dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 144
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 2874
  1. #321

    Domyślnie

    Kaseta trzyma się prowadnic (chyba), ale na pewno nie jest mocowana do muru.

    Jak rozwiążesz sprawę wystających kaset spod elewacji przy takim wysunięciu? U mnie kasety się schowały w styro, poza tarasową (musiałem zrobić poszerzenie ze styro).
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  2. #322
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    dziś miałem rano spotkanie z człowiekiem od rolet
    kaseta jednak ma ok 13-14 cm - wiec wysunięcie okien będę musiał zmniejszyć o 3-4 cm
    wtedy kaseta będzie równo z ociepleniem
    wyjątkiem będą duże przeszklenia - drzwi tarasowe i 2 duże okna w przedsionku - tak kaseta będzie miała koło 20 cm
    pewnie nieco cofnę drzwi tarasowych na kotwach - ale jeśli kaseta tam będzie wystawać tragedii nie będzie - będę montował jeszcze markizę - więc ona też od muru wystawać będzie
    a w przedsionku dołożę 5 cm więcej ocieplenia - idzie go tam tak mało że koszt będzie znikomy

    Konrad

  3. #323
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    na budowie było 2 dni przestoju jeśli chodzi o dach - tak jak pisałęm ekipa urwała się dokończyć inna fuchę
    dziś wrócili i dalej pracują

    tak obecnie prezentuje się dom od strony wejścia i garażu


    ściana północna już zasiatkowana i zaciągnięta klejem była wczoraj - fotka słabej jakości - bo pod słońce robiona


    czy zwróciliście uwagę że mam już moskitiery w oknach

    od rana chłopaki szykowali kolejne ściany


    a ekipa od dachu dziś pracuje nad deskami przyrynnowymi
    na początek przykrecili sobie listwy po obwodzie domu by mieć po czym chodzić i mieć jak pracować






    na dachu pojawiły się pierwsze przymiarki ułożenia dachówki względem deski przyrynnowej


    zmieniła się wysokość domu o 1 bloczek , i ocieplenie jest grubsze o 15 cm - wiec krokwie trzeba było przedłużyć - aż z podziwu nie mogę wyjść że tak idealnie dobrałem długość krokwi



    dziś na budowie pojawili się też Panowie z Fabryki Okien Szewpol plus Sp. z o.o. potwierdzić prawidłowość wykonania otworów okiennych i elewacji
    dodatkowo przywieźli mi też coś takiego ...





    Edit: dodane zdjęcia z 2 grudnia po godz 12
    1 ekipa pracuje ciągle nan dachem


    chłopaki z 2 ekipy kończą 2 ścianę




    a to już 3 ściana - południowa


    Ostatnio edytowane przez R&K ; 03-12-2011 o 19:31 Powód: dodane zdjęcia z 2 grudnia po godz 12

  4. #324
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    wczorajszy dzień zakończył się zrobieniem deski przyrynnowej z 3 stron domu i na północnej stronie dachu ekipa położyła 1 warstwę membrany dachowej Tyvek


    z samego rana panowie przybili deski z przodu


    i zabrali się za kładzenie membrany na całym dachu

    na budowę wróciłem koło 15
    i ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem autko ekipy murującej która ściągnęła stemple podtrzymujące strop




    gdzie nie gdzie zostały jeszcze stemple ponieważ strop obciążony jest paletami z dachówką
    podobno mają pojawić się na budowie w poniedziałek - Pan Mariusz T. nie dzwonił więc oficjalnie nic nie wiem
    chyba będą kłaść dachówkę i kończyć ścianki działowe






    na koniec dnia (patrz koło 16 gdy robi się ciemno) zdobyłem ostatni już podpis (po raz kolejny, bo wcześniej też je już zbierałem) współwłaścicieli drogi w celu jej rozkopania i poprowadzenia przyłącza prądu - prąd będzie prowadzony ze skrzynki sąsiada który wybudował się na przeciwko - obecnie od niego pożyczam prąd

    jutro jeśli pogoda pozwoli zrobię ładniejsze fotki aparatem - to te z dziś są słabe - bo z aparatu i robione już gdy się ściemniało

    a tak na marginesie - ekipa od dachu ma już dość - wzięli to zlecenie od Pana Mariusza na tel. bez oglądania projektu - okazuje się że projektant robiący projekt dachu nie żałował drewna ... krokwie jakieś dziwnie duże .... łaty grube ... na dodatek dach jodłowy a nie sosnowy, drzewo mokre ... będą chłopaki pamiętać tą realizację ...

    po zmroku , gdy wszyscy już pojechali ogarnąłem to co zostało z materiałów na dach , złożyłem w 1 miejsce gdzie czemu znów można wjechać na mostek przed domem
    wszystkie palety po silikatach złożone zostały na 2 stosach - w przyszłym tygodniu jak ekipa wymuruje ścianki na poddaszu muszę zadzwonić do PCMB żeby je odebrali - wróci kilka złotych do mnie , obszedłem cały dom dookoła i pozbierałem wszystkie kawałki drzewa i złożyłem w jednym miejscu - w zimie gdy wstawimy kozę do środka będzie czym palić ..
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 03-12-2011 o 20:12

  5. #325
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    po niedzielnej wizycie na budowie mała fotorelacja

    jeszcze raz - nieco lepsze fotki rozszolowanego stropu








    dach od środka i na zewnątrz
















    elewacja i dach z zewnątrz








    a to już moje wczorajsze porządki






    i ogólna fotka z oddali








    to tyle ... szkoda tylko że godzinę temu tak słonko jak teraz nie świeci - fotki byłyby jeszcze fajniejsze

    Konrad

  6. #326
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Konrad, czy jesteś zadowolony z tego swisspora? Chodzi mi o dokładność płyt. Czy tworzyły się szczeliny podczas kładzenia? Bo różnie o swissporze piszą.

  7. #327
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    styropian zgodnie z tym co powiedział przedstawiciel wysezonowany cięty na zamówienie po roku i dostarczany do klienta
    nie zauważyłem żadnych nierówności, niezgodności wymiarów poszczególnych bloczków

    każdemu kto planuje ocieplanie budynku proponuję tylko przemyślenie czy 1 warstwa bez frezów czy 2-3 warstwy z frezem , ja nie doczytałem lub gdzieś mi to umknęło i zamówiłem 30 - chodziło mi o mniejszy nakład pracy i koszty robocizny - więc musieliśmy dokładnie kleić - zdecydowałem się na klejenie wszystkich możliwych ścian, pianka ma porównywalne Uw

    pomimo że zdenerwowałem się nieco tym że przedstawiciel wszystkiego mi nie powiedział - z czystym sumieniem mogę polecić ten styropian, jak na razie jestem zadowolony i najprawdopodobniej będę jeszcze go domawiał na ocieplenie poddasza (stropu od góry i ścian działowych) w strefach nieużytkowych

  8. #328
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    styropian zgodnie z tym co powiedział przedstawiciel wysezonowany cięty na zamówienie po roku i dostarczany do klienta
    nie zauważyłem żadnych nierówności, niezgodności wymiarów poszczególnych bloczków
    Wierzysz w takie bajki? Zapytaj ile rocznie ten producent produkuje styropianu i jaką powierzchnią magazynową dysponuje ?
    Tu masz przykład doboru linii technologicznej styropianu : http://www.sciaga.pl/tekst/15377-16-...technologiczna .
    Przyjęty czas sezonowania bloków to 5 dni. Nie twierdzę, że w wszystkich wytwórniach trwa on tak krótko, ale z pewnością sezonowanie nie trwa rok czasu .

  9. #329
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    tak jak napisałem - powiedział to przedstawiciel handlowy na mój region tej marki - czy to prawda czy fałsz - nie mi to oceniać - nie znam się aż tak na tym
    to tylko niezbyt dobrze świadczy o ich przedstawicielu - o którym już wyżej pisałem - do jego pracy i przekazania kompletnych informacji mam duże ALE

    może i bajki - ale styropian jak z bajki - widziałem tu na FM i czytałem wiele różnych opinii nt. styropianu - również XPS'a który mam pod płytą - w moim przypadku zarówno ten pod płytą jak i ten na ścianie jest w 100% pełnowartościowy i odpowiada moim oczekiwaniom - a oto pytał firewall

  10. #330
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    No myckę to zaraz będziesz miał udzierganą przez dachowców. Teraz dachóweczka i przed świętami powinieneś mieć finito. Tak trzymaj. Qrczę zaczęło dziś padać a u nas jutro zaczynają dachowcy. Wkurza mnie ten deszcz.
    Mam pytanie wybiegajace trochę na przód chodzi o elektrykę jakie kable dajesz ?
    standard tj. na gniazdka YDY 3 x 2,5mm2 a światło YDY 3 x 1,5 mm2 czy może tu i tu po 3 x 2,5 mm2. Przeczytałem wątek elektryczny i mam trochę mętlik.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  11. #331
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    światła w całym domu będę jechał na halogenach ledowych więc dużego obciążenia nie będzie - z założenia brak żyrandoli - bo te co mi się podobają są strasznie drogie , ale co do kabli Ci nie powiem bo zdaje się na elektryka który będzie wykonywał mi instalacje - jak coś spieprzy dostanie po głowie

    za kilka dni wchodzi i rozpoczyna prace więc jak się dowiem napiszę!

  12. #332
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    każdemu kto planuje ocieplanie budynku proponuję tylko przemyślenie czy 1 warstwa bez frezów czy 2-3 warstwy z frezem , ja nie doczytałem lub gdzieś mi to umknęło i zamówiłem 30 - chodziło mi o mniejszy nakład pracy i koszty robocizny - więc musieliśmy dokładnie kleić - zdecydowałem się na klejenie wszystkich możliwych ścian, pianka ma porównywalne Uw
    No wlasnie - tez mam ten dylemat albo dam 30cm w 1 kawalku i pokolkuje jak j-j (bo mam 2 kondygnacje) albo najpierw 20cm pokolkowane bez maskowania a'la j-j i na to 10cm na mijanke. W obu przypadkach "troche" pracy jest.
    “Tylko dwie rzeczy nie mają końca: wszechświat i ludzka głupota, ale co do tego pierwszego nie mam pewności.”
    Albert Einstein

  13. #333
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    dziś bez fotek bo na budowie prawie mnie nie było

    w zasadzie można rzecz SSO osiągnięty - dziś ekipa przykryła więźbę membraną ...



    koło 11 tel - ekipa zgłasza że brakło im membrany - miałem 4 rolki ale na zakładki trochę idzie , dach kopertowy + garaż ... łudziłem się że starczy na styk ...brakło naprawdę niewiele
    na szczęście byłem w Rzeszowie gdy zadzwonili - szybkie sprawdzenie na stronie producenta lista dystrybutorów - 1 firma na podkarpacie - w Rzeszowie ... ufff telefon do nich - mają na stanie i na dodatek siedziba firmy na wyjeździe z Rzeszowa po drodze do domu ...
    nie znałem cen - więc wielka improwizacja ... udało się kupić całkiem w dobrej cenie ... ale szczerze mówiąc kosztowało mnie to trochę nerwów - obsługa nie do końca miła - chyba - zwłaszcza szef ... pytam się czy będę mógł oddać niewykorzystane metry a on do mnie że to hurt - to się pytam gdzie jest detal i taka głupia rozmowa ....

    UWAGA!! MAM DO SPRZEDANIA MEMBRANĘ TYVEK PRO!! ok 50 m (jutro sprawdzę dokładnie ile) - w rozsądnej cenie - wysyłka gratis!!!!!

    z innych rzeczy:

    ekipa po zakończeniu prac poinformowała mnie że przed położeniem dachówki powinienem obłożyć deski przyrynnowe blachą - hmmm ja? a jaką blachą ?a skąd ją wziąć .... 100 pytań na minutę ... na dodatek rano - jeszcze w drodze do Rzeszowa - dzwonię do Pana Mariusza T. z pytaniem kiedy kolejne etapy prac? kiedy dachówka ... on nić na razie nie wie ... da znać - założę się że i tak nie zadzwoni ...

    blacha już wstępnie namierzona - jutro znów kurs do Rzeszowa - wszelkie prace ma wykonać ekipa dekarska - wiem to od ekipy robiącej więźbę - wiedzą na 90% kto będzie kładł dachówkę ...

    czy nie można takich informacji mi wcześniej powiedzieć ? no to że materiały mam dostarczać wiem... ale nie wszystko wiem co kiedy i jak i w jakiej kolejności

    2 bardzo ważną sprawą jest to że podjęliśmy decyzję w sprawie drzwi - od dawna wiedzieliśmy że mają być na profilu TM 74 z wypełnieniem Adeco - problem był z tym gdzie je zamówić
    mimo wielkich starań fabryka Szewpol nie była wstanie sprostać wymaganiom cenowym (na Podkarpaciu przedstawicielem jest Vidok - w salonie tej firmy bladego pojęcia nie mieli co i jak ... a Szewpol nie ma wypracowanych rabatów na wypełnienia - i tu był główny problem)
    drzwi więc zamówione na odległość ... już o tym pisałem - i powtórzę raz jeszcze - jestem przeciwnikiem zakupów na odległość/ imternet itp! - 90% spraw można załatwić twarzą w twarz na lokalnym rynku - w cenach "internetowych"!!!!

    tak będą wyglądały nasze drzwi

    tylko bez szyby i z tradycyjną klamką

    drzwi w klasie Premium + tj Obustronne wypełnienia nakładkowe

    "Wysokiej jakości płyty dekoracyjne (obłogi) przykrywają całą ramę skrzydła – zarówno po stronie wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Dzięki temu powstają obustronnie gładkie, eleganckie, piękne powierzchnie, bez wizualnych „zakłóceń” konstrukcyjnych (profili skrzydła) ukrytych w środku . Widoczna pozostaje sama rama drzwiowa, a skrzydło jest spójne i niezwykle estetyczne."

    problemem przy zamówieniu drzwi była ich wysokość - fix obok drzwi będzie miał 232 cm wysokości
    finalnie drzwi będą równie wysokie!!

    dziś również w dużej mierze wyjaśniła się sprawa bramy garażowej - wiem gdzie jej na 100% nie zamówię

    po krótce - to że człowiek jest zielony jak buduje i nie wszystko ogarnia wiadomo ...
    jak nie ogarnia to pyta dopytuje naprzykrza się sprzedawcy

    tak było ze mną - nie miałem bladego pojęcia jak brama jest montowana - wiec było 100 pytań do, prośba o zdjęcia opisy etc
    otrzymałem je i źle zinterpretowałem - sprzedawca moim skromnym zdaniem powinien mieć taka wiedzę i doświadczenie że na starcie powinien rozwiać moje wszelkie wątpliwości - tak się jednak nie stało - finalnie otwór bramy garażowej zrobiłem 30 cm za wysoki niż być powinien - otwór chciałem docieplić styropianem - ale okazuje się że to koliduje z montażem bramy - nie ma jej do czego przymocować - chodzi o nadproże

    firma do błędu się nie przyznaje - twierdzą że ich pracownik ma bardzo duże doświadczenie i dostarczył mi wszelkich możliwych informacji .... a niech im będzie
    - dobrze że wiem jak ten ich błąd naprawić - u mnie firma JackeR ląduje na czarnej liście !!!!
    dodam tylko że mają bramy na ciepłym panelu - ale do dnia dzisiejszego nie doczekałem się na wyliczenia / potwierdznenia wynikami Uw dla całej bramy

    finalnie zamówię na 90% najcieplejszą bramę z oferty Hormann - w sobotę ich pracownik ma przyjechać na pomiar , a do tego czasu mam otrzymać ofertę

    jutro do tego postu wstawię 2-3 fotki z dzisiejszych prac
    dodam że Andrzej z współpracownikiem dziś też pracowali przy elewacji



    a tu fotka filara - posadowionego na stopie a na niej bloczek ISOMUR - zgodnie z podpowiedzią HenoK'a


    a oto widok na cały dom


    Konrad
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 06-12-2011 o 15:53 Powód: dodałem fotki

  14. #334
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcos

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    78
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Chłopie idziesz jak burza, gratulacje

    Też przymierzam się do drzwi adeco z tym że nie mogę namierzyć dystrybutora z modelem, który mi się podoba (nota bene bradzo podobny do tego ze zdjęć). Adeco ma wypasiony konfigurator ale firmy zazwyczaj mają kilka 'popularnych' modeli i nic więcej. U kogo zamówiłeś i jakie koszty - jakby co to na priv info o kasie. Ja potrzebuję z górnym naświetlem.
    Z142 czyli dziennik budowy marcosów, płyta fundamentowa, ściany silikat 24, pełne deskowanie, dachówka betonowa, elektryka, hydraulika, wylewki, tynki, elewacja, taras nad garażem, poddasze

  15. #335
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    prace nad elewacją na ten rok zakończone - koszt 170 m2 *20 zł = 3400 netto
    ekipę polecam - jeśli chcesz ktoś potrzebuje - służę kontaktem
    reszta (gruntowanie + tynk) na wiosnę 170 m2 *6 zł

    jutro przychodzą dekarze
    rano mają dowieść mi blachę aluminiową na deski przyrynnowe i kosze oraz uchwyty do rynien

    cdn.

    Konrad

  16. #336
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Konrad - te drzwi zewnetrzne sa zaje....... hm fajne. Ja w takim stylu poszukuję znalazłem tylko drzwi Weisner i Hormannn które nam odpowiadały (styl modernistyczny) ale qurczę te też są mniam mniam. Zaraz poszukam w internecie. Nic kończę bo muszę szybko coś sprawdziiiiiićććććć. Czeeeeeeeeeeeśśść.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  17. #337
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Aha zapomniałem ja daję na deskę podrynnową płytki struktonit (włókno- cementowe) wym 30x30. Blachy nie chcę ona rdzewieje po jakimś czasie. Co widać na domu moich tesciów a rynny były robione 5 lat temu. Rozważ tę alternatywę płytki są też w kolorze grafitowym.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  18. #338
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    dawać będę blachę aluminiową - ta rdzewieć z pewnością nie będzie

  19. #339
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AniaMaksKuba

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    GRYFICE
    Kod pocztowy
    72-300
    Posty
    15

    Domyślnie

    witam piękny domek! poprosze namiary na te drzwi zewnętrzne pozdrawiam

  20. #340
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AniaMaksKuba

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    GRYFICE
    Kod pocztowy
    72-300
    Posty
    15

    Domyślnie

    i jeszcze jedno - Wasze fotki z propozycji urządzenia wnętrz - pamiętasz może co to dokładnie za projekt pracowni domu w stylu, my tez przymierzamy się do projektu domku z andresolą

Strona 17 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony