dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 53
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 1058
  1. #1021
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Nie ma co juz przesadzac bo jakas wiedze Pan Tomasz ma.
    Pan się słucha Szanownego perma i nie robi odzysku ciepłą z wentylacji, oraz izolacji od gruntu.

  2. #1022
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Robię instalacje do domów poniżej 30kWh/m2 rocznie od 1990 roku. Nie było wtedy OZC i komputerów. OZC to zwykłe oszustwo, najlepiej świadczą o tym wyniki. Wszystko powyżej 30kWh/m2 jest błędem. To co więcej to straty kotłowni. Żaden dom bez kotłowni nie zużywa więcej jak 30kWh/m2 na ogrzewanie.
    A na jakiej podstawie Pan wie ze dom bedzie mial ponizej 30kWh? Z fusow Pan to wrozy? Juz Panu pisalem ze kilka roznych domow ocieplonych tak samo beda mialy rozne zapotrzebowania. Ale i tak beda sie miescic w Panskich zalozeniach wiec wygodnie jest dac takie ogolne stwierdzenie. Ale przykladowo mnie nie interesuje zauzycie 30kWh tylko chce miec ponizej 15kWh wiec na jakiej podstawie Pan stwierdzi czy tak bedzie czy nie?

  3. #1023
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    No napisal przeciez ze "do kabaretow pisowal" czy tam pisal.
    Nie potrafi odpowiedziec...
    Klamie... Zmysla...
    A jego kolega ( na ktorego nie raz sie powoluje ) jest przeciez audytorem
    #1w KAPE!

    Zasada ( bylo w innym watku ) jest taka; dom ma kable ( ktore grzeja beton ) to jest izolowany, brak kabli - nie izolowany. A i aby bylo tanio klimatyzator do obnizanis rachunkow, nie do grzania.

    Kamil... Czytales to co polecalem?
    Wiem ze czytales watek o tych komfortowych... 20kWh/m2
    To powinnienes wiedziec kim ta osoba jest i co przedstawia swoim bajtloczeniem.
    WM z odzyskiem ciepla nie jest jego wymyslem... I niech tak nie beczy, bo nikt tego nie neguje...
    Wiem jakim czlowiekiem jest TB i mimo walki z wiatrakami staram sie cos z niego wycisnac.

  4. #1024
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Pan się słucha Szanownego perma i nie robi odzysku ciepłą z wentylacji, oraz izolacji od gruntu.
    Nie przypominam sobie aby perm kiedys to odradzal.

  5. #1025
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Nie przypominam sobie aby perm kiedys to odradzal.
    Nic innego nie czyni.

  6. #1026
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    A na jakiej podstawie Pan wie ze dom bedzie mial ponizej 30kWh? Z fusow Pan to wrozy? Juz Panu pisalem ze kilka roznych domow ocieplonych tak samo beda mialy rozne zapotrzebowania. Ale i tak beda sie miescic w Panskich zalozeniach wiec wygodnie jest dac takie ogolne stwierdzenie. Ale przykladowo mnie nie interesuje zauzycie 30kWh tylko chce miec ponizej 15kWh wiec na jakiej podstawie Pan stwierdzi czy tak bedzie czy nie?
    25 lat robię instalacje i nie ma takich domów w Polsce co przy instalacji niecentralnej bez pompy ciepła zużywałby na ogrzewanie ponad 30kWh/m2 , po prostu nie ma.
    A teraz np. kotłownia węglowa... Najmniejszy kocioł z podajnikiem zużywa 0.65kg ekogroszku na h. czyli 2.4 tony rocznie. Dlatego jak Pan poczyta w wątku gdzie dinozaury grzeją węglem - czy to mieszkanie 50m2 czy dom 150m2 to zużycie jest 2.4 tony najmniej. Daje to około 19000kWh

    Ps. Znajdzie Pan dom z niecentralnym zużywający ponad 30kWh/m2 na ogrzewanie???

  7. #1027
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Wiem jakim czlowiekiem jest TB i mimo walki z wiatrakami staram sie cos z niego wycisnac.
    Z tego wiatraka już nic nie wyciśniesz. Ale jak chcesz to pisał już gdzieś na różnych forach jaki to dom 30kWh. To taki, który ma 40 cm styropianu w gruncie i brak c.o. oraz ocieplenie od środka. Reszta jest nie ważna. Ponieważ zajmuje się takimi domami od 25 lat czyli jeszcze do tej pory nie jest w stanie pochwalić się takim domem mieszkalnym. Jedynie co to kiedyś chwalił się "pływającym "domem na tereny zalewowe ale i wtedy nikt poważnie nie brał tych jego rewelacji a ubaw mieli wszyscy.
    Ale życzę szczęścia w wyciąganiu jakichkolwiek wiadomości, bo aby je wyciągnąć to musi on je mieć a czy ma, to wszyscy już to tu wiedzą.
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  8. #1028
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post

    Ps. Znajdzie Pan dom z niecentralnym zużywający ponad 30kWh/m2 na ogrzewanie???
    A pokaże mi Pan taki dom?

    Tu zaraz dostanę albo i nie dyżurne zdjęcia. Tylko jak on to obliczył to już tajemnica Poliszynela
    A i w zasadzie pytać nie warto bo i tak jakiejkolwiek sensownej odpowiedzi się nie uzyska.
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  9. #1029
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    25 lat robię instalacje i nie ma takich domów w Polsce co przy instalacji niecentralnej bez pompy ciepła zużywałby na ogrzewanie ponad 30kWh/m2 , po prostu nie ma.
    Pewnie że nie ma bo tak podpowiada zdrowy rozsądek czyli jak grzejemy czystym prądem to trzeba dom ocieplić aby rachunki nas nie zjadły ale to nie znaczy że ludzie wtedy myśleli o ekologi czy coś takiego. Obecnie też przy jeszcze lepszym ociepleniu myślę o prądzie bo nic innego nie ma sensu. Ale dla mnie dom 30kWh/m2 to jest durszlak i taki nie powinien mieć prawa bytu. Może 25lat temu to było coś bo prąd był znacznie tańszy ale na obecne chwile to jest za drogi biznes ale też zależy od powierzchni domu. Ja budując 150m2 jak miałbym zużywać 30kWh/m2 to 150x30=4500kWh a da to rachunek przy płaskiej taryfie ponad 2200zł za samo ogrzewanie a to jest bardzo dużo. Przy grzaniu taryfowym może zmieści się w 1500zł ale i tak szały nie ma. A ja chcę mieć jeszcze mniejsze zużycie najlepiej 2 lub 3 razy mniejsze więc jakby miał mi Pan doradzić to na jakiej podstawie by Pan stwierdził gdzie mam zwiększyć izolacje lub co polepszyć aby to osiągnąć? NIECH PAN NA TO ODPOWIE a nie odwraca kota ogonem. Nie chcę Pańskich domów 30kWh tylko 10-15 bo są za drogie w użytkowaniu. Skąd nie robiąc OZC będzie Pan wiedział czy da się zejść poniżej pewnego wyniku?

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    A teraz np. kotłownia węglowa... Najmniejszy kocioł z podajnikiem zużywa 0.65kg ekogroszku na h. czyli 2.4 tony rocznie. Dlatego jak Pan poczyta w wątku gdzie dinozaury grzeją węglem - czy to mieszkanie 50m2 czy dom 150m2 to zużycie jest 2.4 tony najmniej. Daje to około 19000kWh

    Ps. Znajdzie Pan dom z niecentralnym zużywający ponad 30kWh/m2 na ogrzewanie???
    A ja zapytam inaczej, to gdzie są te domy o których Pan pisze? Bo tak pewnie będzie łatwiej odpowiedzieć. Tylko proszę aby Pan zaś nie kłamał.

  10. #1030
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolektor1 Zobacz post
    Z tego wiatraka już nic nie wyciśniesz. Ale jak chcesz to pisał już gdzieś na różnych forach jaki to dom 30kWh. To taki, który ma 40 cm styropianu w gruncie i brak c.o. oraz ocieplenie od środka. Reszta jest nie ważna. Ponieważ zajmuje się takimi domami od 25 lat czyli jeszcze do tej pory nie jest w stanie pochwalić się takim domem mieszkalnym. Jedynie co to kiedyś chwalił się "pływającym "domem na tereny zalewowe ale i wtedy nikt poważnie nie brał tych jego rewelacji a ubaw mieli wszyscy.
    Ale życzę szczęścia w wyciąganiu jakichkolwiek wiadomości, bo aby je wyciągnąć to musi on je mieć a czy ma, to wszyscy już to tu wiedzą.
    Zapomniałeś dodać że nie musi być styropianu na ścianach bo wystarczy mieć same okna zamiast ścian Znam przypadek TB i nikt mi tego nie musi tłumaczyć bo nie od wczoraj jestem na forum. Ale jedną rzecz się od Pana Tomasza dowiedziałem że w kanale PE może przepłynąć do 55m3/h powietrza by było to komfortowe czyli bez szumów. Ja myślałem że tylko 25m3/h a skoro może być inaczej to zmienia postać rzeczy. No chyba że to też kłamstwo ale nikt wcześniej temu nie zaprzeczał więc uznaję że to prawda.

  11. #1031
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Niezapomnij ze piszesz o czlowieku ktory twierdzi zew 1990r wybudowal 1 dom pasywny .... naprawde pasywny, w Europie!
    A w 1990r wynalazl (ponownie) WM z odzyskiem ciepla.....

    Zmierzasz sie z gigantem.... nie okazujac pokory ani respektu przed tymi osiagnieciami.
    Po pierwsze to TB nie wie co to jest dom pasywny a po drugie nigdy tego nie zrozumie. Można twierdzić dużo różnych rzeczy, ale nie wszystko jest prawdą. Ale też nie musi coś oznaczać kłamstwem. Może i wymyślił z pudełka rekuperator a tego nikt mu nie udowodni że tak nie zrobił, a że nie wiedział że takie urządzenia wtedy istniały to myśli że był pierwszy. Tylko dziwne że taka osobistość z takim dorobkiem i samymi domami izolowanymi w swej karierze wylądowała w jakiejś kanciapie i że nie może wskazać chociaż jednego takiego domu z tak wielu wtedy budowanych.

  12. #1032
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post

    Zmierzasz sie z gigantem.... nie okazujac pokory ani respektu przed tymi osiagnieciami.
    Ostatnio wciska ile to on nie osiągnął ze swojego inwertora w -23 stopniowe mrozy na konkurencyjnym portalu.
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  13. #1033
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Panie Tomaszu, widzę że jak zawsze przestaje Pan pisać gdy pytam o coś konkretnego albo odwraca Pan temat.

  14. #1034
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Panie Tomaszu, widzę że jak zawsze przestaje Pan pisać gdy pytam o coś konkretnego albo odwraca Pan temat.
    No co Ty. Naraziłeś się niewygodnymi pytaniami i Twoje posty wrzucił do ignorowanych. Czyli witaj w gronie ciepłowników.
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  15. #1035
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolektor1 Zobacz post
    No co Ty. Naraziłeś się niewygodnymi pytaniami i Twoje posty wrzucił do ignorowanych. Czyli witaj w gronie ciepłowników.
    amen

  16. #1036
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Mam pytanie do ludzi którzy mają wentylację mechaniczną z rekuperatorem. Czy kanały wentylacyjne trzeba czyścić a jak tak to jak się to robi i jak często? Czy w nich osiada jakiś kurz, brud, wilgoć itp? Czy kanały są w środku gładkie czy karbowane? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  17. #1037
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.218

    Domyślnie

    Kanały są takie - jakie każesz zabudować.
    Albo gładkie albo karbowane.
    TAK! SĄ miejsca, gdzie należy czyścic i dezynfekować kanały wentylacji.
    (szpitale, na przykład)
    Puszcza się tam robota z miotełką, jak ciasno.
    W tych większych - idzie facio z miotłą w "kosmicznym ubranku" i zamiata.
    Na youtube masz ze sto filmików...
    Jak wentylacja jest spier... to osiada a nawet wilgoć się kondensuje.

    kamil
    PO CO Ci ta wiedza?
    Przecież Ty o domu jednorodzinnym myślisz...
    Dobrze zrobionej wentylacji się tam nie czyści.
    FILTRY się wymienia...
    (EU3)
    WIESZ co przez nie może przelecieć?
    To, co przeleci przez nie "nie potrafi" osiąść w kanale...
    Dajesz na max - i poleciało...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  18. #1038
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Kanały są takie - jakie każesz zabudować.
    Albo gładkie albo karbowane.
    TAK! SĄ miejsca, gdzie należy czyścic i dezynfekować kanały wentylacji.
    (szpitale, na przykład)
    Puszcza się tam robota z miotełką, jak ciasno.
    W tych większych - idzie facio z miotłą w "kosmicznym ubranku" i zamiata.
    Na youtube masz ze sto filmików...
    Jak wentylacja jest spier... to osiada a nawet wilgoć się kondensuje.

    kamil
    PO CO Ci ta wiedza?
    Przecież Ty o domu jednorodzinnym myślisz...
    Dobrze zrobionej wentylacji się tam nie czyści.
    FILTRY się wymienia...
    (EU3)
    WIESZ co przez nie może przelecieć?
    To, co przeleci przez nie "nie potrafi" osiąść w kanale...
    Dajesz na max - i poleciało...

    Adam M.
    A jakby się powietrze dogrzewało jakąś grzałką do 53st to też tam nic złego nie będzie się dziać?

  19. #1039
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.218

    Domyślnie

    Jak robione z głową - to nic złego się nie stanie.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  20. #1040
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Jak robione z głową - to nic złego się nie stanie.

    Adam M.
    Co znaczy robione z glowa? Jak to ma byc robione aby bylo dobrze?

Strona 52 z 53

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony