dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 76 z 127
Pokaż wyniki od 1.501 do 1.520 z 2534
  1. #1501
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniax

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    i mam uwierzyć że taki sterownik bez nastaw będzie wiedział że parametr x o wartości 1500 to jest już za dużo a parametr y o wartości 100 jest za mało ??
    bez nastaw ? bez podania zakresu bezpiecznego poruszania się? bez podania wartości granicznych?

    moze nie mam wykształcenia informatycznego ale żeby móc coś kontrolowac to trzeba wiedzieć co i na jakim poziomie- czyli trzeba wprowadzić dane wyjściowe, granice bezpieczeństwa i temu podobne.

    przeciez napisałam wyraznie
    Cytat Napisał aniax Zobacz post
    albo dodaje +, albo odejmuje - od zadanych ustawień

  2. #1502

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Ale czy się da taki zrobić???
    Da się. Popatrz. W nowoczesnych samochodach za pomocą kamery komputer rozpoznaje znaki. Da się. Da.
    Ile on musi przeanalizować danych.
    To tylko kwestia programisty.

  3. #1503

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    ?? Napisał Pan o spiekach wielkości arbuza, zacytowałem opinię użytkownika palącego miałem węglowym, gdzie jest wszystko wypalone w pył.
    Na fotkach żadnego arbuza nie widać. U mnie w domu także arbuzów w popielniku nie obserwuję.

    Jakoś po tej stylistyce pisania nie wierzę,że pod tym nickiem nie kryje się zawijan2 vel mały_energetyk.
    Nicki można zmieniać, ale tych tekstów w stylu zatkało kakao - to już kwestia charakteru...
    Jarecki, poczekaj, poczekaj, bo nie nadążam.
    - Zawijan 1,2,3,4.
    - eeee jakiś instytut (nie wiem FBI, CIA a może CBA ?)
    - teraz jakiś energetyk

    Kurcze zdecydujcie się na coś. EEEE wiem, Włodek napisze softa na Kobre co po skomplikowanych obliczeniach w wyniku pokaże moją prawdziwą osobę.

    Co do "języka".
    Jarecki, odpal Pan Polsata i Kipskich .... i co zatkało kakao ?
    Nie jest powiedziane że jakiś tam energomonter może używać tego zwrotu ...

  4. #1504

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrew01 Zobacz post
    No tak, tylko ilu z tych użytkowników zmieniało opał? Czy automatyzm polega również na tym, że jak dobiorę moc do eko X, to jeśli przejdę na eko Y to parametru mocy nie będzie trzeba już dotykać? A jeśli jednak będzie trzeba to bądź co bądź nie do końca to już jest automat. Ja wiem, że "w pełni automatyczny" jest bardziej marketingowy, i do tego nieźle kuje w oczy, ale bardziej to mi pasuje na zaawansowany PID, który bardziej płynnie prowadzi palnik. Drugie też pytanie, czy aby automat działał to też zalecane będzie aby nie używać termostatów na grzejnikach, czy tez zaworów do podłogówki? Teoretycznie tak, bo to rozjeżdża stałe czasowe itp. ale jednak chyba duży procent stanowią instalacje z termostatami i/lub podłogówką.

    Pozdrawiam
    Andrzej
    Uważam,że masz rację.
    Dziubek ma mój soft i odpalił tak, jak pracował u mnie.
    Na innym palniku, opale. Tutaj zatem poszło.
    Jest też info od klienta, gdzie chodził na groszku i było dobrze, chodził na miale i tez było dobrze, a na kolejnym miale bardzo sypkim i drobnym juz nie poszło. Do wszystkich paliw zatem nie da się bez korekt a możliwe,że na danym piasku bez trybu dustanowego nie poleci.

    Koryguje się 1parametrem, czy do każdego opału to się nada - nie wiem.
    Czy to można nazwac automatem? Zależy od dobrej woli. Czy jest to zrobione przejrzyście i prosto - TAK

    Automat powinien bez nastaw działać na każdym kotle, dmuchawie, palniku i na większości węgli.
    Nie ma co się oszukiwać z każdym węglem pewnie nie pójdzie
    Nie ma takiego produktu na rynku, przynajmniej na chwile obecną.

    U mnie pracuje zawór mieszający, który zmienia pracę układu.
    Opał mam wypalany elegancko, są wahania temp. na kotle, ale mnie nie interesują, bo dla mnie ważna jest stabilna nastawa za zaworem.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  5. #1505
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniax

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    aniax
    Praca pompy jest stała, dobiera się pauzę. (jak chodzi o wybór płynna praca pompy/praca skokowa dla pomp energooszczędnych)
    dzieki za odp. tak wiem ze jest stała i wynosi 2 min. ale u mnie jak pompa sie załącza to zawór kulowy wali głośno po instalacji, szczególnie w nocy, wiec wolałabym zeby chodziała dłuzej, a rzadziej, niz czesciej w krócej

    p.s.moze ktos ma jakiś pomysł zeby wygłuszczyc dźwiek tego zaworu kulowego, mam pianki na rurkach instalacyjnych w piwnicach, ale i tak słychać ten zawór jak pompa załącza się, strasznie to słuchac, szczegolnie w nocy

  6. #1506
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniax

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    aniax
    Jak masz ochotę sprawdzić soft serii S, to napisz do Włodka na priva ew. do mnie, mogę podrzucić swoją wersję softu dla palnika brucer/ekoenergia i dmuchawy WPa06/WBS6a/RV-13AM.
    musze dokladnie sprawdzic jaka mam dmuchawe, musze zmienic ten soft na nowy wkoncu

  7. #1507
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post



    Automat powinien bez nastaw działać na każdym kotle, dmuchawie, palniku i na większości węgli.
    Nie ma co się oszukiwać z każdym węglem pewnie nie pójdzie
    Nie ma takiego produktu na rynku, przynajmniej na chwile obecną.
    Napisałem to trochę wcześniej, czyżbyś się ze mną w końcu zaczął zgadzać.
    Wcale nie chodzi mi o to żeby rzezać Włodka ale trochę pokory radzę i uczciwej konkurencji, tego drugiego to chyba od podstaw będzie musiał się uczyć.

  8. #1508
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniax

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    59

    Domyślnie

    Jarecki w innym watku podawales dmuchawa max 80 przy przeslonie 1-2 cm, jesli ja mam przeslone otwarta cała, to ile % sugerujesz tą dmuchawę ?

    p.s.dmuchawa ta duza, jutro sprawdze dokladnie jej oznaczenie

  9. #1509
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    A ja się zastanawiam nad jednym.Co by było gdyby.....
    bruli.pl stał się produktem tylko dla firm kotlarskich?
    Czekają ich duże zmiany gdzie okazać się może to,że indywidualny nabywca będzie sporadyczny a strategicznym odbiorcą będzie producent.Takie zapytanie padło do ponad 50-ciu firm kotlarskich gdzie odpowiedziało mi trochę ponad 25.50% to nie mały wynik.Zdecydowanych na dzień dzisiejszy firm jest 18.Tak więc producentów kotłów chcących mieć na pokładzie to sterowanie nie jest mało.Co przeważa?Szczerze to nie pytałem.Można się domyślić.
    Czy dojdzie do tego,że uniwersalny sterownik stanie się nie dostępny dla wszystkich?Pożyjemy zobaczymy.
    Tak że Włodku trzymam kciuki do nowego sezonu.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  10. #1510

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniax Zobacz post
    Jarecki w innym watku podawales dmuchawa max 80 przy przeslonie 1-2 cm, jesli ja mam przeslone otwarta cała, to ile % sugerujesz tą dmuchawę ?

    p.s.dmuchawa ta duza, jutro sprawdze dokladnie jej oznaczenie
    Na moim kotle przy Cobrze na tym większym palniku żeliwnym ja mam przysłonkę cała otwartą
    Jak pracowałem na Irydzie PID, to lekko przysłaniałem.

    To już indywidualna kwestia.


    Wiesiu, ja wiem tyle,że aktualny soft nie ma nastaw, nie są ukryte w żadnym tajnym menu.
    ale.. soft jest napisany pod konkretny palnik z konkretną dmuchawą i w takich warunkach sobie radzi bez korekcji i grzebania.
    Czy zadziała na innym palniku o zbliżonej mocy? - nie wiem.

    Wiem jednak,że sprawdzałem soft do Sztokera, bo tam jest podobny wentyl i na moim kotle dało radę, opał był wypalany i się dostosowało a róznice wyjściowe były spore.... Jedyna rzecz którą wówczas zrobiłem, to nastawa korekcji mocy na -10% i tyle,

    Wiem też,że przy Brulim tez idzie prosto, wybór mocy max.-min i czasami tylko ktoś podnosi o jeden poziom moc max., częściej o 2-3oczka skoryguje nadmuch, dla mnie jest to równie proste a najważniejsze,że skuteczne. Czy wszędzie - nie wiem, ale nikt z moich klientów nie narzekał.
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 10-04-2013 o 22:13
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  11. #1511

    Domyślnie

    Tak żeście się rozpisali, że poczytam sobie jutro.
    Dobranoc
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  12. #1512
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    Cytat Napisał NiePrzesadzaj Zobacz post
    Timon, proszę Cię.
    Nie będę dyskotował z Tobą nad algorytmami wraz w połączeniu z odpowiednimi czujnikami.

    To tak samo mogę teraz zapytać na jakiej podstawie Włodek wydłuża pauze (innymi słowy dopala węgiel) ?

    Co zatkało kakao ?

    Wyssał z palca to, czy co ?

    Na tym jego MEGA ehhh i ahhh sofcie wychodzą spieki wielkości arbuza. I to ma być ten SUPER soft ? Parodia, panowie ...

    Nic, tylko iść do sklepu monopolowego i kupić pół litra.

    dlaczego nie chcesz ze mną dyskutować o algorytmach
    panie iNFORMATYK?
    tak specjalnie napisałem odwrotnie aby otworzyć ci oczy na Twoją postawę
    piszesz że wiesz ale jak prosze żebyś mnie oświecił bo może błądzę to za picie się chcesz brać.
    dziecko w skórze dorosłego.
    napisałeś wcześniej ze Wlodek steruje na podstawie 1 watpliwego parametru a ty chcesz wiedziec co masz w kotle.
    to znaczy że wszyscy producenci sterów dwustanowych, którzy opierają kontrolę właśnie o czujnik temperatury CO produkują bomby???
    zacznij czytac co piszesz bo na razie wychodzi mi z twoich postów taki sam krzyk jak piotrka tylko w inne słowa ubrany
    piszesz że można nauczyć auto rozpoznawać znaki- a na jakiej podstawie on je rozpoznaje??? na podstawie szczęścia i koloru wiatru???
    rozpoznaje je na podstawie danych ktore mu zaimplementowano w oprogramowaniu- DANYCH WYJŚCIOWYCH bez których jedyne co rozpozna to poziom twoich bzdur ktore wypisujesz
    nie potrafisz merytorcznie uzasadnić swoich argumentów więc daruj sobie

    o to jak dopala węgiel musisz pytać Włodka- a może nie musisz bo przeciez zajrzałeś juz do środka i wiesz

    mam 3 rodzaj opału w swoim kotle od momentu rozpoczęcia testów nowego softu i nie wprowadzam korekt bo nie ma takiej potrzeby.
    a kalafiory produkują również inne sterowniki ale co ty wiesz o kalafiorach.
    masz rację napij się - dużo
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  13. #1513
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    nie ładnie Timon dyskutujesz, znałem cie raczej z innej strony

    kol nieprzesadzaj ma rację, że sterownik nie może być automatuczny jak nie widzi co się dzieje w kotle. Temp wody, ma tu zbyt duży poślizg czasowy i całą masę zakłuceń ze strony instalacji.
    Odpowiem kol nieprzesadzaj, choć pewnie zadane pytanie był retoryczne. Otóż czas długiej przerwy dobiera włąśnie z podawanych wcześniej przez użytkowników ustawień. A najlepszym testem zdolności automatycznych tego sterownika bylo by przejście z np wesołej na pelet, jak zachowa takie same nawęglenie palnika bedzie automatyczny, jak polegnie bedzie forumowomarketingowym gniotem.
    Możesz ten test wykonac kol Timon, worek peletu w markecie można za 15/20zł kupić.
    Pozdr
    R-290 pod strzechy

  14. #1514
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wlodek_PID

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-902
    Posty
    1.327

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    nie ładnie Timon dyskutujesz, znałem cie raczej z innej strony

    kol nieprzesadzaj ma rację, że sterownik nie może być automatuczny jak nie widzi co się dzieje w kotle. Temp wody, ma tu zbyt duży poślizg czasowy i całą masę zakłuceń ze strony instalacji.
    Odpowiem kol nieprzesadzaj, choć pewnie zadane pytanie był retoryczne. Otóż czas długiej przerwy dobiera włąśnie z podawanych wcześniej przez użytkowników ustawień. A najlepszym testem zdolności automatycznych tego sterownika bylo by przejście z np wesołej na pelet, jak zachowa takie same nawęglenie palnika bedzie automatyczny, jak polegnie bedzie forumowomarketingowym gniotem.
    Możesz ten test wykonac kol Timon, worek peletu w markecie można za 15/20zł kupić.
    Pozdr
    Drogi Kolego Vld,

    Odpowiem natychmiast - przy przejściu z węgla na pellet, lub na węgiel
    brunatny, należy skorygować moc palnika na (+).

    A więc - z tego punktu widzenia - ten sterownik jest
    "forumowomarketingowym gniotem". : Co za słownictwo!
    Mój sterownik nie prowadzi też konwersacji
    na poziomie, i nie płacze po francusku.


    Mam jednak proste pytanie : czy możesz wskazać inny sterownik, który działa
    lepiej? Na opale węglowym... A może wskażesz inny sterownik automatyczny,
    który poprawnie wykona taki test? (węgiel - pellet)
    Ostatnio edytowane przez Wlodek_PID ; 11-04-2013 o 18:34

  15. #1515
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wlodek_PID

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-902
    Posty
    1.327

    Domyślnie

    Moi drodzy,

    Od wczoraj mamy na tym wątku najazd Hunów. Nie wiem, co ich
    ugryzło? Jeśli mój algorytm źle działa, oni sprzedadzą więcej sterowników
    - więc o co ten krzyk ?

  16. #1516
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Dz za odpowiedź, to już jakiś konkret
    bo pokazuje dwie rzeczy
    1 pomylenie celowe, lub z nie wiedzy pojeć " moc palnika", a " strumień paliwa/korekta nadmuchu"
    moc palnika, nie może oznaczać np ilości palowa padowanego w czasie, bo na moc składa się też nadmuch, regulując moc palnika, zwiększamy lub zmniejszamy proporcjonalnie strumień paliwa wraz z nadmuchem, a ich proporcje pozostają stałe. Nazywanie modulacji strumienia paliwa modulacją mocy palnika jest wprowadzaniem w błąd.
    2 dobór proporcji paliwo/powietrze jest tak dobre jak dobry jest użytkownik obserwujący spalanie. Zatem ten sterownik jest tak samo automatyczny jak np ekomax pluma, czyli nieautomatczny!

    Nie wiem czy w brulim zaprogrmowane granice korekcji pozwolą na tak szeroką modulację, ale wiem, że algorytm poradzi sobie z tym bez problemu. Niestety, ale on ma oko i widzi, że paliwo się wypalił i rośnie nadmiar tlenu w spalinach.
    Pozdr
    R-290 pod strzechy

  17. #1517
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wlodek_PID

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-902
    Posty
    1.327

    Domyślnie

    Super, a więc odkryliście prawdę... To już coś.

  18. #1518
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wlodek_PID Zobacz post
    Moi drodzy,

    Od wczoraj mamy na tym wątku najazd Hunów. Nie wiem, co ich
    ugryzło? Jeśli mój algorytm źle działa, oni sprzedadzą więcej sterowników
    - więc o co ten krzyk ?
    tu też mam swoją hipotezę
    myślę, że gryzą ich zapowiedzi typu: oto pierwszy i jedynyny na rynku w pełninnautomatyczny sterownik
    mnie to śmieszy, ale konkurencji przeszkadza
    trochę skromności z pewnością złagodziło by "najazd"
    pozdr
    R-290 pod strzechy

  19. #1519
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wlodek_PID

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-902
    Posty
    1.327

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    Nie wiem czy w brulim zaprogrmowane granice korekcji pozwolą na tak szeroką modulację, ale wiem, że algorytm poradzi sobie z tym bez problemu. Niestety, ale on ma oko i widzi, że paliwo się wypalił i rośnie nadmiar tlenu w spalinach.
    Pozdr
    Odpowiedz mi na proste pytanie : skoro jest tak dobrze, to
    po co nastawy? Nikt nie wymaga od tego sterownika spalania
    pelletu - wystarczy, żeby dobrze spalał węgiel bez nastaw.
    I to węgiel kamienny, bez brunatnego.

    Ale u nich nastawy są...
    A u mnie nastaw nie ma....

    Dlaczego?

  20. #1520
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    sromności proszę, a i litości zarazem
    sterownik który ma dwa tryby pracy jest lepszy od tego który ma jeden, ten co ma trzy lepszy od tego co ma dwa itd...
    przecież, to nie trudne do ogarnięcia

    pisałem, ci wcześniej, że sterownik bez nastaw to slepa uliczka, taki trochę fetysh, lub samobiczowanie
    i nikt by się tym przejmował gdyby nie ten wątek i Twoje przechwałki w nim
    pozdr
    R-290 pod strzechy

Strona 76 z 127

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony