dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 775

Temat: Jaką pompę?

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Pewnie jakby kosztowała 20-30% więcej to też pewnie bym się skusił ale jak kosztuje 100-200 a nawet 300% więcej
    To nie jest tak do końca prawdą. Myślę że to odbywa się na trochę innych warunkach. Powiedzmy jak klient decyduje się zrobić wycenę z pompa IVT, bądź Nibe. Taki handlowiec robi ofertę i wiadomo ze nie daje od razu jakichś maksymalnych upustów. To chyba trochę taka gra psychologiczna "skoro chcesz nasz produkt to musi Cie na niego stać, a ewentualny upust jest już kwestią marginalna, opuścimy na całości 2-3 tysiące dla zasad zdrowego handlu, abyś mógł się później cieszyć ze utargowałeś". Wówczas potencjalny klient dziękuje pięknie i wychodzi, po czym pisze na forum że niestety te pompy są zbyt drogie.
    Ja zrobiłem troszkę w inny sposób. Miałem już ofertę Climakomfort i byłem już prawie na nią zdecydowany, ale zaciekawiła mnie pompa Viessmanna. Napisałem do nich i umówiliśmy się na spotkanie. Oczywiście we wstępnej wycenie było dużo wyżej niż się spodziewałem. Dałem im ofertę z wspomnianej firmy i powiedziałem tak. Zejdziecie niżej to podpisujemy umowę, nie to podajemy sobie dłonie i mówimy do widzenia. Początkowo trochę kombinowali. Jako że do całości chciałem dodatkowo dołączyć jeszcze rekuperator, proponowali mi mniejszej wydajności. Na szczęście miałem już ofertę w dłoni i nie zgodziłem się aby były jakieś zmiany w specyfikacji. Po tygodniu dostałem odpowiedź że się zgadzają. Pisałem już wartości i specyfikację mojej instalacji ale dla komfortowego czytania tej informacji napiszę raz jeszcze.
    Całość 73 tys. w tym:
    - Dolne źródło kolektor pionowy 160 mb. (2x80) - 13,5 tys zł - uważam że dobra cena
    - Górne źródło podłogówka - 170 m2 - 17 tys zł - trochę wysoko ale przy całości nie wygląda źle
    - rekuperator 300m3/h - 17 tyś zł - tu juz kwestia indywidualna ja chciałem ten system i szczerze powiem że cena tez mi odpowiadała
    - instalacja wod-kan 3 tys zł
    - pompa 7,7 z wbudowanym zbiornikiem CWU, kotłownia, montaż i uruchomienie - 22,5 tys.
    Na kotłownie , montaż i uruchomienie trzeba te 2,5 tys policzyć.
    Czyli koszt pompy to około 20 tys. - uważam że cana bardzo dobra. W tym momencie wartość netto nowej to około 24 tys.
    Czyli Komplet instaolacji CO w domu wyniósł 53 tys zł brutto.
    Tej mocy pompa i zbiornik CWU polskiego producenta to: pompa 12 tys, zbiornik 2,5-3 tys. Razem około 15 tys. Jak wynika z moich wyliczeń ja dałem 20 tys.
    Jak dla mnie nie jest to kwota nad którą strasznie rozczulałbym się przy wyborze głównego źródła ciepła w moim wymarzonym domku
    Ostatnio edytowane przez photos ; 03-11-2010 o 08:42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony