dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 498 z 1421
Pokaż wyniki od 9.941 do 9.960 z 28404
  1. #9941

    Domyślnie

    Na to pytanie nikt nie odpowie, bo co ma odpowiedzieć: 25 nie miał klasy A, a 23 ma (miał 3,5 roku temu). A co reszta kotłów ?

  2. #9942

    Domyślnie

    Wystarczyło by napisać że producent mija się z prawdą lub celowo wprowadza potencjalnych kupujących w błąd że RBR ma klasę "A" i potwierdzoną sprawność powyżej 88% i nikt by nie ciągnął dalej tego tematu, tylko pewnie sprzedawcą jest to nie na rękę bo sprzedaż by pewnie spadła i podejrzewam że od RBR jest dużo wyższa prowizja dla sprzedających niż od dużego producenta kotłów (zawsze lepiej się dogadać z mniejszym producentem niż z dużym gdzie są odpowiednie działy których nie można przeskoczyć). Takie ciągłe zaprzeczanie przez sprzedawców powoduje że czytanie tego wątku staje się bez sensu, kilka stron dziennie nie na tema i odsuwa forumowiczów od istoty tego forum czyli doradzanie w problemach związanych z piecem. Może piec jest dobry tylko po takich istotnych dla mnie rzeczach jak brak certyfikatu zastanawiam się czy nie powinienem posprawdzać innych rzeczy czy też producent nie mija się z prawdą jak grubość blach i czy RBR jest zrobiony z blach kotłowych.

  3. #9943
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Kalio, naprawdę nie wiem dlaczego niema 25kW.
    Tak ruszt jest żeliwny i jest w komplecie, wstawiałem gdzieś tutaj nawet fotki ale teraz coś tu znaleźć to graniczy z cudem i trzeba mieć nerwy ze stali.
    Miałem chyba na lapku fotki tego rusztu, możesz podesłać maila jak jeszcze są to ci podeśle ale cudów sobie po tym ruszcie nie obiecuj.

  4. #9944
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Powiedzcie mi jeszcze jedno firma Instalko ma tylko dwóch dystrybutorów ???? karoka i minertu i na tym koniec ???

  5. #9945
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalio Zobacz post
    Powiedzcie mi jeszcze jedno firma Instalko ma tylko dwóch dystrybutorów ???? karoka i minertu i na tym koniec ???
    Nie to tylko ci do bicia.
    Spadam panowie bo fajna pogoda.

  6. #9946

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalio Zobacz post
    Powiedzcie mi jeszcze jedno firma Instalko ma tylko dwóch dystrybutorów ???? karoka i minertu i na tym koniec ???
    Nie tylko wystarczy popatrzeć na największy portal aukcyjny i zawsze można kupić bezpośrednio od producenta.

  7. #9947
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kowal1978

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    74

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    w piątek zainstalowano mi RBR11kW. Mam pytanie czy czujniki dołączone w zestawie coś dają i jest potrzeba ich instalacji? Instalator twierdzi że nie ma potrzeby ich instalowania.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0006.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	79,1 KB
ID:	218191Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0007.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	83,2 KB
ID:	218192
    Dołączam zdjęcia z retorty oraz popiołu. Jak to wygląda wg. Was?
    Pozdrawiam

  8. #9948

    Domyślnie

    Zmień instalatora, bo te to leń o mikrej wiedzy. Skoro są to je zamontuj. Nie chcesz wiedzieć jaka masz tem zewnętrzną i wewnętrzną. Na podstawie temperatur ustawiasz odpowiednio kocioł w programatorach sterownika.

  9. #9949

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Wiele razy na tym wątku było pisane aby nawet nową koronę uszczelnić widać że niedokładnie czytałeś. Znasz nasze drogi i wiesz co to znaczy. Wygaś kocioł, uszczelń koronę a wtedy na pewno zobaczysz że się poprawiło. Jak jest prawidłowo uszczelniona korona to nie ma bata, cała korona się pali i nie ma możliwości aby jedna strona była niedopalona a na drugiej spieki.
    Co to znaczy żeby uszczelnić nową koronę? Czy ten piec kupiony jako nowy z fabryki jest gotowy do podłączenia i pracy czy jest "zestaw do samodzielnego montażu, uszczelniania i poprawiania?

    Wątek swego czasu trochę śledziłem i już parę miesięcy temu podjąłem decyzję o zakupie tego właśnie kotła mimo iż wielu mówiło mi że fabryka nieznana, daleko, w okolicy nie ma instalatora ani dystrybutora. A budując nowy dom mam o wiele więcej ważniejszych tematów niż wnikliwe śledzenie ponad 500 stron wątku o jednym z typów kotła c.o..

  10. #9950
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał kowal1978 Zobacz post
    Witam wszystkich,
    w piątek zainstalowano mi RBR11kW. Mam pytanie czy czujniki dołączone w zestawie coś dają i jest potrzeba ich instalacji? Instalator twierdzi że nie ma potrzeby ich instalowania.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0006.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	79,1 KB
ID:	218191Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0007.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	83,2 KB
ID:	218192
    Dołączam zdjęcia z retorty oraz popiołu. Jak to wygląda wg. Was?
    Pozdrawiam
    Zrób dokładniejsze zdjęcie popiołu bo chyba tam niedopał widać.
    A czujniki owszem warto podłączyć, nie po to są w zestawie, żeby leżały w kartoniku

  11. #9951
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwek1974 Zobacz post
    Co to znaczy żeby uszczelnić nową koronę? Czy ten piec kupiony jako nowy z fabryki jest gotowy do podłączenia i pracy czy jest "zestaw do samodzielnego montażu, uszczelniania i poprawiania?
    No niby tak ale lepiej dmuchać za zimne. Jak kupujesz auto z salonu to też sprawdzasz czy na pewno jest olej

    A jak uszczelniać jest w dtr-ce.

  12. #9952
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwek1974 Zobacz post
    Co to znaczy żeby uszczelnić nową koronę? Czy ten piec kupiony jako nowy z fabryki jest gotowy do podłączenia i pracy czy jest "zestaw do samodzielnego montażu, uszczelniania i poprawiania?

    Wątek swego czasu trochę śledziłem i już parę miesięcy temu podjąłem decyzję o zakupie tego właśnie kotła mimo iż wielu mówiło mi że fabryka nieznana, daleko, w okolicy nie ma instalatora ani dystrybutora. A budując nowy dom mam o wiele więcej ważniejszych tematów niż wnikliwe śledzenie ponad 500 stron wątku o jednym z typów kotła c.o..
    Kotły dostarczane są przez firmę kurierską,w czasie swej drogi przeładowywane itd,później drogami naszymi jedzie do klienta.Różnie to jest po drodze więc i korona może się odkleić.
    Nie ma zestawów do samodzielnego montażu.Wystarczy SOUDAL uszczelniacz kominkowy na 1500deg.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  13. #9953
    w84u
    Guest
    w84u

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Nie Ty się przypieprzasz jak rzep do nogawki.
    Zapytałem Cię chyba dwa dni temu co jest na mojej stronie nie tak ?
    Również mi nie odpowiedziałeś a filozofujesz dalej.
    Spadam.
    Nie uczestniczyłem w waszym wątku ponad miesiąc, ale ta wasza gnida przywołała mnie do wypowiedzi, po wielokroć jak widzę, choć wcale nie miałem ochoty Nigdy nie krytykowałem RBR (można przejrzeć posty tu i na esterownik) nigdy też nie wyróżniałem Ogniwa.
    Karoka zacytuję z DTR na twojej stronie.
    " 1. INFORMACJE OGÓLNE
    Seria kotłów grzewczych RBR-EKOUNIWERSAL to kotły niskotempetaturowe
    przeznaczone do ogrzewania obiektów o powierzchni od 60 do 450m2. Każdy kocioł
    jest wyposażony w zasobnik, żeliwny palnik retortowy miałowo-węglowy drugiej generacji
    typu EKOENERGIA lub BURNER-S oraz sterownik adaptacyjny eCoal.pl. Kotły zostały
    przebadane przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu i uzyskały świadectwo
    badania na znak bezpieczeństwa ekologicznego klasa „A”.
    "
    "Kotły" to rozumiem cała seria, a nie każdy z grupy, bo przecież każdego przed wysłaniem do klienta nie badacie? Do tego jeszcze dochodzi tabela w tej DTR, która w kontekście powyższego nie tylko informuje o innych kotłach producenta, ale sugeruje ich klasę "A" I tylko o to chodzi. Ilekroć ten gość będzie mnie tu przywoływał, tylekroć będę tu komentował.

  14. #9954

    Domyślnie

    Mam pytanie "nie na temat", a na pewno nie na ten, ktory przewija sie na forum od kilku dni
    Czy po przejsciu z trybu automatycznego na grupowy, wskazana jest tez zmiana parametrow w trybie podtrzymania? Czy moze pozostac, jak bylo?
    Nadmuch zwiekszylem z nastawy fabrycznej 40% do 44 %, poniewaz na histogramie mam wysoki slupek z prawej strony. Moze jeszcze za wczesnie na wyciaganie wnioskow bo zmiana nastapila zaledwie dwie godziny temu?
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  15. #9955
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Możesz podtrzymanie zostawić tak jak było skoro wcześniej Ci się sprawdzało

  16. #9956
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał w84u Zobacz post
    Nie uczestniczyłem w waszym wątku ponad miesiąc, ale ta wasza gnida przywołała mnie do wypowiedzi, po wielokroć jak widzę, choć wcale nie miałem ochoty Nigdy nie krytykowałem RBR (można przejrzeć posty tu i na esterownik) nigdy też nie wyróżniałem Ogniwa.
    Karoka zacytuję z DTR na twojej stronie.
    " 1. INFORMACJE OGÓLNE
    Seria kotłów grzewczych RBR-EKOUNIWERSAL to kotły niskotempetaturowe
    przeznaczone do ogrzewania obiektów o powierzchni od 60 do 450m2. Każdy kocioł
    jest wyposażony w zasobnik, żeliwny palnik retortowy miałowo-węglowy drugiej generacji
    typu EKOENERGIA lub BURNER-S oraz sterownik adaptacyjny eCoal.pl. Kotły zostały
    przebadane przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu i uzyskały świadectwo
    badania na znak bezpieczeństwa ekologicznego klasa „A”.
    "
    "Kotły" to rozumiem cała seria, a nie każdy z grupy, bo przecież każdego przed wysłaniem do klienta nie badacie? Do tego jeszcze dochodzi tabela w tej DTR, która w kontekście powyższego nie tylko informuje o innych kotłach producenta, ale sugeruje ich klasę "A" I tylko o to chodzi. Ilekroć ten gość będzie mnie tu przywoływał, tylekroć będę tu komentował.
    Witaj Jak dobrze pamiętam posiada Pan kocioł OEP?
    Czy mam zatem rozumieć,że Pański kolega napisał mi na priv,że na serio bierze Pan pod uwagę sprzedaż Ogniwa?Wyjaśnia to Pańskie zainteresowanie DTR RBR-a.
    Ja ze swojej strony mogę powiedzieć tylko jedno.Decyzja warta przemyślenia.
    Pozdrawiam,i proszę się przy wyborze nowego kotła nie sugerować tą "batalią" o certyfikaty. RBR-to kocioł godny uwagi,i nie potrzebuje przeróbek na starcie

    P.S.Mieszkam blisko Pana,może pokaże RBR-a w akcji ?
    Ostatnio edytowane przez Novy! ; 13-10-2013 o 15:28

  17. #9957

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Możesz podtrzymanie zostawić tak jak było skoro wcześniej Ci się sprawdzało
    Dziekuje za odpowiedz. Zreszta mysle, ze obecnie podtrzymanie bedzie mialo coraz mniej do roboty.
    W polowie tygodnia kociol mi zgasl, bo zaczalem eksperymentowac z podtrzymaniem, zeby jak najwiecej z niego wycisnac. A ponieewaz robilem to na odleglosc, nie widzac kotla...skutek wiadomy.
    Teraz mam w podtrzymaniu i przy Retopalu ustawienia: 5/50/100/4 i dmuchawa na 48%. Jak dotychczas sie sprawdza...

  18. #9958
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Nie tylko wystarczy popatrzeć na największy portal aukcyjny i zawsze można kupić bezpośrednio od producenta.
    Więc dajcie spokój Wieśkowi i Grzegorzowi.Zacznijcie Panowie pisać do Pana Daniela (chyba tak ma na imię właściciel).To chyba lepsza persona do obijania ,niż sprzedawca.Sprzedawca mógł nie wiedzieć,źle zrozumieć itd.Nie musi być fachowcem i znać na pamięć każdy DTR kotła jaki sprzedaje.Co by tu nikogo nie bronić,mają rację Ci co czują się oszukani.Tylko źle adresują swe roszczenia.
    Osobiście nie wierzę,że jakikolwiek kocioł na ekogroszek zakupiony w tym roku wytrzyma do 2020r,kiedy to nasi "mędrcy" wprowadzą(bo zrobią to na 100%) ustawę,którą popieram,ale ważny jest jej kształt,a nie tylko zamysł.Jeśli jednak w międzyczasie będzie problem i ktokolwiek zażąda ode mnie certyfikatu,pod groźbą zamknięcia kotłowni,nie omieszkam zapytać wtedy o obiecany certyfikat producenta kotła.Teraz mam to w doopie

    BTW,wszyscy jesteście pewni,że dożyjecie 2020r?Nikt nie ma takiej pewności,liczy się to co tu i teraz,przynajmniej dla mnie
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Novy! ; 13-10-2013 o 16:03 Powód: add

  19. #9959
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    edgar184

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Wilków / Kraków
    Posty
    161

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Edgar puść strzałkę na mojego fona bo nie pamiętam jak mam Cię zapisanego.
    Powiem ci co nie co.
    Wieczorem mnie nie będzie, idę na gorzałę
    Witam, przepraszam że już wczoraj się nie odezwałem, ale jednak Pan dał radę, i mnie odnalazł .
    A dzisiaj dopiero doszedłem do siebie po wczorajszych urodzinach córki.

    Dziękuję za zainteresowanie problemem i telefonem z Pana strony.
    Podniosłem temp na piecu w trybie zima, i już się nic nie wykrapla.

  20. #9960
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    edgar184

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Wilków / Kraków
    Posty
    161

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Na miejscu Wieśka też bym tak pomyślał, w końcu jego zacytowałeś.
    Fakt faktem, reakcja dość ostra. Ale niejednokrotnie wypisywane w tym wątku epitety, nawet umarłego by poruszyły
    Hej, bobasxx jak dodać linka do sterownika w każdym swoim poście , tak jak masz na dole swoich postów??

    Heh, nie było tematu, już mi się to pojawiło.
    Ostatnio edytowane przez edgar184 ; 13-10-2013 o 18:21

Strona 498 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony