dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 863

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Poloniści ...
    Dziś nie problem aby automatyka wiedziała czy jutro zaświeci słońce czy nie. to tylko budowlańcy poloniści mogą mieć takie problemy.
    Dokładnie. Ostatnio myślałem, czy nie czytać prognozy pogody z jakiegoś serwisu pogodowego (np. za pomocą excela), potem na tej podstawie sterować ogrzewaniem w nocy (taka pogodówka z wyprzedzeniem). Ale nie wiem czy to ma sens. Może jak zamieszkam i będę w końcu miał trochę czasu, to się w to pobawię .
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    Dokładnie. Ostatnio myślałem, czy nie czytać prognozy pogody z jakiegoś serwisu pogodowego (np. za pomocą excela), potem na tej podstawie sterować ogrzewaniem w nocy (taka pogodówka z wyprzedzeniem). Ale nie wiem czy to ma sens. Może jak zamieszkam i będę w końcu miał trochę czasu, to się w to pobawię .
    Jest to chyba nisza, na której można zrobić interes. Nie spotkałem jeszcze serwisu, który by tego typu informacje podawał. Z drugiej strony są serwisy pogodowe dosyć precyzyjnie przewidujące pogodę na 2-3 dni naprzód. Można by stworzyć specjalistyczny odpłatny serwis (opłata rzędu 100-200zł rocznie, albo np. 1zł/m2 powierzchni ogrzewanej rocznie), który podawałby prognozowane temperatury, nasłonecznienie i np. prędkość wiatru dla konkretnej lokalizacji z wyprzedzeniem min. 24h. Do tego współpracujący z takim serwisem sterownik pogodowy i możemy mieć komfortowe sterowanie temperatura i spore oszczędności w ciągu roku (znacznie większe niż koszty takiego serwisu). Co więcej myślę, że na tego typu przedsięwzięcie dałoby się uzyskać dofinansowanie np. z NFOŚiGW. Jak ktoś taki interes rozkręci, to myślę, że nie zbiednieje, jak na moje konto odprowadzi 1% z zysków .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony