dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 98 z 100
Pokaż wyniki od 1.941 do 1.960 z 1988
  1. #1941
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.655
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Już wiem, dlaczego ktoś tu opisywal, jak przejście z ogrzewania drewnem na gaz spowodowało obniżenie kosztów grzania domu

    W takim razie dane podawane przez producentów wkładów, kóz, piecyków ie mają pokrycia w rzeczywistości...

  2. #1942
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.406
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Już wiem, dlaczego ktoś tu opisywal, jak przejście z ogrzewania drewnem na gaz spowodowało obniżenie kosztów grzania domu

    W takim razie dane podawane przez producentów wkładów, kóz, piecyków ie mają pokrycia w rzeczywistości...
    Też mam z tym problem, ale odpuszczam. To sprawa kulturowa...kariery marketowego wkładu do celów grzewczych w Polsce. W Austrii nikt przy zdrowych zmysłach nie grzeje domu kominkiem! Od tego jest tam piec albo piecokominek. I doczytałem w końcu, że 40% domów w ten sposób grzeją...

  3. #1943
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.932

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    1.. Pierwsze w miarę szczelne wkłady kominkowe (załóżmy 20 lat temu), miały sprawność potwierdzoną laboratoryjnie na poziomie 70-75 %. Zakładaliśmy wówczas, że 20% każde urządzenie musi oddać do komina, żeby był ciąg. Takimi wkładami ogrzewałem z systemem DGP dom ok 120 - 140 m2.

    2. Pojawia się w mojej firmie zainteresowanie wodniakami, przed którymi broniłem się dzielnie i długo. Identycznej wielkości skrzynka, ale z podwójnymi bokami wypełnionymi wodą i górą podobnie. No i szok! Tą samą ilością drewna, dokładaną mniej więcej w podobnych interwałach czasowych ogrzewa dom....220 - 250 m2! 150% sprawności??...

    3. No i powrót do tradycji rodzinnej - zarzuconego kiedyś zduństwa. Umiejętne wykorzystanie wiedzy dziadków, połączenie dotychczasowych doświadczeń z doświadczeniami kolegów z Austrii, Czech, Niemiec - piecokominek. Tworze swój system......Okazuje się, że tym ustrojstwem mogę ogrzewać dom 220-250 m2 ....o połowę zmniejszając zużycie drewna. Jak wiesz, od dłuższego czasu forumowiczom pytającym o coś do grzania, odradzam wkłady kominkowe

    W telegraficznym skrócie....Nie pytaj mnie jak to jest i o co tu chodzi. Taka jest rzeczywistość badawcza, że sprawność w pojęciu laboratorium certyfikacyjnym, nie ma związku z wydajnośćią czy zużyciem opału.
    Nie ma kominków o 150% sprawności.
    Inne dane wejściowe to i inne wyniki.
    Różne domy, różne ocieplenia, różne temperatury, różne sposoby rozprowadzania ciepła.
    W jaki sposób piecokominek rozprowadza ciepło w dwukondygnacyjnym domu z 5 pomieszczeniami na kondygnację?

    Analizując 1 i 2 to w przypadku 2 masz 2x większą powierzchnię (kubaturę) ogrzewaną przy użyciu tej samej ilości opału.
    Czyżby była sprawność 150% ?
    W przypadku 3 masz 2x większą (w stosunku do 1) powierzchnię przy 2x mniejszej ilości drewna.
    Czyżby sprawność była na poziomie 300% ?
    Piszesz totalne bajki.

    1. W jaki sposób ogrzewasz piecokominkiem to 220-250m2? Przez promieniowanie? Przechodzi przez ściany i przez stropy?
    2. Może w przypadku 1 sprawność wynosi nie 70-75% tylko 20% ? i wtedy w przypadku 2 sprawność wynosi 40% a w przypadku 3 zbliża się do 80% ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #1944
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Nie ma kominków o 150% sprawności.
    Inne dane wejściowe to i inne wyniki.
    Różne domy, różne ocieplenia, różne temperatury, różne sposoby rozprowadzania ciepła.
    W jaki sposób piecokominek rozprowadza ciepło w dwukondygnacyjnym domu z 5 pomieszczeniami na kondygnację?

    Analizując 1 i 2 to w przypadku 2 masz 2x większą powierzchnię (kubaturę) ogrzewaną przy użyciu tej samej ilości opału.
    Czyżby była sprawność 150% ?
    W przypadku 3 masz 2x większą (w stosunku do 1) powierzchnię przy 2x mniejszej ilości drewna.
    Czyżby sprawność była na poziomie 300% ?
    Piszesz totalne bajki.

    1. W jaki sposób ogrzewasz piecokominkiem to 220-250m2? Przez promieniowanie? Przechodzi przez ściany i przez stropy?
    2. Może w przypadku 1 sprawność wynosi nie 70-75% tylko 20% ? i wtedy w przypadku 2 sprawność wynosi 40% a w przypadku 3 zbliża się do 80% ?
    Piotr przesadził z tym przyznaniem się do błędu dając ci znowu możliwość niegrzecznej negocjacji słownej. Powiem ci chłopie jak ty jemu . Piszesz totalne bajeczki. Najpierw to ogarnij i nie napinaj się tak.

    Sprawność urządzenia przetwarzającego energię (w przypadku kominka – energię uzyskiwaną w procesie spalania drewna) to iloczyn między energią wychodzącą z urządzenia, a energią do niego doprowadzaną. Zadaniem kominków jest ogrzanie pomieszczeń (czasem także i wody), choć wiele osób decyduje się na kominki ze względu na ich walory wizualne. Jeżeli jednak kominek rzeczywiście ma odpowiadać za temperaturę panującą w pomieszczeniu, jego sprawność musi być wysoka. Sprawność kominka jest tym większa, im więcej energii oddaje on do pomieszczenia, a mniej gorących spalin wydala przez komin.
    .

    Tego nie zmienisz choćbyś miał i był lepszym praktykiem niż Batura. Nie jesteś bo nie masz kominka. Zapożyczasz jakieś dane z sieci lub niczym nie podparte tak niczym niepodparte wyliczanki.

    By to zrozumieć trzeba wiedzieć ,że skoro postawiłem to ustrojstwo w chałupie musi spełniać to do czego jest stworzone , a potem dokładnie dopasować go do wymogów panujących w domu.Nie pisz proszę tych bzdurnych swoich wyliczeń z tą powtarzalną 150 % sprawnością bo ktoś tu zaglądający, błędnie pomyśli iż może w tym jest ukryta jakaś prawda i a nóż widelec sprawność taka istnieje. Ty tłumacząc ogółowi w jakim błędzie jest Piotr robisz jeszcze większe.Jeśli kupujesz wkład - kominek (bez wiedzy kominkowej ) jesteś totalnym i kompletnym laikiem ,to musisz wiedzieć ,że ten produkt i usługa z nim związana stawia nas przed danymi i pojęciami dość tajemniczymi. Tu natykają się na sprawność . Na sprawność cieplną kominka . Musisz wiedzieć gdy tłumaczysz to wyższemu w tej materii od ciebie ,że sprawność cieplna kominka jest niczym innym jak ilością energii powstałą podczas spalania i odzyskiwana w postaci ciepła. Chcesz temu zaprzeczyć? Musisz wiedzieć ,że wprowadzając opinię publiczną w błąd próbujesz ośmieszyć Piotra.Nie jest tajemnica ,że wkłady - kominki dostępne na rynku osiągają 70 % sprawność w czasie nominalnej - normalnej pracy gdy dane jest im np. 80 % przy zredukowanej. Wiesz co to znaczy ? Znaczy to iż te magiczne 70 % w spalaniu drewna pochodzi od energii ,która jest odbierana jest jako ciepło. Podważysz to ? Obliczając to, znamienitsi od ciebie stwierdzili ,że jak na nasze warunki i tak jest to bardzo dużo.Czyli jak masz kominek to zapewne wiesz ,że im wyższa sprawność cieplna kominka tym lepiej dla inwestora.Co ważne dobre wyniki w tym względzie to idące za tym większe oszczędności , wydłużające czas pracy, będą potrzebowały mniej drewna potrzebnego do uruchomienia urządzenia .Czyli idąc tym tokiem rozumowania magiczne 80% sprawności cieplnej kominka - wkładu to super gwarancja , że owe 80 % energii ze spalania zostanie odebrane (i nazwę to byś zrozumiał ) i jako ciepło odczuwalne porozchodzi się po całej chałupie dając przy tym wspaniały komfort.To tez chcesz zaprzeczyć? . O wyższej dochodzącej 90 % pisać już nie potrzeba (pisane było) I jeszcze przypomnę ci ,że w kominkach jest jeszcze wydajność.To cecha,która,cząsteczki zawarte w polanach sezonowanych o wilgotności mniejszej niż 20 % zamieniają się w te ,które doprowadzają do wyższych temperatur.

  5. #1945

  6. #1946
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.624

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    jprd...

  7. #1947
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    jprd...
    Coś nieprawdziwego bo nawet moderator się zdziwił?

  8. #1948

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Coś nieprawdziwego bo nawet moderator się zdziwił?
    Znów kuźwa dymów szuka? Niech sobie w swoim folwarku wrzuci jakiegoś posta. Widać nudzi mu się, tylko luzik, ten typ tak ma.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  9. #1949
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Znów kuźwa dymów szuka? Niech sobie w swoim folwarku wrzuci jakiegoś posta. Widać nudzi mu się, tylko luzik, ten typ tak ma.
    Luzik masz rację. Szuka a jak widzisz to zła prognoza bo coś wisi w powietrzu..................... Może za długo ale tak od niechcenia napisałem

  10. #1950

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Luzik masz rację. Szuka a jak widzisz to zła prognoza bo coś wisi w powietrzu..................... Może za długo ale tak od niechcenia napisałem
    No wisi, wisi. Jeden to jak zwykle straszył bananami w innym wątku. Tylko nie wiedziałem, żeby dostać bananem to musi być "jednomyślności wśród moderatorów".
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  11. #1951
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    No wisi, wisi. Jeden to jak zwykle straszył bananami w innym wątku. Tylko nie wiedziałem, żeby dostać bananem to musi być "jednomyślności wśród moderatorów".
    Wielu rzeczy nie wiemy jak i tej o zgodności modów.

  12. #1952
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.406
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Ożywienie spore...No to zgodnie z tradycją zduńską "dokładamy do pieca". To co opisywałem Fotohobby dotyczyło porównywalnej (w kwestii wymogów energetycznych) powierzchni czy kubatury do ogrzania...Na tym moje doświadczenia się nie kończą. Wymienione tam 3 punkty "rozwoju", mają kontynuację. Punkt nr 4. Trudno nie zareagować w swoich badaniach na to co ostatnio dzieje się w budownictwie...Co prawda pisałem już o tym, ale chyba dobry moment by przypomnieć. Trzeci sezon zaczynamy testować piecokominek w domu o powierzchni 100 m2, będący tam jedynym źródłem ciepła. Średnia z dwóch lat to zużycie na poziomie 1 mp drewna odpadowego na rok.

  13. #1953

    Domyślnie

    Do absurdu zwasze można dojść nawet bez szczególnych przy tym starań. Obecnie budowane domy z wierzchu wyglądają jak domy. Ale, czy wietrzy się w nich tak, jak kiedyś robili to ludzie bez skazy mentalnej w temacie technologii ? Czy mieszkańcy takich domów czytają ksiażki zamiast instrukcji i wyświetlanych danych, zużycia, poboru itepe ?
    Można też zaprzestać palenia w ogóle. Zimy są wiosenne, mróz jest raczej w telewizji. Może tegoroczna zima dowali ale kto to wie. Dom z 30 cm styropianu na ścianach a zdarzają się 50cmm, 40 cm na dachu... Kiedyś dachy były kryte zazwyczaj tylko dachówką, przez której szpary widac było niebo i ludzie w takich domach żyli jakby szczęśliwiej.

  14. #1954
    Lider FORUM (min. 2800)
    marjucha

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    4.393
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    258

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    Do absurdu zwasze można dojść nawet bez szczególnych przy tym starań. Obecnie budowane domy z wierzchu wyglądają jak domy. Ale, czy wietrzy się w nich tak, jak kiedyś robili to ludzie bez skazy mentalnej w temacie technologii ? Czy mieszkańcy takich domów czytają ksiażki zamiast instrukcji i wyświetlanych danych, zużycia, poboru itepe ?
    Można też zaprzestać palenia w ogóle. Zimy są wiosenne, mróz jest raczej w telewizji. Może tegoroczna zima dowali ale kto to wie. Dom z 30 cm styropianu na ścianach a zdarzają się 50cmm, 40 cm na dachu... Kiedyś dachy były kryte zazwyczaj tylko dachówką, przez której szpary widac było niebo i ludzie w takich domach żyli jakby szczęśliwiej.

    A jacy szczęśliwi musieli być mieszkając w jaskini

  15. #1955

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Trzeci sezon zaczynamy testować piecokominek w domu o powierzchni 100 m2, będący tam jedynym źródłem ciepła. Średnia z dwóch lat to zużycie na poziomie 1 mp drewna odpadowego na rok.
    To może napisz jeszcze jaka jest kubatura wspomnianego domu o powierzchni 100m2?
    Chcielibyśmy wiedzieć też, jak jest ocieplony.
    Jeden ma 2,2 m do sufitu, a inny 2900 mm.
    Inaczej to próżne przechwałki amatora udającego zawodowca.

  16. #1956
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.932

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Poczytaj posta wyżej...To trochę dla Ciebie dedykacja....Zgodnie z Twoim rozumowaniem jakieś 1500% mi wychodzi!
    PS
    Bez odbioru....
    Przedstaw swój tok rozumowania.
    Piecokominek nie wytworzy więcej niż 100% z włożonego drewna.
    Pisałeś, że piecokominek ogrzewa dom 220-250m2.
    W jaki sposób? Kanałami grzewczymi?

    PS Nie szukam sprzeczki tylko wyjaśnienia nadzwyczajnych osiągów piecokominków.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  17. #1957
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.655
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    To może napisz jeszcze jaka jest kubatura wspomnianego domu o powierzchni 100m2?
    Chcielibyśmy wiedzieć też, jak jest ocieplony.
    Jeden ma 2,2 m do sufitu, a inny 2900 mm.
    Inaczej to próżne przechwałki amatora udającego zawodowca.
    Dokładnie tak.
    1mp buka to 2200kWh.
    Zakładając sprawność 90% otrzymamy 1980kWh, odpowiednik mniej więcej 200m3 gazu.

    Mam dom dość dobrze ocieplony, ale jednak potrzebuję tego gazu ok 400m3 na sezon.

    Rozumiem, że tym 1mp dom ogrzany został dom, ocierajacy się o parametry domu pasywnego ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #1958
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Dokładnie tak.
    1mp buka to 2200kWh.
    Zakładając sprawność 90% otrzymamy 1980kWh, odpowiednik mniej więcej 200m3 gazu.

    Mam dom dość dobrze ocieplony, ale jednak potrzebuję tego gazu ok 400m3 na sezon.

    Rozumiem, że tym 1mp dom ogrzany został dom, ocierajacy się o parametry domu pasywnego ?
    Przepraszam gdzie to zrozumiałeś? Według mnie masz źle docieplony dom i czarujesz z tymi 400 m3. Gdybyś napisał z jakiej kubatury startujesz z wyliczeniami to jeszcze bym to zdzierżył. Mniej więcej to ile tak naprawdę u ciebie w chałupce?

  19. #1959

    Domyślnie

    Może prościej pokazać ile komu wyrosło....

  20. #1960
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.406
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Dokładnie tak.
    1mp buka to 2200kWh.
    Zakładając sprawność 90% otrzymamy 1980kWh, odpowiednik mniej więcej 200m3 gazu.

    Mam dom dość dobrze ocieplony, ale jednak potrzebuję tego gazu ok 400m3 na sezon.

    Rozumiem, że tym 1mp dom ogrzany został dom, ocierajacy się o parametry domu pasywnego ?
    Tak. Do tego eksperymentu "użyliśmy" domu zbudowanego w technologii pasywnej. Napuszczenie wody do wanny podnosi temperaturę w całym budynku o 0,14 o C.

    Też masz 100 m2?

Strona 98 z 100

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony