dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 389 z 1568
Pokaż wyniki od 7.761 do 7.780 z 31350
  1. #7761

    Domyślnie

    Cytat Napisał TS147
    Czy taki rozmiar okna narzuca mi z góry konkretne rozwiązania/profile
    wedlug mnie przy duzych taflach sprawdza sie tylko system HS czyli podnosno-przesuwny. nie wiem nawet czy w tym rozmiarze (z mocniejszymi szybami dojdzie jeszcze waga) bylby mozliwy uchylno-przesuwny. ja w ogole nie jestem zwolennikiem tego drugiego rozwiazania.

  2. #7762
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał TS147
    ...Chcę zrobić przesuwane drzwi na taras, każde z nich 180x230cm...
    spokojnie moze byc w PVC - musi byc tylko szyba dobrana do wielkosci - standardowe 4/16/4 to za slabe
    Uchylno-przesuwne z mechanizmem wspomagania ruchu skrzydla klamka z racji wielkosci skrzydla spokojnie sie nadaje
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #7763
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    3600x2300? Ja bym jednak jako uchylno przesuwne odradzał... Jaka firma Jareko ma w ofercie okucia do takiego cuda?

  4. #7764
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    3600x2300? Ja bym jednak jako uchylno przesuwne odradzał... Jaka firma Jareko ma w ofercie okucia do takiego cuda?
    skąd wizęło Ci sie 3600?
    1800/2300 choćby Wnkhaus sobie z tym poradzi
    ale podkresle - warto zainwestowac w mechanizm wspomagajacy ruch skrzydla klamka HKS 180 automat
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #7765
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał TS147
    Witam, również przyłączę się z pytaniem.

    Chcę zrobić przesuwane drzwi na taras, każde z nich 180x230cm. (oryginalnie było 4x90x230). Rysunek pogladowy ponizej.


    Czy taki rozmiar okna narzuca mi z góry konkretne rozwiązania/profile lub rodzaj materialu (PCV - drewno)? To, ze powinny byc przesuwane juz przeczytalem na forum (pasuje mi to zreszta).

    Dzięki za rady.

    Pzdr,
    TS
    Ja to rozumiem, że zamiast 4x90 ma być 2x180... Ale może niech autor się wypowie co miał na myśli.

  6. #7766
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    te drzwi - spoko - nawet szersze moga byc - tylko szyba z grubszych szyb lub klejona - dla bezpieczenstwa no i cienka szyba z racji argonu w srodku to sie zima potrafi skurczyc w srodku [przewiezic znaczy - bywa tak ze szyby w mrozy sie potrafia zetknac prawie - prawieeeeeeeeeeee

  7. #7767
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar TS147
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.036
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi. Drzwi wystarczą, że będą przesuwane - nie ma potrzeby żeby były uchylane. Na pewno rozważę tą klamkę i grubsze szyby.

    Cytat Napisał bwojtek
    Ja to rozumiem, że zamiast 4x90 ma być 2x180... Ale może niech autor się wypowie co miał na myśli.
    Zamiast 4 okien balkonowych (czyli 4 x 90cm, z czego dwa środkowe otwierane), chcę zrobić dwa okna każde z nich 180 x 230cm (czyli 2 x 180x230) przesuwane.

    Pzdr,
    TS

  8. #7768
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar daber1980
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Witam ponownie , pozbieralem juz kilka ofert w swoim sasiedztwie, i oto wyniki (malejąco wg ceny):

    "WOMIB": cena: 12 397,00 zł, profil: Avante Idea (70mm), okucia: Roto NT
    "M&S": cena: 11 827,00 zł, profil: MSLine (73mm), okucia: ?
    "PUF": cena: 11 550,00 zł, profil: Trocal Innonova (70mm), okucia: Siegenia
    PPU "DACH", cena: 11 438,30 zł, profil: Veka Perfectline (70mm), okucia: Siegenia
    "TUR-PLAST", cena 11 151,65 zł, profil: Schuco CT 70 Classic (70mm), okucia: Roto NT
    FOID "LASTRIK", cena: 10 273,00 zł, profil: Schuco CT 70 Classic (70mm), okucia: Gretsch-Unitas

    "MARKLAND", cena: 10 007,00 zł, profil: Foris (72mm), okucia: ?
    "ALCON Sp. z o.o.", cena: 9 500,00 zł, profil Decco 70 (6 komór, 70mm), okucia: Maco
    "REDAN", cena: 9 409,00 zł, profil: Rehau Komfort Line (70mm), okucia: WinkHaus Autopilot
    "DRUTEX", cena: 8 114,40 zł, profil: IGLO 5 (70mm), okucia: Maco

    wyceny obejmują profile 2-kolorowe, z montazem surowym i z rabatem (całkiem zróżnicowanym zreszta ). Cala stolarka to w obwodzie nieco ponad 63 metry, a powierzchnia szyb to prawie 22mkw.
    Pogrubiona czcionka zaznaczylem oferty, ktore, jak na razie, mnie najbardziej zainteresowaly. Czy ktos (czytaj: np. Jareko, pchelek ) moglby ocenic, fachowym okiem, ktora oferta wyglada na lepsza?
    Nasz dziennik
    Komentarze do naszego dziennika (mile widziane )

  9. #7769
    Lider FORUM (min. 2800)
    Renia

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.938
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    160

    Domyślnie

    Czy ktos mógłby sie wypowiedziec na temat firm:
    - Knipping
    - Eko-Okna Racibórz
    Jaka jest jakość tych okien ? PCV.
    życie jest zdecydowanie za krótkie...
    i beznadziejne bez kota w domu !

    Dziennik
    Komentarze

  10. #7770
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    na co przesuwane?
    w tym otworze mozesz zrobic TYLKo jedno skrzydlo przesuwane albo w lewo albo w prawo
    chcesz sama suwanke? Hmmm.....Twoja sprawa, niski prog i te rzeczy pieknie wygladaja i dzialaja ale nie w naszej strefie klimatycznej
    zwroc uwage ze na folderach reklamowych w 99% wypadkow zamieszczane sa zdjecia takich drzwi ale jako drzwi do ogrodu zimowego a nie glowne drzwi zewnetrzne
    dlaczego?
    Pomysl chwile i sam znajdziesz odpowiedz chyba ze zakladasz iz w Polsce mamy juz klimat srodziemnomorski i zimy odeszly do lamusa
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  11. #7771
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    darek888

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    Myslałem o Knipingu ale odradził mi to znajomy ktory montuje okna . Podobno cos nie do końca z profilami .

  12. #7772
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar TS147
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.036
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    na co przesuwane?
    w tym otworze mozesz zrobic TYLKo jedno skrzydlo przesuwane albo w lewo albo w prawo
    chcesz sama suwanke? Hmmm.....Twoja sprawa, niski prog i te rzeczy pieknie wygladaja i dzialaja ale nie w naszej strefie klimatycznej
    zwroc uwage ze na folderach reklamowych w 99% wypadkow zamieszczane sa zdjecia takich drzwi ale jako drzwi do ogrodu zimowego a nie glowne drzwi zewnetrzne
    dlaczego?
    Pomysl chwile i sam znajdziesz odpowiedz chyba ze zakladasz iz w Polsce mamy juz klimat srodziemnomorski i zimy odeszly do lamusa
    Zdaję sobie sprawę z komplikacji przy wyborze tak dużych przesuwanych okien i dlatego zależy mi żeby zrobić to możliwie jak najlepiej i uniknąć błędów .

    Chcemy z żoną, żeby były to okna przesuwane, bo takie naszym zdaniem lepiej się sprawdzą w naszym przypadku. Chodzi nam o coś takiego:


    Czyli jest to wykonalne i będzie się sprawdzać, czy też może mam myslec o innym rozwiązaniu? Zamiast dwóch okien przesuwanych na przykład 3 każde po 120 x 230cm?

    Pzdr,
    TS

  13. #7773
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    jest wykonalne - ale jak wspomnialem zawsze jedno ze slrzydel polowe otworu bedzie Ci zaslaniac
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #7774
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar TS147
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.036
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    jest wykonalne - ale jak wspomnialem zawsze jedno ze slrzydel polowe otworu bedzie Ci zaslaniac
    Jasne i jest to dla mnie akceptowalne (z racji ułozenia mebli w salonie będzie nam to nawet na rękę). Zalezy mi głównie na otwarciu się dzięki takim oknom na ogród i las, który będzie przez nie z salonu widać.

    Na ile orientacyjnie szacujecie koszt wykonania takich okien przy zastosowaniu bardzo dobrych materialów i grubych szyb o których wspomnieliście? Chodzi mi o całkowicie orientacyjną kwotę (2 tys czy 10tys ) do kosztorysu.

    Pzdr,
    TS

  15. #7775
    Lider FORUM (min. 2800)
    Renia

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.938
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek888
    Myslałem o Knipingu ale odradził mi to znajomy ktory montuje okna . Podobno cos nie do końca z profilami .
    Dzieki za info, troche drogie i jeszcze jakby miały być niedoskonałe, to kicha....
    A ten znajomy przypadkiem nie mówił które dobre i niedrogie ?

    Zdaje sobie sprawe z tego, że takich pytan tutaj jest milion... no i jeszcze ja. Jak kazdy mam dylemat, bo chce dobre (niekoniecznie najlepsze) i niedrogie.
    życie jest zdecydowanie za krótkie...
    i beznadziejne bez kota w domu !

    Dziennik
    Komentarze

  16. #7776
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    jareko a gdzie nasuniesz to trzecie skrzydlo !! - musza byc cztery jak ma byc suwanka na dwie strony - znaczy sie rozsuwana - chyba ze boki zrobisz stale i tylko srodek przesuwany a do do knippinga to jest to system dobry ale w zaniku - juz chyba nikt na nim nie robi

  17. #7777
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    decco to po prostu pomyka - foris podobnie, avante zapomnij - wybieraj schuco CT 70 lub rehau ewentualnie veka i trocal - ale ja bym wybral schuco CT 70 - i zobacz jak wygladAJA inne poza clacic - np rondo lub cava - to jest szyk dopiero !!!!!!!!!!!!!!! - i biale ewentualnie szare uszczelki - nie czarne !!!!!!!!!!!!!

  18. #7778
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    decco to po prostu pomylka - foris podobnie, avante zapomnij - wybieraj schuco CT 70 lub rehau ewentualnie veka i trocal - ale ja bym wybral schuco CT 70 - i zobacz jak wygladAJA inne poza clacic - np rondo lub cava - to jest szyk dopiero !!!!!!!!!!!!!!! - i biale ewentualnie szare uszczelki - nie czarne !!!!!!!!!!!!!

  19. #7779
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    ..... nie czarne !!!!!!!!!!!!!
    no i znow mamy inne poglady
    dlaczego nie?
    Najelastyczniejsze, najtrwalsze a ze czarne? To chyba jedyne co mówi przeciw
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  20. #7780
    Lider FORUM (min. 2800)
    Renia

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.938
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    160

    Domyślnie

    Pchelek,
    dzieki za pare słów, utwierdzam się na nie.[/url]
    życie jest zdecydowanie za krótkie...
    i beznadziejne bez kota w domu !

    Dziennik
    Komentarze

Strona 389 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony