dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 488 z 1061
Pokaż wyniki od 9.741 do 9.760 z 21202
  1. #9741

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Paliwa ON i PB są obciążone akcyzą itp.
    Jeżeli prąd do EV też będzie obciążony to kalkulacja EV znacznie się pogorszy.
    Ile będzie kosztować prąd w tych zewnętrznych ładowarkach?

    Ilu ludzi z tych 70.000 może kupić EV?
    W miejscu pracy? Jak to widzisz?. Pracuję w banku centrum handlowym lub w szpitali.
    Kto wybuduje i za czyje punk ładowania?
    Czy mam kabelkiem ładować z II czy z V piętra?
    W garażu w bloku - mówisz o nowych blokach w których ludzie nie kupują miejsc parkingowych bo im szkoda 115-20 tysięcy na takie miejsce.
    W starych blokach nie ma miejsc garażowych.

    To co opowiadasz to są mrzonki.

    Moje auto spala Pb a twoje auto spala węgiel.
    Wiesz jakie to są społeczne koszty wydobycia i spalenia węgla w elektrowni?
    Ile kosztują wcześniejsze emerytury górników i ich leczenie.
    Ile państwo dopłaca do wydobycia węgla?

    Poczytaj jakie są koszty środowiskowe EV w USA w zależności od stanu - w zależności od głównego źródła prądu do ładowania EV.

    Nie patrz na EV z tylko własnego punktu widzenia.

    W jaki sposób mam dojechać EV na narty we Włoszech?
    Czy mam kupić drugi samochód?
    Nie trzeba zmiany, chociaż wczoraj było decyzja sądu, że "tankowanie" auta elektrycznego to usługa.
    Jeżeli chodzi o ładowanie elektryków, to polecam zapoznać się z cennikiem np. greenway i przeliczyć ile kosztuje przejechanie 100km z uwzględnieniem ceny kWh dla szybkiej ładowarki.

  2. #9742

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Npolecam zapoznać się z cennikiem np. greenway i przeliczyć ile kosztuje przejechanie 100km z uwzględnieniem ceny kWh dla szybkiej ładowarki.
    Szczególnej uwadze polecam odcinek od 3miasta do szczecina
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	napa.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	20,9 KB
ID:	428049

    Co z tego że coś jest tanie jeśli tego nie ma
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #9743

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Szczególnej uwadze polecam odcinek od 3miasta do szczecina
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	napa.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	20,9 KB
ID:	428049

    Co z tego że coś jest tanie jeśli tego nie ma
    Sprawdziłeś i przeliczyłeś, że wiesz, że jest taniej?

  4. #9744
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Znasz kogoś przy zdrowych zmysłach który po instalacji PV nie będzie chciał odejść od węgla na rzecz prądu, który w jakimś stopniu pochodzi z własnej elektrowni? Ale nie zrozumiesz więc ujmę to inaczej grzejesz chałupę prądem, okazuje się że jeśli wykopiesz na swojej działce dużą dziurę w ziemi znajdziesz w niej węgiel i będziesz mógł go legalnie wydobywać nie zmienisz ogrzewania na węglowe?
    A co ma piernik do wiatraka. Postawiłeś teze: po zainstalowaniu PV, wzrasta zuzycie prądu. Ja mówie bzdura. A już z perwnością nie udowadnia tego fakt, żę ktoś po zainstalowaniu małej PV w sposób niezależny od instalacji PV zrezygnował z węgla i przeszedł na ogrzewanie elektryczne. To są dwie niezlaeżne rzeczy.

    Tak jakb powiedział, że po zamianie benzywnia na diesla wzrasta 3-krotnie zuzycie paliwa (bo w tym samym czasie zmieniłem pracę i muszę jezdzić 3x tyle).

  5. #9745

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Sprawdziłeś i przeliczyłeś, że wiesz, że jest taniej?
    Oczywiście około 2 PLN/kWh

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Postawiłeś teze: po zainstalowaniu PV, wzrasta zuzycie prądu.
    To nie teza tylko fakt. Przekonaj mnie do kupienia żarówki LED za 30 PLN zamiast zwykłej za 1 PLN. Wydam 1 PLN bo prąd się bierze z przyrody. Jak pisałem niech rząd da możliwość odsprzedawania energii po dobrych cenach to będę oszczędzał aby zyskać.
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 14-03-2019 o 11:53
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  6. #9746

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Oczywiście około 2 PLN/kWh
    2,19 dla zarejestrowanych ludków z RFID
    No i co czy wyszło? Jakie różnice? Taniej? Drożej?

  7. #9747

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    No i co czy wyszło? Jakie różnice? Taniej? Drożej?
    Dajmy na to jakieś Smart Fortwo Coupe EQ Prime 15kWh/100 km 15 * 2,19 PLN = 33 PLN. Do tego jakiś drugi samochód musi przewieść bagaże bo tam nic się nie zmieści. Powiedzmy Mondeo w Dieslu 7l/100 km 7 * 5 PLN = 35PLN.
    Wychodzi że przejechanie elektrykiem kosztuje około 70 PLN/100km i 2 kierowców.
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 14-03-2019 o 12:11
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  8. #9748
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Oczywiście około 2 PLN/kWh


    To nie teza tylko fakt. Przekonaj mnie do kupienia żarówki LED za 30 PLN zamiast zwykłej za 1 PLN. Wydam 1 PLN bo prąd się bierze z przyrody. Jak pisałem niech rząd da możliwość odsprzedawania energii po dobrych cenach to będę oszczędzał aby zyskać.
    Cholerka, że ja nie wpadłem na to że po uruchomieniu PV muszę wywalić wszystkie LEDy i powkręcać zwykłe żarówki!! Zwracam honor i lece do sklepu.

    Swoją drogą wiesz że z liczeniem tu u CIebie kiepsko? Podobnie z przyczynowiością, bilansem itp Ja bym wolał wydać jednak 15PLN na żarówke LED niż grube tysiące na rozbudowe PV. W końcu się dach skończy.
    To co żeżre Ci zwykła żarówka to pieniądze. Że ich nie widzisz to nie znaczy ze ich nie ma. Zeżre żarówka, nie starczy na lodówke, musisz dokupić paneli lub prądu z elektrowni, ergo wyjdziesz na tym zdecydowanie gorzej niż na ciut drożesz oszczędnej żarówce.

    Żarówka 60W swiecaca średio 5h dziennie to 100KWh prądu rocznie. Wartego więcej niz kilka żarówek LED, albo tyle co 100KWp paneli, które zrobią ten darowy prąd. 100kWp paneli to jakies 400PLN. 100kWh prądu powiedzmy 50PLN. NIE, nie warto kupować żarówek LED.
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 14-03-2019 o 12:24

  9. #9749

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Cholerka, że ja nie wpadłem na to że po uruchomieniu PV muszę wywalić wszystkie LEDy i powkręcać zwykłe żarówki!! Zwracam chonor i lece do sklepu.
    Uważaj od tego się zaczyna... później musisz wydać krocie na pompę ciepła, ale to za mało bo rachunki przychodzą więc trzeba dołożyć paneli aby przychodziły niższe.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  10. #9750

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Dajmy na to jakieś Smart Fortwo Coupe EQ Prime 15kWh/100 km 15 * 2,19 PLN = 33 PLN. Do tego jakiś drugi samochód musi przewieść bagaże bo tam nic się nie zmieści. Powiedzmy Mondeo w Dieslu 7l/100 km 7 * 5 PLN = 35PLN.
    Wychodzi że przejechanie elektrykiem kosztuje około 70 PLN/100km i 2 kierowców.
    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Co z tego że coś jest tanie jeśli tego nie ma
    No fakt.
    Już nie liczmy tego drugiego samochodu.

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Swoją drogą wiesz że z liczeniem tu u CIebie kiepsko? Podobnie z przyczynowiością, bilansem itp
    Co widać powyżej.

  11. #9751
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Uważaj od tego się zaczyna... później musisz wydać krocie na pompę ciepła, ale to za mało bo rachunki przychodzą więc trzeba dołożyć paneli aby przychodziły niższe.
    Znowu twierdzisz że coś muszę bo zainstalowałem PV.
    Sorki, ale pompę ciepła to ja mam akurat od 10 lat. NIgdy nie miałem gazu, wungla i inszych. Nie dokupiłem i nie planuje dokupować żadnych urządzeń elektrycznych. Żyje jak zyłem. Nic nie muszę.
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 14-03-2019 o 12:52

  12. #9752

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Paliwa ON i PB są obciążone akcyzą itp.
    Jeżeli prąd do EV też będzie obciążony to kalkulacja EV znacznie się pogorszy.
    Ile będzie kosztować prąd w tych zewnętrznych ładowarkach?

    Ilu ludzi z tych 70.000 może kupić EV?
    W miejscu pracy? Jak to widzisz?. Pracuję w banku centrum handlowym lub w szpitali.
    Kto wybuduje i za czyje punk ładowania?
    Czy mam kabelkiem ładować z II czy z V piętra?
    W garażu w bloku - mówisz o nowych blokach w których ludzie nie kupują miejsc parkingowych bo im szkoda 115-20 tysięcy na takie miejsce.
    W starych blokach nie ma miejsc garażowych.

    To co opowiadasz to są mrzonki.

    Moje auto spala Pb a twoje auto spala węgiel.
    Wiesz jakie to są społeczne koszty wydobycia i spalenia węgla w elektrowni?
    Ile kosztują wcześniejsze emerytury górników i ich leczenie.
    Ile państwo dopłaca do wydobycia węgla?

    Poczytaj jakie są koszty środowiskowe EV w USA w zależności od stanu - w zależności od głównego źródła prądu do ładowania EV.

    Nie patrz na EV z tylko własnego punktu widzenia.

    W jaki sposób mam dojechać EV na narty we Włoszech?
    Czy mam kupić drugi samochód?
    Widzisz tylko trudności i problemy, z takim podejściem ciężko rano wstać.

    Moje auto nie spala węgla, w praktyce pobiera prąd z którym dostawca nie ma co zrobić - więc poprawiam jego rentowność nie pozwalając żeby energia poszła w komin. Mało tego częściej pozytywnie wpływam na stabilizację napięcia w okolicy niż miałbym coś psuć.

    Ja nie opowiadam co ja myślę, tylko jak to w wielu miejscach a także i u nas choć w mniejszym stopniu działa.

    Mam kilku znajomych co mieszkają w bloku i mają EV, niemożliwe no nie ?

    Ty spalasz Pb i stojąc w korku trujesz ogromnie, ja stoję w korku i nikomu krzywdy nie robię.

    A jak będę sam wytwarzał prąd do własnego auta to jakiego argumentu użyjesz?

    Punkty ładowania? A to w tym domu nie będzie gniazdka na zewnątrz?

    Ja wiem, że na dziś to nie jest dla wszystkich, ale z Twoim podejściem to byśmy dalej w jaskiniach mieszkali.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  13. #9753

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Uważaj od tego się zaczyna... później musisz wydać krocie na pompę ciepła, ale to za mało bo rachunki przychodzą więc trzeba dołożyć paneli aby przychodziły niższe.
    Zupełnie inaczej jest, jeśli wstawimy PV do już gotowego domu, a inaczej kiedy projektujemy dom pod PV, PC czy elektryka.

    Wtedy wszystko można odpowiednia zaprojektować, żeby np. wykorzystać tak dużo na własne potrzeby ile to możliwe bez potrzeby wyrzucania ledów i wstawiania żarówek 100 W
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  14. #9754

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    2,19 dla zarejestrowanych ludków z RFID
    No i co czy wyszło? Jakie różnice? Taniej? Drożej?
    Sprawdź dokładnie. Ja mam w abonamencie poniżej 1.5 zł/kWh, ale korzystam rzadko, nie przekroczy to kilku procent rocznego zużycia (miałbym w dostawczaku tylko trochę większą baterię nie potrzebowałbym szybkiej ładowarki w ogóle.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  15. #9755

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Ale zuzycie wzrosło nie z powodu założenia PV, tylko z powodu zmiany systemu grzewczego.
    Tak ale gdyby nie PV to bym dalej DYMIŁ
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  16. #9756

    Domyślnie

    Jest tu ktoś z zestawem hybrydowym od Froniusa z baterią w okolicy Krakowa?

    Obejrzałbym
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  17. #9757

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    A co ma piernik do wiatraka. Postawiłeś teze: po zainstalowaniu PV, wzrasta zuzycie prądu. Ja mówie bzdura. A już z perwnością nie udowadnia tego fakt, żę ktoś po zainstalowaniu małej PV w sposób niezależny od instalacji PV zrezygnował z węgla i przeszedł na ogrzewanie elektryczne. To są dwie niezlaeżne rzeczy.

    Tak jakb powiedział, że po zamianie benzywnia na diesla wzrasta 3-krotnie zuzycie paliwa (bo w tym samym czasie zmieniłem pracę i muszę jezdzić 3x tyle).
    Jeżeli chodzi o mnie to zgadzam się z marcinbbb .Zaraz po uruchomieniu PV (03.16r) na jesień miałem piec elektr. własnej konstrukcji na prostym sterowniu bezobsługowy. PO CO? ano po to wy wykorzystać na MAX PV Zakup węgla koszt ok 3000zeta .

    Wniosek max własne PV a za koszt węgla i pracy z nim związanej zakup z ZE i patrzenie jak to śmiga. Docelowo będzie PV10kW i PC
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  18. #9758
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Tak ale gdyby nie PV to bym dalej DYMIŁ
    I chwała Ci za to żę przestałeś dymić. Co nie znczy że każdy by tak zrobił i nie znaczy że każdemu musi zuzycie prądu wzrosnąć.

  19. #9759
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Jeżeli chodzi o mnie to zgadzam się z marcinbbb .Zaraz po uruchomieniu PV (03.16r) na jesień miałem piec elektr. własnej konstrukcji na prostym sterowniu bezobsługowy. PO CO? ano po to wy wykorzystać na MAX PV Zakup węgla koszt ok 3000zeta .

    Wniosek max własne PV a za koszt węgla i pracy z nim związanej zakup z ZE i patrzenie jak to śmiga. Docelowo będzie PV10kW i PC
    Głupiś! Trzeba było wyrzucić wungiel, zainstalować piecyk elektryczny, a dopiero po pierwszej fakturze za prąd panele. To by Ci zużycie prądu nie wzrosło!

  20. #9760

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Jeżeli chodzi o mnie to zgadzam się z marcinbbb .Zaraz po uruchomieniu PV (03.16r) na jesień miałem piec elektr. własnej konstrukcji na prostym sterowniu bezobsługowy. PO CO? ano po to wy wykorzystać na MAX PV Zakup węgla koszt ok 3000zeta .

    Wniosek max własne PV a za koszt węgla i pracy z nim związanej zakup z ZE i patrzenie jak to śmiga. Docelowo będzie PV10kW i PC
    Opłaca Ci się "dopłacać" do PC jak już masz wszystko na prądzie?

    Nie dasz rady pokryć z 80% zużycia na CO?

    Jaką PC planujesz i ile spodziewasz się zbić zużycia na CO/CWU? (kupujesz coś z COP bliżej 3 czy 4).

    To są bardzo istotne pytania dla wielu co już PV mają lub planują a grzeją obecnie prądem
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

Strona 488 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony