dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 82
  1. #1

    Domyślnie Taras nad garażem

    Witam.
    Chciałbym poznać opinie odnośnie tarasu nad garazem. Garaż dobudowany do domku i na piętrze dzieki temu mamy taras. Czy są jakiez za i przeciw - problemu z uszczelnieniem, mostraki cieplnymi..
    Mozecie coś pomóc bo jest pare projektów ktore mi się podobaja tylko maja takie tarasy..
    Dzieki Tomek
    ::[TOOMAS]::[toomas(at)o2(dot)pl]::

  2. #2

    Domyślnie

    Ja się nie zdecydowałam na taki projekt, nawet nie mam balkonu, bo.......tylko słyszałam utyskiwania posiadaczy takowych udogodnień.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    Renia

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.938
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    160

    Domyślnie

    Ja się zdecydowałam na taki dom z tarasem nad garażem, nie miałam innego wyjścia, bo projekt był kupiony wcześniej bez garażu, więc doprojektowałam. Nie mam jeszcze żadnych doświadczeń, bo skończyłam teraz stan surowy otwarty, przed zimą muszę ten taras zabezpieczyć przed deszczami i śniegiem.
    Również chętnie posłucham opinii użytkujących taki taras, każda porada na wagę złota. Zwłaszcza jak go wykończyć aby nie było mostków termicznych i przeciekania - jakie warstwy - jedna po drugiej, jakimi materiałami ?
    życie jest zdecydowanie za krótkie...
    i beznadziejne bez kota w domu !

    Dziennik
    Komentarze

  4. #4

    Domyślnie

    Reniu, a jak zamierzasz go zabezpieczyć na zimę?

  5. #5

    Domyślnie Taras na garażu

    Jesteśmy na etapie wyboru projektu i spodobały się nam projekty z tarasem na dachu garazu. Na naszej działce widok z tarasu na parterze jest średni (betonowy płot sąsiada) ale za to z poziomu pierwszego piętra widać góry i okoliczne pola . Pomysleliśmy, że najlepszym wyjściem byłoby zbudowanie tarasu na garażu (z widokiem na góry), na ktory wychodziłoby się z 2 pokoi. Niestety nasz architekt stanowczo odradza nam ten pomysł Mówi, że po kilku latach z tarasu odpadna płytki a na ścianach w garażu pojawi sie grzyb.

    Czy ktoś z Was uzytkuje taki taras?? Będę wdzięczna za wszelkie spostrzeżenia.

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    chodziło mi konkretnie o taras na dachu garazu - w we wszystkich tych postach ludzie mówią o tarasie naziemnym

    czyżby w niczym nie róznił się od zwykłego /naziemnego???

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    z kuchni mam wyjscie na taras - kurcze - ciagle mowie ze ja mam - moja byla ma wyjscie na taras i od 92 roku jakos nie widac ani grzyba w garazu ani na scianach. Cos mi sie zdaje ze Pan Architekt zaklada ze izolacja tarasu z zalozenia zostanie spie.....
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    sprawa ma sie nieco podobnie:
    - warstwa spadkowa 1%-2%
    - paroziolacja, ukladasz ja na stropie, aby para wdona z pomieszczen ogrzewanych ponizej, nie przechodzila przez strop i potem nie skraplala sie w gornej warstwie ocieplenia, co by moglo powodowac zawilgocenie stropu i izolacji
    - styropian FS-20, jako izolacja termniczna min. 8 cm / lub welna hydrofobizowana twarda
    - folia, pelniaca role warstwy oddzielajacej pomiedzy styropianem a papa. Istnieje mozliwosc zastosowania papy modyfikowanej SBS, i w tedy pominiecia tej warstwy.
    - papa termozgrzewalna podkladowa
    - wylewka zbrojona wloknami
    - plytki na kleju elastycznym (jak w naziemnym) i fugi rowniez elastyczne. Wazne aby plytki bylo mozliwie ani zbyt male (duza liczba spoin) ani zbyt duze (moga powstawac duze naprezenia)

    pape nalezy wywinac na sciane ok 10 cm, nie przklejajac jej. Natomiat drugi pas papy, przyklejamy do sciany, powyzej tej wychodzacej z tarasu, tak zeby luzno zwisala. i calosc zabezpieczamy obrobka blacharska. Polaczenie plytki-obrobka, masa trwale elastyczna.

    i prawidlowo to wykonane nie ma prawa pekac, nie ma prawa nic odpadac, tak ze jak tylko chcesz miec taras, to nic nie stoi na przeszkodzie

    mozna tez tarsa wykonac jak dach odwrocony w tedy:
    - warstwa spadkowa j.w
    - papa termo j.w
    - folia j.w
    - izolacja ze styroduru
    - geowkluknina
    - warstwa wierzchnia, np. ze zwiru czy keramzytu


    P.S.
    sory za styl

  10. #10

    Domyślnie

    Witam,
    nie wiem skad architekt ma takie doswiadczenia i opinie,wg mnie to chyba cos kreci wybacz.
    Ja mam taras nad garazem i wiem jakie byly bledy ale to byly bledy tylko wykonawstwa.
    Teraz mam na tarasie polozona geomebrane (na zle polozonym klinkierze) wycieta na wymiar na tym folie i na to podesty drewniane a wiem ze mozna to zrobic jeszcze inaczej,mam na mysli kwestie montowania balustrady,
    gdyz ona stwarza potencjalne przecieki...
    Pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    Ja też mam taras na garażu - w trakcie budowy i nie planowałam żadnych przecieków ani grzybów to chyba kwestia wykonania - wszystko można zrobić nawet grzyby posadzić ... jak fachowiec odpowiedni
    Aneta
    Buduję LMP 96 http://www.lipinscy.pl/
    kilka fotek
    GG 1496532

  12. #12

    Domyślnie

    Jest jeden szkopuł, skąd w małych miejscowościach wziąć tych dobrych doświadczonych fachowców ??
    Ci z daleka i dużych miast chcą taka kaskę za przyjazd, że głowa boli
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  13. #13

    Domyślnie

    Witam ponownie,
    Jak juz ktos tu mowil jezeli sie to wykona zgodnie z technologia to nie ma prawa nic sie psuc ani pekac ani przeciekac.(Dobry taras to dobre wykonanie dylatacji,spadu i uszczelnienia mocowan slupkow balustrady).
    Jak bedzie cos zle. tzn, ze ktos zle polozyl warstwy, tak bylo u mnie,
    ja musialem potem przeplacic zeby naprawic bledy tzw. fachowcow.
    Teraz mam gwarancje na min.10 lat.
    I tak trzeba bylo zrobic od razu...

  14. #14

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedź A jak wyglądają koszty budowy i wykończenia takiego tarasu ? Czy są duzo wyższe od budowy zwykłego dachu na garażu??

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    jesli dach mial by byc plaski, to niewiele wieksze

    dochodzi tylko ociepleie, wylewka, i pare innyc szczegolow, tak ze majac do wyboru dach i taras, to zdecydownaie taras

  16. #16

    Domyślnie

    Witam,
    Nie bardzo rozumiem dach zwykly a taras?
    Dach ma inny cel a taras rowniez
    Ja moge Ci zapodac koszty wykonania izolacji geomebrana + okapniki stalowe zamiast malutkiej rynny.
    Natomiast wykonczenie to juz kazdy wg swych potrzeb,celow i kasiorki

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Funia
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    5.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie Re: Taras na garażu

    Cytat Napisał katiuszka13
    Jesteśmy na etapie wyboru projektu i spodobały się nam projekty z tarasem na dachu garazu.
    To zobaczcie nas projekt - tam właśnnie jest taras na dachu garażu.




    To projekt Muratora C76, "na skraju"

  18. #18

    Domyślnie

    Jesli mozna, to taki ma byc nasz

  19. #19

    Domyślnie

    Właśnie nie wiem jakie barierki zrobić i wogóle i te zdjęcia chyba wene twórczą we mnie tchnęły
    Aneta
    Buduję LMP 96 http://www.lipinscy.pl/
    kilka fotek
    GG 1496532

  20. #20

    Domyślnie Taras nad garażem

    Witam!
    Ekipa robi mi taras nad garażem.
    Taras ma następujący kształt:

    Po przeczytaniu artykułu w muratorze, atykułu zamieszczonego na stronie firmy Izohan http://www.izohan.pl/cgi-bin/index1.php3?p=systemy&id=2 i kilku innych w Internecie stwierdziłem, że jest coś nie tak:

    1. Wylewka nad stropem nie jest pochylona do zewnątrz

    a powinna być pochylona tak jak zaznaczyłem czerwoną linią.

    Z związku z czym mam pytanie czy istnieje jakiś sposób na zdarcie tej zewnętrznej części żeby uzyskać spad?

    2. Jak ocieplić ten garaż jeżeli strop tarasu nie został obniżony w stosunku do stropu domu, a otwory na drzwi balkonowe już są i nadproży nie da rady specjalnie podnieść?

    3. Domyślam się że przy powierzchni mojego tarasu powinna być dylatacja pomiędzy ścianą domu a jastrychem oraz w 2 miejscach prostopadle do ściany zentrzej domu. Na jaką głębokość powinni mi naciąć jastrych?

    Pozdrawiam
    Olekstar

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony