PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do dziennika Arniki



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95

Arnika
15-03-2010, 14:05
A jeszcze zapomniałam zapytać.... po jakim czasie po wylewkach można kleić kafelki?

markoto
15-03-2010, 14:18
jak nie masz podlogowki to po 28 dniach jesli masz to po wygrzaniu wylewki wiec 28+28 dni

Arnika
15-03-2010, 14:21
No to masz babo placek :evil:
Ostatnim rzutem na taśmę zrobiliśmy podłogówkę w garażu.....
A w Branoncie czekają na założenie bramy..... Czyli założymy bramę i dopiero położymy kafelki....

Arnika
15-03-2010, 14:22
A jak jeszcze nie będę kleić kafli to kiedy można bramę założyć?

markoto
15-03-2010, 14:24
Mozesz przetlumaczyc ostatnie pytanie?

Arnika
15-03-2010, 14:28
Wylewki już mam... Tak....
Brama stoi w Bramoncie i czeka... Fakt...
Podłogówkę w garażu położyłam... fakt... trzeba wiec teraz wygrzać.... to rozumiem....
A kiedy mogę więc założyć bramę, jak na razie nie mogę położyć kafli (ze względu na podłogówkę....) i muszę odczekać na kafelki i wygrzanie, a z bramontu za nami wydzwaniali kiedy bramę montować...

markoto
15-03-2010, 14:32
No masz wyjscie albo montowac przed kaflami albo po, jesli nie mozesz po to musisz przed :D

Arnika
15-03-2010, 14:35
No tak to wiem , ale chodzi mi o t6o po jakim czasie od wylewek mogę zamontować bramę...
Tydzień, dwa, trzy, cztery....

o to mi chodzi....

I kiedy też drzwi zewnętrzne można zamontować....
Drzwi czekają od grudnia w sklepie.... :roll:

markoto
15-03-2010, 14:41
No ja bym chyba poczekala te 28 dni, beda stawiac drabiny itd jak bedzie za swiezy moga sie dziury porobic

wu
15-03-2010, 17:53
dobry wieczór
Martusia przez Twoje uświadomienie odnosnie wylewek trafił mnie szlag :roll: :lol: :lol: :lol:

markoto
15-03-2010, 19:36
a czemu to? :o

wu
15-03-2010, 19:40
bo przez ta cholerną wiosnę co przyjsć nie może pewnie płytki zacznę kłaść we wrześniu :evil:

markoto
15-03-2010, 20:35
a planujesz sie przeprowadzic w tym roku?

wu
15-03-2010, 20:38
Martusia powiem tak kto inny to za mnie zaplanował :lol: :lol: :lol: muszę niestety :-?

Arnika
15-03-2010, 21:44
Nie było mnie przez całe popołudnie i .... kto zgadnie gdzie byłam?.............





W OBI i LM.... i co oglądała Arnika z mężem i młodym....?
Panele, parkiety... i kafelki....
W OBI nic nie ma! w LM już troszkę więcej....

Spodobały nam się panele za jedyne 22zł i to AC4 dębowe... Jutro rano nabędę je do sypialni i gościnnego/gabinetu.... w sumie do 4 pokoi....

Kafelki pooglądałam wczoraj w Max Flizie i takich u nas nie widziałam.....
Treba w inne województwa jechać, zeby coś fajnego nabyć.....
W LM nabędę kafelki do średniej łazienki.... i może do WC.... A duża łazienka poczeka... Niestety.....

Burza mózgu nad kafelkowaniem garaży minęła po wiadomościach, że musimy wygrzać wylewki..... No to sobie nie zawracamy głowy na razie kafelkami w garażu... A LM mają promocje za 15 zł... coś kole tego gres szkliwiony... Może gdyby był w innym kolorze było by cudownie.... ale jest taki pomarańczowy beżyk :roll: ... Zobaczymy co nabędziemy.... jak przyjdzie czas kupowania kafli do garażu...
Na razie nie mamy gdzie tego magazynować.....

Wracając do paneli... nie lubię jak mi stukają gdy chodzi pies... :-? :x
Jestem trochę zmuszona przez podłogówkę i przez brak kasy....

Ale.... tak pogadałam z moim mężusiem, że najprawdopodobniej nabędziemy parkiet na cały przedpokój i salon..... :D :D :D
Szkoda, ze wyjdzie tego 75m2 + zapas jakiś trzeba kupić....
A drewno niestety nie jest tanie... ale trudno... nie lubię paneli... a zawsze później można wymienić jakby co....

markoto
16-03-2010, 07:48
U nas tez mozna zobaczyc sporo ciekawych kafli
Musisz pojechac do sanimexu w katowicach w rozdzieniu albo w gliwicach
potem quadro w rawie kolo ikei i jest jeszcze adari w katowicach kolo casto ale oni w niedziele nie maja czynne, jest jeszcze soga w chorzowie zdaje sie, domus i combikol w ttw opex

Ja myslalam ze ty chcesz sie szybko wprowadzic ale twoj wybor kafli jest zaskakujacy powiem np le rable :)

coolibeer
16-03-2010, 07:50
zaglądam :P i czytam

wu
16-03-2010, 09:01
dzień dobry
Arnika jedź do Częstochowy do CMB tam mają duuuuuuuuuuużo kafli :lol: :lol: :lol: ładne i w różnych cenach :D

coolibeer
16-03-2010, 09:08
dzień dobry
Arnika jedź do Częstochowy do CMB tam mają duuuuuuuuuuużo kafli :lol: :lol: :lol: ładne i w różnych cenach :D

Ja tam mam rzut beretem i często tam zaglądam :) Spisuję sobie numery płytek i zamawiam przez internet dużo dużo taniej :)

I jak będziesz w tej Częstochowie to zapraszam na kawę. Budowa jest 2 km od CMB

wu
16-03-2010, 09:28
no Coolibeerku ja własnie tam oglądam co mi w oko wpadnie a potem szukam taniej :lol: :lol: :lol: ale tam właśnie mozna dużo rzeczy w jednym miejscu oglądnąć

a o zaproszeniu pamiętam :lol:

coolibeer
16-03-2010, 09:48
Zapraszam

Polecam http://eplytki.pl

Arnika
16-03-2010, 12:16
Dzień dobry :P :P :P



Śmieje mi się buźka bo zrobiłam suuuuuper zakupy..... :wink:

wu
16-03-2010, 12:36
chwal się :lol: choćby prywatnie :wink:

Arnika
16-03-2010, 13:31
Napisałam w dzienniku :wink:

lidszu
16-03-2010, 13:56
doberek bezgłośny zostawiam :D

Arnika
16-03-2010, 14:26
Dzięki za namiary Markotko.

Pojadę sprawdzić i pooglądać.....
Ale już dwie mam załatwione... tzn mała?średnia łazienka i WC... zostaje jeszcze duża łazienka, chociaż obydwie łazieneczki nie są duże :roll:

Jednak cały czas kołacze mi się koncepcja parkietu, salonu, przedpokoju i kuchni :-? :roll: :roll: :roll:

Oj jakie to trudne....


Chyba już niedługo będzie ciepło.... Jak myślicie?????????


Już mam dość tej zimy......
Na wstawienie parapetów czekam i nie mogę się doczekać, bo zimno jest, a one cierpliwie leżą u sprzedawcy....

Jutro mam spotkanie z dwoma panami od kafelek i ma przyjechać pan od reklamacji okien.... Robi już chyba 3 czy 4 podejście :-?

malgos2
16-03-2010, 18:15
Arnika, nie nadazam za Toba, ale podczytuje. :lol: :lol: :lol:

markoto
16-03-2010, 19:10
Popytaj tez kafelkarzy o ceny przy szlifowaniu brzegow

Ile placilas za le rable?

Arnika
16-03-2010, 20:19
Popytaj tez kafelkarzy o ceny przy szlifowaniu brzegow

Ile placilas za le rable?

A są różne ceny?

U mnie będą tylko szlifować przy oknie.... i nie wiem czy przy drzwiach też....
Jak u was się otwierają drzwi do łazienki? Do środka, czy na zewnątrz?

Arnika
16-03-2010, 20:20
Arnika, nie nadazam za Toba, ale podczytuje. :lol: :lol: :lol:

Małgoś za czym nie nadążasz?

wu
16-03-2010, 20:21
Arnika 33 dekory :o padłam i wstać nie mogę :lol: :lol: :lol:

Arnika
16-03-2010, 20:30
Spoko ja żyję... i jestem baaaardzo zadowolona....


Właśnie wróciłam z turne po Katowickiej Rawie i Ikei.... Doznałam szoku cenowego i ataku padaczkowego ... cenka opada.... :o :roll:

Arnika
16-03-2010, 20:45
Do WC wybrałam Silver i dekor silver klucz, oraz beige ...
Tak wygląda kolekcja....
http://www.polcolorit.pl/produkty.php?id=62#

Właśnie odkryłam pomyłkę sprzedawcy w zamówieniu.... zamiast 10 dekorów Silver klucz, to mam rosso klucz... Muszę jutro sprostować pomyłkę.... :-?

Arnika
17-03-2010, 06:47
Dzień dobry Wszystkim zostawiam i miłego dnia życzę :P :P :P





Dziś spotykam się z dwoma panami od kafelek... ceny... cóż... 30 i 45zł....
Wiem jak jeden tańszy robi... ładnie zrobił.....

Ma przyjechać pan do reklamacji okien.... już jedzie i jedzie i nie może dojechać....
Ciekawe czy dojedzie..... :roll:

Magi77
17-03-2010, 07:08
Doberek Arniczko :)

Mam nadzieję, że rozmowy z kafelkarzami przebiegną pomyślnie i już niedługo pojawią się kafle na ścianach.
A zakupy super. Płytki bardzo ładne :)

Miłego dzionka :)

Arnika
17-03-2010, 07:12
:oops: :oops: :oops:

Dzięki.


Ciekawe jak wyjdą... bo nie mam żadnego projektanta i jakoś kiepsko jest mi to wszystko sobie wyobrazić.....

Ale kryształków sporo będzie w łazience to i ładnie będzie wyglądało.....
Tak myślę....
Natomiast WC nie wiem co i jak, bo to jest taki metaliczny gres, i jasnobeżowy.... i albo będzie fajnie, albo kijowo... :roll:

Natomiast panele są nawet fajne.... 8)

wu
17-03-2010, 07:19
dzień dobry
Arniczko tylko dopytaj dokładnie co jest w cenie metra żebyś sie potem nie zdziwiła że to tylko za położenie płytek ale że szlifowanie liczą osobno zabudowę osobno :-?

Arnika
17-03-2010, 07:37
To wiem, że wszystko liczą osobno i za montaż WC i wanny i umywalek też osobno.....
A szlifowanie to nie mam pojęcia ile wyniesie.... :roll:

wu
17-03-2010, 07:39
no to musisz mieć umówione konkretnie np tyle i tyle od metra bieżącego szlifowania bo potem to kłótnie i hałasy niepotrzebne :-?

Arnika
17-03-2010, 07:48
Noooo to ja wiem o tym....


Ale co najgorsza kasę wydałam, za auto trzeba zapłacić, z ubezpieczalni jeszcze nic nie dostałam :evil: i na giełdę muszę jechać go sprzedać.... I może w necie puścić ogłoszenie :roll:
A tak na szybko potrzebuję troooooszkę kasy....
No taki 3 autka to by mi spokojnie na wszystko starczyło.... :roll:
Jedno jest a dwa muszę sklonować.....

coolibeer
17-03-2010, 09:13
Arnika ty zwolnij troszkę bo się przekręcisz :)

markoto
17-03-2010, 09:18
Te kafle silver to ja mam w wiatrolapie jakby co :)

dowiedz sie dokladnie jak kazdy z nich liczy, pewnie szlifowanie bedziesz miala przy obudowach geberitow czy wanien, kazde naroze wypukle to szlifowanie chyba ze planujesz listwy

Arnika
17-03-2010, 09:27
Arnika ty zwolnij troszkę bo się przekręcisz :)
Nie poganiaj mnie.... bo stracę oddech.... :oops:

Arnika
17-03-2010, 09:34
Te kafle silver to ja mam w wiatrolapie jakby co :)

dowiedz sie dokladnie jak kazdy z nich liczy, pewnie szlifowanie bedziesz miala przy obudowach geberitow czy wanien, kazde naroze wypukle to szlifowanie chyba ze planujesz listwy

Czy Ty wiesz, że ja nic nie widziałam..... :oops:
I jakie są w użytkowaniu?

A geberit najprawdopodobniej będzie zabudowany do sufitu....
Ale nie mam pojęcia co jeszcze wyjdzie....
W małej łazience nie będzie WC.

A co do baterii... to które są dobre i tanie :roll:

markoto
17-03-2010, 10:39
w wiatrolapie nie sa najlepsze bo jednak widac brud, ale mayland ma w lazience mozesz u niej poogladac i ona mi je zachwalala do lazienki jako bezobslugowe :) tylko chyba musisz ja poprosic o fotki bo widze tylko jedno zdjecie z tej lazienki, ona ma mieszane z bialymi

trudno powiedziec ktore sa tanie i dobre ale wiesz ze i z hansgrohe mozesz znalezc tansze serie wiec trzeba szukac, sporo osob ma paffoni ale nie wiem jak z ich trwaloscia :D
ja zwykle cen tak mniej wiecej szukam na megalazienki.pl potem jak juz wiem ze mnie na to bedzie stac to szukam taniej na innych stronkach

Arnika
17-03-2010, 18:14
Dziewczyny i chłopaki.... Kto wie i kto ma całą antresolę w drzewie?


Zastanawiamy się nad wykonaniem skosów i szczytów w salonie z drzewa...

Czy któraś się gdzieś z czymś takim spotkała? Kto tak ma?

No bo jak zdejmę deski to czymś musimy wykończyć szczyty i ściany powyżej legarów... I żeby było to przez lata bezobsługowe.... Wiec myślę o deskach boazeryjnych, podbitkowych... Tylko jaki kolor?

wu
17-03-2010, 18:16
Arniczko deski nie będą bezobsługowe trzeba je będzie jakby nie było malować co jakiś czas najlepiej chyba jakiś zmywalny tynk dekoracyjny :D

markoto
17-03-2010, 18:23
Wusia akurat dechy sa bezobslugowe, tesciowie maja 5 lat i nic absolutnie sie z tym nie dzieje, to jest polakierowane wiec co sie ma z tym dziac??
To sa jakby deski elewacyjne na pioro i wpust albo na obce pioro, mozna kupic w marketach

Arnika
17-03-2010, 18:25
Arniczko deski nie będą bezobsługowe trzeba je będzie jakby nie było malować co jakiś czas najlepiej chyba jakiś zmywalny tynk dekoracyjny :D

Wusia one będą wewnątrz.... i jak pomalujemy raz czy kilka razy lakierem i jakimś koloryzującym to nic im się na suficie nie stanie....
No a tynk zmuwalny trzeba zmywać, ścianę stawiać, tynki u góry robić :roll:
A tak konstrukcja drewniana, obite deskami/podbitką i pomalowane... pod krokwie ocieplenie i w ścianę z desek też wełna....
I myślę , że dobrze by było....



Czym zaimpregnować deski na moim suficie... Środek grzybobójczy i coś tam jeszcze....(pytanie do Twojego męża :roll: ).

wu
17-03-2010, 18:29
pytasz o te które zostaną na suficie jako drewniany strop??

Arnika
17-03-2010, 18:31
tak... ale to nie jest strop, tylko po to aby wełna nam na głowę nie spadła....
To co mam obecnie na suficie..... Trzeba czymś wymazać... Najlepiej dobre i tanie, a tych desek i tak z żadnej strony nie będzie widać....
Bo od dołu karton gipsy, a od góry wełna i deski na legary....

wu
17-03-2010, 18:48
mój chłop powiedział że możesz zaimpregnować np Fobosem
http://www.farby.com.pl/info/produkty/1046.html


aleeeeeeeee ma poważne obawy że jak dasz karton gips od spodu a od wierzchu wełnę to chyba że bez żadnej folii bo deski zgniją :roll: no i jeszcze by trzeba przemyśleć czy jakeiś otworki w deskach które pójdą na legary żeby wilgoś która z dołu pójdzie miała gdzie uciekać

Arnika
17-03-2010, 18:51
Myślę dać tak... Od dołu są deski... do tego stelaż KG i folie paroizolującą... na to dać dopiero kartongipsy....
A od góry dać wełnę.... i zadeskować...

wu
17-03-2010, 18:57
nie wiem może to i dobrze będzie mój chłop ma alergię na przykrywanie drewna :lol: :lol: :lol:

malka
17-03-2010, 20:58
Myślę dać tak... Od dołu są deski... do tego stelaż KG i folie paroizolującą... na to dać dopiero kartongipsy....
A od góry dać wełnę.... i zadeskować...

nie kumam co chcesz zrobić :roll:

markoto
17-03-2010, 21:06
ja tez nie :lol: ani ktore deski przykrywa ktore nie :)

Arnika
18-03-2010, 05:09
Dzień dobry z rana...... :P :P :P


Spać w ogóle nie mogę......





Myślę dać tak... Od dołu są deski... do tego stelaż KG i folie paroizolującą... na to dać dopiero kartongipsy....
A od góry dać wełnę.... i zadeskować...

nie kumam co chcesz zrobić :roll:


We wszystkich pokojach są wybite legary deskami od dołu na suficie... Tak? ...tak.

I trzeba je obudować kartongipsem.... tak? ....tak.

No więc trzeba przykręcić stelaże... i dać folię paroizolacyjną, bo inaczej wilgoć wejdzie w wełn i jest wełna do wyrzucenia.... Tak? .... chyba tak....

I dopiero kartongipsy.... jako biały sufit.... :roll:

Natomiast na górze na strychu pomiędzy legary wełna i na legarach też wełna i odeskować podłogę na strychu, żeby było po czy chodzić....






Inną sprawą jest mój salon, który można otworzyć na górę, ściągając deski i część legarów, bo są bardzo gęsto....
I jak i czym zabudować powstałą przestrzeń pomiędzy salonem a strychem? Myślałam o ściance działowej z porotermu... ale to już budowanie.... I tak myślę o postawieniu lekkiej zabudowy z drewna i ocieplić to wełną... A na wierzchu wybić deskami boazeryjnymi jakoś zabezpieczonymi i pomalowanymi....

Można by było obić deskami całe skosy i szczyty w salonie...
Ale jak to by wyglądało.....?
Ale nie wiem u kogo jest tak zrobione i dlatego proszę o wskazanie gdzie i u kogo szukać....

Arnika
18-03-2010, 13:45
Jadę z psem do fryzjera.... :roll:
A że potrafię zrobić z nim porządek sama... to go sobie sama obetnę i wykąpię....


Po tym budowlanym czasie nasz Pinkuś wygląda fatalnie.... :oops:

78mysz
18-03-2010, 14:33
o Arminka widze, ze Ci Rasia połechtała zmysły swoimi wizjami. I bardzo dobrze, bo nie raz samemu ciężko zdecydować sie na jakiś ruch i machnie się ręką, a tak widzę jaka ekscytacja w Tobie nastąpiła.Brawo :D

malka
18-03-2010, 17:36
Wiola, ja bedę miała skosy i sufit w drewnie (ale tylko nad salonem) - taki zamiar mam, ale ocieplana bedzie połać dachu, więc nie bardzo kumam gdzie Ty tą wełnę chcesz wciskać :oops:

wu
18-03-2010, 19:08
dobry wieczór
Malcia Wiola ma jakby nie było drewniany strop znaczy te dechy które ma częściowo zdjąć :wink: i od góry chce ten strop wełną ocieplić :lol:

Arnika
18-03-2010, 19:33
Dokładnie tak jak Wusia mówi...
To co jest teraz ściągamy... Wełna w dach idzie czyli w skosy...
Ale trzeba też postawić ściankę pomiędzy salonem a strychem.... I tą ściankę też trzeba będzie ocieplić... bo inaczej mostek wyjdzie jak diabli... A na resztę strychu danym ocieplenie pomiędzy legary i zabijemy deskami robiąc w ten sposób podłogę na strychu.... Strychu nie będę ocieplała....

Cześć Mysza Rasia odgrzebała nasze chciejstwa z czasów projektowania i adaptacji... Ale budowa ewaluowała, i zamiast ogrzewania kaloryferami jest podłogówka... Baliśmy się wtedy o kubaturę i czy kaloryfer ogrzeje salon taki wysoki... Wiec zrezygnowaliśmy z pomysłu wysokiego salonu... Dodam, że miał troszkę inny kształt wtedy niż jest teraz...
Teraz jest ciekawiej...

Tylko żeby z niego kościoła nie zrobić
:roll:

malka
18-03-2010, 20:21
czy to ma być coś w ten deseń ?

http://lh3.ggpht.com/_E0CRzVXnyak/S6KKkjkS9fI/AAAAAAAAD14/cPcJA-Cyj28/dach%20arniki.JPG

na czerwono zaznaczyłam miejsca położenia wełny

Arnika
18-03-2010, 20:33
No mniej więcej tak.... Tylko w salonie będą skosy po obu stronach... a dalej na legarach... Ale rysunek poglądowy jest OK :D :D :D

Wielkie dzięki Malka... sama bym tego nie potrafiła wyrysować :roll: :roll: :roll:

malka
18-03-2010, 20:35
no toś pobudziła moją wyobraźnię :lol: :lol:

a rysunek poobcinało forum :evil: jeszcze sciany były :-?

malka
18-03-2010, 20:36
a Ty chcesz dechy zdjąć znad całego salonu ?

Arnika
18-03-2010, 20:42
Widzisz awatarek? widzisz ....
Są dwa okna na ścianie szczytowej? są....

Jest tam nad oknami wieniec? jest i wieniec był moim sufitem w salonie.
Teraz sufitem będzie dach....
Pamiętasz gdzie grzałyśmy się przy kozie? Tam jest salon i ma z 3 stron okna... Jedno koło wejścia, dwa z boku domku (widać wszystkie na awatarku ) i od południa okno tarasowe....

I tą przestrzeń nad salonem myślimy otworzyć....

Więc trzeba teraz ocieplić dach ... część nad salonem... , w reszcie domu ocieplić strop... + ściankę pomiędzy salonem i poddaszem....

Arnika
18-03-2010, 20:43
a Ty chcesz dechy zdjąć znad całego salonu ?

Tak .....

Cały salon będzie miał jedną duuużą 50m2 dziurę.... :roll:

malka
18-03-2010, 20:45
nie no ok, otwieraj całość, myślałam,ze po stronie tarasu oteorzysz, a od północy zostanie zamkniety - tak mniej wiecej w okolicach drzwi.

Arnika
18-03-2010, 20:47
Nie cały.... otworzymy...
Ściana zamykająca salon od strychu będzie od podciągu przy wejściu , wzdłuż kuchni i wiatrołapu....

Wiesz o co kaman....?

kluczmonia
19-03-2010, 08:02
Arniko powiem to co wiem.

1. jak będziesz robić sufity z karton gipsów to nie przykręcaj stelaża do desek bo drewno bardzo pracuje i zaraz ci wszystko popęka. daj podwójny stelaż.
2. otwarty salon będzie ciekawszy. mówisz o powycinaniu niektórych legarów.
u mnie to się nazywa jętki i przenosi jakis tam ciężar i konstruktor nie zgodziłby sie na powycinanie niektórych.
3. jesli chodzi o wykończenie sufitu to zależy co kto lubi, jakie wnętrze planujesz.
widziałaś dom Nelli? ja lubię jasne nowoczesne wnętrza więc musiałby byc to jasny sufit. od jakiegoś czasu podobają mi się zabejcowane na biało deski.
dośc trudna to jest decyzja ale to jest właśnie ten moment kiedy możesz to zmienić. czy Ty chcesz tego wysokiego sufitu?

kakusek
19-03-2010, 08:19
Arnika widzialam u Efi ze szukasz osob ktore maja duza otwarta przestrzen nad salonem.Wlasnie dzis zobaczylam w watku na wnetrzach "pokazcie swoje salony" salon AskaKZajrzyj sobie tam bo ona wlasnie ma taka otwarta przestrzen obita drewnem :)

Arnika
19-03-2010, 11:02
Dzień dobry :P :P :P





Właśnie myślę o Wyjęciu niektórych legarów z sufitu i otwarciu całego salonu....
Monia Dzięki z odp. ..... Widziałaś... nisko zrobiło się u nas po wylewkach.... A salon ma prawie 50m2 i jest spory... a że jest miejsce gdzie zrobić otwartą przestrzeń to niech będzie....

Nie lubię karton gipsów, ale myślałam o deskach właśnie bejcowanych na biało... Tak żeby było jasno, ale żeby było widoczna struktura drewna.... Nie jakaś tam emalia biała... Nie wiem jeszcze jak to coś się nazywa, ale to kwestia czasu...
Zastanawiam się nad deskami... czy dać zwykłe deski takie szalunkowe tylko tyle, że wyheblowane... czy boazeryjne, czy płazówki... takimi górale obijają swoje domy na zewnątrz...



Kakusku dzięki za namiar na pewno zajrzę :P


Ponieważ spłukałam się z kasy... to chwilowo nie będę robić zakupów....
:cry:
Szkoda, bo polecielibyśmy dalej z pracami... Ale może jak sprzedam autko.... :roll:
Wstrzymam również pracę nad salonem.... To troszkę pochłonie i pracy i pieniędzy.... Z drugiej strony lepiej nie robić bardzo pochopnie tylko raz a dobrze.... Myślę o parkiecie z Merbau, który mnie się bardzo podoba... A że na dzisiaj mnie nie stać to zrobię za jakiś czas... poczekamy.









Dziś wpadłam na targ zamówić trawkę na działkę... Przywiezie ją pan w poniedziałek... Normalnie kosztuje ok. 16zł, na targu jest po 10zł, ale , że ja kupić muszę 25kg to pan sprzeda mi po 8zł.... Znowu mam oszczędności....
Za te oszczędności zakupiłam wiec azalie i niskie rododendroniki... Były po 5zł i po 3 zł... są w doniczkach wiec postoją przez jakiś czas na balkonie...

Róże jeszcze nie przyjechały na targ... Ma pani olbrzymią szkółkę róż i od nie kupię + szczepione na pniu.... Ma bardzo ładne i stare odmiany... o takie bordowe mi chodzi....

Z listy chciejstw do ogrodu - magnolia, kosodrzewiny, winogron i róże pnące do posadzenia na betonowym płocie, duuużo sosny do posadzenia za betonowym płotem, żeby zielono w zimę było... , kilka krzaków owocowych -agrest na pniu, porzeczka czarna, borówka amerykańska... i coś tam jeszcze wymyślimy, żeby było i ładnie i co skubnąć na ogródku.....
Mam też kupione krokusy, których zapomniałam wsadzić jesienią i woziły się w aucie, i sporo różnych cebul: mieczyki, irysy, dalie i ... maciejka pod okno i koło tarasu....


Że ja wcześniej nie wpadłam na pomysł budowania domu z oszczędności... to by mi już nie brakło w tej chwili kasy :roll: :wink:

zuz@nka
19-03-2010, 11:19
fajny masz ten bazar :D :D :D szkoda że tak daleko 8)

ja złożyłam rezerwację na 100 thui zeby sobie rosły i zasłoniły mnie od przyszłych sąsiadów :wink:

Arnika
19-03-2010, 11:26
A musisz tujami się zasłaniać???????
Mnie nie najlepiej się kojarzą...
I we wszystkich wątkach odradzają.... Posadź coś innego... one potem brzydko wyglądają i śmierdzą i śmiecą....
A mamy pana bardzo sympatycznego, który ma dobre ceny na wszelkie iglaki... pojedziemy do niego...
Ze dwa lata temu kupowałam np. kosodrzewinę po 8 czy 10 zł wcale nie takie maleńkie... tanio było w porównaniu z innymi handlowcami....
Dziś to ot tak kupiłam sobie te azalie i rododendrony... wcale nie myślałam o nich... ale po 3 i po 5 zł jak coś wyrośnie to dobrze, a jak się zniszczy to i tak nie będzie bardzo żal.

zuz@nka
19-03-2010, 11:32
A musisz tujami się zasłaniać???????
Mnie nie najlepiej się kojarzą...
I we wszystkich wątkach odradzają.... Posadź coś innego... one potem brzydko wyglądają i śmierdzą i śmiecą....
A mamy pana bardzo sympatycznego, który ma dobre ceny na wszelkie iglaki... pojedziemy do niego...
Ze dwa lata temu kupowałam np. kosodrzewinę po 8 czy 10 zł wcale nie takie maleńkie... tanio było w porównaniu z innymi handlowcami....
Dziś to ot tak kupiłam sobie te azalie i rododendrony... wcale nie myślałam o nich... ale po 3 i po 5 zł jak coś wyrośnie to dobrze, a jak się zniszczy to i tak nie będzie bardzo żal.

na obecnej działce mam szmaragdowe i są ładne :D
a muszę się zasłonić zieloną, mało rozłożystą ściną bo działkę mam tylko 1000m i sąsiada wysokiego od tyłu :x

Arnika
19-03-2010, 11:33
To posadź róże i berberysy naprzemiennie :roll:

zuz@nka
19-03-2010, 11:40
To posadź róże i berberysy naprzemiennie :roll:

nie osiągną docelowo kilku metrów :( :wink:

Arnika
19-03-2010, 15:39
To posadź róże i berberysy naprzemiennie :roll:

nie osiągną docelowo kilku metrów :( :wink:

Do dwóch metrów dorosną, ale wyżej już nie.





Przyjechała Roca Dama Senso. Jeszcze jej nie rozpakowałam... nie miałam czasu....

Kupiliśmy klej do kafelek... Będziemy od jutra kafelkować kotłownie... mąż z pomocnikiem... Ciekawe jak wyjdzie.

Kafelki do kotłowni kupiliśmy przy okazji wizyty w OBI kilka miesiecy temu... Wywieźliśmy je do znajomego, a teraz trzeba przywieźć z powrotem do naszego domku...
Nawet zapomniałam jakie kupiliśmy te kafelki... Jaki kolor .... Nie wiedziałam nawet jaką fugę dobrać i jakie plastiki w kanty ... nienawidzę plastików, ale to będzie kotłownia i nie potrafimy kłaść kafelek, więc wyjdzie jak potrafi mężuś..... , a ze jest dokładny to będzie się starał. Gresu na podłogę nie kupiłam jeszcze, tylko z tego powodu, bo zapomniałam jak te nasze kafelki wyglądają.....
Kupię jak będzie się kładła podłoga....

malgos2
19-03-2010, 18:03
Jak by mezus nie zrobil i tak zrobi lepiej niz niejeden fachman. :wink:

anjamen
20-03-2010, 12:33
czesc Arniczko :D

tradyzcyjnie juz zostawiam ciciom buziaki od mojego szczescia :D

wu
20-03-2010, 18:58
dobry wieczór
zaczynam doła łapać bo wychodzi że tylko ja nie dostałam buziaków od Helenki :cry:

Arnika
20-03-2010, 19:38
Dobry wieczorek :P :P :P


Dzięki za buziaczki Aniu, i ode mnie dla Was buziaki posyłam :P

Małgoś... idzie mężusiowi jak krew z nosa... za popołudnie jakieś 3m2 przykleił :roll:

Ale powoli zrobimy... Jeszcze jutro idzie kleić bo wkurzył się na skoki.... :roll:

Jest dobrze...
Od poniedziałku zacznie kleić pan, który nam pomaga... ciekawe jak zrobi, bo my dość wymagający jesteśmy i lubimy prościutko.... :roll: :wink:

Będzie robił jak potrafi... nadzór budowlany będzie stał i zobaczymy....
W żółwim tempie zrobimy te kafelki w kotłowni...
Za łazienkę to nawet się nie bierzemy bo spindolimy....
A i kafelki są w I gatunku i wcale nie są równe... Są krzywe :x
A kupilismy Cersanit Selena beige
http://eplytki.pl/mphoto.php?img=pliki/plytki_esklep/000186.jpg&max=250
Jak myślę na kotłownię nie są złe....
Jak skończymy kafelki to zakupię kilka m2 na podłogę w kotłowni... jakiś gres szkliwiony...

Posprzątałam troszkę na placu po wylewkarzach... zostawili worki po cemencie porozrzucane... Trzeba będzie je zutylizować.... Posprzątałam palety i śmieci...
Już z przodu jest ładniej, chociaż nie idealnie....

Trzeba pomyśleć gdzie zrobić ogródek... gdzie posadzić pomidory i grządki dla teściowej... Chciała to niech ma :roll:
Ja przy tym robić nie będę.....


Wusia a buziaczki masz ode mnie :D

wu
20-03-2010, 19:41
dzięki Arniczko :D

Arnika
21-03-2010, 19:35
Powklejałam kilka zdjęć w dzienniku....

Mąż zaczął kafelkowanie, a ja pomyłam część okien... zostały się dwa łazienkowe i w naszej sypialni... oraz na strychu... ale tam nie wejdę, wiec będą brudne...
Szyb nie domyłam..., są mazy....
Nie myłam okien dlatego, że nudziło mi się, czy będą święta, ale był pan od reklamacji, i były takie brudne, że nawet rys nie było widać... Wiec jak przyjedzie we wtorek to zobaczy je dokładnie....

Jutro mają przyjechać panowie od wylewek i mają wylać progi.... Jak wyleją progi to za jakiś czas będą mogli nam wstawić w końcu bramę i drzwi wejściowe.... Stoją u sprzedawco i czekają na montaż... Mam nadzieję, że stoją jeszcze :wink:

markoto
21-03-2010, 19:51
A z jakiej firmy masz te okna??

Arnika
21-03-2010, 19:52
KNS... ale system Veka....
Trzyszybowe, ciepły klin i ciepłe ramki....

markoto
21-03-2010, 19:56
Chyba jakas malo znana forma bo pierwsze slysze :oops:

Irma
21-03-2010, 19:59
Arnika, jak chcesz zachować swoje meble do salonu to na podłogę raczej orzech, dąb termo, zwykły dąb, ewentualnie lapacho, merbau nie pasuje.

Arnika
21-03-2010, 20:04
Oni bardziej znani są na śląsku i śląsku cieszyńskim... sklep znalazłam w Bytomiu i Zabrzu..., i z Zabrza mi montowali... firma fajna, montaż OK... tylko chyba Veka jakoś nie przyłożyła się do tego koloru... Ja mam winchester... i już czytałam, że zgrzewy w oknoplaście też nie wyszły ładnie.. więc firma nie ma tu chyba nic ale też mogła się postarać, wiec pan ma przyjechać na cały dzień i poprawiać to co fabryka wypuściła, a mnie się nie podoba.... Zobaczymy co z tego wyniknie.... :roll:

Ale system 3 szyb mi się podoba ... okna są bardzo ciężkie.... Tarasowe niosło 3 chłopa....
Kolor Winchester to typ mojego męża, na który i ja przytaknęłam w końcu... a chciałam orzech.... i byłby może ładniejszy... ale bałam się , że w domu będzie za ciemno i padł właśnie na ten co mamy...

Arnika
21-03-2010, 20:07
Arnika, jak chcesz zachować swoje meble do salonu to na podłogę raczej orzech, dąb termo, zwykły dąb, ewentualnie lapacho, merbau nie pasuje.

No to już....

Spodobał mi się merbau i ledwo na parkiet namówiłam męża....
Nie mam dębowego stelaża, tylko jakieś inne drewno i malowane na ciemny brąz.... skóra też cimno brązowa...

markoto
21-03-2010, 20:11
No jakby nie bylo jestem ze Slaska :D

wu
21-03-2010, 20:28
dobry wieczór
Arniczko no to szalejesz :lol:

Arnika
21-03-2010, 20:33
Wusia... ja niesamowicie spokojna jestem....

A ręce mnie bolą jak nie wiem....
A umyłam tylko dwa okna tarasowe i sześć innych okien... Zostało mi jeszcze dwa łazienkowe jedno w sypialni i na strychu... ale na strych nie wyjdę, wiec będzie brudne...

wu
21-03-2010, 20:48
jak Ci tak dobrze idzie to może i do mnie wpadniesz :lol: :lol: :lol:

Arnika
21-03-2010, 20:58
Wcale mi dobrze nie idzie.... Do tej pory myłam jedno okno balkonowe i cztery normalne.... A teraz...........
Muszę się przyzwyczaić.....

Qźwa kto mi kazał tyle okien montować?????????????? :roll:

Irma
21-03-2010, 21:02
Arnika, jak chcesz zachować swoje meble do salonu to na podłogę raczej orzech, dąb termo, zwykły dąb, ewentualnie lapacho, merbau nie pasuje.

No to już....

Spodobał mi się merbau i ledwo na parkiet namówiłam męża....
Nie mam dębowego stelaża, tylko jakieś inne drewno i malowane na ciemny brąz.... skóra też cimno brązowa...
na stronie napisali, ze to dąb...

wu
21-03-2010, 21:13
cichaj jak ja policzyłam swoje to mi się mdło zrobiło :lol: :lol: :lol:

Arnika
21-03-2010, 21:13
No tak... były różne stelaże do wyboru... my wówczas ... prawie 11lat temu wybraliśmy .. chyba topolę malowaną na bardzo ciemny brąz.... I czekoladowa skóra... Fotele są jak najbardziej dobre to po co je zmieniać... tylko stół dokupię i szafkę TV oraz komodę... czy coś takiego... A mamy mebelki i stół dębowy i to się gryzło... Niestety jak nie będzie na razie kasy to i taki stolik musi wystarczyć... Ale poszłabym troszkę w nowoczesną klasykę...

A merbau i orzech podobne do siebie...

Merbau
http://www.parkiet-walkowski.com.pl/oferta/img/1924_p.jpg

Orzech
http://www.parkiet-walkowski.com.pl/oferta/img/1925_p.jpg

Arnika
21-03-2010, 21:16
cichaj jak ja policzyłam swoje to mi się mdło zrobiło :lol: :lol: :lol:

Ile masz?

Ja mam 2 tarasowe i 10 normalnych okien... W sumie 12...
Jak na jeden dzień to i tak za dużo...

wu
21-03-2010, 21:20
noooooooooooo w sumie to 15 zwykłych i 6 dachowych nie licząc dwóch wyłazów pogięło mnie :roll:

Arnika
21-03-2010, 21:23
Nooo wyłaz też mam ... ale to na strychu... to nie myję, bo nie wyjdę.... :oops: :roll:

Pogięło cie... i to zdrowo...
Za to Efi będzie miała co myć... wg mnie to firmę zamówi.... do tych fixów....

wu
21-03-2010, 21:24
no wiesz przez grzeczność mogłas zaprzeczyć :lol: :lol: :lol:

Arnika
21-03-2010, 21:31
:oops: :oops: :oops:
Nie pomyślałam.....
Ale to prawda, że będziesz miała co myć :roll:
Ale jesteś młodsza to i masz siłę i energie... mnie się już nie chce ze ścierką biegać.....

coolibeer
21-03-2010, 22:22
Wpadam nadrobić zaległości ;)

Irma
22-03-2010, 05:24
No tak... były różne stelaże do wyboru... my wówczas ... prawie 11lat temu wybraliśmy .. chyba topolę malowaną na bardzo ciemny brąz.... I czekoladowa skóra... Fotele są jak najbardziej dobre to po co je zmieniać... tylko stół dokupię i szafkę TV oraz komodę... czy coś takiego... A mamy mebelki i stół dębowy i to się gryzło... Niestety jak nie będzie na razie kasy to i taki stolik musi wystarczyć... Ale poszłabym troszkę w nowoczesną klasykę...

A merbau i orzech podobne do siebie...

Merbau
http://www.parkiet-walkowski.com.pl/oferta/img/1924_p.jpg

Orzech
http://www.parkiet-walkowski.com.pl/oferta/img/1925_p.jpg

nie są podobne nic a nic :)
internetowe zdjęcia są niemiarodajne. Merbau jest ciepło( w czerwony) brazowy i ciemny
orzech amerykanski raczej chłodny - z domieszką szarego, różowego i trochę jaśniejszy
orzech zwykły jest ciemnobrązowy ale w stronę żółtego

tu na zdjęciu masz merbau i orzech amerykanski, pozneję po usłojeniu, tylko kolor orzecha totalnie przekłamany

Arnika
22-03-2010, 15:02
Ale Merbau mi się bardziej podoba... :roll:

malgos2
22-03-2010, 15:22
Arnika, sluchaj madrzejszych, bo bedziesz sobie pluc w brode. Podloge wymienic nie tak prosto potem. :wink:

Irma
22-03-2010, 15:25
możliwe, że ja patrzę na to przez pryzmat zawodu, ale projekt powinien odpowiadać na założenia. Jeśli zakładasz, ze dajesz tylko te zreczy, które Ci się podobają, bez względu na to jak to będzie razem wyglądać, to ok.
Ale jeśli zakładasz, ze ma być, no nie wiem , elegancko , harmonijnie, przytulnie to to nie jest żaden argument :)

Arnika
22-03-2010, 19:46
Muszę wiec zrobić zdjęcie foteli... tylko to granicy z cudem, bo u nas ciasno jak nie wiem.... :roll:
Dopiero wtedy można się zastanawiać nad kolorem...
Ale nadal mówię, że merbau mi się podoba..... 8)




Pan pomocnik zaczął kłaść kafelki... przykleił może z metr, albo i nie....
Jutro będzie ściągał deski z sufitu w salonie... to jest bardziej dla niego praca....


Panowie zgodnie z umową przyjechali wylać progi perlitobetonem.... Mam wiec wszędzie wylane... i teraz można będzie wstawić bramę i drzwi wejściowe.... Drzwi czekają od początku grudnia, brama też już z miesiąc czeka...
Chociaż jak dzisiaj weszłam do domu to po oknach aż się woda lała..... Czyli jest duża wilgoć... I aż się boję drzwi drewniane zakładać, żeby się nie wypatrzyły...


Jutro przyjedzie pan na serwis okien....


Mogę się po tym serwisie umówić na wstawienie parapetów.... Parapety też czekają na mnie od stycznia....

Jak dobrze, że zamawiałam wszystko wcześniej, bo przynajmniej wszystko na mnie czeka, a nie ja na pewne elementy układanki....

Majster od kafelek się nie odezwał.... Ciekawe czy znajdzie czas mi je położyć.... :roll:

wu
22-03-2010, 19:53
dobry wieczór
Arnika to jak się leje po oknach to muszisz intensywnie wietrzyć i suszyć :roll: u mnie tam naturalna wentylacja aż miło :lol: :lol: :lol:

Arnika
22-03-2010, 20:51
To ja Wusia wiem... codziennie otwieram wszystkie okna... Chyba jeszcze z tynków woda wychodzi, bo ściany mokre są... I wylewki też jeszcze nie wyschły....

markoto
22-03-2010, 20:57
dopiero ci sie zacznie lac jak ogrzewanie wlaczysz :D

Arnika
22-03-2010, 21:00
To będą okna pootwierane.... i już ciepło będzie.... bo w kwietniu włączymy ogrzewanie....

Magi77
23-03-2010, 07:49
Doberek Arniczko :)

Widzę, że jednak otwieracie górę :)

wu
23-03-2010, 09:36
dzień dobry
ja górę mam otwartą to się wszystko ładnie wywietrzy jak pora przyjdzie :lol: :lol: :lol:

anjamen
23-03-2010, 09:50
doberek :D

Arniczko widzialam Cie kochana :D

Arnika
23-03-2010, 09:54
doberek :D

Arniczko widzialam Cie kochana :D

:oops: :oops: :oops:

No i nie ma w necie prywatności.... :D :wink:

A wiesz która ja? :roll:

anjamen
23-03-2010, 09:55
wiem Wusia mi powiedziala ;)

Arnika
23-03-2010, 09:59
Magi... otwieramy... pan dzisiaj zaczął walczyć z deskami....
Jeszcze do architekt muszę wpaść i zobaczyć czy to są legary czy jetki...
Ale majster co robił dach mówił, że to są legary....
Ale już ściągamy deseczki....

Wusia.... otwieramy okna codziennie i się wietrzy... ale na noc muszę zamknąć wszystko, bo u mnie niziutko wszędzie jest....




Zaraz dzwonię o parapety.... niech już przyjadą zamontować.... Najwyższy czas....

Będę też dzwonić o bramę garażową ... też mogą zamontować...
A co zrobić z drzwiami....? Poczekać z montażem, aż wszystko ładnie przeschnie, czy montować za jakiś tydzień? :roll:

Arnika
23-03-2010, 10:01
wiem Wusia mi powiedziala ;)

No to jedna :roll: :wink:

A tak chciałam, żeby była niespodzianka :wink:



Aniu ładnie wyglądasz ... A jak się czujesz?
Helenka cudna.... jak ja kocham takie malutkie stworzenia :D

anjamen
23-03-2010, 10:02
wlasnie sie przebudzila :roll:

rasia
23-03-2010, 14:25
:D :D :D Super, że otwieracie! 8)

nitubaga
23-03-2010, 19:24
... dzień dobry :)

proszę mi wybaczyć ale jestem ciut nie w temacie... wiem tylko, że w dachu jakas zmiana :oops: :oops: i że dama senso jest, ale nierozpakowana :P

markoto
23-03-2010, 19:32
Arniko masz fotki jak wyglada po otwarciu ??

Arnika
23-03-2010, 19:49
Zaraz zgram...
Właśnie weszłam....

markoto
23-03-2010, 20:02
Super, jestem bardzo ciekawa jak to wyglada :)

Arnika
23-03-2010, 20:23
Zdjęcia z dnia dzisiejszego...
Otwieranie salonu....


http://lh3.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/S6keJkI7jMI/AAAAAAAAA-s/UavxXAfzjFc/DSC06267.JPG

http://lh3.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/S6keLvAn26I/AAAAAAAAA-w/pkSQRYhCglg/DSC06269.JPG

http://lh3.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/S6keQnJrGjI/AAAAAAAAA-4/rlqd0GjM7Ro/DSC06273.JPG

http://lh6.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/S6keV61FojI/AAAAAAAAA_E/b1mXPjORsuE/DSC06278.JPG

http://lh6.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/S6keYcSjIBI/AAAAAAAAA_I/xi0nFVmbqus/DSC06279.JPG


http://lh5.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/S6kd6ph9pBI/AAAAAAAAA-U/1T4i_6hw51Q/DSC06261.JPG


Tutaj na kolejnych zdjęciach widać, że to nie są jętki, tylko legary...
Z jednej strony wkłute w mur... z drugiej strony położone na wieńcu, czy belce z żelbetu i przykręcone do drewna...
Można spokojnie wyjęć prawie wszystkie belki, oprócz murłat.

http://lh6.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/S6kd-DKoKMI/AAAAAAAAA-Y/ZwTw0KtEDCo/DSC06262.JPG

http://lh3.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/S6keEAhpnqI/AAAAAAAAA-g/4sPvMYry20Q/DSC06264.JPG

http://lh3.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/S6keG2Ae_zI/AAAAAAAAA-k/IKWn4yYrNLk/DSC06266.JPG

http://lh6.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/S6kd4IdYpMI/AAAAAAAAA-Q/pSSMm4-V4U0/DSC06260.JPG

Dziś odkryte zostało 1/3 salonu....

rasia
23-03-2010, 20:28
No i pisz, jakie są teraz Twoje refleksje?

Arnika
23-03-2010, 20:34
Rasia... dziwnie to troszkę wygląda... ale wysoko będzie.... I małe okienka...
A może dobrze będzie....

Na razie zdjęte są tylko deski z 1/3 sufitu... Legary też wyjmę bo jest bardzo gęsto i nie podoba mi się...

Zęby nie wyglądało to jak w kościele.... :roll:
Ale jakie dać tu teraz oświetlenie?

Może oświetlić cały dach no i na dół też by się przydało....
Jak to wszystko zgrać?

malka
23-03-2010, 22:28
nadrabiam :D

markoto
24-03-2010, 07:08
ja nie wiem czy musisz oswietlac caly dach
na pewno musisz jakies fajne wiszace lampy skombinowac

Irma
24-03-2010, 07:18
Arnika, myślę, ze ten wątek moze Ci się przydac...
http://forum.muratordom.pl/nowoczesnie-w-wiejskim-klimacie,t150842.htm

wu
24-03-2010, 07:36
dzieńdobry
Arnika patrzaj jaka piekna pogoda w sam raz na robotę :lol:

wu
24-03-2010, 20:35
Arniczko i jak tam zakupy :lol:

Arnika
24-03-2010, 22:49
Pogoda piękna....

Piłam dzisiaj kawkę na tarasie... Ptaki śpiewały i widziałam sarnę i koziołka.... Cudny widok....



Deski ściągnięte.....

Irma fajna stronka. Poproszę o więcej :oops: i b. dziękuje :P :P :P

Kupiłam mazadło na pleśnie i coś tam do desek na sufity... Będzie jutro, albo za parę dni pryskane....


Markotka a jakie?

Już nie jest taki wielki ten salon.... Ale już nie taki przytłaczający....

markoto
25-03-2010, 07:02
No Arnika ja ci nie powiem jakie bo sama mam problem ze znalezieniem czegos :D

wu
25-03-2010, 20:18
dobry wieczór
Arnika i co kupiliście do mazania :lol:

Arnika
25-03-2010, 21:21
dobry wieczór
Arnika i co kupiliście do mazania :lol:


Jakieś mazidło w plastikowej bańce 5l......

Nie pamiętam nazwy, ale Ci ją czytałam....

A z resztą co za różnica?????????? Jakieś mazidło wodne i będziemy pryskać tym deski....

wu
25-03-2010, 21:23
no tylko tak jak mój chop mówił poczekajcie aż przeschnie trochę drewienko :D

Arnika
25-03-2010, 21:24
No toż czekami i wietrzę.....

Ale jeszcze tynki będą poprawiać po świętach... to co przemarzło na wieńcach.....

wu
25-03-2010, 21:27
no wiem tylko sobie wylewki folią przykryj coby Ci nie uciapali :roll:

Arnika
25-03-2010, 21:38
no wiem tylko sobie wylewki folią przykryj coby Ci nie uciapali :roll:

Był pan...pooglądał i powiedział, że folia musi być i styropian podłożą pod stołek... Rusztowań już nie pozwolę im położyć.... :roll:

wu
26-03-2010, 07:48
dzień dobry
matko jak on chce na stołku na styropianie stać :o przecież mu się te nóżki całkiem w styropian wbiją :roll: to już lepiej chyba dechy podłożyć :roll:

markoto
26-03-2010, 07:58
Byl ten gosciu od okien bo przegapilam jakos??

Arnika
26-03-2010, 18:55
Byl ten gosciu od okien bo przegapilam jakos??


Był i trochę porobił ... i brakło mu kleju.... I mają pojawić się jeszcze... Teraz jest o niebo lepiej....

Arnika
26-03-2010, 18:57
dzień dobry
matko jak on chce na stołku na styropianie stać :o przecież mu się te nóżki całkiem w styropian wbiją :roll: to już lepiej chyba dechy podłożyć :roll:


Wusia niech robi jak uważa, bo robił i nie uważał :wink: Nie dali plastyfikatorów.. i teraz mają poprawki na wieńcach....

wu
26-03-2010, 19:07
no niby tak ale to Tobie więcej szkody zrobi :roll:

Arnika
26-03-2010, 19:16
No niestety... bo i czas i pieniądze na cement, czy też te gotowe mazidła z worka.....

Przecież wiedzieli, że zima... i mogli dać plastyfikatory....
My też wiedzieliśmy, że zima... ale za to kolejny etap jest za nami....

Teraz to tylko poprawki, a nie cały bajzel z tynkowaniem....

wu
26-03-2010, 19:18
ale mnie chodzi że jak wyrąbie orła na stołku na styropianie to Ci szkód narobi i potem naprawa też potrwa :roll:

Arnika
27-03-2010, 15:41
Pomyłam u mojej babci okna, poprałam jej duuużo prania, powiesiłam czyste firanki i zasłonki.... Czyli posprzątałam.....

Biorę się u siebie za mycie okien i porządki.....

Zabrałam dziadków na działkę pokazać cośmy narobili...
Podobały im się zmiany :D

















O zmianach w domku i na działce w dzienniku 8)

anjamen
27-03-2010, 16:01
biegne do dziennika popatrzec :D

markoto
27-03-2010, 16:10
No brama jest mozesz juz mieszkac :wink: :D

Arnika
27-03-2010, 17:18
Drzwi jeszcze na składzie od listopada/grudnia i czekają na sygnał kiedy montować. A, że są z drewna to szkoda je jeszcze teraz montować, bo będą jeszcze poprawki tynków robić, więc szkoda ich ....


Kocioł zamówiony i czeka na telefon kiedy ma do nas dojechać.... Myślę, że w tym tygodniu przywiozą go....

Czyli za tydzień - dwa będzie odpalone ogrzewanie.....i CWU :P


Oj będzie się działo.................. :roll: :wink:

wu
27-03-2010, 19:15
dobry wieczór
Arnika piękna brama :D od razu domek inaczej wygląda a jeszcze te ścieżki to już zupełnie wygląd zmieniło :D

Arnika
28-03-2010, 04:40
Wklejam z dziennika.......



Garaż już z bramą.....


http://lh4.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/S64j7uEzvDI/AAAAAAAABAE/2XQMWV1yckQ/DSC06297.JPG

http://lh4.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/S64j98uqKsI/AAAAAAAABAI/hdmBqavhidE/DSC06298.JPG

http://lh4.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/S64kBECNGkI/AAAAAAAABAM/zlu00rictsM/DSC06299.JPG





Robią się ścieżki do domku i z domu do garażu....

http://lh4.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/S64kEfQYUaI/AAAAAAAABAQ/K3402TSreig/DSC06300.JPG

http://lh4.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/S64kxtgXF4I/AAAAAAAABAk/iWTM0JocBNI/DSC06295.JPG


Jeszcze kilka fotek z salonu....

http://lh6.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/S64kgUr-4KI/AAAAAAAABAg/4kehU2iCuI4/DSC06292.JPG

http://lh5.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/S67NjGLWG4I/AAAAAAAABCo/ilJDQdE1dVs/DSC06290.JPG

http://lh3.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/S67Nm7Axf6I/AAAAAAAABCs/o8D3e0eFbRA/DSC06287.JPG

http://lh3.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/S67NPcyTe_I/AAAAAAAABCk/vicg63WspV4/DSC06293.JPG

Domek w słońcu od strony tarasu...
http://lh6.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/S64kLJLzqrI/AAAAAAAABAY/Cf2Ti7N5vEQ/DSC06304.JPG

... i od wejścia

http://lh3.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/S64kQL8QC9I/AAAAAAAABAc/WnmPhCSOEz4/DSC06308.JPG

ania klepka
28-03-2010, 08:50
Arniko gratuluję szybkich postępów w budowie.
Zazdroszczę robót wokół domu.

wu
28-03-2010, 11:38
dzień dobry
Arnika salon bez dech też zyskał na urodzie :D

nitubaga
28-03-2010, 12:48
ooo chodniczek się już robi :P
u nas to już mamy, ale w planach są jeszcze alejki po działce

jaka kostkę zaplanowałaś?

Arnika
28-03-2010, 14:09
Cześć Aniu, Wusiu i Nituś :P :P :P


Salon rzeczywiście zyskał... ale do zrobienia nie na już....




Na razie robią się ścieżki wysypane tłuczniem a docelowo ma być granitowa kostka... ale to nie w tym roku... niestety ... :(
Z drugiej strony granit tańszy zimą jest, to zakupimy go za parę miesięcy i zrobimy kosteczkę na przyszłą wiosnę....
Taras też będzie wyłożony kostką granitową, ale ciętą, żeby było równo.


Plan na teraz to kończyć wnętrza, zrobić sufity, kafelki w WC i łazience, panele w pokojach, i kafle w przedpokoju i wiatrołapie.
Salon poczeka na swoją kolejność... czyli gdzieś do lipca, aby wszystko wyschło i można było ocieplać poddasze i założyć deski...
Dlatego też nie będziemy ściągać tych belek do momentu, aż nie będziemy robić góry. Belki posłużą za rusztowanie, później się je zniesie....
Dopiero po skończeniu góry zrobimy parkiet w salonie.

Na już trzeba zrobić odwodnienie działki... raczej połapać wszystkie rynny i odprowadzić deszczówkę...


Zastanawiam się nad ociepleniem domu.... Co lepiej dać na ściany budynku... wełnę czy styropian? i ile cm, żeby było bardzo ciepło???????

malgos2
28-03-2010, 14:11
Czesc Arnika tylko powiem. :)

Arnika
28-03-2010, 14:22
Cześć Małgoś :P :P :P


Cieszę się, że jesteś :D

malka
28-03-2010, 14:44
jak masz dobrą ekipę do ocieplenia wełną, kładź wełnę.

dzień dybry :D

Arnika
28-03-2010, 14:56
Tylko nie wiem jaką wybrać?
I czy jest różnica w cenie pomiędzy wełną a styro?

Właśnie muszę się zorientować.... :roll:

malgos2
28-03-2010, 15:00
Welna bardziej ekologiczna zdecydowanie, na calym swiecie odchodzi sie od styropianu, zwlaszcza powyzej poziomu gruntu... :roll:

malka
28-03-2010, 15:56
tak, tylko ciągle ekip robiących to dobrze, jak na lekarstwo ,no i różnica w cenie dość znacząca.

malgos2
28-03-2010, 15:58
Ale Ty sie wyspecjalizowalas zdaje sie? :P

malka
28-03-2010, 16:11
ale,że jak :o

malgos2
28-03-2010, 16:11
Nie kladlas welny jakowes? :roll:

Arnika
28-03-2010, 16:14
tak, tylko ciągle ekip robiących to dobrze, jak na lekarstwo ,no i różnica w cenie dość znacząca.

Kuźwa patrzę na ceny wełny i nie są większe od dobrego styro...

Chyba, że nie na te patrze co potrzeba.....

A technika kładzenia wełny jest inna niż styro?

malka
28-03-2010, 16:14
eeeeee, gdzie tam :lol: :lol: :lol: od zamiaru do działania , daleko :lol: :lol:

ale myślałam o ociepleniu wełną (z zewnątrz), Yankowa ekipa się nie podjęła, bo nie bedą sobie na mnie eksperymentować, a te, które to wcześniej robiły - ceny miały z kosmosu :-?

Arnika
28-03-2010, 16:15
A jakie?

malka
28-03-2010, 16:21
za styro jeśli dobrze pamietam ok 35 zł/m2, natomiast wełnna ok 50zł/m2, suma sumarum styro nie jest zły i przy tym zostałam, wolę kupic lepszy materiał i mieć pewność ,że zrobione bedzie cacy :D

Arnika
28-03-2010, 16:24
Mnie majstry powiedzieli za styro 30zł/m2
Robią dobrze.
A za wełnę nie mówili, bo i nie pytałam....

A styro miałam kupić 20cm i to jakieś szare... cokolwiek to znaczy....

A jaką wełnę stosuje się do ocieplenia, żeby było dobrze?

malka
28-03-2010, 16:35
ja rozważałam ecoroca z Rockwoola, 15 cm,

wu
28-03-2010, 20:08
Arnika to jakieś szare znaczy że z dodatkiem grafitu czyli cieplejsze ale i droższe od białego :wink: do wełny musi byż bardzo dobra ekipa a że trudno o taką małż sam styropkiem obklei domek przynajmniej rózno i dokładnie i zaciagnie siatkę z klejem a to bardzo duża oszczędnosć kiedyś tylko ekipę do tynku weźmiemy :D

kluczmonia
29-03-2010, 07:05
cześć Arnika,
piekny ten odkryty salon. i brama. idziesz jak burza. a jakie masz grube ściany że chcesz dać 20 cm styro?

czy masz namiary na jakąs tanią kostke granitową?

pozdrawiam

Arnika
29-03-2010, 09:11
Dzień dobry :P :P :P



Zakupiłam właśnie na rynku Kiku-shidare-zakura
http://www.keele.ac.uk/university/nathist/trees/cherries/images/prunus%20kaiku-shidare-sakura2.jpg

I migdłka ....
http://images21.fotosik.pl/176/178ee45420729cbc.jpg


Po róże , magnolie i inne krzewy zajrzę w poniedziałek po świętach... czyli za dwa tygodnie.
Rozmawiałam też z panem ogrodnikiem i podjedzie ze mną na działkę... i doradzi co wybrać....
Ale kupię też kilka krzewów owocowych i kilka drzewek owocowych... niech będzie co skubnąć na działce... W końcu jest to wszystko gdzie posadzić....


Monia budowałam z porotermu 25cm grubość ścian... ale chcemy dom wysoko energooszczędzny...Stąd to grube ocieplenie... ale to zależy jeszcze co kupimy i jakie będzie mieć parametry....
Chciałam ocieplać styro, ale później zastanawialiśmy się nad szarym styro, a teraz zastanawiam się nad wełną... I już sama nie wiem....

Co do kostki to będę ją ściągać ze Strzegomia.... Na allegro jest mnóstwo sprzedawców kostki granitowej... Tylko transport drogi... ale i to się opłaci, bo u nas kosztuje duuużo więcej za tonę niż kostka + transport ze Strzegomia....
Ale ceny są niższe zimą niż przez okres wiosenno-letni... No cóż sezon, to sezon...
A tak przywiozę w mrozy i poczeka kosteczka na położenie na wiosnę przyszłego roku.... Teraz to tylko chodniczki będą wytyczone i wysypane z kamienia..... Już nie będzie się chodzić przynajmniej po błocie.....


Muszę jeszcze kupić duuużo kamyczków do obsypania w okół domu....
Wiecie gdzie są w dobrej cenie? Bo kupowałam do betonu, ale były po 40zł za tonę... 10 ton to mała kupka a ja potrzebować będę tego duuużo... W końcu dom dookoła ma jakieś 80metrów....

Dziewczyny ... jak kładziecie kafle w łazience to najpierw kładzie się kartongipsy na suficie i później kafle, czy najpierw kafle i dopiero kartongipsy...?

Irma
29-03-2010, 09:20
Arnika, zalezy jak kładziesz kafle, bo jak np. masz kafle do sufitu, to lepiej położyć kafle a potem dorabiać sufit, wtedy możesz zrobić tak, żeby docinek nie było.

Arnika
29-03-2010, 09:37
Arnika, zalezy jak kładziesz kafle, bo jak np. masz kafle do sufitu, to lepiej położyć kafle a potem dorabiać sufit, wtedy możesz zrobić tak, żeby docinek nie było.

Kafle będą do sufitu...Takie jak Le Rale.... To w małej łazience... Dla kontrastu meble brązowe drewniane... tylko nie wiem czy teek, czy merbau, czy coś innego kupię... Tzn... kupię blaty i dam do zrobienia...
Wanna Kaldewei taka normalna, bateria w ścianie...
Wanna obudowana kaflami....

A Wc też do sufitu... ale nie wiem za bardzo jak rozmieścić...
Kafle to gres szary z dekorem takim wyżynanym w esy floresy... I tak rząd dekorów, następnie gładkie srebrne rząd lub dwa rzędy gładkich kąt i znowu dwa rzędy gładkich i dekory... Te srebrne będą w kącie z góry na dół.. a resztę WC będzie jasna... i nie wiem jak dać na podłogę.. czy cała srebrna, czy srebrno beżowa....

http://www.polcolorit.pl/produkty/plytki/logo/13,12,n,UG_300x600_Silver.jpg

dekor http://www.polcolorit.pl/produkty/plytki/logo/62,12,n,DS_300x600_Inserto_Silver_Klucz.jpg

Jasna płytka
http://www.polcolorit.pl/produkty/plytki/logo/10,12,n,UG_300x600_Beige-.jpg

Irma
29-03-2010, 10:09
Arnika weź papier linijkę i rysuj, każdą ścianę oddzielnie :)
wtedy samo Ci się wyklaruje co i jak

Arnika
29-03-2010, 10:19
A w praktyce ładnie wygląda dwukolorowa podłoga?
Myślałam o całej szarej podłodze....

Irma
29-03-2010, 10:21
jak łazienka jest duża to ładnie
ale też zalezy, musi się zgrywać ze ścianami - to najważniejsze. Nie może być podłoga sobie a ściany sobie.
bezpieczniej dać na podłogę jeden kolor, trudniej o błąd

Arnika
29-03-2010, 10:26
Te szare kafle są do WC... a ono jest małe.
I nie chciałabym zrobić też za ponure....

Myślałam o tym, że w kącie, w którym będzie wc to dam szare kafle, a reszta jasna będzie ... Na szarym kaflu dam przycisk geberita, dame senso i będzie Ok...
Ale kawałek kwadratowy szary na podłodze a reszta jasna wyszła by w L to jakoś mi się nie widzi... Zwłaszcza, że Wc ma jakieś ~2m2

Irma
29-03-2010, 10:28
to sobie daruj, lepiej zbyt prosto niz zbyt pstrokato
narysuj coś, wrzuć do komputera to podumamy

Arnika
29-03-2010, 10:30
Irma... gdybym umiała na komputerze, to już bym to rozwiązała.... :oops:

markoto
29-03-2010, 10:41
Arnika kibelek w tych kaflach malutki ma kachna28 http://kachna28.fotosik.pl/albumy/462389-150.html tam pare innych zdjec powinno byc

Arnika
29-03-2010, 10:51
Markotka dzięki.

Kafle na podłodze to są te co ja kupiłam. A na ścianie ma inne. Ale podobają mi się.

Ja myślałam, żeby dać po lewej stronie tak...
jasne płytki, potem pionowo dekor, później dwa rzędy srebrnych i jest kąt... i znowu na wprost odbicie lustrzane... czyli dwie srebrne i pas dekoru i następnie wszystko dalej jasne.... czyli po prawej stronie (będzie też po prawej stronie umywalka) i nad drzwiami jasne.
Tylko zastanawiałam się nad podłogą... Ale chyba dam całą srebrną... Mniej pstrokato będzie.

malgos2
29-03-2010, 10:55
Jak to nie umiesz na komputerze? To jak Ty tu piszesz na forum? :o :o :o Na maszynie? :o :o :o

Arnika
29-03-2010, 11:10
Chodzi mi o wizualki na kompie...
Tego nie potrafię....

malgos2
29-03-2010, 11:12
Nikt sie nie rodzi z taka wiedza, sciagasz Google SketchUp i probujesz. 8)

markoto
29-03-2010, 11:18
Ja tez nie robilam wizualek tylko wrysowywalam kafle zeby wiedziec jak to bedzie wygladac mniej wiecej i ile bede potrzebowac kafli ja to robilam na kompie ale spokojnie mozna na papierze milimetrowym robic

aa nawet robilam jakies wizualki w pro100 :D

tu masz programy do projektowania
http://www.dobreprogramy.pl/Aranzacja-wnetrz-i-ogrodow,Kategoria,Windows,110.html

niestety w wiekszosci to demo czyli np jak w pro 100 nie mozna zapisywac plikow

Irma
29-03-2010, 18:44
arnika ja Ci nie każę robić wizualek, zrób rysunki(renkom), potem zrób im zdjęcvia i wrzuć do komputera

Arnika
29-03-2010, 18:45
To co innego.... :wink:

zuz@nka
29-03-2010, 18:57
dobereczek,

markotka jest jak błyskawica i skarbnica przydatnych linków/zdjęć/programów itp itd :wink: :D :D :D jak ona to robi :roll:

wu
29-03-2010, 18:59
dobry wieczór
Arnika zagoń syna do rysowania :lol:

Arnika
29-03-2010, 19:01
Cześć dziewczyny.

Wusia... syna do rysowania :roll: :roll: :roll:
To ja już sama wyrysuje... albo i nie....

Zuza.. masz racje.
A łopatę już masz? Zaczęłaś już?

markoto
29-03-2010, 19:09
dobereczek,

markotka jest jak błyskawica i skarbnica przydatnych linków/zdjęć/programów itp itd :wink: :D :D :D jak ona to robi :roll:

uzywam Pana Googla :)

zuz@nka
29-03-2010, 19:15
Cześć dziewczyny.

Wusia... syna do rysowania :roll: :roll: :roll:
To ja już sama wyrysuje... albo i nie....

Zuza.. masz racje.
A łopatę już masz? Zaczęłaś już?

nie mam :( sekator se kupiełam :lol:

wu
29-03-2010, 19:17
no przeca starszy piknie bazgrze to o co chodzi :lol:

Arnika
29-03-2010, 19:18
Cześć dziewczyny.

Wusia... syna do rysowania :roll: :roll: :roll:
To ja już sama wyrysuje... albo i nie....

Zuza.. masz racje.
A łopatę już masz? Zaczęłaś już?

nie mam :( sekator se kupiełam :lol:

To już coś.

Ja też muszę sobie kupić sekator, bo nie mam....

A budowę rozpoczęłaś?????

Arnika
29-03-2010, 19:22
no przeca starszy piknie bazgrze to o co chodzi :lol:


Wusia o lenistwo.... lenistwo i nic więcej...

I to , że matka to jest ostatnia osoba z którą da się dogadać.... Oni przecież w innym języku mówią....

Arnika
29-03-2010, 19:24
Szukam dobrych i w miarę tanich baterii do umywalki i do wanny....

Możecie coś polecić....

I jeszcze muszę kupić dwie umywalki....
Czy do WC Damy Senso trzeba dać umywalkę z tej samej serii? WC jest dość małe....

wu
29-03-2010, 19:33
Arnika jak znajdziesz daj znać :lol:

Arnika
29-03-2010, 19:35
Tania jest armatura z Krakowa... ale czy dobra?
Hansgrohe też nieźle wychodzi... Kludi drogie...

A ma tylko z tych kranów woda lecieć....

markoto
29-03-2010, 19:40
nie musi byc ta sama seria

Arnika tu masz dobra wyszukiwarke
http://megalazienki.pl/baterie-umywalkowe,34k,1322c

wyboerasz rodzaj bateri i ustawiasz cenowo wtedy masz pojecie jakie serie sa sensowne cenowo a potem szukasz tych baterii na zywo zeby zobaczyc co i jak a potem szukasz gdzie najtaniej :)

Arnika
29-03-2010, 19:44
Dzięki :P :P :P


Jak zwykle najszybsza i najlepiej zorientowana Markotka :P


Zaraz patrzę....

markoto
29-03-2010, 20:37
Tez tak szukalam jak bylam na Twoim etapie :D

Arnika
29-03-2010, 20:49
Szukam i nic znaleźć nie mogę....

A co wybrałaś?

I czy jesteś zadowolona i czy wybrałabyś to jeszcze raz?


Ja zastanawiam się nad Krakowem... Dają 5 lat gwarancji... A inne firmy tylko dwa...

markoto
29-03-2010, 20:55
To wybredna jestes :D
Wiesz co ja mieszkam od wrzesnia wiec na razie jestem zadowolona, nic sie nie dzieje :)

Ja bym prysznic obstawiala hansgrohe sa gotowe zestawy w dobrej cenie

Reszta wg gustu

Sprawdz na co daja gwarancje KFA

Arnika
29-03-2010, 21:02
Na prysznic przyjdzie czas... to jest w dużej łazience , która robiona będzie ... kiedyś....

A do małej idzie wanna Kaldewei i umywalka... Potrzebuję więc dwie baterie... wannową z natryskiem i umywalkową... oraz wannę i umywalkę....
Oraz do wc umywalkową i umywalkę... Ale nie wiem czy do damy senso trzeba dać półpostument, albo szafkę pod umywalkę... czy wystarczy tylko dać odpływ...?

Kuźwa nic jeszcze nie wiem....

Arnika
29-03-2010, 21:03
To wybredna jestes :D
Wiesz co ja mieszkam od wrzesnia wiec na razie jestem zadowolona, nic sie nie dzieje :)

Ja bym prysznic obstawiala hansgrohe sa gotowe zestawy w dobrej cenie

Reszta wg gustu

Sprawdz na co daja gwarancje KFA

Cyba na wszystko daję i serwis 48h też mają...

Pewnie maleńkimi literkami jest napisane... że to nie, to nie, i tamto też nie....

A hansgrohe to które?


Ty fajną masz w łazience umywalkę... ale bateria nie jest na umywalce, tylko w ścianie....?

markoto
29-03-2010, 21:18
na dole mam umywalke i baterie umywalkowa stojaca, w gornej mam nablatowa umywalke i baterie scienna

tu masz zestawy
http://megalazienki.pl/zestawy-natryskowe,25k,30a/strona/1
wg mnie i hansgrohe grohe i kludi sa dobre

Irma
30-03-2010, 08:57
KFA sobie daruj
hansgrohe jest raczej niezawodny
Kludi też ma tansze serie np. Zenta
ja mam pafoniego na dole i hansgrohe na górze. poki co jestem zadowolona, chociaż po Paffonim wiele się nie spodziewałam...

Arnika
30-03-2010, 21:05
Nabiegałam się dzisiaj i niewiele z tego.....

Babcia po raz któryś w szpitalu.... Migotanie przedsionków.... Jutro ma mieć jakieś badanie w uśpieniu... ale nie potrafiła mi powiedzieć co i jak...
Martwię się, bo w jej wieku narkoza, czy znieczulenie, przy takim sercu.... :(



Młodego zawiozłam do fryzjera... obciął się....

Mężuś kładzie kafelki.... Codziennie metr, dwa ubywa..... :roll:

Jutro przyjeżdża kocioł.... A my jak zwykle sami..... I kto go wniesie do garażu.... :roll:

monia i marek
30-03-2010, 21:57
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosenngo nastroju oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół życzy Monika z Rodziną :D
http://www.fototube.pl/pix/img7/org/d41d86014f9ef6a3db801a92356d56c5.jpg (http://www.fototube.pl)

wu
31-03-2010, 09:02
dzień dobry
Arniczko to ja trzymam kciuki za Babcię :D

Dzieląc się jajkiem,
w te piękne Święta,
życzymy samych radości.
Niech będzie zdrowie,
niech będzie szczęście,
dobrobyt niech u Was gości

http://www.voica.misje.pl/wielkanoc1.jpg

nitubaga
31-03-2010, 09:43
Alleluja dziś śpiewajmy,
Bogu cześć i chwałę dajmy,
Bo zmartwychwstał nasz Zbawiciel,
Tego świata Odkupiciel.
Zdrowia, radości i powodzenia
To są najszczersze moje życzenia.

http://janbar.jgora.pl/images/wielkanoc.jpg[/code]

Arnika
01-04-2010, 00:32
Dziękuję z życzenia.





Aby nikogo nie pominąć, wszystkiego dobrego na te Święta Wielkiej Nocy, wiele uśmiechu i radości, miłości, szybkiego budowania i meblowania oraz przeprowadzania. Co by Wam w ogródkach wszystko rosło i trawą świeżą porosło , aby zające latały i kury na jajkach siadały...



http://www.blogi.szkolazklasa.pl/privefiles/blog-3238/zajac.jpg


Życzy Arnika z rodziną :P

Nefer
01-04-2010, 01:01
Spokojnych, zdrowych, pełnych radości Świąt Wielkiejnocy :)
Spełnienia wszystkich marzeń, osiągnięcia wszystkich szczytów i ziszczenia wszystkich planów :)
http://republika.pl/blog_ds_1189624/2431110/sz/68l.gif
życzy Neferka z rodziną :)

Nelli Sza
01-04-2010, 08:03
Pełnych nadziei i radości ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY życzy Nel z rodzinką :D

http://arch.blox.pl/resource/marthastewart_com_dekoracje_wielkanocne_1.jpg

Magi77
01-04-2010, 08:05
Arniczko


Niech Wam jajeczko dobrze smakuje,
bogaty zajączek uśmiechem czaruje.
Mały kurczaczek spełni marzenia,
wiary, radości, miłości, spełnienia.

http://www.ekartki.pl/cards_files/32/32304_jajka_cr.jpg

wu
01-04-2010, 08:40
dzień dobry
Arniczko co porabiacie :lol:

Arnika
01-04-2010, 08:55
Wusia... sama nie wiem za co się wziąć....


W domu... kafelki się kładą... tzn. mąż kładzie... i jeszcze pokładzie... po parę godzin dziennie i powoli robi , bo raz , że sam a dwa, że po raz pierwszy i trzy kafle jak kafle krzywe są....
Ale podłoga już jest, a ścianę doklei....

Ale ładnie mu to wychodzi :D


Przywieźli mi wczoraj kocioł do CO... Ładny jest.... Aby tylko dobry był....

Pojeździłam z Jerzym za wszystkimi pompami i złączkami do ogrzewania... dużo kupiliśmy ale jeszcze trochę jest do kupienia....
Mam już część termostatów i zaworów do ogrzewania... i kilka dynksów...

Dobrze, że Jerzy ze mną jeździł, bo sama nie wiedziałabym co kupić...

Dzięki Jerzy :D

Muszę zabrać się za pranie i sprzątanie... zwłaszcza, że przedwczoraj miał mężuś urodziny i pewnie jak co roku goście w święta przyjadą....

Na jutro pieczenie i smażenie zostawiam.... bo sklepowego u mnie nie chcą :-?

Babcia była wczoraj usypiana na jakiś zabieg na sercu... nadal w szpitalu....
Myślę, że będzie dobrze....

Arnika
01-04-2010, 09:00
Dziewczyny Dzięki za życzenia Świąteczne :D :D :D

wu
01-04-2010, 09:11
Arniczka no to lecicie do przodu jak burza a z Babcią na pewno wszystko bedzie dobrze :D

Arnika
01-04-2010, 09:20
No to teraz czas na bufor... jest olbrzymi.... i pospinać kotłownie... co też trochę czasu zajmie....
I odpalanie ciepełka....

We wtorek po Świecach przychodzą:
- parapety wewnętrzne zakładać i taśmy zewnętrzne przykleić....
- CO będzie się robić
- majstry przyjdą szczycik wymurować nad wejściem i przykręcić odpływy rynien...
- odwodnienie trzeba przekopać i deszczówkę połapać....
- ogródek zacząć robić.... i trawę posiać , bo za tydzień w poniedziałek przyjedzie pan do ogrodu doradzić co i gdzie i jakie wsadzić....
- 12.04 przyjadą poprawić tynki....

Jak tynki poprawią to gdy przeschną to zakładamy drzwi wejściowe :D



Jest tego troszkę.... :roll:

Arnika
01-04-2010, 09:22
Jeszcze zapomniałam, że we wtorek po Świętach przychodzą panowie kleić kafelki w małej łazience i WC... podłogę będą kleić po wygrzaniu podług....

Może jak sprzedam autko to kupimy następne kafle i przykleimy już wszędzie... i następne rzeczy będziemy robić.... :roll:

wu
01-04-2010, 09:25
no to w maju się wprowadzisz :lol:

nitubaga
01-04-2010, 09:33
no tak i mnie się coś widzi :P z tak szaleńczym tempem :P to czerwiec najdalej

dziękuję za życzenia :D[/b]

Arnika
01-04-2010, 09:39
W maju skończy wygrzewać się podłoga... i dalej z pracami....
Nie zdążę na maja... na pewno nie...
Tylko, że dalsze prace są ściśle związane z przypływem gotówki.... :roll:


Ale czerwiec.... kto wie :roll: :wink:

Tylko, że nic na siłę.... po co na plac budowy wchodzić jak jest gdzie się przespać... tylko szkoda, że tak drogo.....

anjamen
01-04-2010, 09:54
a Ty teraz wynajmusz mieszkanie? to tym bardziej w czerwcu przeprowadzka :)

buziaki od Heli zostawiam

Arnika
01-04-2010, 10:03
a Ty teraz wynajmusz mieszkanie? to tym bardziej w czerwcu przeprowadzka :)

buziaki od Heli zostawiam

Za buziaki dzięki i ode mnie całuski :P


Ja sprzedałam już rok temu mieszkanie, żeby wybudować dom... bez tej kasy nie ruszylibyśmy w takim tempie....
Tylko, że to wynajęte jest jak dla mnie za drogie.... Więc trzeba szybciutko się z tąt wynosić... I bez żalu... bo jakieś 45m2 mamy na 3 pokoje z kuchnią. Nic tu się nie mieści... lodówka w d. pokoju, pralka nie zmieściła się do łazienki więc jest w kuchni... itd... przejścia w kuchni jest całe 50cm....
No mieszkanie z przepychem...
Mój salon jest większy, niż to wynajmowane mieszkanie ....

anjamen
01-04-2010, 10:14
he he, my z Dejwem wynajmowalismy przez jakis czas 25m2 :roll: :roll: :roll:

Arnika
01-04-2010, 10:20
Ale w dwie dorosłe osoby... A nas jest czworo i zwierzyniec.... :wink:

Arnika
02-04-2010, 21:38
Jesuuuu odnalazłam swoje komentarze.....



Jest źle w tym nowym forum... nie podoba mi się.....


Bardzo trudno jest cokolwiek znaleźć...

wu
02-04-2010, 21:43
no ja Cię odnalazłam spoko damy radę;)

Arnika
02-04-2010, 21:57
Ale powiadomienia nie przychodzą na maile... i trzeba na piechot wszędzie zasuwać...

Już mi się nie chce....http://forum.muratordom.pl/images/icons/icon8.png

markoto
02-04-2010, 22:07
jak napiszesz gdzies to ci sie automatycznie wpisuje watek to obserwowanych jak chcesz jakis wrzucic to klikasz na gorze narzedza watku czy cos takiego i klikasz obserwuj temat czy subskrypuj i tam masz opcje o powiadamianiu przez mail
albo wchodzisz w ustawieniach w subskrypcje i zaznaczasz powiadomienia i ustawiasz ze chcesz maile

Arnika
02-04-2010, 22:17
Już kilka zaznaczyłam i dalej na mailu nic nie ma.....

A emolki są brzydkie i nie wiadomo co teraz dać, żeby dobrze wybrać.... :(

Arnika
02-04-2010, 22:20
I jeszcze w stopce nie ma mojego dziennika i komentarzy...
Wszystko zgubili w tym nowym....




I zamiast dalej sprzątać i pichcić to ja forum uczę się obsługiwać....

markoto
02-04-2010, 22:23
Już kilka zaznaczyłam i dalej na mailu nic nie ma.....

A emolki są brzydkie i nie wiadomo co teraz dać, żeby dobrze wybrać.... :(
ale zaznaczylo ci sie natychmiast??

markoto
02-04-2010, 22:27
skopiuj linka do dziennika i potem wejdz w ustawienia i tam masz opcje po lewej stronie - edytuj sygnature , zaznaczasz napis dziennik arniki i klikasz na taki globus z oczami i tam wklejasz skopiowanego linka

Arnika
02-04-2010, 22:27
ale zaznaczylo ci sie natychmiast??



Qurcze nie wiem....

Nic już nie wiem....


I nie pasują mi takie malutkie literki.....

wu
02-04-2010, 22:28
globus z oczami dobre:D

lidszu
03-04-2010, 14:07
Niech wam jajeczko dobrze smakuje
bogaty zajączek uśmiechem czaruje
Mały króliczek spełni marzenia,
wiary, radości, miłości, spełnienia!

http://img529.imageshack.us/img529/995/dalmatek585qk4.gif

lidszu
03-04-2010, 14:12
Niech wam jajeczko dobrze smakuje
bogaty zajączek uśmiechem czaruje
Mały króliczek spełni marzenia,
wiary, radości, miłości, spełnienia!

http://img529.imageshack.us/img529/995/dalmatek585qk4.gif

malka
03-04-2010, 14:29
NAJWESELSZYCH
http://th.interia.pl/40,b628d45041153177/jajo_wielkanocne.jpg

.................................................. .................................................. ...........

wu
03-04-2010, 17:46
dzień dobry
Arniczko i jak Ci idzie zaprzyjaźnianie się z nowym forum;)

Arnika
03-04-2010, 19:26
Cześć Wusia....


Źle się dzieje na forum... nie mogę nic znaleźć...
W stopce zmieniałam i źle zmieniłam... i nic teraz nie można kliknąć.... I nic nie widać... tzn komentarzy i dziennika....


Malutkie literki ledwie co widać...

A jak powoli chodzi....


Czy Wam też tak wolno chodzi...?

Mam gdzieś taką nowoczesność....