dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 428 z 757
Pokaż wyniki od 8.541 do 8.560 z 15132
  1. #8541

    Domyślnie

    Hej,

    Otrzymałem kolejną konfigurację stacji uzdatniania. Myślę, że jest ok ale chętnie usłyszę/przeczytam co macie do powiedzenia:

    zmiękczacz:
    - głowica Clack CK, objętościowa, z mixingiem, z regeneracją przeciwprądową, zaworem bypass, przyłączami, wężem do kanalizacji, itp.
    - zbiornik 13x44 WaveCyber z dystrybutorem
    - złoże monosferyczne Lewatit S1567 – 50 litrów


    odżelaziacz:

    - głowica Clack CK, czasowa,z zaworem bypass, przyłączami, itp.
    - zbiornik 12x52 WaveCyber z dystrybutorem
    - złoże katalityczne m.dox – 43 litry + podsypka żwirowa

    dodatki:
    - filtr wstępny Cintropur NW32
    - zwężka napowietrzająca 1” z obejściem
    - zawór odpowietrzający do hydroforu
    - dysza rozbryzgowa do hydroforu

    Mam nadzieję, że potwierdzicie słuszność oferty bo już dokonałem wyboru.

    pzdr

  2. #8542

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Nie traktuj tego personalnie, ale ze Ty wytlumaczenia nie znasz nie widzisz to nie znaczy ze musi byc takie. Ja tez nie mam pojecia. Po prostu statystycznie nie wierze w mangan bo on jest w takiej ilosci pewnie w co drugiej wodzie ze studni mimo stosowania odżelaziacza. Do tego to jest raptem 2.5x ponad norme. Kilkanascie lat temu przed zmiana przepisów bylby praktycznie w normie. W wodzie wodociagowej ma prawo byc 50ug a Ty masz 130ug. Po 3 tygodniach niewycierania i wodociagu mialoby prawo cos takiego wystapic?
    No to rozumiem, ze kupowanie urządzenia aby pozbyć się manganu nie ma sensu, jeśli mówisz, że i tak go nie usuwają w każdym przypadku? Czy myślicie, że te ślady mogły powstać w związku z tym, że na razie mam zmiękczacz ustawiony na 0 dh, bo chciałem żeby rury się przepłukały, czy to może być przyczyną że zostało wypłukane coś z tych starych rur?

  3. #8543
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał xiz Zobacz post
    No to rozumiem, ze kupowanie urządzenia aby pozbyć się manganu nie ma sensu, jeśli mówisz, że i tak go nie usuwają w każdym przypadku?
    Jeśli kupisz sprzęt dobrany pod usuwanie manganu to jesteś w stanie go usunąć. Po prostu czasami jest to efekt kompromisu między skutecznością i ceną lub rozmiarem urządzenia.

    Czy myślicie, że te ślady mogły powstać w związku z tym, że na razie mam zmiękczacz ustawiony na 0 dh, bo chciałem żeby rury się przepłukały, czy to może być przyczyną że zostało wypłukane coś z tych starych rur?
    Nie spodziewałbym się tego, ale jak wszystko inne się wykluczy to czasami rzeczy niemożliwe stają się prawdopodobne

  4. #8544
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Bobromil

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Wieruszów
    Posty
    124

    Domyślnie

    Witam Kolegów!

    Wziąłem dziś z gminy badanie wody z sierpnia tego roku. Woda z wodociągów. Nie ma tam wszystkich danych:

    PH - 7,6
    Przewodność elektryczna - 432
    Żelazo - 1791
    Mętność - 12,6
    Barwa - 5
    Liczba progowa zapachu (TON) - <1
    Liczba progowa smaku (TFN) - <4
    Amonowy jon - 0,13
    Azpotyny - <0,03


    Czy jakieś filtry? Lub zmiękczacz? Podgrzana woda z CWU 300 l pachnie żelazem.

  5. #8545
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobromil Zobacz post
    Witam Kolegów!

    Wziąłem dziś z gminy badanie wody z sierpnia tego roku. Woda z wodociągów. Nie ma tam wszystkich danych:

    PH - 7,6
    Przewodność elektryczna - 432
    Żelazo - 1791
    Mętność - 12,6
    Barwa - 5
    Liczba progowa zapachu (TON) - <1
    Liczba progowa smaku (TFN) - <4
    Amonowy jon - 0,13
    Azpotyny - <0,03


    Czy jakieś filtry? Lub zmiękczacz? Podgrzana woda z CWU 300 l pachnie żelazem.
    Jeśli to są wyniki wody z wodociągów to chyba wody zasilającej, a nie tej, która płynie do użytkowników. Ta woda nie spełnia wymagań stawianych wodzie pitnej i żadne wodociągi nie mogą takiej wody dostarczać odbiorcom. Proponuję zweryfikować tą informację.

  6. #8546
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Bobromil

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Wieruszów
    Posty
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jeśli to są wyniki wody z wodociągów to chyba wody zasilającej, a nie tej, która płynie do użytkowników. Ta woda nie spełnia wymagań stawianych wodzie pitnej i żadne wodociągi nie mogą takiej wody dostarczać odbiorcom. Proponuję zweryfikować tą informację.
    Wziąłem ją z urzędu gminy. Chyba że są to ogólne badania z samego ujęcia bez oczyszczenia. Jak taką wodę zabrać do badania. Wyślę Ci na e-maila ksero

  7. #8547
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ciupapac

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Piwoda
    Kod pocztowy
    37-522
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jest. Z każdej firmy zajmującej się uzdatnianiem wody. Viessmann się tym nie zajmuje więc i firmowane przez nich zmiękczacze nie są "ich".


    Możesz sprecyzować pytanie?
    w graicach 3 tysi zł głównie chodzi mi o usunięcie lub bardzo zminimalizowanie kamienia na armaturach i urządzeniach które mają kontakt z wodą .dodam że instalacja w połowie domu jest na rurach stalowych a reszta na pexie.pozdrawiam

  8. #8548

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_kolwiek Zobacz post
    Hej,

    Otrzymałem kolejną konfigurację stacji uzdatniania. Myślę, że jest ok ale chętnie usłyszę/przeczytam co macie do powiedzenia:

    zmiękczacz:
    - głowica Clack CK, objętościowa, z mixingiem, z regeneracją przeciwprądową, zaworem bypass, przyłączami, wężem do kanalizacji, itp.
    - zbiornik 13x44 WaveCyber z dystrybutorem
    - złoże monosferyczne Lewatit S1567 – 50 litrów


    odżelaziacz:

    - głowica Clack CK, czasowa,z zaworem bypass, przyłączami, itp.
    - zbiornik 12x52 WaveCyber z dystrybutorem
    - złoże katalityczne m.dox – 43 litry + podsypka żwirowa

    dodatki:
    - filtr wstępny Cintropur NW32
    - zwężka napowietrzająca 1” z obejściem
    - zawór odpowietrzający do hydroforu
    - dysza rozbryzgowa do hydroforu

    Mam nadzieję, że potwierdzicie słuszność oferty bo już dokonałem wyboru.

    pzdr
    może ktoś coś ? jakieś przemyślenia? elementy do poprawy?

  9. #8549
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.067
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_kolwiek Zobacz post
    może ktoś coś ? jakieś przemyślenia? elementy do poprawy?
    Ta propozycja jest w porządku. Ewentualnie (jak chce się zaoszczędzić) można Clack TC i CI zastosować zamiast CK. Ale zaproponowane głowice są bardzo dobre.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  10. #8550

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Ta propozycja jest w porządku. Ewentualnie (jak chce się zaoszczędzić) można Clack TC i CI zastosować zamiast CK. Ale zaproponowane głowice są bardzo dobre.
    ok, dzięki

  11. #8551

    Domyślnie

    Po roku regularnego czytania wracam na forum z pytaniem, ale (zanim je zadam) przypominam, że mówimy o Głowicy Logic 762C, 13X54'', 60 L AquaMulti. Ten zestaw używam od roku. W lipcu robiłem badania, żeby sprawdzić jak teraz wygląda woda w mojej studni. Badanie robiłem mniej więcej w połowie czasu pomiędzy regeneracjami (normalnie regeneracja jest co mniej więcej 5,4 m3, a jak brałem wodę na próbki to głowica pokazywała coś 2,6 m3 do regeneracji). Wyniki:

    WYNIKI BADANIA FIZYKOCHEMICZNEGO PRÓBKI NR 1 (przed filtrem)

    Lp. Badany parametr Jednostka miary Wynik badania Najwyższa dopuszczalna zawartość
    1. Azotany -- mg/l -- 0,119 -- 50
    2. Azotyny -- mg/l -- 0,025 -- 0,50
    3. Amonowy jon -- mg/l -- 0,14 -- 0,50
    4. Aluminium -- μg/l -- 10 -- 200
    5. Cyjanki -- μg/l -- 8 -- 50
    6. Mangan -- μg/l -- 529 -- 50
    7. Siarczany -- mg/l -- 83,2 -- 250
    8. Żelazo -- μg/l -- 3630 -- 200

    WYNIKI BADANIA FIZYKOCHEMICZNEGO PRÓBKI NR 2 (po filtrze)

    Lp. Badany parametr Jednostka miary Wynik badania Najwyższa dopuszczalna zawartość
    1. Azotany -- mg/l -- 0,002 -- 50
    2. Azotyny -- mg/l -- 0,001 -- 0,50
    3. Amonowy jon -- mg/l -- 0,005 -- 0,50
    4. Aluminium -- μg/l -- 7 -- 200
    5. Cyjanki -- μg/l -- 8 -- 50
    6. Mangan -- μg/l -- 2 -- 50
    7. Siarczany -- mg/l -- 71,3 -- 250
    8. Żelazo -- μg/l -- 50 -- 200

    I w końcu pytania:
    1. Jak długo przy takich parametrach wody wejściowej może "przeżyć" moje złoże?
    2. Ponieważ od nowości nie dotykałem się do głowicy, a w kilku wątkach przewijały się informacje, że raz do roku warto zrobić przegląd - czy i jak zrobić przegląd mojej głowicy? Przyznam, że jestem trochę techniczny, więc jeżeli czynność serwisowa nie jest specjalnie skomplikowana to może mógłbym spróbować przeprowadzić serwis sam (a może lepiej nie robić tego samemu)?
    Ostatnio edytowane przez pszczur ; 10-11-2016 o 07:26

  12. #8552
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał pszczur Zobacz post
    1. Jak długo przy takich parametrach wody wejściowej może "przeżyć" moje złoże?
    Teoretyczna żywotność tego typu złóż to 5 lat. Wynika to z żywotności najsłabszego składnika - w tym przypadku są to anionity. W całej mieszance jest ich kilka-kilkanaście procent i one po tym czasie mogą już nie spełniać swojej roli. Pozostałe składniki będą nadal działały.
    Ciężko powiedzieć na ile spadnie wydajność złoża (jako całości) po tym czasie... Myślę, że jakbyś robił takie badania porównawcze rok po roku to byłby świetny materiał (dodałbym jeszcze parametr utlenialności i twardości, bo te parametry są "celem" tego złoża.

    2. Ponieważ od nowości nie dotykałem się do głowicy, a w kilku wątkach przewijały się informacje, że raz do roku warto zrobić przegląd - czy i jak zrobić przegląd mojej głowicy? Przyznam, że jestem trochę techniczny, więc jeżeli czynność serwisowa nie jest specjalnie skomplikowana to może mógłbym spróbować przeprowadzić serwis sam (a może lepiej nie robić tego samemu)?
    O ile wszystko działa to przegląd sprowadza się do sprawdzenia głowicy. Jeśli masz dobrą instrukcję serwisową to możesz próbować sam ją rozbierać i składać, ale za pierwszym razem radziłbym wziąć serwisanta, podejrzeć jak i co robi, ewentualnie dopytać o szczegóły i może dopiero kolejny przegląd robić samemu.

  13. #8553
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.067
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał pszczur Zobacz post
    Po roku regularnego czytania wracam na forum z pytaniem, ale (zanim je zadam) przypominam, że mówimy o Głowicy Logic 762C, 13X54'', 60 L AquaMulti. Ten zestaw używam od roku. W lipcu robiłem badania, żeby sprawdzić jak teraz wygląda woda w mojej studni. Badanie robiłem mniej więcej w połowie czasu pomiędzy regeneracjami (normalnie regeneracja jest co mniej więcej 5,4 m3, a jak brałem wodę na próbki to głowica pokazywała coś 2,6 m3 do regeneracji). Wyniki:

    WYNIKI BADANIA FIZYKOCHEMICZNEGO PRÓBKI NR 1 (przed filtrem)

    Lp. Badany parametr Jednostka miary Wynik badania Najwyższa dopuszczalna zawartość
    1. Azotany -- mg/l -- 0,119 -- 50
    2. Azotyny -- mg/l -- 0,025 -- 0,50
    3. Amonowy jon -- mg/l -- 0,14 -- 0,50
    4. Aluminium -- μg/l -- 10 -- 200
    5. Cyjanki -- μg/l -- 8 -- 50
    6. Mangan -- μg/l -- 529 -- 50
    7. Siarczany -- mg/l -- 83,2 -- 250
    8. Żelazo -- μg/l -- 3630 -- 200

    WYNIKI BADANIA FIZYKOCHEMICZNEGO PRÓBKI NR 2 (po filtrze)

    Lp. Badany parametr Jednostka miary Wynik badania Najwyższa dopuszczalna zawartość
    1. Azotany -- mg/l -- 0,002 -- 50
    2. Azotyny -- mg/l -- 0,001 -- 0,50
    3. Amonowy jon -- mg/l -- 0,005 -- 0,50
    4. Aluminium -- μg/l -- 7 -- 200
    5. Cyjanki -- μg/l -- 8 -- 50
    6. Mangan -- μg/l -- 2 -- 50
    7. Siarczany -- mg/l -- 71,3 -- 250
    8. Żelazo -- μg/l -- 50 -- 200

    I w końcu pytania:
    1. Jak długo przy takich parametrach wody wejściowej może "przeżyć" moje złoże?
    2. Ponieważ od nowości nie dotykałem się do głowicy, a w kilku wątkach przewijały się informacje, że raz do roku warto zrobić przegląd - czy i jak zrobić przegląd mojej głowicy? Przyznam, że jestem trochę techniczny, więc jeżeli czynność serwisowa nie jest specjalnie skomplikowana to może mógłbym spróbować przeprowadzić serwis sam (a może lepiej nie robić tego samemu)?
    Jak na razie działa urządzenie bardzo dobrze.
    Przy usuwaniu żelaza zdarza się, że osady powoli obrastają elementy głowicy sterującej czy zatykają koszyk górny w butli. Serwis sprowadza się do wyczyszczenia głowicy. Właściwie można to wykonać samemu.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  14. #8554

    Domyślnie

    Witam wszystkich na forum

    Chciałbym poradzić się bardziej doświadczonych i obeznanych w temacie osób, które z urządzeń powinienem wybrać?
    1. Viessmann AQUAHOME 30-N (2980 zł)
    2. Erie IQsoft Eco 26 (3565 zł) + Zawór ByPass z mieszaczem (190 zł)

    Ogranicza mnie wysokość pomieszczenia w jakim muszę zainstalować zmiękczacz wody (120 cm). Na papierze ich parametry są prawie identyczne, a na zdjęciach wyglądają na solidnie wykonane (ale wiadomo jak to jest z papierem/internetem).
    #1. Czy opłaca się dołożyć do droższego modelu i jeżeli tak to dlaczego?
    #2. Czy są jakieś różnice między nimi, których nie ma w ich opisach?
    #3. Jaka jest ich żywotność / awaryjność?
    #4. Jak wygląda ich serwisowanie?
    #5. Jak wygląda gwarancja Erie (czy wymagane są okresowe odpłatne przeglądy serwisanta w celu uznania gwarancji tak jak w przypadku Viessmann)?
    #6. Która głowica jest lepsza?

    Przeczytałem już broszury, instrukcje obsługi oraz instrukcje serwisowe obydwu produktów, a także trochę postów na różnych forach i dalej nie mogę się zdecydować. Zależy mi na pozbyciu się twardej wody i mogę dopłacić do droższej opcji jeżeli oferuje coś czego nie ma tańsza.

    Zużycie wody w domu jest zależne od ilości osób (1-5 w zależności od tygodnia). Mam jedną łazienkę z wanną, jedną z prysznicem oraz dodatkowy prysznic w pomieszczeniu z sauną.

    Wyniki badań wody (z własnego ujęcia) prezentują się u mnie następująco:
    Lp. Badany parametr Jednostka miary Wynik badania Najwyższa dopuszczalna zawartość
    1. Azotany -- mg/l -- 1,80 -- 50
    2. Azotyny -- mg/l -- 0,020 -- 0,50
    3. Amonowy jon -- mg/l -- 0,13 -- 0,50
    4. Mangan -- μg/l -- 80 -- 50
    5. Żelazo -- μg/l -- 182 -- 200
    6. Twardość ogólna -- mg/l -- 416 -- 60-500
    7. Przewodność elektryczna -- μS/cm -- 797 -- 2500
    8. Stężenie jonów wodoru -- pH -- 7,0 -- 6,5-9,5
    9. Mętność -- NTU -- 2,2 -- 1

    W domu znajduje się hydrofornia z: pompą > hydroforem > filtrem samoczyszczący z wkładem 90 mikronów ze stali nierdzewnej i płukaniem wstecznym > filtrem z wkładem sznurkowym 20 mikron > filtrem z wkładem węglowym > filtrem z wkładem piankowym 1 mikron > zaworem zwrotnym.
    Mam jeszcze drugą studnię (oddaloną od pierwszej o 20 m) i jeżeli wyniki badania zgromadzonej w niej wody okażą się lepsze to podłączę się do niej ( z możliwością przełączania źródła wody).

    Czy ktoś z województwa Podkarpackiego poleciłby dobrego dystrybutora/serwis zajmujący się urządzeniami jakimi się interesuję?

    Dziękuje wszystkim za pomoc

  15. #8555
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał gotok Zobacz post
    Ogranicza mnie wysokość pomieszczenia w jakim muszę zainstalować zmiękczacz wody (120 cm). Na papierze ich parametry są prawie identyczne, a na zdjęciach wyglądają na solidnie wykonane (ale wiadomo jak to jest z papierem/internetem).
    #1. Czy opłaca się dołożyć do droższego modelu i jeżeli tak to dlaczego?
    Masz tu dwa solidne modele. Nie widzę sensu dopłacania do droższego modelu, tym bardziej, że ma on mniej złoża.

    #2. Czy są jakieś różnice między nimi, których nie ma w ich opisach?
    To trzeba by zapytać autorów tych opisów... nie znam tych urządzeń aż tak szczegółowo.

    #3. Jaka jest ich żywotność / awaryjność?
    Żywotność złoża będzie podobna w każdym z tych modeli (możesz się spodziewać 10-15 lat spokojnego działania, możliwe że dłużej). Żywotność komponentów mechanicznych (głowicy, zaworów, wężyków, itd) to inna kwestia. W obu masz solidne głowice więc to raczej kwestia przypadku niż awaryjności konkretnego modelu.

    #4. Jak wygląda ich serwisowanie?
    Zazwyczaj wzywa się serwisanta, który powinien sprawdzić głowicę (ewentualnie przeczyścić ją) i skuteczność regeneracji.

    #5. Jak wygląda gwarancja Erie (czy wymagane są okresowe odpłatne przeglądy serwisanta w celu uznania gwarancji tak jak w przypadku Viessmann)?
    Niech się wypowie ktoś od tych głowic, ale wydaje mi się, że to kwestia tego jak się umówisz ze sprzedawcą.

    #6. Która głowica jest lepsza?
    Według mnie - Clack Ale te, które bierzesz pod uwagę też są solidne.

    Przeczytałem już broszury, instrukcje obsługi oraz instrukcje serwisowe obydwu produktów, a także trochę postów na różnych forach i dalej nie mogę się zdecydować. Zależy mi na pozbyciu się twardej wody i mogę dopłacić do droższej opcji jeżeli oferuje coś czego nie ma tańsza.
    Oba modele pozbawią wodę kamienia. Nie sądzę aby w którymś modelu była jakaś super funkcja - raczej oba oferują to samo, a różnice są kosmetyczne.

    W domu znajduje się hydrofornia z: pompą > hydroforem > filtrem samoczyszczący z wkładem 90 mikronów ze stali nierdzewnej i płukaniem wstecznym > filtrem z wkładem sznurkowym 20 mikron > filtrem z wkładem węglowym > filtrem z wkładem piankowym 1 mikron > zaworem zwrotnym.
    Dosyć długi ciąg. Nie wiem jak duże masz te filtry, ale jeśli to zwykłe narurowe 10" to mogą dosyć znacznie tłumić przepływ. Nie masz problemu z ciśnieniem w kranach?

    Mam jeszcze drugą studnię (oddaloną od pierwszej o 20 m) i jeżeli wyniki badania zgromadzonej w niej wody okażą się lepsze to podłączę się do niej ( z możliwością przełączania źródła wody).
    Te parametry nie są złe. Tylko twardość jest wysoka, ale to akurat najmniejszy problem. Jak głęboka jest studnia? Nie ma bakterii?

  16. #8556

    Domyślnie

    Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Dosyć długi ciąg. Nie wiem jak duże masz te filtry, ale jeśli to zwykłe narurowe 10" to mogą dosyć znacznie tłumić przepływ. Nie masz problemu z ciśnieniem w kranach?
    Tak, filtry to popularne 10' z gwintem 1 cal. Ciśnienie na hydroforze waha się miedzy 3 a 4 barami. Nie zauważyłem znacznego spadku ciśnienia za filtrami (nie mam za nimi manometru ). Podczas zakładania urządzenia chcę dodać 2/3 dodatkowe manometry aby lepiej monitorować stan filtrów (spadek ciśnienia za nimi) oraz ciśnienie przed i za uzdatniaczem wody. Zmiękczacz zamierzam podłączyć w ciągu filtracyjnym między filtrem węglowym a filtrem mechanicznym 1 mikron przy wykorzystaniu węży elastycznych.

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Te parametry nie są złe. Tylko twardość jest wysoka, ale to akurat najmniejszy problem. Jak głęboka jest studnia? Nie ma bakterii?
    Obydwie studnie mają ok 10 metrów głębokości, są zabezpieczone przed wodą deszczową i posiadają pompy ręczne (nowe stylizowane na tradycyjne). Są to inne cieki wodne. Do tej pory dodatkowa studnia znajdująca się dalej od domu była wykorzystywana do podlewania ogrodu, a czasami także do mycia samochodu. Studnia znajdująca się bliżej domu została pogłębiona kilka lat temu. Podejrzewam, że twardość wody jaka znajduje się w drugiej studni jest jeszcze wyższa ale to zweryfikują wyniki badania wody.
    Obydwa badania uwzględniają bakterie. Teraz nie mam ale kiedyś po obfitych opadach deszczu w trakcie prac ziemnych w pobliżu jednej ze studni miałem w niej bakterie. Oczywiście ujęcie jak i instalacja wodna zostały wyczyszczone.


    Po uzyskaniu wyników badań drugiego ujęcia (w wolnym czasie) zamierzam odwiedzić parę firm w Rzeszowie (Aquaservice, PRO-WATER) jakie wyszukało mi Google ale cały czas jestem otwarty na propozycje.

  17. #8557
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukas_me

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam,

    Chciałby w domu założyć zmiękczacz aby pozbyć się problemu kamienia na armaturze itd.
    Woda z sieci. Parametry poniżej


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Woda1.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	372830
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Woda2.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	372832

    Na chwile obecną zużycie na dwie osoby wynosi 7m3 miesięcznie.
    Chciałbym na ten cel przeznaczyć około 2000zł z jakimś marginesem +/-

    Prośba o polecenie jakiegoś urządzeniem z dobrym stosunkiem jakość/cena


    Dzięki

  18. #8558
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Brakuje informacji o twardości.

  19. #8559
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukas_me

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    13

    Domyślnie

    Hmm..niestety nie znam dokładnie twardości jeśli nie jest tam wyszczególniona.
    Ale powiedziałbym, że woda jest średnio-twarda lub twarda (w stopniach niemieckich to gdzieś od 15 do 30st).
    Tak coś kojarzę z testu który był jak kupiłem zmywarkę.

  20. #8560
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukas_me Zobacz post
    Hmm..niestety nie znam dokładnie twardości jeśli nie jest tam wyszczególniona.
    Ale powiedziałbym, że woda jest średnio-twarda lub twarda (w stopniach niemieckich to gdzieś od 15 do 30st).
    Tak coś kojarzę z testu który był jak kupiłem zmywarkę.
    To potrzebujesz zmiękczacza o pojemności tak między 15 a 30 litrów złoża.
    Jak to wodociągi to przecież muszą Ci takiej informacji udzielić - dowiedz się u nich.

Strona 428 z 757

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony