dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800)
    Renia

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.938
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    160

    Domyślnie STO - farby, farba: rodzaje, opinie, malowanie, kolory

    Ktoś zna tę niemiecką firmę ?
    Czy są porównywalne z farbami np. para ? Lub z innym ? Z którymi ? Czy to byłby dobry wybór ?
    życie jest zdecydowanie za krótkie...
    i beznadziejne bez kota w domu !

    Dziennik
    Komentarze

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    zna
    b. dobre produkty
    porównania się nie podejmuje
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  3. #3

    Domyślnie

    Górna półka
    STO,Para,MC,Benjamin Moore

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    Renia

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.938
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    160

    Domyślnie

    Tak myślałam ....... że górna półka.
    Musze poprosic o kalkulację, jakie są różnice między "normalnymi" a tymi ...
    czy to warto tak płacic ???? Mam wątpliwości ......
    Może na dole w salonie, przedpokoju ... ale w pokojach na górze ???
    Kto tam bedzie oglądał te cuda ???? No kto ????
    A przecież po jakims czasie tez trzeba bdzie odświezyc .... tylko po jakim ???
    Jakas drastyczna różnica ?
    życie jest zdecydowanie za krótkie...
    i beznadziejne bez kota w domu !

    Dziennik
    Komentarze

  5. #5

    Domyślnie

    Niedawno widziałem farby jednej z tych firm
    Nie STO
    Położone 10 lat temu
    Nie wierzyłem własnym oczom
    Wyglądały jak położone pół roku wcześniej.
    Warto.
    Kup Beckers,Dulux,Dyrup czy inne byle co i będziesz miała ochotę malować za rok

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mamy STO na elewacji już ładne parę lat i nadal czysta.
    W środku mamy m. in. Para i tak dobrze kryła, że wystarczyło pomalować jeden raz - kolory jasne.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał pattaya
    Niedawno widziałem farby jednej z tych firm
    Nie STO
    Położone 10 lat temu
    Nie wierzyłem własnym oczom
    Wyglądały jak położone pół roku wcześniej.
    Warto.
    Kup Beckers,Dulux,Dyrup czy inne byle co i będziesz miała ochotę malować za rok
    No nie wiem czy np. Beckers i Dulux to ta sama jakość - ponośc Dulux jest kiepski a Beckers bardzo dobry...

  8. #8

    Domyślnie

    STo to naprawdę wypas, widać w użytkowaniu, jak ktoś wyżej napisał, przez ładnych parę lat wyglądają jak świeżo pomalowane, zarówno wenętrzne jak i zewnętrzne np. Lotusan albo do wnętrz StoColor Latex, StoColor In. Tylko czemuuu takie drogie
    Maja

  9. #9

    Domyślnie

    No właśnie dlatego takie drogie
    Różnica jakościowa pomiędzy tymi markami a markami popularnymi jest kolosalna.

  10. #10

    Domyślnie

    bardzo dobrze znam te farby, niestety nie będę nimi malowała bo są po prostu za drogie
    Maja

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał amatlea
    Cytat Napisał pattaya
    Niedawno widziałem farby jednej z tych firm
    Nie STO
    Położone 10 lat temu
    Nie wierzyłem własnym oczom
    Wyglądały jak położone pół roku wcześniej.
    Warto.
    Kup Beckers,Dulux,Dyrup czy inne byle co i będziesz miała ochotę malować za rok
    No nie wiem czy np. Beckers i Dulux to ta sama jakość - ponośc Dulux jest kiepski a Beckers bardzo dobry...
    Beckers to nie jest b.dobra farba

  12. #12

    Domyślnie

    Taaa ... może poprotu nech kazdy kupuje farby za tyle ile uwaza ze sa warte. Dla niektórych i STO będzie niewiele warte. To apropo Bekersa itp... tanich farb.

  13. #13

    Domyślnie

    Ja doskonale rozumiem,że czasem cena produktu jest dla kogoś za wysoka i dlatego kupuje co innego.
    Ale nie podnosi to jakości produktu gorszego.
    Ktoś kupując auto firmy np.Tata ,kupuje je dlatego bo na inne go nie stać.To zrozumiałe.
    Ale nie sądzę,żeby twierdził,że jest lepsze od Audi

  14. #14

    Domyślnie

    Nie rozumiesz. Nie biega ze kogos na cos nie stac tylko nie widze powodu by to kupowac w takiej cenie. Szkoda mi marnowac pieniadze dla znaczka na wiadrze.
    W jednym mieszkaniu mam Tikurille, jak dobrze pamietam od 6lat i wyglada tak samo jak po malowaniu. Mimo to wlasnie planuje maly remont i zmiany. Co wiecej daloby wydanie forsy na STO?

  15. #15

    Domyślnie

    Twoja sprawa.
    Ale nie narzucaj swojego punktu widzenia innym.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał pattaya
    Cytat Napisał amatlea
    Cytat Napisał pattaya
    Niedawno widziałem farby jednej z tych firm
    Nie STO
    Położone 10 lat temu
    Nie wierzyłem własnym oczom
    Wyglądały jak położone pół roku wcześniej.
    Warto.
    Kup Beckers,Dulux,Dyrup czy inne byle co i będziesz miała ochotę malować za rok
    No nie wiem czy np. Beckers i Dulux to ta sama jakość - ponośc Dulux jest kiepski a Beckers bardzo dobry...
    Beckers to nie jest b.dobra farba
    Zgadzam się . Beckers to jeden z najgorszych chłamów na jaki trafiłam (może miałąm pecha i kiepska partię ale drugiej szansy Beckersowi nie dam )
    Farby STO nie znam za to znam farby Para - z zamknietymi oczami i z reka na sercu mogę polecić te własnie - są po prostu swietne (zwł te "skorupka jajka" )

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTiiii
    Nie rozumiesz. Nie biega ze kogos na cos nie stac tylko nie widze powodu by to kupowac w takiej cenie.
    To ty nie rozumiesz. Ty nie widzisz powodu , ja widzę.
    I zapewniam cie ze nie kupuje drogiej rzeczy li i jedynie za "znaczek na wiadrze" tylko po prostu za jakość jaką za te pieniadze mam.

    Kogos nie stać - to oczywiste ze kupi tańsza.
    Kogos stać ale mu żal kasy (albo woli wydac na coś innego) - jw. Nikt mu nie każde wypruwac sobie żył i kieszeni na bardzo dobrą i drogą farbe - swoje sciany bedzie malował i guzik komuś postronnemu czym i za ile.

    Ale nie wciskaj kitu komus kto jeszcze nie podjął decyzji , że nie widac róznicy między produktem bardzo dobrej jakości (i niestety w tym przypadku droższym) a tym jakości średniej lub miernej.
    Zdaję sobie sprawę że cena nie zawsze idzie w parze z jakością - ale akurat w przypdku omawianych produktów - wg. mnie jak najbardziej tak.

  18. #18

    Domyślnie

    Hm...
    Ja się na farbach jeszcze nie znam- wiem tyle co wyczytałam na forum, tzn. polecana jest Tikkurilla i Beckers (a Tikkurilla to chyba to samo co Beckers w tej chwili). Kupiłam do kuchni Beckersa i jak na chwilę obecną jestem zadowolona - pokrył ekstra po pierwszym malowaniu. Ale to jedyne pomieszczenie jakie mam w domu pomalowane, więc może wyprubuję jeszcze np. tą Parę i Sto. Czy orientujecie się jakie są różnice w cenie?

  19. #19

    Domyślnie

    za farbę StoColor do wnętrz zapłacisz za kolor powiedzmy żółty kolor wg kolornika 230/02 w 2 grupie cenowej 15 zł za litr
    Maja

  20. #20

    Domyślnie gdzie szukać

    Cytat Napisał JaMajaD Zobacz post
    za farbę StoColor do wnętrz zapłacisz za kolor powiedzmy żółty kolor wg kolornika 230/02 w 2 grupie cenowej 15 zł za litr
    Gdzie można znaleźć farby STO, popatrzeć, dotknąć, powąchać i ponegocjować cenę?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony