dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 172
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 3435
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Juskra
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Kod pocztowy
    41-103
    Posty
    1.916

    Domyślnie

    próba założenia sygnatury
    chyba się udało
    dzięki Tomkowa!

    myślałam że temat już zamknięty bo Alicyja zrobiła kawał dobrej roboty! Ale może jeszcze coś wymyślimy bo dalej myślę i o zabudowie i o długi blacie a ponieważ musi być stół z tradycyjnymi krzesłami może rozwiązaniem jest wyspa z dostawionym, obniżonym blatem ( fotki dałam wcześniej )

    Chciałabym aby kuchnia była takim sercem domu, gdzie siedzimy sobie, gadamy i pijemy kawkę
    Ostatnio edytowane przez Juskra ; 11-01-2015 o 12:50

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Juskra - fajne propozycje i fajna duża kuchnia
    Opcja z wyspą i obniżanym stolikiem chyba najlepsza (masz dodatkowy blat roboczy, a siedzicie na zwykłych wygodnych krzesłach). Mnie osobiście podobają się dwukolorowe wyspy, gdzie stół jakby oplata wyspę (jak w Twoich inspiracjach).
    Kapitalne rozwiązanie z psimi miskami (mam 4 w domu, byle jak na podłodze - a tu proszę jak sprytnie

    Zastanowiłabym się tylko, czy nie zamienić ścianami wysokiej zabudowy z niską - tym bardziej, że nie chcesz szafek wiszących - od wejścia kuchnia będzie lżejsza. Nie będziesz wchodzić "przez komin" i lepsza komunikacja z osobami siedzącymi przy wyspie (nie stoisz do nich tyłem mieszając w garnku).
    Nie wiem, jakby to w skali wyszło....

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Juskra
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Kod pocztowy
    41-103
    Posty
    1.916

    Domyślnie

    kurcze, dzięki że się odezwałaś, dobry pomysł, dodatkowo ewentualni goście patrząc ze strony salonu będą widzieć część kuchni z blatem bo rozumiem ze proponujesz aby wyspa była krótszym bokiem prostopadle do okna, tylko czy to się wszystko zmieści czyli wyspa i ten blat jako stół? nie potrafię tego ogarnąć tak sobie myślę, że chyba lepiej wyspę dać długim bokiem w stronę okna ( o ile się zmieści) widok na okno będę miała

    miski są rzeczywiście super! masz 4 psy? małe ?
    Ostatnio edytowane przez Juskra ; 11-01-2015 o 17:58

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Mam dwa psy i kota = one mają jedną miskę z wodą Psy duże (owczarkowaty i terier, kot z dachu

    Myślałam o wyspie prostopadle do okna (stoisz tyłem do wysokiej zabudowy) - od strony wejścia do kuchni stół (z dwóch stron wyspy). Poczytam raz jeszcze Twój wątek - podawałaś wymiary kuchni?

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Juskra
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Kod pocztowy
    41-103
    Posty
    1.916

    Domyślnie

    ściana po prawej od wejścia ma 342 a ta z wejściem ma 461 myślisz że to się zmieści?

    mój mąż też chce owczarkowatego ale aby był na podwórku i ja się nie zgadzam! jestem miastowa a teraz będą "wsiowa" ( z czego się cieszę) ale i tak nie wyobrażam sobie aby mój piesek mieszkał w budzie. teraz mamy buldoga francuskiego którego uwielbiamy i jest typowym kanapowcem
    Ostatnio edytowane przez Juskra ; 11-01-2015 o 20:45

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Razem z wejściem ma 461, czy sama ściana ma tyle?
    Oczywiście, że się zmieści - to bardzo duża kuchnia
    W kuchni jest okno, czy drzwi tarasowe?

    Owczarkowate fajne i mądre Moje sunie mieszkają z nami w domu (dom parterowy), ale do dyspozycji mają tylko część dzienną (salon, kuchnia, jadalnia). Nie wchodzą do sypialni (nie mówiąc o łóżku!) i nauczenie ich tego było dziecinnie proste
    Do mnie też nie przemawia pies w budzie...
    Ostatnio edytowane przez ana289 ; 11-01-2015 o 21:11

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Justra - stworzyłam szybką wizualizację kuchni z wyspą i blatem wokół - niestety wyspa wychodzi niewielka - właściwie szafka 80 - blat stołu głęboki na 60. Od strony łazienki stół na 140, od strony wejścia 120.
    Jeśli masz drzwi tarasowe, to też ciasno. Jeśli okno, to można wydłużyć wyspę i wtedy ok


    Wymyśliłam jeszcze takie ustawienie (o tyle lepsze, że krzesła nie pętają się po kuchni)

    można dać po całości wysoką zabudowę, albo zostawić blat przy zlewie i dać górne szafki/półki/zegar, cokolwiek...
    Zlew 60 + zmywarka 60, zatem między blatami 120 więc wygodnie.
    Stół wstawiłam 140x80 więc duży - całość zmieści się w linii kuchni (komunikacja do jadalni bez przeszkód) Właściwie od linii stołu do lini wejścia do kuchni zostaje jeszcze 30parę cm
    Przy płycie ścianka na wys.100cm (żeby garnek nikomu nie spadł. Od ściany do płyty masz 140cm blatu.

    Kuchnię założyłam w obrysie 360x360

  8. #48
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    IlonaS.

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    390
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Witam się w twoim wątku widzę , że kuchnie już urządzasz. Podsyłam moją ulubioną inspirację, może się przyda.




    Mam nadzieje, że teraz będzie już coś widać
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kucjnia.jpg
Wyświetleń:	226
Rozmiar:	73,9 KB
ID:	298500   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.jpg
Wyświetleń:	187
Rozmiar:	62,4 KB
ID:	298501  
    Ostatnio edytowane przez IlonaS. ; 12-01-2015 o 19:28

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Juskra
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Kod pocztowy
    41-103
    Posty
    1.916

    Domyślnie

    Cytat Napisał IlonaS. Zobacz post
    Witam się w twoim wątku widzę , że kuchnie już urządzasz. Podsyłam moją ulubioną inspirację, może się przyda.


    Cześć Ilona!
    cieszę się że zajrzałaś ja tak skromnie, kuchennie a inspiracja się nie załączyła
    Ostatnio edytowane przez Juskra ; 12-01-2015 o 18:17

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Juskra
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Kod pocztowy
    41-103
    Posty
    1.916

    Domyślnie

    Ana,
    dzięki, czytałam Twój wątek, masz tyle pracy i taką wyobraźnię twórczą ! gratuluję
    wstawiam parter bo jeszcze jest piwnica

    teraz wszystko będzie wiadomo okno jest tarasowe, ściana ma z drzwiami 461
    pierwsza wersja odpada, wyspa mała, krzesła się plączą, w drugiej też jakoś dziwnie to wygląda że wchodzi się z korytarza prosto na stół może dlatego że ten obrys Twój jest za mały ?
    niby ta kuchnia duża a jakaś taka nie ustawna, ale bardzo chciałam aby z kuchni było wyjście na taras to teraz mam kłopot z zabudową
    Ostatnio edytowane przez Juskra ; 12-01-2015 o 18:29

  11. #51
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    IlonaS.

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    390
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Super masz układ kuchnia/jadalnia/salon. Rysując swój domek chciałam podobny układ uzyskać, jednak niestety ustawienie budynku względem stron świata pokrzyżowało moje plany :-/

  12. #52

    Domyślnie

    Masz dużą ustawna kuchnie. Zamiast kombinować zmierzałbym ku ostatniej propozycji Any z półwyspem i stołem obok. Jestem zwolennikiem nowoczesnej, prostej, minimalistycznej formy. tak więc http://s2.domideco.pl/8/85/850ebada7...3881d7_800.jpg lub http://i.dobrzemieszkaj.pl/i/13/61/5...wygodny-14.jpg

    Półwysep spełniający 2 funkcje, najlepiej bez AGD. wygodny duży stół i blat roboczy. Jedyny minus to wyższe krzesełka 10cm. Mam biurko podwyższane, po pewnym czasie człowiek nie odczuwa różnicy. Pisałaś że to może być problem dlatego wspomniałem. Na pewno jest to 8x wygodniejsze rozwiązanie od stołu doczepianego? do wyspy, który tak bardzo Ci się podobał, uwierz mi.

    Im dłużej będziesz się zastanawiać tym trudniej będzie Ci podjąć decyzje.

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Juskra - no właśnie nie wiem, dlaczego rzut wychodzi (zapisuje się) taki malutki. Spróbuj sama ustawić w sweethome3d - to bardzo prosty program (każdą szafkę możesz edytować na wysokość, głębokość i szerokość). Bezpośrednio w programie możesz zobaczyć rozwiązanie z różnych punktów wewnątrz. Wyglądał fajnie i ja tak bym robiła. Najważniejsze, że nie wychodzisz poza obrys kuchni, osoba pracująca w kuchni ma pełną swobodę ruchów, dostęp do drzwi tarasowych idealny W bocznej ściance wyspy możesz wykuć miejsce na miski Moim zdaniem najlepsza opcja:
    jeszcze inne ujęcie

    i z korytarza

    Druga, która mi przychodzi do głowy, to zabudowa niska w L (wysokie tylko to co niezbędne, pewnie lodówka, max piekarnik) reszta blaty i wiszące szafki. I na środku stół z krzesłami - ale to ustawienie oklepane od 10-leci. Wolnostojący stół zaraz obok jadalni ze stołem też nie za fajnie...
    No chyba, żeby dać okrągły....nie wiem - wyrysowałam o średnicy 120cm
    zobacz



    kolorystyka i rozmieszczenie szafek zupełnie przypadkowe
    Ostatnio edytowane przez ana289 ; 12-01-2015 o 21:40

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Juskra
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Kod pocztowy
    41-103
    Posty
    1.916

    Domyślnie

    Ana,
    ten ostatni może i oklepany jest ale jak na niego patrzę to wydaje mi się najbardziej przestrzenny, dużo miejsca, dużo blatów... szkoda mi tej zabudowy wysokiej bo bardzoooooo mi się podoba u forumowiczek ale wygodne miejsce do siedzenia jest dla mnie w kuchni też ważne, stół w jadalni ma być "od święta" codzienne posiłki mają być spożywane w kuchni - przemawia do mnie doświadczenie z mieszkania w którym teraz mieszkam. Reasumując najbardziej podoba mi się ten ostatni projekt albo projekt Alicyji ( tą zabudową musimy się zastanowić na którą ścianę) i wyspa z hokerami - taka się zmieści chyba? Problem w tym ze na hokerach to siedziałam tylko w pubach i niezbyt mi wygodnie było a nasz dom ma być przede wszystkim wygodny i funkcjonalny i trzeba to połączyć z tym aby był "ładny"
    Jakie to wszystko trudne!

    acha
    programu oczywiście spróbuję, działałam już w roomstyle ale te meble jakieś marne i net plus ale jakoś to takie małe było
    Ostatnio edytowane przez Juskra ; 12-01-2015 o 21:25

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Juskra
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Kod pocztowy
    41-103
    Posty
    1.916

    Domyślnie

    Cytat Napisał arek570 Zobacz post

    Im dłużej będziesz się zastanawiać tym trudniej będzie Ci podjąć decyzje.
    zgadzam się i tak już jest trudno

    Cytat Napisał IlonaS. Zobacz post
    Super masz układ kuchnia/jadalnia/salon. Rysując swój domek chciałam podobny układ uzyskać, jednak niestety ustawienie budynku względem stron świata pokrzyżowało moje plany :-/
    moim marzeniem od zawsze była szybka poranna kawka przed pracą więc wyjście z kuchni na taras było priorytetem

    Cytat Napisał IlonaS. Zobacz post
    Witam się w twoim wątku widzę , że kuchnie już urządzasz. Podsyłam moją ulubioną inspirację, może się przyda.




    Mam nadzieje, że teraz będzie już coś widać
    straszni mi się podobają te fotki nad blatem!

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    No to w meczu hokery kontra okrągły stół z wygodnymi krzesłami - wygrywa stół

    Doskonale rozumiem Twoją potrzebę posiadania stołu w kuchni - ja też go planuję, usilnie i cały czas w ogóle kuchnia dla mnie to najlepsze miejsce w domu!

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Juskra
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Kod pocztowy
    41-103
    Posty
    1.916

    Domyślnie

    tak!
    dziękuję Ci Ana! wszystkie Twoje projekty mi pomogły mi utwierdzić się w przekonaniu że jednak stół....

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Juskra
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Kod pocztowy
    41-103
    Posty
    1.916

    Domyślnie

    wizyta w wątku u Chloe znowu mnie natchnęła na moje "smaczki kuchenne" , ukryte szafki! super rozwiązanie dla tych co nie lubią kuchennego bałaganu na wierzchu np takie


    bardzo, bardzo żałuje, że nie mogę mieć w swojej kuchni takiej szafki
    ale z pewnością uprę się na jej siostrę miniaturkę ( pożyczone od Pestki, mam nadzieję że się nie pogniewa ) :

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Juskra, świetne te szafki
    Ja też nie lubię w kuchni stojących tosterów i słoczków z dżemem - marzę o zamykanej szafce ale blisko blatu, żeby nie wyciągając tostera można było zrobić grzankę
    Fajne są też wiszące długie szafki górne, które właściwie opierają się o blat, dostępność jest idealna i fajnie komponują się z krótszymi szafkami.

    Tu, w inspiracji pewnie nie ten styl, ale chodzi o pomysł
    pierwszy i bez błędów-zwariowałam http://forum.muratordom.pl/showthrea...82adam!-%29%29

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Juskra
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Kod pocztowy
    41-103
    Posty
    1.916

    Domyślnie

    szafki fajne ale zabierają blat, trzeba mieć spoooorą kuchnię. Zauważyłaś ze wszystkie fajne rozwiązania potrzebują dużo miejsca?

Strona 3 z 172

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony