PDA

Zobacz pełną wersję : Rbr Ekouniwersal



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114

karoka65
11-01-2014, 16:39
Co do ocieplenia również pełna zgoda.
Miałem okazję tego doświadczyć jak to mówią na własnej d..ie i wiem jaka jest różnica.
To właśnie też mnie denerwuje jak niektórzy piszą pierdoły.
Jeden ma nową chałpę dobrze ocieploną z niewielką ilością wody, drugi starą budę za przeproszeniem, żeliwne grzejniki, rury po 2 cale, trzy razy więcej wody w układzie,
i pytanie: dlaczego on na takim samym piecu, węglu, nastawach spala 10 czy 12kg/dobę a ja 25.
Ja też chcę 12kg :)
Nie opadają panu ręce po takich wpisach ?
Mi tak.

Novy!
11-01-2014, 17:04
Co do ocieplenia również pełna zgoda.
Miałem okazję tego doświadczyć jak to mówią na własnej d..ie i wiem jaka jest różnica.
To właśnie też mnie denerwuje jak niektórzy piszą pierdoły.
Jeden ma nową chałpę dobrze ocieploną z niewielką ilością wody, drugi starą budę za przeproszeniem, żeliwne grzejniki, rury po 2 cale, trzy razy więcej wody w układzie,
i pytanie: dlaczego on na takim samym piecu, węglu, nastawach spala 10 czy 12kg/dobę a ja 25.
Ja też chcę 12kg :)
Nie opadają panu ręce po takich wpisach ?
Mi tak.

Panie Wieśku,ja wiem ile "mam" spalić opału.Dlatego te "boje" o grupowy soft.Ustawię sobie manual jak chcę,nawet na spore rozpiętości w temp. zewnętrznej,ale nie o to chodzi.Grupowe jest w "paczce" sterownika za jaki zapłaciłem.Czy to nie głupota ,że od roku testują tak oczywiste zmiany?Ja chcę spalać opał -za który zapłaciłem słono-w kategoriach:auto,pół auto.To ,ze daję sobie radę w manualu nic nie zmienia.Chcę mieć dużo czasu bez sterowania,jak każdy.Nie wmawiajcie szamotowych cudów,pokażcie że kocioł ma potencjał.Pan pali jak w miałowcu,nie każdy ma takie potrzeby-zrozum to Pan wreszcie!!!!
Kocioł nie jest taki zły,choć ja nie wiem co mam....

karoka65
11-01-2014, 17:16
Kocioł nie jest taki zły,choć ja nie wiem co mam....
Gdyby był zły to bym go nie kupił, też wyrzuciłem piec 5-cio letni.
Mam taki sam jak pan, żałuję tylko że się pośpieszyłem i nie mam tych płytek, to wszystko, ale może jeszcze sobie sprezentuję :)

edgar184
11-01-2014, 17:18
Myślę że obydwoje(minertu i novy) macie po trochu racji co do moich wykresów.

Wiało u mnie 2 dni, a na wykresie dopiero to było widać wczoraj (czyli po 1,5 dnia), przy czym określenie wiało jest dosyć lekkim określeniem, bo dom mam niczym nie osłonięty, a wieje dosyć mocno.
Wiem, że wiatr = większe spalanie, ale nie wiedziałem że dom potrzebuje ok1,5 dnia na wychłodzenie.

Czyli chałupa trzymała ok1,5 dnia ciepło i dopiero po tym czasie powrót zaczął spadać bo zaczęła potrzebować ciepła.
A że wieje i spala więcej... cóż już się pogodziłem z kosztami ogrzewania, i osiągnąłem spokój :D.

Novy!
11-01-2014, 18:08
Myślę że obydwoje(minertu i novy) macie po trochu racji co do moich wykresów.


Pytałeś o wykresy-odpowiedziałem.

bobasxx
11-01-2014, 18:51
Panie Wieśku,ja wiem ile "mam" spalić opału.Dlatego te "boje" o grupowy soft.Ustawię sobie manual jak chcę,nawet na spore rozpiętości w temp. zewnętrznej,ale nie o to chodzi.Grupowe jest w "paczce" sterownika za jaki zapłaciłem.Czy to nie głupota ,że od roku testują tak oczywiste zmiany?Ja chcę spalać opał -za który zapłaciłem słono-w kategoriach:auto,pół auto.To ,ze daję sobie radę w manualu nic nie zmienia.Chcę mieć dużo czasu bez sterowania,jak każdy.Nie wmawiajcie szamotowych cudów,pokażcie że kocioł ma potencjał.Pan pali jak w miałowcu,nie każdy ma takie potrzeby-zrozum to Pan wreszcie!!!!
Kocioł nie jest taki zły,choć ja nie wiem co mam....

Tylko co za różnica, czy ustawisz grupowe z jakąś tam mocą, czy manual z jakimś stosunkiem praca/przerwa ?
Spójrz na to tak, skoro kocioł osiąga zadaną i się odstawia, tzn. że chwilowa moc (ustawiona), jest zbyt duża w porównaniu do zapotrzebowania budynku na ciepło.

I tu trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, co chcemy osiągnąć, praca ciągła (na małej mocy), czy szybkie dojście do zadanej (duża moc) i podtrzymanie ??? Pytanie bardzo trudne, bo każdy wariant ma zarówno swoje wady jak i zalety.

Ja u siebie doszedłem do jakichś tam nastaw manuala, przy których kocioł się za bardzo nie brudzi, opał jest dopalony i temperatura spalin wg mnie, nie jest zbyt wysoka oraz wahania temperatury nie są zbyt duże. Tak chciałem, tak mam.

Jak mam na zewnątrz +10 stopni, ustawień nie zmieniam, po prostu dłużej stoi w podtrzymaniu, jak 0 i mniej stopni też nie zmieniam, stoi krócej w podtrzymaniu. Zmienia się tylko ilość spalonego eko na dobę ;)

bobasxx
11-01-2014, 18:55
Jest szansa ,że wyjaśni Pan sprawę "badań" kotła 11 kW RBR Ekouniwersal?Przecież Pan dobrze wie,gdzie i czy takie badania się odbyły....





Moja pozycja zawodowa obliguje mnie do działań wstrzemięźliwych, racjonalnych i neutralnych. Nie jestem upoważniony do wyjaśniania takich "spraw".

Nie ma tu zresztą co wyjaśniać. Jeśli są wyniki badań i świadectwo, to wystarczy je przeczytać, aby wszystko było jasne. Proste!

Czyli Zawijan nie wie czy i nie wie gdzie...
A z pewnością bardzo by chciał wiedzieć i zobaczyć ;)

Novy!
11-01-2014, 19:17
Tylko co za różnica, czy ustawisz grupowe z jakąś tam mocą, czy manual z jakimś stosunkiem praca/przerwa ?
Spójrz na to tak, skoro kocioł osiąga zadaną i się odstawia, tzn. że chwilowa moc (ustawiona), jest zbyt duża w porównaniu do zapotrzebowania budynku na ciepło.

I tu trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, co chcemy osiągnąć, praca ciągła (na małej mocy), czy szybkie dojście do zadanej (duża moc) i podtrzymanie ??? Pytanie bardzo trudne, bo każdy wariant ma zarówno swoje wady jak i zalety.

Ja u siebie doszedłem do jakichś tam nastaw manuala, przy których kocioł się za bardzo nie brudzi, opał jest dopalony i temperatura spalin wg mnie, nie jest zbyt wysoka oraz wahania temperatury nie są zbyt duże. Tak chciałem, tak mam.

Jak mam na zewnątrz +10 stopni, ustawień nie zmieniam, po prostu dłużej stoi w podtrzymaniu, jak 0 i mniej stopni też nie zmieniam, stoi krócej w podtrzymaniu. Zmienia się tylko ilość spalonego eko na dobę ;)
Gdybyś odpowiednio dobrze ustawił manual,tzn.żadnych naddatków dymiacych na palniku-to za wyjątkiem kilku koksików w "brytfance" nic byś nie dojrzał...Na ekoenergi nie ma gadki o żadnych "kopczykach"-ma być tyle co w palniku..A tak,masz co masz.Pamiętaj jednak,może w domu typu termos,ciągła praca daje mniejsze spalanie.Normalnie,jet tak że tylko dwustan z nadwyżką mocy,pozwala swymi odstawieniami uzyskać "oszczędności" w spalaniu.Bo wątpię bardzo ze testerzy nowych softów z ES ,dadzą efekty w nowym sofcie jakie ludziaki piszą od roku.....

adkwapniewski
11-01-2014, 19:30
Gdybyś odpowiednio dobrze ustawił manual,tzn.żadnych naddatków dymiacych na palniku-to za wyjątkiem kilku koksików w "brytfance" nic byś nie dojrzał...Na ekoenergi nie ma gadki o żadnych "kopczykach"-ma być tyle co w palniku..A tak,masz co masz.Pamiętaj jednak,może w domu typu termos,ciągła praca daje mniejsze spalanie.Normalnie,jet tak że tylko dwustan z nadwyżką mocy,pozwala swymi odstawieniami uzyskać "oszczędności" w spalaniu.Bo wątpię bardzo ze testerzy nowych softów z ES ,dadzą efekty w nowym sofcie jakie ludziaki piszą od roku.....

To zależy czym pali ... kup ze 4 worki retopalu i wrzuć fotkę szuflady na popiół , jak będzie brak koksików to normalnie jesteś gość !

W "termosie" (do termosu "prundowców" trochę mu brakuje ... ;) ) z podłogówką , najmniejsze spalanie mam przy pracy pomp cyklicznej i czy to automat (ecoal) , grupowe, ręczne - pracuje w dwu stanie.

Do tej pory nie znalazłem odpowiedzi co trwałością pomp pracujących cyklicznie (alphy2)

Raz mi się udało ustawić pracę ciągłą ale nie osiągał zadanej i mielił cały czas - oszczędnie nie było ;)

bobasxx
11-01-2014, 19:34
Dobrze wie,zapewniam Cię :)

To dlaczego milczy ?

Powiem tak, jeśli wie i coś byłoby nie tak, to cały świat by już o tym wiedział. Tak jak to było z Jareckim i sprawnością jego kotłów.

bobasxx
11-01-2014, 19:39
To zależy czym pali ... kup ze 4 worki retopalu i wrzuć fotkę szuflady na popiół , jak będzie brak koksików to normalnie jesteś gość !





I tu jest "pies pogrzebany", pewnych rzeczy się nie przeskoczy. Palenie w kotle z podajnikiem to sztuka kompromisów, hehe ;)

karoka65
11-01-2014, 19:42
Jak mam na zewnątrz +10 stopni, ustawień nie zmieniam, po prostu dłużej stoi w podtrzymaniu, jak 0 i mniej stopni też nie zmieniam, stoi krócej w podtrzymaniu. Zmienia się tylko ilość spalonego eko na dobę ;)
Czyli doszedłeś do tego co ja napisałem wyżej :)

bobasxx
11-01-2014, 19:43
Czyli doszedłeś do tego co ja napisałem wyżej :)

No właśnie do tego chciałem nawiązać.

Bo wg mnie 3 nastawy na cały rok w zupełności wystarczą.

1. Temperatury powyżej 10 stopni.
2. Temperatury od +10 do -10 stopni.
3. Temperatury poniżej -10 stopni.

Ale zaznaczam tylko wg mnie ;)

adkwapniewski
11-01-2014, 19:48
Czyli doszedłeś do tego co ja napisałem wyżej :)

Włączyłem ecoal (automat) - czy jest -13 czy jest + 10 dochodzi do zadanej :)



A i tak się nieśmiało przypominam ... :)

karoka65
11-01-2014, 19:48
I tu jest "pies pogrzebany", pewnych rzeczy się nie przeskoczy. Palenie w kotle z podajnikiem to sztuka kompromisów, hehe ;)
Dokładnie tak, chyba że ktoś niema co robić, wtedy można kręcić jak tylko temp. na zewnątrz się zmieni o 1 stopień :)
Powiem że taki człowiek może być bogaty.
Wystarczy napisać na kartce papieru małe ogłoszenie i powiesić w kilku marketach gdzie sprzedają takie kotły.
"Ustawiam sterowniki z dojazdem do klienta"
Jak ktoś nie wierzy to niech przyklei takie ogłoszenie choć w jednym takim punkcie i poda numer telefonu.
To nie żart.

adkwapniewski
11-01-2014, 19:57
Mogli by dodać do automatu korektę podawania od 1s , i pracę cykliczną pomp w zależności od temp zewnętrznej - full automat :)
Grupowe mi nie podchodzi ... już wolę ręczny , a z automatu jestem bardzo zadowolony tylko ta korekta ...

Teraz można się ratować programatorem pokojowym i podłogowym : Ustawić temp o 0,3*C niższą niż oczekiwana , i pracę cykliczną 10/20 ale to jeszcze nie to.

Gdyby można było ustawić pracę cykliczną w kilku punktach temp zew. to byłyby pełny sukces np:

+10*C - 5/25
0*C - 10/20
-10*C - 10/10
poniżej cały czas pompy ON

bobasxx
11-01-2014, 20:01
Mogli by dodać do automatu korektę podawania od 1s , i pracę cykliczną pomp w zależności od temp zewnętrznej - full automat :)
Grupowe mi nie podchodzi ... już wolę ręczny , a z automatu jestem bardzo zadowolony tylko ta korekta ...

Teraz można się ratować programatorem pokojowym i podłogowym : Ustawić temp o 0,3*C niższą niż oczekiwana , i pracę cykliczną 10/20 ale to jeszcze nie to.

Gdyby można było ustawić pracę cykliczną w kilku punktach temp zew. to byłyby pełny sukces np:

+10*C - 5/25
0*C - 10/20
-10*C - 10/10
poniżej cały czas pompy ON

Z tym podawaniem to chyba przesada. Kondensator po sezonie do wymiany ;)
No ale jak ktoś bardzo chce, to dlaczego nie ? ;)

karoka65
11-01-2014, 20:05
Adam nic by Ci to nie dało zapewniam jeśli chodzi o czas podawania, chyba że zmieniono by cały algorytm.
Co do reszty to pisz na forum E-S, jest tam wątek z "życzeniami" do spełnienia ale ile ludzi tyle pomysłów :)

bobasxx
11-01-2014, 20:07
Co do reszty to pisz na forum E-S, jest tam wątek z "życzeniami" do spełnienia ale ile ludzi tyle pomysłów :)

Ale musisz się zgodzić, że większość tych pomysłów jest całkiem sensowna.

karoka65
11-01-2014, 20:09
Ale musisz się zgodzić, że większość tych pomysłów jest całkiem sensowna.
Większość tak ale niektórzy przesadzają.
To jest sterownik do kotła CO a niektórzy chcieliby zrobić z niego robot kuchenny :)

bobasxx
11-01-2014, 20:12
Większość tak ale niektórzy przesadzają.
To jest sterownik do kotła CO a niektórzy chcieliby zrobić z niego robot kuchenny :)

No bo jak się da komuś palec, to....

Właśnie dlatego ES ma taką przewagę nad innymi producentami sterowników, bo spełnia życzenia swoich klientów ;)

Novy!
11-01-2014, 20:26
No bo jak się da komuś palec, to....

Właśnie dlatego ES ma taką przewagę nad innymi producentami sterowników, bo spełnia życzenia swoich klientów ;)
Spełniał.

Novy!
11-01-2014, 20:29
To zależy czym pali ... kup ze 4 worki retopalu i wrzuć fotkę szuflady na popiół , jak będzie brak koksików to normalnie jesteś gość !


To co na palniku plus przerwa-robi "dym"-ale i tego można uniknąć.Tylko Panowie z ES wierzą ,uwierzyli w to co pokazuje mapa sterowników.....
Szkoda.
Nie słuchając userów posłuchają swędu swych bąków,jedynie.Ale ja im tam nie wróg.
Pozdrawiam Boleckiego!!!!

karoka65
11-01-2014, 20:31
Spełniał.
Nie.
Spełnia nadal tylko to niema tak jak w Erze że pstryk i już bo komuś się coś przyśniło w nocy.
Jeśli się coś robi to ma to działać w miarę dobrze i trzeba to przetestować a nie że na forum robi się testy wysyła indywidualnie oprogramowania każdemu userowi który akurat zajrzy na forum.

kobra64
11-01-2014, 20:54
Nie wiem skąd miałby się wziąć w popielniku koks przy paleniu Retopalem? Jakaś szlaka niewielka to i owszem, ale koks z tak łatwopalnego i niespiekalnego węgla?

mark3k
11-01-2014, 21:02
To i ja wtrącę swoje 3 grosze.
ES mógłby wypuścić dwa testowe softy:
1. ograniczenie czasu podawania opału z krokiem 1s. przy stałej liczbie podawanych dawek
2. ograniczenie liczby podawanych dawek paliwa przy stałym czasie podawania.
Życie, czyli userzy sterownika już dawno zweryfikowaliby "dobrą" wersję.
Takie zmiany w sofcie to dla wprawnego programisty godzinka pracy (i to chyba przesadziłem). Trochę ES o nas zapomniał lub ma inne cele.
A tak na dzisiaj nie mamy żadnych zmian, a już sezon grzewczy na półmetku.
W grupowym obciąłem podawanie o 2s i mogę spalać węgiel na palniku jak mi pasuje (mam regulację podawania od 0,1s do 10s). Palnik nie przesypuje niespalonego węgla, a o to przecież chodzi. :)
Faktem jest, że mam "wredny" węgiel Piekorz Bobrek z Bartexu, pierwszy i ostatni raz ten syfiący, "sadzujący" węgiel kupiłem.;)
Pozdrawiam.

adkwapniewski
11-01-2014, 21:02
"koksiki","spieczki" zwał jak zwał ... być może mój "retopal" to nie retopal ...

kobra64
11-01-2014, 21:07
Koks w popielniku - to zmarnowany niespalony opał. Czysta strata. Czasem z winy węgla, czasem operatora, zdarza się że i palnik nie pomaga. Spiek popiołu - to zupełnie inna historia. Bywa że mimo najlepszej regulacji nie do całkowitego wyeliminowania.

zawijan
11-01-2014, 21:11
No bo jak się da komuś palec, to....

Właśnie dlatego ES ma taką przewagę nad innymi producentami sterowników, bo spełnia życzenia swoich klientów ;)

Pozwól, że poproszę Cię o jakieś konkrety.
Jaką to przewagę ma E-S nad "innymi producentami sterowników"? Określenie "taką" jest mocno niewyraźne.
Kto to są ci "inni producenci sterowników"?

Novy!
11-01-2014, 21:12
Koks w popielniku - to zmarnowany niespalony opał. Czysta strata. Czasem z winy węgla, czasem operatora, zdarza się że i palnik nie pomaga. Spiek popiołu - to zupełnie inna historia. Bywa że mimo najlepszej regulacji nie do całkowitego wyeliminowania.
....a czasem z winy odstawiania kotła.Ale czy to takie złe?Kilka niedopałków?Lepiej w grupowym "walić" ostro nadmuchem by dopalać najmniejsze dawki....ehhh...przy takich cenach opału...Skandalicznie Panowie z ES.Skandalicznie.
Posyłam Wam f...........

Piotrek42
11-01-2014, 21:43
Novy! Masz wybór !!! masz ecoal-automat, masz grupowe czy w końcu dwustan.... ustawiasz co ci leży....zastanawiam się jak przyjdą mrozy co będziesz mówił...wtedy będziesz miał temp spalin...wg mnie za mały jednak kupiłeś kocioł na swój dom...

mark3k
12-01-2014, 08:27
Panowie, nie ma co się szarpać - zim już nie będzie przez najbliższe kilka lat, a później zakaz palenia wunglem i zostanie gaz. :D
A z gazem to już bajka, tylko trochę więcej z wypłaty ubędzie.;)

johny34
12-01-2014, 13:37
Wczoraj policzyłem woreczki, jak na ten moment spaliłem 1000 kg :) tej zimy, której na razie nie widać :)

gary1982
12-01-2014, 14:31
Witam. Mam pytanko odnośnie pompy mieszającej. Mam ją ustawioną jako pompe do ogrz. podłogowego i chce aby chodziła non-stop i tu jest problem. Daje w ustawieniach jako praca pompy niezależna i nie chce się załączyć. Typ podajnika - grupowe.

grzeh2000
12-01-2014, 14:48
Dałes praca p. niezaleznej na tak?Wejdz w programatory i tam jest od podłogowki i ustaw czas pracy i postoju.Z Brzozowa koło Sanoka jestes?

Delphion1
12-01-2014, 15:06
Witam. Mam pytanko odnośnie pompy mieszającej. Mam ją ustawioną jako pompe do ogrz. podłogowego i chce aby chodziła non-stop i tu jest problem. Daje w ustawieniach jako praca pompy niezależna i nie chce się załączyć. Typ podajnika - grupowe.

Jak Ci grzeh2000 pisze ustaw praca 60 min w programatorze podłogowym a postój 0 min i już masz pracę ciągłą o ile kocioł utrzyma temp.Jeśli spadnie za dużo powyżej 5 oC od żądanej to wyłączy sterownik pompę.Ale jak się uprzesz to stałe zasilanie do pompy i już nic jej nie wyłączy:-)

gary1982
12-01-2014, 16:04
Dałes praca p. niezaleznej na tak?Wejdz w programatory i tam jest od podłogowki i ustaw czas pracy i postoju.Z Brzozowa koło Sanoka jestes?
Dzieki za odp.
PS. Tak jestem z Brzozowa koło Sanoka.

edgar184
12-01-2014, 19:52
To i ja wtrącę swoje 3 grosze.
ES mógłby wypuścić dwa testowe softy:
1. ograniczenie czasu podawania opału z krokiem 1s. przy stałej liczbie podawanych dawek
2. ograniczenie liczby podawanych dawek paliwa przy stałym czasie podawania.
Życie, czyli userzy sterownika już dawno zweryfikowaliby "dobrą" wersję.
Takie zmiany w sofcie to dla wprawnego programisty godzinka pracy (i to chyba przesadziłem). Trochę ES o nas zapomniał lub ma inne cele.
A tak na dzisiaj nie mamy żadnych zmian, a już sezon grzewczy na półmetku.
W grupowym obciąłem podawanie o 2s i mogę spalać węgiel na palniku jak mi pasuje (mam regulację podawania od 0,1s do 10s). Palnik nie przesypuje niespalonego węgla, a o to przecież chodzi. :)
Faktem jest, że mam "wredny" węgiel Piekorz Bobrek z Bartexu, pierwszy i ostatni raz ten syfiący, "sadzujący" węgiel kupiłem.;)
Pozdrawiam.

Opiszesz tu swoją regulacje i koszty związane z zakupem tego cuda elektrycznego, które nie wiem jak się nazywa???

mark3k
12-01-2014, 21:05
Opisałem wcześniej w temacie: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181350-Rbr-Ekouniwersal&p=6300348&viewfull=1#post6300348
Kupować się tego urządzenie nie opłaca, gdyż jego cena to ok. 400 zł. - nie ma sensu.
Jeśli koniecznie chcesz symbol to oczywiście podam i jest takie urządzenie polskiego producenta (RTx-151 - uniwersalny timer), ale cena także zaporowa. Poszukaj timera tzw. On Delay Timer czyli załącza po ustawionym czasie., lub czekaj na nowy lepszy software.
Ja ten timer miałem i wykorzystałem z opóźnienie (regulowane płynnie), które jest w stanie wygenerować.
Obecnie jadę na grupowym 8/12kW z opóźnieniem 1,5s.. Dobrze się spala groszek na palniku i nie przesypuje.

Novy!
12-01-2014, 21:30
Opisałem wcześniej w temacie: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181350-Rbr-Ekouniwersal&p=6300348&viewfull=1#post6300348
Kupować się tego urządzenie nie opłaca, gdyż jego cena to ok. 400 zł. - nie ma sensu.
Jeśli koniecznie chcesz symbol to oczywiście podam i jest takie urządzenie polskiego producenta (RTx-151 - uniwersalny timer), ale cena także zaporowa. Poszukaj timera tzw. On Delay Timer czyli załącza po ustawionym czasie., lub czekaj na nowy lepszy software.
Ja ten timer miałem i wykorzystałem z opóźnienie (regulowane płynnie), które jest w stanie wygenerować.
Obecnie jadę na grupowym 8/12kW z opóźnieniem 1,5s.. Dobrze się spala groszek na palniku i nie przesypuje.
Marek nie jest programistą ,a to o czym pisałem wielokrotnie (ja i dziesiątki innych userów) -wprowadził w życie bez problemów.Ale on miał "narzędzie" i wystarczający iloraz inteligencji by sprawdzić to o czym piszą inni.No tak, ale nie każdy ma taki iloraz inteligencji,i szybkość działania.Nowy soft będzie latem,lub pod koniec sezonu.Wtedy na pewno tylko desperaci go "stestują" :)

Piotrek42
12-01-2014, 21:49
Novy! widzę tak wszystko krytykujesz.. napisz może ile spaliłeś eko (czeskiego osobno i ile kamiennego) co ogrzewasz i jak masz ocieplony dom.....tak zeby inni mieli porównanie...

mark3k
13-01-2014, 05:29
pcr-513

Dokładnie taki jest przydatny i pewnie można jeszcze kilka typów wyszukać w necie. Normalnie tego typu timery i Off Delay Timer także, ale programowe stosuję w firmie, z tym, że jest to oprogramowanie maszynowe SIMATIC. Programowo robi się to szybciej i nie trzeba montować kabelków.:D

Ps: Po części jestem także programistą w firmie - to do kolegi Novy!. Takie życie.:)

mark3k
13-01-2014, 07:22
Polski dystrybutor TELMATIK jest przedstawicielem firmy ARRAY CO.

Proste i tanie sterowniki. Proste ponieważ programuje się je łącząc wirtualnie bramki logiczne.

Fakt, to prosty i programowalny sterownik, ale do naszego kociołka to przerost formy nad treścią. :)
Dla początkujących w automatyce to takie przedszkole, niemniej od czegoś trzeba zacząć Ja zaczynałem od głębszej wody: Simatic S7, ale mam jeszcze archaiczne sterowniki S5. Mimo upływu czasu w automatyce przemysłowej S5 nadal daje rade, choć z serwisem już gorzej, Brak nowego osprzętu.
Takim sterownikiem jak napisałeś można pobawić się w automatyzacje w domu: żaluzje, oświetlenie, symulacja obecności domowników, etc.... . Fajna zabawka (np. Array serii FAB).

edgar184
13-01-2014, 13:14
Dzięki za odpowiedź, rzeczą oczywistą jest że nie będę dokładał 400zł do sterownika, poczekam na rozwiązanie programowe, które obiecali mniej więcej dzisiaj . Zobaczymy.

Aczkolwiek dobrze popatrzeć i wiedzieć coś więcej.

Novy!
13-01-2014, 21:24
Novy! widzę tak wszystko krytykujesz.. napisz może ile spaliłeś eko (czeskiego osobno i ile kamiennego) co ogrzewasz i jak masz ocieplony dom.....tak zeby inni mieli porównanie...
Od 1 pażdziernika koszta opału są takie:
2,1 tony Wesoła /860-pln/tona +akcyza
ok.250kg Komorany/Czech Republic 540pln/tona
ok. 100kg pellets/ ceny nie pamiętam :)
Ustawienia kotła pochłonęły:
ok.15-20 paczek West Ice Slim 13,40 pln/paczka 20 szt.
ok.50 but Namysłów Pils Beer 3pln/0,5l butelka
trochę "ciężkiego towaru" 40%
Duuuużo nerwów.Jeden plus,rzuciłem fajki :)
;)
Budynek z końca lat 70 tych,3 niezależne wejścia.Ogrzewane ok 140m2,nieocieplone ściany,nieocieplony stropodach.Temp.wewnątrz cała doba 20,5-21deg.W 60% stara,drewniana stolarka.Pod całością nieogrzewana piwnica.Wentylacja grawitacyjna,CWU 100l.

Piotrek42
13-01-2014, 21:53
Od 1 pażdziernika koszta opału są takie:
2,1 tony Wesoła /860-pln/tona +akcyza
ok.250kg Komorany/Czech Republic 540pln/tona
ok. 100kg pellets/ ceny nie pamiętam :)
.

I marudzisz że dużo???


Ustawienia kotła pochłonęły:
ok.15-20 paczek West Ice Slim 13,40 pln/paczka 20 szt.
ok.50 but Namysłów Pils Beer 3pln/0,5l butelka
trochę "ciężkiego towaru" 40%

No tu cię pociągneło :))))


Jeden plus,rzuciłem fajki

JAK????


Budynek z końca lat 70 tych,3 niezależne wejścia.Ogrzewane ok 140m2,nieocieplone ściany,nieocieplony stropodach.Temp.wewnątrz cała doba 20,5-21deg.W 60% stara,drewniana stolarka.Pod całością nieogrzewana piwnica.Wentylacja grawitacyjna,CWU 100l

a co tu więcej chcieć???

Novy!
13-01-2014, 22:38
Za to co przepiłeś i wypaliłeś to miałbyś już na stropian na jedną z elewacji.

Nie samym chlebem człowiek żyje,he he :) Gdybym przestał jeść ,miałbym nawet na 2 ściany elewacji...
A styropian montuj sobie sam.Jest XXI wiek,styropian jest rozwiązaniem z najgorszego z okresów! :) :)

B&S ,ehhh..jak czasem Was czytam..to przypominają mi się czasy mieszkania za granicą,i mentalności przebywających tam Polaków.Nic dodać,nic ująć.

Novy!
14-01-2014, 08:52
Trzeba jaki ciepłomierz wstawić - ma ktoś jakieś typy coby nie drogi a dobry ?
Trzeba zwrócić uwagę na przepływ m3/h.Z tego co się dowiedziałem dla powierzchni 1-150m2 ,powinien mieć 0,6m3/h (0,4 m3/h jest już za mały).
No i patrz na gwinty ciepłomierza,aby nie było problemu z montażem :)
Tu masz ciekawe aukcje http://allegro.pl/cieplomierz-0-6m3-h-apator-lqm-iii-k-cieplomierze-i3861339112.html

Novy!
14-01-2014, 09:20
I marudzisz że dużo???
Zimy nie było....W przyszłym sezonie wyląduje na dachu 15-20cm Rockwoola Monrock Pro lub Dachrock Max


No tu cię pociągneło :))))
Sytuacja wymagała :)

karoka65
14-01-2014, 16:36
Dla tych którzy dostawali sra..ki :)




Wersja testowa: 0.1.17.20


Opis zmian:
1. Dodano nowe parametry w spalaniu grupowym: Ilość podawań w grupie dla każdej mocy
2. W spalaniu grupowym przy przejściu z dużej mocy na małą przez kolejne 3 cykle podawania wydłużono czas dopalania
3. W spalaniu grupowym przy przejściu z podtrzymania do grzania przez kolejne 3 cykle podawania wydłużono czas dopalania
4. Zwiększono czas postoju w podtrzymaniu do 360 min
5. Pompy zostaną zatrzymane, gdy sterownik przejdzie w tryb ręczny podczas wystąpienia alarmu a temp. CO spadnie o 4 deg poniżej temp. minimalnej CO


Skopiowane z forum E-S
link bezpośredni: http://esterownik.pl/forum/posty,40/-oprogramowanie-wersje-testowe-

zbigmaz01
14-01-2014, 16:41
Dla tych którzy dostawali sra..ki :)
...
A coś dla misia kiedy?

wojtek65
14-01-2014, 16:54
Chciałem odpisać w sprawie ciepłomierza, ale zastanawiałem się w którym wątku, bo użytkownikiem nie jestem. Mam taki http://www.apator.com/uploads/files/Produkty/Cieplomierze/elf/Elf.pdf i nie polecam, bo przy różnicy temperatur zasilania i powrotu poniżej 3 stopni przestaje liczyć. Z tego też powodu chwilowo zrezygnowałem z montażu pompy CWU, bo pomiar byłby fałszowany. Przy małym odbiorze ciepła pompa CO musi pracować cyklicznie.

mark3k
14-01-2014, 17:05
Po cichu liczyłem, że jednak w nowym sofcie pojawi się regulacja czasu podawania (dawki) do palnika.
Trudno, dobre i to co jest. Może następnym razem..... :D
Pozdrawiam.
Niestety nie zauważyłem, że tylko bruli jest preferowany. :(

Novy!
14-01-2014, 17:24
A coś dla misia kiedy?

W maju :)

Novy!
14-01-2014, 17:26
Po cichu liczyłem, że jednak w nowym sofcie pojawi się regulacja czasu podawania (dawki) do palnika.
Trudno, dobre i to co jest. Może następnym razem..... :D
(
Musi minąć pół roku,nasze pomysły zostaną "wzięte pod uwagę"-wtedy już nikt nie będzie pamiętał czyje one były...

Novy!
14-01-2014, 17:37
Dla tych którzy dostawali sra..ki :)

Wersja testowa: 0.1.17.20
Opis zmian:
1. Dodano nowe parametry w spalaniu grupowym: Ilość podawań w grupie dla każdej mocy
Skopiowane z forum E-S
link bezpośredni: http://esterownik.pl/forum/posty,40/-oprogramowanie-wersje-testowe-

To jak Panie Wieśku,potrzebne były te zmiany skoro je wprowadzono?Co prawda w testowym,ale będą w dedykowanym na 100%.
I co mówiłem nie prawdę?Prawie rok publika puszczała w komin kasę (dopalając zbyt duże dawki -zbyt mocnym nadmuchem) tak ,czy nie?
A ES miał to gdzieś..czyż nie?

Novy!
14-01-2014, 17:50
Ty jesteś du..y jak kółko z kary człowieku!!!
Za chwilę sobie jeszcze te zmiany przypiszesz.
Ty i tak nigdy nie będziesz zadowolony !!!:mad:

Nic sobie nie przypisuję.Pisałem o tym co nastąpi po tych zmianach.A ty człowieku wyjdź wreszcie z pod ....i,i napisz choć raz prawdę.
Dlaczego wprowadzono te zmiany?Czego one są wynikiem?
Macie z karoką problemy w pisaniu prawdy wprost.Tak jak normalni uczciwi ludzie.Tak jak z certyfikatem,mataczycie od 3 miechów.Napisz proszę dlaczego wprowadzono te pier...zmianyyyyyyyyyy!
Słucham.

minertu
14-01-2014, 18:09
Zapytałem raz czy po zmianie jesteś zadowolony i nie uzyskałem odpowiedzi.Mam oczywiście na myśli soft ,który ode mnie dostałeś.

grzeh2000
14-01-2014, 18:17
Panowie pale obecnie na grupowym z nadmuchem ok 40% i moca 8/8.Jaka jest optymalna ilosc dawek opału zeby kocioł doszedł do zadanej?,ile powtórzeń cyklu 2 minutowych(5x5sek ),kiedy przejsc na 8/12kw?,w tej chwili spaliny siegaja ledwie 100C a czasem przez 24h ciezko o to.Czy tylko nadmuchem mozna szybkosc dojscia do zadanej regulowac?,

edgar184
14-01-2014, 18:25
No wlasnie, na razie ttlko bruli. Wiecie, jednak kolega novy pocieszyl mnie. Ja od 23 wrzesnia spalilem 1.2t retopalu. :D . Hej minertu a mi bys nie przeslal tego softu tajnego? Jestem b. niezadowolony, mam zimno w domu, zimna kapiel, zimna zone, i jeszcze w dodatku klapa zasobnika za kazdym razem mi chce zeby wybic. Mam nadzieje ze nowy soft naprawia ten blad. W szczegolnosci ten z klapa. Przepraszam za brak interpunkcji, pisze z fona.

Novy!
14-01-2014, 18:27
Zapytałem raz czy po zmianie jesteś zadowolony i nie uzyskałem odpowiedzi.Mam oczywiście na myśli soft ,który ode mnie dostałeś.
Odpisałem nie raz.Zmiany krotności podań to nie wszystko. Potrzebna jest możliwość regulacji podawanej dawki.I tyle.Kiedy odpowieszTy,co?Wprost,na moje pytanie.Soft ma błędy czy nie?

minertu
14-01-2014, 18:27
Panowie pale obecnie na grupowym z nadmuchem ok 40% i moca 8/8.Jaka jest optymalna ilosc dawek opału zeby kocioł doszedł do zadanej?,ile powtórzeń cyklu 2 minutowych(5x5sek ),kiedy przejsc na 8/12kw?,w tej chwili spaliny siegaja ledwie 100C a czasem przez 24h ciezko o to.Czy tylko nadmuchem mozna szybkosc dojscia do zadanej regulowac?,

Skoro na 8kW nie dochodzi do zadanej to ustaw 12kW
Moc dobierasz tak aby do zadanej doszedł.Można też inaczej ,ustawić tak aby jej nie uzyskał ale w domu było ciepło :)

karoka65
14-01-2014, 18:33
To jak Panie Wieśku,potrzebne były te zmiany skoro je wprowadzono?Co prawda w testowym,ale będą w dedykowanym na 100%.
I co mówiłem nie prawdę?Prawie rok publika puszczała w komin kasę (dopalając zbyt duże dawki -zbyt mocnym nadmuchem) tak ,czy nie?
A ES miał to gdzieś..czyż nie?
Jeśli chodzi o mnie to nie są mi do niczego potrzebne :)
Widzisz jak niektórym mało jest do szczęścia potrzebne.
Wiem, wiem mam skład.
Właśnie skończyłem spalać z zapasów sprzed 4 lat jeszcze Ekoresa z Resovera.
Teraz zaczynam pieklorza bytomskiego z 2011 roku, pisał o nim suspenser swego czasu.
Tyle tego puściłem w komin :)

karoka65
14-01-2014, 19:12
A coś dla misia kiedy?
Myślę że to będzie moment :)

pawko_
14-01-2014, 19:54
Dla tych którzy dostawali sra..ki :)




Wersja testowa: 0.1.17.20


Opis zmian:
1. Dodano nowe parametry w spalaniu grupowym: Ilość podawań w grupie dla każdej mocy
2. W spalaniu grupowym przy przejściu z dużej mocy na małą przez kolejne 3 cykle podawania wydłużono czas dopalania
3. W spalaniu grupowym przy przejściu z podtrzymania do grzania przez kolejne 3 cykle podawania wydłużono czas dopalania
4. Zwiększono czas postoju w podtrzymaniu do 360 min
5. Pompy zostaną zatrzymane, gdy sterownik przejdzie w tryb ręczny podczas wystąpienia alarmu a temp. CO spadnie o 4 deg poniżej temp. minimalnej CO


Skopiowane z forum E-S
link bezpośredni: http://esterownik.pl/forum/posty,40/-oprogramowanie-wersje-testowe-

Ale ta aktualizacja jest dla Bruliego, kiedy będzie do ecoala ?

zbigmaz01
14-01-2014, 19:56
Ale ta aktualizacja jest dla Bruliego ?
Tak, seba napisał że do miśka prawdopodobnie jutro http://esterownik.pl/forum/posty,1495/komentarze-do-wersji-011720?m=46285#46285

zby-net
15-01-2014, 12:04
Ja do dnia dzisiajszego spaliłem 1.9 T, dzisiaj mija dokładnie 4 miesiące od odpalenia pieca :) Liczyłem na 4T w sezonie, pewnie spalę trochę więcej, ale co to jest do zeszłorocznych 3T oleju opałowego :)

Novy!
15-01-2014, 12:10
Ale ta aktualizacja jest dla Bruliego, kiedy będzie do ecoala ?

Ehh..
Panowie z ES,kiedy wy zrozumiecie,że dawki w spalaniu grupowym są zbyt duże?Dlaczego nie skorzystacie z rad mądrzejszych od Was kolegów takich jak choćby SUSPENSER.Tak trudno zrozumieć,że są na rynku mniejsze palniki,trudniejsze opały itd.które nie tolerują większych dawek,za to mniejsze a częściej.Tak trudno było zrobić soft,który poza ustawieniami krotności (ilości podań) dawałby możliwość zmniejszenia podawanej dawki?Co z Wami?Tam naprawdę pracują jeszcze Ci sami ludzie co 2-3 lata temu?Jeśli tak,to ich Pozdrawiam.

prz3kus
15-01-2014, 14:18
Nowa wersja dla pana automatyka :) http://esterownik.pl/forum/posty,33/-oprogramowanie-wersje-testowe-,2

bobasxx
15-01-2014, 15:01
Nowa wersja dla pana automatyka :) http://esterownik.pl/forum/posty,33/-oprogramowanie-wersje-testowe-,2

Hmm, kupować przejściówkę, czy nie kupować ? Oto jest pytanie.

Chyba raczej nie bo u mnie "ręczny" jest bardziej oszczędny ;)

edgar184
15-01-2014, 15:14
Hmm, kupować przejściówkę, czy nie kupować ? Oto jest pytanie.

Chyba raczej nie bo u mnie "ręczny" jest bardziej oszczędny ;)

Co to Ci się podziało 3 dni temu że tak poszło wszystko w górę??

lestek27
15-01-2014, 15:24
Czy ktoś już próbował testować ten nowy soft?
Warto czy nie warto?
Może też należałoby zakupić przejściówkę

bobasxx
15-01-2014, 16:24
Co to Ci się podziało 3 dni temu że tak poszło wszystko w górę??

Wiało jak diabli i wciągnęło mi żar w głąb podajnika. Dostałem sms-a z alarmem i trzeba było zadziałać.

75max
15-01-2014, 16:34
a wie ktoś czy jest szansa na aplikację na iPhone taka jak jest na andka??

pytanie chyba raczej do elektrosystemu może zadam tam pytanie ale mam jeszcze jedno już odnośnie pieca może ktoś zerknąć na mój histogram chyba wychodzi że za bardzo dmucham ale coś czarnego się pojawiło i podniosłem o jeden procent

Novy!
15-01-2014, 20:19
Czy ktoś już próbował testować ten nowy soft?
Warto czy nie warto?
Może też należałoby zakupić przejściówkę

Jak na ES norma.Ma błędy.W sterowniku widać nowe opcje,przez net niestety nie.Następny bubel....W maju będzie dedykowany.Masz czas na refleksje :(
Co za goście....

tadek w
15-01-2014, 20:20
jeju a co tu taka cisza

Novy!
15-01-2014, 20:21
Czy ktoś już próbował testować ten nowy soft?
Warto czy nie warto?
Może też należałoby zakupić przejściówkę

Kup sobie SPP.

Novy!
15-01-2014, 20:30
a wie ktoś czy jest szansa na aplikację na iPhone taka jak jest na andka??

pytanie chyba raczej do elektrosystemu może zadam tam pytanie ale mam jeszcze jedno już odnośnie pieca może ktoś zerknąć na mój histogram chyba wychodzi że za bardzo dmucham ale coś czarnego się pojawiło i podniosłem o jeden procent

Dmuchasz za mocno ,korekta -2 % na każdej z mocy.

Wojtek_mazury
15-01-2014, 20:33
Jak na ES norma.Ma błędy.W sterowniku widać nowe opcje,przez net niestety nie.Następny bubel....W maju będzie dedykowany.Masz czas na refleksje :(
Co za goście....

Przy sterowaniu przez przegladarkę (nieomal kazda inaczej wyswietla ten sam kod) z kodem strony na karcie, z wykresami rysowanymi przez usługę do której wymagany jest dostęp do Internetu trudno to wszystko zgrać....Chyba juz o tym wiedzą.

Novy!
15-01-2014, 20:34
Przy sterowaniu przez przegladarkę (nieomal kazda inaczej wyswietla ten sam kod) z kodem strony na karcie, z wykresami rysowanymi przez usługę do której wymagany jest dostęp do Internetu trudno to wszystko zgrać....Chyba juz o tym wiedzą.

Mieli na to prawie rok.

edgar184
15-01-2014, 20:42
Jak na ES norma.Ma błędy.W sterowniku widać nowe opcje,przez net niestety nie.Następny bubel....W maju będzie dedykowany.Masz czas na refleksje :(
Co za goście....

Heh, kolego, czy Ty masz trochę pozytywnego myślenia?? :D

Zaktualizowałeś Sobie wersje www??? Bo tak to nie ma Ci co wyświetlać w przeglądarce jak masz nowy soft sterownika, a stary przeglądarki.


Macie jakieś propozycje co do ustawienia spalania ręcznego??
Czego pilnować, na co patrzeć, w którą stronę wszystkim kręcić??
Zależność czasu pracy podajnika, czasu postoju, i temperatury podajnika???

mark3k
15-01-2014, 20:49
Nowy software wypuszczony i nie widzę entuzjazmu.
Wielka szkoda, że ES nie słucha użytkowników i robi soft dla siebie, a nie dla nas.
Minęło tyle miesięcy i taka porażka. :(
Najdroższy sterownik na rynku i takie mizerne wsparcie. :bash:

75max
15-01-2014, 20:55
Dmuchasz za mocno ,korekta -2 % na każdej z mocy.

ok zmniejszyłem zobaczymy czy sie poprawi

adkwapniewski
15-01-2014, 20:55
Wygląda na to że cykl życia starych sterów dobiega końca :) Jakoś trzeba "zachęcić" do zakupu nowego stera ;)

Jak nie dodadzą w miarę szybko możliwości korekty czasu podawania w trybie ecoal od 1s to trzeba będzie protezy dokładać ...

Novy!
15-01-2014, 21:25
Jak można wypuścić soft (byle jaki) z błędami?W automacie i grupowym pali 70% ich klientów.Rok czasu...

adkwapniewski
15-01-2014, 21:27
Potestuj SPP,darmo.

Ma tryb "automatyczny" ? Coś jak algo ecoal - nie chce mi się grzebać w dwu-stanie , dodatkowo musi obsługiwać 3 pompy (2 x CO cyklicznie, 1xCWU)

Andrzej_M_
16-01-2014, 06:40
,,,, Czy czasem w początkowym okresie palnik nie musi być przewęglony aby czujnik spalin po spaleniu nadmiaru węgla mógł odczytać sygnał o przejściu do fazy dopalania koksu? ,,,,

Czy jest możliwe takie rozgraniczenie faz spalania węgla ?.

mark3k
16-01-2014, 06:50
Pierwsze wrażenia po zainstalowaniu nowego "lepszego" ?, tak długo wyczekiwanego softu.
Niestety , zgodnie z moimi obawami palnik dostaje za duże (zbyt długi czas podawania) jednorazowe dawki paliwa przy określonym sprawdzonym nadmuchu, co powoduje przewęglanie palnika i dymienie + wytwornica sadzy. Ograniczyłem cykle podawania (bezpośrednio po wgraniu softu) dla 8kW/x3 i dla 12kW/x4. Niestety nie jest dobrze. Sadza i dymienie. Pomaga podniesienie nadmuchu i dmuchanie ciężko zarobionej kasy w komin.
Nie o to nam userom kotłów i super drogiego sterownika chodziło.
Panowie z ES - może czas się pochylić nad sugestiami (dotyczącymi bezpośrednio sposobem dokładnego spalania węgla) proponowanymi przez doświadczonych palaczy w kociołkach małej mocy?
Powtarzam: przy małych palnikach jakie mamy w kotłach (mała ekoenergia) dobrze spalić trudniejszy węgiel możemy jedynie podawać małe dawki paliwa, ale często. To jest lekarstwo na prawidłowe spalanie groszku, a nie ograniczenie liczby cykli podawania.
Pozostaje mi powrót do mojej protezy w postaci dodatkowego "sterownika" typu On Delay Timer i ustawieniu skrócenia każdej dawki paliwa o 2s.
Przetestowane i sprawdzone na moim kociołku. Jedynie co mnie wkurza przy takiej pracy to wykresy, statystyki i brak możliwości precyzyjnego ustalenia czasu kolejnego zasypu zbiornika.
Stwierdzam, że zmiany wprowadzone w "nowym" sofcie nie spełniają oczekiwań moich i wielu userów tego sterownika.

Powyższa ocena pracy sterownika wynika z błędnego zapodania niewłaściwej wersji software przez ES. Czekam na właściwą - poprawną wersję softu i zdam relację.

prz3kus
16-01-2014, 06:57
Pierwsze wrażenia po zainstalowaniu nowego "lepszego" ? tak długo wyczekiwanego softu.
Niestety , zgodnie z moimi obawami palnik dostaje za duże (zbyt długi czas podawania) jednorazowe dawki paliwa przy określonym sprawdzonym nadmuchu co powoduje przewęglanie palnika i dymienie + wytwornica sadzy. Ograniczyłem cykle podawania (bezpośrednio po wgraniu softu) dla 8kW/x3 i dla 12kW/x4. Niestety nie jest dobrze. Sadza i dymienie. Pomaga podniesienie nadmuchu i dmuchanie ciężko zarobionej kasy w komin.
Nie o to na userom kotłów i super drogiego sterownika chodziło.
Panowie z ES - może czas się pochylić nad sugestiami (dotyczącymi bezpośrednio sposobem dokładnego spalania węgla) proponowanymi przez doświadczonych palaczy w kociołkach małej mocy?
Powtarzam: przy małych palnikach jakie mamy w kotłach (mała ekoenergia) dobrze spalić trudniejszy węgiel możemy jedynie pojąć małe dawki paliwa, ale często. To jest lekarstwo na prawidłowe spalanie groszku.
Pozostaje mi powrót do mojej protezy w postaci dodatkowego "sterownika" typu On Delay Timer i ustawieniu skrócenia każdej dawki paliwa o 2s.
Przetestowane i sprawdzone na moim kociołku. Jedynie co mnie wkurza przy takiej pracy to wykresy, statystyki i brak możliwości precyzyjnego ustalenia czasu kolejnego zasypu zbiornika.
Stwierdzam, że zmiany wprowadzone w "nowym" sofcie nie spełniają oczekiwań moich i wielu userów tego sterownika.

Pierw przeczytaj do końca ten temat w którym pisałeś i się wyjaśni :)
http://esterownik.pl/forum/posty,1499/komentarze-do-wersji-0317

mark3k
16-01-2014, 07:11
Nie wiem o czym piszesz. Przeczytaj jeszcze raz to o czym napisałem w powyższym poście i wyciągnij właściwe wnioski. Na forum ES także napisałem swoje uwagi co do wniesionych "poprawek" do softu. Wczoraj pisałem bezpośrednio po wgraniu softu do sterownika. Dzisiaj opisuję pierwsze negatywne spostrzeżenia z pracy kotła sterowanego przez ecoal firmy ES. Czy to dość jasne i klarowne?
OK. Teraz widzę, że SEBA popełnił gafę i zapodał niewłaściwy software, ale oznaczenia cyfrowe sa OK. I tylko oznaczenia.
Nie liczyłem ilości powtórzeń, bo nie mieszkam w kotłowni. :D

prz3kus
16-01-2014, 07:16
Dobra szkoda słów jak Ci się nie chce czytać napisze wprost to co wczoraj ściągnąłeś nic nie zmiania soft był pomylony na serwerze dzisiaj ma być prawidłowy

Sam przeczytaj jeszcze raz co podlinkowałem zamiast się bulwersować.

Novy!
16-01-2014, 07:25
Dobra szkoda słów jak Ci się nie chce czytać napisze wprost to co wczoraj ściągnąłeś nic nie zmiania soft był pomylony na serwerze dzisiaj ma być prawidłowy

Sam przeczytaj jeszcze raz co podlinkowałem zamiast się bulwersować.

Nowy soft posiada jedynie ograniczenia krotności powtórzeń dla mocy.Nie ma możliwości zmiany dawki...

Wojtek_mazury
16-01-2014, 07:27
....soft był pomylony ..........
Dobre.


Co do rozgraniczenia faz spalania (na odgazowanie i spalanie koksu) to są one faktem. Pytanie pewnie miało na celu czy w takim palniku jak ekonergia da się te fazy rozdzielić? No właściwie tak. Ale nie do końca, bo ze względu na sposób podawania paliwa faza odgazowania skończy sie gdy żar dojdzie do slimaka a to już zbyt późno. Jak wobec tego mając jedynie czujnik temperatury spalin wychwycić, że dawka węgla odgazowała? I dalej przyjąć czas na spalenie pozostałego koksu? Może właśnie przewęglić? Po krótkim czasie ta dawka się rozpali wywołując wzrost temperatury spalin a następnie zacznie przygasać płomień bo żar schodząc w dół nie odgazuje juz tak dużej porcji węgla.... Może.....

prz3kus
16-01-2014, 07:50
Nowy soft posiada jedynie ograniczenia krotności powtórzeń dla mocy.Nie ma możliwości zmiany dawki...

Super potrafię czytać.

Pytanie teraz czy to coś zmieni w spalaniu, bez obrazy Novy myślę że ES wie co robi może nie warto hejtować cały czas, czytając ich forum piszą że nie chcą komplikować sterownik dla użytkowników mniej doświadczonych więc szkoda że nie stworzą wersji dla użytkowników zaawansowanych wjebią tam wszystkie te widzi misie użytkowników i powiedzą bawcie sie do woli i odpier.... od nas :D

Jednak można ino prosić, albo napisać własne oprogramowanie. W końcu zawsze mogą napisać że wiesz co kupiłeś :)

Novy!
16-01-2014, 07:57
Super potrafię czytać.

Pytanie teraz czy to coś zmieni w spalaniu, bez obrazy Novy myślę że ES wie co robi może nie warto hejtować cały czas, czytając ich forum piszą że nie chcą komplikować sterownik dla użytkowników mniej doświadczonych więc szkoda że nie stworzą wersji dla użytkowników zaawansowanych wjebią tam wszystkie te widzi misie użytkowników i powiedzą bawcie sie do woli i odpier.... od nas :D

Jednak można ino prosić, albo napisać własne oprogramowanie. W końcu zawsze mogą napisać że wiesz co kupiłeś :)

Bez urazy.Nie rozumiesz problemu.Ale co niektórych to bardzo cieszy.

prz3kus
16-01-2014, 08:19
Bez urazy.Nie rozumiesz problemu.Ale co niektórych to bardzo cieszy.
Ok prześlesz mi ten soft co dostałeś? Postaram się zrozumieć.

mark3k
16-01-2014, 08:20
Super potrafię czytać.

Pytanie teraz czy to coś zmieni w spalaniu, bez obrazy

Zmieni i to bardzo. A po co pakuje dodatkowe urządzenie do sterowania podajnikiem? Bo mam taki kaprys i nic innego do roboty? A no właśnie po to, aby właściwie spalić węgiel. Wygląda na to, że programiści są lepszymi palaczami, jak sami użytkownicy kotła przez 6 msc-y w roku.
Było by super gdyby ES kupował mi węgiel na sezon grzewczy to ja mogę nawet 90% ciepła wyrzucić przez komin. :)

sebsa
16-01-2014, 08:24
Pisał SUSPENSER,o zmniejszeniu dawki,pisało kilkunastu usrerów,a ci kolesie dalej swoje.Koorwa mać,niech napierdolą taka dawkę na mała ekoenergię i próbują ją spalić,jak ktos ma do tego reduktor 2:2 to się zaj...bie.Co za pacany.

Pomijając to, że Suspenser ma rację - napiszę Ci tylko, że palę od świąt wersją testową z podaniem x3. Mam założoną małą nakładkę na swojego brucera.
Moc ustawiona na 8 i 12kW. Żadnych niedopałów, sadzy, przewęglenia palnika itd. Od tamtego roku żadnej zmiany parametru. Węgiel 27MJ. Powierzchnia 290m2. Na moje twój palnik nie wyrabia przy ilości spalanego eko. Będąc na Twoim miejscu dowierciłbym kilka dodatkowych otworów nadmuchowych na przodzie. Tam prawdopodobnie jest ich za mało. Kiedyś pisał Jarecki, że mała Ekoenergia będzie koksować przy spalaniu powyżej 20kg dobra. Nie sadze, żeby teraz było inaczej.
Zresztą udostępnię Ci stera - sam zobaczysz.

Novy!
16-01-2014, 08:27
Ok prześlesz mi ten soft co dostałeś? Postaram się zrozumieć.

Soft który posiadamy ogranicza jedynie podawanie z 5x5 na 3x5.To jedynie krok na przód.Na palnik ekoenergii podawanie dawek 5sek wiąże się z koniecznością podniesienia nadmuch.Jak opał jest kaloryczny i ma większe Rogi,to wiesz co się dzieje na palniku?

prz3kus
16-01-2014, 08:27
Zmieni i to bardzo. A po co pakuje dodatkowe urządzenie do sterowania podajnikiem? Bo mam taki kaprys i nic innego do roboty? A no właśnie po to, aby właściwie spalić węgiel. Wygląda na to, że programiści są lepszymi palaczami, jak sami użytkownicy kotła przez 6 msc-y w roku.
Było by super gdyby ES kupował mi węgiel na sezon grzewczy to ja mogę nawet 90% ciepła wyrzucić przez komin. :)

Już możesz testować i hejtować :p

Aktualizacja 0.3.1.7 jest już na serwerze.
Jeśli aktualizacja została pobrana w dniu 2014-02-15 proszę o powtórne ściągnięcie i zainstalowanie oprogramowania w sterowniku.

prz3kus
16-01-2014, 08:32
Soft który posiadamy ogranicza jedynie podawanie z 5x5 na 3x5.To jedynie krok na przód.Na palnik ekoenergii podawanie dawek 5sek wiąże się z koniecznością podniesienia nadmuch.Jak opał jest kaloryczny i ma większe Rogi,to wiesz co się dzieje na palniku?

Zależy od węgla spieki albo sadza i z 10 stopni w kominie więcej.

I jedziesz teraz na tym 3x5?
Jeżeli tak jakie efekty?
No i jeżeli uważasz że 3x5 jest lepsze niż 5x5 ponawiam pytanie czy podeślesz tą wesje do własnego przetestowania?

Novy!
16-01-2014, 08:37
Zależy od węgla spieki albo sadza i z 10 stopni w kominie więcej.

I jedziesz teraz na tym 3x5?
Jeżeli tak jakie efekty?
No i jeżeli uważasz że 3x5 jest lepsze niż 5x5 ponawiam pytanie czy podeślesz tą wesje do własnego przetestowania?
Na serwerze ES masz już chyba poprawną wersję.Tak przynajmniej pisze ES.Pobierz,sprawdź i sam oceń.

Novy!
16-01-2014, 08:43
Pomijając to, że Suspenser ma rację - napiszę Ci tylko, że palę od świąt wersją testową z podaniem x3. Mam założoną małą nakładkę na swojego brucera.
Moc ustawiona na 8 i 12kW. Żadnych niedopałów, sadzy, przewęglenia palnika itd. Od tamtego roku żadnej zmiany parametru. Węgiel 27MJ. Powierzchnia 290m2. Na moje twój palnik nie wyrabia przy ilości spalanego eko. Będąc na Twoim miejscu dowierciłbym kilka dodatkowych otworów nadmuchowych na przodzie. Tam prawdopodobnie jest ich za mało. Kiedyś pisał Jarecki, że mała Ekoenergia będzie koksować przy spalaniu powyżej 20kg dobra. Nie sadze, żeby teraz było inaczej.
Zresztą udostępnię Ci stera - sam zobaczysz.

sebsa i uważasz ,że to jest ok?Jedni mają od roku,a drudzy grzeją komin?Działania przynoszące zmiany lecą z prędkością światła.Czy to dla nich wstyd,że inni maja lepsze pomysły od nich samych?I tak je wprowadzają.Pamiętam jak kpiono z mojego pomysłu z wprowadzeniem regulacji temp.włączenia pompy mieszającej.Po pół roku,MÓJ pomysł wprowadzono.I to jest fakt.
Tyle mam w TYM temacie do powiedzenia.To jest Polska właśnie.Po zakupie,klienta ma się w dooopie.
A palnika nie będę nawiercał.Póki ma gwarancję.
Pozdrawiam Wszystkich.

prz3kus
16-01-2014, 08:43
Czyli ty na swoim sofcie pisząc 3x5 masz 3 powtórzenia op 5sek czy 5 powtórzeń po 3 sek?

sebsa
16-01-2014, 08:58
sebsa i uważasz ,że to jest ok?Jedni mają od roku,a drudzy grzeją komin?Działania przynoszące zmiany lecą z prędkością światła.Czy to dla nich wstyd,że inni maja lepsze pomysły od nich samych?I tak je wprowadzają.Pamiętam jak kpiono z mojego pomysłu z wprowadzeniem regulacji temp.włączenia pompy mieszającej.Po pół roku,MÓJ pomysł wprowadzono.I to jest fakt.
Tyle mam w TYM temacie do powiedzenia.To jest Polska właśnie.Po zakupie,klienta ma się w dooopie.
A palnika nie będę nawiercał.Póki ma gwarancję.
Pozdrawiam Wszystkich.

Napiszę Ci tylko, że o potrzebie wprowadzenie regulowanej temp pompy mieszającej pisałem już zimą 2012 w rozmowie z Verbem. Ale to nie jest ważne.Powtórzę raz jeszcze. Jeśli koksuje Tobie palnik to raczej zmianą softu tego nie wyeliminujesz. Spalasz ile spalasz. Bardziej upatrywał bym przyczyny w palniku. Zmniejszysz krotność i czas podania - doprowadzisz do sytuacji, że kocioł nie będzie w stanie uzupełnić strat ciepła. Będziesz zmuszony zwiększyć moc i sytuacja się powtórzy. Na kaloryczne i spiekające węgle najlepsze jest krótkie podanie i możliwie długa przerwa z możliwie niskim nadmuchem - nie jak usiłujecie pisać o częstych podaniach. Na takie spalanie to może sobie pozwolić tylko ktoś z domkiem 100-150 m2 o dobrej izolacji. Przy większym zapotrzebowaniu i powierzchniach jak to jest u Ciebie czy u mnie coś takiego nie przejdzie.

Novy!
16-01-2014, 09:04
Czyli ty na swoim sofcie pisząc 3x5 masz 3 powtórzenia op 5sek czy 5 powtórzeń po 3 sek?
3 powtórzenia po 5sek podawania.

piotrek57
16-01-2014, 09:07
Witam.
Tydzień chyba minął - jak wygląda sprawa nowego softu? Teraz mam wegiel z Wesołej i żeby dopalić opał musze dmuchać dla 8kw na 49%.
Jakie macie doświadczenia - lepiej grzać w grupowym dłużej 8kw czy 8/12kw (chodzi o ilość spalanego opału.

keteimj
16-01-2014, 11:19
Coś ta poprawka pechowa, u mnie dalej ustawione 3 a podaje po 5s

prz3kus
16-01-2014, 12:04
Coś ta poprawka pechowa, u mnie dalej ustawione 3 a podaje po 5s

Czyli działa ok bo nie mzinił się czas podawania tylko ilość powtórzeń :lol2:

minertu
16-01-2014, 12:09
Czyli działa ok bo nie mzinił się czas podawania tylko ilość powtórzeń :lol2:

Właśnie o to miałem zapytać . Pomylił ilość powtórzeń z czasem podawania.

echelon
16-01-2014, 12:46
Witam.
Tydzień chyba minął - jak wygląda sprawa nowego softu? Teraz mam wegiel z Wesołej i żeby dopalić opał musze dmuchać dla 8kw na 49%.
Jakie macie doświadczenia - lepiej grzać w grupowym dłużej 8kw czy 8/12kw (chodzi o ilość spalanego opału.

Jakie masz temp spalin?
Wklej wykres z temperaturami to ktoś mądry coś doradzi.
U mnie grupowe spalało więcej niż automat, więc jadę na ręcznym.

zbigmaz01
16-01-2014, 14:17
Witam.
Tydzień chyba minął - jak wygląda sprawa nowego softu? Teraz mam wegiel z Wesołej i żeby dopalić opał musze dmuchać dla 8kw na 49%.
Jakie macie doświadczenia - lepiej grzać w grupowym dłużej 8kw czy 8/12kw (chodzi o ilość spalanego opału.Ja na swojej wesołe z Barteksu dmuchałem na 38% i było dobrze, mogłem nawet 1% niżej.

zbigmaz01
16-01-2014, 14:22
Witam.
Tydzień chyba minął - jak wygląda sprawa nowego softu? Teraz mam wegiel z Wesołej i żeby dopalić opał musze dmuchać dla 8kw na 49%.
Jakie macie doświadczenia - lepiej grzać w grupowym dłużej 8kw czy 8/12kw (chodzi o ilość spalanego opału.http://esterownik.pl/forum/posty,33/-oprogramowanie-wersje-testowe-?m=46390#46390
Zasysaj :)

lestek27
16-01-2014, 16:06
Ja na swojej wesołe z Barteksu dmuchałem na 38% i było dobrze, mogłem nawet 1% niżej.

To tak samo jak ja. Probowales juz kolego tego nowego softu?

zbigmaz01
16-01-2014, 16:31
To tak samo jak ja. Probowales juz kolego tego nowego softu?
Dopiero dwie h idzie, zobaczymy za jakiś czas.

kveldulv
16-01-2014, 16:32
1. Czy na jakiejś podstawie da się ocenić czy piec ma za mały lub za duży odbiór ciepła?
Chodzi o to, że ciekaw jestem czy na danych ustawieniach można w domu zrobić większe temperatury, żeby wykorzystać bardziej moc pieca, ale bez dodatkowego spalania? Jak to sprawdzić? Wody gorącej nigdy nie brakuje. Grzejniki mam 2 na poddaszu, na dole podłogówka. Pomieszczenia są ciepłe.
2. Czy odkręcając zawór na podłogówkę (reguluję nim temperaturę jaka idzie na podłogówkę) zwiększę pobór ciepła z pieca?

zbigmaz01
16-01-2014, 16:51
1. Czy na jakiejś podstawie da się ocenić czy piec ma za mały lub za duży odbiór ciepła?
Chodzi o to, że ciekaw jestem czy na danych ustawieniach można w domu zrobić większe temperatury, żeby wykorzystać bardziej moc pieca, ale bez dodatkowego spalania? Jak to sprawdzić? Wody gorącej nigdy nie brakuje. Grzejniki mam 2 na poddaszu, na dole podłogówka. Pomieszczenia są ciepłe.
2. Czy odkręcając zawór na podłogówkę (reguluję nim temperaturę jaka idzie na podłogówkę) zwiększę pobór ciepła z pieca?
ad 1 - Ja bym odpowiedział na to że każde podniesienie temp. w domu czy pomieszczeniach musi pociągnąć za sobą jakieś kg opału. Praca kotła na wyższej mocy czyli z wyższą sprawnością będzie niezauważalna. Ale to tylko moje zdanie.
ad 2 - tak

75max
17-01-2014, 20:42
mam pytanko czy długa krecha z prawej strony Histogramu oznacza za dużo powietrza czy za mało ??

karoka65
17-01-2014, 21:10
mam pytanko czy długa krecha z prawej strony Histogramu oznacza za dużo powietrza czy za mało ??
Jest mały błąd w sofcie.
Jeśli zdążą może jutro będzie poprawiony.
Patrz na palnik i do zasobnika a nie na jakieś kreski :)

zbigmaz01
17-01-2014, 21:22
Może być w Poniedziałek
Seba napisał : Kreska po prawej stronie może wynikać, z pierwszych 3 cykli po wejściu w grzanie. Na razie nie sugerujcie się tym, poprawimy w poniedziałek

http://esterownik.pl/forum/posty,1499/komentarze-do-wersji-0317?m=46648#46648

kobra64
18-01-2014, 09:08
Ta przepychanka jest już nudna. Cały problem jest stąd, że Novy ma za mały kocioł. I bez znaczenia jest, że kocioł się wyrabia i że średnią moc według statystyk ma jakoś nawet pewnie znacząco niższą od nominalnej. Gdyby miał 17, spaliłby to samo, większy wiatr nie powodowałby nadmiernego grzania komina ( większa powierzchnia wymiany ) a pozwalał lepiej dopalać i problemu by nie było. SPP ani żaden inny sterownik tego nie rozwiąże - i to jest oczywista oczywistość. Piki mocy w jego kotle powodują albo niedopał jak przytnie wiatr, albo kosmos w kominie jak da dość wiatru żeby dopalić dawkę i tak być musi - bo taka chata i instalacja. Natomiast co do nowego softu - nie wydaje mi się żeby trafionym było to wydłużenie dopalania w pierwszych 3 cyklach po wyjściu z podtrzymania. Prawidłowo prowadzony na grupowym kocioł po wyjściu z podtrzymania zawsze ma lekki niedobór na palniku i pierwsza grupa a czasem i dwie są raczej potrzebne żeby ten niedobór odrobić. Raczej tutaj dałbym wydłużenie czasu dopalania od drugiej albo nawet trzeciej grupy. Zresztą chyba załatwi to wydłużenie dopalania po przejściu na wyższą moc - o ile zostaną ustawione różne wartości mocy dla min. i max. Ale mogę się mylić - zaopatruję w opał i czasem obsługuję zaledwie 3 RBR -y i te obserwacje raczej są robione na OE+, bo ich znam ciut więcej.

Novy!
18-01-2014, 09:12
Ta przepychanka jest już nudna. Cały problem jest stąd, że Novy ma za mały kocioł. I bez znaczenia jest, że kocioł się wyrabia i że średnią moc według statystyk ma jakoś nawet pewnie znacząco niższą od nominalnej. Gdyby miał 17, spaliłby to samo, większy wiatr nie powodowałby nadmiernego grzania komina ( większa powierzchnia wymiany ) a pozwalał lepiej dopalać i problemu by nie było. SPP ani żaden inny sterownik tego nie rozwiąże - i to jest oczywista oczywistość. Piki mocy w jego kotle powodują albo niedopał jak przytnie wiatr, albo kosmos w kominie jak da dość wiatru żeby dopalić dawkę i tak być musi - bo taka chata i instalacja.
A ty jasnowidz czy jak?Mam temp jaka chcę,spalam przyzwoicie jak na swoje warunki,skąd te wnioski?Moje spostrzeżenia dotyczą procesu spalania,i tyle.Chcesz podgląd sterownika na dowód że mam temp jaką chcę?Praktycznie zerowy odchył zadanej wewnętrznej...

kobra64
18-01-2014, 09:29
Moje spostrzeżenia dotyczą dokładnie tego samego. A co do wychyłu temp. wewnętrznej - weź i wygaś na dwa dni jak będzie trochę mrozu. No i potem zagrzej. Wtedy podyskutujemy.

Novy!
18-01-2014, 09:36
A co do wychyłu temp. wewnętrznej - weź i wygaś na dwa dni jak będzie trochę mrozu. No i potem zagrzej. Wtedy podyskutujemy.
Powiem tylko tak.Myślałem,że jesteś poważny gość.Teraz się uśmiałem.
Dla takiej "akcji" miałem kupić większy kocioł?Czy dla 20-30 dni mrozu w roku?
Jak się ochłodzi to zrobię tak,byle by było jakieś wolne dni od pracy,jak buda będzie zamknięta.Wygaszę na 5 dni.I po takim samym czasie powrócę do tych samych warunków.Może wcześniej.

Delphion1
18-01-2014, 09:41
Mam pytanie:
Czy w nowym soft nie macie problemów a może to nie problem tylko tak miało być od początku z programatorem podłogówki?
Wcześniejszy mi pozwalał na prace cykliczna pompy podłogowej nawet po osiągnięciu temp.podłoga się nie wychładzała bo np.ustawiłem sobie 7/10 a obecny mi wchodzi w potrzymanie aż do momentu spadku temp.o wartość histeryzy i dopiero rozpoczyna funkcjonowanie pompy( w miedzyczasie podłoga zimna).
Dopiero od wczoraj mam nowe oprogramowanie ale nie specjalnie mi się to podoba.
W programatorze podłogówki ustawianie czasu działania pompy/postoju kiedy to funkcjonuje wie ktoś?
Wcześniej działało po osiągnięciu temp zadanej a teraz?
PS.Novy mnie ciężko obrazić i niektóre Twoje uwagi czytam z przyjemnością a niektóre posty...sam wiesz do czego się nadają.

kobra64
18-01-2014, 09:52
Powiem tak. Ten większy kocioł ( o numer większy ) paliłby Ci mniej od tego który posiadasz. Nie stresowałby Cię temperaturą spalin i grzaniem komina. Chciałeś koniecznie mieć mniejszy żeby się wykazać czy też chciałeś zaoszczędzić kilka stówek na cenie zakupu? Masz w wymienniku z połowę mniejszą powierzchnią wymiany prawie dwa razy więcej wody niż miałeś w swoim Ogniwie. Na to patrz, nie na palnik. Ja w moim starym kiepściutko ocieplonym domu wyrobię spadek temperatury z kilku dni bez grzania max. w dobę a kocioł nie dostanie przy tym zadyszki ani komin mnie nie poparzy. No ale to poza kotłem jest jeszcze kwestia doboru mocy grzejników. Masz taki sam palnik jak w 17 kW a zapotrzebowanie domu na ciepło nie zależy od mocy Twojego kotła - jakim sposobem chcesz spalić mniej? A jeżeli nie chcesz mniej spalić, to jaki miałeś cel kupując 11 kW?

Novy!
18-01-2014, 10:10
Powiem tak. Ten większy kocioł ( o numer większy ) paliłby Ci mniej od tego który posiadasz. Nie stresowałby Cię temperaturą spalin i grzaniem komina. Chciałeś koniecznie mieć mniejszy żeby się wykazać czy też chciałeś zaoszczędzić kilka stówek na cenie zakupu? Masz w wymienniku z połowę mniejszą powierzchnią wymiany prawie dwa razy więcej wody niż miałeś w swoim Ogniwie. Na to patrz, nie na palnik. Ja w moim starym kiepściutko ocieplonym domu wyrobię spadek temperatury z kilku dni bez grzania max. w dobę a kocioł nie dostanie przy tym zadyszki ani komin mnie nie poparzy. No ale to poza kotłem jest jeszcze kwestia doboru mocy grzejników. Masz taki sam palnik jak w 17 kW a zapotrzebowanie domu na ciepło nie zależy od mocy Twojego kotła - jakim sposobem chcesz spalić mniej? A jeżeli nie chcesz mniej spalić, to jaki miałeś cel kupując 11 kW?
Wiesz co,wysłałem Ci link do sterownika.Nie wiem o jakiej wysokiej spalinie piszesz.Moja jest teraz rzędu120-130deg.Nawet jeśli w 20 stopniowy mróz,przez kilka dni będzie ona w granicach 170-190deg,to jaki to problem?Uważasz ,że lepsza spalina to 70-80deg jak Twoja?:)I kiszenie kotła 80% roku?Latem budynek dostanie nowy dach.I po sprawie.

grzeh2000
18-01-2014, 10:48
Delphion ustaw wyzej zadaną tak zeby cyklicznie pracujac nie mozna jej było osiągnąć i po sprawie

Delphion1
18-01-2014, 11:06
Delphion ustaw wyzej zadaną tak zeby cyklicznie pracujac nie mozna jej było osiągnąć i po sprawie
problem w tym ,że do osiągnięcia temp nie pracuje cyklicznie tylko non-stop a kiedy ustawienia cykliczne działają?W tym sofcie nie wiem :/

zbigmaz01
18-01-2014, 11:12
problem w tym ,że do osiągnięcia temp nie pracuje cyklicznie tylko non-stop a kiedy ustawienia cykliczne działają?W tym sofcie nie wiem :/Bo tak właśnie jest. Do osiągnięcia pracuje ciągle a dopiero jak osiągnie zadaną przechodzi w cykliczne.

Delphion1
18-01-2014, 11:16
Bo tak właśnie jest. Do osiągnięcia pracuje ciągle a dopiero jak osiągnie zadaną przechodzi w cykliczne.
No właśnie Zbyszek tak było w starym a w nowym sofcie mi się kocioł odstawia bo nie ma odbioru przez cykliczna pracę i tutaj jest problem bo podłoga zimna sie robi :/
Dlatego pytam czy macie tak samo czy tez musze soft na nowo wgrać bo coś sie pochrzaniło?

zbigmaz01
18-01-2014, 11:19
No właśnie Zbyszek tak było w starym a w nowym sofcie mi się kocioł odstawia bo nie ma odbioru przez cykliczna pracę i tutaj jest problem bo podłoga zimna sie robi :/
Dlatego pytam czy macie tak samo czy tez musze soft na nowo wgrać bo coś sie pochrzaniło?Może zwiększyć częstotliwość pracy w cyklach? U mnie pracuje tak jak w starym i pod tym względem nic się nie zmieniło, tylko że ja mam temp. wyżej od zadanej i teraz tylko chodzi na cyklach.

kobra64
18-01-2014, 11:44
Wiesz co,wysłałem Ci link do sterownika.Nie wiem o jakiej wysokiej spalinie piszesz.Moja jest teraz rzędu120-130deg.Nawet jeśli w 20 stopniowy mróz,przez kilka dni będzie ona w granicach 170-190deg,to jaki to problem?Uważasz ,że lepsza spalina to 70-80deg jak Twoja?:)I kiszenie kotła 80% roku?Latem budynek dostanie nowy dach.I po sprawie. Nie chce mi się szukać Twoich postów z narzekaniem, że albo nie dopalasz albo musisz zbyt mocno dmuchać. Ani tych, w których najeżdżasz na Minertu że opał ma z deputatu czy tam z własnego składu i może sobie pozwolić na jego marnowanie. Ale po tym poście przestaję czaić Twój problem. Jesteś zadowolony z temp. spalin. Jesteś zadowolony z wielkości spalania. Jesteś zadowolony z tego co masz na palniku. To z czego nie jesteś zadowolony że oczekujesz nowych wersji softu dających Ci większe możliwości sterowania? Może należałoby przemyśleć zmianę operatora kotła, bo już chyba tylko to pozostaje? A co do mojej spaliny - w kotle i kominie mam sucho. Komin jest systemowy, ocieplony na całej długości 4 cm systemowo + dodatkowo 5 w osobnej warstwie między tynkiem a kształtką keramzytową. W wyczystce odrobina pyłu, żadnej skropliny czy nawet wilgoci. Spalanie widać na wykresie - jak na 200 m2 z wysokością 3,4m w części biurowej i 4 m na hali i 15,5 m2 bramą wjazdową kilka razy dziennie otwieraną uważam je za raczej zadowalające. Nie widzę żeby ten kocioł się kisił i marnował opał. Raczej pracuje sobie spokojnie i równiutko. Z zapasem mocy dającym pewność, że nie zasapie się jak przyjdzie zima. Koledzy palą podobne ilości w 30% mniejszych budynkach, z dwukrotnie mniejszą kubaturą. I są zadowoleni - to chyba i ja będę. Jeszcze raz napiszę: wszystkie Twoje w poprzednich postach wylewane żale świadczą o tym, że dla Ciebie dobrym wyborem byłaby 17 -stka. Gdybyś ją miał, nadal - tak jak wczesną jesienią - piałbyś z zachwytu nad RBR -em i e-Coalem. Aha - link dostałem, ale nie ma dostępu, jest info że trzeba się zalogować.

Novy!
18-01-2014, 12:04
Nie chce mi się szukać Twoich postów z narzekaniem, że albo nie dopalasz albo musisz zbyt mocno dmuchać. Ani tych, w których najeżdżasz na Minertu że opał ma z deputatu czy tam z własnego składu i może sobie pozwolić na jego marnowanie. Ale po tym poście przestaję czaić Twój problem. Jesteś zadowolony z temp. spalin. Jesteś zadowolony z wielkości spalania. Jesteś zadowolony z tego co masz na palniku. To z czego nie jesteś zadowolony że oczekujesz nowych wersji softu dających Ci większe możliwości sterowania? Może należałoby przemyśleć zmianę operatora kotła, bo już chyba tylko to pozostaje? A co do mojej spaliny - w kotle i kominie mam sucho. Komin jest systemowy, ocieplony na całej długości 4 cm systemowo + dodatkowo 5 w osobnej warstwie między tynkiem a kształtką keramzytową. W wyczystce odrobina pyłu, żadnej skropliny czy nawet wilgoci. Spalanie widać na wykresie - jak na 200 m2 z wysokością 3,4m w części biurowej i 4 m na hali i 15,5 m2 bramą wjazdową kilka razy dziennie otwieraną uważam je za raczej zadowalające. Nie widzę żeby ten kocioł się kisił i marnował opał. Raczej pracuje sobie spokojnie i równiutko. Z zapasem mocy dającym pewność, że nie zasapie się jak przyjdzie zima. Koledzy palą podobne ilości w 30% mniejszych budynkach, z dwukrotnie mniejszą kubaturą. I są zadowoleni - to chyba i ja będę. Jeszcze raz napiszę: wszystkie Twoje w poprzednich postach wylewane żale świadczą o tym, że dla Ciebie dobrym wyborem byłaby 17 -stka. Gdybyś ją miał, nadal - tak jak wczesną jesienią - piałbyś z zachwytu nad RBR -em i e-Coalem. Aha - link dostałem, ale nie ma dostępu, jest info że trzeba się zalogować.

Kolego,ja się nie znam,ale wiem jedno.Takie spaliny są wynikiem przewymiarowania kotła.Nie uzyskujesz żadnej,no prawie żadnej sprawności tego kotła-odsyłam do blogu zawijana.Nie przepadam za personą,ale gość ma wiedzę...Małe spalanie jest wynikiem ocieplenia budynku.Brak problemów ze skroplinami i całym kominem-jest wynikiem tego,że masz systemowy,ceramiczny wkład-który kosztował niemało.Porównując to co napisałem powyżej-aby nikt mi nie wybił okien,mogę sobie założyć rolety albo wstawić szkło pancerne.To samo zrobiłeś Ty.
Teraz tak.Sporo czasu spędziłem na obserwacji spalania grupowego na palniku małej ekoenergii.Opisałem co widzę,raz jeszcze powtarzam.To że kocioł pali,daje ciepło itd.nie jest wynikiem moich uwag.Opisałem co widzę w trakcie spalania takich dużych dawek w grupowym-czego tu nie rozumieć?
Co do kotła,pisałem że żałuję tego że dałem się nabrać na ceramikę.Dodatkowo sprzedawca nie poinformował ,że moc kotła jest "umowna"-bo nie posiada badań które ja weryfikują.czy to jest jasne,czy nie?
Co do twojego kotła i jego równiutkiej pracy...hmmm musiałby się ktoś inny wypowiedzieć.Ja powiem tyle.W takim "termosie" każdy rodzaj grzania byłby tańszy od obecnego (no może olej,nie).Biorąc pod uwagę nie koszt opału,tylko całej reszty która umożliwia spalanie tego opału,kotłownia (jeśli w bryle budynku,to cena m2 jest zawrotna),kominy,ich posadowienie,wkłady ceramiczne,keramzyty i inne cuda.Ale co ja tam wiem.Mam inżynierkę tylko w profilu architektury i urbanistyki, a nie z budownictwa i ciepłownictwa
.Pozdrawiam

A to że mam spaliny takie jak opisałem,są wynikiem moich przeróbek.Normalnie były by 30-40% wyższe.

Delphion1
18-01-2014, 12:09
Może zwiększyć częstotliwość pracy w cyklach? U mnie pracuje tak jak w starym i pod tym względem nic się nie zmieniło, tylko że ja mam temp. wyżej od zadanej i teraz tylko chodzi na cyklach.
Spróbuje ponownie wgrać soft jutro bo nie działa to tak jak wcześniej a z tego co mi Seba odpisał nic tam nie zmieniano.
W nowym sofcie jedno co zauważyłem to lepiej mi dopala i popiół lepiej wygląda.Jednak to dopiero 2 dzień.

zbigmaz01
18-01-2014, 12:15
Spróbuje ponownie wgrać soft jutro bo nie działa to tak jak wcześniej a z tego co mi Seba odpisał nic tam nie zmieniano.
W nowym sofcie jedno co zauważyłem to lepiej mi dopala i popiół lepiej wygląda.Jednak to dopiero 2 dzień.To co ty zauważyłeś na palniku to u mnie podobnie :)

kobra64
18-01-2014, 12:40
Novy, mój kocioł to nie tylko grzanie. Zgadzam się z Tobą, że nie jest to najtańszy sposób ogrzewania tego budynku. A raczej - że za te same pieniądze dałoby się go ogrzać całkowicie bezobsługowo. Ale mój kocioł służy też do reklamowania mojego ekogroszku, to jest świadomy wybór. Przychodzi klient - a ja mu mówię chodź pan zobacz, jak to się pali. No i klient jest mój. Koszt tej reklamy - 3 razy w miesiącu któryś z pracowników sypnie do kosza opału i wyniesie popiół. Do przyjęcia, tym bardziej że przy okazji mam ciepło w budynku i ciepłą wodę. Koszt kotła - cóż, gazu nie mam, przyłącz byłby zza drogi wojewódzkiej ( przewiert ), około 40 metrów. Raczej wyszłoby drożej niż kocioł - po całości z gazowym kotłem i odbiorami to tak pewnie z pięciokrotnie drożej. PC - nawet powietrzna z odpowiednią mocą nie byłaby od kotła tańsza, nawet jeżeli dodać do kosztu kotła koszt komina. No i trzeba by znacznie przewymiarować grzejniki albo zastosować podłogówkę - pomijając koszty to na hali na którą wjeżdżają dość jednak ciężkie sprzęty trochę bym się raczej obawiał. A czysty prąd z pewnością wyszedłby znacznie drożej. Budując ten budynek wiedziałem że będę w nim palił ekogroszkiem - dlatego mam taki komin. A te dodatkowe 5 cm ocieplenia na nim - no wybacz, co to są za koszty? Co do uzyskiwanej sprawności i temperatury spalin - nie chce mi się z Tobą spierać. Zapewniam Cię jednak, że paląc z niską temperaturą spalin wylotowych można uzyskać co najmniej zadowalającą sprawność. To jest raczej kwestia konstrukcji kotła, chociaż i sposobu palenia także. Jest jeszcze kwestia opału - domieszka antracytu nie pozostaje bez wpływu na temperatury spalin. Ale może już to zostawmy zanim nas MOD pogoni. Jak chcesz pogadać o tym, o sterowaniu SPP ( którego Ci nie polecam, bo dobrze ustawiony SPP raczej na pewno obetnie górę spalin a poza tym nie sądzę, żeby spełnił Twoje oczekiwania ) to może odświeżyć wątek o sterowaniu dwustanowym?

Novy!
18-01-2014, 12:51
Novy, mój kocioł to nie tylko grzanie. Zgadzam się z Tobą, że nie jest to najtańszy sposób ogrzewania tego budynku. A raczej - że za te same pieniądze dałoby się go ogrzać całkowicie bezobsługowo. Ale mój kocioł służy też do reklamowania mojego ekogroszku, to jest świadomy wybór. Przychodzi klient - a ja mu mówię chodź pan zobacz, jak to się pali. No i klient jest mój. Koszt tej reklamy - 3 razy w miesiącu któryś z pracowników sypnie do kosza opału i wyniesie popiół. Do przyjęcia, tym bardziej że przy okazji mam ciepło w budynku i ciepłą wodę. Koszt kotła - cóż, gazu nie mam, przyłącz byłby zza drogi wojewódzkiej ( przewiert ), około 40 metrów. Raczej wyszłoby drożej niż kocioł - po całości z gazowym kotłem i odbiorami to tak pewnie z pięciokrotnie drożej. PC - nawet powietrzna z odpowiednią mocą nie byłaby od kotła tańsza, nawet jeżeli dodać do kosztu kotła koszt komina. No i trzeba by znacznie przewymiarować grzejniki albo zastosować podłogówkę - pomijając koszty to na hali na którą wjeżdżają dość jednak ciężkie sprzęty trochę bym się raczej obawiał. A czysty prąd z pewnością wyszedłby znacznie drożej. Budując ten budynek wiedziałem że będę w nim palił ekogroszkiem - dlatego mam taki komin. A te dodatkowe 5 cm ocieplenia na nim - no wybacz, co to są za koszty? Co do uzyskiwanej sprawności i temperatury spalin - nie chce mi się z Tobą spierać. Zapewniam Cię jednak, że paląc z niską temperaturą spalin wylotowych można uzyskać co najmniej zadowalającą sprawność. To jest raczej kwestia konstrukcji kotła, chociaż i sposobu palenia także. Jest jeszcze kwestia opału - domieszka antracytu nie pozostaje bez wpływu na temperatury spalin. Ale może już to zostawmy zanim nas MOD pogoni. Jak chcesz pogadać o tym, o sterowaniu SPP ( którego Ci nie polecam, bo dobrze ustawiony SPP raczej na pewno obetnie górę spalin a poza tym nie sądzę, żeby spełnił Twoje oczekiwania ) to może odświeżyć wątek o sterowaniu dwustanowym?
Pierwsza część posta wiele wyjaśnia i zmienia.Trzeba było od razu o tym ,że sprzedajesz opał ;)
Ok,racja- nie ten wątek.Jak znajdę czas to poklikamy,ciekawi mnie ten SPP.Miałem ustaloną dostawę,ale mam brak czasu na testy.Pozdrawiam
Przepraszam za off.

kveldulv
18-01-2014, 12:52
1. Podobno nowa wersja sterownika jest kulawa. Czy już poprawiono wszystkie błędy, czy lepiej poczekać jeszcze z pobieraniem?
2. Dałby ktoś screnna z ustawienia grupowymi. Ciekawe jak to po modyfikacjach wygląda...
3. Czy w RBRze działa palenisko na drewno? Korzystał już ktoś z tego porą wiosenną albo jesienną? Warto?

zbigmaz01
18-01-2014, 13:02
1. Podobno nowa wersja sterownika jest kulawa. Czy już poprawiono wszystkie błędy, czy lepiej poczekać jeszcze z pobieraniem?
2. Dałby ktoś screnna z ustawienia grupowymi. Ciekawe jak to po modyfikacjach wygląda...
3. Czy w RBRze działa palenisko na drewno? Korzystał już ktoś z tego porą wiosenną albo jesienną? Warto?ad 1 - http://forum.muratordom.pl/showthread.php?222422-U%C5%BCytkownicy-RBR-ekouniwersal&p=6320528&viewfull=1#post6320528
ad 2 - Wejdź na esterownik tam jest tego dużo i można wybrać https://esterownik.pl/zdalny-dostep (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Festerownik.pl%2Fz dalny-dostep)
ad 3 - Nie paliłem.

karoka65
18-01-2014, 14:07
Co do kotła,pisałem że żałuję tego że dałem się nabrać na ceramikę.Dodatkowo sprzedawca nie poinformował ,że moc kotła jest "umowna"-bo nie posiada badań które ja weryfikują.czy to jest jasne,czy nie?
.
Kolega fantazjuje powiem delikatnie.
Czy ja Ci wciskałem ceramikę ?
Pisałem nie dawno, bierz młotek i wal nic przecież nie stracisz, dosłałem ci przecież deflektor żeliwny i kierownicę spalin.
W czy więc problem ?
Wtedy masz normalny wymiennik a jaką ma moc i sprawność podałem na forum.
Dostałeś o 1 kW więcej w gratisie, czyli troszkę więcej w tej samej cenie :)
Mam napisać jak to było czy przestaniesz pisać głupoty ?
Również dotyczy to niewiedzy dotyczącej badań.
Odpowiedź była: mam w du..ie badania, teraz co innego piszesz, amnezja ?

Novy!
18-01-2014, 18:53
Kolega fantazjuje powiem delikatnie.
Czy ja Ci wciskałem ceramikę ?
Pisałem nie dawno, bierz młotek i wal nic przecież nie stracisz, dosłałem ci przecież deflektor żeliwny i kierownicę spalin.
W czy więc problem ?
Wtedy masz normalny wymiennik a jaką ma moc i sprawność podałem na forum.
Dostałeś o 1 kW więcej w gratisie, czyli troszkę więcej w tej samej cenie :)
Mam napisać jak to było czy przestaniesz pisać głupoty ?
Również dotyczy to niewiedzy dotyczącej badań.
Odpowiedź była: mam w du..ie badania, teraz co innego piszesz, amnezja ?

Słuchaj,w dniu zakupu nie było żadnego od Pana info,że kocioł takich badań nie ma.Nie było rozmowy o badaniach,bo dla mnie określenie mocy kotła wiązało się z tym ,że kocioł został jakoś przebadany.O tym że mam badania gdzieś,mówiłem o badaniach dotyczących emisji spalin.Ja mogłem nie wiedzieć jakie kocioł powinien mieć badania,ale Ty powinieneś mi powiedzieć jakich nie ma.I tyle.Teraz to już nie ważne.kocioł stoi w mej piwnicy.
Ja zaczekam aż te "sprawy" rozstrzygnie pewnie niebawem jakaś Instytucja,bo jak pisałem -i wiesz to dobrze-są kolesie co nie popuszczą.I nie ja straszę ,bo ja w tym dziele nie jestem.Nie zmienia to faktu,że werdyktu jestem ciekaw.Można sprzedać taki produkt,czy nie?Tylko to mnie ciekawi.Choć niczego złego Panu nie życzę,wiele zależy od tego jak się sprawa zakończy.
Co do "walenia" młotkiem.To może walnij się Pan sam.
Rok temu zawijan2 obiecał pewnemu kolesiowi ,że jeśli coś wykona w swoim kotle,to gwarancji nie straci.Okazało się inaczej.
Sam niczego nie tykam.
Te teksty o 1kW więcej w gratisie pomijam.Tak czy siak,niech Pan nie szasta tak "gratisowym" 1kW-bo dzięki temu gratisowi wielu kupiło inny kocioł niż zamówiło.....Niektóre stoją w piwnicach,może być ciężko.
I jeszcze jedno.Proszę mnie nie straszyć,mam też prośbę.Ograniczmy się do ewentualnych rozmów w razie awarii.Ja juz napisałem co miałem do napisania.Prosze mnie nie prowokować.
Pozdrawiam :)

mpepe
19-01-2014, 06:55
ad 1 - Ja bym odpowiedział na to że każde podniesienie temp. w domu czy pomieszczeniach musi pociągnąć za sobą jakieś kg opału. Praca kotła na wyższej mocy czyli z wyższą sprawnością będzie niezauważalna. Ale to tylko moje zdanie.
ad 2 - tak

od1. Zgadzam się sprawdziłem u siebie każdorazowe podniesienie temp na kotle lub w mieszkaniu (zaworem 4d) skutkuje dodatkowym kg na dobę, nie ma tu "czarów" z reklam.


Drewnem Ja paliłem, wszystko działa. Komora zasypowa oczywiście nie taka jak w śmieciuchach ale coś tam upchasz, paliłem na próbę przez 2 dni teraz już nie mam ani czasu ani ochoty.

Delphion1
19-01-2014, 17:47
Wstrzymajcie się z pobieranie nowego softu.Ten z tego co widzę wymaga dopieszczenia i może jutro wydadzą z poprawkami?

adamhany
19-01-2014, 18:13
Witam wszystkich.
Szukam kogoś z Lubuskiego z kociołkiem RBR.
Jeśli jest ktoś z Lubuskiego to proszę o info na priw.

zbigmaz01
19-01-2014, 18:43
Witam wszystkich.
Szukam kogoś z Lubuskiego z kociołkiem RBR.
Jeśli jest ktoś z Lubuskiego to proszę o info na priw.Pisz na PW do karoki i minertu a na pewno doradzą.

tadek w
19-01-2014, 18:48
Witam wszystkich.
Szukam kogoś z Lubuskiego z kociołkiem RBR.
Jeśli jest ktoś z Lubuskiego to proszę o info na priw.
wysłałem priva

75max
19-01-2014, 18:49
możecie zerknąć na mój ogień dmucham teraz na 40% nie wiem czy nie za dużo mam małe spieki ale takie że wystarczy je ruszyć i się rozpadają
236218236220

Delphion1
19-01-2014, 19:14
możecie zerknąć na mój ogień dmucham teraz na 40% nie wiem czy nie za dużo mam małe spieki ale takie że wystarczy je ruszyć i się rozpadają
236218236220
Ja bym ujął wiatru o 1 i obserwował ale to jestem ja ;)

minertu
19-01-2014, 19:15
Max widzę ,że opał masz wilgotny ,susz go :)

minertu
19-01-2014, 19:19
Witam wszystkich.
Szukam kogoś z Lubuskiego z kociołkiem RBR.
Jeśli jest ktoś z Lubuskiego to proszę o info na priw.

Masz tam producenta.

karoka65
19-01-2014, 19:25
Masz tam producenta.
Grześ lubuskie a nie lubelskie :)
Tadek mieszka 50 parę km od kolegi, są tam chyba dwa RBRy w Mieszkowicach

75max
19-01-2014, 19:25
Max widzę ,że opał masz wilgotny ,susz go :)

opał suchy jak pieprz leży od września :no:

tadek w
19-01-2014, 19:27
a co to się porobilo z tym forum bo troszke zdziwiony jestem

minertu
19-01-2014, 19:36
Grześ lubuskie a nie lubelskie :)
Tadek mieszka 50 parę km od kolegi, są tam chyba dwa RBRy w Mieszkowicach

He he ale się .....

minertu
19-01-2014, 19:37
a co to się porobilo z tym forum bo troszke zdziwiony jestem

A co się porobiło?

miedz1
19-01-2014, 19:37
a co to się porobilo z tym forum bo troszke zdziwiony jestem
Synowie marnotrawni wracajcie:D

tadek w
19-01-2014, 19:39
He he ale się .....

oj co tam za różnica jedno i drugie na L.. a te pare km :rolleyes: jakos tu cicho i pusto

minertu
19-01-2014, 19:47
opał suchy jak pieprz leży od września :no:

Zatkaj dosuszanie a zobaczysz :)

tadek w
19-01-2014, 20:06
Grześ lubuskie a nie lubelskie :)
Tadek mieszka 50 parę km od kolegi, są tam chyba dwa RBRy w Mieszkowicach

Już sie zdzwoniliśmy:rolleyes: Wiesiek podejrzewam że chyba będzie więcej ,a ja w piątek pierwszy raz zaspalem ekogroszek a nie miał ,ustawilem automat i jesli tak będzie jak teraz to byłem głupi że sie męczyłem z tym mialem rewelka

75max
19-01-2014, 20:16
Zatkaj dosuszanie a zobaczysz :)

jak zatkam to nie będzie wcale dosuszał i jeśli jest mokry to wtedy to już całkiem kicha

minertu
19-01-2014, 20:21
Już sie zdzwoniliśmy:rolleyes: Wiesiek podejrzewam że chyba będzie więcej ,a ja w piątek pierwszy raz zaspalem ekogroszek a nie miał ,ustawilem automat i jesli tak będzie jak teraz to byłem głupi że sie męczyłem z tym mialem rewelka

Czysty groszek zawsze będzie lepszy od miału.

minertu
19-01-2014, 20:26
jak zatkam to nie będzie wcale dosuszał i jeśli jest mokry to wtedy to już całkiem kicha

To dosuszanie nie oznacza,że mamy ładować paliwo nie wiadomo jak mokre.Na oko będzie sucha a w rzeczywistości będzie mokre.

tadek w
19-01-2014, 20:37
Czysty groszek zawsze będzie lepszy od miału.

Oj tak ,choc miałem tez da sie spokojnie palić tylko troszke wiecej roboty ,choć od piatku dopiero pali sie groch to już widać różnice tylko jest małe ale... bo jeśli dotąd byłem zadowolony to co teraz powiem.....:D

adamhany
19-01-2014, 20:37
Dzięki chłopaki za pomoc.

grzeh2000
19-01-2014, 20:52
Zatykacie dosuszanie?,zacisk na rurke?

lestek27
19-01-2014, 20:55
A u mnie to tak wygląda:
Palnik
236269

Może wypowie się ktoś bardziej doświadczony

lestek27
19-01-2014, 20:55
Dmucham 38%

minertu
19-01-2014, 20:57
Oj tak ,choc miałem tez da sie spokojnie palić tylko troszke wiecej roboty ,choć od piatku dopiero pali sie groch to już widać różnice tylko jest małe ale... bo jeśli dotąd byłem zadowolony to co teraz powiem.....:D

Może jeszcze poza grochem papier coś zmieni ? :)

minertu
19-01-2014, 20:59
Ja chcę od wtorku palić peletem węglowym,właśnie na suszarce leży sobie 120kg i czeka na swoją kolej.

tadek w
19-01-2014, 21:01
Może jeszcze poza grochem papier coś zmieni ? :) Oj zmieni i to bardzo tylko szkoda że nie wiem co.....

bobasxx
19-01-2014, 22:17
Zatykacie dosuszanie?,zacisk na rurke?

Ja wpakowałem nasadkę 10mm na grzechotkę 1/2", w rurkę od dosuszania.
Bez regulacji ale jest ok wg mnie.

zawijan
20-01-2014, 06:25
Może jeszcze poza grochem papier coś zmieni ? :)

Pod warunkiem, że będzie go dużo. Tego "papieru" znaczy się.
Zrobiłeś się Pan dowcipny jakiś.

minertu
20-01-2014, 10:46
Zatykacie dosuszanie?,zacisk na rurke?
Czytaj uwaznie.
Napisałem,że zauwazyłem wilgoc w kotle maxa.
Moim zdaniem ma wilgotne paliwo.Na stwierdzenie,że ma suche jak pieprz napisałem aby je zatkał i wtedy dowie się jak ten pieprz jest suchy.

Robosek
20-01-2014, 12:14
Witam
Mam pytanie czy jest ktos z okolic Torunia majacy RBR i chetny aby sie umowic ,umozliwic,popatrzec i odpowiedzic na kilka pytan odnosnie tego pieca ?
Pozdr.

bobasxx
20-01-2014, 12:20
Witam
Mam pytanie czy jest ktos z okolic Torunia majacy RBR i chetny aby sie umowic ,umozliwic,popatrzec i odpowiedzic na kilka pytan odnosnie tego pieca ?
Pozdr.

Wejdź na esterownik.pl i poszukaj na mapie. Masz tam niedaleko użytkownika: -------------------aaaaaa ------------
Poślij PW i zapytaj.

Robosek
20-01-2014, 12:35
Wejdź na esterownik.pl i poszukaj na mapie. Masz tam niedaleko użytkownika: -------------------aaaaaa ------------
Poślij PW i zapytaj.

Ok dzieki

karoka65
20-01-2014, 15:07
Witam
Mam pytanie czy jest ktos z okolic Torunia majacy RBR i chetny aby sie umowic ,umozliwic,popatrzec i odpowiedzic na kilka pytan odnosnie tego pieca ?
Pozdr.
Na szybko: Ciechocinek, Brzozówka, Turzno, Brąchnówko, dwa w Solcu Kujawski i trochę dalej Sienno.

tesel
20-01-2014, 17:25
Ciekawe,ile jeszcze wątków na temat RBR-a będzie.To musi być jakiś super reaktor.Takie zainteresowanie.Aż wam zazdroszczę,że ja takiego nie mam.

karoka65
20-01-2014, 17:37
Leszek teraz podobno jest demokracja to każdy swój :)

Delphion1
20-01-2014, 18:17
Ciekawe,ile jeszcze wątków na temat RBR-a będzie.To musi być jakiś super reaktor.Takie zainteresowanie.Aż wam zazdroszczę,że ja takiego nie mam.

W zasadzie jeden mógłbym zamknąć tylko który?
Do starego mam sentyment ale tyle stron jest do oczyszczenia,że chyba tylko jeden user jest w stanie to zrobić:-)
Ten powstał jak nie dało się czytać starego.A potem jeszcze zrobiono jeden i tam nie zaglądam aż mnie ktoś przywola.
Może powstanie kolejny temat kto wie?:-)

Wróciłem do poprzedniego softu ten jeszcze nie nadaje się w moim przekonaniu do zgrania,zgłosiłem błędy do Seby z ES i czekam na poprawki.

Połączyłem tematy

zbigmaz01
20-01-2014, 18:50
W zasadzie jeden mógłbym zamknąć tylko który?
Do starego mam sentyment ale tyle stron jest do oczyszczenia,że chyba tylko jeden user jest w stanie to zrobić:-)
Ten powstał jak nie dało się czytać starego.A potem jeszcze zrobiono jeden i tam nie zaglądam aż mnie ktoś przywola.
Może powstanie kolejny temat kto wie?:-)

Wróciłem do poprzedniego softu ten jeszcze nie nadaje się w moim przekonaniu do zgrania,zgłosiłem błędy do Seby z ES i czekam na poprawki.

Połączyłem tematyOd czasu jak wczoraj zrestartowałem to pompy chodzą, na razie jeszcze zostaje. Licznik po zatankowaniu też wskazuje normalnie. Na razie zostaje :)

Delphion1
20-01-2014, 19:01
Od czasu jak wczoraj zrestartowałem to pompy chodzą, na razie jeszcze zostaje. Licznik po zatankowaniu też wskazuje normalnie. Na razie zostaje :)
Sam widziałeś jak to u mnie wyglądało,ciekawe tylko czemu ?
Na starym jest ok

bobasxx
20-01-2014, 19:18
W zasadzie jeden mógłbym zamknąć tylko który?
Do starego mam sentyment ale tyle stron jest do oczyszczenia,że chyba tylko jeden user jest w stanie to zrobić:-)
Ten powstał jak nie dało się czytać starego.A potem jeszcze zrobiono jeden i tam nie zaglądam aż mnie ktoś przywola.
Może powstanie kolejny temat kto wie?:-)

Wróciłem do poprzedniego softu ten jeszcze nie nadaje się w moim przekonaniu do zgrania,zgłosiłem błędy do Seby z ES i czekam na poprawki.

Połączyłem tematy

Ten drugi Ty utworzyłeś więc Ty masz prawo zadecydować czy go usunąć.

Po połączeniu, i tak czyszczenia się nie uniknie. Może nie od razu ale powoli, strona po stronie, wypadałoby ;)

zbigmaz01
20-01-2014, 19:21
Sam widziałeś jak to u mnie wyglądało,ciekawe tylko czemu ?
Na starym jest okMoże podczas ściągania lub ( i ) instalacji twój anty wir coś blokuje lub zmienia?
No ale ja miałem to samo i fakt to nie wiem dlaczego teraz idzie.

keteimj
20-01-2014, 19:54
Ja chcę od wtorku palić peletem węglowym,właśnie na suszarce leży sobie 120kg i czeka na swoją kolej.

Z jakiego węgla ten pellet, jaka kloryczność i jaka cena?

Czyżby od południowych sąsiadów?:)

Novy!
20-01-2014, 21:56
Ja chcę od wtorku palić peletem węglowym,właśnie na suszarce leży sobie 120kg i czeka na swoją kolej.

Rok albo lepiej temu o tym staffie pisałeś.Następne cudo?

minertu
21-01-2014, 09:47
Tak cholerne cudo :)

Robosek
21-01-2014, 09:48
Na szybko: Ciechocinek, Brzozówka, Turzno, Brąchnówko, dwa w Solcu Kujawski i trochę dalej Sienno.

A kto jest z Brzozowki ?

karoka65
21-01-2014, 11:16
A kto jest z Brzozowki ?
Nikt z forum

pawko_
21-01-2014, 12:16
Witam, jak usunąć alarm w telefonie ? Wchodząc przez telefon cały czas widnieje wysoka temp. podajnika mimo to, że jest ok.

bobasxx
21-01-2014, 12:33
Witam, jak usunąć alarm w telefonie ? Wchodząc przez telefon cały czas widnieje wysoka temp. podajnika mimo to, że jest ok.

Spróbuj na ekranie głównym nacisnąć palcem ten pasek na dole na którym jest wyświetlana wersja oprogramowania.

Delphion1
21-01-2014, 15:07
Treść wiadomości
Witaj. Sprawdziłem dzisiaj algorytm podłogówki i faktyczni jest babol. W momencie gdy temp. CO spadnie poniżej temp. MIN, pompy się wyłączają. Po wzroście temp. CO powyżej temp.MIN, pompa CO załącza się za podłogówka nie... W ciągu kilku dni będzie poprawka, może jeszcze uda się coś ze spalaniem grupowym zrobić...

Wiadomość z ES.

zbigmaz01
21-01-2014, 15:16
Treść wiadomości
Witaj. Sprawdziłem dzisiaj algorytm podłogówki i faktyczni jest babol. W momencie gdy temp. CO spadnie poniżej temp. MIN, pompy się wyłączają. Po wzroście temp. CO powyżej temp.MIN, pompa CO załącza się za podłogówka nie... W ciągu kilku dni będzie poprawka, może jeszcze uda się coś ze spalaniem grupowym zrobić...

Wiadomość z ES.

TTo dlatego u mnie szła bo była cały czas powyżej zadanej, raz spadła i się wyłączyło. Ale wyszedł dziś nowy soft 3.1.8 ale po paru minutach znikł. Ja zazssałem :)

Delphion1
21-01-2014, 15:22
TTo dlatego u mnie szła bo była cały czas powyżej zadanej, raz spadła i się wyłączyło. Ale wyszedł dziś nowy soft 3.1.8 ale po paru minutach znikł. Ja zazssałem :)
Ty fuksiarzu :p

bobasxx
21-01-2014, 15:31
TTo dlatego u mnie szła bo była cały czas powyżej zadanej, raz spadła i się wyłączyło. Ale wyszedł dziś nowy soft 3.1.8 ale po paru minutach znikł. Ja zazssałem :)

Też widziałem. Seba nawet wątek założył do komentowania, a po chwili go usunął ;)

zbigmaz01
21-01-2014, 15:32
Jest od nowa :)

mark3k
21-01-2014, 16:30
Był....... :(

Delphion1
21-01-2014, 16:32
Będzie przedmuch przy przejściu z podtrzymania do grzania. Jutro od rana wersja do eCoal.pl po południu do bruli

zbigmaz01
21-01-2014, 16:45
Był....... :(

Areo na fonie nie idzie tak szybko jak sytuacja na softach :)

jazzy77
21-01-2014, 21:08
Zawór 20 do 43 stopnie, zwiększ podmieszanie ( wyższa wartość ).
Prawdopodobnie za mało domieszujesz ciepłej wody.
Praktycznie przy tak niskim zasilaniu zimna woda trafia na podmieszanie i w efekcie nie możesz zagrzać podłogi.
Spróbuj jaki będzie efekt, oczywiście nie od razu :)

Sorry za wykopalisko, ale jakoś czasu brakowało, by zajmować się tematem. Może teraz.
Zrobiłem sobie mały eksperyment. Odkręciłem 3d, który wychodzi do pompy CO i podłogowej na maxa i dotknąłem rury od podłogówki przed mieszaczem. W tym samym czasie chodziła pompa CO. Rura gorąca przed mieszaczem, za mieszaczem zimna. Następnie wyłączyłem z prądu pompę CO, w tym momencie rura od podłogówki przed mieszaczem gorąca za mieszaczem ciepła. Ponowne włączenie pompy CO. Natychmiastowo rura za mieszaczem od podłogówki zimna, a przed gorąca. Podczas testów temperatura na piecu ok 55 stopni. Efekt jest taki, że jak dogrzewam na piętrze pomieszczenia kaloryferami to na dole podłoga zimna, a że teraz trzeba trochę dłużej dogrzewać to też na dole się zimno zaczęło robić.
Pompy dla CO elektroniczna na autoadopt, do podłogówki zwykła ustawiona na trójkę. Jakieś sugestie?

karoka65
21-01-2014, 21:34
Czy CO i podłogowa są zasilone z jednego krućca czy jedna z lewego a druga z prawego ?

animuss
21-01-2014, 23:04
Sorry za wykopalisko, ale jakoś czasu brakowało, by zajmować się tematem. Może teraz.
Zrobiłem sobie mały eksperyment. Odkręciłem 3d, który wychodzi do pompy CO i podłogowej na maxa i dotknąłem rury od podłogówki przed mieszaczem. W tym samym czasie chodziła pompa CO. Rura gorąca przed mieszaczem, za mieszaczem zimna. Następnie wyłączyłem z prądu pompę CO, w tym momencie rura od podłogówki przed mieszaczem gorąca za mieszaczem ciepła. Ponowne włączenie pompy CO. Natychmiastowo rura za mieszaczem od podłogówki zimna, a przed gorąca. Podczas testów temperatura na piecu ok 55 stopni. Efekt jest taki, że jak dogrzewam na piętrze pomieszczenia kaloryferami to na dole podłoga zimna, a że teraz trzeba trochę dłużej dogrzewać to też na dole się zimno zaczęło robić.
Pompy dla CO elektroniczna na autoadopt, do podłogówki zwykła ustawiona na trójkę. Jakieś sugestie?
Po lewej stronie na pompie z autoadopt masz zwykłe biegi, ustaw też na III bieg , wciskając środkowy przycisk kilkakrotnie .

jazzy77
22-01-2014, 05:28
Czy CO i podłogowa są zasilone z jednego krućca czy jedna z lewego a druga z prawego ?
Z jednego.

Autoadopt mam obecnie na ok 10-13W. Popołudniu eksperyment mogę zrobić z biegami na pompie elektronicznej.

zby-net
22-01-2014, 09:36
Sorry za wykopalisko, ale jakoś czasu brakowało, by zajmować się tematem. Może teraz.
Zrobiłem sobie mały eksperyment. Odkręciłem 3d, który wychodzi do pompy CO i podłogowej na maxa i dotknąłem rury od podłogówki przed mieszaczem. W tym samym czasie chodziła pompa CO. Rura gorąca przed mieszaczem, za mieszaczem zimna. Następnie wyłączyłem z prądu pompę CO, w tym momencie rura od podłogówki przed mieszaczem gorąca za mieszaczem ciepła. Ponowne włączenie pompy CO. Natychmiastowo rura za mieszaczem od podłogówki zimna, a przed gorąca. Podczas testów temperatura na piecu ok 55 stopni. Efekt jest taki, że jak dogrzewam na piętrze pomieszczenia kaloryferami to na dole podłoga zimna, a że teraz trzeba trochę dłużej dogrzewać to też na dole się zimno zaczęło robić.
Pompy dla CO elektroniczna na autoadopt, do podłogówki zwykła ustawiona na trójkę. Jakieś sugestie?

Sprawdź filtr powinien znajdować się przy wyjściu z pieca przed pompą. U mnie pomogło.

jazzy77
22-01-2014, 16:00
Sprawdź filtr powinien znajdować się przy wyjściu z pieca przed pompą. U mnie pomogło.

????
jaki filtr? ale u mnie grzeje tylko nie równocześnie.

bobasxx
22-01-2014, 18:08
????
jaki filtr? ale u mnie grzeje tylko nie równocześnie.

A powroty jak masz ? I jak podłączone te zawory 3D ? Najlepiej wrzuć fotki ;)

jazzy77
22-01-2014, 19:42
Wczoraj sobie poobniżałem temperaturę na grzejniki i trochę mi się dziś rurki od podłogi rozgrzały, no więc spróbowałem jeszcze raz i doszedłem do wniosku, że gdy pompa elektroniczna pójdzie wyżej niż ok. 9-10W (czyli jakieś dodatkowe grzejniki zostaną odkręcone) wtedy rurka przed mieszaczem od podłogi robi się chłodna. Gdy sobie pompę elektroniczną dałem na 1 bieg ręcznie wtedy rurka przed mieszaczem od podłogi już robi się gorąca. Czyli, tak jakby mi grzejniki wysysały wszystko. Mało czasu na testy, więc to wszystko takie chaotyczne z mojej strony.

Zdjęcia z opisem:
https://plus.google.com/photos/111618645553196561536/albums/5971805808279579809

karoka65
22-01-2014, 19:52
Gdybyś dał grzejniki z jednego zasilania a podłogę z drugiego nie byłoby takich problemów.

lestek27
22-01-2014, 20:11
Czy ktoś może mi powiedzieć jak zmienić nastawy wstępne na zaworach termostatycznych takich jak na foto?
W żaden sposób nie mogę tego ruszyć. Może jakiś specjalny klucz jest potrzebny?
236805
236806

jazzy77
22-01-2014, 20:26
Gdybyś dał grzejniki z jednego zasilania a podłogę z drugiego nie byłoby takich problemów.

A tak można? A co wtedy z zimną wodą trafiającą prosto z układu podłogowego do pieca? Nie byłaby mieszana z ciepłą. Czy wtedy kolejny zawór 4D?

karoka65
22-01-2014, 20:30
A to drugie zasilanie to po co jest wstawione ? żeby instalator korek w nie wkręcił ? :)
Powroty można spiąć a jak się ktoś tym powrotem tak mocno martwi to można inaczej o niego zadbać.

jazzy77
22-01-2014, 20:41
A to drugie zasilanie to po co jest wstawione ? żeby instalator korek w nie wkręcił ? :)
Powroty można spiąć a jak się ktoś tym powrotem tak mocno martwi to można inaczej o niego zadbać.
Sam tego nie zrobię, więc muszę wołać instalatora. Czy na 100% rozwiąże to problem, a może problem może leżeć w wielkości pomp czy też instalacji?

timon120777
22-01-2014, 20:47
problemem jest woda:p
płynie skubana tam gdzie ma łatwiej
a łatwiej u Ciebie ma w kalafiory niż w podłogę (podłoga stawia większy opór)
dlatego też karoka sugeruje 2 oddzielne obiegi
wtedy jest woda zmuszana by płynąć tam gdzie chcesz Ty a nie gdzie chce ona

karoka65
22-01-2014, 20:55
problemem jest woda:p
płynie skubana tam gdzie ma łatwiej
a łatwiej u Ciebie ma w kalafiory niż w podłogę (podłoga stawia większy opór)
dlatego też karoka sugeruje 2 oddzielne obiegi
wtedy jest woda zmuszana by płynąć tam gdzie chcesz Ty a nie gdzie chce ona
:)

djhiq
22-01-2014, 21:08
Mam pytanie odnośnie ekogroszku. Czy ktoś pali ekogrochem z BARTEXu z Mysłowic. Mają w ofercie Czecha, Jareta, Retopal oraz Wesołą. Macie jakieś doświadczenia z tym opałem. Poza tym mam jeszcze na oku takie coś jak Retopal. Jestem nowym ekogroszkowcem i wybaczcie za tandetne pytania ale narazie poszukuję odpowiedniego opału. W przyszłym tygodniu odpalam piec :)

lestek27
22-01-2014, 21:11
Czy ktoś może mi powiedzieć jak zmienić nastawy wstępne na zaworach termostatycznych takich jak na foto?
W żaden sposób nie mogę tego ruszyć. Może jakiś specjalny klucz jest potrzebny?
236805
236806

Nikt nie wie?

adkwapniewski
22-01-2014, 21:18
Przypadkiem nie wciska się tego srebrnego guziczka i potem kręci ? Albo nie ciągnie się pokrętła do góry ? Może brakuje "nakrętki" którą obracasz i ona dociska bolec ...

jazzy77
22-01-2014, 21:23
Gdybyś dał grzejniki z jednego zasilania a podłogę z drugiego nie byłoby takich problemów.

Zaraz, zapomniałem, że drugie zasilanie jest użyte do CWU. To, jak w takim razie teraz?

lestek27
22-01-2014, 21:24
Przypadkiem nie wciska się tego srebrnego guziczka i potem kręci ? Albo nie ciągnie się pokrętła do góry ? Może brakuje "nakrętki" którą obracasz i ona dociska bolec ...

Zawór jest chyba kompletny. Nie było w pudełku niczego więcej.
Ten czerwony pierścień można zdjąc bolec też jak się go kleszczami złapie to się obraca i pewnie bym go mógł wyjąc ale nie jestem w stanie obrócić pierścieniem żeby zmienić nastawę. W tej chwili jest na "N" a to chyba jest " płukanie " instalacji.
Grzejniki są ciepłe tylko kawałek od góry a u dołu zimne i tak myślę że może to trochę wina tych nastaw wstępnych. Pompa CO pracuje cyklicznie ale na ciągłej pracy jest niewiele lepiej.

adkwapniewski
22-01-2014, 21:25
trzeba znaleźć co to za producent i jaki model - potem pdf i gotowe - przykład : http://pl.heating.danfoss.com/PCMPDF/RAN.pdf

lestek27
22-01-2014, 21:27
trzeba znaleźć co to za producent i jaki model - potem pdf i gotowe - przykład : http://pl.heating.danfoss.com/PCMPDF/RAN.pdf

Już szukałem i doczytałem że wystarczy obrócić pierścień a tu (I)

lestek27
22-01-2014, 21:31
trzeba znaleźć co to za producent i jaki model - potem pdf i gotowe - przykład : http://pl.heating.danfoss.com/PCMPDF/RAN.pdf

Już szukałem i doczytałem że wystarczy obrócić pierścień a tu (I)
Zaraz poszukam to może znajdę instrukcję na necie

lestek27
22-01-2014, 21:38
http://pl.heating.danfoss.com/Product/013G7270_MNU17419355.html

17 pozycja od góry - pdf
Nie ma mowy o jakimś kluczu.
Chyba że to jest tak zapieczone że nie można ruszyć.

Novy!
22-01-2014, 22:14
Zawór jest chyba kompletny. Nie było w pudełku niczego więcej.
Ten czerwony pierścień można zdjąc bolec też jak się go kleszczami złapie to się obraca i pewnie bym go mógł wyjąc ale nie jestem w stanie obrócić pierścieniem żeby zmienić nastawę. W tej chwili jest na "N" a to chyba jest " płukanie " instalacji.
Grzejniki są ciepłe tylko kawałek od góry a u dołu zimne i tak myślę że może to trochę wina tych nastaw wstępnych. Pompa CO pracuje cyklicznie ale na ciągłej pracy jest niewiele lepiej.

Na priv masz nr.tel.

timon120777
22-01-2014, 22:18
Zaraz, zapomniałem, że drugie zasilanie jest użyte do CWU. To, jak w takim razie teraz?

musisz zrobić na tamtym obiegu 2 pompy w takim miejscu gdzie CI się rozchodzi na kalafiory i na podłogę
wtedy jedna pompa tłoczy w rurki a druga w blachę
wrzuć jakieś foto to się znajdzie rozwiązanie
a CWU niech sobie będzie jak jest

minertu
23-01-2014, 02:05
Wczoraj sobie poobniżałem temperaturę na grzejniki i trochę mi się dziś rurki od podłogi rozgrzały, no więc spróbowałem jeszcze raz i doszedłem do wniosku, że gdy pompa elektroniczna pójdzie wyżej niż ok. 9-10W (czyli jakieś dodatkowe grzejniki zostaną odkręcone) wtedy rurka przed mieszaczem od podłogi robi się chłodna. Gdy sobie pompę elektroniczną dałem na 1 bieg ręcznie wtedy rurka przed mieszaczem od podłogi już robi się gorąca. Czyli, tak jakby mi grzejniki wysysały wszystko. Mało czasu na testy, więc to wszystko takie chaotyczne z mojej strony.

Zdjęcia z opisem:
https://plus.google.com/photos/111618645553196561536/albums/5971805808279579809 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fplus.google.com%2 Fphotos%2F111618645553196561536%2Falbums%2F5971805 808279579809)

A jak z przepływami na tych grzejnikach?
Może trzeba je trochę przydławić?

jazzy77
23-01-2014, 05:35
musisz zrobić na tamtym obiegu 2 pompy w takim miejscu gdzie CI się rozchodzi na kalafiory i na podłogę
wtedy jedna pompa tłoczy w rurki a druga w blachę
wrzuć jakieś foto to się znajdzie rozwiązanie
a CWU niech sobie będzie jak jest
Tutaj zdjęcia całości
https://plus.google.com/photos/111618645553196561536/albums/5809643251424022033


minertu powroty przymknięte na grzejnikach na minimum wszędzie.

timon120777
23-01-2014, 07:53
jazzy
Ty masz oddzielną pompę na podłogówkę
trzeba zatem ustawić pompę od podłogówki na wyższy przepływ niż tą na grzejniki i powinno być po sprawie

prz3kus
23-01-2014, 08:51
A ten rozdzielacz na powrocie nie jest czasem przykręcony za bardzo i woda z powrotu lata w koło na wesoło :p

Edit:
Ja bym dla testów ten zaworek 3D otworzył na maxa blokując mieszanie wody i zobaczył czy będzie lepiej.

jazzy77
23-01-2014, 17:15
timon zrobiłem testowo pompę elektroniczną do CO na ręczny 1 bieg, a podłogówka na 3 bieg. Ciekawe, czy zagrzeje mi grzejniki. Tylko, jak to pomoże to po cholere mi elektroniczna pompa.

prz3kus nie jest. Rozkręcałem również na maxa.


Sprawdziłem i na biegu 1 potrafi uciągnąć na piętro. Przy czym rurka od podłogi jest ciepła tak w miarę. Zobaczę jeszcze za jakiś czas.

SUMO
23-01-2014, 17:43
Dobry wieczór

Mam problem z zapłonem paliwa (komunikat) rbr ekouniwersal 23 kw. Piec wygasza się sam kilka razy na dobę czy może być to wina opału?
Moze to też wersja oprogramowania ecoal mam obecnie wersję 0.0.2.5 od nowości czy ta wersja jest ok?
Proszę o pomoc bo muszę wstawać w nocy i odpalać piec by się rano wykąpać w cieplej wodzie.

pozdrawiam i dziekuję

karoka65
23-01-2014, 18:06
SUMO odpisałem na PW.

cichy777
23-01-2014, 20:08
Dobry wieczór

Mam problem z zapłonem paliwa (komunikat) rbr ekouniwersal 23 kw. Piec wygasza się sam kilka razy na dobę czy może być to wina opału?
Moze to też wersja oprogramowania ecoal mam obecnie wersję 0.0.2.5 od nowości czy ta wersja jest ok?
Proszę o pomoc bo muszę wstawać w nocy i odpalać piec by się rano wykąpać w cieplej wodzie.

pozdrawiam i dziekuję

Napisz proszę czy rozwiązałeś problem - ja też z tym walczę.

gmaj22
23-01-2014, 20:13
http://pl.heating.danfoss.com/Product/013G7270_MNU17419355.html

17 pozycja od góry - pdf
Nie ma mowy o jakimś kluczu.
Chyba że to jest tak zapieczone że nie można ruszyć.

Grzejniki dolnozasilane BRUGMAN maja wkladki oventropa albo Danfossa. Tutaj jest to RA-N 013G7370 ( z czerwonym pierscieniem). Nie wiem do jakiej instrukcji zagladales, ale tutaj masz wlasciwa:

http://pl.heating.danfoss.com/PCMPDF/Wkladki%20zaworowe%20RA-N_2013.pdf

PS: W tej wkladce niestety trzeba usunac pierscien zabezpieczajacy, zeby dostac sie do pierscienia nastawnego. Potem wciska sie na jego miejsce nowy bo stary ulega zniszczeniu.

lestek27
23-01-2014, 21:41
Grzejniki dolnozasilane BRUGMAN maja wkladki oventropa albo Danfossa. Tutaj jest to RA-N 013G7370 ( z czerwonym pierscieniem). Nie wiem do jakiej instrukcji zagladales, ale tutaj masz wlasciwa:

http://pl.heating.danfoss.com/PCMPDF/Wkladki%20zaworowe%20RA-N_2013.pdf

PS: W tej wkladce niestety trzeba usunac pierscien zabezpieczajacy, zeby dostac sie do pierscienia nastawnego. Potem wciska sie na jego miejsce nowy bo stary ulega zniszczeniu.

A który to jest pierścień zabezpieczający? Ten czerwony? Ja go usunąłem ale dało się go wcisnąć na to miejsce z powrotem.
Instrukcja którą podesłałeś jest dokładnie tą samą którą ja trochę wcześniej podsunąłem ale wniej jest napisane że wystarczy odkręcić głowicę lub kapturek zabezpieczający i przekręcić pokrętło. O co chodzi?

minertu
24-01-2014, 02:00
Napisz proszę czy rozwiązałeś problem - ja też z tym walczę.

To dlaczego nic nie piszesz? Zadzwoń ok 10:00

75max
24-01-2014, 06:23
Witam może ktoś zerknąć na mój sterownik z bardziej doświadczonych palaczy czy już czas przełączyć na większą moc bo jadę na razie na 8/8 i ewentualnie jak ustawić podawanie wentylator

mark3k
24-01-2014, 08:37
Osiąga zadana temperaturę w dość krótkim czasie to po co cokolwiek zmieniać?
Chyba że bardzo Ci się nudzi to sobie pokręć. :rolleyes:

minertu
24-01-2014, 10:13
Max tak jak Marek pisze,jak osiąga zadaną ,masz ciepło to nic nie kręć.Zerknij na mój ,mam ciepło a kocioł zadanej nie uzyskuje.:D

75max
24-01-2014, 11:25
Max tak jak Marek pisze,jak osiąga zadaną ,masz ciepło to nic nie kręć.Zerknij na mój ,mam ciepło a kocioł zadanej nie uzyskuje.:D

ok dzięki to nic nie kombinuje zostawiam tak jak było

djhiq
25-01-2014, 06:43
Panowie potrzebuję pilnie pomocy. Wczoraj odpaliłem piec pierwszy raz na nowobudowanym budynku. RBR 17 kW. Najpierw leciał na automacie ale straszne spieki się robiły. Przeszedłem na grupowe i spalał dużo lepiej. Przychodzę teraz do kotłowni a piec stoi. Zawleczka ok. Załączyłem na ręcznym i załączyłem podajnik żeby wypchnąć popiół a podajnik zaczął pracować ale tak skokowo. Trochę przekręci i staje. Za chwilę znów trochę pokręci itd. Co może być powodem. Z tego co mi wiadomo to prawdopodobnie wina kondensatora przy silniku ale wolę się upewnić. Dodam że ten silnik nie pracował nawet doby. Pomóżcie bo mi budowa zamarza i muszę to jakoś dziś odpalić

zbigmaz01
25-01-2014, 06:59
Panowie potrzebuję pilnie pomocy. Wczoraj odpaliłem piec pierwszy raz na nowobudowanym budynku. RBR 17 kW. Najpierw leciał na automacie ale straszne spieki się robiły. Przeszedłem na grupowe i spalał dużo lepiej. Przychodzę teraz do kotłowni a piec stoi. Zawleczka ok. Załączyłem na ręcznym i załączyłem podajnik żeby wypchnąć popiół a podajnik zaczął pracować ale tak skokowo. Trochę przekręci i staje. Za chwilę znów trochę pokręci itd. Co może być powodem. Z tego co mi wiadomo to prawdopodobnie wina kondensatora przy silniku ale wolę się upewnić. Dodam że ten silnik nie pracował nawet doby. Pomóżcie bo mi budowa zamarza i muszę to jakoś dziś odpalićJak pracuje skokowo? Może zawleczka ścięta ale końcówki nie wyleciały? Zobacz czy silnik kręci i zdejmując osłonę plastikową na końcówce ślimaka czy i on się kręci.

grzeh2000
25-01-2014, 07:40
Witam,pompa cwu odmowiła współpracy,macie jakies patenty jak ja spróbowac ozywic?,LFP,

zbigmaz01
25-01-2014, 08:03
Witam,pompa cwu odmowiła współpracy,macie jakies patenty jak ja sprubowac ozywic?,LFP,Odkręć śrubę na środku silnika i spróbuj obrócić śrubokrętem. Może ją coś zablokowało. Zakręć zawory przed i za pompą to dużo wody nie stracisz. Podpięta na krótko nie działa? Nowa pompa to do reklamacji.

bartus825
25-01-2014, 08:37
Czy aktualizacje sterownika można robić na pracującym ,czy muszę go wyłączyć?http://emotikona.pl/emotikony/pic/29icon_woot.gif (http://emotikona.pl/emotikony/)

zbigmaz01
25-01-2014, 08:45
Czy aktualizacje sterownika można robić na pracującym ,czy muszę go wyłączyć?http://emotikona.pl/emotikony/pic/29icon_woot.gif (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Femotikona.pl%2Femo tikony%2F)Tak :)

bartus825
25-01-2014, 08:53
Dziękihttp://emotikona.pl/emotikony/pic/0drinks.gif (http://emotikona.pl/emotikony/)

karoka65
25-01-2014, 09:01
Panowie potrzebuję pilnie pomocy. Wczoraj odpaliłem piec pierwszy raz na nowobudowanym budynku. RBR 17 kW. Najpierw leciał na automacie ale straszne spieki się robiły. Przeszedłem na grupowe i spalał dużo lepiej. Przychodzę teraz do kotłowni a piec stoi. Zawleczka ok. Załączyłem na ręcznym i załączyłem podajnik żeby wypchnąć popiół a podajnik zaczął pracować ale tak skokowo. Trochę przekręci i staje. Za chwilę znów trochę pokręci itd. Co może być powodem. Z tego co mi wiadomo to prawdopodobnie wina kondensatora przy silniku ale wolę się upewnić. Dodam że ten silnik nie pracował nawet doby. Pomóżcie bo mi budowa zamarza i muszę to jakoś dziś odpalić
Szkoda czasu na pisanie, lepiej zadzwonić :)
Pomoc w drodze :)

grzeh2000
25-01-2014, 09:12
Zbigmaz jak odkrece to srodkowe pokretło to tylko pare kropel wody wypływa,probowałem na krotko nie ruszyła