dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 30 z 33
Pokaż wyniki od 581 do 600 z 646
  1. #581

    Domyślnie

    Święta! Święta! I po świętach!

    Macie przepis na coś leciuśkiego, łatwostrawnego? Co by szczególnie zmaltretowanego żołądka nie obciążało?
    Co z resztek po świętach robicie?


    Przeglądałam zdjęcia - żadne pyszności się nie załapały!
    Wróć! Apetycznych kąsków na zdjęciach sporo, jednak wszystko mało spożywcze!

  2. #582
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mhk
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    2.829
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika B
    fajny podałam przepis na sernik bez sera, co?
    Dzieki za uwagę Ewak! żeby nie kręcić spróbuję usunšć post bez serka.
    Oto prawidłowa wersja
    SERNIK:

    1 kg. sera białego
    8-10 jajek
    margaryna - pól kostki
    1,5 szkl. cukru
    dwa małe ugotowane w mundurkach kartofelki - 25 dkg
    6 łyżek kaszy mannej
    oczywiście mogą byc bakalie

    i do dzieła:
    Wbić zółtka do malaksera i ubić z cukrem (ja biorę 8 żółtek i jedno jajko) - nie cłay cukier zoataje rozpuszczony - nir trzeba się przejmować.
    Zmienić łopatkę w malakserze na taką do ukręcania cista i kręcąc wspywać kolejno: pokruszony ser, pokrojoną margarynę, obrane i rozgniecione ziemniaczki oraz kaszę.

    Na koniec ubić pianę z białek i wymieszać całoœć z bakaliami.
    I do piekarnika - daję na 170, na 45 min.

    Nie zrażajcie się kartoflem! To naprawdę rewelacyjny przepis po mojej pra-, pra- kiedys utrzymywany w tajemnicy
    Smacznego


    A pierniczki UKFa robię dziœ. Trochę wpadłam w panikę (stšd ta wizyta na forum), że tam jest albo cukier albo miód, ale ufff... wzięłam dobrze, na razie studzę, więc wszystko przede mnš.

    PYSZNY SERNIK!!!!! POLECAM!!!!!!!!!!!!!!

  3. #583
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nastka79
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Ja zrobiłam w końcu pleśniaka z jagodami (przypomniało mi się, że mam 4 woreczki jagód zamrożone) i na to starte jabłka z rodzynkami. Wyszedł pyszny.

  4. #584

    Domyślnie

    Cytat Napisał nastka79
    Ja zrobiłam w końcu pleśniaka z jagodami (przypomniało mi się, że mam 4 woreczki jagód zamrożone) i na to starte jabłka z rodzynkami. Wyszedł pyszny.
    To super! Pleśniak - smaczne i szybkie ciasto. Przepis na kruche często wykorzystuję jako spody do wszystkiego!
    My jutro będziemy z chrześniakami piec ciasteczka z maszynki! Mamy zamiar przy tym świetnie się bawić Już widzę siebie jak sprzątam kuchnię do rana A "dzieciaki" strzelają "kokardy"!

  5. #585
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Ja wlasnie upieklam ciasteczka orzechowe - sa pyszne!
    I biszkopt juz upiecziny - bedzie z kremem jogurtowym, na to jagody i wisnie i galaretka.

  6. #586
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał UKF Zobacz post
    Rok temu w edziecko znalazłam taki oto przepis na pierniczki:

    Autor: Silije

    "Tak, tak, jeśli chcecie wypróbować znakomity
    staropolski przepis, który mam od mamy, to już nadszedł właściwy czas, bo sekret przepyszności tych pierniczków tkwi między innymi w dojrzewaniu ciasta. Szczerze Wam powiem - podobnie wybornymi jeszcze mnie nikt nie poczęstował. Zawsze się udają

    Składniki:
    1 kg mąki
    1/2 litra miodu
    2 szklanki cukru
    1 kostka smalcu
    1/2 szklanki mleka
    3 płaskie łyżeczki sody oczyszczonej
    3 jajka
    szczypta soli
    1 torebka gotowej przyprawy do pierników, ale to nie wystarczy, do tego osobno:
    imbir
    cynamon
    gałka muszkatałowa
    kardamon (czasem trudno kupić, więc można opuścić)
    mielone goździki

    W dużym rondlu na małym ogniu rozpuszczamy miód, smalec i cukier na jednolitą masę i czekamy.
    Kiedy ostygnie dodajemy mieszając i ugniatając rękami mąkę, jajka, sodę rozpuszczoną w chłodnym mleku, szczyptę soli oraz przyprawy - do gotowej mieszanki dodajemy oryginalnych przypraw, tak by wszystkich było pół szklanki (jak ktoś nie lubi aromatycznie to można wziąć troszkę mniej, ale ja polecam tą pełnię korzennych aromatów).
    Zagniatamy na jednolitą masę, odklejamy ręce (i oblizujemy mniam mniam) po czym miskę okrywamy ręcznikiem i folią, ale nie całkiem szczelnie i stawiamy w chłodnym miejscu (balkon, lodówka) na 4-5 tygodni.
    Tak więc mam przed sobą 5 tygodni walki ze sobą by nie wyjeść pysznego surowego ciasta

    Przed świętami wałkujemy ciasto, niezbyt cienko, bo będzie twarde i wycinamy fantazyjne wzory (ale radość dla dzieci, obowiązkowo bałwanki, choinki i aniołki!) lub korzystamy z foremek.
    Pieczemy 10-15 minut do zarumienienia, czas zależy od grubości i wielkości pierniczka, wyjmujemy i jak ostygną bierzemy się za artystyczną robotę (koniecznie z dziećmi!)
    Przygotowujemy lukier z cukru pudru i białka, pisaki tortowe, którymi też możemy zabarwić go na różne delikatne kolory, polewę czekoladową, wiórki kokosowe, rozdrobnione orzeszki, płatki migdałów, kolorową cukrową posypkę i mamy cudnie pachnącą zabawę na cały wieczór.
    Potem układamy w kartonie, leciusieńko kropimy wodą i przykrywamy folią, by na Wigilię były miękkie. Aha - twarde też są pycha."

    Przepis wypróbowałam - naprawdę PYCHA!!! Ilość pierniczków jest duża: miałam cały wieczór pieczenia.
    Maria
    Ile ja się naszukałam tego przepisu. A internet mi chodzi jak muł.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  7. #587

    Domyślnie

    Właśnie znalazłam ten wątek na forum Fajny już dodany do ulubionych.

    Tak na wkupienie się - jeszcze nie przeczytałam całego wątku więc przepis może gdzieś był to przepraszam za dubel - podaję przepis na swoje ulubione Muffinki z płynącą czekoladą w środku ( przepis z książki Nigella Lawson).

    125 dag czekolady gorzkiej
    kostka masła
    3/4 szklanki cukru
    1/4 szklanki mąki
    3 jajka

    Przygotowanie

    Czekoladę i masło rozpuścić w kąpieli wodnej. W misce zmiksować razem jajka, mąke i cukier. Następnie powoli dodawać rozpuszczoną czekoladę do masy.

    Odstawić wszystko najlepiej na minimum 1H. Można zrobić nawet dzień wcześniej.

    Wlać do pojemniczków na muffinki i wstawić do piekarnika rozgrzanego do 205 stopni. Piec 10-12 minut, aż skorupka zacznie pękać. W środku powinna być nadal płynna czekolada.

    Ważne żeby nie wyjmować ich od razu z foremek po wyjęciu z piekarnika, bo się będą rozlatywać. Dać im chwilkę a wyjdą śliczne.

  8. #588
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    W tym tygodniu zarabiamy ciasto na pierniki , przepis jest tutaj
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post4381311

  9. #589
    Lider FORUM (min. 2800)
    jessi

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    2.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    168

    Domyślnie

    Hejka ja też powoli szykuje się do świąt ,w przyszłym tygodniu także zarabiam ciasto na te pierniczki ,w zeszłym roku je robiłam i wyszły super !!

  10. #590
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Cytat Napisał magpie101 Zobacz post
    W tym tygodniu zarabiamy ciasto na pierniki , przepis jest tutaj
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post4381311
    Musze sie nad tymi zastanowic, do tej pory wolalam te na smalcu z przepisu Silje zacytowanego tu przez JoShi.
    chwilowo na sygnaturke pomyslu brak

  11. #591
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał magpie101 Zobacz post
    W tym tygodniu zarabiamy ciasto na pierniki , przepis jest tutaj
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post4381311
    robiłam te pierniczki, tylko u mnie było 8 jajek na kg mąki. I miodu dawałam zawsze więcej, tak z 3/4 litra.
    A poza tym stawiałam to surowe ciasto normalnie w kuchni w szafce (wcale nie w chłodzie) w misce przykrytej ścierką. Nie psuło się, ten miód nie pozwala.
    Dodam jeszcze, ze moje pierniki wychodziły miękkie, twardniały po ostygnięciu ale potem.... miękły i mogły spokojnie leżeć rok w stanie jadalnym. Choć musiałyby mieć nogi.
    A teraz nie mam piekarnika i ... się odchudzam. Nie będzie pierników

  12. #592
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Dzisiejsze pierniki



  13. #593
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Tegoroczne





    Wyszlo okolo 250 sztuk z podwojnej porcji ale juz ponad polowa wydana.

  14. #594
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    agata39

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    530

    Domyślnie


    magpie101 imponujące

  15. #595
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    magpie - jesteś niesamowita


    a robiła któras takie ciasteczka ? przymierzam sie do kulek rumowych i nie wiem czy ten przepis jest godny zastosowania?

    KULKI RUMOWE

    1/2 paczki herbatników (najlepiej kakaowych) pokruszyć drobno 10 łyżek (dużych) cukru pudru, 4 łyżki kakao,
    3/4 (małej!) butelki rumu, może tez być rumowa esencja, ale to już nie to samo... Do tego dodajemy:
    6 łyżek roztopionego masła i 1 3/4 roztopionej czekolady. Wszystko wymieszać. Jeśli się nie łączy i jest suche - kilka kropel wody. Jeśli jest zbyt wodniste - cukru pudru, lub herbatników. Robić kulki i obtaczać w orzechach albo kokosie etc. Jest dużo dodatków w sklepach. Kulki najlepiej wyglądają podane w koszulkach do muffinek.
    Pozdrowienia i smacznego!

  16. #596
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Ew-ka nie robilam ale przepis wyglada pysznie .

  17. #597
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Ew-ka tutaj sa fajne kule truflowe

    http://gotowaniecieszy.blox.pl/html

    Na tym blogu sa fajne przepisy na slodkosci

    http://o-pysznym-jedzeniu.bloog.pl/k...075,index.html

  18. #598
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Magpie bardzo fajny ten blog ...a ja znalazłam takie ciasteczka w necie ....aż sie chce po nie sięgnąć

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	848720..jpg
Wyświetleń:	1292
Rozmiar:	53,3 KB
ID:	34435

  19. #599
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    zrobilam kruche ciasteczka ......piecze sie szybko ....ale to dekorowanie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ciacho1..jpg
Wyświetleń:	1280
Rozmiar:	74,6 KB
ID:	34477

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ciacho2..jpg
Wyświetleń:	1290
Rozmiar:	80,6 KB
ID:	34478
    Ostatnio edytowane przez Ew-ka ; 18-12-2010 o 16:16

  20. #600
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Ew-ka wygladaja jak pierniczki.
    Ja juz trzeci rok bede piekla ciasteczka orzechowe wedlug Twojego przepisu posypane cukrem pudrem, robie je zawsze na Sylwestra.

Strona 30 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony