dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 55
  1. #21
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Może ma stary i nowy kocioł i spala opny czy tam inne pozostałości bo w tych nowych nie spali już nic wiecej poza ekogrochem.

  2. #22
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Nie ma starego bo byłem w kotłowni i widziałem ma tylko na ekogroszek.
    I opony nie kopcą.

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Widziałem na ocznie taki kopcący kocioł na ekogroszek w nowym domu z podłogówką bo jest u mnie na wsi.
    Sam się opanuj.
    A sadzy tam było hurtowo.
    Sam mam podajnikowca i jakoś nie widzę problemu kopcenia. A kocioł aż 10kW a dom przeciętny dzień zimy potrzebuję 2kW. Kopci to jak się coś na ruszt dorzuci .
    Kocioł naładuję podłogę i połowę dnia stoi. I co się stanie ? Temperaturę przebiję nadwyżkę wciągnie bojler a 12h samego podtrzymania to 400-500gram.

    @faltra
    Radzę Ci 100x zastanów się nad paliwem stałym.
    Mały bufor grzałka do tego dwie klimy za całość dasz tyle co za nowy kocioł a koszt eksploatacji wyjdzie podobny lub niższy od gazu bo klima zbije poprzez COP+.
    Za kilka lat z dotacji zrobisz PV i grzejesz free.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  4. #24
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Kopci kopci i one są bez rusztów.
    Te kotły się jeden 3 letni drugi chyba 4-5letni.

  5. #25
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    A jak się wrzuci trocin,zrembki wiór, butelki do zasopnika to nie ,,spali,,
    Panie to je Polska tu wszystko wymyślą w zakresie kombinowania.

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    W sumie racja olej z kosiarki też poszedł )
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Rodzice mają Defro Sigmę 16KW, opalają 224m2. Tam nawet dobrze dymka nie widać, nie mówiąc już o kopceniu. Coś bredzisz chłopie, ciężko się czyta to co piszesz i jeszcze deprecjonujesz zalety ogrzewania podłogowego...
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  8. #28
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Zdjęcia ci zrobić by ci gała odpadła?
    Tam jest chyba 20kw jak nie więce, podajnik na 100m2 termos to jak ma nie kopcić?

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    A no źle dobrany kocioł to już inna sprawa.
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał eliks Zobacz post
    Mając pelleciaka nie musi grzać w podtrzymaniu. A kaloryfery to już przeżytek.
    Grzejników jeszcze bym nie uśmiercał.No bo co polecisz kiedy mam na podłodze pianomat z wykładziną czy deskę a nie lubię płytek oraz te dylematy w okresach przejściowych palić nie palić bo za dwa dni ma być cieplej na zewnątrz.Pomijam tegrzejnikowe instalacje zrobione gdzie pracują z temperaturami powyżej 55 bo sam bym takiej nie chciał.Teraz można naprawdę kupić estetyczne grzejniki np.Purmo Ramo Compact.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  11. #31
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    U mnie grzejniki sa na 70/80-90.
    I dobrze grzeją.

  12. #32
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    A u mnie na grzejnik dolny idzie 30 stopni mimo ze kocioł ma 60 i też dobrze idzie , na powrocie mam 53 i da się żyć .

  13. #33
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Przy tylu to bym zamarzł.

  14. #34
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Przy tylu to bym zamarzł.
    No nie wiem czy przy temp w domu 24 stopnie da sie marznąć , ja powiedziałem że dolne źrudło zasilane 30-toma stopniami , dolna miałem na myśli podłogówkę , jak bym dał 35 to w domu mam 28 .

  15. #35
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Q u mnie jak na grzejniku jest poniżej 70 to zimno..

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał faltra Zobacz post
    Dane z ciepło właściwe:
    Maksymalna moc grzewcza: 8,9kW
    Niezbędna moc grzewcza (C.O. + CWU): 14kW
    Kocioł podajnikowy: 12kW
    Pomijając dziwne treści na tym wątku

    Kocioł to nie jest osobne urządzenie, "cały produkt" to kocioł danej mocy, komin odpowiedniej średnicy, kotłownia z odpowiednią wentylacją oraz paliwo.

    Za duży kocioł- problem, zby mały ciąg- problem, za duży ciąg- problem, złe paliwo- problem

    pomijając dyskusje
    wg mnie z kotła z podajnikiem widze coś uszytego na potrzeby tego domu, tak jak sam wymiennik może być ciut większy, tak palnik powinno się dobrac na granicy mocy, czyli max 10kW może z lekkim hakiem, nawet kosztem tego,że w mrozy będzie więcxej popiołu i mała ilośc niedopału, ale przez 90% dni w roku będzie pracował w swoim optimum.

    Ja widzę tutaj np. Skamp-PV 13kW, ale z palnikiem sewrii SV o mniejszej mocy pod kotły 10kW, być może z minimalnie pomniejszonym wymiennikiem.
    Na CWU coś w granicy 1 do max.2kW max., 4kw to przesada. (0,25kW na osobe przy prysznicu lub 0,5kW przy wannie)

    Sam kocioł jak podłączysz najlepiej ocieplic odcinek kocioł-komin(tj nie sama goła rura, tylko obłożyc ja wełną lub kupić droższą rurę juz z izolacją) i zadbac o gurę komina, czyli nieogrzewane poddasz- nie zostawiac gołego komina, tym bardziej ceglanego, tylko docieplić wełną i zadbać także o to, aby odcinek nad dach tez był ocieplony, wówczas problemu nie będzie z ciągiem, kopceniem itd.

    dlaczego te uwagi o kominie? Nowe kotły to wyższe sprawności, szerszy zakres modulacji i chłodniejsze spaliny, kominy pracuja na podciśnieniu, aby je wytworzyć musi być róznica in-out , tutaj temp. jest mniejsza, wiec większe przewymiarowanie kotła czy palnika będzie generowało problemy z ciągiem, kopceniem, cofkami itd. Tutaj jest walka o każdy stopien cieplejszych spalin, stąd izolacja rury czy zadbanie o górny odcinek komina.

    Tyle mojego zdania do dyskusji
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 27-11-2018 o 12:41
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  17. #37
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Za duży ciąg to nie jest aż taki problem.
    Ja bym brał palnik 8kw styknie,najwyżej będzie żużlować w mocne mrozy.
    A tak wogule to nurtuje mnie po co do kotła z podajnikiem ciąg,przecierź tam dmucha dmuchawa to i tak wydmucha na dwór?
    Komin ja mam z cegły nieocieplony i nic się z nim nie dzieje.
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 27-11-2018 o 13:13

  18. #38

    Domyślnie

    Tak, za duży ciąg i wypalanie złoża można uratowac montując RCK (regulator Ciągu kominowego i ustawiając go np. na 15Pa)

    Większy kłopot to zbyt mały ciąg, bo przy starych kotłach czy zasypowych, gdzie spaliny łatwo wychodzą >200st.C podniesienie komina o 2metry podnosi ciąg o 2Pa (czyli mało) kosztem obniżenia temp. spalin.

    Tyle,że w nowoczesnych, spełniających Vklase czy Ecodesign spaliny są niskie i taki zabieg bardziej zaszkodzi jak pomoże (bo sprawnośc, bo emisje, bo ekologia, bo NOxy).
    Poczytaj sobie o kominach, ciągu, kiedy powstaje, to może cos zrozumiesz (albo nie, co mnie tez nie zdziwi)
    W tych nowych, gdzie na niższych mocach w granicy 30% mamy spaliny 60-70st.C istotnym dla generowania ciągu w granicy 4Pa (tyle na mikro moce i małą objętość strumienia masy spalin- ok 3-4kW wystarczy) jest walka o każdy 1st.C cieplejszych spalin, stąd ważny prawidłowo ocielony komin, stąd ważne izolowanie odcinka kocioł-komin...

    Też mam komin z cegły, wewnątrz budynku, jednakowo ocieplony na całej wysokości i wszystko funkcjonuje, sprawa jest bardziej złożona jak kojarzę bodajże dla węgla kamiennego punkt rosy spalin zmierzony przez kominiarzy wynosi ok 47st.C, więc nisko, ale zalezy jeszcze od wielu czynników, zmierzony w pewnej elektrowni opalany czyms gorszym z większa zawartością siarki był na poziomie 137st.C.... inaczej mówiąc wyższych spalin wymaga choćby ekogroszek z węgla brunatnego a niższy pod warunkiem dobrego paliwa, parametrów spalania będzie dla kamiennego itd....
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 27-11-2018 o 17:13
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Pomijając dziwne treści na tym wątku

    Kocioł to nie jest osobne urządzenie, "cały produkt" to kocioł danej mocy, komin odpowiedniej średnicy, kotłownia z odpowiednią wentylacją oraz paliwo.

    Za duży kocioł- problem, zby mały ciąg- problem, za duży ciąg- problem, złe paliwo- problem

    pomijając dyskusje
    wg mnie z kotła z podajnikiem widze coś uszytego na potrzeby tego domu, tak jak sam wymiennik może być ciut większy, tak palnik powinno się dobrac na granicy mocy, czyli max 10kW może z lekkim hakiem, nawet kosztem tego,że w mrozy będzie więcxej popiołu i mała ilośc niedopału, ale przez 90% dni w roku będzie pracował w swoim optimum.

    Ja widzę tutaj np. Skamp-PV 13kW, ale z palnikiem sewrii SV o mniejszej mocy pod kotły 10kW, być może z minimalnie pomniejszonym wymiennikiem.
    Na CWU coś w granicy 1 do max.2kW max., 4kw to przesada. (0,25kW na osobe przy prysznicu lub 0,5kW przy wannie)

    Sam kocioł jak podłączysz najlepiej ocieplic odcinek kocioł-komin(tj nie sama goła rura, tylko obłożyc ja wełną lub kupić droższą rurę juz z izolacją) i zadbac o gurę komina, czyli nieogrzewane poddasz- nie zostawiac gołego komina, tym bardziej ceglanego, tylko docieplić wełną i zadbać także o to, aby odcinek nad dach tez był ocieplony, wówczas problemu nie będzie z ciągiem, kopceniem itd.

    dlaczego te uwagi o kominie? Nowe kotły to wyższe sprawności, szerszy zakres modulacji i chłodniejsze spaliny, kominy pracuja na podciśnieniu, aby je wytworzyć musi być róznica in-out , tutaj temp. jest mniejsza, wiec większe przewymiarowanie kotła czy palnika będzie generowało problemy z ciągiem, kopceniem, cofkami itd. Tutaj jest walka o każdy stopien cieplejszych spalin, stąd izolacja rury czy zadbanie o górny odcinek komina.

    Tyle mojego zdania do dyskusji
    Dzięki za cenne uwagi. Akurat komin mam systemowy więc ocieplony jest wełną po całej długości. Mam rozumieć że zaproponowany piec jest na ekogroszek?
    Czy znasz się na piecach na pellet, jeśli tak to który byś polecał.
    Ostatnio edytowane przez faltra ; 27-12-2018 o 02:41

  20. #40
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    No ja co prawda komin ceglany mam w domu a na poddaszu jest sporo wełny ale spaliny też pewnie nie są większe jak 60-80 stopni , ale bardziej martwi mnie przekrój mojego komina bo ma on 30x30cm i prawie pewnośc że zima będzie niewesoło , chyba by trzeba pomyśleć o wkładzie ceramicznym a potem od góry zawalić to maltą z wapna i szkłem wodnym ,

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony