dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 88
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 1751
  1. #141
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.218

    Domyślnie

    Cytat Napisał homeboy Zobacz post
    Ja czekam już dwa tygodnie. Zawsze do tej pory, gdy coś załatwiałem w Tauronie, to "gubili papiery" i trzeba było składać ponownie. Ciekawe, czy i tym razem
    Ja czekam na oświadczenie z PGE. PGE też mi już raz zgubiło złożone papiery.........widać to powszechna praktyka.

  2. #142
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wujor
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    CKMK->Myślenice
    Posty
    485

    Domyślnie

    Jakie dokumenty trzeba im dostarczyć , tzn. Tauronowi czy PGE?
    PV 4,65kW (Fronius Symo 4.5-S, 15szt. Boviet BVM6610M-310 310W)

  3. #143
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.218

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wujor Zobacz post
    Jakie dokumenty trzeba im dostarczyć , tzn. Tauronowi czy PGE?
    Zależy co chcesz od nich uzyskać.

  4. #144
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wujor
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    CKMK->Myślenice
    Posty
    485

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Zależy co chcesz od nich uzyskać.
    Mam juz instalacje PV no i pasuje zamontowac ten licznik dwukierunkowy.

  5. #145
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.218

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mojprad_head07.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	66,7 KB
ID:	435701 idzie jak burza

  6. #146
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.218

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wujor Zobacz post
    Mam juz instalacje PV no i pasuje zamontowac ten licznik dwukierunkowy.
    To składasz dokumenty, deklaracje zgodności zamontowanych urządzeń, wniosek o przyłączenie jako postument, (na druku ZE) schemat instalacji, i oświadczenie wykonawcy. I czekasz na odp ZE. Z tym co przyjdzie idziesz do biura obslugi i podpisujesz nową umowę i znowu czekasz na wymianę licznika. Jak Ci wymienią licznik składasz wniosek o potwierdzenie przyłączenie i czekasz.............. ogólnie to podłączanie się jako postument to czekanie.

  7. #147
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wujor
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    CKMK->Myślenice
    Posty
    485

    Domyślnie

    Wogóle , to ma kto jaki link do informacji, jakie dokumenty należy dołączać na poszczególnych etapach ?

  8. #148
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mibas

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    To składasz dokumenty, deklaracje zgodności zamontowanych urządzeń, wniosek o przyłączenie jako postument, (na druku ZE) schemat instalacji, i oświadczenie wykonawcy. I czekasz na odp ZE. Z tym co przyjdzie idziesz do biura obslugi i podpisujesz nową umowę i znowu czekasz na wymianę licznika. Jak Ci wymienią licznik składasz wniosek o potwierdzenie przyłączenie i czekasz.............. ogólnie to podłączanie się jako postument to czekanie.
    najwyraźniej wszystko zależy od ZE.
    W Tauronie żona złożyła przygotowane i podpisane przeze mnie dokumenty w biurze Tauronu, tam przy niej zostały pobieżnie przejrzane, czy wszystko jest, po czym usłyszała, że mają 30 dni na rozpatrzenie i że będą się kontaktować. Po dwóch tygodniach zadzwoniła ekipa z Tauronu aby dopytać szczegóły umiejscowienia licznika, ale jak usłyszeli, że skrzynka licznikowa jest w ogrodzeniu to stwierdzili że przyjadą takiego i takiego dnia wymienić licznik. I wymienili. Trwało to 2 i pół tygodnia w sumie, potem pocztą przyszedł aneks do umowy. I tyle.

  9. #149
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wujor
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    CKMK->Myślenice
    Posty
    485

    Domyślnie

    Cytat Napisał mibas Zobacz post
    najwyraźniej wszystko zależy od ZE.
    W Tauronie żona złożyła przygotowane i podpisane przeze mnie dokumenty w biurze Tauronu, tam przy niej zostały pobieżnie przejrzane, czy wszystko jest, po czym usłyszała, że mają 30 dni na rozpatrzenie i że będą się kontaktować. Po dwóch tygodniach zadzwoniła ekipa z Tauronu aby dopytać szczegóły umiejscowienia licznika, ale jak usłyszeli, że skrzynka licznikowa jest w ogrodzeniu to stwierdzili że przyjadą takiego i takiego dnia wymienić licznik. I wymienili. Trwało to 2 i pół tygodnia w sumie, potem pocztą przyszedł aneks do umowy. I tyle.
    Rozumiem, że ten aneks wysłasz do NFOŚ wraz z tym wnioskiem ze strony www, co trzeba jeszcze dołączyć ?
    Ostatnio edytowane przez Wujor ; 08-10-2019 o 14:37 Powód: literowka

  10. #150
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.218

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wujor Zobacz post
    Rozumiem, że ten aneks wysłasz do NFOŚ wraz z tym wnioskiem ze strony www, co trzeba jeszcze dołączyć ?
    Nigdzie nie pisze że aneks do umowy wysyłasz do NFOŚ, skąd to info?

    Edit:
    Tu masz wszystko opisane co trzeba składać

    https://nfosigw.gov.pl/moj-prad/
    Ostatnio edytowane przez jajmar ; 08-10-2019 o 16:02

  11. #151
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.218

    Domyślnie

    Cytat Napisał mibas Zobacz post
    najwyraźniej wszystko zależy od ZE.
    W Tauronie żona złożyła przygotowane i podpisane przeze mnie dokumenty w biurze Tauronu, tam przy niej zostały pobieżnie przejrzane, czy wszystko jest, po czym usłyszała, że mają 30 dni na rozpatrzenie i że będą się kontaktować. Po dwóch tygodniach zadzwoniła ekipa z Tauronu aby dopytać szczegóły umiejscowienia licznika, ale jak usłyszeli, że skrzynka licznikowa jest w ogrodzeniu to stwierdzili że przyjadą takiego i takiego dnia wymienić licznik. I wymienili. Trwało to 2 i pół tygodnia w sumie, potem pocztą przyszedł aneks do umowy. I tyle.
    To PGE podaje że ma 30 dni na rozpatrzenie "tych" dokumentów, kolejne 30 na licznik i nie wiem ile na to zaświadczenie czekam już tydzień.

  12. #152
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie

    Powiedzcie mi bo nie znalazłem ...czy dotacje można uzyskać tylko na oddany do użytku budynek??
    Czy to musi być jedna faktura na całość, czy może być faktura osobno na części i osobno usługa?

  13. #153
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mibas

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    To PGE podaje że ma 30 dni na rozpatrzenie "tych" dokumentów, kolejne 30 na licznik i nie wiem ile na to zaświadczenie czekam już tydzień.
    a sprawdź w ustawie, czy aby przypadkiem oni nie mają 30 dni od zgłoszenia (czyli złożenia dokumentów) do podłączenia instalacji do sieci (wymiany licznika)..

  14. #154
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wujor
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    CKMK->Myślenice
    Posty
    485

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zwibel Zobacz post
    Powiedzcie mi bo nie znalazłem ...czy dotacje można uzyskać tylko na oddany do użytku budynek??
    Czy to musi być jedna faktura na całość, czy może być faktura osobno na części i osobno usługa?
    Może nie być oddany. Ważna jest podpisana umowa z Tauronem lub innym dostawcą na dostawe energii.

  15. #155
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.218

    Domyślnie

    Cytat Napisał mibas Zobacz post
    a sprawdź w ustawie, czy aby przypadkiem oni nie mają 30 dni od zgłoszenia (czyli złożenia dokumentów) do podłączenia instalacji do sieci (wymiany licznika)..
    Nie che mi się tego szukać już mam licznik ale trwało to dłużej niż 30 dni.

  16. #156
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.032
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    A słyszeliście że po 20 grudnia nabór wniosków ma być wznowiony i ma być prowadzony w trybie ciągłym? Informacje podał sam prezes NFOŚiGW. To chyba dobra informacja
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  17. #157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    A słyszeliście że po 20 grudnia nabór wniosków ma być wznowiony i ma być prowadzony w trybie ciągłym? Informacje podał sam prezes NFOŚiGW. To chyba dobra informacja
    Bardzo możliwe, że tak będzie jak nie ma PIT-ów. Oni się chyba bali. Była już raz taka sytuacja, że NFOŚiGW został sparaliżowany, bo urzędnicy wystawiali PIT-y i przyjmowali wnioski.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  18. #158
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.218

    Domyślnie

    A słyszeliscie, ze będzie 500+, 1000+ i 4000+ ?
    No, jak tylko ktoś te wybory wygra to wtedy to SFINANSUJEMY!
    No i obowiązkowo po 5000 zł dla kazdego...

    Cholera... z czego ja im na to dam?
    Jeść przestanę czy auto na rower zamienię?

    Adam M.

  19. #159

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Cholera... z czego ja im na to dam?
    Jeść przestanę czy auto na rower zamienię?
    No mógłbyś zamienić auto na rower. Zrobiłbyś coś dobrego dla zdrowia swojego i innych mieszkańców

    Nie dramatyzuj już tak i się nie spinaj.

    A wracając do tematu: już 8 mln zł wypłaconych dotacji w ramach Mój Prąd.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  20. #160

    Domyślnie

    Cytat Napisał homeboy Zobacz post
    Ja czekam już dwa tygodnie. Zawsze do tej pory, gdy coś załatwiałem w Tauronie, to "gubili papiery" i trzeba było składać ponownie. Ciekawe, czy i tym razem
    Udało się. Wczoraj dostałem potwierdzenie przyłączenia. Mogę składać wniosek o dotację.

Strona 8 z 88

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony