PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do dziennika budowania



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19

monika996
23-02-2012, 20:26
takie zwykłe albo z Ikei , albo z innych sklepów. nie nie wszystko. Te rzeczy , które mało używam- garnitury męża, ciuchy wyjściowe, sukienki , i te ciuchy , które trzeba oddawać do pralni, bo nie da się ich wyprać. nawet ostatnio wpadłam na pomysł zapakować narciarskie spodnie i kurtki do pokrowców i na pólki na płasko. mam jasne spodnie,żeby ich nie trzeba było prać przed sezonem;)

hazeleyes1982
23-02-2012, 22:44
U mnie tez beda otwarte półki a przez garderobe przechodzi sie do łazienki....kurcze-do przemyslenia w takim razie:rolleyes:
Basiu, wydaje mi sie, ze reni1980 ma szare półki w garderobie, ale nie jestem pewna.

Spirea
23-02-2012, 23:10
Czesc rzeczy trzeba pewnie zabezpieczyc. Mam teraz szafe z drzwiami przesuwnymi i biale rzeczy mi sie kurza, jeden zakiet nawet zzolk (nie wiem czemu).
Sorki za brak polskich znakow, ale pisze z komorki :)

Spirea
24-02-2012, 12:59
Wyjaśniła się sprawa ceny podcięcia wentylacyjnego - 52,62 netto za sztukę. Dopłata za grafit to 320 zł netto. Średnio można założyć, że białe drzwi z podcięciem ze zwykłymi zawiasami wyjdą ok. 1400 zł brutto bez montażu, a grafitowe ok. 1750 zł. Jeśli wziąć wersję bezprzylgową z zawiasem widocznym to trzeba dodać kwotę brutto 667 zł, a z zawiasem ukrytym 974 zł.

Do sprawdzenia mam jeszcze drzwi z InterDoor Płaskie, Polskone Płytowe i wycenę na indywidualne zamówienie u stolarza.

Balbina200
27-02-2012, 20:49
Spirea!
Teraz dopiero mi to przyszło do głowy - dlaczego najpierw malujesz ścianę, a nie sufit?
Nie będzie Ci się potem chlapało przy malowaniu góry?
I napisz jak wyszły wyceny na drzwi od poszczególnych firm.

hazeleyes1982
27-02-2012, 21:00
Spirea, sprawdz drzwi Jagdor-baaardzo solidne, pieknie wykonane drzwi. Ja zamówiłam w białym lakierze, bezprzylgowe z ukrytymi zawiasami i zapłaciłam (z montazem) ok 1800 zł/szt. Montaz mamy na poczatku kwietnia, wiec niestety sie nie pochwale na razie.

Spirea
28-02-2012, 11:11
Balbina, poszła tylko jedna warstwa tego grafitu w sypialni, bo musieliśmy dopasować podłogi. A farba sufitowa nie kapie. A. malował dwa sufity i nie ma żadnych zacieków.
Co do drzwi dam znac, jak pozbieram wyceny, ale pewnie to trochę potrwa.

Spirea
28-02-2012, 11:11
Ola, dzięki. Wyślę pytanie o wycenę. Pewnie zdążę je najpierw zobaczyć u Ciebie :)

Kaśka73
28-02-2012, 12:42
bardzo jestem ciekawa wycen drzwi jak już będziesz miała to uśmiecham sie o szczegoły:)

gosia1611
01-03-2012, 12:26
Spireo, ty pewnie robiłaś już odbiór kominiarza, bo do podłączenia gazu jest konieczny. Czy jest jeden papier potrzebny do podłączenia gazu i potem odbioru budynku czy może być jeden wspólny? Bo mi w zakładzie kominiarskim powiedzieli, że to dwa niezależne dokumenty i za każdy chcą po 360zł???

Kaśka73
01-03-2012, 13:26
to ja się wtrącę bo mnie zaintrygowałaś:
kominarz dał nam 1 papier do gazowni i do odbioru za 280 z tym że jeśli się nie pośpieszę z odbiorem to taki papier straci swoją ważność po roku

Spirea jak u Ciebie?

gosia1611
01-03-2012, 13:33
W innym zakładzie kominiarskim powiedzieli, że wystawiają jeden wspólny za 350 z rokiem ważności, więc może w tamtym sobie tak wymyślili aby klient 2 razy płacił...
Kaśka, a jaki to kominiarz za 280zł?

Spirea
01-03-2012, 14:56
Kominiarz powiedział, że jeśli było wszystko, to zrobiłby mi odbiór gazu z odbiorem końcowym za jednym razem. Muszę jednak zrobić wentylację garażu. Mają mi to zrobić za 200 zł i potem odbiór końcowy chyba 100 zł. To są kwoty netto. Za odbiór gazu zapłaciłam 123 zł.
Ogólnie powiedzieli, że u mnie nie wychodzi dużo, bo nie mają za dużo do sprawdzenia - mam tylko jeden komin.

gosia1611
01-03-2012, 15:25
A mogę was dziewczyny prosić o namiary? U mnie jest komin do gazu, do kominka i 2 wentylacyjne do garażu i kotłowni.

Spirea
01-03-2012, 15:52
mój kominiarz tutaj http://www.kominiarz-olesnica.pl/index.html

Kaśka73
01-03-2012, 17:38
mój tu:
www.kominiarczyk.com

Tatarak
01-03-2012, 19:52
Muszę jednak zrobić wentylację garażu.

a jak dokładnie od strony technicznej? bo u mnie też garaż nieogrzewany i niepodłaczony do WM to pewnie będzie taka sama historia.

odotka
01-03-2012, 21:06
Spireo ja mam pytanie dotyczące drzwi Hormana - jak się zachowywały w czasie tych największych mrozów ?? czy futryna nie przemarzała ?? Pytam bo poszukuję drzwi zewnętrznych z ogrodu do pralni ...

Spirea
02-03-2012, 11:11
Tatarak, u mnie jak robili komin i potem obudowali styropianem w ogóle nie zrobili przepustów, aby zrobić wentylację garażu. Kominiarze mają po prostu zrobić większy otwór w kominie - mam go wymurowanego z pustaków z dwoma komorami, w jednej idzie komin, w drugiej puszczą tę wentylację. Dodatkowo ma być tam doprowadzona wentylacja z kotłowni.

Odotka, a o które drzwi chodzi, bo jedne i drugie to Hormann. Z tym frontowy nic się nie działo. Tylne u góry lekko odstają, ale nie wiem, czy to sprawa mrozów czy coś ise stało przy prowadzeniu innych prac. Będę to zgłaszać do montazysty, aby przyjechał poprawić.

Tatarak
02-03-2012, 15:32
dzięki, to ja nie mam w ogóle komina, więc muszę podpytać kb jak zrobić wentylację garażu, zeby kominiarz "był zadowolony" ;)

wojgoc
02-03-2012, 15:35
kratka wentylacyjna zamontowana w garażu nie wystarczy?

Spirea
02-03-2012, 15:47
ja tę wentylację w garażu miałam już w projekcie, ale wykonawcy mi tego nie zrobili.

Spirea
02-03-2012, 15:47
kratka wentylacyjna zamontowana w garażu nie wystarczy?
ale ja nie mam nawet kratki. Oni chyba własnie mają ją dopiero zrobić.

wojgoc
02-03-2012, 15:49
a Ty masz z czego ściany?
bo to zwykły robotnik może zrobić - aby było ładnie to wykończeniowiec

Spirea
02-03-2012, 15:56
Mam porotherm. Kominiarz powiedział, że zrobią kratkę do tego pustaka wentylacyjnego. Nie widzę robienia kratki bezpośrednio w ścianie, bo będzie mi wiać.

Tatarak
02-03-2012, 15:58
kratka wentylacyjna zamontowana w garażu nie wystarczy?

o to się muszę spytać magika. może zwykła kratka to nie, ale jakaś zetka?

wojgoc
02-03-2012, 16:30
Mam porotherm. Kominiarz powiedział, że zrobią kratkę do tego pustaka wentylacyjnego. Nie widzę robienia kratki bezpośrednio w ścianie, bo będzie mi wiać.
robisz kratkę z przepustem i wentylatorem - podmuch powietrza wentylatora otwiera przepust. Powietrze z zewnątrz nie wpada do garazu
Mozna to też zrobić bez wentylatora ale wtedy trudniej z wywiewem.
Tatarak,
nie wiem co to jest zetka - poza radiem Zet, zwaną zetką

Tatarak
02-03-2012, 17:41
śiakiś niedouczony kolega ;) http://muratordom.pl/instalacje/wentylacja-i-klimatyzacja/instalacja-wentylacja-kotlowni-czy-zetka-jest-konieczna,41_5292.html

wojgoc
02-03-2012, 20:23
taka du..a wolowa ze mnie w temacie zetki - chyba musialby mnie koń kopnąć w czaszkę, bym zamontował takie paskudztwo u siebie w domu

Tatarak
04-03-2012, 19:47
no ale przecież to nie musi tak lecieć po wierzchu. przy ocipleniu 20 cm to sobie możemy spokojnie w styro schować. luz.

Barbara74
04-03-2012, 22:12
Spireo gratuluję Ci pierwszej nocy, to musi być wspaniałe uczucie. Ja też chciałabym spędzić pierwszą noc jak nie ma mebli ,chciałabym już tapetować pokoje dzieci,zapach kleju do tapet kojarzy mi się z dzieciństwem.

powiedz mi macie podłogówkę, czy kleiliście te panele do podłogi?

Balbina200
04-03-2012, 22:40
No, no, no... to się domowo zrobiło:)
Wielkie gratki za podłogę, oświetlenie i pierwszą noc.
I to tak od razu: Ty sama i dwóch super facetów;-) No, no, no...:D
Niezłe początki:cool:

monika996
04-03-2012, 22:44
No, no, no... to się domowo zrobiło:)
Wielkie gratki za podłogę, oświetlenie i pierwszą noc.
I to tak od razu: Ty sama i dwóch super facetów;-) No, no, no...:D
Niezłe początki:cool:ja już się wypowiedziałam w dzienniku:lol2:

salik
05-03-2012, 04:51
Spirea - gratuluję podłóg, pomalowanych ścian i pierwszej nocy 'w domu' :)
No i trzymam bardzo mocno kciuki za schody!

Spirea
05-03-2012, 05:21
Dzieki dzieki :)
Balbina, przynajmniej czulam sie bezpiecznie :)
Basia, mamy podlogowke na calosci, wiec panele byly ukladane jako podloga plywajaca.

Spirea
05-03-2012, 08:35
Basia, postaram się zebrać i odpowiedzieć na maila, zadałaś tyle fachowych pytań i nie mogę zasiąść :)

Moorela
05-03-2012, 09:23
Tapeta do dziecięcego super, można oczywiście dyskutować, że potem trzeba będzie zrywać, moczyć ściany, zniszczy się gładź, itd. ale w sumie to za dobre parę lat. Może faktycznie młoda pociągnie zapałki i wylosujecie? Podłogi super, myślę, że będą bardzo uniwersalne, jakby nie zmienił się wystrój w przyszłości. Gratulacje! :)

Spirea
05-03-2012, 10:29
dzieki Moorela, takie obiekcje do tapety ma mąż. Jednak za parę lat i tak pewnie trzeba będzie odnowić ściany, więc najwyżej się ją zedrze.
A pomysł z losowaniem dobry :)

Barbara74
05-03-2012, 16:08
Spireo słuchaj nie odpisuj na tamtego maila jakoś sobie poradzę, bo przeanalizowałam Twoje zdjęcia i wczytałam się w temat.

Spirea
05-03-2012, 16:39
uff, to dobrze. Miałam mętlik jak zaczęłam czytać, bo przy tych krokwiach zaczęło się komplikować.

A w ogóle, to zaczęły mi pękać łączenia kg ze ścianą szczytową i jedną ścianą w środku. Będzie poprawiane, ale nie wiem, czy to poważna sprawa, czy ściągać kierownika. Chyba lepiej ściągnąć. Robi się też jakiś przeciek przy syfonie umywalki w pracowni. Takie drobne rzeczy wychodzą i mam wrażenie, że tych drobiazgów do naprawy/wykończenia/zrobienia do przeprowadzki będzie mnóstwo i się nie pozbieram.

mayland
05-03-2012, 16:58
Podłoga fajnie wygląda. Prawie jak mój dąb bielony ;) Będziesz z niego zadowolona. Więcej czasu dla rodziny mniej na sprzątanie ;)

Madeleine
05-03-2012, 18:22
coraz bardziej domowo się robi :)

Tatarak
05-03-2012, 19:12
Spirea, a kuchnię już w końcu zamówiłaś? bo mi jakoś umknęło.

Barbara74
05-03-2012, 20:27
a to ja słyszałam że na podłogówkę lepiej kleić

Spirea
05-03-2012, 20:28
tak, już w grudniu - chciałam się załapać na promocję za 1000 zł 100 zł gratis :) Za bonus i małą dopłatę kupiliśmy Kalinie 2 expedity i jedną Stuvę.

Madeleine, robi się. Szkoda, że przy wszechobecnym kurzu nie ma sensu przenosić rzeczy.
Chciałabym jeszcze Ciebie podpytać - w jakiej odległości masz te szyny montażowe w spiżarni? Czy polecasz Masterart do szkła?

Spirea
05-03-2012, 20:29
a to ja słyszałam że na podłogówkę lepiej kleić

pierwsze słyszę,
robiliśmy zgodnie z instrukcją Quick Stepa.

Kaśka73
05-03-2012, 20:38
szczerze zazdroszczę pierwszej nocki na budowie:)

jak firmy od drzwi gdzie warto zapytać???

Tatarak
05-03-2012, 20:43
tak, już w grudniu - chciałam się załapać na promocję za 1000 zł 100 zł gratis :) Za bonus i małą dopłatę kupiliśmy Kalinie 2 expedity i jedną Stuvę.


a fakt, tak to było dawno, że zapomniałam :)

monika996
05-03-2012, 21:56
a to ja słyszałam że na podłogówkę lepiej kleićnie lepiej na pływająco. Anuli popękały deski ( miała klejone)

Basia_KRK
05-03-2012, 22:03
U nas w wszędzie będą klejone (warstówka), a w jednym tylko pokoju, będzie pływająca (podłoga Par-Ky, ona ma korek pod spodem dlatego podobno robi się ją na pływająco....)....

monika996
05-03-2012, 22:10
U nas w wszędzie będą klejone (warstówka), a w jednym tylko pokoju, będzie pływająca (podłoga Par-Ky, ona ma korek pod spodem dlatego podobno robi się ją na pływająco....).... a my zawsze kładziemy na pływająco.mamy barlinka warstwówkę . drugi raz u nas i 2 razy u rodziców.Basia byłaś w dzienniku u Anuli. ona ma problemy z podłogą klejoną.

wojgoc
05-03-2012, 22:13
pierwszy raz słyszę o ukladaniu deski warstwowej na ogrzewaniu podłogowym w sposób plywajacy.przyklad Anuli nie jest potwierdzeniem takiego sposobu kladzenia deski
przyczyn pekania desek jest dośc sporo

Basia_KRK
05-03-2012, 22:17
Monia, byłam u Anuli, wiem że ma probelmy, nawet pytałam jej, jakiej ma formy - na szczęście nit tej co my..... Firma gdzie kupujemy daje nam gwarancję tylko na podłogę klejoną właśnie (kupujemy z montażem)... z resztą inny przedstawiciel tej podłogi, też daje tylko na klejoną...

Barbara74
05-03-2012, 22:37
u anuli w dzienniku wymieniała wcześniej nazwę firmy, chyba ,że zmieniła przed zakupem.Dodatkowo anula miała bardzo szerokie deski.I teraz zastanawiam się bo ja ma deski Kahrsa można je kleić i nie,ale własnie lepiej kleić bo przylega, nie ma pustek powietrza,a jak wiadomo powietrze to izolator.Wolałabym nie kleić, bo by je mój mąż sam ułożył i miałabym dużoooooo przyoszczędzone.

Spirea
06-03-2012, 07:19
Ja mam panele laminowane, wiec nie bylo watpliwosci - ma byc plywajaca, aby wskutek zmiany temperatur mogla sie rozszerzac itd. Nie mam pojecia jak jest z deska warstwowa.

monika996
06-03-2012, 07:47
u nas znów nie chcieli dać gwarancji na klejoną:confused: co firma to inna polityka!!! więć u nas się układa na pływająco. Wojgoc i nie pierwszy raz. bo na podłogówke zawsze dawaliśmy warstwówkę:p

e-mól
06-03-2012, 09:21
Dawno mnie tu nie było, gratuluje pierwszej nocki.
Cube super tanie były jak kupowalam, to technicznych pomieszczeń wzięłam,a teraz bym wszędzie je zamontowała.
A polecał Ci ktoś te drzwi dan-polu? Ile by kosztowały biale bezprzylgowe? Ile trzeba u nich czekać?
W dre teraz mozna kupic drzwi bezprzylgowe biale w granicach 1000zl bardzo dużo modeli tylko ze jest to okleina, ale chyba sie skuszę.

Spirea
06-03-2012, 09:39
E-mól, na Dan-pol trafiłam chyba na targach, miałam ulotkę i podobały mi się te drzwi. Jednak wychodzą za drogo. Poza tym wahamy się, czy nie pokombinować jednak z kolorystyką. Wszystko będzie białe (ściana, podłoga). Wrzucenie wszędzie grafitowych drzwi jest takie oczywiste i na pewno będzie pasować. Więc myślę o jakimś pazurze :) Na razie powoli rozpoznaję temat i poza Dan-polem nigdzie jeszcze nie pisałam, bo nie mam czasu. Muszę sprawdzić to Dre, Polskone i Interdoor, no i stolarza, gdzie rodzina zamawiała.

Cube są bardzo ładne. Wyszłyby trochę drożej niż Kwadrat. Obawiałam się jednak tych żłobień, że nie będzie mi się chciało przecierać itd. A poza tym, jak zamawialiśmy, każda złotówka się liczyła.

hazeleyes1982
06-03-2012, 10:54
Spirea, w czwartek mam spotkanie z przedstawicielem Pary-na jaki koszt za puszke mam sie nastawic...:o Boje sie zapytac-ale musze sie przygotowac:rolleyes:

wojgoc
06-03-2012, 11:20
u nas znów nie chcieli dać gwarancji na klejoną:confused: co firma to inna polityka!!! więć u nas się układa na pływająco. Wojgoc i nie pierwszy raz. bo na podłogówke zawsze dawaliśmy warstwówkę:p
a jaki to producent?

monika996
06-03-2012, 12:00
a jaki to producent?Barlinek:p

Basia_KRK
06-03-2012, 12:05
Spirea, w czwartek mam spotkanie z przedstawicielem Pary-na jaki koszt za puszke mam sie nastawic...:o Boje sie zapytac-ale musze sie przygotowac:rolleyes:
Oooo, podpinam się pod pytanie :)
Do łazienki i kuchni ma być ceramiczna??

Spirea
06-03-2012, 16:11
Hazel, Basia, muszę zajrzeć do faktury, bo nie pamiętam.
Mam kilka rodzajów tych farb. W każdym razie w kuchni to ceramiczna, a w łazience Platinum Plus.

Madeleine
06-03-2012, 18:51
Spirea - Masterart tak, brałam od nich lustra do domu i kilka dni temu do firmy, wszystko ok.
A w spiżarni w zależności od półek. Generalnie pierwsza od ściany szyna idzie dowolnie, a potem na jednej opierają się sąsiadujące półki, więc jest pomiędzy nimi. Najdłuższa półka, 120cm, jest podparta jeszcze na środku.


Podłogę generalnie na podłogówkę powinno się kleić, gdyż minimalizuje to straty na ogrzewaniu. Tyle, że może się okazać, że koszt klejenia przewyższy zyski ze zmniejszonych strat ;)

Tatarak
06-03-2012, 20:06
Hazel, Basia, muszę zajrzeć do faktury, bo nie pamiętam.
Mam kilka rodzajów tych farb. W każdym razie w kuchni to ceramiczna, a w łazience Platinum Plus.

nie mogę się doczekać Twoich wrażeń na temat tej farby ceramicznej w kuchni, bo mnie korci, żeby nią pomalować, zamiast się bawić kafelkami :) jakoś nie mam przekonania do szkła.

Magda 34
06-03-2012, 20:19
Moniko, ceramiczna-super sprawa. :yes:

rasia
06-03-2012, 20:26
Dawno mnie tu nie było i nie poznaję domku:jawdrop::jawdrop::jawdrop:. Idziecie jak burza!!! Grafit na ścianach jest przepiękny!!! Rolety - rewelacja! Biała podłoga - moidzo! :cool: Nie wiem na czym stanęło, ale bardzo podoba mi się pomysł w wiatrołapie: szafa głęboka plus wieszak/rama z sufitu i jakieś fajne siedzisko jeszcze by się przydało na dole;). Buziaki zostawiam:).

Tatarak
06-03-2012, 20:44
Moniko, ceramiczna-super sprawa. :yes:

i faktycznie nie szkodzi jej pryskający tłuszcz z patelni, szorowanie itp.?

Magda 34
06-03-2012, 20:53
i faktycznie nie szkodzi jej pryskający tłuszcz z patelni, szorowanie itp.?

Tego nie mogę potwierdzić, :rolleyes: mogę jedynie zaręczyć, że taki brud z rąk, który nie schodził na zwykłej farbie tutaj zupełnie bez problemu. Wilgotna ściereczka i jest czysto.

Barbara74
06-03-2012, 21:08
ja również zainteresowana jestem Parą:) mówię o farbie oczywiście.A ceramiczna jest matowa również? Rozumiem że ceramiczna jest świetna do zmywania,więc do łazienki też chyba jak najbardziej?
Magda 34 chyba byłaś na dłłługim urlopie ,bi nigdzie Cię nie spotkałam ostatnio:)

Magda 34
06-03-2012, 21:14
Basia, jeszcze chwilkę mnie nie będzie, a tutaj tak sobie wpadłam na sekundkę:-)

Spirea
06-03-2012, 22:26
Hazel, Basia:

Farba PARA 4094 elite ceramic 257zł - mam ją w kuchni przy blacie i dookoła ściany w części kuchennej i jadalni, słup, szara ściana w sypialni, ściana bez okien i kolankowa w pracowni
Farba PARA 4200 platinym plus 220 zł - jest w łazience
Farba PARA 900 mat 155zł - obecnie malowany pokój dziecięcy, wiatrołap, korytarz
Farba SCALA 25 aqua 110zł - pralnia, tańszy odpowiednik platinum plus

Powyższe ceny są za 1 galon. Z 1l wg producenta wychodzi 12m2 przy jednej warstwie.

możliwe, że dobiorę zamiast kupionego Dekorala Akrylit W Parę 250 za 75 zł na drugi pokój, sypialnię i gabinet.

Tatarak, Pan od Pary mówił, że spokojnie mogę ją położyć na ścianę, przy której będzie płyta. Jak to jednak jest, wyjdzie w praktyce. U nas będzie blat na 70 cm, więc ta płyta będzie trochę oddalona, ale pewnie i tak będzie pryskać. Jeśli jednak plusy tej farby mają polegać tylko na możliwości starcia śladów po brudnych rękach, to chyba nie ma sensu przepłacać. Nefer bardzo sobie chwaliła ceramiczną Beniamin Moore.
Basia74, ceramiczna ma strukturę skorupki jajka i jest coś jakby półmat, ma lekki połysk.

Rasia, dzięki :) Z tym siedziskiem, to niezbyt jest miejsce, bo drzwi się na tę stronę otwierają. Podobają mi się ławki w Ikei, tylko trochę szkoda miejsca pod nimi. Na to jeszcze przyjdzie czas.

Madeleine, dziękuję za informację. Zastanawiam się właśnie, czy dać do spiżarni te szyny, czy te sosnowe regały Ivar z ikei. Rozważam Masterart pod kątem szkła. Tatarak pisałaś mi w mailu, że trzeba wziąć dobre szkło. Czy szkło bezpiecznie 4/1/4 jest ok, czy chodzi o to, że szyba szybie nie jest równa.

mayadaski
06-03-2012, 22:52
Przeczytalam od dechy do dechy i baaaardzo mi sie u Ciebie podoba:bye:
Spireo, jaki masz podklad pod panele? Tez mi sie Quicki podobaja.....i u mnie tez podlogowa... W tamtym roku myslalam jeszcz o panelach drewnianych, ale poszlam po rozum do glowy:p :D

Piekny dom, mozecie z Mezem byc dumni z Waszej pracy!:D

Maja

Spirea
06-03-2012, 23:30
Mayadaski, witaj i dziękuję bardzo :)
Podkład mamy z Quick Stepa - Uniclic Plus. Do podłogówki proponowano jakiś specjalny Arbitrona, ale QS podaje, że uzycie innych materiałów może pozbawiać gwarancji, więc wzięliśmy od nich. Weźmiemy też od nich listwy w kolorze paneli, aby było do kompletu.
My od początku byliśmy zdecydowani na panele. Nie mam przekonania do drewnianej podłogi. Celowaliśmy jednak ostatnio w niższą półkę, a potem wybraliśmy jednak QS. Te, które pójdą na pozostałe miejsca (QS Voque Dąb biały passionata) są jeszcze droższe, ale nie widzę już innej podłogi :)

Magda 34
06-03-2012, 23:37
Jeśli jednak plusy tej farby mają polegać tylko na możliwości starcia śladów po brudnych rękach, to chyba nie ma sensu przepłacać.

Mam nadzieję, że jednak sprawdzi się przy ścianie z płytą:-)

Barbara74
07-03-2012, 06:32
Dzięki Spireo za szcegóły odnośnie Pary,
a co do schodów... to nareszcie ...może tak miało być z tym ostatnim,żebyś w końcu trafiła na prawdziwego fachowca-mam nadzieję,że taki jest.Zyczę Ci żeby w końcu etap schodów był zakończony pomyślnie, trzymam kciuki!!!!

Spireo ile warstw Pary kładłaś? dwie wystarczą?

Moorela
07-03-2012, 07:06
Jak ja się nie mogę doczekać tych schodów... Choć sama będę miała tradycyjne, a mój M raczej by się nie zgodził na metalowe, to przynajmniej sobie pozazdraszczam ;) Do Waszego wnętrza to będzie strzał w 10tkę, a znając Twój upór, byle czego nie dasz sobie tam wstawić ;)

Moorela
07-03-2012, 07:15
Spireo, zapomniałam zapytać, co to za lampka? Rewelacja! :)

Spirea
07-03-2012, 08:17
Ja również mam nadzieję, że tym razem ze schodami się uda. Niestety obawiam się, że kasy nigdy nie odzyskam, ale będę próbować.
Schody będą miały konstrukcję stalową, jednak poważnie zaczęlismy zastanawiać się nad zamianą siatki na szkło. Teraz w środku jest przestrzeń, jest czym oddychać. Od pewnego czasu obawiam się, że jak wstawimy schody z siatką, zrobi się taka klatka schodowa. Nie było jednak możliwości zmiany. W obecnej sytuacji zaczynamy od zera, więc myślimy o wstawieniu szkła, aby ta przegroda była całkowicie przezroczysta. Co ciekawe, dostałam wstępne wyceny 1m2 szkła bezpiecznego znacznie niższe niź ta, którą dostałam przed rokiem. Decyzja jeszcze nie zapadła.

O lampkach już napisałam na blogu. To Fancy Light La Case de cousin Paul. Mozna je dostać w paru sklepach internetowych, ale ja będę zamawiać bezpośrednio u producenta we Francji. Można wybrać większą ilość (te na zdjęciu to 35 sztuk) i samemu skomponować kolorystykę. http://www.lacasedecousinpaul.com/?_...re=gp_francais (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.lacasedecousin paul.com%2F%3F___store%3Dgp_anglais%26___from_stor e%3Dgp_francais) Można też zamówić większe lampy, więc możliwe, że takie kule powiesimy gdzieś jeszcze (może w salonie).

Tatarak
07-03-2012, 08:22
Spirea, myśmy to szkło w końcu odpuścili i mój doktorat jest niepełny, ale spytaj khb - ona ma temat w małym paluszku.

Lampka dla Kaliny świetna :) myślałam, że to pęk balonów! super :)

mam nadzieję, że schody będą super. także po części ze względów egoistycznych :D

hazeleyes1982
07-03-2012, 08:32
Spireo, bardzo dziękuje za info. Spotkanie z przedstawicielem przesunięte na pt rano-ale napisze u siebie, co i jak. Ide do Ciebie do dziennika, bo chyba przegapiłam ostatni wpis-nadrabiam dwudniową nieobecność:rolleyes:

salik
07-03-2012, 08:35
Trzymam kciuki za rozwój tematu schodowego :)
A ile Ci wycenili m2 szyby i jakiej dokładnie (bo różne firmy/osoby mają różne zrozumienie słowa 'szkło bezpieczne')?

Spirea
07-03-2012, 08:51
Jeden szklarz 180 zł 4/4/1
Drugi szklarz 130 zł netto 3/3/1 i 180 zł netto 4/4/1
Trzeci szklarz 4/4/1 300 zł

Ogólnie są to dwie warstwy szyby 3 lub 4 mm z folią.

salik
07-03-2012, 08:57
A jaki rodzaj szkła?
Float?

Spirea
07-03-2012, 09:21
nie mam pojęcia, nie wiem, co to float. Dopiero zaczynam się uczyć :)

mayadaski
08-03-2012, 11:51
Mayadaski, witaj i dziękuję bardzo :)
Podkład mamy z Quick Stepa - Uniclic Plus. Do podłogówki proponowano jakiś specjalny Arbitrona, ale QS podaje, że uzycie innych materiałów może pozbawiać gwarancji, więc wzięliśmy od nich. Weźmiemy też od nich listwy w kolorze paneli, aby było do kompletu.
My od początku byliśmy zdecydowani na panele. Nie mam przekonania do drewnianej podłogi. Celowaliśmy jednak ostatnio w niższą półkę, a potem wybraliśmy jednak QS. Te, które pójdą na pozostałe miejsca (QS Voque Dąb biały passionata) są jeszcze droższe, ale nie widzę już innej podłogi :)

Poszlam sobie wyguglowac:D - piekne!!
A te u dzieci w pokojach to jakie QS? W internecie podoba mi sie ich typ Elite, ale nie wiem jak w rzeczywistosci wygladaja, bo u nas do pomacania maja bardzo okrojona oferte QSow....chcialabym takie ktore imituja drewno...obecnie mam w domu w jadalni takie juz 10letnie panele gladziutkie....jak zdjecie z polyskiem:D....takich bym nie chciala w nowym domu....nie wiem czy sie jasno wyrazilam, bo jak tlumacze Panu Mezu o co mi chodzi....to konczy sie wojna domowa:p

Maja

Spirea
08-03-2012, 12:13
Maja, ja oglądałam w Belpolu. Mieli wszystkie próbki.
Dziecięce to też QS Classic Teak Biały Bielony (QSM031 jeśli dobrze pamiętam). Początkowo chyba braliśmy Elite pod uwagę, myślę o nich jeszcze do gabinetu. Jak jednak zaczęliśmy zmierzać do bardziej białych, to tamte odpadły.
Kolory znacznie różnią się w realu od tego, co widzimy w internecie. Dlatego najlepiej spróbować, gdzieś je zobaczyć.

mayadaski
08-03-2012, 13:18
z tym ogladaniem w realu mam niestety problem:rolleyes:
musze poczekac do lata:o chyba zdarze 3 razy zawal dostac z tego powodu zanim je pomacam....poogladam sobie u Ciebie:D:D

e-mól
08-03-2012, 18:05
A ja z piosenką przychodzę, STO LAT KOCHANE BABECZKI...

http://www.youtube.com/watch?v=prkUc...e_gdata_player

Balbina200
09-03-2012, 22:23
Gratuluję pozytywnego załatwienia sprawy z wykonawcą od schodów!
Już słyszę, jaki ciężki kamień spadł Ci z serca:yes:
Lampka cudo (mam je w swoich ulubionych - te łańcuchowe:)).
Spirea, Salik mi wspominał, że gdzieś u Ciebie jest spis papierów potrzebnych do oddania domu do użytkowania.
Szukałam, ale nie mogę znaleźć:-(

monika996
10-03-2012, 08:47
Spireo napisałam u ciebie w dzienniku informację dotyczącą barierek szklanych.

Lampka fajna, szkoda ,że u nas tak trudne do kupienia:(

Spirea
10-03-2012, 11:05
Monika, E-mól podesłała mi link do polskiego producenta takich kulek. Cenowo wychodzi identycznie. Różnica jest w kosztach transportu - taniej jest z Polski niż z Francji :)
Balbina, dzięki. Cała sprawa kosztowała nas wiele nerwów. Wczoraj jeszcze odbyła się ostatnia wymiana zdań, bo poprosił nas, aby częśc zaliczki rozliczyć materiałami. Ceny za jakie kupił były o 2300 zł wyższe niż ceny, które znalazłam za taki sam lub podobny (siatki) materiał w necie. Skończyło się tym, że nie chcę wchodzić w żadne układy i jak nie będzie zapłaty w terminie wnoszę sprawę do sądu. Nie mam czasu czekać.
Wklejałam gdzieś zestawienie dokumentów - chyba w komentarzach - tak tu http://forum.muratordom.pl/showthread.php?132762-Komentarze-do-dziennika-budowania/page72 post 2874. Tak jak pisałam wtedy, zaznaczam, że są to rzeczy, które wymaga mój rejon. Kierownik pokazywał mi pisemko z Wrocławia i zawartość nieco się różni. Rzeczy skreślone mnie nie dotyczą, ale może Was i owszem.

Basia_KRK
11-03-2012, 07:17
Spirea, kulki cudne!! No i trzymam kciuki za nowe schody :D Wygląda na to, że teraz będzie dobrze!
Duża różnica cenowa w porównaniu di poprzednika?

Spirea
11-03-2012, 09:33
Wychodzi ok. 3 tys. wiecej. I jak nie dostane zwrotu zaliczki, to dojdzie 6500 :(

Tatarak
13-03-2012, 12:48
chciałam zażartować, żeby tę siatkę podświetlić na... grafitowo lub antracytowo :cool:

daj znać, jak wypadną testy tapety, bo może Junior też by taką chciał. :)

Spirea
13-03-2012, 12:54
mogę odciąć kawałek i gdzieś się umówimy na podrzucenie.

olgusieniunieczka
13-03-2012, 12:58
Siatka fajowa i dobrze, że sprawa schodów ruszyła z miejsca :)

Co do płyt. Jestem wysoka więc nie zwróciłam na to większej uwagi, ale moja ciotka psioczy na swoją indukcję, bo pola grzejne dla wielkich garów ma na froncie. i jak gotuje rosół i chce coś tam w mniejszym garnku upichcić z tyłu, to musi się wspinać na palce albo boli ją kręgosłup. Ale ona ma indukcję z wyrysowanymi polami. Te, które mają tylko taki krzyżyk na środku same się dostosowują? Na każdym polu mozna postawić jaki się chce garnek? Może wiecie?

Spirea, dlaczego sami układaliście panele? Nam w dwóch salonach zaproponowano przy zakupie paneli powyżej 80 zł ukladanie gratis. A moze znalazłaś swoje w QS w jakieś rewelacyjnej cenie? Pochwal się? Ponieważ też zdecydowaliśmy się na QS, chciałam Cię jeszcze podpytać o podkład? Faktycznie wycisz stukanie? Jakie są Twoje odczucia?

Spirea
13-03-2012, 13:13
Olgo, co do płyt z samymi krzyżykami to np. w Amice, która ma tylko kropeczki na środku w specyfikacji podano, że są 4 pola o średnicy 21. To nie jest więc tak, że możesz stawiać gdzie chcesz. Są takie płyty, które mają tzw. Flex Induction, czyli np. jedno lub dwa duże pola (np. prostokąt 18 x 40) i tam faktycznie możesz wszędzie postawić. Ma to jednak sens jak gotujesz w kilku małych garnuszkach.

Co do paneli, to nie mieliśmy oferty na położenie gratis :) Poza tym ja nie wierzę w coś, co dostaję gratis. Cena jest zawsze gdzieś ukryta. Cena za układanie była w okolicach 16-20 zł w zależności od wykonawcy/sklepu. Od początku jednak szwagier się deklarował, że pomoże A., więc z chęcią z tego skorzystaliśmy, bo fundusze są w opłakanym stanie. Układanie to nie jest jakaś specjalna filozofia. Z tego, co widziałam, to ważniejsza jest staranność i dokładność. I tego obawiam się może nie być w cenie 16-20 lub gratisu. Chłopaki wymierzali panele co do części milimetra, tak je ułożyli, że prawie nie było odpadów. Minus, że jeden i drugi okupił to bólem biodra lub kolana. A Vat z paneli mogę odzyskać samodzielnie.

Z cenami za Quick Step jest ciężko, bo wszędzie są podobne. Porozsyłałam sporo ofert i dwie były zbliżone Wikkula z forum (doradza w wątku o panelach) i Belpolu we Wrocławiu. Wybraliśmy Belpol, bo był tańszy i na miejscu. Sami odebraliśmy panele, więc odpadł dodatkowy koszt transportu. Te, co są położone dostaliśmy za coś ok. 60 zł. Dąb passionata wychodzi nam coś ok. 100 zł.

Co do podkładu, to sprzedawca zachwalał Unisound Pro - taki biały. Podobno super wycisza. 1m2 kosztuje jednak ok. 20 zł. Uznaliśmy, że to za dużo. Wzięliśmy Uniclick Plus za 10 zł (po rabacie chyba coś koło tego wyszło). Wg parametrów też wycisza, ma też folię przyklejoną, więc nie trzeba dawać dodatkowej folii pod podkład. To taka miękka gąbeczka. A czy stuka? Zależy jakie buty - mi nie stukało, bo miałam adidasy, A. miał jakieś buty z ciężką podeszwą, to stukały. Ale mam w pracy deski drewniane i moje buty też na nich stukają. Natomiast wydaje mi się nie ma pogłosu, czyli tego odbijania. Jednak musiałabym jeszcze raz pochodzić i się przysłuchać. Panele mają fajną powierzchnię, bo się nie błyszczą, jak takie stare, które mam w domu sprzed 10 lat za 20 zł.

monika996
13-03-2012, 13:18
Spirearewelacja ta siatka na balustradępodświetlana jeszcze fajniejsza niezły bajer. Odważna.

juz jestem ciekawa jak będzie wyglądała zamontowana u Ciebie:yes:

Spirea
13-03-2012, 13:21
to podświetlanie kiedyś nam szwagier proponował, ale nie chcieliśmy, bo nie będzie do nas pasować, a teraz okazuje się, że może to nie był zły pomysł. Nie znam się kompletnie na tym i nie wiem, czy nie da rady pociągnąć czegoś, aby rzucić jakąś wiązkę ledów :)

monika996
13-03-2012, 13:24
to podświetlanie kiedyś nam szwagier proponował, ale nie chcieliśmy, bo nie będzie do nas pasować, a teraz okazuje się, że może to nie był zły pomysł. Nie znam się kompletnie na tym i nie wiem, czy nie da rady pociągnąć czegoś, aby rzucić jakąś wiązkę ledów :) zawsze można wyłączyć. no i nie musi być na różowo

Spirea
13-03-2012, 13:27
zawsze można wyłączyć.

no właśnie :)

muszę go podpytać, ma smykałkę do takich rzeczy i może da radę coś wykombinować. Wtedy był pomysł, aby taśma ledowa szła pod linią barierki

olgusieniunieczka
13-03-2012, 13:31
No własnie, wszystko rozbija się o cenę. Wiem, że układanie paneli nie jest skomplikowane, dlatego nie ma mowy, żebym zapłaciła za ich układanie nawet 10 zł/m2. Wszystko więc rozbija się o to, czy kupię gdzieś taniej wybrane panele bez montażu.
Podkłady pod panele...no własnie, ich ceny są zawrotne, biorąc pod uwagę, że w markecie można kupić panele za 15zł/m!!!
A propos montażu to zwróciłaś moją uwagę na zużycie surowca...ciekawe ile odpadów jest przy takim "gratisowym" układaniu...żeby się nie okazało, że min.30%.

Cieszę się, że QS spełniają Twoje oczekiwania, bo po obejrzeniu jednej "deski" czy nawet m2 trudno mi stwierdzić czy będą ok.

mayland
13-03-2012, 13:35
Spireo czy wiesz coś więcej może o tym podswietleniu barierki? Widzę, że to jakaś konstrukcja po zewnętrznej stronie barierki. Z czego? Co jest źródlem światła? Pytam bo mam teraz problematyczne oświetlenie schodów i szukam pomysłu jak z tego wybrnąć i może właśnie znalazłam sposób.... ;)

Spirea
13-03-2012, 13:49
Olgo, te QS w Classic (czegoś tam nie mają w porównaniu do tych droższych) wyszły naprawdę przyzwoicie. Są bardzo twarde - poszły chyba 2 lub 3 piłki na ścinaniu rogów.
U nas wchodziły pełne 3 panele i mniej więcej połowa. Zrobili tak, że ta połowa wychodzi na przemian na początku lub na końcu i w efekcie co 2 linię brzegi desek się pokrywają.
Na 2 pokoje potrzebowaliśmy ok. 30m2, wychodziło więc 16 paczek. Ze względu na odpady wychodziło 17 z kawałkiem, więc na wszelki wypadek wzięłam jeszcze 18. Poszło 16 paczek i kilka sztuk z 17 paczki.

Spirea
13-03-2012, 13:51
Mayland, nie mam pojęcia. Znalazłam te fotki w katalogu Mevaco i potem w ich archiwum. To jakaś szanghajska knajpa w Wiedniu. Tu masz opis http://www.mevaco.pl/PL-Archiwum-Aktualnosci.303.0.html?&no_cache=1&L=6&tx_ttnews%5Btt_news%5D=847&tx_ttnews%5BbackPid%5D=100&cHash=114fe32126


Ujęcie siatki z góry (i chyba wtedy widać całe to oświetlenie) możesz zobaczyć w katalogu - link jest na głównej stronie.

mayland
13-03-2012, 13:55
Ok, dziękuję. Już sobie poradzę :)

Barbara74
13-03-2012, 17:33
Spireo co do barierki to trzeba się zapytać na jakim etapie musisz się określić czy podświetlana czy nie.Jeśli to kwestia dania ledów na sam koniec to w zasadzie można poprosić o umieszczenie robocze i sobie zobaczysz.Jeśli to nie jest za duży koszt to czasami fajnie jest mieć taki bajer ,oczywiście jak możesz wyłączyć.
A wiesz że szary ładnie do różu pasuje :lol2: a u Ciebie szarość jest ;)
Co do indukcji jak wybierzesz to odwalisz za mnie kawał roboty, ja planowałam 80 cm, ale biorę pod uwagę 70 cm, na 60 cm mogę się zgodzić.Z tego co pamiętam to moja siostra ma 70 cm amicę,a koleżanka chyba 70 AEG.Jeśli będziesz potrzebować informacji o nich to zapytam.a którą Tekę potrzebujesz zmierzyć.Bo jak się natknę na Śląsku to mogę zapytać i pomierzyć

Tatarak
13-03-2012, 20:14
mogę odciąć kawałek i gdzieś się umówimy na podrzucenie.

chętnie się spotkam, nawet bez kawałka :) jutro po południu pokażę Juniorowi fotkę z Twojego dziennika i spytam, czy w ogóle by go to zainteresowało. a jak stoisz z czasem? bo ja teraz słomiana wdowa, więc popołudniami chętnie "bywam" ;) (głównie na budowach). może w końcu te Bielany z dzieciakami?

dakula
13-03-2012, 22:02
Bardzo mi się wszystko w tym waszym domku podoba. Szczególnie grafitowe ściany i oryginalne okna. Schody też na pewno będą super, światło na imprezy – czadowe, jak w klubie :).

wojgoc
13-03-2012, 23:22
światło na imprezy – czadowe, jak w klubie :).
Spirea - a Ty imprezowa kobitka jesteś?

wojgoc
13-03-2012, 23:23
może w końcu te Bielany z dzieciakami?
jam nieobecny

Tatarak
14-03-2012, 08:17
ale my o Bielanach w innym sensie, Wojtuś :)

gosia1611
14-03-2012, 08:35
Spireo, do podpisania umowy na prąd docelowy musisz mieć odbiór budynku lub zaświadczenie o zameldowaniu, ale bez żadnego z tych dwóch nie zmienią ci taryfy.
A Kocot ci zrobił już wszystkie odbiory i pomiary, które są potrzebne do odbioru budynku?

salik
14-03-2012, 08:51
Czyli jak jestem już zameldowany pod jakimś adresem (bo np. stoi tam inny dom), to ZE nie może odmówić przełączenia na zwykłą taryfę?
Eeee, niemożliwe żeby to było takie proste :)

gosia1611
14-03-2012, 08:55
Nie wiem jak wygląda ta kwestia, gdy stoją 2 domy pod tym samym adresem, ale w przypadku nowego (jednego) domu, aby dostać prąd docelowy, a nie ma się odbioru budynku trzeba mieć zaświadczenie o zameldowaniu w nim i podpisać oświadczenie, że nie są już prowadzone prace budowlane (tylko wykończeniowe).

salik
14-03-2012, 09:00
No, to powinno się udać w takim razie na takiej samej zasadzie.

monika996
14-03-2012, 09:19
Ok, dziękuję. Już sobie poradzę :) to powiedzcie dziewczyny jak juz zamontujecie te ledy na swoich barierkach!!!!
bo to rozwiązanie strasznie mi sie podoba.
a u ciebie Spireo będzie nowoczesnie, więc ta podświetlana siatka będzie super!!!

mayland
14-03-2012, 09:31
W tej akurat realizacji którą wkleiła Spirea to oswietlenie wg mnie jest zrobione z neonów - rurek z diodami led. Jest to konstrukcja samonośna a rurki się do tego nadają bo nei są wiotkie jak np. taśmy. Zlecenie takiego oświetlenia agencji reklamowej napewno byłoby wykonalne.

Spirea
14-03-2012, 09:54
wyszło małe nieporozumienie :) Jeśli zrobimy podświetlenie siatki, to nie w taki sposób jak na fotce. Czułabym się jak w klubie ;) Wyimprezowałam się już jakiś czas temu [odp. Wojgoc na Twoje pytanie ;) ], więc coś takiego nie wchodzi w rachubę. To nasze podświetlenie byłoby jakoś ukryte w pochwycie barierki lub gdzieś tam przymocowane albo na dole barierki. Wtedy poświata padałaby z góry albo z dołu. Nie wiem, czy jest sens kombinować, ale sprawę zbadam. W każdym razie na razie ustaliliśmy, że cała konstrukcja będzie albo grafitowa albo biała. Gdyby podświetlać, to pewnie lepiej aby była biała. Kolorowej siatki nie będziemy robić, bo to jednak zobowiązujące teraz i na przyszłość. Lepszym pomysłem będzie puszczenie ledów kolorowych.


Tatarak, rozchorowałam się. Jak będzie już ok, to dam znać. Na razie nie chcę ryzykować zarażania. W weekend mieliśmy jechać na budowę, bo Mała zażyczyła sobie noclegu :)
Dakula, dzięki za miłe słowa :) A o schodach boję się myśleć ;)
Gosia1611, no własnie tak mi się wydaje, bo chyba kiedyś o tym rozmawialiśmy na grupie. Nic, powoli będę zbierać wszystkie papiery, aby nie zostawić tego na ostatnią chwilę. Mam już wszystkie pomiary i odbiory. Pan Kocot mówił, że oni robią część już przy montażu instalacji. W Tauronie powiedzieli, że do odbioru budynku to albo z tą informacją o możliwości zawarcia umowy, a najlepiej pójść z samą umową - właśnie tym mnie zmylili. Zadzwonię na Menniczą i do Oleśnicy i spytam jak to dokładnie wygląda. U nas w końcu już sama wykończeniówka.

Spirea
14-03-2012, 09:56
A, na fajny zegar dzisiaj trafiłam

106263

[fotka - czerwona maszyna]

Pasowałby w kuchni :)

gosia1611
14-03-2012, 10:09
Pan Kocot mówił, że oni robią część już przy montażu instalacji. W Tauronie powiedzieli, że do odbioru budynku to albo z tą informacją o możliwości zawarcia umowy, a najlepiej pójść z samą umową - właśnie tym mnie zmylili. Zadzwonię na Menniczą i do Oleśnicy i spytam jak to dokładnie wygląda. U nas w końcu już sama wykończeniówka.

To znaczy, że do odbioru budynku nie składam żadnych pomiarów tylko umowę z energetyką? Bo moje pomiary to p. Kocot wysyłał bezpośrednio to energetyki z wnioskiem o podpisanie umowy, ja żadnych papierów nie mam.
A tak na marginesie to otrzymałam ostatnio wycenę na osprzęt elektryczny od p. Kocota i kwota netto wyszła 3100zł, a z innej hurtowni elektrycznej dostałam wycenę na kwotę brutto 2900zł.

Spirea
14-03-2012, 10:16
Gosia, u mnie było tak, że Pan Kocot powypełniał wszystkie druki, wziął ode mnie papiery, podpisałam wniosek i złożył w energetyce. W ubiegłym tygodniu zadzwonili do mnie, że mam przyjść po papier, że mogę zawrzeć umowę. I właśnie ten papier wczoraj odebrałam. W tym dokumencie są informacje o instalacji.

Co do osprzętu, to u mnie kwota z montażem wyszła mniej więcej tyle, ile zapłaciłabym, gdybym sama kupowała sprzęt bez montażu.
A na pewno masz to samo zestawienie i wszystkie części ujęte?

A może być jeszcze tak, że ze sklepu masz jeszcze po starych cenach, bo mają na stanie towar. W lutym Berker miał iść w górę. Ale w zasadzie, to nie wiem czy bierzesz Berkera :) Więc nie wiem czemu. Najlepiej spytać.

Tatarak
14-03-2012, 10:24
Oj, to zdrowiej :( dziękuję za odp wczoraj :) Debatowaliśmy akurat na budowie u Moany o izolacji podłogi. Oni tam mają wodę dość wysoko. Icopal z położeniem wyszedł im b. drogo, a przy podlogowce na całości jest zasiana przez Wojgoca obawa o "odory" - a tu troje małych dzieci z problemami o charakterze alergiczno-astmatycznym.

Spirea
14-03-2012, 10:25
właśnie się domyśliłam, że chodzi o Moanę :)
To faktycznie wozisz się po budowach :)

Tatarak
14-03-2012, 10:53
no, chyba się uzależniłam :) ale przynajmniej jak skończę swoją budowę, to nie przeżyję szoku odstawienia - może mnie jeszcze ktoś zaprosi :D :D :D

wojgoc
14-03-2012, 11:24
...może mnie jeszcze ktoś zaprosi :D :D :D
samą czy z kajecikami?

Tatarak
14-03-2012, 11:36
wiesz, raczej w towarzystwie nie wyciągam kajeta i nie robię notatek ;)

wojgoc
14-03-2012, 11:44
ale wiedza zawarta w kajecikach to rzecz bezcenna dla przyszlych Inwestorów

Tatarak
14-03-2012, 11:48
wierz mi, że zawsze chętnie się nią dzielę :)

wojgoc
14-03-2012, 12:09
wierz mi, że zawsze chętnie się nią dzielę :)
nie muszę w to wierzyć - wiem, ze tak jest.
uwazaj na te swoje kajeciki...

Kaśka73
15-03-2012, 14:26
Spirea zobacz płytę z firmy whirlpool model chyba 707?! jest naprawdę godna uwagi mam ją na krótkiej liście

Spirea
15-03-2012, 16:34
Kasia, muszę się przyjrzeć. Z polami jest tak:

Whirlpool 707 - 2x 14,5, 18, 21. Cena - 1400 zł w rtv euro
Teka GKST 80 i4 Multi Slider - 2x14,5, 21, 18x27. Cena - 2157 zł na ceneo
Amica 4x21 - Cena - 2234 zł na ceneo

i 60-tka

Teka IR 642 - 14,5 18, 21 i 18x27,7 Cena 1700 na ceneo

Z tego wszystkiego chyba najkorzystniej wychodzi ta Teka 642. Droższa o 300 zł od Whirlpoola, ale chyba lepsza jakość i sensowniejsza wielkość pól. Trzeba byłoby jedynie sprawdzić te odległości między nimi.

Madeleine
15-03-2012, 18:17
Spirea, a patrzyłaś na Electroluxa ze sliderem? bardzo fajna funkcja, polecam.

Tatarak
15-03-2012, 19:21
Spirea, a patrzyłaś na Electroluxa ze sliderem? bardzo fajna funkcja, polecam.

a na czym polega? ja w ogóle się boję sterowania suwakami, bo wydaje mi się, że +/- łatwiej jest kontrolować. tak mam w każdym razie z suwakiem dotykowym w laptopie na przykład - nigdy nie umiem ustawić takiej głośności dźwięku, jak próbuję :(

Madeleine
15-03-2012, 19:53
tutaj masz dobre zdjęcie (ale 80, ja mam normalną 60):
http://fotohrabia.pl/plyta-electrolux-ehd-68210-p-od-29zl-dostawa-z-wniesieniem.html#nclid=69fa0b169150114324915fa8d2e 296d2

aby włączyć gotowanie normalne, po zagotowaniu, nie wciskasz 4 razy, żeby zejść do poziomu 5 - tylko od razu palcem na 5. Czujnik jest precyzyjny, nie mylę się (w przeciwieństwie do np. klawiatury dotykowej w smartphonach).

Tatarak
15-03-2012, 20:32
acha, to fajnie - bo myślałąm, że to takie cudo, że trzeba "na ślepo" trafić w odpowieni poziom.

Spirea
16-03-2012, 11:06
Madeleine, no właśnie nie wiem, co z tym Sliderem - brać czy nie.
Amica nie ma slidera i moim zdaniem to sterowanie u nicj jest bez sensu. Są jedne przyciski do sterowania wszystkimi polami, więc najpierw musisz wybrać pole i potem nim sterować. Wydaje mi się, że w praktyce będzie to irytujące.
O Elctrolux-ie są różne opinie i prawdę mówiąc w ogóle nie brałam tej firmy pod uwagę.

Madeleine
16-03-2012, 17:40
Fakt, rozwiązanie typu "najpierw pole, potem moc" jest wyjątkowo upierdliwe, zwłaszcza, jak coś kipi. Dla mnie must have było normalne sterowanie. Ale slider jest jednak dużo lepszy.

A opinie - cóż, w podobnej półce cenowej rozwiązania są podobne ;) No i ilość komentarzy negatywnych jest też kwestią skali sprzedaży (to też a propos opinii o pralkach amiki).

Balbina200
16-03-2012, 20:46
Mam taką płytę, gdzie najpierw trzeba wybrać pole, a potem moc (zwykła ceramiczna płyta, a nie indukcja).
Tragedia w użytkowaniu!
Klnę, że nie zwróciłam na to uwagi przy kupnie:mad:.
Na szczęście to w domu na wsi, więc rzadko z niej korzystam.
Siatka wygląda superowo!
I ma świetną cenę:yes:
Ja bym podświetliła, tak jak pisały dziewczyny - zawsze można wyłączyć, a doda smaczku:)

Spirea
17-03-2012, 11:31
Po obejrzeniu na żywo, siatka cięto-ciągniona odpadła :( Idę napisać do dziennika.

Basia_KRK
18-03-2012, 08:22
Obawiam się, że wskoczymy z przeprowadzką w wakacje.
No to tak jak u nas :D :D

majamaki
18-03-2012, 10:19
Spirea trafiłam na krzesła dla Ciebie http://allegro.pl/show_item.php?item=2214288827

Spirea
18-03-2012, 11:18
fakt, o takim siatkowym można pomyśleć ;)

dr_au
18-03-2012, 15:47
Hej. Problemu ze schodami współczuję. Jakoś mi tak przypomina moje boje z architektami. Trzymam kciuki za szybką przeprowadzkę :).

Kaśka73
19-03-2012, 13:00
Spirea chyba pytałaś na grupie o kontener na budowę jeśli tak to proszę o info :)
muszę szybko ogarnąć to "coś" bo działką to tego nie da się nazwać

Tatarak
19-03-2012, 13:23
Spirea - podoba mi się, że rzucasz hasło siatka, a wykonawca ściąga próbki materiału, żebyś wiedziała, na co się decydujesz :) Mam nadzieje, że będziemy zadowolone.

Spirea
19-03-2012, 13:30
Kasia, jak będe w domu, bo nie mam notesika ze sobą :) A nie pamiętam nazwy.

Spirea
19-03-2012, 13:30
Spirea - podoba mi się, że rzucasz hasło siatka, a wykonawca ściąga próbki materiału, żebyś wiedziała, na co się decydujesz :) Mam nadzieje, że będziemy zadowolone.

mnie się to bardzo podoba :) I oby podobało mi się do końca.
Dzisiaj mija termin na zwrot kasy. Idę sprawdzić konto....

Kaśka73
19-03-2012, 13:46
Kasia, jak będe w domu, bo nie mam notesika ze sobą :) A nie pamiętam nazwy.

ok

trzymam kciuki za schody;)

Madeleine
19-03-2012, 16:15
Trzymam kciuki za zwrot kasy i nowego schodziarza.

W sprawie płyt - gdzie widziałaś negatywne opinie nt. dużej electroluxowej? chyba źle szukam, ale na ceneo jest tylko łącznie 13 wpisów, pozytywnych i negatywnych.

Spirea
19-03-2012, 20:41
Spirea chyba pytałaś na grupie o kontener na budowę jeśli tak to proszę o info :)
muszę szybko ogarnąć to "coś" bo działką to tego nie da się nazwać

Mtrans 502041531

Spirea
19-03-2012, 20:55
Trzymam kciuki za zwrot kasy i nowego schodziarza.

W sprawie płyt - gdzie widziałaś negatywne opinie nt. dużej electroluxowej? chyba źle szukam, ale na ceneo jest tylko łącznie 13 wpisów, pozytywnych i negatywnych.


Madeleine, w tych 13 opiniach ludzie piszą, też o awariach http://www.ceneo.pl/;0152313667-10.htm

wojgoc
20-03-2012, 11:59
wplynela kaska?

Spirea
20-03-2012, 13:59
a jak myślisz?...

Kaśka73
20-03-2012, 14:02
nie brzmi to optymistycznie.....

Spirea dziękuję za nr tel w s/p kontenera ale napisz mi jeszcze jak to się odbywa tzn. na ile dni itd

Spirea
20-03-2012, 14:31
dzwonisz i zamawiasz. Umawiacie się na działce na przywóz kontenera. Przywożą, płacisz kasę, dostajesz pokwitowanie. Masz kontener na 7 dni (albo 5 dni roboczych, nie pamiętam, ale mówili też, że są elastyczni). Jak kontener będzie zapakowany, informujesz, żeby odebrali. Nie musisz być obecna przy tym, jak przyjadą.

Madeleine
20-03-2012, 16:18
Nie wiem, na ile firmy śmietnikowe działają regionami, ale ja bardzo sobie chwalę ten namiar: 696 754 282.
Baaardzo elastyczni czasowo! I tańsi od mtransu dla mnie.


Madeleine, w tych 13 opiniach ludzie piszą, też o awariach http://www.ceneo.pl/;0152313667-10.htm (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.ceneo.pl%2F%3B 0152313667-10.htm)
kwestia skali sprzedaży, a ludzie zawsze bardziej chętni pisać o wadach niż zaletach. Inna sprawa, że opinia zachwyconego użytkownika (prawdziwego lub też nie - zwłaszcza biorąc zasięg akcji marketingu szeptanego, jaki np. swego czasu organizował samsung) świeżo po zakupie również nie jest wiarygodna.

Ja korzystałam z usług doradcy AGD. No i przeczytałam cały wątek na muratorze nt. agd - szukaj przez googla, warto sprawdzić informacje nt. poszczególnych modeli.

Spirea
20-03-2012, 17:42
No wlasnie obawiam sie tego marketingu. Zastanawiam sie jeszcze czy nie skorzystac z uslug tego doradcy, co Ty. Na razie przeczytalam ten watek o indukcjach. Mtrans moze byc tanszy blizej Wroclawia. Do mnie mial kawalek, ale i tak okazal sie tanszy niz miejska spolka.

Spirea
20-03-2012, 17:49
Madeleine, a jak oceniasz w uzytkowaniu szuflade w zmywarce? Te sztucce mozna rozrzucic czy trzeba ukladac w przegrodki?

Madeleine
20-03-2012, 18:25
Ja firm od kontenerów wypróbowałam chyba ze 3 albo 4, ostatnia jest absolutnie najlepsza - i cenowo, i kontaktowo, no i elastyczność w podstawieniu/ odbiorze. Kto inny zgodziłby się na kontener stojący 2 miesiące.

W sprawie AGD - z jednej strony warto skonsultować pewne decyzje, z drugiej - to jest jakaś tam kasa (ale niewielka). No ale umówmy się, jakby nas było stać na najwyższą półkę, to i ryzyko wtopy się na tyle minimalizuje, że nie do końca ma to znaczenie, czy będzie Miele to czy tamto.
A im niżej, tym większa szansa nawet nie na gorszą funkcjonalność, co spektakularną wtopę.

Generalnie w klasie tanich indukcji Electrolux ma podobne opinie, co Teka. Amica z kolei ma niższe ceny (albo wyższą funkcjonalność) - tak ta marka jest pozycjonowana. Jeśli chodzi o faktyczną awaryjność, a nie tylko opinie z ceneo - nie wiem, jak to procentowo wygląda i przede wszystkim gdzie jest dobry serwis.
Inna sprawa, że niektóre modele mają całkiem długi cykl życia i widziałam opinie sprzed 4-5 lat - a to przecież sporo w AGD, możliwe są zmiany w produkcie, usuwanie usterek itd.

Szuflada jest świetna. Łyżki musisz ułożyć bokiem, żeby się woda nie zbierała, zresztą ja układam o tyle, o ile, bo zazwyczaj sztućców mam dużo. Jedyne, co jest wkurzające - to niższy górny poziom, skutkiem czego np. zawsze talerzyki małe muszą być myte w dolnym koszu - u góry nie wejdą. No i warto obok zmywarki mieć zaraz szufladę do chowania sztućców - jasna sprawa.

Spirea
20-03-2012, 19:20
Kolo zmywarki bede miec zlew, potem dopiero szuflade. Czytalam chyba u Efilo, ze te sztucce trzeba porozkladac i nie jestem pewna czy nie lepiej wrzucic garsc do koszyka i miec z glowy.
A z tego Twojego namiaru na kontener to chyba skorzystam

Madeleine
20-03-2012, 19:58
to, co jest bardzo wygodne w szufladzie, to fakt, że kiedy dokładasz coś - to się nie schylasz do koszyka na dół, tylko prawie na poziomie blatu układasz sztućce. Noży itp. oczywiście nie układam między rowki.
Co ma konkretne znaczenie, jeśli w koszyku na dole są już brudne rzeczy i próbujesz wcelować z kolejnym brudnym widelcem i oczywiście przy okazji smyrasz inne sztućce, niezbyt czyste. Mnie to subiektywnie obrzydza. No i lepiej się sztućce domywają, jeśli korzystasz z separatorów w koszyku, a nie ładujesz wszystko razem - a tu już jeden pies, czy schylając się porządkujesz sztućce, czy układasz bez schylania.

Aha, ja mam w sumie najtańszą sensowną zmywarkę z trzecim poziomem - i bardzo sobie chwalę składane wszędzie półki, dodatkowy uchwyt nie wiem, na co (u mnie stabilizuje wysokie kieliszki itp.). Generalnie drugi raz kupiłabym tę zmywarkę też.

Układ ze zlewem pośrodku jest ok, akurat stoisz przy zamkniętej szafce, otwierasz obie szuflady i idzie raz raz.

Tatarak
20-03-2012, 20:04
wrzucanie garścią do koszyka to mi się nigdy nie udało. chyba żeby wyjąć tę kratkę na nim. zawsze się bawię we wkładanie poszczególnych sztuk w dziurki (pewnie bez sensu, jak z tym ręcznym praniem ścierek, wzdech).

acha, ja mam plytę indukcyjną Mastercooka od 4,5 roku i jestem b. zadowolona. ale nie mam porównania z innymi markami, bo może bym wybrzydzała? lubię sterowanie +/-, w zasadzie nie korzystam z żadnych specjalnych funkcji, bo mi się nie chce czytać instrukcji, a wiadomo, jak u mnie z obsługą intuicyjną ;)

Spirea
20-03-2012, 21:11
Ja mam zwykla ceramiczna Mastercooka od 12 lat! I poza tym, ze miejscami jest ciezko z domyciem, to jest ok. Ma zwykle pokretla, wiec nie ma sie co psuc ;)
Od pewnego czasu wyciagnelam kratke z koszyka i dlatego pakuje garscia.
Madeleine, a jak oceniasz domywanie i ladownosc? Czy te przegrodki mozna zlozyc? Czy masz siemensa sn66m083eu (tak z tych maili o agd zapisalam)?

Madeleine
20-03-2012, 21:23
Domywanie super, ładowność też, faktycznie dzięki szufladzie mocno na plus. Przegródki wszystkie są składane - rewelacja!

Wzięłam ten model z maila, siemensa.

Spirea
20-03-2012, 21:42
Poczatkowo chcialam zmywarke gdzies do 1,5k, ale nie wiem czy nie lepiej dolozyc i kupic tanszy piekarnik.

Kaśka73
20-03-2012, 21:51
Poczatkowo chcialam zmywarke gdzies do 1,5k, ale nie wiem czy nie lepiej dolozyc i kupic tanszy piekarnik.

to dobry kierunek myślenia ze zmywarki korzystasz na okrągło (i musi być dobra) a z piekarnika 1 w tygodniu no może 2 (tak mi wynika z autopsji)

podglądam wybór płyty bo też coś muszę kupić:)

dziewczyny jeszcze raz dziękuję za namiary na kontenery jutro dzwonię a w sobotę akcja posesja

Madeleine
21-03-2012, 07:59
Szczerze to nie wierzę w nie wiadomo jakie wykorzystanie piekarnika. I zmianę przyzwyczajeń, bo akurat kupiło się bardziej wypasiony model.
Ja się uparłam na prowadnice teleskopowe, bo są wygodne, i termoobieg. Od pyrolizy się odchodzi, zresztą jeśli nie piecze się mięsa, żeby skapywał tłuszcz, to i nie brudzi się piekarnik szczególnie.
A swoją drogą mam w piekarniku jakąś masę programów automatycznych, ale ponieważ jeszcze nie wyciągnęłam instrukcji, nie wiem, do czego służą ;) I żyję.

Tatarak
21-03-2012, 08:57
ja umiem w piekarniku nastawić jeden program, którego zawsze używam - on coś tam jeszcze umie (rozmrażanie itp), ale tu znowu trzeba intuicyjnie albo z instrukcją, a ja piekę czasami raz na kwartał. ma się to jednak zmienić, gdyż maż z synem zamierzają częściej robić pizzę oraz piec mięsa, żeby nie spożywać gotowych wędlin, które są ZUEM ;)

koktajl
21-03-2012, 09:40
Kolo zmywarki bede miec zlew, potem dopiero szuflade. Czytalam chyba u Efilo, ze te sztucce trzeba porozkladac i nie jestem pewna czy nie lepiej wrzucic garsc do koszyka i miec z glowy.

ja mam teraz zmywarkę z szufladą na sztućce i według mnie jest zdecydowanie lepsza niż taka z koszykiem. Przede wszystkim sztućce sie domywają o niebo lepiej, na szufladach również kłade duże noże i malutkie przybory kuchenne (np. mam z IKEA wyciskarę do czosnku która ma wyciąganą cześć i tam ją kładę, w niższych szufladach wszystko by przepadało na dno zmywarki a na tej górnej nie). Może troche czasu wiecej poswieca sie na układanie sztućców (do koszyka wrzucic i tyle) ale naprawde jest to czynnosc która zajmuje dosłownie 3 sekundy a nie 3 minuty więc to nie jest argument przeciw. no ale za to wyciaganie jest duzo lepsze-chwytasz garścią po kilka nozy i juz do szuflady a z koszyka trzeba wyszukiwac, wybierac ( moja mama tez ma zmywarke z szufladą i ona układa wszystkie łyzki przy łyzkach, widelce przy widelcach itp- juz jej powiedzialam ze to zboczenie:))
myślę ze lepiej kupić tanszy piekranik a dołożyc do lepszej zmywarki (te lepsze oczywiscie mają niższy poziom hałasu-kup jak najcichszą-zobaczysz jaki to komfort w uzytkowaniu-ja taka mam i można bez problemu wstawić ja do kuchni otwartej i egzystować w tym samym czasie w domu oraz zeby jak najmniej wody zuzywala)
nie doczytałam natomiast jaką chcesz tą zmywarkę-ja mam bosch a moja mams siemens-wyglądają identycznie, mają identyczne funkcje tylko panel rózni sie wyglądem. Na krótkim programe (29 min) myje wszystkie swieze brudy i jest w miarę ok, jak włacze długi program to wszystko domyte i doszuszone ale i mamy i moja nie są ideałami (mamy je juz 3 lata wiec troche zuzyte już są:)

Tatarak
21-03-2012, 10:03
acha, bo zapomniałam powiedzieć coś merytorycznego: też bym dopłaciła do zmywarki kosztem piekarnika :)

Kaśka73
21-03-2012, 10:28
no patrzcie jak się pięknie zgadzamy;)
no i nie żebyśmy nie gotowały przecież gotujemy.....

Madeleine jeśli jeszcze nie próbowałaś piec ciasta to z termoobiegiem to uważaj bardzo skraca czas pieczenia szczególnie lekkich ciast biszkoptowych szybkość może Cię zaskoczyć:)

w temacie zmywarek patrzyłabym raczej (po za ceną mam boscha tani nie był )
nie tylko na decybele ale i na czas trwania programów o ile pamiętam marketingowcy w opisie podają parametry dla jednego programu tego najkrótszego (45C do szklanek kieliszków itp) i wszystko jest pięknie i czas ok 30min i zużycie wody
tylko najczęściej pierzemy garnki i talerze i programy 60C-50C które trwają 2h to mnie wkurza bo jakie jest w tym programie zużycie prądu to już sekret a wolałabym mieć porównanie właśnie dla tych programów które są do codziennego użytku

Tatarak
21-03-2012, 10:56
to tak samo jak z pralkami - producent podaje czas prania i zużycie wody dla jakiegoś programu referencyjnego (chyba na 60 stopni), a dla innych te wartości są całkiem inne, szczególnie zużycie wody idzie o kilkanaście litrów w górę :(

koktajl
21-03-2012, 11:23
w temacie zmywarek patrzyłabym raczej (po za ceną mam boscha tani nie był )
nie tylko na decybele ale i na czas trwania programów o ile pamiętam marketingowcy w opisie podają parametry dla jednego programu tego najkrótszego (45C do szklanek kieliszków itp) i wszystko jest pięknie i czas ok 30min i zużycie wody
tylko najczęściej pierzemy garnki i talerze i programy 60C-50C które trwają 2h to mnie wkurza bo jakie jest w tym programie zużycie prądu to już sekret a wolałabym mieć porównanie właśnie dla tych programów które są do codziennego użytku

a ja prawie wszystkie mycia ustawiam na najkrótszy własnie program czyli 29 min. i tak trzeba spłukac największy syf z talerzy wiec juz go tyle nie ma na nich, a poza tym włączam przynajmniej raz dziennie zmywarke więc brud nie jest az tak stwardniały żeby mu krótki program nie dał rady. Jedynie jak mam bardzo dużo rzeczy i mocno obtłuszczone są to wtedy włączam ten program do garów.

zreszta kwestie podania danych w sprawie zużycia pradu czy wody nie tylko tyczy się zmywarki ale każdego sprzetu agd zaczynając od pralki i suszarki poprzez zmywarke, piekarnik czy mikrowelę. zawsze jest podana najniższa wartosc jaką osiąga dana rzecz i zazwyczaj własnie są podane dane do tych najkrótszych programów.

Tatarak
21-03-2012, 11:44
zreszta kwestie podania danych w sprawie zużycia pradu czy wody nie tylko tyczy się zmywarki ale każdego sprzetu agd zaczynając od pralki i suszarki poprzez zmywarke, piekarnik czy mikrowelę. zawsze jest podana najniższa wartosc jaką osiąga dana rzecz i zazwyczaj własnie są podane dane do tych najkrótszych programów.

moja nowa pralka zużywa więcej wody, prądu i czasu przy programie bawełna/30 stopni niż bawełna/60 stopni :(

i mam zawsze jakiś garnek do umycia, więc włączam program 45 minut, który niestety trwa niecałe 2 godziny.

słuchajcie - jak gotujecie wodę przy indukcji? bo ja mam czajnik elektryczny i ostatnio doszłam do wniosku, że chyba przez niego mamy takie rachunki za prąd - tzn za duże i coraz większe :( może taniej byłoby kupić czajnik na indukcję? są takie?

Kaśka73
21-03-2012, 12:22
i tak trzeba spłukac największy syf z talerzy wiec juz go tyle nie ma na nich, a poza tym włączam przynajmniej raz dziennie zmywarke więc brud nie jest az tak stwardniały żeby mu krótki program nie dał rady. Jedynie jak mam bardzo dużo rzeczy i mocno obtłuszczone są to wtedy włączam ten program do garów.

jak bym miała każdy talerz opłukać i dopiero go dać do zmywarki to wolałabym go już umyć a zmywarki w ogóle nie włączać;)

Tatarak
21-03-2012, 12:40
ja prze opłukanie rozumiem zgarnięcie większych resztek jedzenia. jak tego nie robię, to mi się szybko filtr zapycha, a nienawidzę go czyścić.

koktajl
21-03-2012, 12:46
jak bym miała każdy talerz opłukać i dopiero go dać do zmywarki to wolałabym go już umyć a zmywarki w ogóle nie włączać;)

wrzucasz talerze i gary z wszystkimi resztkami jak leci?rozumiem ze te wieksze zrzucicsz do kosza ale te mniejsze do zmywary?szczerze to nie znam nikogo kto nie opłukuje naczyn przed ich włożeniem. przeciez wiadomo ze rury i zmywarka bedzie za jakis czas zapchana. mam nadzieje ze przynajmniej uzywasz od czasu do czasu "udrazniacza" do zmywarek w płynie który ma wszysko wyczyscic i przetkac.

Spirea
21-03-2012, 13:04
wcięło mi posta :bash:

Tatarak - ja nie kupuję czajnika. Są takie na indukcję. Wolę dołozyć 100-200 do indukcji

Zmywarka:
- własnie jestem na etapie szukania, celuję albo w Siemensa albo Boscha. Szczegóły, jak uda mi się dzisiaj skończyć, dzisiaj w dzienniku. Postanowiliśmy w każdym razie wczoraj, że dołozymy do zmywarki, a weźmiemy mniej wypasiony piekarnik. Co do programów referencyjnych, to niestety wszędzie podają te najniższe dane. Przykładowo wchodziłam dzisiaj na instrukcję zmywarki Siemens SN66M095EU. Podają dane 6,5l i 0,92 kWh. Zuzycie dla wszystkich programów mieści się natomiast w widełkach od 6-17 litrów i od 0,75 kWh do 1,4 kWh.
Ja raczej nie opłukuję talerzy, ale usuwam oczywiście resztki jedzenia, więc talerz idzie "pusty".

Kaśka73
21-03-2012, 13:29
Spirea siemens i bosch to jedno i to samo;) dwie marki ale jeden właściciel
ale ze zmywarek to moim zdaniem nie ma lepszych

na sztućce mam koszyk średnio lubię układanie w nim sztućców
no i o c z y w i ś c i e usuwam resztki jedzenia:)

Nefer
21-03-2012, 13:37
Przerobiłam koszyk na sztućce i tacę wysuwaną. I zdecydowanie to drugie :)

Spirea
21-03-2012, 13:49
i jeszcze do piekarnika - nie piekę ciast, ciasteczek, bo nie umiem, nie wyniosłam tego z domu, nie ma w rodzinie zapotrzebowania na takowe rzeczy. Chociaż córka chce (i sama jej obiecałam), że w nowym domu będziemy wypiekać ciasteczka. Robimy natomiast z Małą pizzę i najchętniej chciałabym mieć taką funkcję jak w piekarniku. NNiestety "funkcja pizza" oznacza często program do rozmrażania pizzy.... Ja chciałabym w warunkach domowych mieć możliwość wypieczenia takiego ciasta jak w pizzerii. Na razie nie znalazłam takiej funkcji. Poza tym uzywam piekarnika do pieczenia mięs, szaszłyków, lasagne, ziemniaków z ziołami, zapiekanek itp.
Wstępnie wybrałam Samsunga, ale doszliśmy do wniosku, że nie ma sensu dopłacać do funkcji, która jest nam nieprzydatna, czyli Twin Connection - pieczenia różnych rzeczy jednocześnie. Wolałabym natomiast mieć większy piekarnik. Wczoraj pootwierałam wszystkie piekarniki w media Expert i te blachy w środku są bardzo małe w porównaniu do tej, którą mam teraz i na której robię pizzę. W obecnym piekarniku nie mam teleskopowych prowadnic, więc jest więcej miejsca. jak dochodzą teleskopy, to robi się dość wąsko.

Spirea
21-03-2012, 13:51
Kasia, wiem, ze S i B to to samo. Dlatego porównuję obie, czy te same funkcje nie wychodzą taniej u drugiego. Do końca marca w Boschu mogę dostać 150 zł zwrotu, zawsze coś - np. galon Pary 900 Matt ;)

Na razie przedział cenowy wychodzi mi od 2400 zł do 3100 zł.

Kaśka73
21-03-2012, 13:58
Kasia, wiem, ze S i B to to samo. Dlatego porównuję obie, czy te same funkcje nie wychodzą taniej u drugiego. Do końca marca w Boschu mogę dostać 150 zł zwrotu, zawsze coś - np. galon Pary 900 Matt ;)

Na razie przedział cenowy wychodzi mi od 2400 zł do 3100 zł.

teraz to już nie pamiętam konkretnej kwoty ale wiem że serce bolało jak kupowałam zmywarkę no i odczuwalnie zmniejszyły się rachunki za wodę

i myślę jak Ty zawsze to ileś tam mniej np. zamówiłam kontener z firmy polecanej przez Madelaine wychodzi 80 zł różnicy;)

Nefer
21-03-2012, 14:28
i jeszcze do piekarnika - nie piekę ciast, ciasteczek, bo nie umiem, nie wyniosłam tego z domu, nie ma w rodzinie zapotrzebowania na takowe rzeczy. Chociaż córka chce (i sama jej obiecałam), że w nowym domu będziemy wypiekać ciasteczka. Robimy natomiast z Małą pizzę i najchętniej chciałabym mieć taką funkcję jak w piekarniku. NNiestety "funkcja pizza" oznacza często program do rozmrażania pizzy.... Ja chciałabym w warunkach domowych mieć możliwość wypieczenia takiego ciasta jak w pizzerii. Na razie nie znalazłam takiej funkcji. Poza tym uzywam piekarnika do pieczenia mięs, szaszłyków, lasagne, ziemniaków z ziołami, zapiekanek itp.
Wstępnie wybrałam Samsunga, ale doszliśmy do wniosku, że nie ma sensu dopłacać do funkcji, która jest nam nieprzydatna, czyli Twin Connection - pieczenia różnych rzeczy jednocześnie. Wolałabym natomiast mieć większy piekarnik. Wczoraj pootwierałam wszystkie piekarniki w media Expert i te blachy w środku są bardzo małe w porównaniu do tej, którą mam teraz i na której robię pizzę. W obecnym piekarniku nie mam teleskopowych prowadnic, więc jest więcej miejsca. jak dochodzą teleskopy, to robi się dość wąsko.

NIe używałam wcześniej pieczenia dwóch rzeczy na raz. Teraz to podstawowa funkcja jakiej używam. Na dole mięso,na górze pieczone ziemniaczki - i obiad gotowy.
Wybrałam Samsunga, bo był tańszy niż Siemens. Możesz wyjąć przedzielająca płytę i masz jeden duży piekarnik.

Spirea
21-03-2012, 16:39
Nefer, a jaki masz ten piekarnik Samsunga?

Madeleine
21-03-2012, 19:01
no patrzcie jak się pięknie zgadzamy;)
no i nie żebyśmy nie gotowały przecież gotujemy.....

Madeleine jeśli jeszcze nie próbowałaś piec ciasta to z termoobiegiem to uważaj bardzo skraca czas pieczenia szczególnie lekkich ciast biszkoptowych szybkość może Cię zaskoczyć:)
nie, no bez przesady, ciasta piekę minimum raz w tygodniu :lol2: Do tego ciastka, muffinki, zapiekanki, pizzę, mięso i ryby w naczyniu żaroodpornym. Nawet prawdziwy biszkopt umiem zrobić i to dobry.

Tyle, że np. nigdy w życiu nie piekłam kurczaka jak z rożna, żeby tłuszcz skapywał na dół - nie lubię i może raz w życiu go kiedyś popełnię. A jeśli się piecze mięsa nieprzykryte, warto zainwestować w katalizę, bo ułatwia czyszczenie. Dla ciast nie ma znaczenia.
Na dwóch albo trzech poziomach często piekę, ale rzeczy, które wymagają podobnych temperatur. Bezy oraz mięsa i tak razem nie wsadzę, po pierwsze ze względu na zapachy, po drugie na ograniczenie twin connection - różnica temperatur pieczenia nie może przekroczyć pewnego zakresu.

Spirea - do pizzy musisz mieć bardzo wysoką temperaturę, 230 czy 250 stopni. Oraz żeby było jak w pizzerii - talerz do pizzy, taki kamienny. Rozgrzewasz go przez godzinę i potem na nim pieczesz. Pizza wychodzi luksusowa, zwłaszcza biorąc pod uwagę rachunek za prąd ;)


Aha. Jeśli już wyznajemy tu swoje sekrety, to też bardzo lubię sortować w zmywarce sztućce rodzajami. Chociaż kompletnie nie ma to znaczenia, nie wpływa ani na pojemność szuflady, ani domycie - ale po prostu jest to takie uporządkowane. :rolleyes:

Tatarak, czytałam gdzieś - chyba nawet na muratorze - dokładną analizę zużycia prądu przy czajniku na indukcję i zwykłym. Wyszło idealnie równo. Czajniki na indukcję są droższe niż najtańsze elektryczne. No i kwestia gustu, wyglądu i ilości miejsca na blacie.
A z praktycznej strony - ile wody gotujesz? nie warto więcej niż trzeba. Oraz banalnie - żarówki, zwłaszcza halogenki. U nas sporym zaskoczeniem był rachunek za prąd, teraz głównie ledy i świetlówki - różnica znaczna na plus.


wrzucasz talerze i gary z wszystkimi resztkami jak leci?rozumiem ze te wieksze zrzucicsz do kosza ale te mniejsze do zmywary?szczerze to nie znam nikogo kto nie opłukuje naczyn przed ich włożeniem. przeciez wiadomo ze rury i zmywarka bedzie za jakis czas zapchana. mam nadzieje ze przynajmniej uzywasz od czasu do czasu "udrazniacza" do zmywarek w płynie który ma wszysko wyczyscic i przetkac.
żartujesz? no to już znasz, mnie. Nie wrzucam dużego jedzenia oczywiście, zgarniam widelcem tyle, co się da do śmieci - i tyle.
Czyszczę zmywarkę raz na jakiś czas, raz w życiu faktycznie się zatkała - no ale na 10 lat używania zmywarek łącznie nie jest to spektakularne osiągnięcie.

Tatarak
21-03-2012, 20:26
Tatarak, czytałam gdzieś - chyba nawet na muratorze - dokładną analizę zużycia prądu przy czajniku na indukcję i zwykłym. Wyszło idealnie równo. Czajniki na indukcję są droższe niż najtańsze elektryczne. No i kwestia gustu, wyglądu i ilości miejsca na blacie.
A z praktycznej strony - ile wody gotujesz? nie warto więcej niż trzeba. Oraz banalnie - żarówki, zwłaszcza halogenki. U nas sporym zaskoczeniem był rachunek za prąd, teraz głównie ledy i świetlówki - różnica znaczna na plus.



ja mam wszędzie energooszczędne świetlówki, tylko w 3 kinkietach takie nie wiem co G.cośtam cośtam - ale ile się te kinkiety świecą, po parę minut dziennie raptem. wody gotuję niedużo, ale często, bo ja pracuję w domu i chyba wypijam dwa galony kawy i herbaty do południa. Ale dzięki za to info o porównaniu czajników. Może ja w duży termos zainwestuję i będę sobie gotować rano 2 litry wody, a potem parzyć wedle uznania na zmianę herbatę, kawkę i ziółka?

Madeleine
21-03-2012, 20:53
A ile tego prądu zużywasz? ja w poprzednim mieszkaniu miałam kocioł dwufunkcyjny na gaz - i sądzę, że częściowo z tego, tzn. z jego używania do ciepłej wody - a byłam w domu cale dnie - brały się wysokie rachunki. Zarówno prądu, jak i gazu.

Poza tym banał, ale komputery. Serio serio.
Teraz przyszedł nam rachunek za prąd, za 2 miesiące, jeszcze taryfa budowlana - wyszło 150 pln miesięcznie. Czyli wg mnie bardzo ok, jak na 3 komputery włączone całą dobę i fakt, że w domu zawsze są minimum 2 osoby, więc kawa - herbata - codzienne gotowanie.

Spirea
21-03-2012, 21:07
ja dostałam ostatnio wyrównanie za pół roku - dopłata 370 zł :(
Madeleine, tak czułam, że Ty z tych uporządkowanych :) Warto brac na wzór :)

Tatarak
21-03-2012, 21:18
jeden komputer chodzi non stop. rachunki mam na poziomie 180-200 zł miesięcznie, a potem dopłaty do prognoz :( zimą cały czas chodzi też pompka do CO, ale ona chyba tyle aż nie żre?

jak dla mnie Madeleine jest jakimś X-Menem ;)

koktajl
21-03-2012, 22:12
dodatkowo dużo prądu żrą wszystkie urządzenia na stand-by czyli całe wyłaczone rtv (wystarczy jesli plai sie tylko jedna mała dioda)a wiadomo ze jest tego sporo-tv, dekoder, odtwarzacz DVD czy play station czy inny zestaw stereo. piekarnik czy mikrowela też cały czas wyswietla przynajmniej godzine ale wiadomo nie da się odłączyc.również warto wyciągać ładowarki telefonów komórkowych bo one mimo iż nie są podłączone do ładowania to też pobierają prąd. nie mówiąc juz o tym że ja ładuję telefon codziennie (gram w gry, sprawdzam pocztę czyli wi-fi cały czas włączone)

ja resztki jedzenia spłukuję tzn większe resztki jedzenia zrzucam a np resztki sałatki (szczególnie z kapusty czyli maleńkie kawałki). od 20 lat tak robię i już tak jestem przyzwyczajona

Moorela
22-03-2012, 07:03
Ja tez mam Bosha, moi rodzice maja Bosha, mój brat ma Bosha, wszyscy sa zadowoleni.
Raz nam się tylko zepsuł, jak włączyliśmy go, wyszliśmy z domu, a w tym czasie wyłączyli wodę w boku i biedna pompa ciągnęła i ciągnęła, aż sie zaciągnęła, więc uwaga na takie akcje. Poza tym super!! Kilka rad od pana serwisanta: dobrze trzymać zmywarkę uchyloną, żeby pompa sobie obsychała, a nie stała w wodzie, nie poleca tabletek do mycia zmywarek, za to można wrzucić do prania zasadniczego (czyli o ok. 15 min) na pustej zmywarce kwasek cytrynowy i to daje dużo więcej ;)

Barbara74
22-03-2012, 07:20
Dziewczyny a ja wrócę do szuflady na sztućce w zmywarce,bo trochę mnie przeraża,że trzeba tam każdy widelec, nóż wkładać do osobnej przegródki.Czy można po prostu wrzucić?
Co do Boscha i Siemensa to rzeczywiście to te same firmy.jakiś czas temu kupowałam pralkę i brałam też te firmy pod uwagę.Pan mi pokazywałał, która pralka z Boscha jest pralką z Siemensa.Kupiłam z Boscha, bo była dobra cena w tym danym sklepie i była promocja dołączali żelazko.Kilka miesięcy później mojej siostrze zepsuła się pralka kupiła siemensa -była też promocja na żelazko.Facet ze sklepu mówił,że co do cen pomiędzy tymi dwoma firmami to zależy od sklepu, nie ma zasady ,że bosch tańszy lub odwrotnie.Ale w tym konkretnym sklepie i czasie to S wychodził drożej.Myślę,że ze zmywarkami podobnie.
I jeszcze jedno czy myślicie,że to dobry pomysł,aby dopłacić i przedłużyć gwarancję?do pralki nie wzięłam...

Spirea
22-03-2012, 08:02
Basia, lodowke, zmywarke biore po to dobre i drozsze, aby byly malo awaryjne. Nie bede wiec wykupywac ubezpieczenia. Piekarnik sobie raczej podaruje. Natomiast, jesli wezme plyte Samsunga, to mozliwe, ze wykupie.
Rodzice mieli plyte Siemensa, zwykla ceramiczna. Bylo jakies przepiecie czy cos z pradem i plyta sie zepsula. Gwarancji juz nie bylo. Zglosila to ubezpIeczycielowi z tytulu ubezpieczenia calego domu i dostala zwrot kasy.

Tatarak
22-03-2012, 08:58
Koktajl - no właśnie ja mam wrażenie, że nam strasznie skoczyły rachunki, odkąd mamy ruter! czy to możliwe, żeby zjadał prądu za kilkadziesiąt zł miesięcznie?!

Spirea - a ja mam Siemensa i jestem b. zadowolona. czyli Bosch jest pewnie równie fajny :)

wojgoc
22-03-2012, 09:16
Teraz przyszedł nam rachunek za prąd, za 2 miesiące, jeszcze taryfa budowlana - wyszło 150 pln miesięcznie. Czyli wg mnie bardzo ok, jak na 3 komputery włączone całą dobę i fakt, że w domu zawsze są minimum 2 osoby, więc kawa - herbata - codzienne gotowanie.
a na ile kwh masz podpisane z Tauronem?

Madeleine
22-03-2012, 09:19
Spirea, ad Twoich wyborów - trzecia szuflada automatycznie oznacza, że rozważasz droższe modele, które już w standardzie są ciche i ekonomiczne. Liczyłam różnicę między klasą A a A++ - te plusy to generalnie chwyt marketingowy i konsumpcja.
Natomiast to, co powinnaś wiedzieć - cykle referencyjne są długie. Używanie programu skróconego (vario speed) powoduje wprawdzie skrócenie cyklu mycia do 1:20-1:30 - ale paradoksalnie zużywa więcej energii niż mycie o godzinę dłuższe.

Aha, program 20-minutowy to tak naprawdę płukanie, nie pobiera wtedy się tabletka. To, czym te modele się od siebie różnią - to poza decybelami (i światełkiem) jeszcze dodatkowe programy. Ja z nich nie korzystam, uznałam, że nie jest to istotne.
A raty_niby_zero_procent mogą wyjść w euro drożej niż normalne raty komercyjne z dowolnego sklepu internetowego. Porównaj to sama.

Wojgoc, nie pamiętam, ale sporo więcej niż standardowo się bierze.

wojgoc
22-03-2012, 09:23
a to nie jest tak, ze za te 2 m-ce dostalas do zaplaty za przydzial polaczony z prognozą?
bo przy taryfie budowlanej odczyty robią 2x rok

Spirea
22-03-2012, 09:34
Wojgoc, u mnie w mieszkaniu też robią odczyty 2x w roku, a nie mam taryfy budowlanej. Ja mam przydział na 13 kW.

Madeleine, z tymi programi to wiem, że nie ma sensu się tym kierować. Też używam tylko jednego. Z 0% to oczywiście będę sprawdzać jak wygląda. Oprocentowania nie ma, ale może się okazać, że będzie jakaś opłata przygotowawcza albo obowiązkowe ubezpieczenie, żeby na te 40 miesięcy wydłużyć gwarancję. W każdym razie wczoraj sprawdzałam jakiś kalkulator to na cały sprzęt koszt kredytu wyszedł mi ok. 3500 zł. W takie coś nie wchodzę.
Dla mnie chyba najważniejsza jest duża pojemność. Jeśli więcej zmieszczę, to będę rzadziej myć i to już jest energooszczędne ;) Dlatego zdecydowałam się na tę szufladę.
Co ciekawe, wczoraj skorzystałam z kalkulatora energooszczędności na stronach Boscha. Porównywałam ten pierwszy model ze zmywarką, która ma 15 lat (ta nasza może mieć coś koło 11 lat). Wyszło mi, że na wodzie oszczędzę rocznie 90 zł, a co do prądu to zapłacę więcej o ponad 200 zł :) Idąc tym tropem nie powinno mi się opłacać jej zmieniać.

koktajl
22-03-2012, 10:43
Używanie programu skróconego (vario speed) powoduje wprawdzie skrócenie cyklu mycia do 1:20-1:30 - ale paradoksalnie zużywa więcej energii niż mycie o godzinę dłuższe.

tak rzeczywiście jest


Aha, program 20-minutowy to tak naprawdę płukanie, nie pobiera wtedy się tabletka. To, czym te modele się od siebie różnią - to poza decybelami (i światełkiem) jeszcze dodatkowe programy. Ja z nich nie korzystam, uznałam, że nie jest to istotne.

w Boschu krótki program ma 29 minut i normalnie wrzuca sie tabletke i myje normalnie-czasem naczynia nie są dosuszone do końca no ale to krótki program i nie mają tak naprawdę wystaczająco czasu żeby się własnie dosuszyć (zdazra się to głównie gdy jest odwracasz szkalne lub kubek i jest głebokie denko, talerze są wysuszone)
natomiast płukanie wodą trwa 15 minut i nie daję sie tabletki

a tak w ogóle to myślę ze powinnas szybko ją kupować bo za niedługo dostaniesz kota od tych wszystkich rad i przemyslen:)

powiedz mi tylko czy fronty w kuchni będą ze stali nierdzewnej?jesli tak to nie boisz sie mega widocznych paluchów i dość uciąliwego ich domywania? no chyba ze to stal malowana np. proszkowo?

dr_au
22-03-2012, 11:11
Spirea - nie tak całkiem offtopic. Zerknij:

http://oeconomicus.republika.pl/dziennik,budowania,i,nie,tylko,etap,iii.shtml

Przypuszczam, że to nie ty tam ładowałaś? Wygląda mi na to, że ktoś użył twojego dziennika dla potrzeb wygenerowania treści do optymalizacji SEO i podbicia sobie pagerank w google. Do zgłoszenia do administratorów republiki jako naruszenie.

Madeleine
22-03-2012, 11:53
a to nie jest tak, ze za te 2 m-ce dostalas do zaplaty za przydzial polaczony z prognozą?
bo przy taryfie budowlanej odczyty robią 2x rok
nie, wiem, co napisałam, wyszło mi dokładnie tyle, ile podałam.


w Boschu krótki program ma 29 minut i normalnie wrzuca sie tabletke i myje normalnie-czasem naczynia nie są dosuszone do końca no ale to krótki program i nie mają tak naprawdę wystaczająco czasu żeby się własnie dosuszyć (zdazra się to głównie gdy jest odwracasz szkalne lub kubek i jest głebokie denko, talerze są wysuszone)
natomiast płukanie wodą trwa 15 minut i nie daję sie tabletki
ale ja pisałam o programie 20 minut, nie 29. Z posta Spirei. Z jej linków. I z doświadczenia, bo mam dokładnie taki sam model.

Tatarak
22-03-2012, 11:57
oj, kęsim - jeśli to faktycznie nie Spirea :(

Spirea
22-03-2012, 13:40
Spirea - nie tak całkiem offtopic. Zerknij:

http://oeconomicus.republika.pl/dziennik,budowania,i,nie,tylko,etap,iii.shtml

Przypuszczam, że to nie ty tam ładowałaś? Wygląda mi na to, że ktoś użył twojego dziennika dla potrzeb wygenerowania treści do optymalizacji SEO i podbicia sobie pagerank w google. Do zgłoszenia do administratorów republiki jako naruszenie.

:mad:
nie ja.
Dzięki.
Może trzeba skończyć z tym wywnętrzaniem się na forum.

dr_au
22-03-2012, 13:49
Jest w sieci, można znaleźć ;). Myślałem, że ktoś to zrobił w celu odbicia swojej strony w wynikach wyszukiwania. Ale poszperałem po tym i nie mam pojęcia, czemu to ma służyć.

Spirea
22-03-2012, 14:18
nie wiem po co, tam są wpisy też z innych wątków z muratora.
W internecie można znaleźć prawie wszystko i prawie wszystkich.
Pisanie tego wszystkiego, wklejanie zdjęć wiąże się z jakimś ryzykiem. Dla mnie jest to jakiś sposób na odreagowanie dnia codziennego. Ale takie sytuacje burzą spokój.

dr_au
22-03-2012, 15:48
Normalna publiczna obecność w sieci jest czymś, co kontroluję i co zresztą pomaga mi w wykonywaniu zawodu (w końcu to reklama). Nawet ostatnio się przyłożyłem i "wypozycjonowałem" siebie w google tak, że po wpisaniu imienia i nazwiska ktoś bez problemu do mnie trafi (cała pierwsza strona to wyniki profilowo-kontaktowe).

Czym innym są jednak dzienniki budowy. Po pierwsze piszemy tu o rzeczach dużo bardziej osobistych (dom w końcu jest rzeczą osobistą). Po drugie czasem zapominamy, że nie jesteśmy małym, kameralnym klubem dyskusyjnym i poza kilkoma miłymi gośćmi może to przeczytać potencjalnie nieograniczone grono odbiorców. Stąd też staram się cenzurować to co piszę i pokazuję i stworzyłem sobie sieciową tożsamość na taki użytek, ale i tak obawiam się, że czasem mogę pokazać za dużo.

Z przyjemniejszych (nooo, uwzględniając skalę wydatków to nie bardzo) rzeczy. Zabrałem się za wyceny okien. Nie wiem, czy nie przedobrzyłem ze szkleniem, bo jeżeli dobrze liczę wyszło mi 74 m2 okien. Na szczęście większość to FIX-y. Gromadzony miesiącami kapowniczek z adresami (w EverNote) bardzo się przydaje, bo teraz znalezienie dostawców i wysłanie kilkunastu zapytań ofertowych zajęło mi chwilę. Już spływają pierwsze odpowiedzi typu "panie, nie da się".

Tatarak
22-03-2012, 19:18
dr_au - ciekawe, czy się tu nie zaraziłeś "klątwą Tataraka" polegającą na tym, że inwestor wysyła zapytanie i.... na tym koniec ;)

Balbina200
22-03-2012, 20:52
Ja przetestowałam różne zmywarki.
Wg marek najgorszy był Whirpool (u mojej mamy Zanussi).
Średni (ale nadal słaby): Elektrolux i AEG.
Super: Bosh (miałam jakiś nieskomplikowany model).
Bazując na tych doświadczeniach trzy lata temu (z zamiarem przeniesienia do nowego domu) kupiłam wypasionego Siemensa (korzystając z akuratnej promocji - bez VATu): najcichszy z możliwych, automatyczny dobór programu, niebieskie światełko w środku, jakieś szmery bajery.
I mnie rozczarował. Jak zdawałam się na automatyczny program to wychodziło niedomyte (a wstawiam codziennie). Dopiero najmocniejszy program myje przyzwoicie.
Teraz bym kupiła b lub s, ale jakiś prostszy model.

monika996
22-03-2012, 21:55
Spirea - nie tak całkiem offtopic. Zerknij:

http://oeconomicus.republika.pl/dziennik,budowania,i,nie,tylko,etap,iii.shtml

Przypuszczam, że to nie ty tam ładowałaś? Wygląda mi na to, że ktoś użył twojego dziennika dla potrzeb wygenerowania treści do optymalizacji SEO i podbicia sobie pagerank w google. Do zgłoszenia do administratorów republiki jako naruszenie. czyli co ma to znaczyć????:offtopic:

trzeba uważać co sie pisze?????na fm?????

Barbara74
25-03-2012, 17:15
Spireo dobrze wpisałaś model zmywarki Bosch (jedna z dwóch które bierzesz pod uwagę) bo chciałam ją sprawdzić i mi w necie nie wyskakuje

Spirea
25-03-2012, 18:09
Spireo dobrze wpisałaś model zmywarki Bosch (jedna z dwóch które bierzesz pod uwagę) bo chciałam ją sprawdzić i mi w necie nie wyskakuje

tam jest SMV a nie jak początkowo wpisałam SMW
masz np. tutaj

http://www.euro.com.pl/zmywarki-do-zabudowy/bosch-smv69m40eu.bhtml

Basia_KRK
25-03-2012, 19:43
Spirea, my wybraliśmy zmywarkę Siemens: SN66T095EU - zastanawiam się, czym ona różni się od Twojej SN66M095EU?

Piekarnik tylko z pyrolizą! Jak dla mnie to super sprawa! Zostaje tylko pył :) Bajer! Wybraliśmy też Simens: HB 78AB590.

Spirea
25-03-2012, 19:54
Basia,
zobacz sobie tutaj, albo porównaj sobie na stronie Siemensa.
http://www.euro.com.pl/porownanie.bhtml?p1=490375702&p2=480515382&p3=

Masz dodatkowe programy auto w innych temperaturach i światełko w środku. Pytanie czy są to rzeczy warte dopłaty, w przypadku sklepu Euro, 800 zł. Ja uznałam, że do szuflady warto dopłacić, szczególnie, że wtedy wszystkie parametry zmywarki idą w górę. Tu już niezbyt widzę sens. Madeleine ma ten model i jest bardzo zadowolona.

Barbara74
26-03-2012, 15:44
No właśnie Spirea a dlaczego uważasz że do szuflady warto dopłacić.Zaczęłam się zastanawiać nad tym i mam takie spostrzeżenia:
- przy wyjmowaniu ze zmywarki jak mam koszt to go wyjmuję i idę do w pobliże szuflady i rozdzielam sztućce sprawnie-z szufladą nie mam takiej możliwości
-jak mam szufladę to szuflada na sztućce musi być od razu przy zmywarce-wtedy jest wygodnie, bo tylko je przekładam
-poza tym mając szufladę na sztućce w zmywarce, muszę je tam brudne układać,a do kosza szybko wrzucam.Jeśli sama zjem to nie ma problemu z ułożeniem,a jeśli mam wkładać sztućce po kilku osobach to chyba mi to dużo czasu zabierze.
Też na początku byłam zauroczona szufladą,ale tylko w przypadku jak do szuflady po prostu wrzucam brudne sztućce.

Co do piekarnika Basi Krk to cena mnie przygniotła, o dziwo ten piekarnik nie ma ani termosondy ani rożna ani teleskopowych uchwytów.
Muszę jeszcze raz sprawdzić czy dobrze patrzyłam ,bo za tę cenę to powinien być full wypas.

Spireo ja też na piekarnik zakłądam do 2000 zł,więc bedę sledzić.Dalej się zastanawiam nad pyrolizą.I chyba wolałabym w zamian coś innego.Moja koleżanka przez rok nie użyła ani razu pyrolizy-używa piekarnika ,ale nie codziennie.
Moja siostra od 6 lat ma piekarnik z pyrolizą i ją użyła pierwszy raz w tym roku,wprawdzie dlatego ,że udzieliło jej się moje zainteresowanie sprzętem AGD i sprawdziła,że ma.Sama dzisiaj stwierdziła,że to fajna sprawa,ale będę jej używać raz na rok.
Ona przy 3 dzieci i częstym pieczeniu ,nie odczuwała jej braku,a piekarnik nie był brudny-nie należy do osób latających ze ścierą.
Obie mają piekarniki AEG nie wiem czy te same ,raczej nie bo różnica w kupnie 5 lat.I obie są zadowolone.
W każdym razie pyrolizę fajnie mieć,ale nie jest dla mnie priorytetem,bardziej wolałabym funkcję gotowania na parze.Sama jestem ciekawa czy kupię w końcu z
pyrolizą :)

Aha czy są jakieś przeciwskazania piekarnik blisko lodówki?Bo pyroliza czyści w 300 stopniach,czy ma to jakieś znaczenie?

Spirea
26-03-2012, 20:14
Basia, początkowo byłam niechętna do szuflady, bo uznaliśmy, że nie będzie nam się chciało układać tych noży, widelców itd. Po obejrzeniu porządnie kilku wariantów zmywarek, stwierdziliśmy, że warto wziąć z szufladą. Obecne kosze na sztućce w zmywarkach są całkiem spore i jak dla mnie zajmują za dużo miejsca. Układanie ich więc na osobnym poziomie uważam za duzy plus. Dzięki temu mam większą pojemność zmywarki. W miejsce kosza wejdzie parę talerzy czy parę kubków itd. - rzadziej będę więc musiała uruchamiać zmywarkę. Wygodniej będzie się też ją ładować, bo nie będzie wciskania po bokach koszyka, no i w wybranym modelu mogę złożyć wszystkie przegródki i mieć calkowicie płaski poziom. Z tego, co ktoś pisał, szufladę można wyciągnąć i postawić na blacie. Ja będę mieć po jednej stronie zmywarkę, a po drugiej szufladę ze sztućcami. Ogólnie przekonaliśmy się. Poza tym, jak zaznaczałam na ceneo opcje ładowności 13-14 kompletów, to zmywarki BSH bez szuflady też wychodziły powyżej 2000 zł. Więc ta dopłata nie robi się jakaś spora.

Co do piekarnika Basi - spojrzałam na cenę i wyłączyłam stronę, bo to nie moja półka cenowa. Szczególnie jeśli chodzi o piekarnik. Nie sprawdzałam więc szczegółów.
Co do pyrolizy - na dzisiaj jestem na tak. Jakiś czas temu była krótka rozmowa nt pyrolizy u Efilo i podała, że jeśli piekarnik ma pyrolizę, to powinno się ją uruchamiać raz na miesiąc. Nie sprawdzałam instrukcji tych moich typów i nie wiem, jak tam jest. Nie wiem też jak jest z sąsiedztwem lodówki i to właśnie muszę sprawdzić (pyroliza działa chyba w ok. 500 st.). Ogólnie rzecz biorąc doszłam do miejsca, gdzie nie jestem w stanie sama podjąć decyzji i zmęczyłam się szukaniem. Lodówka jest pewnikiem, zmywarka też. Możliwe, że kupię je do końca miesiąca. Co do płyty i piekarnika postanowiłam poradzić się doradcy AGD, z którego korzystała Madeleine.

Spirea
26-03-2012, 20:17
aha, my używamy parowar Tefal. W mikrofali mamy funkcję gotowania na parze i raczej z niej nie korzystamy, bo za dużo roboty. Myślę, że z piekarnikiem byłoby podobnie. A tu sprawa prosta - leję wodę, układam poziomy i włączam. Za 15-30 min. mam obiad.

hazeleyes1982
26-03-2012, 20:25
Ja zamówilam piekarnik z pyrolizą i bedzie w sąsiedztwie lodówki...ups:eek:

Barbara74
26-03-2012, 21:39
Ja zamówilam piekarnik z pyrolizą i bedzie w sąsiedztwie lodówki...ups:eek:
Ja myślę,że to nie ma takiej różnicy ,w końcu nie może się to bardzo nagrzewać nawet ze względu bezpieczeństwa, bo inaczej nie dawałoby się piekarnika do szafki meblowej,więc nie przejmuj się.
A co do szuflady w zmywarce to muszę jechać do koleżanki bo takową używa,ale na bank ma szufladę na sztućce przy zmywarce,
Spireo a kto był doradcą AGD Madeleine?może ja też podpytam:)
A co do parowara to zapomniałam,że planowałam kupić również osobno i dać do spiżarki:bash:

Basia_KRK
26-03-2012, 22:18
Co do piekarnika Basi Krk to cena mnie przygniotła, o dziwo ten piekarnik nie ma ani termosondy ani rożna ani teleskopowych uchwytów.
Muszę jeszcze raz sprawdzić czy dobrze patrzyłam ,bo za tę cenę to powinien być full wypas.
Dziewczyny, my mamy trio sprzętów obok siebie i to jest jedyny pierarnik Siemens dedykowany do takiej zabudowy z węższym panelem sterującym - tak żeby wszystkie linie fajnie się zeszły... Tak wiec nie mamy wyboru... :(

salik
26-03-2012, 23:03
U nas pyroliza w sumie odpadła.
Albo pieczenie na parze albo pyroliza.
Z dwojga wybraliśmy pieczenie na parze, bo u nas sporo rzeczy w piekarniku tak właśnie kończy...

Tatarak
27-03-2012, 07:46
jak będę duża... to też się dowiem tego wszystkiego o sprzęcie AGD! :) a tak serio - przeraża mnie mnogość wyboru i ilość opcji, o których istnieniu i przeznaczeniu nie mam pojęcia :(

hazeleyes1982
27-03-2012, 08:27
A my gotujemy na parze w thermomixie, wiec piekarnika parowego od początku nie bralismy pod uwagę.

Kaśka73
27-03-2012, 09:39
ja kupiłam mikrofalówkę z opcją gotowania na parze i do kompletu piekarnik tu kryterium było jak u Basi żeby pasował wizualnie do mikrofali:)

salik
27-03-2012, 09:52
Tylko że mikrofalówka z gotowaniem na parze to coś zupełnie innego niż piekarnik z funkcją gotowania na parze.
Pierwsze używa do gotowania mikrofali, a drugie pary wodnej.
Zupełnie inny sposób przygotowywania potraw.

Barbara74
27-03-2012, 18:06
Ja miałam kupić mikrofalę i piekarnik tak,żeby pasowały,ale zdecydowałam ,że mikrofala wolnostojaca do spizarki.Więc piekarnik będzie stał samiusieńki mogę wybierać jaki chcę.
Teraz czekam na wybór płyty indukcyjnej przez Spiree.
A skoro jesteśmy przy AGD i chodź Spirea ma wybraną lodówkę to zapytam jak lodówka do zabudowy?co jest fajnie mieć? no frost?To co planowałam rok temu jest nieaktualne, już zeszłam z ceną:)

malkul
27-03-2012, 18:12
Ja zamówilam piekarnik z pyrolizą i bedzie w sąsiedztwie lodówki...ups:eek:

Jasna cholewka!!! Ja też :( Matko co teraz:eek:

malkul
27-03-2012, 18:15
Jeśli chodzi o lodówkę to dla mnie najważniejszym było adby miała komorę zero (czyli te długie utrzymywanie świeżości) To był priorytet przy dokonywaniu wyboru. No i cena :(

malkul
27-03-2012, 18:18
Teraz sprawdziłam nasze wybory:
zmywarka SN 64M030 EU
Piekarnik SIEMENS HB 63AS520
Mikrofala SIEMENS HF25G5R2
Płyta ind. Teka IR 942 HS
Lodówka Electrolux ERz 28801
Zamrażarka AEG AGN 71800 F0

Spirea
27-03-2012, 20:20
Hazeleyes, Malkul - nie wiemy, czy są jakieś przeciwskazania, aby piekarnik z pyrolizą był obok lodówki. Jak będę wiedzieć czy jest ok czy nie, to dam znać.

dr_au
27-03-2012, 22:50
Są przeciwwskazania w ogóle sytuowania piekarnika obok lodówki. W czasie pracy szafka zawsze trochę się nagrzewa. W związku z tym agregat lodówki pracuje w gorszych warunkach (więcej ciepła musi odprowadzić ze środka i trudniej jest mu go oddać na zewnątrz), co przyspiesza jego zużycie.

Czyli - dramatu nie ma, ale jak się da, to lepiej tego nie robić.

Kaśka73
27-03-2012, 23:10
moim zdaniem to głównie rachunek za prąd jest przeciwwskazaniem;)
i jeszcze jedna rzecz przy otwieraniu piekarnika ciepło uszkodziło mi ciut okleinę na meblach i u kilku innych znanych mi dziewczyn również

Spirea
27-03-2012, 23:40
w instrukcji mojej lodówki jest napisane, że nie powinno stawiać się jej w pobliżu źródeł ciepła.

dr_au
28-03-2012, 07:58
Przeciwwskazania są takie, jak w każdym przypadku usytuowania lodówki w miejscu wyraźnie cieplejszym niż otoczenie. Oczywiście wszystko zależy jak często się piecze. Niemniej już widzę, że będę się musiał nakombinować.

Barbara74
28-03-2012, 16:33
Przeciwwskazania są takie, jak w każdym przypadku usytuowania lodówki w miejscu wyraźnie cieplejszym niż otoczenie. Oczywiście wszystko zależy jak często się piecze. Niemniej już widzę, że będę się musiał nakombinować.
nakombinować to znaczy że zmieniasz miejsce piekarnika?Ja musiałabym w takim wypadku dać piekarnik tradycyjnie pod blat, lub zmienić układ wysokiej z 45+60+60+45 na 60+60+60+30,ale nie lubię asymetri i wolałabym zostać przy pierwszej wersji.:(

Barbara74
28-03-2012, 21:41
Spireo mam pytanie odnośnie sławnej farby Para,na tym zdjęciu jest łazienka i pod lustrem nie ma kafli tylko jest farba, w artykule z tym mieszkaniem napisano,że pomalowali je farbą,którą używa się w basenach,szpitalach i na salach operacyjnych. Chciałabym zrobić tak jak na tym zdjęciu,i chciałabym mieć pewnośc,że nie będę żałować jak nie dam kafli.Myślisz,że Para będzie odpowiednia,albo ktoś z zaglądających tu wie co to za farba?
http://www.weranda.pl/images/articles/big/13199_1298024803.jpg
Spireo usunę zdjęcie jeśli Ci uznasz,że zaśmiecam Twoje komentarze

olgusieniunieczka
29-03-2012, 08:59
O kurczak! masakra jakaś z tym agd.
Na szczęście mam przyjaciółkę, która pracuje dla Hotpoint Ariston i jest w stanie załatwić sprzęt w rewelacyjnych cenach, więc chyba nie będę musiała przez to przechodzić.
Mówiła, że panowie z labu powiedzieli, że teraz firmy obliczają żywotność sprzętu na 6-7 lat, więc szału nie ma. Chociaż na zmywarkę i indukcję to może postawić na sprawdzone firmy...a jednak ;)

Spirea
29-03-2012, 13:04
Wczoraj facet w Saturnie powiedział, że można dać piekarnik z pyrolizą obok lodówki. Nie wiem, na ile jest wiarygodny. Myślę, że to jest tak jak napisaliście powyżej - kwestia większego zużycia prądu.

Basia, nie mam pojęcia co to za farba. Każda firma ma farbę, którą reklamuje jako farbę do łazienki/kuchni. Kwestia więc jakości. Ja brałam Parę. Podobno dobra jest jeszcze Tecnos, Tikkurila, a najlepsza pewnie Benjamin Moore.

edit:
Basia, i nie usuwaj zdjęcia :)
są jeszcze takie specjalne tynki, które są odporne na wodę - tadelakt. Coś więcej o nich może Ci powiedzieć Pestka, która pisze w komentarzach u Tatarak. Jeszcze dodam, że nasz wykończeniowiec powiedział, że będziemy żałować, że nie dajemy przynajmniej paska ceramiki nad umywalkami.

Olgo, mi Pani w mediaexpert powiedziala o 5 latach.

Barbara74
29-03-2012, 22:54
Ja ze zmywarek wybiorę boscha albo siemensa do 2000 tys, i to samo z piekarnikiem.A najbardziej to chciałabym zmywarkę taką aby można ją było podłączyć pod ciepłą wodę-mam tak instalację przygotowaną.Latem jak woda z pompy będzie tańsza,albo niektórzy z Was co mają solary to to będzie energooszczędność dopiero!

Spireo to ja w takim razie dam lustro od blatu szafki podumywalkowej.

Spirea
30-03-2012, 14:44
Basia, ale rozumiem, że musi być zrobione specjalne podejście z tą ciepłą wodą.

wojgoc
30-03-2012, 21:53
Basia, ale rozumiem, że musi być zrobione specjalne podejście z tą ciepłą wodą.
oczywiście,
sa tez pralki z możliwością podlaczenia cieplej wody

Barbara74
30-03-2012, 22:00
No tak musisz mieć podłączenie jak do umywalki ,czyli ciepła też.Ja mam zarówno tam gdzie ma być pralka jak i zmywarka.Niestety sprzęt AGd musi być specjalnie do tego przystosowany,co za tym idzie mało modeli to ma.Ja niedawno kupowałam pralkę i zupełnie o tym szczególe zapomniałam, no więc teraz tego nie zużytkuję.To jest uważam świetna sprawa dla tych co mają solary.
Tak na szybko znalazłam, ale ja zmywarkę to wolałabym Bosch lub siemens
http://allegro.pl/zmywarka-electrolux-esl67070r-real-life-xxl-a-aa-i2118113518.html
i jeszcze ze strony siemensa :)
Ponad to, prawie wszystkie zmywarki Siemens oferują także możliwość podłączenia do ciepłej wody. Dzięki temu można osiągnąć obniżenie zużycia energii w programie Eco 50°C do bezkonkurencyjnej wartości 0,7 kWh.

Basia_KRK
31-03-2012, 07:05
Spirea, a zmywałaś już może jakąś plamę z farby Para ? czym gruntowałaś najpierw?

wojgoc
31-03-2012, 11:15
Tak na szybko znalazłam, ale ja zmywarkę to wolałabym Bosch lub siemens
http://allegro.pl/zmywarka-electrolux-esl67070r-real-life-xxl-a-aa-i2118113518.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Fzmywa rka-electrolux-esl67070r-real-life-xxl-a-aa-i2118113518.html)
i jeszcze ze strony siemensa :)
elektrolux-siemens-bosch - to wszystko od 3lat jest jeden producent, tylko pierwszy rózni się designem od dwóch pozostałych.
jeszcze sie rózni, bo jak wszystko ulegnie standaryzacji czyli cięciu kosztów produkcji.

Barbara74
31-03-2012, 11:57
wojgoc to czy jest różnica w zmywarce bosch- elektrolux?bo zgłupiałam...chodzi mi o jakość zmywania

Spirea
31-03-2012, 12:13
Electrolux to raczej razem z AEG., a Bosch z Siemensem. Bosch Siemens Hausgerate - BSH.
Basia, nie zmywalam na razie plam, bo ich jeszcze nie ma :)
Z ta ciepla woda, to ciekawe na jaka konkretnie kwote to sie przeklada. O,2 kW * 365 dni to mniej o 73 kW rocznie. Nie wiem ile to bedzie w przeliczeniu na zlotowki. Ale kiedy zwroci koszt dodatkowej instalacji i ewent. Wyzszej ceny sprzetu. Przy solarach moze miec to wiekszy sens.

wojgoc
31-03-2012, 13:10
wojgoc to czy jest różnica w zmywarce bosch- elektrolux?bo zgłupiałam...chodzi mi o jakość zmywania
wg mnie nie ma żadnej róznicy, zarówno jesli chodzi o mycie jak i pranie

Barbara74
31-03-2012, 23:36
wg mnie nie ma żadnej róznicy, zarówno jesli chodzi o mycie jak i pranie
to ja zupełnie zgłupiałam i tak jak Spirea wiedziałam że electrolux z AEG a bosch z siemensem.Chyba,że wojgoc wiesz coś więcej z ostatniej chwili.Jeśli chodzi o jakość zmywania to podobno nie to samo,A powiem szczerze ,że wolę lepszą zmywarkę niż wybajerowany piekarnik.
Spireo te zmywarki wcale nie są takie droższe, możliwe ,że w tej co wybrałas też to jest.