dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32
  1. #1

    Domyślnie chudy beton poci się

    witam.Mój etap to stan surowy otwarty.przed wylaniem chudego betonu zasypałem fundamenty 60 cm (ziemia z wykopów i na góre gróz ze żwirem) i zagęsciłem było troszke błota z tego jak dolało.problem w tym że beton w części domu już 4 miesiące poci się i nie może wyschnąć.powiedziałbym że podciąga wodę pod fundamentem ale w położonej o pół metra niżej częsci garażowej gdzie chudy beton był lany po przykryciu dachu beton jest suchy.Jak długo może wyciągać wilgoć z podsypki pod chudym betonem?czy może nawiercić otwory aby to wyschło ,czy może trzeba skuć w tym jednym pokoju?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar krzys_i_aga
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    Jak zasypałeś ziemią fundamenty to gratuluję pomysłu, zaczekaj aż ziemia będzie gniła to dopiero będzie zabawa - zapachowa oczywiście, na a jak wyschnie to może się zapaść cały chudziak.
    W domu to ja jestem szefem, żona tylko podejmuje decyzje - Woody Allen.

  3. #3

    Domyślnie

    Jeżeli masz tam ziemie to nawierty tylko upuszczą smród zgnilizny, ale moze się myle.

  4. #4

    Domyślnie

    Ziemia-glina nie humus. budowa rozłożona na kilka lat więc przegnije jesli nawet coś tam jest.

  5. #5
    elka51
    Guest
    elka51

    Domyślnie

    Nie wolno zasypywać gliną wykopu - masz odpowiedź na twój "problem".

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał elka51 Zobacz post
    Nie wolno zasypywać gliną wykopu - masz odpowiedź na twój "problem".
    Dlaczego nie wolno?wszystkie domy w okolicy budują i zasypują ziemią z wykopów.Czasem jak widzę to zalewają jak już kwiatki rosną na tym i jeszcze nie słyszałem zęby ktoś narzekał.U mnie wszystko wskazuje na to że muszę drena opaskowego w następnej kolejności zrobić

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Skoro inni tak robią i nie narzekają to ty też tak rób.

  8. #8
    elka51
    Guest
    elka51

    Domyślnie

    Cytat Napisał mundek 11 Zobacz post
    Dlaczego nie wolno?wszystkie domy w okolicy budują i zasypują ziemią z wykopów.Czasem jak widzę to zalewają jak już kwiatki rosną na tym i jeszcze nie słyszałem zęby ktoś narzekał.U mnie wszystko wskazuje na to że muszę drena opaskowego w następnej kolejności zrobić
    Czyli zgodnie z zasada: jedz g... setki miliardy much twierdzi że jest smaczne.

    Poszukaj swoich mądrych sąsiadów w tym wątku: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?170034-Opadaj%C4%85ca-pod%C5%82oga


    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Skoro inni tak robią i nie narzekają to ty też tak rób.
    ...no i nie narzekaj na smród zgilizny czy pocące się ściany
    Ostatnio edytowane przez elka51 ; 24-08-2011 o 08:12

  9. #9

    Domyślnie

    Słusznie ,,u mnie w okolicy wszyscy tak robią'' jest to argemnt nie do zbicia. Po co w takim razie pytasz na forum o radę - przecież jest dobrze, zapytaj wszystkich w okolicy.

  10. #10

    Domyślnie

    Wykułem dziure i nic nie smierdzi tylko wilgoć jeszcze jest.Zasypane gliną a na góre z 30 cm poszło gruzu z budowy i kamienia klińca, wszystko trzy dni zagęszczane,myślę że będzie git.

  11. #11
    elka51
    Guest
    elka51

    Domyślnie

    Wilgoć była, jest i będzie... przez najbliższe kilkadziesiąt/set lat. To czym zasypaleś nadawało się wyłącznie do wywozu lub niwelacji działki a nie do zasypki.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał elka51 Zobacz post
    Wilgoć była, jest i będzie... przez najbliższe kilkadziesiąt/set lat. To czym zasypaleś nadawało się wyłącznie do wywozu lub niwelacji działki a nie do zasypki.
    A tam od kilku dni widzę że beton już prawie suchy.Wprawili okna i już deszcz nie zasieka do domu.prawdopodobnie mogła to być główna przyczyna bo po ostatnich ulewach było dość dużo wody w budynku.Dzięki wszystkim za mądre komentarze.

  13. #13

    Domyślnie

    Odpowiedz po 3-4 latach ile Ci usiadła podłoga wylana na tak zagęszczonym gruncie ( PS. Kup meble z regulowanymi wysokościami nózek - bedzie jak znalazł ).

  14. #14

    Domyślnie

    Witam wracam do tematu bo jednak ciemniejsze plamy na betonie pojawiają się jak jest cieplej na zewnątrz,Rozbijając beton w kilku miejscach zauważyłem że beton po górze jest twardszy a juz kilka centymetrów poniżej jest sypki jakby za mało cementu dodane było i wygląda na to że trzeba będzie skuć beton w tym jednym pomieszczeniu i zalać jeszcze raz.Przypominam Że problem występuje w jednym pomieszczeniu i nie wykluczone że beton mieszał inny pomocnik.zastanawiam się czy skuć beton czy to może wilgoć z powietrza wciąga do betonu?Wylać na nowo czy kleić pape?

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Polewałeś wodą ? Wilgoć z powietrza ciągnie beton w jednym pomieszczeniu LOL
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    Polewałeś wodą ? Wilgoć z powietrza ciągnie beton w jednym pomieszczeniu LOL
    juz pół roku minęło jak wylałem chudziaka.No może tam ciągnie bo za mały procent cementu albo ktoś dodał przez pomyłke plastyfikatora do zapraw?

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Ale polewałeś go pół roku temu wodą ? Bo widać, że nie związał.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  18. #18

    Domyślnie

    Nie pamiętam dokładnie czy był polewany.

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tomek4
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    nord
    Dzielnica
    pólnoc
    Posty
    321

    Domyślnie

    Skuć beton, rozebrać fundamenty i jeszcze raz od nowa. No i gdzie był kierownik budowy ?

    Czytałem gdzieś, że funkcją tego B15 czy tam B10 na gruncie zwanego chudziakiem jest by robaki do środka nie właziły, ewentualnie można podciągnąć pod podstawę dla działówek o ile nie wylewało się stóp.

    Nie pełni on ani funkcji konstrukcyjnej ani izolacyjnej tak więc nie wiem w czym problem.
    X.2010 - IV.2012 Mission completed

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek4 Zobacz post
    Skuć beton, rozebrać fundamenty i jeszcze raz od nowa. No i gdzie był kierownik budowy ?

    Czytałem gdzieś, że funkcją tego B15 czy tam B10 na gruncie zwanego chudziakiem jest by robaki do środka nie właziły, ewentualnie można podciągnąć pod podstawę dla działówek o ile nie wylewało się stóp.

    Nie pełni on ani funkcji konstrukcyjnej ani izolacyjnej tak więc nie wiem w czym problem.
    No i w końcu jakaś optymistyczna odpowiedz.Możesz rozwinąć?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony