dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 548 z 756
Pokaż wyniki od 10.941 do 10.960 z 15105
  1. #10941
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Te wyliczone jony trzeba też z żywicy usunąć w czasie regeneracji. Napisales o bankrutowaniu przez zakup soli. Co z tego, że wiekszy bedzie sie regenerował co wiecej m3, gdy zużyje do tego proporcjonalnie więcej wody i soli? Koszt soli na m3 zmiękczonej wody nie zmieni się.
    Masz rację co do soli - jej dawka zależy wprost od ilości litrów złoża. Ale już zużycie wody jest nieco inne. Chodzi o to, że przy każdej regeneracji masz płukanie złoża, solankowanie i wypłukiwanie soli. O ile solankowanie będzie zależne od wielkości złoża, to robienie płukania większego zmiękczacza nie zużyje więcej (lub niewiele więcej) wody. Stąd częste regeneracje powodują w ogólnym rozrachunku sporo więcej zużytej wody.
    Jest jeszcze kwestia doboru dawki soli - w czasie regeneracji musi być jej nadmiar względem potrzeb złoża (gdyby była to ilość równowagowa to nie nastąpiłaby regeneracja złoża). Im częstsza regeneracja tym ten nadmiar jest dodawany częściej, więc zużycie soli też minimalnie skoczy.

  2. #10942
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malynek Zobacz post
    Jeśli jest to możliwe to chciałbym dobrać coś w cenie 2500 - max 3000 zł.
    W tej cenie znajdziesz już dobry sprzęt.

    Wg mojej sieci wodociągowej twardość wody za II kwartał 2018 to: mg/l CaCO3: 431 czyli na niemieckie wychodzi mi twarda: lekko ponad 24 °dH
    Dom jednorodzinny, piętrowy. Średnie zużycie wody z ostatnich kilku miesięcy to 15-max 17 m3 się zdarzyło (3 czasem 4 dorosłe).
    Na takie zużycie i twardość to przynajmniej 30 litrów złoża, ale więcej też by nie zaszkodziło.

    1. Głowica sterująca: Clack Pallas CK
    2 Złoże często polecane jako najlepsze to Lewatit S1567 często też widzę Purolite C100E że jest zachwalane, ale to bardziej przez sprzedawców.
    Czy jest jakaś znacząca różnica pomiędzy tymi złożami? Jako użytkownik mogę to odczuć w jakości wody? Lub ewentualnie w kosztach eksploatacji?
    3.Zakładam że objętość żywicy powinna wynosić u mnie 20-25 litrów.
    4.Regeneracja przeciwprądowa
    1. Dobra głowica
    2. Lewatit jest monosferyczny, to podstawowa różnica. Druga to pojemność jonowymienna (Lewatit ma trochę wyższą). Ogólnie Purolite to złoże tańsze i idzie za tym jakość/trwałość. Skuteczność zmiękczania będzie podobna czyli nie odczujesz różnicy od razu.
    3. Raczej 30-40 litrów
    4. To nie jest konieczne. Zależy od jakości wody jaką masz. Jak chcesz regenerację przeciwprądową to musisz mieć bardzo czystą mechanicznie wodę. Z drugiej strony taka regeneracja ma większy sens im więcej złoża jest w zmiękczaczu...

    Bardzo mnie również zaciekawił ten model z węglem aktywnym:
    Pomysł ciekawy marketingowo tylko nie do końca przemyślany technicznie... węgiel aktywny wymaga innego przepływu przy płukaniu (więc taka mieszanka będzie albo niedopłukiwać węgla, albo za mocno płukać zmiękczacz). Druga sprawa to żywotność - węgiel należy wymieniać regularnie, a żywica zmiękczająca może pracować kilkanaście lat... Trzecia sprawa - ilość złoża. Nie ma słowa o tym ile tego węgla jest dosypane, a zbiornik na złoże jest taki sam, więc musi się to odbywać kosztem żywicy zmiękczającej... a przez to finalnie zmiękczacz ma mniejszą pojemność.

    Ogólnie jak masz problem ze smakiem wody to lepiej już zainstalować sobie zwykły korpus narurowy z wkładem węglowym przy jednym zlewie (np. w kuchni) i tam filtrować wodę do picia... ewentualnie zestaw RO.

  3. #10943

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Możesz zbadać samodzielnie, ale raczej testerem kropelkowym niż paskowym. Ten z LM jest paskowy i daje tylko orientacyjną wartość (bez konkretnej liczby).
    Ok, kupiłem i zrobiłem test kropelkowy, wynik wyszedł raz dla 14 kropel raz dla 15. 15 kropel to według instrukcji górna granica średnio twardej a dolna twardej wody. Jutro powtórzę próbę, dziś już nie miałem czasu.

  4. #10944
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Malynek

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za pomoc i cenne porady.
    Jak widzę przy tej twardości i ilości zużywanej wody zgodnie twierdzicie ze 25 to za mało więc musze bezwzglednie szukać pojemności od minimum 30 wzwyż, złoże Lewatit i coś fajnego z Clack`a Dziękuję również za wybicie z głowy :kombajna" z węglem. Pewnie pójdzie zamiast kombajna jakiś zestaw RO w przyszłości w razie problemów smakowych.

  5. #10945

    Domyślnie

    Witam, mam prośbę o pomoc w sprawie studni głębinowej. Mam kłopot z sąsiadem który podnosi swój teren i istnieje obawa, że do naszej studni przedostaną się wody gruntowe i - o zgrozo- coś tam z jego oczyszczalni, która w projekcie nie jest w odpowiedniej odległości. Zawsze wiosną i jesienią podchodziła woda gruntowa i zalewała dno hydroforni, teraz będzie pewnie jeszcze gorzej. Zastanawiam się, co mogę zrobić, oczywiście poza zgłoszeniem do urzędów (to może się ciągnąć), żeby się ochronić. Mój pomysł:
    1. skuć cement czyli posadzkę hydroforni (hydrofornia jest zbudowana z 3 kręgów i dno jest na głębokości 1,5 m pod poziomem gruntu)
    2. zrobić dołek wokół rury studziennej,
    3. wsypać jakiejś gliny pęczniejącej
    4. zalać betonem ponownie
    5. Uszczelnić ziemie wokół budynku hydroforni również tą gliną pęczniejącą

    Bardzo proszę o rady, potwierdzenie sensu no i oczywiście - jeśli ktoś mógłby doradzić ekipę - będę przewdzięczna!

  6. #10946
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rambo8wTV Zobacz post
    Ok, kupiłem i zrobiłem test kropelkowy, wynik wyszedł raz dla 14 kropel raz dla 15. 15 kropel to według instrukcji górna granica średnio twardej a dolna twardej wody. Jutro powtórzę próbę, dziś już nie miałem czasu.
    Sprawdź tylko na opakowaniu w jakiej skali mierzy twój tester - czy to są stopnie niemieckie (dH) czy francuskie czy jeszcze jakieś inne

  7. #10947

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Sprawdź tylko na opakowaniu w jakiej skali mierzy twój tester - czy to są stopnie niemieckie (dH) czy francuskie czy jeszcze jakieś inne
    "Pamiętaj o zliczaniu kropli, gdyż liczba dodanych kropli odpowiada twardości ogólnej wody wyrażonej w stopniach niemieckich" - tak jest napisane w instrukcji
    Potem w skali jest symbol dH

  8. #10948
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rambo8wTV Zobacz post
    "Pamiętaj o zliczaniu kropli, gdyż liczba dodanych kropli odpowiada twardości ogólnej wody wyrażonej w stopniach niemieckich" - tak jest napisane w instrukcji
    Potem w skali jest symbol dH
    OK. O ile Twoje zuzycie wody jest standardowe (przyjalem 10-12 m3) to wniosek jest taki ze te zaproponowane filtry sa sporo za duze.
    Wystarczyłoby 38 litrow zloza w zbiorniku 10x54".

  9. #10949

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    OK. O ile Twoje zuzycie wody jest standardowe (przyjalem 10-12 m3) to wniosek jest taki ze te zaproponowane filtry sa sporo za duze.
    Wystarczyłoby 38 litrow zloza w zbiorniku 10x54".
    Super, dzięki za rzeczowe wyłożenie tematu.

    https://sklep.osmoza.pl/odzelaziacz-multifunkcyjny-clack1248-ecomix-p-1014.html

    Coś takiego się nada? Czy szukać gdzieś dalej? Patrzyłem na wielkość złoża i precyzyjnie 38 nie widzę.
    Wielkość zbiornika o czymś mówi tajemniczym, czy to tylko wymiary zbiornika?
    Głowice RX zgodnie z wcześniejszą sugestią odpadają.

  10. #10950
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rambo8wTV Zobacz post
    Coś takiego się nada? Czy szukać gdzieś dalej? Patrzyłem na wielkość złoża i precyzyjnie 38 nie widzę.
    Wielkość zbiornika o czymś mówi tajemniczym, czy to tylko wymiary zbiornika?
    Głowice RX zgodnie z wcześniejszą sugestią odpadają.
    Wielkość zbiornika mówi o przepływie jaki osiągnie dany zestaw. Mówi też o ilości złoża w środku. Czyli definiuje wielkość całego układu.

    38 litrów wynika z tego, że tego typu złoża pakuje się w worki po 25 lub 12,5 litra. I nie należy ich dzielić bo takie złoże to mieszanka wielu składników i chodzi o zachowanie proporcji.

    W tym co znalazłeś jest dziwnie opisane - 42 litry + podsypka kwarcowa. Ale podsypka jest częścią tego złoża (jest jednym ze składników tej mieszanki) więc albo coś kombinują (np. sypią 38 litrów + podsypka) albo rozpisali ile jest samego złoża, a ile w nim piasku...

  11. #10951

    Domyślnie

    Dzień Dobry, proszę o pomoc w analizie wyników i dobór odpowiedniego urządzenia i złoża do poniższych wyników. Nadmienię, że
    woda jest ze studni kopanej (7m głęboka, lustro na 3m).
    Zbiornik bezprzeponowy 300l, pompa max wydajność 4m3/h,
    zapotrzebowanie na wodę 4 os. (ok 12m3/miesiąc).

    Woda ma lekko żelazowy posmak i tworzą się niewielkie osady na sanitariatach. Kiedy robiłem pierwszy raz badania wody (świeżo po uruchomieniu studni miałem przekroczony nieznacznie poziom żelaza 0,260mg/l, manganu wtedy nie badałem, sądząc, że za smak i kolor osadów odpowiada żelazo). Pomijam mikrobiologię, bo z tym jeszcze walczę (ew. będzie lampa UV). Do dzisiaj myślałem o ciężkim złożu (np Pyrolox) - mam oczyszczalnie przydomową i wolałbym uniknąć chemicznych popłuczyn. Teraz już sam nie wiem co zastosować. Dodam, że poniższa woda została pobrana jeszcze przed zbiornikiem. Proszę o pomoc.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wyniki_badan_wody.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	419154

  12. #10952
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Malynek

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Wcześniej pytałem jaka pojemność złoża w moich warunkach byłaby odpowiednia:

    Cytat Napisał Malynek Zobacz post
    (...)
    Wg mojej sieci wodociągowej twardość wody za II kwartał 2018 to: mg/l CaCO3: 431 czyli na niemieckie wychodzi mi twarda: lekko ponad 24 °dH
    https://www.mpgk.chelm.pl/download/l..._IIkw_2018.pdf
    (moje ujęcie "Bariera").

    Dom jednorodzinny, piętrowy. Średnie zużycie wody z ostatnich kilku miesięcy to 15-max 17 m3 się zdarzyło (3 czasem 4 dorosłe).
    (..)
    Niestety popełniłem dość głupi błąd, zapomniałem że płacę rachunki za wodę co dwa miesiące... więc moja wartośc poboru wody jaką podałem wcześniej jest mocno zawyżona. Przejrzałem rachunki z ostatnich 8 miesięcy i wychodzi mi że średnio miesięcznie było tylko niecałe 10m3 wody miesięcznie.

    Kilka osób doradzało mi złoża przy twardości wielkości 24 °dH od 30 do 40 litrów ale w tej sytuacji przy takim w/w poborze wody to zmniejszyc w planach zakupowych ilośc złoża do 25 litrów, czy nadal pozostać przy 30 litrach? Nie będzie to zbyt duże złoże? Mi by rzadsza regeneracja złoża i wyższy koszt zakupu zmiekczacza zbytnio nie przeszkadzało, ale...
    1. Czy taka ilośc złoża przy dośc małym poborze wody nie zaszkodzi trwałości złoża?
    2. Czy jak będą rzadziej regeneracje to nie będą mi się włączać automatycznie czasowe regeneracje? Czy to by nie generowało dodatkowych kosztów i nie wpłyneło na żywotność złoża?
    Jeszcze mam trochę czasu do podjęcia decyzji, ale prosiłbym o poradę bo niechciałbym przedobrzyć.

    Dziekuję
    Ostatnio edytowane przez Malynek ; 23-09-2018 o 22:57

  13. #10953
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał panjasiu Zobacz post
    Dzień Dobry, proszę o pomoc w analizie wyników i dobór odpowiedniego urządzenia i złoża do poniższych wyników. Nadmienię, że
    woda jest ze studni kopanej (7m głęboka, lustro na 3m).
    Zbiornik bezprzeponowy 300l, pompa max wydajność 4m3/h,
    zapotrzebowanie na wodę 4 os. (ok 12m3/miesiąc).

    Woda ma lekko żelazowy posmak i tworzą się niewielkie osady na sanitariatach. Kiedy robiłem pierwszy raz badania wody (świeżo po uruchomieniu studni miałem przekroczony nieznacznie poziom żelaza 0,260mg/l, manganu wtedy nie badałem, sądząc, że za smak i kolor osadów odpowiada żelazo). Pomijam mikrobiologię, bo z tym jeszcze walczę (ew. będzie lampa UV). Do dzisiaj myślałem o ciężkim złożu (np Pyrolox) - mam oczyszczalnie przydomową i wolałbym uniknąć chemicznych popłuczyn. Teraz już sam nie wiem co zastosować. Dodam, że poniższa woda została pobrana jeszcze przed zbiornikiem. Proszę o pomoc.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wyniki_badan_wody.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	419154
    Dla takiej wody warto by było zastosować urządzenie wielofunkcyjne. Oprócz redukcji manganu oraz potencjalnie przekroczonego żelaza woda byłaby również zmiękczona. Warto by było sprawdzić co producent oczyszczalni mówi o odprowadzaniu popłuczyn z tego typu urządzeń.
    Oczywiście istnieje również opcja zastosowania kolumny filtracyjnej, która nie będzie zmiękczała wody. Takie kolumny regenerowane są tylko i wyłącznie zwykłą wodą pod ciśnieniem. Mógłbyś podać dokładny model pompy ?
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  14. #10954

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Dla takiej wody warto by było zastosować urządzenie wielofunkcyjne. Oprócz redukcji manganu oraz potencjalnie przekroczonego żelaza woda byłaby również zmiękczona. Warto by było sprawdzić co producent oczyszczalni mówi o odprowadzaniu popłuczyn z tego typu urządzeń.
    Oczywiście istnieje również opcja zastosowania kolumny filtracyjnej, która nie będzie zmiękczała wody. Takie kolumny regenerowane są tylko i wyłącznie zwykłą wodą pod ciśnieniem. Mógłbyś podać dokładny model pompy ?
    Dziękuję za odpowiedź. Moja pompa to apollo 4m3/h H40m silnik elektryczny 1,5 kw /380 volt.
    Co do oczyszczalni to moja jest biologicznym SBRem, dlatego wolałbym nie zarzucać jej popłuczynami.

  15. #10955
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.327
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    A co do samych urządzeń to w pierwszym wiesz tylko tyle, że głowica jest marki Erie.
    Wg mojej aktualnej wiedzy, to całe urządzenie jest produkcji Erie. Google znajdują je na stronie www.eriewatertreatment.com/pl/product/sentencia/

    Ale sama strona jest niedostępna. Podobno to produkt tylko dla sprzedawców, którzy mają klienta którego nie stać na IQSoft i nie chwalą się oficjalnie.

    Złoże Lewatit, głowica Erie Volumo (podstawowa, bez bajerów typu WiFi).

    Wg ulotki:



    Po przeliczeniu, przy twardości 18*d i zmiękczaniu do zera wychodzi mi, że 20l regenerowałby się 3,1x w miesiącu, 26l 2,4x, 32l 1,94x w miesiącu.
    Czy co 10 dni to za często? Chyba dla higieny nie warto specjalnie wydłużać czasu między regeneracjami?
    Tym bardziej, że przy tych zmiękczaczach różnice w zużyciu wody na m3 zmiękczonej wody są niewielkie (odpowiednio od najmniejszego 31.34, 30.72 i 30.19 l/m3) a ilość soli/m3 (co logiczne, skoro liczymy ilość jonów) w granicach błędu pomiaroweg - 0,77 co dziwne dla środkowego ciut więcej niż dla mniejszego i większego.

    Sprzedawca/montażysta wygdaje się sensowny, jest blisko.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ZmiękczaczSentenciaErie.jpg
Wyświetleń:	1301
Rozmiar:	34,2 KB
ID:	419180  

  16. #10956
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wg mojej aktualnej wiedzy, to całe urządzenie jest produkcji Erie.
    Erie może firmować ten model, ale sama jest tylko producentem głowicy.

    Złoże Lewatit, głowica Erie Volumo (podstawowa, bez bajerów typu WiFi).
    WiFi jest bajerem, ale czy ta głowica ma możliwość porządnego wypłukania złoża? nie znam wszystkich modeli Erie, a ciężko znaleźć dokładne informacje o tych głowicach...[/QUOTE]

    Wg ulotki:
    Zadziwiające są te wartości przepływów... tak ze 2x większe niż to co deklaruje producent złoża.

    Czy co 10 dni to za często? Chyba dla higieny nie warto specjalnie wydłużać czasu między regeneracjami?
    Przyjęło się, że taką maksymalną wartością jest 14 dni.

  17. #10957
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał panjasiu Zobacz post
    Dzień Dobry, proszę o pomoc w analizie wyników i dobór odpowiedniego urządzenia i złoża do poniższych wyników. Nadmienię, że
    woda jest ze studni kopanej (7m głęboka, lustro na 3m).
    Zbiornik bezprzeponowy 300l, pompa max wydajność 4m3/h,
    zapotrzebowanie na wodę 4 os. (ok 12m3/miesiąc).
    Studnia jest dosyć płytka, a więc parametry mogą się zmieniać dosyć mocno.

    Na te parametry praktycznie nie potrzebujesz filtrów. Przekroczenie manganu nie powinno dawać aż takich osadów czy zapachu.
    Jeśli chcesz dać lampę UV to dobrze byłoby wodę zmiękczyć bo inaczej kamień będzie się osadzał na rurze kwarcowej w lampie.

  18. #10958
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malynek Zobacz post
    Kilka osób doradzało mi złoża przy twardości wielkości 24 °dH od 30 do 40 litrów ale w tej sytuacji przy takim w/w poborze wody to zmniejszyc w planach zakupowych ilośc złoża do 25 litrów, czy nadal pozostać przy 30 litrach? Nie będzie to zbyt duże złoże? Mi by rzadsza regeneracja złoża i wyższy koszt zakupu zmiekczacza zbytnio nie przeszkadzało, ale...
    1. Czy taka ilośc złoża przy dośc małym poborze wody nie zaszkodzi trwałości złoża?
    2. Czy jak będą rzadziej regeneracje to nie będą mi się włączać automatycznie czasowe regeneracje? Czy to by nie generowało dodatkowych kosztów i nie wpłyneło na żywotność złoża?
    Jeszcze mam trochę czasu do podjęcia decyzji, ale prosiłbym o poradę bo niechciałbym przedobrzyć.

    Dziekuję
    1. żywotności to na pewno nie zaszkodzi.
    2. Będą - o ile będą ustawione w sterowniku.

    Złoże może być regenerowane kilka razy dziennie i nie wpływa to znacznie na jego żywotność.

  19. #10959
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.327
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Erie może firmować ten model, ale sama jest tylko producentem głowicy.
    Tak podchodzac, to Pinta, Apple, Nike i wiele innych firm nie jest producentem "swoich" produktów.
    Ale skąd ta pewność? W ofercie mam, że zmiekczacz w 100% wyprodukowany w Belgii i przyjeżdża w całosci.

  20. #10960

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Studnia jest dosyć płytka, a więc parametry mogą się zmieniać dosyć mocno.

    Na te parametry praktycznie nie potrzebujesz filtrów. Przekroczenie manganu nie powinno dawać aż takich osadów czy zapachu.
    Jeśli chcesz dać lampę UV to dobrze byłoby wodę zmiękczyć bo inaczej kamień będzie się osadzał na rurze kwarcowej w lampie.
    Rozumiem, że przy płytkiej studni parametry żelaza i manganu mogą się mocno wahać (pewnie powtórzę jeszcze badania żelaza i manganu, inne związki były na podobnym poziomie). Zastanawiałem się jeszcze nad założeniem sprężarki dopowietrzającej wodę w zbiorniku hydroforowym i założeniu dwóch filtrów mechanicznych do wyłapania tych nadmiarowych związków. A co do zmiękczacza jak duży powinien być i na jakie złoże, a może faktycznie jakieś uniwersalne urządzenie?

Strona 548 z 756

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony