dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1289

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Salus to dwustanowy regulator. Posiada na wyjściu przekaźnik który zwiera bądź rozwiera styki. Jest on według ciebie podłaczony do kotła bo inaczej być nie może. Podłączając do kotła Salusa masz tylko jedno miejsce czyli dwa styki na których przy regulacji według VRC700 jest zworka. Instalator najpewniej wyjął zworkę i podłączył styki SALUSA. W ten sposób powoduje on uruchamianie kotła gdy temperatura spada i jego wyłączanie po uzyskaniu temperatury.
    Jeśli jest inaczej to raczej nie ja ale Ty o ile chcesz pomocy powinieneś zamieścić zdjęcia i przesłać je np. na mój prywatny adres.
    Jak to może być podłączone to nie wiem i jedynie mogę się domyślać po Twojej opowieści zasady działania.
    jest tak jak piszesz i salus reguluje temperaturę jako termostat. Pozostaje moje pytanie jak powinien być ustawiony VRC700 biorąc pod uwagę że jest w układzie salus.
    I mam pytanie dodatkowe, które mi się nasunęło podczas ponownego przeglądania instrukcji. Do czego odnoszą się programy czasowe w VRC700 a dotyczące cyrkulacji? Czy dotyczą wymuszenia przez 206 obiegu CWU? Czy ten piec ma wbudowaną pompę do wymuszania obiegu CWU? Instalator zainstalował dodatkową pompę właśnie do wymuszania tego obiegu i jej pracą steruję przez zewnętrzny regulator czasowy a może nie jest potrzebna?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.386

    Domyślnie

    Cytat Napisał stev72 Zobacz post
    jest tak jak piszesz i salus reguluje temperaturę jako termostat. Pozostaje moje pytanie jak powinien być ustawiony VRC700 biorąc pod uwagę że jest w układzie salus.
    I mam pytanie dodatkowe, które mi się nasunęło podczas ponownego przeglądania instrukcji. Do czego odnoszą się programy czasowe w VRC700 a dotyczące cyrkulacji? Czy dotyczą wymuszenia przez 206 obiegu CWU? Czy ten piec ma wbudowaną pompę do wymuszania obiegu CWU? Instalator zainstalował dodatkową pompę właśnie do wymuszania tego obiegu i jej pracą steruję przez zewnętrzny regulator czasowy a może nie jest potrzebna?
    Ustaw VRC700 poprostu na wyższą temperaturę wewnętrzną. max to chyba 30*C. Ustaw więc temperaturę wyższą niż aktualna pokojowa np. 25*C a SALUS będzie utrzymywał temperaturę taką jaka jest wymagana przez starszą osobę. Pozostałe pokoje będą regulowane za pomocą pokręteł termostatycznych w grzejnikach. Pokój w którym jest zainstalowany regulator i jego pokrętła na grzejnikach powinny być odkręcone na max, tak by regulatory się nie dublowały.

    Przedziały czasowe służą do programowania ogrzewania ale i cyrkulacji. Dodatkowa pompa do cyrkulacji niestety na pewno nie jest podłączona do kotła gdyż nie ma tam zacisku przeznaczonego do tego celu. Cyrkulację można programować jeśli kocioł jest wyposażony w dodatkowy moduł wielofungcyjny VR 40 który jest zamontowany w kotle i do którego podłącza się pompę cyrkulacji cwu.
    W ten sposób ( programujemy ) uruchamiamy cyrkulację cwu tylko w momentach bytności domowników w domu nie powodując dodatkowych strat ciepła w zasobniku cwu spowodowanych krążącą wodą w chłodniejszym otoczeniu.
    Zamiast drogiego ( ok. 300zł ) modułu do pompy wystarcza zamontować zwykły programator niezależny od regulatora Vaillant:
    https://www.castorama.pl/programator...d-1058186.html

    Jeśli instalacja grzewcza była by wyposażona w moduł VR70, VR71 służący do mieszacza lub solarów to dodatkowe przekaźniki tam zainstalowane można przyporządkować dla celów cyrkulacji cwu
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 29-12-2021 o 09:40
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony