dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 118 z 219
Pokaż wyniki od 2.341 do 2.360 z 4367
  1. #2341
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Ja u siebie łączyłem wszystko na profilach Niezależnie, czy to była krawędź cięta, czy oryginalna. Sufit, ze względu na brak pomocy naukowych typu podnośnik, robiliśmy z pasków obejmujących tylko 1 przestrzeń pomiędzy profilami. I powiem Ci, że jak na razie (tfu tfu) nie pęka
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  2. #2342
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Cytat Napisał agalind Zobacz post
    Witam się poświątecznie. A tu jak zawsze branżowo
    Czesc, u Ciebie za to wnetrzarsko no i sie cudownie uzupelniamy

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    o i cudnie, od Rom-Kona to ja sobie już obróbke okna zgapiłam , a resztę to On takim slangiem wali, ze ja słownika potrzebuję )
    Spoko, jak dla mnie to na watku poddasza albo sie kłócą kto z nich jest lepszym fachowcem, albo zaczynają gadać po fachmanowemu i nic nie czaję z ich gadania. Więcej wyczytałam z instrukcji producentów

    Cytat Napisał BasH Zobacz post
    Tego jeszcze do końca nie wiem - ktoś pisał, że frezuje, ktoś że nie - sam to przemyślę przy płytowaniu, czy frezować czy jednak wgłębienie w miejscu styku wypełnić i zazbroić (na ścianie będzie taśma separacyjna, więc zlepi się tylko z KG).
    Pamietaj, tylko dokładne foty.... proszę

    Cytat Napisał netbet Zobacz post
    ..ni mosz lasera - to śnurki trza mieć
    wasserwaga nie nada siem do poddasza...
    Szefie, a czemu nie nada, ze sie tak zapytam jak blondynka?
    ehhh....ale zasuwają wszyscy....
    pozdro
    NETbet'sadzonka
    Najpierw trza zasuwać, zeby potem zasluzyc na odpoczynek, cos o tym chyba wiesz

    Cytat Napisał rkowal79 Zobacz post
    Ano zasuwają. U mnie już szczyty wyciągnięte i lukarny z BK.Teraz zaszalować i zalać betonem.
    Przy okazji tyż chciałem się przywitać i poświąteczne zyczenia złozyć: udanej wiosny oraz berdziej udanego lata szczególnie na budowach
    Tez zamieniam sie w słuch (wzrokowy ) i patrzałkami chłonę jak to najwygodniej ocieplenia kłaść
    W maju więźba u mnie będzie (chyba hah jak nic się nie pokiełbasi ;p;p )
    Netbet. Mam nadzieję, że szlaufwaga się może przydać ;p;p mam taką 25m i w razie potrzeby zrobi się z niej 3 razy po 8m hahah, Tylko menzurki trzeba z mleczarni zwinać ;p;p
    Witam również po świątecznie, po dachu to już pójdzie jak z procy

    Cytat Napisał rkowal79 Zobacz post

    MSU, widziałem, jak pięknie cięłaś bloczki betonowe fleksem. Ja na początku też tak robiłem, ale stary murarz (znajomy) dał mi fajny sposób na łamanie zwykłym młotkiem:
    1) - zaznaczyć linię łamania - tyż młotkiem (na każdej stronie bloczka),
    2) - za pierwszym przebiegiem pukać w tą linię w miarę delikatnie z każdej strony bloczka (trzeba rozmawiać z bloczkiem tak jak kiedyś wołało się: babko, babko udaj się),
    3) - za drugim przebiegiem pukania juz mocniej (każdy przebieg to ze 15-25 puknięć - idzie szybko uwierzcie),
    4) - bloczek pęka jak chcemy, normalnie sam się zdziwiłem - prawie jak cięty fleksem - ale musi leżeć na zwykłym gruncie podczas walenia w niego a nie na betonie - idzie łamać nawet wzdłuż i po przekątnej
    Ten sposób z cegłami juz nie przeszedł - musiałem je ciąć, bo niestety w kominie pół znaczy pół, a nie 3/8 i 5/8.
    Taa tak pięknie, ze mnie tu na FM pojechali, ze w taki sposob to tylko łapy mogę sobie poucinać flexem. Aczkolwiek pamiętam, że bardziej skupili się na czym innym niż technice cięcia
    Co do pukania młotkiem, to daj spokój, ręce mogą odpaść od takiego walenia w beton, a troche tych bbloczkow trzeba bylo naciac przy piwnicy. Jak dojechał na budowę flex został błogosławiony



    Cytat Napisał Martinezio Zobacz post
    Co do Net-a, to raczej się nie leni - zwarz podpis: Netbet-sadzonka... Czyli znaczy zdobywa sprawność sadomistrza
    Oj Netbet juz zasluzyc na chwile lenistwa, "chwile" bo ostało mu sie jeszcze poddasze

  3. #2343
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martinezio Zobacz post
    Ja u siebie łączyłem wszystko na profilach
    O co Wam chodzi, z tym łączeniem "wszystko na profilach"?

  4. #2344
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Chodzi o to, aby pod krawędzią styku dwóch płyt był profil CD łączący obie płyty.
    Głównie dotyczy to krawędzi poprzecznych do stelażu, które zwykle nie są traktowane przez wykonawcę z należytą starannością. W sensie nie dają poprzecznych elementów łączących
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  5. #2345
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martinezio Zobacz post
    Chodzi o to, aby pod krawędzią styku dwóch płyt był profil CD łączący obie płyty.
    Głównie dotyczy to krawędzi poprzecznych do stelażu, które zwykle nie są traktowane przez wykonawcę z należytą starannością. W sensie nie dają poprzecznych elementów łączących
    Czyli, ze jak wypada pionowe laczenie plyt, montujesz pomiedzy dwa poziome CD poprzeczny CD ?

  6. #2346
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Skoro mam Was na linii to jeszcze Was pomolestuje. Zamierzam ocieplic caly skos tj od kolankowej do szczytu, zeby miec strych tzw uzytkowy. Sufit poddasza z kolei ma wygladac nastepujaco, na jetki bedzie nabita deska 2,5cm na nia folia ( dac zolta czy membrane?), na to welna do wysokosci platwi, po prostu sufit od spodu bedzie drewniany z odkrytymi jetkami

    Musze pomyslec o patencie, jak zrobic w takim ukladzie podloge strychu, zeby mozna bylo po tym chodzic.

    Wentylacja:
    W scianach szczytowych chce zrobic po 2 kratki wentylacyjne, na kazdej stronie. Jedne dla wentylowania samego strychu oraz po zbiorczej dla pokoi (kratki z żaluzją w sufitach pokoi wyciagniete rurami spiro, połączone trojnikiem w otwor w szczycie)

    Pytanie 1 czy taka wentylacja wystarczy przy zalozeniu ze mam membrane, a nie deskowanie i chce ocieplic cala polac dachu. Nie chce zeby mi za kilka lat zgnila cala welna

    Pytanie 2
    Macie jakis patent na zrobienie podlogi strychu przy takiej konstrukcji sufitu?

    LICZĘ, ŻE JESTEŚCIE MADRZEJSI ODE MNIE

  7. #2347
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał MusiSieUdac Zobacz post
    Czyli, ze jak wypada pionowe laczenie plyt, montujesz pomiedzy dwa poziome CD poprzeczny CD ?
    Dokładnie tak. Są takie fajne łączniki do profili CD, które wpina się w profil wzdłużny tak, aby profil poprzeczny był na tej samej wysokości. Się to chyba zwie "łącznik poprzeczny" nawet, ale głowy nie dam - nie pamiętam dokładnie, tyle lat już upłynęło

    Odnośnie Twojego pomysłu na ocieplenie...

    Jak grube masz jętki i ile wełny chcesz dać na sufit? Może da się zrobić tak, że zamocujesz deski tak w połowie wysokości jętek (kupa roboty, ale masz za to miejsce na schowanie części wełny)?
    Tak czy owak, aby zrobić podłogę, to musisz zrobić konstrukcję dylatującą podłogę strychu od jętek. Co jakiś czas nabijasz na jętkę klocek o grubości odpowiadającej wełnie, na to montujesz legary i na legary dajesz albo deski, albo płyty OSB i masz podłogę

    Edit: o, coś takiego mam na myśli:
    Ostatnio edytowane przez Martinezio ; 12-04-2012 o 15:33
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  8. #2348
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Jętki są zrobione jako kleszcze, czyli podwojne, o przekroju 5cm x20cm, dosc gesto rozstawione, wiec podstawa jest solidna.

    Twoj patent jest ok, tylko ze mi zalezy aby zostawic pelna ich wysokosc, czyli 20cm, bo zalezy mi na wysokosci w sypialniach na poddaszu ( mam za nisko zamontowane te jetki).

    Mam w głowie jeszcze jedno rozwiazanie, mianowicie podloge plywajaca.
    Deski P+W na jetki, na to folia, na to welna,na to plyty osb, ulozone na przekladke nie polaczone z niczym i na nie najtanszy panel z Liroja. Tak, zeby to sobie plywało pomiedzy płatwiami.

    Podloga na strychu bedzie sporadycznie uzywana, wiec powinno dac rade

    Tutaj jest link do podlog plywajacych
    http://przegrodyb2b.pl/biblioteka/va...og-plywajacych
    Ostatnio edytowane przez MusiSieUdac ; 12-04-2012 o 18:43

  9. #2349
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BasH
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Bory Tucholskie
    Posty
    1.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał MusiSieUdac Zobacz post
    Taa tak pięknie, ze mnie tu na FM pojechali, ze w taki sposob to tylko łapy mogę sobie poucinać flexem. Aczkolwiek pamiętam, że bardziej skupili się na czym innym niż technice cięcia
    Ojjj aleś pamiętliwa A i też było się na czym skupić Ok, ok kończę, bo tego nie lubisz

    Cytat Napisał MusiSieUdac Zobacz post
    Oj Netbet juz zasluzyc na chwile lenistwa, "chwile" bo ostało mu sie jeszcze poddasze
    Pewnie już ma skończone ... nie no nie wierzę w to - dostał lenia powprowadzeniowego.

    Cytat Napisał Martinezio Zobacz post
    Są takie fajne łączniki do profili CD, które wpina się w profil wzdłużny tak, aby profil poprzeczny był na tej samej wysokości. Się to chyba zwie "łącznik poprzeczny" nawet, ale głowy nie dam - nie pamiętam dokładnie, tyle lat już upłynęło
    U mnie tego nie uświadczysz, ale potrzebuję sztukować krótkie odcinki, więc nacinam z 4 cm profilu na przełamaniu, odginam na boki i pchełkuję - wystarczająco stabilne, a profil mam pod ręką - łączniki niekoniecznie

  10. #2350
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Cytat Napisał BasH Zobacz post
    Ojjj aleś pamiętliwa
    Mowisz, jakbyś żonaty nie był. To Ty nie wiesz, ze baby pamietliwe som?? Przy Twojej czwórce, a na Twoim miejscu już zaczęłabym już się bać

    Co z patenetem podłogi pływającej? Dobry jezd?

  11. #2351
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BasH
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Bory Tucholskie
    Posty
    1.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał MusiSieUdac Zobacz post
    Co z patenetem podłogi pływającej? Dobry jezd?
    Nie orientuję się, ale raczej robiłbym coś na sztywno - patent z uchwytami kalenicowymi mi się podoba - legarki i na to kręcić. Jakoś pływająca do mnie nie przemawia.

  12. #2352
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Bash: no ja te łączniki kupowałem na zamówienie hurtem, więc mogłem sobie pozwolić na odrobinę "szaleństwa" Pchełkowanie też może być.

    MSU: pływająca podłoga... Hmm... Teoretycznie powinno dać radę, ale to chyba musi być jakaś specjalna wełna do tego, która nie będzie się prasować pod ciężarem płyt OSB... Bo taka sprasowana wełna traci własności izolacyjne. IMO to rozwiązanie jest bardziej dla izolacji dźwiękochłonnej, niż do izolacji termicznej. Ale ja się nie znam Może spełni to swoje zadanie... Ja bym jednak u siebie zrobił z podpórkami i legarami. Można to w całości wykonać z drewna i nie powinno być mostków (drewno też jest izolatorem, a mostki mogą występować co najwyżej na przedmuchach między drewnem a wełną).
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  13. #2353
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BasH
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Bory Tucholskie
    Posty
    1.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał BasH Zobacz post
    Nie orientuję się, ale raczej robiłbym coś na sztywno - patent z uchwytami kalenicowymi mi się podoba - legarki i na to kręcić. Jakoś pływająca do mnie nie przemawia.
    Cytat Napisał Martinezio Zobacz post
    MSU: pływająca podłoga... Hmm... Teoretycznie powinno dać radę, ale to chyba musi być jakaś specjalna wełna do tego, która nie będzie się prasować pod ciężarem płyt OSB... Bo taka sprasowana wełna traci własności izolacyjne.
    Dokładnie to też miałem na myśli, aczkolwiek przy PUSTYM strychu (bez gratów) prasowanie nie będzie wielkie (dość lekka płyta o dużej powierzchni), ale pokażcie mi gdzieś PUSTY strych bez gratów po kilku latach mieszkania

  14. #2354
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    No dobrze tylko ja jak przekorne babsko chce, zeby jetki były całe odkryte, bo mam wtedy całe 20 centymetrow odzyskanych. A dla mnie to wazne i o ta wysokosc trwa polroczny rozwod. W takim przypadku nie da sie chyba zamontowac uchwytow kalenicowych, no chyba ze da....

  15. #2355
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agalind
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    10.098
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał MusiSieUdac Zobacz post
    No dobrze tylko ja jak przekorne babsko chce, zeby jetki były całe odkryte, bo mam wtedy całe 20 centymetrow odzyskanych. A dla mnie to wazne i o ta wysokosc trwa polroczny rozwod. W takim przypadku nie da sie chyba zamontowac uchwytow kalenicowych, no chyba ze da....
    Kwintesencja kobiecości przekornego babska?
    Ostatnio edytowane przez agalind ; 13-04-2012 o 12:41

  16. #2356
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Cytat Napisał agalind Zobacz post
    Kwintesencja kobiecości przekornego babska?
    No i mnie złapałaś...... za słowa

    Przed Swietami zamowilam welne i zaplacilam na proforme ( wierzac w ubezpieczenie Alledrogo), miala byc po Swietach,wtorek, sroda, czwartek, dzis.
    Dzis rano mail, ze po raz kolejny przesuwa ot tak sobie na poniedzialek. Sam sie o to prosil, zeby go sprowadzic z niebios na ziemie. Welna ma byc dzis przed 20-ta i lepiej zeby byla!!
    Ostatnio edytowane przez MusiSieUdac ; 13-04-2012 o 12:38

  17. #2357
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agalind
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    10.098
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Może sprzedawca twardziela zgrywa i nie uwierzył w to co o Tobie słyszał? Przekona się, ze mu nie ściemniali jak na własnej skórze sprawdzi moc MSU

  18. #2358
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    MSU to może Ci podam namiar na mojego pana co mi wysyła moje zamówione 300 segregatorów w pięknym kolorze nadziei??
    Wysyła i wysyła

  19. #2359
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    MSU: Wszystko się da Wystarczy uchwyty kalenicowe zamontować po nabiciu desek sufitowych i po rozłożeniu paroizolacji One co prawda mają mocowanie boczne, ale można te uszy poobcinać i nawiercić otwory od góry, aby mocowanie było czołowe... Można też wykonać takie uchwyty na zamówienie, albo poszukać takich z mocowaniem czołowym. Wystarczy, że te uchwyty będą stały - one nie będą pracować za bardzo na wyrywanie

    Tak mi się teraz skojarzyło, że te podpórki mogły by wyglądać identiko, jak te, które Netbet robił pod swoje okno tarasowe
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  20. #2360
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agalind
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    10.098
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    MSU, zdolna dziołcha z Ciebie.Tu z profila tam en face i jeszcze wełnę na drutach (tzn. na sznurkach ) robisz Szacuneczek
    Ostatnio edytowane przez agalind ; 15-04-2012 o 09:30

Strona 118 z 219

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony