dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie nawilżacz ultradźwiękowy i mgła

    Witam
    Z powodu niskiej wilgotności powietrza w domu zakupiłem i uruchomiłem nawilżacz ultradźwiękowy który pracuje na okrągło odparowując ok. 11-12 litrów wody na dobę.
    Wilgotność nieco się poprawiła ale najpierw żona a potem i ja zauważyliśmy że w domu jest coś w rodzaju zawiesiny i powietrze wygląda jak lekko zamglone .
    Czy może ktoś jeszcze spotkał się z czymś takim ?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    osromocon

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Bojano
    Kod pocztowy
    84-207
    Posty
    12

    Domyślnie

    Tak. Po długim czasie działania nawilżacza da się zauważyć całkiem sporą mgiełkę.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał osromocon Zobacz post
    Tak. Po długim czasie działania nawilżacza da się zauważyć całkiem sporą mgiełkę.
    a dla czego nie podają tego w żadnej ulotce tak samo jak to że robi się taki biały proszek dookoła ...

    a to czasem ten proszek nie lata w powietrzu ?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  4. #4

    Domyślnie

    Bo nawilżacz tak naprawdę produkuje mgłę a nie parę wodną. Para wodna jest niewidoczna dla oczu. Możesz zauważycz ją przy takim starym czajniku, który piszczał jak się gotował para występuje w tym krótkim odcinku zaraz za wyjściem z gwizdka, który wydaje się przezroczysty dalej jest już tylko mgła, czyli zawiesina kropel wody w powietrzu .

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    a dla czego nie podają tego w żadnej ulotce tak samo jak to że robi się taki biały proszek dookoła ...

    a to czasem ten proszek nie lata w powietrzu ?
    To kamień.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    To kamień.
    czy przebywanie w domu z taką zawiesiną nie jest szkodliwe ?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  7. #7

    Domyślnie

    Nalewaj do nawilżacza wody destylowanej.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    czy przebywanie w domu z taką zawiesiną nie jest szkodliwe ?
    Umrzeć się od tego nie uda.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar DrBUD
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    53-135
    Posty
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Witam
    Z powodu niskiej wilgotności powietrza w domu zakupiłem i uruchomiłem nawilżacz ultradźwiękowy który pracuje na okrągło odparowując ok. 11-12 litrów wody na dobę.
    Wilgotność nieco się poprawiła ale najpierw żona a potem i ja zauważyliśmy że w domu jest coś w rodzaju zawiesiny i powietrze wygląda jak lekko zamglone .
    Czy może ktoś jeszcze spotkał się z czymś takim ?
    Jesteś pewien, że nawilżacz ma pracować na okrągło? taka mgiełka to chyba nie powinna się unosić...?

  10. #10

    Domyślnie

    U nas nawilżacz działa tylko w nocy, ale da się zauważyć delikatną mgiełkę. My zawsze wlewamy do nawilżacza wodę destylowaną. Trzeba pamiętać że woda zawsze musi być świeża i nawilżacz trzeba dokładnie myć, zeby nie rozpylać w powietrzu żadnych wyhodowanych grzybów.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Polecam nawilżacz Venta czy Wenta, nawilża na zimno oddając ogromne ilości wody do pomieszczenia, bez żadnej mgiełki, mało prądu bierze i jest skuteczny. pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A ja polecam otwarte akwarium i sporo roślin w domu.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    A ja polecam dobrze zaprojektowaną, dobrze wykonaną i dobrze eksploatowaną instalację wentylacyjną. Nie będzie problemów z przesuszaniem...
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar DrBUD
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    53-135
    Posty
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysztofLis2 Zobacz post
    A ja polecam dobrze zaprojektowaną, dobrze wykonaną i dobrze eksploatowaną instalację wentylacyjną. Nie będzie problemów z przesuszaniem...
    W zasadzie mogę się podpiąć. Dobra wentylacja i kwiatki w domu, to wszystko czego trzeba

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysztofLis2 Zobacz post
    A ja polecam dobrze zaprojektowaną, dobrze wykonaną i dobrze eksploatowaną instalację wentylacyjną. Nie będzie problemów z przesuszaniem...
    mądry Polak po szkodzie...

    a tak na poważnie to te wszystkie nawilżacze ultradźwiękowe to sobie można w cztery litery wsadzić...
    żeby utrzymać sensowną wilgotność ok.40% to to ustrojstwo musi chodzić na okrągło...
    jak do tej pory odparowałem ok.100 litrów wody i wyłączyłem to...
    cały dom wygląda jak pobojowisko, wszystko pokryte białym nalotem jak by kto worek od odkurzacza wytrzepał...
    zakładając że woda destylowana załatwi sprawę to trzeba by destylarnię postawić...

    te wszystkie maszynki to dobre są tylko dla naiwnych, ok spróbowałem ale dziękuję nie skorzystam
    trzeba skupić się nad jakimś bardziej naturalnym sposobie odparowania wody
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Mocz firanki, zasłony, myj często podłogę.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysztofLis2 Zobacz post
    Mocz firanki, zasłony, myj często podłogę.
    w moim dzienniku wrzuciłem pomysł na nawilżacz kanałowy do WM
    z moich obserwacji wynika że winowajcą jest kominek bo powietrze pobiera z pomieszczenia w którym się znajduje, nawet po wyłączeniu wentylacji dalej do domu wlatuje powietrze z GWC gdyż komin od kominka cały czas robi ciąg...
    przy wyłączonej wentylacji jest problem z wietrzeniem łazienek (szczególnie po "nadaniu paczki" ), tak więc wentylacja musi działać kiedy jesteśmy w domu...
    trzeba tylko odpowiedni nawilżacz zabudować w kanale nawiewowym

    wczoraj paliłem w kominku i po wyłączeniu nawilżacza wilgotność spadła z 31% wczoraj do 22% dzisiaj
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Porządne (i niestety drogie) nawilżacze ultradźwiękowe mają na wyposażeniu filtry zmiękczające, dzięki którym mogą rozpylać zwykłą kranówę. Niestety, filtry te kosztują zwykle >50zł, a żeby faktycznie nie było białego nalotu na meblach, trzeba je zmieniać regularnie. U mnie, przy dość twardej wodzie wychodziły dwa filtry na sezon grzewczy i dość szybko doszedłem do wniosku, że szkoda mi na to kasy.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  19. #19
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    michmys

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-071
    Posty
    2

    Domyślnie

    To może tu będzie podpowiedź: chłodzenie mgłą wodną ultramist
    Niestety to sporo kosztuje. Urządzenia za kilkadziesiąt czy kilkaset złotych też pracują, ale jakość chłodzenia jest proporcjonalna do ceny,. Niestety, aby mgła nie moczyła a chłodziła, należy zastosować pompę wysokociśnieniową (70 barów) oraz dysze o przekroju 0,155 - 0,20 mm. W tanich niskociśnieniowych systemach woda nie rozpyli się tak drobno i stosuje się tam dysze 0,30 - 0,50 lub talerze obrotowe, które rozbryzgują wodę.
    Ostatnio edytowane przez michmys ; 21-07-2015 o 23:52

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony