PDA

Zobacz pełną wersję : Dworek by Sajdak - spełniamy nasze marzenia! - KOMENTARZE



Strony : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

dankaf
24-09-2009, 07:51
ale piękna kuchnia :D

zuz@nka
24-09-2009, 08:25
Ale cudo, Zuza aż z wrażenia w dzienniku się od razu wpisała, ale wcale się nie dziwię :lol:

A wiecie co najgorsze, że za miesiąc, dwa... no góra pół roku - nie będziesz dostrzegać w pełni piękna tych mebli - bo do dobrego człowiek szybko się przyzwyczaja 8) i tylko my tęsknie wzychając będziemy Ci uzmysławiać jakie cudo masz w domu.

Odebrało mi resztki mowy i nawet wysłowić wrażenia nie potrafię :oops:


gratuluję

ale juz się wykasowała :oops: :oops:
ale obraz kuchni mam cały czas przed oczami :wink: :wink: śliczna - uwielbiam takie kuchnie :D :D bo są ponadczasowe nie to co nowoczesne :roll: :roll:

też będę mieć klasykę ale ciemną dla odmiany :wink: :wink:

Kasiorek
24-09-2009, 08:46
Kuchnia to serce domu, to będzie piekne serce :D
U mnie montaż dopiero za jakieś 2-3 tygodnie i zazdroszę Ci już emocji związanych z jej montażem. Bo jak już są meble kuchenne to już jakoś domowo sie robi a nie tylko puste ściany i wszechobecny pył

jessi
24-09-2009, 09:13
witam ,kuchnia przesliczna !!!! :o :lol: :lol: :lol: jak juz bedzie gotowa to wstawiaj zdjecia całości :wink: :D

Flawia
24-09-2009, 09:49
kuchnia piękna, ciekawa ta obudowa wysoko z halogenami (nad lodówką?) i uchwyty izestawienie kolorów i przeszklenia.
Ale martwi mnie konflikt szafek w narozach, u mnie w domu jest taki notorycznie i postaram sie uniknąć go w mojej kuchni: mianowicie u was, jakwysuniesz cargo to nie otworzysz szafki tuzprzy niej, prostopadłej. U nas taksamo przy ostatniej szafce z szufladami zaczyna sie lodówka prostopadke i juz jest poobijana szufladą. Bo człowiek juz tak jest skonstruowany żewidząc w danym kącie kuchni kogoś - przypomina musię że on cos też z tamtego kata potrzebuje. Jeśli ktos otwiera lodówke to ja akurat wtedy prędko muszę cos z szuflady i odwrotnie... Wniosek na razie z tego mamtaki, że tam u was w narożniku, zamiast jednej z zakrytych szafek powinna być odkryta półka, niekoniecznie bardzo szeroka.... Wtedy być moze byłby utrudniony dostęp do narożnika, ale możliwe że tą kłopotliwą przestrzeń zrobiłabym dostępną z innego pomieszczenia, tam byłaby szafka we wnęce muru, zawsze jest do wyboru wnętrze po lewej lub na wprost :-)

Dorfi
24-09-2009, 13:43
Zobaczyłam zdjęcia i mnie zamurowało. Ona jest PIĘKNA. Cudna, rewelacyjna i och i ach.
Jest z jakiejś firmy czy robiona przez stolarza?

dardurdka
24-09-2009, 13:45
to firma, która robi meble dla fabryki wnętrz - AKAN :wink:

Dorfi
24-09-2009, 13:46
Dzięki Dardurdko.
A można wiedzieć ile za to cudo policzyli? :D

Amtla
24-09-2009, 21:14
Zawsze o takiej marzyłam...

...ale nie będę takiej miała :-?

PIĘKNA jest :D :D :D BEAUTI ful :D

Beauty
24-09-2009, 21:58
Dziewczyny ,naprawdę bardzo ,ale to bardzo WAM dziękuję.Ciesze się ogromnie bardzo ze jesteście i wspieracie mnie w moich budowlanych poczynaniach. :wink: Jestem dzisiaj bardzo szczęśliwa z powodu kuchni .Wyobraźcie sobie ,ze się nawet z tego wszystkiego poryczałam.Stara ,głupia ,baba.w rzeczywistości meble wyglądają jeszcze ładniej , M zrobił jakieś nieszczęśliwe zdjęcia :Nawet nie widać okapu. :cry: .muszę koncZz,bo cos sie literki porabalz w kompie u sYna i pisanie Zajmuje mi Zybt wiele cZAsu .Co jest u licha :lol: :lol: :lol:

dziobak2002
25-09-2009, 04:08
Piekna kuchnia, ciepło i przytulnie za sprawą drewnianego blatu. Gratuluje!!!!
Teraz mozna sie juz wprosic na obiecaną kawę.

dardurdka
25-09-2009, 08:11
Beatko, pędzę zobaczyć nowe zdjęcia!!! A co do małżowych zdjęć to oni chyba mają specyficzny dar robienia właśnie takich :-? mój ma to samo :lol:

Beauty
25-09-2009, 15:58
to firma, która robi meble dla fabryki wnętrz - AKAN :wink:

Zamieszczę małe sprostowanie.Oni już nie współpracują z Fabryką Wnętrz.Jest to samodzielna ,godna polecenia firma.Na pewno jest to Numer JEDEN na mojej liście wykonawców.Jeszcze raz _PANOWIE BARDZO WAM DZIĘKUJĘ!! :D :D

Gosiek33
27-09-2009, 09:34
dziś siadłam do kompa i oniemiałam :o :lol: :lol: :lol: :lol:

monia i marek
27-09-2009, 09:45
Beatko - pięknie prezentuje się Twoja kuchenka :wink: Widać, że dopracowana w każdym szczególe :D

Beauty
27-09-2009, 19:19
Cześć wszystkim! Wróciłam z weselicha i nie czuje nóg.Wytańcowałam się za wszystkie czasy a tu za tydzień następne.Nie narzekam ,bo lepsze wesela od pogrzebów :lol:

A wracając do kuchni ,to troszkę już mi emocje opadły i zbieram myśli ,co dalej?Za tydzień przyjeżdża glazurnik ,więc koniecznie musimy kupić płytki do garażu i kabinę prysznicową.Zastanowić się tez muszę,jakie płytki będą pod okapem .

dardurdka
27-09-2009, 19:21
No Kobitko to dałaś czadu!!! Ale co jednodniowe było??? W naszych stronach to przeważnie 3-dni aż do znoju :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Marzę o większej ilości zdjęć kuchni, bo nie mogę się napatrzeć i już zresztą chora jestem, że to wszystko tyle kosztuje :evil: Musiałabym bank obrobić! Dla relaksu pojechałam sobie dzisiaj poogądać starocie i nawet kilka znalazłam, szkoda że nic dla siebie :cry: Ale dla Moni upragniony żyrandol wydybałam :D :wink:

Arctica
27-09-2009, 19:24
Powiem i ja... PIĘKNA. Co to za szybki? Bardzo, bardzo mi się podobają :roll:

Beauty
27-09-2009, 19:27
No Kobitko to dałaś czadu!!! Ale co jednodniowe było??? W naszych stronach to przeważnie 3-dni aż do znoju :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Przypuszczam ,ze ono jeszcze trwa.Ale ja muszę jutro do pracy , nie chciałam tez ,aby syn opuścił szkołę .Tym bardziej ,że to następne mamy jeszcze dalej (550)I wtedy to już musimy zrobić sobie wolne.

dardurdka
27-09-2009, 19:29
szkoda... bo jak się bawić to się bawić :lol: :lol: :lol: :lol:
ale praca też potrzebna, zwłaszcza przy takich wydatkach :roll:
To co, dasz się namówić na więcej zdjęć???

Beauty
27-09-2009, 19:30
Powiem i ja... PIĘKNA. Co to za szybki? Bardzo, bardzo mi się podobają :roll:

To jest szkło fazowane .Takie samo będę miała w drzwiach miedzy salonem i holem. Faza musi być przynajmniej 4cm ,żeby to miało jakiś wygląd.

Beauty
27-09-2009, 19:34
szkoda... bo jak się bawić to się bawić :lol: :lol: :lol: :lol:
ale praca też potrzebna, zwłaszcza przy takich wydatkach :roll:
To co, dasz się namówić na więcej zdjęć???

Jutro natrzaskam .Popędzę na budowę rano podelektować się , to przybliżę Wam detaliki ździebko. :lol:

dardurdka
27-09-2009, 19:37
ufff, jaka ulga, to i ja się podelektuję :wink:

Beauty
27-09-2009, 19:40
Oczywiście zapraszam chętnych na kawę( i nie tylko) do mojej kuchni.

dardurdka
27-09-2009, 19:41
ja deklaruję swoją obecność :wink: może nawet lekko natrętną obecność :-?

Beauty
27-09-2009, 19:45
Jaką natrętną -_Iwonko !! :o :o Jesteś mile widzianym gościem i nie tylko wirtualnym .Jeżeli masz tylko chęć wybrać się do Wielkopolski to po prostu przyjeżdżaj :D :D

dardurdka
27-09-2009, 19:53
no coś Ty, aż tak impulsywna nie jestem :lol: ale miło coś takiego przeczytać :D Ciekawe kiedy ja będę mogła zaprosić Was do moich włości :roll: Ale oczywiście ZAPRASZAM :wink: (bo sama to może kiedyś...)

Beauty
27-09-2009, 19:59
W końcu to nie jest tak daleko!! Widzisz, ja potrafiłam w weekend obrócić w ta i z powrotem , zaliczając wesele i poprawiny i jeszcze mam siłę na stukanie w klawiaturę :lol: :lol: A Ciebie ,Iwonko,bliżej jakiego miasta mam lokalizować -Lublina ,czy Rzeszowa?

dardurdka
27-09-2009, 20:02
Lublina Skarbie, jakieś 25km :wink: w stronę Rzeszowa :lol:

Beauty
27-09-2009, 20:13
Pomacham Ci w takim razie ,jak będę jechać do Sanoka. :wink:

dardurdka
27-09-2009, 20:13
SUPER!!! DAJ ZNAĆ KIEDY, A RACZEJ O KTÓREJ?!? :lol:

Beauty
27-09-2009, 20:15
A już w piątek :lol: :lol: :lol:

Dorfi
27-09-2009, 20:17
Szczęściara. Jak ja bym sobie na jakimś weselichu potuptała. A tu nic nikt nie planuje :(
Chyba zostaje mi tańczenie z synkiem przy muzyce z magnetofonu :lol:

Bawcie się dobrze :D


Podasz mi na PW namiary na firmę od mebli i kwotę?

dardurdka
27-09-2009, 20:19
No proszę! To stanę z emblematem: Niedrzwica wita Beatkę i od razu mnie zobaczysz :wink:

Beauty
27-09-2009, 20:20
U mnie ,jak nie było ,to nie było ,a teraz jak się wysypały to cholera tydzień w tydzień..Finansowo -nie nadążam :wink:

dardurdka
27-09-2009, 20:26
A ja sobie już 4 odpuściłam, właśnie z finansowych powodów :roll:
(wiem, wiem jak to brzmi :roll: cholerka, mnie też bierze skąpstwo :lol: )

zuz@nka
29-09-2009, 16:49
Bryyyyyyyyyy mówie i zmykam bo cos mi net albo komp nawala i nawet dobrze pobuszuwać nie mogę

co do wesel... no cóz, zazdroszczę tym co mogą się wykręcić bo u mnie wsród rodziny a tym bardziej znajomych to nie przechodzi - ale do przyszłego roku mam spokój :D :D

Grot_1
29-09-2009, 18:33
Witam, trafiłam do Ciebie przeglądając tematy dworkowe i jestem zachwycona otoczeniem, domem, a kuchnią szczególnie. Mozesz dać namiar na tych stolarzy - artystów? Może warto byloby ich wpisać na białą listę solidnych wykonawców
http://forum.muratordom.pl/biala-lista-solidnych-wielkopolska,t27801-660.htm
I jeszcze pytanie czy to jest wszystko drewno i ile taka kuchnia (bez sprzętów) kosztuje? Odp na priv

jasabar
30-09-2009, 08:49
Ależ masz zachwycjącą kuchnię :o . Nie myślałam, że ktoś robi takie arcydzieła. Gratulacje !

dankaf
30-09-2009, 15:43
Beatko, ciesze się razem z Tobą :wink: ...........kuchnia cudowna

Beauty
02-10-2009, 08:02
Witam ,Wszystkich Nowych Zaglądających :D :D Ciesze się bardzo ,że mnie odwiedzacie ,dzięki za pochwały ,ale piszcie też ,co Wam się nie podoba :lol: Grocie odp.poszła na priv.

kala67
02-10-2009, 13:42
chyba żartujesz?????? :o :o
U ciebie to nie jest możliwe, bo WSZYSTKO mi się podoba!!!!!!!!!!:lol:

dardurdka
02-10-2009, 14:49
chyba żartujesz?????? :o :o
U ciebie to nie jest możliwe, bo WSZYSTKO mi się podoba!!!!!!!!!!:lol:

No nie? ja nie wiem o jaką krytykę jej chodzi :roll: Wszystko jest idealnie, a jak dojdą drzwi to wszystko będzie stanowić piękną całość :wink:

Grot_1
02-10-2009, 16:18
Grocie odp.poszła na priv. dzieki , dostałam

glowac
03-10-2009, 06:28
Nie zaglądałam tu całe wieki :oops:
Wczoraj mąż mnie zawołał, żebym zobaczyła Vivesa :P
Wspaniałe wnętrza - jak tylko dzieci dadzą mi chwilkę spokoju - zajrze ponownie - z ogromna przyjemnością :)

coffee82
03-10-2009, 16:50
Beauty - twoja kuchnia poprostu powaliła mnie na podłogę!!!! :P :P :P :P Jest piękna, ponadczasowa. W takiej kuchni słowo daję moglabym całe dni spędzać!!! Na swoją kuchnię nie narzekam, ale twoja jest faktycznie dopracowana, w meblach dopieszczony jest każdy szczegól. Pięknie, pięknie i jeszcze raz pięknie. Juz mnie dawno nic tak bardzo nie zachwyciło. Będę śledzic dalsze urządzanie i dopieszczanie kuchni. GRATULUJE :P

Amtla
03-10-2009, 17:08
Beauty,

Czy u Ciebie w kuchni będzie mikrofalówka ? Jeśli tak, to w którym miejscu?

Druga seria zdjęć powaliła mnie na maksa....tam wszystko będzie lepiej smakować :roll:

pozdro

zuz@nka
05-10-2009, 09:33
witam się po weekendzie spedzonym na parapetówce u Małgos2

miłego tygodnia i podobno idzie ciepło :D :D

Beauty
05-10-2009, 18:40
Cześć dziewczyny !właśnie wróciłam wybawiona na maxa z wesela!Wszystko mnie boli,nie mówiąc o nogach .których nie czuję :lol: :lol: Szalałam na całego ,a wzięcie miałam nawet u kobiet :lol: :lol: :o :o Do tańca poprosiła mnie Angielka .Taka u nich moda czy co? :o M uśmiał się do łez. :lol: :lol:

Temat budowlany na chwilę zamarł ,ale dzisiaj wysyłam zamówienie na baterie ,kibelki i umywalki.

Glowczku Ja do Ciebie zaglądam często , :oops: :oops: Dzięki Tobie mam przecież te śliczne płyteczki w kuchni ,za co Ci dziękuję :wink:

Amtlo Mikrofalówkę zaplanowałam w szafce obok lodówki.Ja ja tylko używam do podgrzewania,wiec mam nadzieje ,że nie będzie mi przeszkadzać ,że będzie w dolnym ciągu.A jeżeli będzie- to umieszczę ją w spiżarni .Na razie jest to sprawa otwarta.
Zu i Coffe jak tylko się przeprowadzę ,a mam nadzieję ,że to już niedługo nastąpi ,to zapraszam was na kawę do mojej kuchni,ale to będzie dłuuuuga kawa :lol: :lol:

kala67
05-10-2009, 20:07
a gdzie fotki z wesela??? :lol: :lol:

zuz@nka
05-10-2009, 20:29
Czeeeee Beauty :D :D

ciebie bolą nogi a mnie szczęka od śmiania się, uśmiech mi towrzyszył podczas całego weekendu który spędziłam na parapetówce w Krakowie :D :D

fajnie mimo bólu wspominać udane imprezy, wesela czy takie forumowe spotkania :wink: :wink:

a kawusia.....już się cieszę :D :D :D

Beauty
06-10-2009, 08:03
a gdzie fotki z wesela??? :lol: :lol:

Może wieczorkiem na chwile coś wkleję.

Beauty
06-10-2009, 08:11
Czeeeee Beauty :D :D

ciebie bolą nogi a mnie szczęka od śmiania się, uśmiech mi towrzyszył podczas całego weekendu który spędziłam na parapetówce w Krakowie :D :D

fajnie mimo bólu wspominać udane imprezy, wesela czy takie forumowe spotkania :wink: :wink:

a kawusia.....już się cieszę :D :D :D

Taka terapia śmiechem potrzebna mi jest dzisiaj ,bo za oknem podle i nic mi się nie chce. :cry: Fajnie ,że parapetówa się udała ,nie ma to jak jak pogaduchy z przemiłymi ludkami :wink:

dardurdka
06-10-2009, 08:33
No Kochana! Super, że się wybawiłaś! To teraz masz już świeże spojrzenie na wszystko i znowu coś pięknego pokażesz w dzienniczku :D Zresztą lecę zobaczyć co przybyło :P
(a ja właśnie załapałam się na staż - a twierdzili że nie ma miejsc i po Nowym Roku dopiero :roll: :lol: )

Beauty
06-10-2009, 08:41
Na razie nie ma nic :cry: :cry: Teraz jestem na etapie dopasowywania armatury.jak podoba mi sie bateria do umywalki ,to do wanny nie .Chyba nie będę sie sugerować seriami ,tylko wybiorę to ,co mi się podoba.A umywalki ,bidet i kibelek juz wybralam dawno ,tylko chce zamówić wszystko w jednym transporcie.Gratuluje stażu,kiedy zaczynasz?

dardurdka
06-10-2009, 08:53
zaczynam ok. 20 października, mają skompletować wszystkie dokumenty :roll:
A jeśli chodzi o baterie to ja mam tak samo i chyba też dobrałabym tylko kolorem i stylem, bo w tych seriach to nie raz jakby z kosmosu się biorą niektóre kraniki i nie pasują do reszty :-?

dardurdka
07-10-2009, 15:19
Ja bym dodała jakiś delikatny motyw, może niebieski albo zieleń pasująca do aksamitnej szuflady. W każdym razie dorzuciłabym coś żeby nie było tak jasno i mdło mimo że okna i blaty pięknie kontrastują :wink: Choć te nieregularne jakby połupane kwadraciki z majoliki strasznie mi się spodobały - jeśli mam wybierać to stawiam właśnie na nie!!!
Kilka inspiracji:
http://widget.slide.com/rdr/1/1/3/W/31000000124bb7d7/1/160/8NJQ4rqHzj_rd-ZISkTJvSjD0W-D9k9y.jpg (http://www.slide.com/s/KnVx1GgU0D9tgdwlJTHhgZHege0g9dXj?referrer=hlnk)
http://widget.slide.com/rdr/1/1/3/W/31000000124bc34f/1/251/Urf5QjPu0j9DLEqUiPBcQ6jvjZiy_0oQ.jpg (http://www.slide.com/s/tJ2mZpl56z-a7snadN26OfhVvrM3wtdI?referrer=hlnk)
http://widget.slide.com/rdr/1/1/3/W/31000000124bc64c/1/169/kNcvewWjsD_3LwT9DO4iFp3ohJFzjVy7.jpg (http://www.slide.com/s/moyVRY9t7T8DY3efFQdVt2OrcxsATge2?referrer=hlnk)

Zresztą jakbyś nie zdecydowała to i tak będzie ok bo nic nie przyćmi uroku tej kuchni :wink:

Kasiorek
07-10-2009, 15:51
A propo płytek do kuchni, u mnie już w kartonikach czekają cegielki od Zienia :D białe :D

Michasia
07-10-2009, 16:15
Beauty.... Przepiękna kuchnia!!! Jak z bajki.

Beauty
07-10-2009, 22:26
Iwonko zastanawiam się nad kilkoma wersjami .Podoba mi się też ten pierwszy wariant z wstawką angielską ,ale może jednak byłoby już za dużo elementów ozdobnych? Kupiłam pojedyncze płytki i jutro będę przymierzać .Zień bardzo mi się podoba ,ale chyba jest trochę "za biały'.Wcześniej widziałam tez cegiełki Ceramiche grazia ,ale ecru.,co by mi bardziej pasowały. Niestety trzeba na nie długo czekać .Tym bardziej ,ze nie będę potrzebowała ich zbyt wiele..Nie ukrywam ,ze pojawiła się też myśl wkomponowania mojej boazerii łazienkowej ,której mi troszkę zostało,ale z kolei nie wiem czy będzie jej wystarczająco dużo .Muszę na spokojnie to sobie wszystko przemyśleć .Dodatkowym elementem ozdobnym będzie dekoracja okien .Ale o to mnie nawet nie pytaj ,bo jest to jeszcze sprawa bardzo odległa. :D

Kasiorku. A Ty swoje meble kuchenne będziesz mieć białe?

MichasiaDzięki za odwiedzinki :D :D

monia i marek
08-10-2009, 06:15
Beatko, ja radziłabym Ci płytki ecru gładkie w kolorze mebli, bo w przeciwnym razie może być zbyt ozdobnie - podłoga z wzorem, meble b.dekoracyjne, zapewne będą jeszcze jakieś inne detale dekorujące kuchnię i może być przesyt. Dałabym takie, które wkomponują się w meble. Na pewno nie dawałabym boazerii z łazienki 8)

dardurdka
08-10-2009, 07:23
Ja jeszcze pomyślałam, że może jakiś kawałek kamienia, taki w całości, jakiś ecru??? Dobrze by było myć...

Beauty
08-10-2009, 21:29
Beatko, ja radziłabym Ci płytki ecru gładkie w kolorze mebli, bo w przeciwnym razie może być zbyt ozdobnie -)

Właśnie tak zrobiłam :lol: :lol:

Iwuś
09-10-2009, 10:17
http://img17.imageshack.us/img17/3827/114lj.jpg
http://img148.imageshack.us/img148/4923/108va.jpg
http://img40.imageshack.us/img40/350/109az.jpg
http://img200.imageshack.us/img200/9508/110se.jpg
http://img200.imageshack.us/img200/7139/111yo.jpg
http://img39.imageshack.us/img39/7673/112mn.jpg
http://img4.imageshack.us/img4/5480/113mz.jpg
http://img5.imageshack.us/img5/1998/114etr.jpg

Ale masz KUCHNIĘ :o :o ze snów... Przepiękna :o :o :o , nie ujmując absolutnie nic innym forumowiczom,( już o swojej pospolitości nie wspomnę :oops: ) to Twoja kuchnia jest na szczycie rankingu! Cudnnnaaaa !!!!

zuz@nka
09-10-2009, 15:30
Iwuś, ale zrobiłaś albumik z kuchni Beauty :wink: - miluteńko popatrzeć kooooooooooooooooooooooooooooooooooolejny raz :wink:

a tak w ogóle to miłego weekendu :D

coffee82
10-10-2009, 09:01
Beauty dzięki za zaproszenie na kawkę :P Dzisiaj znowu musiałam wpaść i sie na kuchnię napatrzeć :oops: :P

Beauty
10-10-2009, 09:42
Ale masz KUCHNIĘ :o :o ze snów... Przepiękna :o :o :o , nie ujmując absolutnie nic innym forumowiczom,( już o swojej pospolitości nie wspomnę :oops: ) to Twoja kuchnia jest na szczycie rankingu! Cudnnnaaaa !!!!
:lol: :lol: Czy to naprawdę jest moja kuchnia ?Nie wierzę. :lol: :lol: :lol:

Dzięki Iwuś za te pochwały ,mile połaskotałaś moja próżność :lol: Ale faktem jest ,że ilekroć jadę na budowę ,to mnie mąż z kuchni siłą prawie wyciąga .Ciągle otwieram szufladki ,przyglądam się i bardzo chciałabym już mieszkać i pichcić obiadki. A tu jeszcze tyle przed nami. :o

Beauty
10-10-2009, 10:07
http://aha44.pl/images/humor_obrazkowy/image00493.jpg


Dziewczyny życzę miłego dnia ,zaproszenie jest cały czas aktualne :lol: :lol: :lol: Pozycja dowolna :lol: :lol:

monia i marek
11-10-2009, 10:54
co słychać na budowie, Beatko?

Beauty
11-10-2009, 11:17
Moniu ,jak na razie Nudyyyy.Aktualnie czekamy na stolarkę wewnętrzną,póki co będą drzwi .Zobaczę jak to wszystko wyjdzie i czy w holu nie będzie zbyt dużo drewna.Od tego jest uzależniony wybór barierki na antresoli i przy schodach.Powymyślałam jeszcze jakieś listwy,przykrywające strop i listwy wzdłuż schodów ,wiec muszę to wszystko najpierw zobaczyć w realu. We środę przychodzi pan od gipsowania.Jednak będziemy wszystko zaciągać goldbandem ,aby nie powtórzyła się sytuacja "kuchenna'.Jutro ma dojechać kolejna partia parapetów zew. (w to akurat nie wierze ,bo facet okazał się być bardzo niesłowny) i mamy ustalić kształt blatu marmurowego przy wannie.w domu jest przyjemnie i ciepło ,pompa grzeje,wiec bardzo chciałabym już zamieszkać .Zmęczyła mnie już ta budowa i kolejne dylematy . Tak naprawdę to chcę zaliczać szybko kolejne etapy i wreszcie spokojnie zacząć żyć nie martwiąc sie ,czy fachowiec przyjdzie ,czy nie. :wink:

monia i marek
11-10-2009, 11:23
Ciekawa jestem jak Wam się sprawdzi pompa ciepła w czasie mrozów. Jaki był koszt pompy z całym oprzyrządowaniem i robocizną? Co to za listwy stropowe, o których piszesz?

Beauty
11-10-2009, 11:34
chodzi o strop przy antresoli ,będzie cały przykryty drewnem (tak ,aby nie było widać muru).Wiad . dot.pompy wysyłam na priv.

monia i marek
11-10-2009, 11:39
Na pewno będzie ładnie :D dużo drewna to żadna przeszkoda - wręcz przeciwnie - zyskasz wrażenie ciepła i przytulności. Ja osobiście uwielbiam drewno w wykończeniach domu. Nawet w obecnym domu mam sporo drewna, łącznie z dechami na podłogach w całym mieszkaniu opróćz łazienki :D Najchętniej zabrałabym te deski ze sobą do nowego domu :lol:

Arctica
11-10-2009, 16:49
Kuchnia - jest ... i to JAKA!!!! :roll:
Ciepło - jest

nic by mnie nie powstrzymało przed zamieszkaniem ...

dardurdka
11-10-2009, 16:55
mnie też :oops: :lol:

Beauty
11-10-2009, 21:56
Zobaczymy jak nam zaliczanie kolejnych etapów pójdzie .Chciałabym mieć Przynajmniej wszystkie ściany pomalowane i kibelek,coby nie wychodzić za potrzebą na dwór. Wszystko się ze sobą jednak wiąże.Musze mieć drzwi wew,żeby sprawdzić którą umywalkę zamówić ,mniejszą czy większą .Wtedy zamówię cała ceramikę jednocześnie ,żeby odeszły koszty przesyłek. :wink: Myślę ,że całkiem realny termin ,z którym wiąże przeprowadzkę to Wielkanoc 2010. :wink:

Arctica
12-10-2009, 07:11
Ty to lubisz dopinać :roll: , i to na ostatni guzik :roll: . Ja bym tak długo nie wytrzymała :-? , u mnie kuchnia jest to i dom jest :wink: .

Beauty
12-10-2009, 07:48
:lol: Do tego dopinania to bardziej nadaje się Moj M.ja to bardziej z tych raptusowatych . To ,że sie na siłę nie wprowadzamy to wynika z mojego wygodnictwa.Parcia ,aż takiego nie mam ,bo obecny dom jednocześnie jest naszym miejscem pracy ,a i syn na przystanek do szkoły ma niedaleko .Mieszkamy w tzw.Centrum.Po przeprowadzce ,będę musiała pozmieniać sobie godziny pracy,bo już nie wyskoczę sobie ,by jakieś żarełko przygotować w międzyczasie.

Arctica
12-10-2009, 07:51
No tak, yawsye cođ ya cođ. Chzba cođ mi sie w klawiaturye pomiesyalo, musye sie yresetowac, pryeprasyam.

kala67
12-10-2009, 07:56
Witam z rana dziewczynki!!
poniedziałkowo z kawusią :lol:

Beauty
12-10-2009, 08:07
Też się witam w ten beznadziejnie pogodowo ,poniedziałek i spadam do pracy :cry:

jessi
12-10-2009, 08:09
witaam Beauty ,ja tak samo jak dziewczyny pisały ,tez bym tyle czasu niewytrzymała ,i z pewnościa bym się wprowadziła hihihhi :wink: :lol: ,bo ważne by było ze już na swoim ,w domku marzen , :wink: :D :D

dardurdka
12-10-2009, 10:47
Beatka ma już za sobą nie jedną taką przeprowadzkę, więc nie jest to już takie wielkie przeżycie, choć pewnie za każdym razem inne, bo marzenia się zmieniają :D Wcale się nie dziwię, że ten ostatni chce żeby był na 100% wymarzony i ja bym też tak zrobiła, żeby się wprowadzić i rozkoszować spokojem, a jak coś niedokończone to wiadomo że o spokój trudno :-? :lol: a przecież to nic nie przeszkadza siedzieć sobie np. w nowej kuchni godzinami i pić sobie kawkę :lol: Do tego nie trzeba się od razu przeprowadzać :wink:

Beauty
12-10-2009, 10:51
:lol: Iwonko ,tak właśnie jest ,jak piszesz.Tym bardziej ,że w moim wieku do zmian trzeba się stopniowo przyzwyczajać i dozować emocje :lol: :lol: :lol:

Dorfi
12-10-2009, 11:53
Mnie się tak spieszyło do przeprowadzki a teraz to sama nie wiem czy chciałabym znowu mieszkać na kartonach :wink:
Jeśli macie możliwość do wprowadzenia się "na gotowo" to chyba warto poczekać.

Arctica
12-10-2009, 12:14
A ja tam bym chciała, i jeszcze raz...i jeszcze :lol:

A z tym wiekiem to Beatko nie przesadzaj, to że wszystkie psy z twojego rocznika..... nie znaczy że od razu stara jesteś :wink: :lol: . Każdy ma tyle na ile się czuje, bo wyglądasz na 18 :roll: .

Beauty
12-10-2009, 12:17
Nic nas nie goni ,mieszkać mamy gdzie .A kartony właśnie mnie najbardziej przerażają ,i chciałabym tego choć w małym stopniu uniknąć .

Beauty
12-10-2009, 12:21
A ja tam bym chciała, i jeszcze raz...i jeszcze :lol:

A z tym wiekiem to Beatko nie przesadzaj, to że wszystkie psy z twojego rocznika..... nie znaczy że od razu stara jesteś :wink: :lol: . Każdy ma tyle na ile się czuje, bo wyglądasz na 18 :roll: .

Arctica ,ty to potrafisz człowieka podrajcować .A z tym samopoczuciem ,to masz racje .Sama się nie raz sobie dziwie ,skąd mi się biorą takie głupawe ,szczeniackie ,pomysły? :lol: :lol:

Arctica
12-10-2009, 12:36
Budowa odmładza przecież, ....trzeci raz próbuję :wink:

Beauty
12-10-2009, 12:41
nie mów mi jeszcze ,ze co nowy dom ,to nowe dziecko :lol: :lol: :lol:

Arctica
12-10-2009, 12:45
eeee, mam jedno...

Beauty
12-10-2009, 12:49
a może jednak?? :wink:

Beauty
12-10-2009, 12:52
I tak w miłym towarzystwie,ugotowałam se obiad .A teraz idę zarabiać .I tak do wieczorka.Pa :wink:

Sloneczko
12-10-2009, 13:08
Mam ostatnio szczęście trafiać na arcyciekawe Dzienniki :)
Beauty, widzisz która godzina?
Obiad nie zrobiony, kawa mi wystygła, czytam, czytam i choć ja bardziej z tych sielsko-wiejskich klimatów, nie przerwałam czytania, tak się zachwyciłam :oops:

Gratuluję Ci uroczego projektu i pięknych, stylowych i eleganckich wnętrz! :)

papuch
12-10-2009, 13:41
beauty! to najpiękniejsza kuchnia jaką widziałam! Nic więcej nie powiem...bo siedzę zatkana przez dyszawkę zazdrości ;-))) pozytywnej ma się rozumieć. Czytam twój dziennik juz od jakiegoś czasu i ciekawe co będę robić jak skońćzysz budowę?
pozdrowionka
pap

Arctica
12-10-2009, 17:54
Byłam jeszcze raz w Twojej kuchni, przysiadłam w progu i podziwiałam :roll: .
Jeżeli możesz podaj cenę na priv, ewentualnie namiary... Dzięki :P

zuz@nka
12-10-2009, 18:48
bozesz a tu juz o przeprowadzce mowa :o :o :o

ja do tej pory przeprowadzałąm sie tylko raz i to mając 12 lat...

ale wszystko przede mną :roll:

gosia4444
12-10-2009, 19:02
Witam , od dawna przegladam dzienniki i nigdy nie czułam koniecznosci aby skomentować , jedne wnętrza zachwycają przy lekturze innych zastanawiam się co skłoniło autora do prezentacji Twoja kuchnia zachwyciła mnie po prostu ,
piękna . Jeśli można prosić o cene na pv to bedę wdzięczna

Beauty
13-10-2009, 10:33
u hu ,huuu!Ależ mi sie zagęszczenie w komentach zrobiło! Wszystkich Nowych serdecznie witam i bardzo się cieszę ,ze do mnie kochaniutkie zaglądnęłyście.

Sloneczko,żebyś Ty wiedziała ,ile obiadów nie zostało ugotowanych i ile kaw nie wypitych przez to uzależnienie od forum ,to od razu było by ci lepiej.Zaglądam ,na ile mi czas pozwala ,ale przez to wiele domowych obowiązków spychane jest na dalszy plan.Bardzo mi milo ,ze Ci sie moje poczynania ,a raczej efekty budowlane podobają i zapraszam.

gosia4444Również mi bardzo milo ,tym bardziej ,ze zauważyłam ,że jest to drugi Twój post i to u mnie :D :D Oczywiście ,wiadomość wyślę
Zu Ty ,to jak zwykle wpadasz jak po ogień. :D Ciesz się kobitko,że miałaś mało przeprowadzek do tej pory .Ja już mam za sobą trzy (nie licząc akademika) i uwierz mi ,ze jest to to coś ,o czym chciało by się zapomnieć :lol:

Papuszkukochany ,od zadyszki można szybko przejść w migotanie przedsionków :lol: :lol: Czego ci nie życzę ,tym bardziej ,że jesteś dopiero w preludium budowlanym i duuuużo ci sił jeszcze potrzeba ,aby przez to wszystko przebrnąć.Ale co ja gadam -budowa jest piękna i taka....budująca :lol: :lol: później wpadnę do Ciebie ,bo teraz mam "przerywnik " w pracy

Arctico ,już Cie widzę na progu :lol: :lol: nie myśl ,że ja niegościnna jestem ,skoro nie mam stołu i krzeseł;.Wprost przeciwnie . :D Wiad. wyślę tylko ździebko później

Arctica
13-10-2009, 15:25
Łał.. kobieto, onie tak ostro!!!! :lol: . Nie wiedziałam, że potrafisz tak po bandzie :wink: . Cóż poradzić, budowa wyrabia widać we wszystkie strony :wink: . Dobrze będzie, zobaczysz :lol: .

Beauty
13-10-2009, 17:44
Tak mnie ten dziad wnerwia ,ze budzi się we mnie tygrysica :D Pięć razy dzisiaj do niego dzwoniłam i słyszę tylko sekretarkę.Chyba se w końcu sama potnę te parapety. :D

Amtla
13-10-2009, 18:12
A dzwoniłaś z innego numeru niż Twój :wink:

Arctica
13-10-2009, 19:34
A dzwoniłaś z innego numeru niż Twój :wink:

Ja też mam trzy zapasowe. Dwa podobne, ale przy trzecim zawsze się nabierają :wink: :roll: :lol:

Beauty
13-10-2009, 19:46
Dziewczyny ,o tym, nie pomyślałam , a niby po studiach jestem :lol: :lol: Jutro próbuje z Mężowego :wink:

zuz@nka
13-10-2009, 19:49
Dziewczyny ,o tym, nie pomyślałam , a niby po studiach jestem :lol: :lol: Jutro próbuje z Mężowego :wink:

a po co z mężowego :roll: można sobie ukryć swój numer :wink:

a jak nie to starter dziś kosztuje 5 zł jakby owy pan uodpornił się na męża numer :wink: :wink: :wink:

zuz@nka
14-10-2009, 18:42
GRATULUJĘ 20000 krotnego odwiedzenia Dziennika

stawiam Szampana z likierem i truskawkami :wink: bo koniecznie trzeba to opić :D :D :D

http://www.alegloria.pl/uploads/Image/welcomdrink_500.jpg

monia i marek
14-10-2009, 20:28
Beauty - gratuluję 20000 wizyt gości :D :D

Beauty
14-10-2009, 21:31
http://www.northrup.org/Photos/Beverages/low/tequila-sunrise.jpg

Właśnie wróciłam utyrana z pracy i narobiłaś mi Zu ochoty.To ,co może łyczek tequili? :wink:

Monia dzięki , :wink:

kala67
15-10-2009, 07:50
Witam!!
i ja sie z Wami z ochotą napije :wink:
to nic, że jest za wcześnie :lol: :lol:

Arctica
15-10-2009, 07:52
Przy takiej pogodzie.... To nawet nie rozgrzewka.... to lekarstwo :wink: :lol:

zuz@nka
15-10-2009, 08:09
Doberek :D :D :D

robię sobie wolne do poniedziałku bo w taką pogodę nie wychodzę z domu

nadrobię lekturę i oczywiście po raz 100000 posiedzę nad projektem :D

też tak miałyście że wertowałyście te kartki z rysunkiem iswojego projektu, myslałyście nad każdym drobiazgiem....firankami, zasłonkami, obrazami....dzbanuszkami, świecznikami.... chyba zwariowałam :roll:
choć ma powstać do dopero za kilka miesiecy :roll:

Beauty
15-10-2009, 12:52
Witam!!
i ja sie z Wami z ochotą napije :wink:
to nic, że jest za wcześnie :lol: :lol:

Jakie 'za wcześnie"? Na to to każda pora jest dobra :lol: :lol:

Beauty
15-10-2009, 12:55
Przy takiej pogodzie.... To nawet nie rozgrzewka.... to lekarstwo :wink: :lol:

Ja należę do zwierząt ciepłolubnych,więc najlepszym rozwiązaniem jest napić się "lekarstwa" i przespać te słoty.Brrrr,nienawidzę zimna :cry: :cry:

Beauty
15-10-2009, 13:04
Doberek :D :D :D

robię sobie wolne do poniedziałku bo w taką pogodę nie wychodzę z domu

nadrobię lekturę i oczywiście po raz 100000 posiedzę nad projektem :D

też tak miałyście że wertowałyście te kartki z rysunkiem iswojego projektu, myslałyście nad każdym drobiazgiem....firankami, zasłonkami, obrazami....dzbanuszkami, świecznikami.... chyba zwariowałam :roll:
choć ma powstać do dopero za kilka miesiecy :roll:


Zu ,ale masz fajnie ,że tak możesz sobie posiedzieć w domku i oddać się lekturze.Zazdraszczam. :wink: Ja tak wnikliwie projektu nie wertowałam może to byl błąd ,bo teraz "idę na żywioł'.Wszystkiego na pewno nie przewidzisz,ale problemy konstrukcyjne ,radziłabym rozgryźć zawczasu ażeby uniknąć w przyszłości rozczarowań.Np.takich ,jakie ja mam obecnie przy okazji montażu kabiny.A firanki i inne pierdółki sobie odpuść.Zanim wybudujesz to na pewno już co innego będzie Ci się podobać.

kala67
15-10-2009, 18:46
ciesze sie, że glazurnik sie zjawiłi!! i że kładzie!!! :wink: :wink:
ale dlaczego zdjęcnie ma??? :o

Beauty
15-10-2009, 18:53
Bo guła zapomniała aparatu :cry: Ale jutro będą na pewno.Chciałabym ,aby już była podłoga ,to wtedy łazienka już będzie miała wygląd.Zamontuje nam jeszcze kabinę ,która ma dojechać jutro,natomiast z zakupem umywalki wstrzymam się do zamontowania drzwi wew.Maja się otwierać do wew.łazienki i nie wiem ile miejsca zostanie mi na umywalkę .Ta górna łazienka jest bardzo malutka i nie bardzo przez to ustawna.Zmniejszyła się znacznie po ociepleniu skosów,nawet nie przypuszczałam ,ze tyle pow.zajmie ocieplenie.

coffee82
16-10-2009, 07:29
No Beauty twoja kuchnia dzisiaj oczarowała mnie znowu, matko nie chce myslec co będzie jak będzie skonczona....A jezeli chodzi o przeprowadzkę to chyba tez poczekalabym az wszystko będzie w miarę pokonczone. Wtedy radosc będzie o niebo większa. Ja musialam sie na budowę wlasciwie wprowadzic (w Krakowie, gdzie wczesniej mieszkalismy, przezylismy pozar bloku. Mieszkanie wynajmowalismy tylko, ale nie nadawalo sie potem do zamieszkania bez remontu, więc....przeprowadzka). A i tak zawsze będzie cos do zrobienia, typu przykręcic karnisz, pomierzyc firanki itd. :) :) :)

kala67
16-10-2009, 08:06
Witam z rana i oczywiście czekam na foteczki!! :lol:

Beauty
16-10-2009, 08:52
, . A i tak zawsze będzie cos do zrobienia, typu przykręcic karnisz, pomierzyc firanki itd. :) :) :)


Dzięki za odwiedzinki!przeżyłaś horror :o Palący się blok?Musiało być to straszne przeżycie.Chociaż ja kiedyś też miałam straż pożarną w mieszkaniu ,ale trochę z innego powodu.Mieszkaliśmy wtedy w bloku ,na drugim piętrze.Moja trzyletnią wówczas córcią opiekowała się teściowa. Trzepiąc poduszkę na balkonie wypuściła ja z ręki.Spojrzała na córkę ,która akurat coś tam sobie rysowała i stwierdziła ,ze niepostrzeżenie zejdzie na dól .Ledwo się drzwi za teściowa zamknęły ,córeczka hyc na taborecik i zamknęła antywłamaniowe drzwi od środka.Panika teściowej sięgnęła zenitu ,córka drzwi nie mogla otworzyć . Zawiadomiła szybko straż pożarną ,a z córka rozmawiała przez drzwi ,żeby dziecko się nie wystraszyło.Zjechały sie dwa wozy strażackie,afera na osiedlu niesamowita.Ludzi kupa .Strażak wszedł na balkon ,a córka z uśmiechem na twarzy otworzyła mu drzwi balkonowe. Radochę miała nie z tej ziemi.W tym wypadku panikowali dorośli.zanim przyjechali strażacy ,to córka odebrała jeszcze telefon napiła się soku i zrobiła siku.Luzik

:lol: :lol:

Beauty
16-10-2009, 08:54
Witam z rana i oczywiście czekam na foteczki!! :lol:

Będa raczej wieczorem .Właśnie M ,wkurzony sam pojechał na działkę ,bo stwierdził ,że FM dla mnie ważniejsze :lol:

dardurdka
16-10-2009, 08:56
Nie najważniejsze, ale ważne :evil: A Ty lepiej jedź i fotki rób bo umrę z niecierpliwości :-?
:wink:

Beauty
16-10-2009, 09:05
On ma trochę racji:oops: .Sama sie łapie na tym ,ze za dużo czasu spędzam przed kompem.Tłumacze się tym ,że szukam inspiracji,a tak naprawdę to Hulam po forum :lol: :oops:

dardurdka
16-10-2009, 09:08
Mój to już nawet nie pyta, czego szuka, a brat zawsze mówi, że szukam "klamek" :roll: Ale już niedługo mała przerwa nie zaszkodzi, chociaż dla zdrowia :lol:

Beauty
16-10-2009, 09:12
A moja córka to tylko się pyta ,czy jak się przeprowadzimy ,to skończy się już przesiadywanie przy kompie?

dardurdka
16-10-2009, 09:28
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Niech się nie łudzi, bo w końcu do mnie też będziesz musiała zaglądać :roll: I oczywiście odświeżać foty z Twojego dworu :wink:

Beauty
16-10-2009, 09:32
: A Ty lepiej jedź i fotki rób bo umrę z niecierpliwości :-?
:wink:


W tej górnej łazience to szału raczej nie będzie :lol: Jest malutka i w ogóle nie ustawna .Z wielu moich pomysłów wnętrzarskich musiałam niestety zrezygnować,bo były nierealne. Przeznaczona jest dla dzieci . Myślę ,że po zabudowie skosów szafkami ,zawieszeniu jakiegoś szałowego lustra ,nabierze smaczku.Bo narazie to jakoś tak nijak :cry:

Beauty
16-10-2009, 09:34
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Niech się nie łudzi, bo w końcu do mnie też będziesz musiała zaglądać :roll: I oczywiście odświeżać foty z Twojego dworu :wink:

To właśnie chciałam dopisać ,ale mnie uprzedziłaś .Na pewno z rozkoszą będę śledzić Twoje postępy na budowie :lol: :lol: :lol:

dankaf
16-10-2009, 10:30
Dzień dobry i to słonecznie !!!!!!!!! :D
Tak czytam Wasze posty..........będę szczęśliwa jak już się wprowadzę na dól domku :wink:

Arctica
16-10-2009, 13:49
A moja córka to tylko się pyta ,czy jak się przeprowadzimy ,to skończy się już przesiadywanie przy kompie?

Młodzieńcza naiwność :roll: :roll: :roll: :wink:

Beauty
16-10-2009, 18:20
Dzień dobry i to słonecznie !!!!!!!!! :D
Tak czytam Wasze posty..........będę szczęśliwa jak już się wprowadzę na dól domku :wink:

U nas też zagościła dzisiaj iście ZŁOTA POLSKA :wink: Miejmy nadzieje ,że po tym ataku zimy będziemy mieli jeszcze trochę wiosny i coś grzebniemy na zewnątrz domu. Danusiu ,ani się obejrzysz i będziesz mieszkała. Wykończeniówka idzie szybko ,tylko ta kasa........ :wink:

Beauty
16-10-2009, 18:24
A moja córka to tylko się pyta ,czy jak się przeprowadzimy ,to skończy się już przesiadywanie przy kompie?

Młodzieńcza naiwność :roll: :roll: :roll: :wink:

:lol: :lol: :lol: :lol: Arctico nawet nie sadziłam ,że aż tak się uzależnię.Wprawdzie nie mam czasu na zbyt długie ślęczenie ,ale łapie się na tym ,że w każdej wolnej chwili pędzę do kompa podpatrzeć ,co tam u Was?

zuz@nka
16-10-2009, 18:26
onośnie ZŁOTA a raczej jego postaci w sztabkach i jego obecnej ceny w dobie naszego kryzysu jeden kupiec z Mennicy wywiózł swój nabytek widlakiem :roll: :roll: nie wiem ile tych sztabek nabył ale dla mnie to szoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ooook :roll:

to taka Złota ciekawostka bo ja jedynie wywoźę "Złote" liście na taczce :lol: :lol: ( szkoda że Złote tylko z nazwy )

Beauty
16-10-2009, 18:34
dzisiaj w radiu słyszałam ,że u Harrods'a juz sztabki leżą na półkach i można se nabyć .Może chociaż w wózkach by pozwolili sobie powozić? :lol: :lol:

Zu, to miałaś dzisiaj pracowity dzień? tak czytałam o tych wszystkich pozwoleniach i podziwiam Cię za cierpliwość . .Mnie te wszystkie perypetie z tym związane , przyznam sie, trochę ominęły .Babka z nadzoru budowlanego mi się tym wszystkim zajęła i położyła na stół gotowe PNB

dankaf
16-10-2009, 19:01
U nas też zagościła dzisiaj iście ZŁOTA POLSKA :wink:
bo wielkopolska fajna jest! :wink:



Wykończeniówka idzie szybko ,tylko ta kasa........ :wink:
właśnie :wink:

zuz@nka
16-10-2009, 19:12
dzisiaj w radiu słyszałam ,że u Harrods'a juz sztabki leżą na półkach i można se nabyć .Może chociaż w wózkach by pozwolili sobie powozić? :lol: :lol:

Zu, to miałaś dzisiaj pracowity dzień? tak czytałam o tych wszystkich pozwoleniach i podziwiam Cię za cierpliwość . .Mnie te wszystkie perypetie z tym związane , przyznam sie, trochę ominęły .Babka z nadzoru budowlanego mi się tym wszystkim zajęła i położyła na stół gotowe PNB

ahhhhhhhhhhh ci urzędnicy :roll: :roll: ale wiesz z jedenej strony poprzez to wydeptywanie urzędowych ścieżek poznałam nowych ludzi i oczywiście zdobyłam nowe doświadczenia, o nowych emocjach nie wspomnę :evil:
ale pozytywne też były :wink: zwłaszcza w Elektrowni :D :D o boskim Romanie z gazwoni nie wspomnę ( tak siebie gościu nazywa 8) )

AskaK
17-10-2009, 22:38
Cześć Piękna :D ,
ale masz zarąbistą kuchnię!!! :D Widziałaś może moje inspiracje, widziałaś..? I co..? I dokładnie takie cuś jak u Ciebie mi się marzyło!!! :D Cudna, cudna! Nie tylko mebelki piękne, ale też cały układ jest super, z tymi dwoma oknami i centralnym okapem między nimi. Jak z katalogu najlepszych aranżacji! :D

No i w ogóle "nieźle" to u Was wygląda. :lol: :wink:

Bardzo chętnie bym pożyczyła tego glazurnika, który w 4 dni położył 90mkw gresu. :D

Będę wpadać i podglądać!
Pozdrawiam! :D

Beauty
18-10-2009, 11:28
Dzięki Asiu za odwiedziny i oczywiście za pochwały .Robię ,co mogę ,ażeby choć w części zrealizować swoje marzenia.Ta kuchnia "chodziła 'za mną już od wielu lat i żadna inna nie wchodziła w grę . Podglądałam Twoje inspiracje i mamy bardzo zbliżone gusta ,wiec tym bardziej jestem ciekawa jak ostatecznie będzie wyglądało wnętrze ,które stworzysz. :wink:

Jeżeli chodzi o ekipy to jak do tej pory jakoś nam się udawało spotkać porządnych i odpowiedzialnych ludzi , którzy wywiązywali się ze swoich obowiązków dość sumiennie .Ostatnio ,mam tylko kłopoty z kamieniarzem ,który ma nam dokończyć parapety zew. i cały czas ściemnia ,że "przyjdzie we wtorek".Już przeszło kilka ,a może nawet kilkanaście wtorków i nic.Doszło do tego ,że przestał odbierać telefony ode mnie .Za poradą dziewczyn użyłam fortelu i zdzwoniłam z innego ,a on na pytanie "dlaczego nie odbiera tel" odpowiedział ,że 'on w ogóle nie odbiera ".Na to ja "ale ja przecież dzwonię pod ten sam numer !!!!!.Nastąpiła cisza w słuchawce.Ja podchodzę do tego bardziej na luzie ,ale dla mojego M ,słowo droższe od pieniędzy i on byłby gotów zrezygnować z usług tego pana. Facet wykonywał nam kominek i parap.wew.i do tej pory bardzo go chwaliłam,po prostu ma tyle zamówień ,że w końcu się trochę pogubił. Myślę ,że w końcu się doczekam ,bo chciałabym ,aby ktoś obrobił mi jeszcze wnęki przed zimą .

AskaK
18-10-2009, 18:56
Haha. dokładnie to samo mieliśmy z elektrykiem, a teraz z gościem od kominka: "Dobrze, dobrze, spotkamy się w środę."; "Zadzwonię jutro". Mija środa, mija jutro i nic. :roll: Niestety od elektryka byliśmy uzależnieni, bo chodziło o odebranie od niego dokumentów dot.instalacji, a na faciu od kominka mi zależy, bo ładnie robi. Ale chyba go odpuszczę w końcu...

U nas to sama nie wiem, co z tego wszystkiego wyjdzie. Gust sobie, a rzeczywistość i możliwości realizacji sobie. :lol: Musiałam np.zrezygnować z drewna w salonie, bo mamy podłogówkę i hydraulik odradził. :roll: Część pomysłów podrzuca TZ i np.drzwi wewnętrzne są wynikiem kompromisu, a więc nie są do końca takie jakie by pasowały do dworkowych klimatów, które uwielbiam.

A u Ciebie widać żelazną konsekwencję i dobrze! :D Wszystko idealnie pasuje. :D

Beauty
18-10-2009, 19:15
Asiu ,my też mamy wszędzie podłogówkę i na górze wszędzie bedę miała parkiet .Jedno z drugim się nie kłóci ,ale dechy ,to niestety odpadają .Chyba ,że takie dwuwarstwowe.Parkiet będzie układany w "drabinkę",co dwie klepki -faza,tak że chociaż jakieś złudzenie dech będzie :wink:

tola
19-10-2009, 10:08
Beauty, na temat Twojej kuchni właściwie wszystko już zostało napisane, ale ja muszę dołożyć swoją cegiełkę.
Przepiękna, stylowa, jestem pod wielkim wrażeniem tego, że każdy detal jest tak wysmakowany, ważny, potrzebny i nieprzypadkowy.
Całość niezwykle harmonijna. Jak dojdzie oświetlenie będzie cudownie.
Już sobie wyobrażam tę szafkę z wnęką na górze, która ma takie koronkowe narożniki i widać tam ukryte halogenki.
Będę czekać z utęsknieniem na zdjęcie zrobione wieczorem. Wkleisz, prawda?
Wielkie gratulacje za pomysł i wykonanie.
Niech Was szczęście i pomyślność nigdy w tym domu nie opuszcza :D

kala67
19-10-2009, 10:09
Witaj!!
widze, że teraz swoją łazienką powalisz nas na kolana???? :lol: :lol:
zapowiada się CUDNIE!!!

Beauty
19-10-2009, 10:13
Chyba nie aż tak bardzo jakbym chciała :lol: :lol: Będzie jeszcze zabudowa skosów szafkami i kolor na ścianie to "przejrzy" .Jest to łazieneczka dla dzieci i najważniejsze ,żeby była funkcjonalna

kala67
19-10-2009, 10:16
a ja mam problem z łazienka pod schodami :cry:
ma taka u mnie być...a ja nie potrafie sobie tego wyobrazić nawet :wink:

dardurdka
19-10-2009, 10:20
Beatko, łazienka dzieci będzie równie piękna jak ta na dole :o Nie przypuszczałam że te płytki są takie wielkie :o Jak dojdzie kolorek to będzie git! :wink:

Beauty
19-10-2009, 11:16
a ja mam problem z łazienka pod schodami :cry:
ma taka u mnie być...a ja nie potrafie sobie tego wyobrazić nawet :wink:.

a ile masz tam pow.?To ma być tylko kibelek ?

Beauty
19-10-2009, 11:21
Beatko, łazienka dzieci będzie równie piękna jak ta na dole :o Nie przypuszczałam że te płytki są takie wielkie :o Jak dojdzie kolorek to będzie git! :wink:

Pojawiłaś się Córo marnotrawna :lol: W ogóle to dość fajnie to wszystko wygląda ,a płytki rzeczywiście wielgachne.Ścienne są długie na metr,a gres na podłodze to 60/60.najpierw bałam sie ,jak one będą wyglądały w tej małej łazience ,ale skoro mówicie ,że wyszło ładnie ,to na pewno tak jest :wink:

dardurdka
19-10-2009, 11:24
Pewnie, że ładnie!!! A Córo może być, ale marnotrawna??? :roll:
Ta łazienka wcale nie jest taka mała, a te płytki są cudowne, jakby gwoździkami poprzybijane, jak deseczki :D

Beauty
19-10-2009, 14:25
Pewnie, że ładnie!!! A Córo może być, ale marnotrawna??? :roll:
:D

Traktuj to Iwonko z przymrużeniem oka.Córką mogłabyś moją być :D A że marnotrawna ,to dlatego ,że tak długo Cie u mnie nie było.Cieszę się ,że pojawiły się u Ciebie nowe inspiracje dotyczące kostki.Jak już jesteś ,to zawsze coś pięknego wyszukasz :wink:

dardurdka
19-10-2009, 14:29
Kochana jesteś :D Jak znajdę chwilę czasu to i dla Ciebie wyszperam :lol: Jak na razie koncepcję mamy podobną, wiec nie powinno być problemu :lol: Moja Malenia siedzi w domu bo angina przedszkolna ją dopadła :-? Na szczęście nic jej nie boli, o dziwo - bo mnie to zawsze gardła tak nap...la :roll: Ale tydzień w domu + tydzień na regenerację organizmu :lol: Zresztą pierwszy raz antybiotyk wzięła :(

zuz@nka
19-10-2009, 16:02
Niech te "chłopoki" zjeżdzają i dokończą łazienkę :wink: :wink:

bo ja finishu jestem bardzo ciekawa :oops: :D :D

a tak w ogóle to bryyyyyy w nowym tygodniu :D

AskaK
19-10-2009, 21:22
Asiu ,my też mamy wszędzie podłogówkę i na górze wszędzie bedę miała parkiet .Jedno z drugim się nie kłóci ,ale dechy ,to niestety odpadają .Chyba ,że takie dwuwarstwowe.Parkiet będzie układany w "drabinkę",co dwie klepki -faza,tak że chociaż jakieś złudzenie dech będzie :wink:
Tak, wiem że np.deska barlinecka może być na podłogówce, niemniej hydraulik nam odradzał (bo jednak większy opór cieplny), a ja wolałam nie ryzykować,przy naszym wysokim salonie bałam się, że podłogówka przykryta drewnem jednak nie da rady dogrzać.

Wcale nie taka mała ta "mała" łazieneczka :D , czekam na fotkę jak będą pomalowane ściany. No właśnie, a jaki dasz kolor? :)

Beauty
19-10-2009, 21:46
Moja Malenia siedzi w domu bo angina przedszkolna ją dopadła :-? Na szczęście nic jej nie boli, o dziwo - bo mnie to zawsze gardła tak nap...la :roll: Ale tydzień w domu + tydzień na regenerację organizmu :lol: Zresztą pierwszy raz antybiotyk wzięła :(

Takie są uroki chodzenia do przedszkola ,niestety . :cry: Tym bardziej ,ze teraz jest taki szczególny okres jeżeli chodzi o infekcje.Moje dzieci zawsze chorowały jak się zaczynał sezon grzewczy ,to się powtarzało co roku cyklicznie .Teraz już mam trochę spokoju,dzieci wyrosły.Dziwie się ,że u Twojej małej stwierdzili anginę,bo wtedy jest bardzo wysoka temp.i z reguły boli gardło.Może ten antybiotyk nie jest aż taki potrzebny.Dawaj córeczce syrop z cebuli.Jest to najlepszy antybiotyk( Do słoika pokrój 2,3 cebule zalej to miodem i dodaj 2,3 ząbki czosnku i odczekaj ,aż puści sok).Niech się dobrze wykuruje ,bo jak pójdzie za wcześnie ,to za chwile coś znowu złapie.Możesz Iwonko ,przez cała zimę podawać Kiniusi jeżówkę ,celem uodpornienia.

Beauty
19-10-2009, 21:54
Niech te "chłopoki" zjeżdzają i dokończą łazienkę :wink: :wink:

bo ja finishu jestem bardzo ciekawa :oops: :D :D

a tak w ogóle to bryyyyyy w nowym tygodniu :D

Dooobry dzień był , bo w miarę słoneczny ,ale narobiona jestem na maxa i jak taki ma być cały tydzień ,to ja jutro do roboty nieeee chcęęę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zu bardzo bym chciała ,aby wleźli i zrobili jednym cięgiem do końca ,ale mają w Niemcowni tez zobowiązania ,bo ludzie na BN chcą się wprowadzić .Muszę w związku z tym dać sobie na wstrzymanie ,poczekam ,bo dobrze robią ,a wprowadzać się i tak jeszcze nie będę :cry:

Beauty
19-10-2009, 22:14
Asiu ,my też mamy wszędzie podłogówkę i na górze wszędzie bedę miała parkiet .Jedno z drugim się nie kłóci ,ale dechy ,to niestety odpadają .Chyba ,że takie dwuwarstwowe.Parkiet będzie układany w "drabinkę",co dwie klepki -faza,tak że chociaż jakieś złudzenie dech będzie :wink:
Tak, wiem że np.deska barlinecka może być na podłogówce, niemniej hydraulik nam odradzał (bo jednak większy opór cieplny), a ja wolałam nie ryzykować,przy naszym wysokim salonie bałam się, że podłogówka przykryta drewnem jednak nie da rady dogrzać.

Wcale nie taka mała ta "mała" łazieneczka :D , czekam na fotkę jak będą pomalowane ściany. No właśnie, a jaki dasz kolor? :)

Ja Ci powiem Asiu ,ze każdy mówi co innego.Hydraulika zapytasz ,będzie odradzał ,stolarza -będzie mówił ,ze nie ma problemu.Pytałam wielu i mówili ,ze parkiet jak najbardziej się nadaje .Tak naprawdę to okaże się dopiero ,jak zamieszkamy ,czy wybór był słuszny. :wink:

Kolor w łazience będzie chyba ciemniejszy ździebko od podłogi

dardurdka
20-10-2009, 08:32
Moja Malenia siedzi w domu bo angina przedszkolna ją dopadła :-? Na szczęście nic jej nie boli, o dziwo - bo mnie to zawsze gardła tak nap...la :roll: Ale tydzień w domu + tydzień na regenerację organizmu :lol: Zresztą pierwszy raz antybiotyk wzięła :(

Takie są uroki chodzenia do przedszkola ,niestety . :cry: Tym bardziej ,ze teraz jest taki szczególny okres jeżeli chodzi o infekcje.Moje dzieci zawsze chorowały jak się zaczynał sezon grzewczy ,to się powtarzało co roku cyklicznie .Teraz już mam trochę spokoju,dzieci wyrosły.Dziwie się ,że u Twojej małej stwierdzili anginę,bo wtedy jest bardzo wysoka temp.i z reguły boli gardło.Może ten antybiotyk nie jest aż taki potrzebny.Dawaj córeczce syrop z cebuli.Jest to najlepszy antybiotyk( Do słoika pokrój 2,3 cebule zalej to miodem i dodaj 2,3 ząbki czosnku i odczekaj ,aż puści sok).Niech się dobrze wykuruje ,bo jak pójdzie za wcześnie ,to za chwile coś znowu złapie.Możesz Iwonko ,przez cała zimę podawać Kiniusi jeżówkę ,celem uodpornienia.

Cebula to naturalny antybiotyk, ale to na pewno angina bo ma obropiałe migdałki, a i gorączkę miała (tylko ona taka niezniszczalna kobietka jest). Lekarz też odradził od razu dawać ją do przedszkola, stąd dodatkowy tydzień na regenerację... wtedy na pewno zrobię syropek, tylko obawiam się że nie będę w stanie jej namówić, żeby się tego napiła... bo tranu też już nie chce pić, a wcześniej nie było problemu, a i gardło zabezpieczone :-? Zresztą sama po urodzeniu Kini ciągle łapałam zapalenie migdałów, średnio co 2 tyg. i augumentin nie pomagał (poza pierwszym razem) ale za to do tej pory nie mogę łykać żadnych tabletek bo od razu ble... Syrop zrobię na pewno, bo jak byłam mała to sama taki piłam, tylko składu nie znałam :lol: Sama chcę ją uodpornić, ale nasza lekarka mówiła, że skoro to pierwsza taka sprawa w tym roku i w ogóle u niej (w końcu nie chorowała) to znaczy, że jest odporna tylko kontakt z chorymi dziećmi zrobił swoje, stwierdziła, że każdego by wzięło, a co mówic dziecko... szkoda mi, bo znowu będzie problem z zostawianiem w przedszkolu, ale zdrowie najważniejsze!
Mam jeszcze pytanie zawodowe do Ciebie ale to już na priv :wink:
I oczywiście czekam na efekt końcowy łazienki... a jak jeszcze te dechy na podłogach będą to zamawiam fotorelację z całego domu!!!!

Beauty
20-10-2009, 10:49
Iwonko ,syropek zrób koniecznie .On jest bardzo smaczny ,słodziutki i nie czuć wcale tej cebuli.Moje żłopały hektolitrami :wink: a tranu to i ja bym nie przełknęła ,BRRRRR :lol:

Odp.zawodową wysłałam . :wink:

dardurdka
20-10-2009, 11:00
Skoro smaczny to może sama się skuszę :D

dankaf
20-10-2009, 15:09
albo kupic u pszczelarza litr miodu lipowego i niech mała wylizuje ile będzie miała siły :lol: :wink: .........skuteczne i sprawdzone :wink:


Beatko, jakie planujesz dac listwy przypodlogowe?

Beauty
20-10-2009, 16:04
Trzeba bronić się przed wiruskami w sposób naturalny ;dla dzieciaczków- miodzio ,a dla dorosłych -naleweczki,mniam :D

Danuś ,na pewno będę mieć listwy przypodłogowe robione przez stolarza.Na parterze będą wyższe ,a na pietrze niższe ,ale co do ilości cm jeszcze nie zadecydowałam .Pewne też jest ,ze nie będą proste ,tylko coś na kształt gzymsu ale bez wydziwiania :wink:

zuz@nka
20-10-2009, 16:31
w kontekście anginy i "specyfików" na nią to podobno nie wolno dawać miodu bo on osadza się na ściankach i tym samym jest idealnym środkowiskiem dla bakterii :roll:

dankaf
20-10-2009, 17:17
Danuś ,na pewno będę mieć listwy przypodłogowe robione przez stolarza.
białe?

Beauty
20-10-2009, 17:23
w kontekście anginy i "specyfików" na nią to podobno nie wolno dawać miodu bo on osadza się na ściankach i tym samym jest idealnym środkowiskiem dla bakterii :roll:

Mnie zawsze pomagał i moim dzieciom również .Na pewno łagodzi kaszel spowodowany suchością śluzówki.W wolnej chwili można sobie poczytać

http://resmedica.pl/archiwum/zdart29915.html

A jak się za mocno osadzi ,to zawsze można rozpuścić jakimś specyfikiem spirytusowym. :lol:

Beauty
20-10-2009, 17:28
Danuś ,na pewno będę mieć listwy przypodłogowe robione przez stolarza.
białe?

Raczej będą w kolorze drzwi ,do czegoś muszą nawiązywać. Tylko w pokoju córki prawdopodobnie będą białe ,bo będzie miała białe mebelki i bielona podłogę.

Beauty
20-10-2009, 17:35
jeszcze dodam ,że Zuzia wymyśliła sobie kolor ścian ciemny turkus .Pomyślałam sobie ,żeby rozjaśnić ściany to na skosy można by dać jakąś dziewczęcą tapetę. Przyznam się ,ze drugim powodem ,dla którego zamajaczyła myśl o tapecie ,jest chęć ukrycia tych cholernych pęknięć K-g.tylko ,czy tapeta tez może pekać?

dankaf
20-10-2009, 17:36
A co do miodu to jestem zaskoczona :roll:,przecież miód zwalcza bakterie gram +.Całe życie stosowałam nie tylko jako lekarstwo na chorobę, ale również na wzrost odporności.

dankaf
20-10-2009, 17:38
jeszcze dodam ,że Zuzia wymyśliła sobie kolor ścian ciemny turkus
mój kolor :wink:

dankaf
20-10-2009, 17:41
Danuś ,na pewno będę mieć listwy przypodłogowe robione przez stolarza.
białe?

Raczej będą w kolorze drzwi ,do czegoś muszą nawiązywać. Tylko w pokoju córki prawdopodobnie będą białe ,bo będzie miała białe mebelki i bielona podłogę.
wiesz!? pytam,bo mam dylemat :-? okna będą brązowe,drzwi również...........sama już nie wiem co robic :roll:
ale białe są pikne :wink:

Beauty
20-10-2009, 17:47
Miód od dawien dawna wykorzystywano do celów leczniczych.A dzisiaj na gardło ssie się propolki ,czy tez Strepsils ,który jest z miodem i cytryną.Myślę ,ze z cebulką stanowi dobre połączenie.

Beauty
20-10-2009, 17:53
Danuś ,na pewno będę mieć listwy przypodłogowe robione przez stolarza.
białe?

Raczej będą w kolorze drzwi ,do czegoś muszą nawiązywać. Tylko w pokoju córki prawdopodobnie będą białe ,bo będzie miała białe mebelki i bielona podłogę.
wiesz!? pytam,bo mam dylemat :-? okna będą brązowe,drzwi również...........sama już nie wiem co robic :roll:
ale białe są pikne :wink:

Danuś myślę ,ze listwy raczej powinny nawiązywać do drzwi,niekoniecznie do okien.Chociaż tak podglądając te wszystkie mądre wnętrzarskie pisma ,to nie rażą wcale takie rożne połączenia .Niekiedy w jednym pomieszczeniu są i jasne i ciemne drzwi i jakoś to wszystko zgrywa.Jak Ci się podobają białe ,to zrób białe. :wink:

dankaf
20-10-2009, 17:59
Danuś myślę ,ze listwy raczej powinny nawiązywać do drzwi
masz rację :wink:

zuz@nka
20-10-2009, 18:35
miodowy temat się rozkręcił :)

zadzwoniłam do źródła informacji ( czyli kolegi laryngologa) i mam sprostowanie:

na anginę ( wg niego) nie wolno stosować miodu w połączeniu z ciepłym mlekiem - to ta magiczna mikstura stosowana od lat jest teraz totalnie obalona właśnie ze względu na to że tłuszcz z mleka blokuje spływ miodu, oblepiając gardło i bakterie mogą sobie rosnąć w takim środowisku :roll:

dardurdka
20-10-2009, 18:45
Miód lipowy mam, ale moja Kinga nie lubi miodu w ogóle :-? A z tym tłuszczem to niemożliwe bo odkąd Kinia piła tran (czyli tłuszcz rybi) miała zabezpieczone gardło i nawet chrypki nie było, a jak przestała pić to proszę - anginka :roll: :(

Beauty
20-10-2009, 18:59
Jeszcze jedno nawiązanie d tematu miodowego-z tego ,co wiem ,to nie można właśnie miodu podgrzewać.Podgrzewanie niszczy zawarte w nim ciała czynne w nim zawarte,obniżając jego wartość do poziomu mieszaniny cukrów prostych .Praktycznie zatraca wtedy wszystkie właściwości lecznicze a zachowuje tylko walory smakowe i.....tuczące. No to wszystko już wiemy ...

dardurdka
20-10-2009, 19:03
uff! Więc grzaniec z miodem jest do kitu :lol: :lol: :lol:

Beauty
20-10-2009, 19:06
Co tam walory ..... Ważne ,ze dobreeee :lol: :lol:

dardurdka
20-10-2009, 19:19
Tak jest!!!

Beauty
20-10-2009, 19:20
Oj ,subordynacje to baaardzo lubię :D :D

kala67
20-10-2009, 19:23
Hej laski!! :P
dziewczyny a myslicie, że listwy mogą kolorem nawiązywac do mebli??? :o

dardurdka
20-10-2009, 19:25
Jasne że mogą, ważne żeby właśnie do czegoś nawiązywały, poszukam zdjęcia gdzieś mam :lol:

dardurdka
20-10-2009, 19:27
Beatko to aprobata nie uległość :lol: :roll:

dardurdka
20-10-2009, 19:35
Kala np. z mojego dziennika, tu niekonioecznie do mebli, ale do schodów :wink:
http://widget.slide.com/rdr/1/1/1/W/3100000002b70211/1/207/qVPngJ6x5z_tzroAVEvyAVh_84WLRaf7.jpg (http://www.slide.com/s/DoZ2QRKB1j8QOhvma-KMlB2u8xmpzM5-?referrer=hlnk)
Jeszcze poszperam :wink:

dardurdka
20-10-2009, 19:37
a propos miodku, to ja się właśnie dwójniakiem delektuję, to moja ulubiona postać miodu, a jak grzeje :roll: :P

monia i marek
20-10-2009, 19:48
a propos miodku, to ja się właśnie dwójniakiem delektuję, to moja ulubiona postać miodu, a jak grzeje :roll: :P
podzieliłabyś się, zołzo :wink: sama pije i nie da innym :evil:

Beauty
20-10-2009, 19:53
Kala np. z mojego dziennika, tu niekonioecznie do mebli, ale do schodów :wink:
http://widget.slide.com/rdr/1/1/1/W/3100000002b70211/1/207/qVPngJ6x5z_tzroAVEvyAVh_84WLRaf7.jpg (http://www.slide.com/s/DoZ2QRKB1j8QOhvma-KMlB2u8xmpzM5-?referrer=hlnk)
Jeszcze poszperam :wink:

To jest właśnie to ,o czym pisałam .Każdy robi według własnego widzimisię.Niekoniecznie wszystko musi być w brązie ,czy w bieli.Na tym zdjęciu pięknie wyglądają podłogi brązowe w zestawieniu z białymi listwami ,które z kolei nawiązują do schodów.J a w kuchni będę miała drzwi do salonu -ciemny brąz ,a obok drzwi do spiżarni w kolorze mebli i nie uważam ,ażeby to źle komponowało.


Abstrahując ,Iwonko dwójniak jest mocniejszy od trójniaka?

Beauty
20-10-2009, 19:54
a propos miodku, to ja się właśnie dwójniakiem delektuję, to moja ulubiona postać miodu, a jak grzeje :roll: :P
podzieliłabyś się, zołzo :wink: sama pije i nie da innym :evil:

no własnie ,dawaj Iwonko tego trój ,czy dwój?

dardurdka
20-10-2009, 20:04
Zołzo :o :evil: :lol: (jakbym męża słyszała :lol: )
Mam i trój i dwój :lol: Ale dwójniak mocniejszy :wink: Zresztą lepiej mi smakuje...
Zaraz zaserwuję nasz regionalny :wink:

dardurdka
20-10-2009, 20:06
ój ulubiony - Kurpiowski z lubelskiego apisu
http://a01.cdn.a.pl/Zdjecie-10491/Kurpiowski-miod-pitny-dwojniak-16-750ml-Full.jpg

monia i marek
20-10-2009, 20:08
noooo, teraz już lepiej :lol: :D

dardurdka
20-10-2009, 20:16
Na zdrowie Moniu :D
a Ty Beatko napij się dwójniaka i nie myśl już o kamieniarzu tylko tą zacierkę nad kominkiem, ciekawa jestem bardzo????

Beauty
20-10-2009, 20:29
Tego kamieniarza to muszę konkretnie zapić ,bo napsuł mi nerwów konkretnie. A propos miodu pitnego ,to przypomniało mi się jak byłam ,chyba dwa lata temu w Krynicy Górskiej w .....sanatorium.Mąż po mnie przyjechał i zrobiliśmy sobie objazdówkę po okolicy .M.in. odwiedziliśmy miejscowość słynąca z miodu pitnego .Oczywiście nabyliśmy po negocjacjach z sprzedawca,dość pokaźne ilości ( dla mamusi ,teściowej ,znajomych itp).po przyjedzie do Krynicy okazało się ,ze w pierwszym lepszym spożywczaku można było nabyć taki sam ,nawet chyba ten z Lublina po cenie o niebo niższej.Ot ,naiwność ludzka :D :D :D :D

monia i marek
20-10-2009, 20:43
dobry taki dwój- i trójniak :D
rok temu mąż dostał na imieniny razem z zestawem glinianych szklaneczek - b.dobre to było :wink:
a poza tym, to u nas rzadko konsumowany trunek - nie wiem dlaczego :roll:

Beauty
20-10-2009, 20:47
dobry taki dwój- i trójniak :D
rok temu mąż dostał na imieniny razem z zestawem glinianych szklaneczek - b.dobre to było :wink:
a poza tym, to u nas rzadko konsumowany trunek - nie wiem dlaczego :roll:


Dobre to i żołądka później nie wykręca. :D

dardurdka
21-10-2009, 07:32
U nas mąż kupuje dla mnie u znajomego dystrybutora po jakieś 12, 13zł więc ponad połowę taniej niż w sklepie :D A ja dopiero od niedawna odkrylam jego walory bo wina nie lubię (szkodzi mi okrutnie), więc to dobra i zdrowa (o ile alkohol może być zdrowy- a podobno w małych ilościach -TAK) alternatywa :lol: Na targach kosztuje on jeszcze więcej, a może ty Beatko trafiłaś na taką domową produkcję? :wink:

Beauty
21-10-2009, 08:37
Ta miejscowość ,niby słynąca z produkcji miodu pitnego,to taka ściema dla naiwnych kuracjuszy.Pasieki do zwiedzania ,piękne ogrody ,muzeum pszczelarstwa,a przy okazji interesik alkoholowy się kręci :wink: No nie pamiętam nazwy tej miejscowości .Ale miód kupiłam tam dokładnie taki samusi jak na Twoim zdjęciu :wink:

Amtla
21-10-2009, 09:07
Dzień dobry :D

Na kuchnię przyszłam popatrzyć, żeby akumulatory naładować...o już :lol:
Dziekuję....

dankaf
21-10-2009, 09:39
Kala np. z mojego dziennika, tu niekonioecznie do mebli, ale do schodów :wink:
http://widget.slide.com/rdr/1/1/1/W/3100000002b70211/1/207/qVPngJ6x5z_tzroAVEvyAVh_84WLRaf7.jpg (http://www.slide.com/s/DoZ2QRKB1j8QOhvma-KMlB2u8xmpzM5-?referrer=hlnk)
Jeszcze poszperam :wink:

To jest właśnie to ,o czym pisałam .Każdy robi według własnego widzimisię.Niekoniecznie wszystko musi być w brązie ,czy w bieli.
przepiękne zdjęcie............i ta biel.........wspaniale wkomponowała się z tym brązem :wink:



dwójniak jest mocniejszy od trójniaka?
mocniejszy i słodszy

aniamar
21-10-2009, 10:34
Dzień dobry,
Przyszłam się przywitać. Zaglądnęłam do twojego dziennika i oniemiałam kuchnia wygląda przepięknie.
Stwierdziłam, że muszę Ci to napisać z tego względu, że taki styl mi osobiście się nie za bardzo podoba a twoja kuchnia jednak w tym wykonaniu zrobiła na mnie ogromnie wrażenie. :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Beauty
21-10-2009, 10:41
Dzięki aniamar .Też w mojej kuchni jestem zakochana :lol: :lol: Co do niej wchodzę ,to mnie M siłą musi wyciągać :lol: :lol: Co wcale nie jest powiedziane ,ze nie lubię nowoczesnych, wprost przeciwnie -u kogoś lubię ,nawet bardzo i często podglądam dzienniki ludzi ,co maja takowe. :wink:

Beauty
21-10-2009, 10:43
Dzień dobry :D

Na kuchnię przyszłam popatrzyć, żeby akumulatory naładować...o już :lol:
Dziekuję....

Zapraszam ,zapraszam.Nawet dłużej sobie posiedź :lol: :lol:

http://www.strykowski.net/kawa/Kawa_czarna,_biala_-_zdjecia._Galeria_zdjec_kawy_i_herbaty_1417.jpg

Sloneczko
21-10-2009, 11:56
Beauty, masz kuchnię moich snów :oops: Kiedyś marzyłam o podobnej, nawet zachwycałam się nią parę razy na forum, nazywała się York z Arino House:
http://www.arinohouse.pl/ah_klasyczne.php

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/york1.jpg

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/york2.jpg

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/york3.jpg

ale po wycenie okazało się, że nas na nią nie stać. Może kiedyś?

Jeśli to nie tajemnica napisz ile kosztował Cię mb Akana (góra-dół), bo ich kuchnia u Ciebie wygląda powalająco! Na dodatek dałaś przepiękny kolor na ściany, a do kremowych frontów idealnie pasują ciemno drewniane wnętrza szuflad i taki sam blat.
Nosz cudo!!!

Beauty
21-10-2009, 20:53
słoneczko ja kiedyś też śniłam o tej z Arino ,ale jak się okazało ,że super firmę mam na wyciągniecie ręki(60km),to przestałam już szukać.

Z wyborem koloru na ścianę tez miałam przeboje . Parę litrów farby stoi cichutko i czeka na wykorzystanie ostatecznie chyba w garderobach.Panowie w mieszalni tez już mieli mnie chyba dość ,bo niestety ciągle było -nie to.Ale w końcu udało mi się dobrać taką ,jaką chciałam . :wink: Szczerze mówiąc to w takim kolorze mogłyby być pomalowane ściany na całym parterze.

Dorfi
22-10-2009, 16:33
A tę farbę kupowałaś w dużych czy w małych ilościach?
Na pewno do czegoś ją zużyjesz. Możesz np. pomalować doniczki :D

Beauty
22-10-2009, 19:08
Wszystkie moje próbki kupowałam w ilości 1litra .Ale Ty masz pomysła Dorotko ,faktycznie można te farbę jeszcze wykorzystać do takich celów. :D

magdziak19
22-10-2009, 19:35
O ja piernicze!!! Ale masz drzwi wejściowe :o
SZACUN!!
:lol:

pOZDROWIONKA!

Beauty
22-10-2009, 20:10
O ja piernicze!!! Ale masz drzwi wejściowe :o
SZACUN!!
:lol:

pOZDROWIONKA!

Dzięki,że wpadłaś .Pobiegłam w te pędy do ciebie ,ale nie widzę prawie żadnych zdjęć :cry: :cry: :cry:

Asaf
22-10-2009, 21:58
Właśnie zobaczyłem jaką masz przepiękną kuchnię.
Super fajna, śliczna . Zaraz pokażę Marioleńce.

Edissa
22-10-2009, 22:14
Witam Miłe Forumowiczki!
Trafiłam Beauty doTwojego dziennika skuszona słowem "dworek" bo uwielbiam wszystko co się z nim kojarzy. Oglądając fotki kuchni normalnie szczęka z zawiasów mi wpadła z zachwytu... :wink: a jest to tym bardziej dziwne że nigdy mi się białe kuchnie nie podobały i nigdy nie miałam zamiaru takowej mieć.. ale "nigdy nie mów nigdy"... Jest poprostu piękna w angielskim stylu a takie mi najbardziej leżą. Przemyślana od początku do końca łącznie z płytkami na podłodze które tez są super! I gdy Bozia da i kiedyś sie wybuduję (oczywiście będzie to "dwór") :D , to będę miała zgryz czy kuchnia ciemna czy biała...
Jeszcze z niecierpliwością czekam na kuchnię i wnętrza Kasiorka bo u niej to też cuda... :wink:
Pewnie pobiłam gosia4444 bo to jest mój pierwszy wpis na forum 8)

Aha zapomniałam o drzwiach wejściowych! Przepiękne!!! dobrą chwilę jęczałam nad nimi z zachwytu! Podniosłaś mnie na duchu i przywróciłaś wiarę w dzisiejszych rzemieślników :wink:

Pozdrowionka i oby czas do przeprowadzki się nie dłuuużył!

magdziak19
23-10-2009, 20:40
O ja piernicze!!! Ale masz drzwi wejściowe :o
SZACUN!!
:lol:

pOZDROWIONKA!

Dzięki,że wpadłaś .Pobiegłam w te pędy do ciebie ,ale nie widzę prawie żadnych zdjęć :cry: :cry: :cry:

Takie fotograficzne rozczarowania zawdzięczam beznadziejnemu Fotosikowi.pl :evil: Skurczybyki!
Muszę zmienić foty bo mnie wkurza taki dziennik bez zdjęć.
W sumie to niewiele straciłaś bo u nas nic ciekawego się nie dzieje na budowie :roll:
Ale w marzeniach mam już umeblowany dom centymetr po centymetrze.... :oops:

A Twoje drzwi, jeszcze raz powtarzam: niesamowite!!! :o

Beauty
23-10-2009, 22:49
Właśnie zobaczyłem jaką masz przepiękną kuchnię.
Super fajna, śliczna . Zaraz pokażę Marioleńce.
Dzięki Asaf, a mnie z kolei przydało by się choć trochę Twojego zapału w zagospodarowaniu działki . Mnie już powoli opadają skrzydła ,- ,ale może na wiosnę się odrodzę .....jak feniks :wink:

Beauty
23-10-2009, 23:15
Edissa ,dziękuję za te wszystkie miłe słowa .Nawet sobie nie wyobrażasz ile radochy mi sprawiłaś swoim postem :wink: Przechodzę powoli w etap inwestorskiego zmęczenia materiału i każda pochwała mobilizuje do walki z wykończeniówką.Chciałabym w swoim domu zachować klimat stonowanej ,klasycznej elegancji,ale jednocześnie zachować umiar i prostotę.Bardzo boję się ,abym z czymś nie "przedobrzyć" i dlatego bardzo pomocne jest w tym forum, Parę razy zdarzyło się ,ze pod wpływem komentarzy forumowych koleżanek zrobiłam coś inaczej :wink: Dlatego pisz kobieto ,co ci się podoba ,a co nie,każda uwaga jest mile widziana :wink:

Jeszcze zapytam nieśmiało ,czy u Ciebie pierwsza łopata została wbita ,czy masz to w planach??

Beauty
23-10-2009, 23:21
magdziak zdążyłam oblukać jeszcze raz Twój dziennik i z tego co mi się wyświetliło wywnioskowałam ,ze została WAM TYLKO SAMA SŁODYCZ BUDOWANIA-WYKONCZENIÓWKA :D :D poczekam na zdjęcia.Mam nadzieje ,ze Ci się będą tez podobały drzwi wewnętrzne ,niedługo montaż ,.Wychodzą spod tej samej ręki :D

Arctica
24-10-2009, 07:22
Bardzo boję się ,abym z czymś nie "przedobrzyć" i dlatego bardzo pomocne jest w tym forum, Parę razy zdarzyło się ,ze pod wpływem komentarzy forumowych koleżanek zrobiłam coś inaczej :wink:

Noooo nie mów..... :roll: :wink: . Ty chociaż już finiszujesz, ja pewno nie raz jeszcze będę Was męczyć :-?

monia i marek
24-10-2009, 07:22
bardzo jestem ciekawa tych drzwi :D :wink:

kala67
24-10-2009, 07:47
Witam z rana!!
gratuluje takiego słownego glazurnika!!! Teraz to bardzo trudno o słownego i solidnego fachowca :roll:
szczęściara z Ciebie poprostu :lol: :lol:

googulek
24-10-2009, 07:50
a ja z innej beczki, widzialyscie kobitki ostatnia kuchnie zrobiona przez dziobaka?
Jest zabojcza ! :o

monia i marek
24-10-2009, 07:56
a ja z innej beczki, widzialyscie kobitki ostatnia kuchnie zrobiona przez dziobaka?
Jest zabojcza ! :o
nie, ale chętnie zobaczę :wink:

googulek
24-10-2009, 08:01
wstyd pisac ale nie potrafie podac link do watku :oops: ale wierze ze wy obrotne kobitki jestescie i same znajdziecie :D

Beauty
24-10-2009, 10:20
Cześć dziewczyny .Dopiero się wygramoliłam z łóżka.Pogoda u nas "pod psem" i nie mam ochoty na nic ,a tym bardziej na porządkowanie chałupki.(słyszałam przez sen ,coś jakby M o tym wspominał ,ale może mi się śniło? :lol: :lol: )


ArcticaMęcz kobieto do "bólu" .Mamy zbliżone gusta ,więc może coś tam Ci zawsze podsunę ...A jak ktoś z boku spojrzy ,a nie górują emocje ,to sama wiem po sobie,analizuję przynajmniej problem jeszcze raz.
kala nie jest tak słodko z tymi majstrami ,jak się wydaje.Mam paru takich na "czarnej" liście ,ale nie będę pisać ....bo pewnie czytają dziennik.Ale rzeczywiście ,z większością rozstaliśmy się w poprawnych stosunkach :lol: :lol:Szczególnie Ci od wykończeniówki baaaardzo mi pasują :wink:
Moniamilo ,ze wpadłas ,bo baaardzo rzadko Cię widuje na forum .Ja tez nie jestem za często ,ale Ciebie to nie ma w ogóle.Coś planujesz teraz na budowie?Jeżeli chodzi o drzwi to sama jestem bardzo ciekawa jak wyjdą .Niby

wszystko zaplanowane i rozrysowane,ale ten Mój stolarz to jest
indywidualista i zawsze coś od siebie doda.Ale mimo wszystko mam do niego zaufanie i myślę ,ze wszystko wyjdzie dobrze.Mam natomiast niemałą zagwozdkę jeżeli chodzi o schody.Jeszcze nie jestem zdecydowana ,czy przęsła dać kute ,czy wszystko z drewna .Boje się ,żeby ten hol nie wyglądał ,jak w jakimś hotelu. :wink:


googulkupobiegłam szybko do dziobaka.Rzeczywiście kuchnia prezentuje sie fantastycznie .Ma chłopak niebywały talent i szkoda ,ze takie cuda robi Amerykańcom.Ale coś kiedyś mi pisał ,że już po Nowym Roku ma zjechać do Polski na stałe.Zawsze ciekawiło mnie jakie wysokie sa w tych jego kuchniach pomieszczenia ,skoro mozna ciągnąc szafki az do sufitu .U mnie było by zbyt wysoko.Jedno bym w tej kuchni zmieniła.Pochowałabym wszystkie sprzęty , w meblach ,bo jakoś mi ten chrom nie leży .Ale tak pewnie zażyczył sobie Inwestor. :wink:

azalka
24-10-2009, 15:11
Beauty, prosze, napisz mi nazwe swojej boazerii ceramicznej i jej dystrybutora.
Szukam wiekszej ilosci podobnych wzorow i nie moge znalezc :(

monia i marek
24-10-2009, 15:22
Beatko, planuję instalacje i wstawienie okien - przynajmniej od jednej strony domu.
Co do Twoich planów schodowych to optuję za drewnem - jest ciepłe i przyjemne dla oka i dotyku :wink:

Beauty
24-10-2009, 16:19
Beauty, prosze, napisz mi nazwe swojej boazerii ceramicznej i jej dystrybutora.
Szukam wiekszej ilosci podobnych wzorow i nie moge znalezc :(

Witaj Azalko.Ta moja boazeria jest włoskiej firmy Ceramiche Grazia.Widziałam ja w warszawie w salonie Yeti na Bartyckiej , kupiłam ją w Łodzi.z tego co mi wiadomo ,można ja dostać też w Radomiu w salonie Camero.
http://www.camero.pl/ceramiche_grazia.html
Panel 20/80 jest we wszystkich kolorach podobny ,natomiast różne są zakończenia i w zależności od tego ,co wybierzesz -taka jest cena ostateczna.Acha ,jeszcze jest różnica w fakturze - może być gładka lub spękana .

Beauty
24-10-2009, 16:22
Beatko, planuję instalacje i wstawienie okien - przynajmniej od jednej strony domu.
Co do Twoich planów schodowych to optuję za drewnem - jest ciepłe i przyjemne dla oka i dotyku :wink:

Tez coraz bardziej skłaniam się do drewna ,ale m wkurzają ...tralki.Musiałyby być jakieś zupełnie proste :wink:

Beauty
24-10-2009, 17:17
Dedykacja dla wszystkich ,którzy mnie odwiedzają


http://www.youtube.com/watch?v=guJ25FxCwmY


:wink: :wink: :wink:

aneta s
24-10-2009, 18:21
Witaj Beauty :lol: Piękny domek, co prawda ja preferuj zupełnie inny styl ale Twój domek baaardzo mi się podoba :D Zdradz proszę co to za zlewozmywak Masz? jest piekny :o Przepraszam jeśli Pisałaś o tym wcześniej ale jakos nie trafiłam :roll:

Arctica
24-10-2009, 18:32
Dzięki Beatko.... szkoda, że już nie ma tej obsady zespołu...

monia i marek
24-10-2009, 18:59
Dedykacja dla wszystkich ,którzy mnie odwiedzają


http://www.youtube.com/watch?v=guJ25FxCwmY


:wink: :wink: :wink:
to jedna z moich ulubionych piosenek :D :wink:
szkoda, że Anita zniknęła ze sceny :-?

Teska
24-10-2009, 19:07
witaj

dziennik poczytałam, ale przez komentarze nie przebrnę,mam pytanie - jak nazywaja sie płytki w salonie i gdzie je kupiłaś......musze poszukać w szczecinie takowych

dardurdka
24-10-2009, 19:15
Beatko, planuję instalacje i wstawienie okien - przynajmniej od jednej strony domu.
Co do Twoich planów schodowych to optuję za drewnem - jest ciepłe i przyjemne dla oka i dotyku :wink:

Moniu chcesz wstawić tylko kilka okien :o ???

dardurdka
24-10-2009, 20:57
Beatko teraz Twoja firma robi kuchnie m.in. dla szultki :o Wyobrażasz sobie??? Tam pewnie kosztuje ze 100tys. :roll:

monia i marek
24-10-2009, 20:59
Beatko, planuję instalacje i wstawienie okien - przynajmniej od jednej strony domu.
Co do Twoich planów schodowych to optuję za drewnem - jest ciepłe i przyjemne dla oka i dotyku :wink:

Moniu chcesz wstawić tylko kilka okien :o ???
tak, rozważamy również taką możliwość

dardurdka
24-10-2009, 21:02
Moniu, wybacz, ale to trochę bez sensu... poza tym okna trzeba zatynkować (glify) bo może ktoś je po prostu wyjąć :-?

monia i marek
24-10-2009, 21:04
Moniu, wybacz, ale to trochę bez sensu... poza tym okna trzeba zatynkować (glify) bo może ktoś je po prostu wyjąć :-?
dardurdko, wybacz, ale sami o tym zdecydujemy co kiedy robić :wink:

dardurdka
24-10-2009, 21:09
Przecież ja nie narzucam Ci jakiejś kolejności tylko po prostu radzę, zwłaszcza że przeszłam przez "pilnowanie nieobrobionych okien"... Ale rób jak chcesz...

monia i marek
24-10-2009, 21:12
ale ja nie prosiłam o radę :wink: , a właśnie mam zamiar zrobić jak napisałam :D

monia i marek
24-10-2009, 22:20
Beatko, planuję instalacje i wstawienie okien - przynajmniej od jednej strony domu.
Co do Twoich planów schodowych to optuję za drewnem - jest ciepłe i przyjemne dla oka i dotyku :wink:

Tez coraz bardziej skłaniam się do drewna ,ale m wkurzają ...tralki.Musiałyby być jakieś zupełnie proste :wink:
takie zupełnie proste ma Jankama - b.ładne zresztą :wink:

Beauty
25-10-2009, 10:33
Dedykacja dla wszystkich ,którzy mnie odwiedzają


http://www.youtube.com/watch?v=guJ25FxCwmY


:wink: :wink: :wink:
to jedna z moich ulubionych piosenek :D :wink:
szkoda, że Anita zniknęła ze sceny :-?

Piękna piosenka ,nie wspomnę o wykonaniu. Słuchając jej jakieś ...wspomnienia wracają.

Byłam jakiś rok temu na koncercie Anity z Porterem .Niezapomniane wrażenia.Ich głosy współgrają rewelacyjne,świetne utwory ,chociaż trochę w innym stylu ,niż w Varius

Beauty
25-10-2009, 10:38
Witaj Beauty :lol: Piękny domek, co prawda ja preferuj zupełnie inny styl ale Twój domek baaardzo mi się podoba :D Zdradz proszę co to za zlewozmywak Masz? jest piekny :o Przepraszam jeśli Pisałaś o tym wcześniej ale jakos nie trafiłam :roll:

Anetomój zlewozmywak ,jest v&b, subway60xl.Ja u Ciebie tez popodgladałam i klimaty twojego domu jak najbardziej są mi bliskie.Te ceglane ściany....echchch

Beauty
25-10-2009, 10:46
Beatko, planuję instalacje i wstawienie okien - przynajmniej od jednej strony domu.
Co do Twoich planów schodowych to optuję za drewnem - jest ciepłe i przyjemne dla oka i dotyku :wink:

Tez coraz bardziej skłaniam się do drewna ,ale m wkurzają ...tralki.Musiałyby być jakieś zupełnie proste :wink:
takie zupełnie proste ma Jankama - b.ładne zresztą :wink:

Takie moglyby być .Myślę ,ze po zamontowaniu drzwi ,jakaś idea się sama nasunie.Jak to u mnie często bywa,zastanawiam się ,zastanawiam , aż w końcu pod wpływem chwili podejmuję decyzje diametralnie różniącą sie od pierwotnej mysli

Arctica
25-10-2009, 11:53
Jeżeli mogę się wtrącić, to.... narzuciłaś już styl swojego domku i... zdecydowanie nie jest on ani zwykły, ani prosty.
Tak mi się wydaje, że jak wstawisz proste drewniane schody to będą wyglądały jak... tymczasowe?, no nie z tej bajki po porstu...

Beauty
25-10-2009, 14:46
o widzisz i znowu dałaś mi do myślenia.Nie chcę tylko osiągnąć takiego pałacowego przepychu ,ale mężowi najbardziej podobają się schody z kamienia z kutą balustradą.

dardurdka
25-10-2009, 14:50
Kamień też dobrze by wyglądał z gresem na parterze :D i można dodać dodatki drewniane (balustrada, obudowa antresoli), ale całe w drewnie tworzyły by spójną całość z drzwiami, listwami i meblami i tworzyłyby ciepły klimat. Jestem pewna, że na co nie postawisz będzie to pięknie wyglądało!!!

Beauty
25-10-2009, 15:16
Sama wiesz Iwonko ,jak ciężko podjąć decyzje ostateczną :wink: Temat bedzie jeszcze nie raz wałkowany,zobaczymy ,jak zamontują drzwi i te wszystkie listwy wokół antresoli.Qrcze ,chyba jednak pójdę na kompromis i zrobię stopnie z drewna ,słupy i poręcz z drewna ,a przęsła kute ,proste w formie ,coś na wzór balustradki ,którą zamieściłam w dzienniku.Tylko po środku pręta będą metalowe kule.

Arctica
25-10-2009, 15:33
o widzisz i znowu dałaś mi do myślenia.Nie chcę tylko osiągnąć takiego pałacowego przepychu ,ale mężowi najbardziej podobają się schody z kamienia z kutą balustradą.

Mężowy pomysł będzie wspaniale pasował do tego co już jest...
Może rzeczywiście w nawiązaniu do drzwi, oblamówek i całego drewna daj stopnie drewniane i w tym samym kolorze co drzwi...
Natomiast prostej, zwykłej, drewnianej barierce ....stanowcze NIE!

Oczywiście zrobisz jak zechcesz, Tobie/Wam ma się podobać, ja tylko mówię co myślę... :roll:

Edissa
25-10-2009, 22:33
Ciesze się Beauty że sprawiłam Ci radość swoim postem, ale przy takim dworku i takich pomysłach nie byłam w stanie cicho siedzieć :wink: . Choć na forum zaglądam od jakichś pięciu lat dopiero teraz poczułam potrzebę zaistnienia wśród Was Forumowicze :) Jak dotąd podoba mi się wszystko na co postawiłaś, normalnie jakby to było robione z myślą o mnie. :D Zapomniałam jeszcze pochwalić Twój kominek, jest boski! Jakbyś odgadywała moje tęsknoty...
Z napięciem czekam na finisz wnętrzarski, jestem ciekawa czym mnie jeszcze zaskoczysz :roll: :wink:
Pytałaś czy wbiłam już łopatę... Nie, niestety nie. Budowa dworku dotąd była moim marzeniem, od niedawna nieśmiało zaświtał taki zamiar, ale są to plany raczej odległe. mam cichą nadzieję że za 4, 5 lat może coś się zacznie dziać...

Pomysł Twojego męża z kamiennym schodami i kutą barierką też mi się spodobał, ale nie wiem czy nie będą wyglądały za bardzo "pałacowo" w dworku :roll:
Natomiast schody drewniane z kutą barierką i drewnianą poręczą chyba najbardziej by tu pasował, zresztą o tym już wspomniałaś, tylko żeby to kucie nie było za bardzo fikuśne :wink:

monia i marek
26-10-2009, 05:45
...chyba jednak pójdę na kompromis i zrobię stopnie z drewna ,słupy i poręcz z drewna ,a przęsła kute ,proste w formie ,coś na wzór balustradki ,którą zamieściłam w dzienniku.Tylko po środku pręta będą metalowe kule.
ten pomysł może być b.dobry po zrealizowaniu - drewno nieco złagodzi chłód i surowość metalu :wink:

zuz@nka
26-10-2009, 08:10
necik mi pozwolił ( o laskawy :evil: :evil: ) wpaść z kawusią ( moją ulubioną )

Czeeeeeeeeee wszystkim i miłego i POGODNEGO tygodnia

http://www.koffie-weetjes.nl/wp-content/uploads/2008/10/latte-macchiato1.jpg

monia i marek
26-10-2009, 09:02
Zuzanka, kradnę kawusię, bo to i moja ulubiona :lol: :wink:

Beauty
26-10-2009, 11:00
necik mi pozwolił ( o laskawy :evil: :evil: ) wpaść z kawusią ( moją ulubioną )

Czeeeeeeeeee wszystkim i miłego i POGODNEGO tygodnia

http://www.koffie-weetjes.nl/wp-content/uploads/2008/10/latte-macchiato1.jpg

Dzięęękiii! Dzisiaj to ona jest mi jak najbardziej potrzebna.Na pogodny dzień nie ma co liczyć ,chociaż nie powiem, troszkę się przejaśniło :wink:

Beauty
26-10-2009, 11:01
Zuzanka, kradnę kawusię, bo to i moja ulubiona :lol: :wink:

zostaw Monia chociaż trochę ,bo to i moja ulubiona :lol: :lol: :lol:

Beauty
26-10-2009, 11:22
edissa

Witaj jeszcze raz w gronie dworkowiczów .Widzisz , "panie ze dworu 'mają podobne upodobania nawet jeżeli chodzi o kawę.Mogę się założyć ,że w marzeniach siedzimy przy takim samym stoliku kawowym i na kanapce a la Ludwiczek XVI :lol: :lol: :lol: :lol:

Piękny masz avatar i jeżeli Twój dworek ma być na "obraz i podobieństwo",to chylę czoła przed takim przedsięwzięciem :wink: i już dzisiaj zaczynam trzymać kciuki ,aby i Twoje marzenia się spełniły.