dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 660 z 677
Pokaż wyniki od 13.181 do 13.200 z 13530
  1. #13181

    Domyślnie

    Excel nie kłamie . Najtaniej jak do tej pory wyszło u mnie palenie Bartexem Komorany . Piszecie tutaj o cenie za jednostkę energii itp. itd. ale nie uwzględniacie faktu, że proces spalania i odbioru ciepła zależy od wielu czynników . Sama jakość węgla w jednej partii też potrafi być "różna". Taki przykład - aktualnie mam Czarną perłę , która czasami spala się nie tworząc prawie wcale spieków a czasami robi spore spieki. Idąc dalej tym tropem - w zeszłym sezonie też miałem czarna perłę i czas podawania, nadmuch itd. były zupełnie inaczej ustawione ( też mam zanotowane jak ustawić piec pod dany węgiel np. Bartex Silver zawsze ładnie się palił u mnie na tych samych ustawieniach ).
    Kolejna sprawa to straty postojowe - czy cały czas potrzebujecie palić na maxa ? Proste sterowanie - głowice termostatyczne i zawór 4-drogowy już powodują , że w ciepłe dni piec potrafi "stać " w podtrzymaniu kilka godzin. Wówczas nie ma prawie wcale różnicy co podtrzymuje żar (zaraz usłyszę , że mocny groch dłużej podtrzymuje żar i można go rzadziej podawać ale u mnie nawet cz.p. leży w podtrzymaniu bez nadmuchu i podawania 90min. ) .

    Wracając do tematu - kupował ktoś ostatnio Stabka? Widzę cenę na allegro 789zł/t. Zastanawiam się czy jest dużo lepszy od cz.p.?

    Pozdrawiam

    PS.
    Najwieksze oszczędności w opale uzyskuje się na początku i na końcu sezonu grzewczego pod warunkiem , że mamy jakieś sterowanie , które ograniczy temperaturę i/albo ilość wody w obiegu.

  2. #13182
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał edass Zobacz post
    2. Czy osoby, które mają problemy ze spalnieniem Varmo mają podajnik typu ekoenergia, brucer ?
    3. Czy osoby , które mają problem z przegrzewaniem się podajnika przy paleniu Varmo mają wentylatory " z klapką" czy bez?
    U mnie też Ekoenergia
    Wentylator z przesuwaną klapką.

    "Przygody" z Varmo opisane na ostatnich stronach - po wymieszaniu z CP można to w miarę bezpiecznie spalić.
    Też coś na "przedwiośnie" muszę kupić

  3. #13183

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pasiu&Moniś Zobacz post
    U mnie też Ekoenergia
    Wentylator z przesuwaną klapką.

    "Przygody" z Varmo opisane na ostatnich stronach - po wymieszaniu z CP można to w miarę bezpiecznie spalić.
    Też coś na "przedwiośnie" muszę kupić
    U mnie dziś 12 stopni, widziałem już jednego w T shircie. Kocioł też by chętnie chyba przywitał wiosnę, bo na takiej mocy, pomimo minimalnego podawania i maksymalnej przerwy 5/90 przewala mi niespalony groszek.

  4. #13184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pasiu&Moniś Zobacz post
    U mnie też Ekoenergia
    Wentylator z przesuwaną klapką.

    "Przygody" z Varmo opisane na ostatnich stronach - po wymieszaniu z CP można to w miarę bezpiecznie spalić.
    Też coś na "przedwiośnie" muszę kupić
    Chodziło mi o taką klapkę jak na tym zdjęciu
    https://www.iwomat.pl/images/galerie/duz-dfddemkele_WPA%20117%20(2).JPG

  5. #13185
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek11 Zobacz post
    U mnie dziś 12 stopni, widziałem już jednego w T shircie. Kocioł też by chętnie chyba przywitał wiosnę, bo na takiej mocy, pomimo minimalnego podawania i maksymalnej przerwy 5/90 przewala mi niespalony groszek.
    W sezonach przejściowych ważne jest ustawienie podtrzymania. Jak przy takich nastawach przewala niedopał, to raczej jednoznacznie wskazuje że podtrzymanie jest ustawione źle. Albo za dużo węgla albo za mało przedmuchów. Albo np. dmuchawka w podtrzymaniach nie jest w stanie otworzyć terminatora ciągu, bo pracuje za krótko i/lub ze zbyt małą mocą. W każdym z przypadków będzie w podtrzymaniu kopcić i przewalać węgiel w popielnik.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  6. #13186
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał edass Zobacz post
    Chodziło mi o taką klapkę jak na tym zdjęciu
    https://www.iwomat.pl/images/galerie...0117%20(2).JPG
    Takiej nie mam, ma tylko na "czerpni" przesłonę.

  7. #13187
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał edass Zobacz post
    Kolejna sprawa to straty postojowe - czy cały czas potrzebujecie palić na maxa ? Proste sterowanie - głowice termostatyczne i zawór 4-drogowy już powodują , że w ciepłe dni piec potrafi "stać " w podtrzymaniu kilka godzin. Wówczas nie ma prawie wcale różnicy co podtrzymuje żar (zaraz usłyszę , że mocny groch dłużej podtrzymuje żar i można go rzadziej podawać ale u mnie nawet cz.p. leży w podtrzymaniu bez nadmuchu i podawania 90min. )
    Ostatnio jest bardzo ciepło - sam jestem ciekaw jak wypadnie Varmo w teście - na razie wrzuciłem 20 kg a reszta czeka.

    Dłużej podtrzymuje żar zwykle słaby ekogroszek bo ma więcej popiołu, a to popiół żar trzyma więc na lato czy cieplejsze okresy lepsza będzie CZ.P. niż mocniejsze węgle.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  8. #13188

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pasiu&Moniś Zobacz post
    Takiej nie mam, ma tylko na "czerpni" przesłonę.
    Wiem i czym piszesz. Bardzo możliwe , że brak tego "terminatora" czyli tej klapki że zdjęcia powoduje niekontrolowany wzrost temperatury w podajniku. Varmo jest tak suche , że niewielka ilość powietrza powoduje jego żarzenie . Niestety do mojego wentylatora nie znalazłem terminatora musiałbym wymienić cały wentylator a to koszt 250zł. Nie wiem czy warto. Na pewno jak padnie mi wentylator to kupię ten z klapką.

    Może wypowie się jeszcze ktoś kto ma problem z wysoką temperaturą podajnika podczas palenia Varmo.

    Pozdrawiam

  9. #13189

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    W sezonach przejściowych ważne jest ustawienie podtrzymania. Jak przy takich nastawach przewala niedopał, to raczej jednoznacznie wskazuje że podtrzymanie jest ustawione źle. Albo za dużo węgla albo za mało przedmuchów. Albo np. dmuchawka w podtrzymaniach nie jest w stanie otworzyć terminatora ciągu, bo pracuje za krótko i/lub ze zbyt małą mocą. W każdym z przypadków będzie w podtrzymaniu kopcić i przewalać węgiel w popielnik.
    Kilka razy uruchomił mi się awaryjny zrzut węgla z zasobnika, przy przegrzewającym sie podajniku.
    Stąd mam krótszy czas przerwy w podawaniu, to pomogło, przynajmniej na razie. Więcej przedmuchów, to pewnie pomoże w dopaleniu węgla ale może też powodować większą temperaturę podajnika.

  10. #13190

    Domyślnie

    Testowaliście ekogroszek z Orlenu? Patriota czy coś takiego? Może bardziej kaloryczny niż zwykły węgiel kamienny i łatwiejszy w rozpaleniu, jeśli wchłonął opary paliw

  11. #13191
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar alek16
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Lubusz
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej_kw Zobacz post
    Testowaliście ekogroszek z Orlenu? Patriota czy coś takiego? Może bardziej kaloryczny niż zwykły węgiel kamienny i łatwiejszy w rozpaleniu, jeśli wchłonął opary paliw
    ...i tłuszcz wytopiony z parówek
    Ci co uczą innych nic nie umieją,Ci co umieją...robią.

  12. #13192
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej_kw Zobacz post
    Testowaliście ekogroszek z Orlenu? Patriota czy coś takiego? Może bardziej kaloryczny niż zwykły węgiel kamienny i łatwiejszy w rozpaleniu, jeśli wchłonął opary paliw
    Nie testowałem i w tej cenie napewno nie będę.
    Na mój nos kolejny przykład na to jak coś zwykłego ładnie zapakować, dać jakąś wpadającą w ucho nazwę (chociaż jak dla mnie jest debilna) dopisać trochę bajeczek jaki to super, hiper, eko i wogóle i liczyć na jeleni, którzy się na to złapią.

  13. #13193

    Domyślnie

    A ja napiszę od siebie, że to mój ostatni sezon z Czarna Perłą. Nie lubię po prostu jak robi się mnie w konia.
    W jaki sposób ten sam węgiel z jednej dostawy wypala się na pyłek a z drugiej dostawy robi spieki po sam reflektor?
    Bo co cena była dobra i zaczęli ludzie kupować to teraz można piasku do worków nasypać??

  14. #13194

    Domyślnie

    Ja kupiłem jesienią 2t Czarnej perły i też zauważyłem ,że z jednej palety groszek wypala się ładniej a z drugiej jest sporo więcej popiołu i o wiele więcej spieków.

  15. #13195
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pszyman

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Kod pocztowy
    53-609
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej_kw Zobacz post
    Testowaliście ekogroszek z Orlenu? Patriota czy coś takiego? Może bardziej kaloryczny niż zwykły węgiel kamienny i łatwiejszy w rozpaleniu, jeśli wchłonął opary paliw
    A ja sprawdzę ten ekogroszek Patriot, co z tego, że z Orlenu, mam po drodze, worek mogę kupić, nic nie tracę. Nie jedną śrubę już wymieniałem w podajniku, nie jeden węgiel groszek testowałem. I wiem, że nie warto kupować słabej jakości węgla. Jeżeli słabej jakości spalę 1,5 raza tyle co najlepszy jaki miałem, to jest duża tolerancja dla ceny. Mniej spalam, mniej popiołu wynoszę itd. Najlepszy jaki testowałem, niestety stracił na jakości. Przydało by się coś stabilnego, rok do roku taka sama jakość. Bez problemów z podajnikiem, spiekami, wilgocią, nie mieszany z brunatnym albo kamieniami

  16. #13196
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał pszyman Zobacz post
    A ja sprawdzę ten ekogroszek Patriot, co z tego, że z Orlenu, mam po drodze, worek mogę kupić, nic nie tracę. Nie jedną śrubę już wymieniałem w podajniku, nie jeden węgiel groszek testowałem. I wiem, że nie warto kupować słabej jakości węgla. Jeżeli słabej jakości spalę 1,5 raza tyle co najlepszy jaki miałem, to jest duża tolerancja dla ceny. Mniej spalam, mniej popiołu wynoszę itd. Najlepszy jaki testowałem, niestety stracił na jakości. Przydało by się coś stabilnego, rok do roku taka sama jakość. Bez problemów z podajnikiem, spiekami, wilgocią, nie mieszany z brunatnym albo kamieniami
    Proszę bardzo.
    I specjalnie się zarejestrowałeś żeby to napisać?

    Z ich stronki:
    Węgiel PATRIOT® wydobywany jest w polskich kopalniach należących do poniższych spółek:
    Polska Grupa Górnicza
    Lubelski Węgiel "Bogdanka"
    Tauron Wydobycie
    Węglokoks Kraj

  17. #13197

    Domyślnie

    Ciekawe, bo Bogdanka nie ma w ofercie ekogroszku, jedynie groszek o większej granulacji. Do tego wysokie Ri.

  18. #13198

    Domyślnie

    Cytat Napisał pszyman Zobacz post
    A ja sprawdzę ten ekogroszek Patriot, co z tego, że z Orlenu, mam po drodze, worek mogę kupić, nic nie tracę. Nie jedną śrubę już wymieniałem w podajniku, nie jeden węgiel groszek testowałem. I wiem, że nie warto kupować słabej jakości węgla. Jeżeli słabej jakości spalę 1,5 raza tyle co najlepszy jaki miałem, to jest duża tolerancja dla ceny. Mniej spalam, mniej popiołu wynoszę itd. Najlepszy jaki testowałem, niestety stracił na jakości. Przydało by się coś stabilnego, rok do roku taka sama jakość. Bez problemów z podajnikiem, spiekami, wilgocią, nie mieszany z brunatnym albo kamieniami
    Jak tam testy,
    jeśli będziesz testował to koniecznie ten EKOGROSZEK PATRIOT PLUS 25kg x 40op 1 399,00 zł
    za tą cenę to powinni palacza dodawać w komplecie
    SKAM pv 13KW +SV200+ SPPv2 = 240m2 podłogi

  19. #13199
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Niech wołają ile chcą ale skąd biorą się jelenie kupujący groch 900+?
    900 to juz chyba maksymalna granica kiedy jeszcze warto kupować
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 24-02-2019 o 10:45
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  20. #13200

    Domyślnie

    Jelenie? W PGG ekogroszek Karlik kosztuje ponad 900 zł z dowozem. U siebie mam dużego importera syberyjskiego ekogroszku, też ponad 900 zł. W miarę dobre ekogroszki w marketach też ponad 900 zł.
    Mógłbym teoretycznie kupić groszek z Bogdanki za 615zł luzem, plus przywóz. Raz, że za wysokie Ri, dwa, że w teorii średnica do 31,5mm, a podobno trafiają się większe kawałki. Nie ma wyboru Panie.

Strona 660 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony