dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 127
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 2534
  1. #241
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    odrobinę odbiegnę od tematu ale to tylko celem pokazania celowości dostępu(niekoniecznie dłubania) przez sieć.
    smartfon- takie fajne cuś co to przypadkiem można nawet z tego zadzwonić ale generalnie to służy do bardzo wielu innych rzeczy.
    posiadałem takowy ale z racji mojego podejścia do dłubania w sieci(wolę to robić z laptopa niż przez telefon) odłączyłem się od niej z pozycji tegoż pozostawiając jedynie funckję podstawową wg mnie czyli możliwość dzwonienia.
    podobnie ze sterowaniem.
    chyba pora aby dostęp przez sieć miały wszystkie stery. a czy ktoś będzie chciał korzystać, podglądać tylko czy również przestawiać- to inna bajka.

    ktoś chce korzystać z funkcjonalności "ON" ktoś nie chce to "OFF"

    ja swoje sterowniki znam na pamięć i potrafię przez telefon kobiecie mojej wytłumaczyć co i gdzie ma nacisnąć jak chce coś przestawić lub np dodatkowo dogrzać wodę w CWU, gdybym miał sieć pewnie bym nie musiał jej angażować. co jednak w przypadku awarii sieci??
    ilu zna swoje sterowanie na tyle aby je obsłużyć manualnie stojąc przy kociołku albo instruować inną osobę na odległość.
    wizualizacje sieciowe ułatwiają życie ale tylko do czasu. trzeba wtedy wrócić do korzeni.

    trzeba znaleźć złoty środek
    Ostatnio edytowane przez timon120777 ; 03-02-2013 o 22:09
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  2. #242
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Timon powiem ci jeszcze coś ciekawego, jest masę ludzi która po kupiła kotły z tymi sterownikami, palą po dwa lata a nie wiedzą że jest nawet taka możliwość podłaczenia.
    Forum niby duże ale jak wejdziesz w rzeczywistość to już jest całkiem inaczej.

  3. #243
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Włodku a czy mógłbyś choć rąbka tajemnicy uszczknąć ?
    Jak daleko przewidujesz zakończyć pracę nad Sharkiem ?
    Chłopaki od tego Sztokera 100-ki też już dopytywali czy coś nie wiem, ostatnio wzięli Alligatora bo jak w warsztacie było dobrze to w domu szło umrzeć z gorąca i odwrotnie

  4. #244

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Zyzolek, czy dostałeś moją odpowiedź od producenta Iryda?
    Czy taka zmiana, aby nadwyżka CWU była 20stC będzie odpowiednia?
    Dzięki, dostałem.
    Wynika z tego, że ta nadwyżka CWU 20st jest najprostszym rozwiązaniem do wprowadzenia dla programisty, choć moim zdaniem nie idealnym. Dużo lepszym rozwiązaniem było by wprowadzenie dodatkowej opcji dla dogrzewania CWU. Możliwość zdefiniowania stałej temperatury kotła, gdy priorytet CWU aktywny, np T-kotła 60st (możliwość regulacji z całego zakresu temp-kotła od 35-80st, użytkownik sam sobie dobiera odpowiednią temp. w zależności jaki duży ma bojler CWU i jak szybko się dogrzewa). Nadwyżka CWU +10st uaktywniały by się tylko wtedy, gdy np użytkownik ustawi temperaturę CWU na 55, a w tym nowym parametrze T-kotła dla CWU ma na stałe ustawione np 60. Wtedy T-kotła skoczy 55 +10 czyli do 65 itd.
    Nadwyżka +20 może być problematyczna gdy mamy 2 różne strefy, jedna na 40st, tam nie ma problemu, bo T-kotła wzrośnie do 60st, ale jest problem w innej strefie ustawionej na 55, bo T-kotła niebezpiecznie wzrośnie 55+20 do 75st.
    Mam nadzieję, że to w miarę sensownie opisałem. Jak by co to pisz na priv.
    Ostatnio edytowane przez zyzolek ; 03-02-2013 o 22:50
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  5. #245
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dziubek23
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Pleszew
    Kod pocztowy
    63-300
    Posty
    175

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Włodku, ja dzisiaj przecholowałem z rozciągnięciem nastawy tj. coś mnie pokusiło i zrobiłem 7,5sek/50sek... no i alarm,że temp. nie rośnie
    wróciłem do sprawdzonego wcześniej 8/50 i dmuchawkę mam 7/75
    popiół jest ok, tamten spiek to był przypadek, już więcej żadnego nie było.

    Teraz mam 47st.C C.O., 42st.C CWU
    Na dom zaworem mieszającym steruje cały czas Iryd.


    Zyzolek, czy dostałeś moją odpowiedź od producenta Iryda?
    Czy taka zmiana, aby nadwyżka CWU była 20stC będzie odpowiednia?


    Dziubek, od Leśniewskiego opał jest dobry
    Jarek a podaj jeszcze cenę i nazwę tego wynalazku od Lesniewskiego!? W sobotę wyczyscilem palnika i wsadzilem cegiełkę zmniejszylem gardziel o jakieś 6.5 cm. nastawy 6/55 i nadmuch 8/80 dzisiaj po pracy zmniejszenie na 8/75 rano patrzyłem idealna kreska na CO ale trafił się większy spieki może za dużo góry zobaczymy po południu wrzuce kilka zdjęć.

  6. #246
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wlodek_PID

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-902
    Posty
    1.327

    Domyślnie

    Karoka65

    Wiesiek, a jak się sprawdza sterownie grupowe - czy masz
    oszczędność paliwa? Minertu pisał kiedyś o 30%...

  7. #247
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wlodek_PID Zobacz post
    Karoka65

    Wiesiek, a jak się sprawdza sterownie grupowe - czy masz
    oszczędność paliwa? Minertu pisał kiedyś o 30%...
    Włodku ja jestem zadowolony ale te oszczędności nie mogę uczciwie oszacować.
    Nie prowadzę żadnej buchalterii z tym związanej.
    Obecnie te u mnie sięgają nawet chyba dużo więcej bo sądząc po zasypach i porównując do zeszłego sezonu to nie chcę przesadzić ale nawet 65 a może i 70%.
    Zasługą jest to że latem dość mocno ociepliłem cały dom i to jest myślę głównym czynnikiem takich oszczędności.
    Sam jestem mocno zaskoczony że mogło to przynieść aż takie oszczędności.
    W zeszłym roku na temperaturach 0 i lekko na plusie zasobnik 130kg wystarczał mi około 5 dni, teraz to samo 11 do 12.
    W mrozy potrafił mi zeżreć zasobnik w 3 doby szło 43 nawet 45kg/dobę, teraz nawet 8 dni.
    Także oszczędności trzeba bardziej szukać ograniczając straty budynku.
    Najwięcej wg. mnie ucieka przez dach, ostatniej zimy jak napadało śniegu to do rana potrafił się stopić i jeszcze czasem dach wyschnąć, teraz leży na dachu.
    Także nie mam jakiś wyliczeń czy dowodów, wniosków jakie są oszczędności ze samego spalania grupowego.
    Nigdy nie prowadziłem takich wyliczeń, węgiel leży pod dostatkiem, sypię i ma być ciepło

  8. #248

    Domyślnie

    Witam,

    Kiedyś szefostwo IBM oceniło, że nie będą rozwijać PC bo komu to będzie potrzebne, spodziewali się sprzedaży w ilościach liczonych na palcach jednej ręki, jak jest każdy widzi. Wszystkie wątpliwości są jak najbardziej uprawnione tylko nie mają żadnego znaczenia, taki jest „trynd” i ktoś na nim zarobi lub nie, będzie w awangardzie lub zamknie peleton. Każdy kto pracuje w przemyśle, nawet w górnictwie wie jak to wygląda, wizualizacja każdego procesu, każdego obiektu, prezes ma podgląd na to co się dzieje będąc na drugim końcu świata, hamowanie tego to próba zawrócenia Wisły kijem. Za chwilę będzie kamerka z podglądem na palenisko, to sobie nawet laik będzie na odległość te kopczyki regulował.
    Pozdrawiam

  9. #249

    Domyślnie

    Też uważam,że główne oszczędności to ocieplenie.

    W ubiegłym roku, gdzie wszystkie okna były jeszcze stare w duże mrozy jeszcze na miałowym kotle przy dużych minusach potrafiło pożreć 110kg miału, pewnie niektórym teraz oczy z orbit wyszły Jeszcze gorzej było 2lata temu jak nie był ocieplony dach ocieplenie dachu w moim przypadku pozwalało w normlany okres zimowy na palenie raz na dobę a w te duże mrozy jakoś dawało rade przedłużyc palenie dosypując cześciej na żar małe ilości... 2lata do tyłu palone 2x dziennie

    W tym roku tylko mała część okien zmieniona i gdy były duże mrozy, to już na podajniku max.2woreczki niby Kazimierza Juliusza z GS-ów a tak, gdy w dzień powyżej zera to raczej okolice 1woreczka starczają.

    Spalanie grupowe Włodku w Brulim moim zdaniem na kotłach, które mam w podglądzie się sprawdza. Dość fajnie to wymyślili, Suspenser chyba pisał,żę w jego budynku po odpaleniu wyszło to podobnie jak jego ręczne nastawy a on akurat ręcznie ustawiać potrafi.

    Włodziu, zobacz na wpisy klientów, pomyśl, aby szybciej tego sharka wypuścić.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  10. #250

    Domyślnie

    locaj85, nieźle rozbudowana ta Twoja instalacja.

    Jestem pod wrażeniem, a że jeszcze chciało Ci się jej schemat dość wiernie przedstawić to również ukłony
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  11. #251
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wlodek_PID

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-902
    Posty
    1.327

    Domyślnie

    Do mnie trzeba po prostu, łopatą : to spalanie grupowe daje
    oszczędność czy nie? Jeśli daje, to o ile?

    Dla mnie to jest ciekawe, bo to jest algorytm.

  12. #252
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    nikt ci tego nie powie, bo raz mało kto może to zmierzyć, a dwa zależne to będzie od całej gamy czynników: umiejętności palacza, stopień przewymiarowania kotła, jakość paliwa, instalacja, komin.
    R-290 pod strzechy

  13. #253
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wlodek_PID

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-902
    Posty
    1.327

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    nikt ci tego nie powie, bo raz mało kto może to zmierzyć, a dwa zależne to będzie od całej gamy czynników: umiejętności palacza, stopień przewymiarowania kotła, jakość paliwa, instalacja, komin.
    Jeśli nie widać różnicy "na oko", to można przyjąć, że jest ona
    niewielka lub żadna - dobrze myślę?

    Bo jeśli użytkownik zmienia program na nową wersję, to ma ten sam
    dom, komin i opał. Więc jeśli nie widzi różnicy, to jest tak samo?

  14. #254
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wlodek_PID Zobacz post

    Bo jeśli użytkownik zmienia program na nową wersję, to ma ten sam
    dom, komin i opał. Więc jeśli nie widzi różnicy, to jest tak samo?
    Takich wniosków bym nie wyciągał choć jak podkreślam ja takich wyliczeń nie robię.
    Bardziej byłbym przy teorii Vld, wystarczy że temp. zewnętrzna zmieni sie kilka stopni i całe te wyliczenia nie są wiarygodne.
    Są użytkownicy którzy prowadzą takie szczegółowe wyliczenia, porównując zużycie obecne do tego sprzed roku, zużycie dobowe, porównania średnich temperatur z miesięcy.
    Nawet teraz już sterowniki posiadają takie narzędzia do wykonywania takich obliczeń, każdy może się z nimi zapoznać.
    Myślę że wystarczy żeby nie dolewać oliwy do ognia

  15. #255
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wlodek_PID Zobacz post
    Jeśli nie widać różnicy "na oko", to można przyjąć, że jest ona
    niewielka lub żadna - dobrze myślę?

    Bo jeśli użytkownik zmienia program na nową wersję, to ma ten sam
    dom, komin i opał. Więc jeśli nie widzi różnicy, to jest tak samo?
    nie napisałem, że różnicy nie widać
    miałem na myśli to że u różnych użytkowników osiągane są rożne sprawności z powodów które wymieniłem
    im te sprawności będą niższe, tym potencjalne oszczędności po zastosowaniu spalania grupowego będą wyższe.
    tylko tyle.
    Jak macie u siebie stanowisko badawcze ( o ile macie), to protestujcie sobie takiego brucera z obciążeniem na poziomie 0,5 do 3 kW na dwustanie, lub którymś z waszych pidów, a następnie sprawdźcie na grupowym. Zobaczycie, czy widać różnice, czy nie.
    Algorytm jest o tyle fajny, ze prostym czujnikiem temperatury, ogranicza niekorzystne skutki tzw stanów przejściowych i zmiennego ciągu kominowego, utrzymując właściwe nawęglenie palnika.
    R-290 pod strzechy

  16. #256

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    Algorytm jest o tyle fajny, ze prostym czujnikiem temperatury, ogranicza niekorzystne skutki tzw stanów przejściowych i zmiennego ciągu kominowego, utrzymując właściwe nawęglenie palnika.
    O i to brzmi bardzo rozsądnie i napawa nadzieją. Ja osobiście nie wierzę w wielkie oszczędności paliwa - cudów przecież nie ma .
    Oczekiwałbym raczej zwiększonej "kultury" pracy. Czyli nie przeciągania temp. szybkiej reakcji oraz odpowiedniej dawki paliwa. To oczywiście da oszczędności - ale ważniejsze by była stabilna temp. i stabilny proces spalania - milszy dla oka piopół

    Czekam na ten nowy algorytm
    Ostatnio edytowane przez tatrzan ; 04-02-2013 o 14:03

  17. #257
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dziubek23
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Pleszew
    Kod pocztowy
    63-300
    Posty
    175

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0376.jpg
Wyświetleń:	1725
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	167572Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0370.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	167569Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0371.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	167571No więc udało mi się zrobić kilka fotek
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0374.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	167564   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0375.jpg
Wyświetleń:	1700
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	167565  
    Ostatnio edytowane przez dziubek23 ; 04-02-2013 o 14:43

  18. #258

    Domyślnie

    Ciekawe jak to zadzaiła z zaworem 4D sterowanym.
    Choć z mojego krótkiego doświadczenia - udało mi sie uzyskać linie prawię prostą na Cobrze ustawiając odpowiednio temp ochrony powrotu i minimalne otwarcie zaworu ( st 431). Ale to już inna bajka.

  19. #259

    Domyślnie

    No proszę, dopiero co odczytałem maila o nowym wątku a tu już 13 stron.

    Chłopaki nie próżnujecie.

    A teraz skoro można autorowi programu pomarudzić to i ja chcę.

    Cobra....fajny sterownik, gdyby nie te jego żółwie tempo. Pisałem właśnie niedawno o jego przeciąganiu histerezy na dole powyżej zaprogramowanego 2 st. (Timon sprawdziłeś u siebie?)

    Ale dziś moja Cobra uraczyła mnie jeszcze lepiej. Trzeba nagrzać bojler 270L, wodę dzieciaki wychlapały i temp została 22 st a zadana jest 45 st.
    Na piecu zadana 48 stopni.

    Co robi Cobra..... a no uruchamia pompe od ładowania bojlera i temp zaczyna gwałtownie spadać. Stopnie lecą w dół jak szalone a Cobra budzi się jakby co najmniej wiosna była i nie było co grzać. No jak już spadła temp na piecu do 43 stopni (czyli już 5 stopni poniżej zadanej) pomyślała sobie...eee czas do pracy chyba i tam sobie dmuchać troszku zaczęła.

    Wiecie gdzie się zorientowała że to nie przelewki ? Jak miałem na piecu 38 stopni !!!! a powrót miał już 33 stopnie.

    Panie Włodku, tego nawet żółwiem nie można nazwać !!!

    Kiedyś swego czasu była poprawka że Cobra staruje od 20% mocy. Widze że już tego nie ma a i wydaje i się że co nowszy soft to wolniej się zbiera. A że żyje z tą Cobrą trochę i brałem udział w testowaniu nowych softów to trochę mogę powiedzieć.

  20. #260
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dziubek23
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Pleszew
    Kod pocztowy
    63-300
    Posty
    175

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0377.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	167574Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0379.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	167575Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0380.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	167576Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0382.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	103,4 KB
ID:	167577Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0383.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	100,8 KB
ID:	167578 Tu reszta wszystko niby ok było tylko trochę więcej wiatru bo 85, zasypane w sobotę okolo 16 około 80 kg ekogroszku i dzisiaj o tej godzinie prawie nic nie ma((
    nie wiem czy to wina ustawień ale tak złęgo wyniku nie miałem nawet w te ostatnie mrozy. Palnik duży brucer zaślepiony ok 6,5 cm cegły od strony kosza. TRAGEDIA na pełnym palniku i ustawieniach od Jarka 8/50 i 7/85 paliło się super w tej chwili tragedia bardzo dużo sadzy na wymienniku jakieś rady???
    Ostatnio edytowane przez dziubek23 ; 04-02-2013 o 14:52

Strona 13 z 127

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony