzyskasz (chyba, że jesteś firmą wykonawczą współpracująca z nimi, ale jakbyś był to nie byłoby pytania ) Ja u siebie mam konfigurację 8+6 metrów, więc całościowo wychodzi ok. 270 W. Nie widziałem innej alternatywy na oświetlenie w salonie, a że nie jest to mało? No cóż, w końcu trzeba jakoś dostarczyć odpowiednią ilość lumenów na 40 m2.

  18. #378
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    co do KLUŚ -> allegro są też inne profile ale nie bede tu zaśmiecał dziennika
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  19. #379

    Domyślnie

    brawo uciu
    Niby też nie chciałem już drążyć tematu ani zaśmiecać pięknego dziennika (więc przepraszam bo powsterzymać się nie mogę porównania):
    SEPOD 174,77/ mb (z pcv) http://gomarplus.pl/sklep/p,692,profil-sepod.html
    SEPOD 79,99/ mb (bez pcv) http://oswietlenia.com/profil-sepod-...-led-klus.html (znaleziona firma na allegro, bestlook z wa-wy)
    Ładnie przybijają swoją marżę. Ciągle to powtarzam, z inwestorów to można golić aż do łysego... bez skrupułów (a sam nie lubię jak ktoś mnie inwestorem nazywa )

  20. #380
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Emek81
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam, przecztałem dzisiaj cały dziennik i powiem że super to wszystko wyszło. Interesuje mnie sprawa elektryki, pisałeś o poradniku który poleciłeś. Jak ostatecznie sie skończyło? Rozdzielnie pospinałeś sam? całą instalację projektowałeś tradycyjnie na papierze czy używałeś programów omawianych w poradniku?

    Pozdrawiam Emanuel.

Strona 19 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony