dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 382

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tenia50

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    57
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    ´Witam szanownych userow
    Moj domek jest juz prawie gotowy, za chwile beda wstawiac okna i drzwi.
    Pozostala kwestia elewacji zewnetrznej, tu robie dlugie buuuuuu buuuuu buuuuuu
    Plakac mi sie chce, glowe mam jak balon po przeczytaniu tego watku
    Wykonawca albo mnie wpuszcza w maliny albo ja nierozgarnieta
    1 dom wybudowany jest z Ytongu 36,5 cm - czy powinien byc docieplony - wykonawca twierdzie ze nie
    2 tynk chce klasc teraz , a z tego co piszecie raczej nie powinien- mnie sie nie spiesza ja moge poczekac do wiosny
    3 jakis fachowiec wspomnial mi ze skoro nie docieplam, to zebym kazala polozyc tynk cementowo wapienny z dodatkiem perlitu.

    co ja mam poczac nieboga , z nikad pomocy ,z nikad ratunku - a wykonawca nagadl mi jakims dziwnym jezykiem o tynkach i kazal sie zdecydowac jaki chcem

    prosze powiedzcie czy on mnie czasem nie wpuszcza w maliny

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał tenia50 Zobacz post
    ´
    1 dom wybudowany jest z Ytongu 36,5 cm - czy powinien byc docieplony - wykonawca twierdzie ze nie
    2 tynk chce klasc teraz , a z tego co piszecie raczej nie powinien- mnie sie nie spiesza ja moge poczekac do wiosny
    3 jakis fachowiec wspomnial mi ze skoro nie docieplam, to zebym kazala polozyc tynk cementowo wapienny z dodatkiem perlitu.
    Ad.1 - czy docieplac, czy nie, zalezy juz tylko i wylacznie od Ciebie, jezeli docieplac to sklanialbym sie ku welnie mineralnej i produkatch o wysokiej dyfuzji pary wodnej - tynk mineralny lub silikatowy ew. Carbon (prosze na mnie nie krzyczec od razu za paroprzepuszczalnosc jest to moje prywatne zdanie)
    Ad.2 - rzeczywiscie warunki sa juz raczej niekorzystne i jezeli nie ma cisnienia -lepiej poczekac do wiosny
    Ad.3 - Mozna.... tylko co "na wierzch"?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tenia50

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    57
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Ad.1 - czy docieplac, czy nie, zalezy juz tylko i wylacznie od Ciebie, jezeli docieplac to sklanialbym sie ku welnie mineralnej i produkatch o wysokiej dyfuzji pary wodnej - tynk mineralny lub silikatowy ew. Carbon (prosze na mnie nie krzyczec od razu za paroprzepuszczalnosc jest to moje prywatne zdanie)
    Ad.2 - rzeczywiscie warunki sa juz raczej niekorzystne i jezeli nie ma cisnienia -lepiej poczekac do wiosny
    Ad.3 - Mozna.... tylko co "na wierzch"?
    no widzisz , widzisz ty tez do mnie mowisz jezykiem niezrozumialym - a ja z jezyka budowlanego znam tylko przeklenstwa- zreszta bardzo dobrze potrafie bluzgac, tu musze sie pochwalic

    do meritum
    zapytam tak
    czy ty bys ocieplal
    co do tego perlitu- pytasz mnie co na wierzch-- odpowiadam-- a bo ja wiem? cokolwiek

    wykombinowalam, ze posiedze sobie tu, doucze sie , i tynk rzuce sama - betonowy rzuce
    zadzwonilam do wykonawcy i odwolalam tynkowanie- byl bardzo zdziwiony - ale ja nieugieta tym razem bylam

    jak by ci sie chcialo - to podpowiedz jeszcze cos

    teraz ide szukac watkow o sztuce wykanczania domu----------- albo o sztuce wykanczanie mnie

    aaaaaaaaaa - pochwale sie jeszcze tylko------ dach mam zaje............. fajny

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał tenia50 Zobacz post
    ´Witam szanownych userow
    Moj domek jest juz prawie gotowy, za chwile beda wstawiac okna i drzwi.
    Pozostala kwestia elewacji zewnetrznej, tu robie dlugie buuuuuu buuuuu buuuuuu
    Plakac mi sie chce, glowe mam jak balon po przeczytaniu tego watku
    Wykonawca albo mnie wpuszcza w maliny albo ja nierozgarnieta
    1 dom wybudowany jest z Ytongu 36,5 cm - czy powinien byc docieplony - wykonawca twierdzie ze nie
    2 tynk chce klasc teraz , a z tego co piszecie raczej nie powinien- mnie sie nie spiesza ja moge poczekac do wiosny
    3 jakis fachowiec wspomnial mi ze skoro nie docieplam, to zebym kazala polozyc tynk cementowo wapienny z dodatkiem perlitu.

    co ja mam poczac nieboga , z nikad pomocy ,z nikad ratunku - a wykonawca nagadl mi jakims dziwnym jezykiem o tynkach i kazal sie zdecydowac jaki chcem

    prosze powiedzcie czy on mnie czasem nie wpuszcza w maliny
    1. Wykonawca twierdzi, że nie bo działa tu marketing Ytonga. Teoretycznie ściana spełnia normy, ale ale ja i tak bym docieplił zamiast później płakać.
    2. Mimo wszystko chyba lepiej zaczekać.
    3. Jeśli jednak bedzie ocieplane to beton komórkowy wełną i na to tynk mineralny.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kuba Dąb Zobacz post
    1. Wykonawca twierdzi, że nie bo działa tu marketing Ytonga. Teoretycznie ściana spełnia normy, ale ale ja i tak bym docieplił zamiast później płakać.
    2. Mimo wszystko chyba lepiej zaczekać.
    3. Jeśli jednak bedzie ocieplane to beton komórkowy wełną i na to tynk mineralny.
    a ja bym ocieplił styropianem (taniej niż wełna) i tynkiem silikonowym (drożej ale znacznie lepiej niż mineralny)

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde Zobacz post
    a ja bym ocieplił styropianem (taniej niż wełna) i tynkiem silikonowym (drożej ale znacznie lepiej niż mineralny)
    styropian zgodze sie!
    ale w czym ten silikonowy ma byc lepszy od mineralnego?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde Zobacz post
    a ja bym ocieplił styropianem (taniej niż wełna) i tynkiem silikonowym (drożej ale znacznie lepiej niż mineralny)
    a ja bym ocieplił welną i tynkiem mineralnym. To co mówisz to tak jakby zrobić sobie kratke wentylacyjną i zaizolować ją folią. (oczywiście jest to bardzo obrazowy przykład)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony