PDA

Zobacz pełną wersję : Rbr Ekouniwersal



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114

karoka65
12-08-2015, 17:06
To, co jest obecnie - jest wynikiem działań nabywcy licencji, czyli producenta sterownika.
Tam proszę kierować wszystkie takie pytania.
No proszę, współtwórcy sterownika można wszystko, nawet odsyłać a jak karoka odsyła to pisze nonsensy.
Jakieś postkomunistyczne podejście panie doktores a ja myślałem że już demokracja nastała, widać że nie dla wszystkich.
Pozdrawiam z daleka, tylko się nie po wyżynajcie zanim wrócę :)

karoka65
12-08-2015, 17:08
Dlatego napisałem niedawne 1 tj. te, które były wypuszczane do niedawna.
Te wypuszczane do niedawna jak piszesz to nie były 1 :)
Po googluj to znajdziesz.

karoka65
12-08-2015, 17:15
na początku nie było żadnej korekcji obrotów dmuchawy
I tych sterowników widzę najwięcej u ludzi i nie są to jeszcze 1-nki a obecnie schodzące.
Forum czy to co jest zarejestrowane na eSterownik to kropla w morzu, zawsze piszę że forum to tylko garstka ludzi bawiąca się czy walczącą między sobą w sieci, rzeczywistość to już całkiem inna bajka. Dla tego realnego świata my wszyscy tutaj jesteśmy poglądani za takich kosmitów, tak to wygląda.
Dobra znikam bo szkoda urlopu.

zawijan
12-08-2015, 20:03
Więc dlaczego odsyłasz mnie do licencjobiorcy?
...Bo tylko on może wiedzieć, dlaczego mu sprzedaje te sterowniki. Proste.

SUSPENSER
12-08-2015, 21:06
Te wypuszczane do niedawna jak piszesz to nie były 1 :)
Po googluj to znajdziesz.

Myślę, że każdy łatwiej załapie o co chodzi gdy odróżni mu się wersję 1 od 2 niż wdawanie się w szczegóły i podawanie, że 1.1234567 zmieniła się na 2.345678.

Ostatnio zmieniło się nie tylko oprogramowanie, lecz architektura i wygląd sterownika a to każdy użytkownik może łatwo odróżnić.

I o to mi chodziło.

QIM
12-08-2015, 21:22
...Bo tylko on może wiedzieć, dlaczego mu sprzedaje te sterowniki. Proste.

To akurat już mi tutaj wyjaśniono. Więc zapytałem ogólnie, jakie kryteria spełnić musi palnik, aby mógł być wykorzystany w kotle sterowanym ecoalem.

zawijan
13-08-2015, 07:10
To akurat już mi tutaj wyjaśniono. Więc zapytałem ogólnie, jakie kryteria spełnić musi palnik, aby mógł być wykorzystany w kotle sterowanym ecoalem.
Palniki: najpierw BRUCER a potem BURNER-S zostały dość dokładnie przebadane ze sterownikiem eCoal, którego algorytmy są dostosowane właśnie do nich. Inne palniki tzw. II-ej generacji, nawet te "bruceropodobne", nie były przez nas badane z tym sterownikiem, toteż ich kompatybilność z eCoalem jest dla nas niewiadomą.

QIM
13-08-2015, 07:32
Palniki: najpierw BRUCER a potem BURNER-S zostały dość dokładnie przebadane ze sterownikiem eCoal, którego algorytmy są dostosowane właśnie do nich. Inne palniki tzw. II-ej generacji, nawet te "bruceropodobne", nie były przez nas badane z tym sterownikiem, toteż ich kompatybilność z eCoalem jest dla nas niewiadomą.

Bardzo dziękuję. A jak długo trwały takie badania?

zawijan
13-08-2015, 08:42
Bardzo dziękuję. A jak długo trwały takie badania?
Od 2008r. do nadal, nieustannie...
Wszystkie prace, związane z rozwojem kotłów OGNIWO EKO były realizowane konsekwentnie wspólnie przez IChPW, OGNIWO i ELEKTRO-SYSTEM.

zbigmaz01
13-08-2015, 09:09
Czy na każdej str. trzeba pisać aby trzymać się tematu?
Był podany adres, a wy dalej to samo, jak dzieci.

Został stworzony wątek na temat badań, norm ...
Link do dalszej dyskusji aby nie śmiecić i spamować : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?238880-Dyskusja-o-normach-badaniach-kot%C5%82%C3%B3w-itp-itd

Proponuję posty nie w temacie wątku potraktować poprzez znaczek na dole postu ▲

QIM
13-08-2015, 09:15
Od 2008r. do nadal, nieustannie...
Wszystkie prace, związane z rozwojem kotłów OGNIWO EKO były realizowane konsekwentnie wspólnie przez IChPW, OGNIWO i ELEKTRO-SYSTEM.

Napisałeś "zostały dość dokładnie przebadane". Czas przeszły dokonany. Chodzi mi o to, jak długa jest/była taka procedura.

bolek&lolek
13-08-2015, 15:38
Napisałeś "zostały dość dokładnie przebadane". Czas przeszły dokonany. Chodzi mi o to, jak długa jest/była taka procedura.

Szkoda, ze nie oczekujesz dokladnego opisu procedur, harmonogramu badan, listy pracownikow, wykorzystanego sprzetu oraz czy podatki do US i skladki do ZUS odprowadzone.
Jak ci gosc pisze od ktorego roku kto z kim i po co, to pewnie jest wystarczajace do zrozumienia, ze to dlugo, duzo i ... skutecznie

zawijan
13-08-2015, 16:59
Napisałeś "zostały dość dokładnie przebadane". Czas przeszły dokonany. Chodzi mi o to, jak długa jest/była taka procedura.
Przynudzasz. Wiesz?

QIM
13-08-2015, 19:17
Szkoda, ze nie oczekujesz dokladnego opisu procedur, harmonogramu badan, listy pracownikow, wykorzystanego sprzetu oraz czy podatki do US i skladki do ZUS odprowadzone.
Jak ci gosc pisze od ktorego roku kto z kim i po co, to pewnie jest wystarczajace do zrozumienia, ze to dlugo, duzo i ... skutecznie

A coś Ty taki adwokat Zawijana? Myślę, że jest na tyle dorosły, żebyś nie musiał go bronić przede mną. Jeśliś taki łebster, to już pewnie to zrozumiałeś, ja muszę jeszcze trochę poprzynudzać.
Lepiej uważaj, bo jaki struś glacę ze swym niewyklutym potomstwem pomyli i spróbuje wysiedzieć :)

QIM
13-08-2015, 19:24
Przynudzasz. Wiesz?

Wiem :) . Całe ten szum z badaniem, certyfikowaniem, to zwykłe nudziarstwo; nikogo to nie obchodzi, choć niejaki B&L twierdzi coś innego. No, ale jeśli sam wielki Zawijan powiedział, że to nudziarstwo... :bye:

zawijan
13-08-2015, 19:42
Wiem :) . Całe ten szum z badaniem, certyfikowaniem, to zwykłe nudziarstwo; nikogo to nie obchodzi, choć niejaki B&L twierdzi coś innego. No, ale jeśli sam wielki Zawijan powiedział, że to nudziarstwo... :bye:
Badania - nie... To Ty jesteś nudziarz :yes:

QIM
13-08-2015, 21:29
Badania - nie... To Ty jesteś nudziarz :yes:
Ta... jasne... :D Kto Ci takich bajek naopowiadał?

bolek&lolek
14-08-2015, 09:34
A coś Ty taki adwokat Zawijana? Myślę, że jest na tyle dorosły, żebyś nie musiał go bronić przede mną. Jeśliś taki łebster, to już pewnie to zrozumiałeś, ja muszę jeszcze trochę poprzynudzać.
Lepiej uważaj, bo jaki struś glacę ze swym niewyklutym potomstwem pomyli i spróbuje wysiedzieć :)

Ales pan posmiewny. No, no.
Uwazasz ze badania urzadzen, ktore pozniej trafia do roznych odbiorcow i beda w rozny sposob eksploatowane sa zbedne?
Jesli tak, to proponuje sobie kupic z tzw. drugiej reki pojazd ktory ma na masce jakis tam znaczek a de facto zostal zlozony z fragmentow trzech innych i przystanku autobusowego. Nawet nie jedz nim do stacji badan bo i po co. Ladnie odmalowany w gustownym kolorku, sprzedawca zapewnia ze to najlepsze cudo z cudow, prawie pierwsza reka a dziadek jak go sprzedawal to plakal. Bo tylko nim do kosciola jezdzil.
Ty w to wierzysz i dajesz ile mu kiedys fabryka dala? No to ostrozniej, bo najblizej mozna (przez niego) po drodze do kosciola trafic (po raz ostatni). W pozycji horyzontalnej i gustownym opakowaniu z produktu biomasowego.

Bardzo udanego weekendu panu zycze

QIM
14-08-2015, 09:54
Ales pan posmiewny. No, no.
Uwazasz ze badania urzadzen, ktore pozniej trafia do roznych odbiorcow i beda w rozny sposob eksploatowane sa zbedne?
Jesli tak, to proponuje sobie kupic z tzw. drugiej reki pojazd ktory ma na masce jakis tam znaczek a de facto zostal zlozony z fragmentow trzech innych i przystanku autobusowego. Nawet nie jedz nim do stacji badan bo i po co. Ladnie odmalowany w gustownym kolorku, sprzedawca zapewnia ze to najlepsze cudo z cudow, prawie pierwsza reka a dziadek jak go sprzedawal to plakal. Bo tylko nim do kosciola jezdzil.
Ty w to wierzysz i dajesz ile mu kiedys fabryka dala? No to ostrozniej, bo najblizej mozna (przez niego) po drodze do kosciola trafic (po raz ostatni). W pozycji horyzontalnej i gustownym opakowaniu z produktu biomasowego.

Bardzo udanego weekendu panu zycze

Pięknie dziękuję za życzenia :) a co do reszty - kontrpropozycja jest taka:
czytaj ze zrozumieniem. Chwytaj ironię. O motoryzacji już rozmawialiśmy.... Szkoda mi się powtarzać, ale zapytam: czy w nowym aucie prosto z salonu wcisnąłbyś gaz do dechy, bo przecież ma wszelkie papiery poświadczające bezpieczeństwo? Czy te papiery zwrócą Ci życie, gdy na drodze trafisz posiadacza pojazdu przez Ciebie opisanego? Albo jakąś zwierzynę bagienną... Nie widzisz, że Twoje życie lub śmierć bardzo niewiele zależy od tego, czym jedziesz? Chyba jesteś wierzący, skoro o kościele wspominasz, to powiem Ci, że raczej życie Twoje w rękach Twego Boga.

bolek&lolek
15-08-2015, 08:42
Pięknie dziękuję za życzenia :) a co do reszty - kontrpropozycja jest taka:
czytaj ze zrozumieniem. Chwytaj ironię. O motoryzacji już rozmawialiśmy.... Szkoda mi się powtarzać, ale zapytam: czy w nowym aucie prosto z salonu wcisnąłbyś gaz do dechy, bo przecież ma wszelkie papiery poświadczające bezpieczeństwo? Czy te papiery zwrócą Ci życie, gdy na drodze trafisz posiadacza pojazdu przez Ciebie opisanego? Albo jakąś zwierzynę bagienną... Nie widzisz, że Twoje życie lub śmierć bardzo niewiele zależy od tego, czym jedziesz? Chyba jesteś wierzący, skoro o kościele wspominasz, to powiem Ci, że raczej życie Twoje w rękach Twego Boga.

Bog zaplac dobry czlowieku za slowa powyzsze.
Prawdopodobienstwo spotkania sie pod jednym kominem dwoch roznych kotlow jest bardzo bardzo male. A co do samochodu: zawsze gdy nabywam nowy, to oprocz tego, ze dostaje to co mu sie nalezy aby dobrze smigal, dostaje tez w poope. Bo jesli cos sie ma sypnac, to niech sie sypnie w okresie gwarancji.
Tak. Bardziej wierze w te papiery nowego samochodu, niz wierzylbym zapewnieniom handlarza probujacego mi wcisnac bryczke przeleciana przez niejednego, z roznica wagi na szpachle pod pieknym lakierem i okazyjna cena.
A co do papierow: jesli autko nowe z wszystkimi papierami to jest kogo ewentualnie scigac, ze cos nie ten teges. Co z bryczka bez ksiazki serwisowej, bita, odbudowana z odzysku, z lewym licznikiem?
Ale, niech kazdy sam w swoim rozumie rozwazy te kwestie.
Pozdrawiam

QIM
15-08-2015, 23:18
Bog zaplac dobry czlowieku za slowa powyzsze.
Prawdopodobienstwo spotkania sie pod jednym kominem dwoch roznych kotlow jest bardzo bardzo male. A co do samochodu: zawsze gdy nabywam nowy, to oprocz tego, ze dostaje to co mu sie nalezy aby dobrze smigal, dostaje tez w poope. Bo jesli cos sie ma sypnac, to niech sie sypnie w okresie gwarancji.
Tak. Bardziej wierze w te papiery nowego samochodu, niz wierzylbym zapewnieniom handlarza probujacego mi wcisnac bryczke przeleciana przez niejednego, z roznica wagi na szpachle pod pieknym lakierem i okazyjna cena.
A co do papierow: jesli autko nowe z wszystkimi papierami to jest kogo ewentualnie scigac, ze cos nie ten teges. Co z bryczka bez ksiazki serwisowej, bita, odbudowana z odzysku, z lewym licznikiem?
Ale, niech kazdy sam w swoim rozumie rozwazy te kwestie.
Pozdrawiam

No cóż, gratuluję, że stać Cię, by kupować nowe auta, bowiem nie każdy może sobie pozwolić na taki zakup. Zaczynam co nieco rozumieć, z jakiej perspektywy patrzysz na świat. No i faktycznie, każdy powinien sam na miarę swoich możliwości rozważyć, czy bryką odbudowaną i z lewym licznikiem wozić dzieci swe do szkoły, czy odrzucając niepewne technicznie pojazdy, oszczędzać na nowe auto prowadzając zimą pieszo kilka kilometrów dziecko z grypą do lekarza.

Arturo72
16-08-2015, 00:34
No cóż, gratuluję, że stać Cię, by kupować nowe auta, bowiem nie każdy może sobie pozwolić na taki zakup. Zaczynam co nieco rozumieć, z jakiej perspektywy patrzysz na świat. No i faktycznie, każdy powinien sam na miarę swoich możliwości rozważyć, czy bryką odbudowaną i z lewym licznikiem wozić dzieci swe do szkoły, czy odrzucając niepewne technicznie pojazdy, oszczędzać na nowe auto prowadzając zimą pieszo kilka kilometrów dziecko z grypą do lekarza.
QIM,zaręczam Ci,że jakby inwestor PRZED adaptacją projektu pod MPZP zrezygnował z ekosyfu to stać by go było nawet na nowe auto z salonu ;)
W moim przypadku rezygnacja z ekosyfu jeszcze przed adaptacją to była oszczędność ok.30tys.zł na samej budowie :)
A jeśli bym zrezygnował z ekosyfu przed wyborem projektu to by to było ok.50tys.zł oszczędności czyli nowa bryka z salonu ;)

QIM
16-08-2015, 08:51
QIM,zaręczam Ci,że jakby inwestor PRZED adaptacją projektu pod MPZP zrezygnował z ekosyfu to stać by go było nawet na nowe auto z salonu ;)
W moim przypadku rezygnacja z ekosyfu jeszcze przed adaptacją to była oszczędność ok.30tys.zł na samej budowie :)
A jeśli bym zrezygnował z ekosyfu przed wyborem projektu to by to było ok.50tys.zł oszczędności czyli nowa bryka z salonu ;)

No to gdzie TY masz to nowe auto?

kedlaw0
16-08-2015, 09:33
QIM,zaręczam Ci,że jakby inwestor PRZED adaptacją projektu pod MPZP zrezygnował z ekosyfu to stać by go było nawet na nowe auto z salonu ;)
W moim przypadku rezygnacja z ekosyfu jeszcze przed adaptacją to była oszczędność ok.30tys.zł na samej budowie :)
A jeśli bym zrezygnował z ekosyfu przed wyborem projektu to by to było ok.50tys.zł oszczędności czyli nowa bryka z salonu ;)

Bzduro72 a ja żeby zrezygnować z eko, komina i założyć pompkę musiałbym sprzedać moje stare auto.

bolek&lolek
16-08-2015, 10:19
No cóż, gratuluję, że stać Cię, by kupować nowe auta, bowiem nie każdy może sobie pozwolić na taki zakup. Zaczynam co nieco rozumieć, z jakiej perspektywy patrzysz na świat. No i faktycznie, każdy powinien sam na miarę swoich możliwości rozważyć, czy bryką odbudowaną i z lewym licznikiem wozić dzieci swe do szkoły, czy odrzucając niepewne technicznie pojazdy, oszczędzać na nowe auto prowadzając zimą pieszo kilka kilometrów dziecko z grypą do lekarza.

Prosze pana,

Ze wzgledu na to, ze samochod jest mi potrzebny w zyciu codziennym aby moc uprawiac, to co uprawiam dlatego nie moge sobie pozwolic na znaczny stopien niepewnosci. Dlatego oprocz tego, ze kupuje samochod nowy, dbam o niego (dostaje to, co mu sie nalezy i kiedy sie nalezy) i po okreslonym przebiegu puszczam go dalej, to na dodatek zawsze oprocz ubezpieczenia obowiazkowego wykupuje tzw. AC. Jesli sie bryczka sypnie technicznie i trafi do warsztatu, to mam zapewnione autko zastepcze w odpowiednim stanie.
Dla mnie samochod jest jednym z narzedzi pracy dlatego uzywam porzadnych narzedzi oraz legalnego oprogramowania. jestem zbyt biednym, abym mogl sobie pozwolic na znaczny stopien niepewnosci. Rozumie pan co mam na mysli.
gdybym mial wozic dziecko w kazda pogode do szkoly skladakiem z trzech i przystanku autobusowego w warsztacie u pana Franka sklejonym, to wolalbym aby dzieciak analfabeta byl ale caly i zdrowy zyl. Bo naumiec sie zawsze wszystkiego zdazy, a zdrowie i zycie ma tylko jedno.
A z chorym dzieckiem do lekarza to mozna zawsze podjechac srodkiem komunikacji publlicznej(jesli jest), taxi (jesli jest) lub skorzystac (nawet odplatnie) z sasiedzkiej pomocy (dzisiaj pewnie tylko zubry z Puszczy Bialowieskiej i komary znad bagien Rospudy dostepu do samochodu nie maja).
A na koniec odnosnie nowego samochodu: zbedne jest wiele bajerow podnoszacych cene. Ale musi byc porzadny uklad napedowo - trakcyjny i klima oraz dobre normalne swiatla.
Pozdrawiam serdecznie

QIM
16-08-2015, 10:48
Prosze pana,

Ze wzgledu na to, ze samochod jest mi potrzebny w zyciu codziennym aby moc uprawiac, to co uprawiam dlatego nie moge sobie pozwolic na znaczny stopien niepewnosci. Dlatego oprocz tego, ze kupuje samochod nowy, dbam o niego (dostaje to, co mu sie nalezy i kiedy sie nalezy) i po okreslonym przebiegu puszczam go dalej, to na dodatek zawsze oprocz ubezpieczenia obowiazkowego wykupuje tzw. AC. Jesli sie bryczka sypnie technicznie i trafi do warsztatu, to mam zapewnione autko zastepcze w odpowiednim stanie.
Dla mnie samochod jest jednym z narzedzi pracy dlatego uzywam porzadnych narzedzi oraz legalnego oprogramowania. jestem zbyt biednym, abym mogl sobie pozwolic na znaczny stopien niepewnosci. Rozumie pan co mam na mysli.
gdybym mial wozic dziecko w kazda pogode do szkoly skladakiem z trzech i przystanku autobusowego w warsztacie u pana Franka sklejonym, to wolalbym aby dzieciak analfabeta byl ale caly i zdrowy zyl. Bo naumiec sie zawsze wszystkiego zdazy, a zdrowie i zycie ma tylko jedno.
A z chorym dzieckiem do lekarza to mozna zawsze podjechac srodkiem komunikacji publlicznej(jesli jest), taxi (jesli jest) lub skorzystac (nawet odplatnie) z sasiedzkiej pomocy (dzisiaj pewnie tylko zubry z Puszczy Bialowieskiej i komary znad bagien Rospudy dostepu do samochodu nie maja).
A na koniec odnosnie nowego samochodu: zbedne jest wiele bajerow podnoszacych cene. Ale musi byc porzadny uklad napedowo - trakcyjny i klima oraz dobre normalne swiatla.
Pozdrawiam serdecznie

Pomocy sąsiedzkiej? A czym sąsiad się wozi? Autem używanym. Znów ryzyko... Tu, gdzie mieszkam, najbliższy postój taksówek jest o 20km oddalony. Taxi? Znów auto z drugiej ręki. Nie jadę bo ryzyko.
Obowiązek szkolny też mamy, a Ty, piszesz historie o potomku analfabecie albo ostrej jeździe... Zdajesz się przestrzegać tylko wybranych przez siebie regulacji prawnych.
Patrząc na statystyki, jakoś te używane trumny na kółkach jeżdżą, bowiem musiałbyś z racji wykonywania obowiązków dysponować albo autem terenowym, by omijać setki rozpadających się w czasie jazdy aut używanych, tarasujących drogę albo ciężkim pojazdem gąsienicowym by jechać mimo ich.

Arturo72
16-08-2015, 10:59
No to gdzie TY masz to nowe auto?
Nie było mi potrzebne dlatego kasa została w kieszeni ;)


Bzduro72 a ja żeby zrezygnować z eko, komina i założyć pompkę musiałbym sprzedać moje stare auto.
Obecnie jak już masz komin,kotłownie i kocioł to być może ale przed adaptacją ma się te rzeczy jedynie na papierze a po rozsądnej adaptacji zostają skreslone na papierze czyli wykreslone z projektu i nie trzeba tego wykonywać.
I tym sposobem nie musiałbyś sprzedawać swojego Starego auta ;)

bolek_bolecki
16-08-2015, 11:26
A co Wy z tymi brykami macie?. Chyba nikt w naszym kraju nie jeździ babusową rikszą poskładaną z 3 innych. Jeśli już to raczej jakimś klepanym i odpicowanym francuzem czy szmelcwagenem. Tak samo nikt nie posiada kotłów z ugniecionej folii ameliniowej tylko jak by nie patrzeć konstrukcje bardziej zaawansowane technicznie.
Jak dla mnie to akurat bryka stuknięta jest bardziej atrakcyjna niż biedna nówka z salonu. Warunek jest jeden, bryka ma być zrobiona należycie i nie ma mieć metki "szkoda całkowita". Jaki to problem jeździć z wymienionym błotnikiem?.
Żebyś się majster nie zdziwił jak przy następnej wizycie w salone kupisz brykę z drugim lakierem bo się jej z lory spadło w trasie do salonu.

Dzisiejszą nówką nie da się jeździć bez AC i jakiegoś asistance gdzieś dalej niż po własnej wsi. Bulić jak za zboże w ASO gdzie Cześki mają gdzieś swoją robote?... nie dziękuje (no ponoć nie trzeba w ASO ale "ponoć"). B&L ty nie masz Porszaka tylko Rumuńskie auto robione przez Francuzów (czy tam na odwrót), sory ale gorszego przykładu dla misji którą reprezentujesz nie mogłeś przytoczyć. Dla ciebie grunt to papier. Jestem zdania że używasz coś co papiery miało wybłagane czy też zrobione na siłę.

Wlodek_PID
16-08-2015, 12:03
Może załóżcie wątek "samochód a sprawa papierów RBR" :rolleyes:

Upały się już skończyły, nie można pisania bzdur tłumaczyć udarem
słonecznym.

kedlaw0
16-08-2015, 12:08
Nie było mi potrzebne dlatego kasa została w kieszeni ;)


Obecnie jak już masz komin,kotłownie i kocioł to być może ale przed adaptacją ma się te rzeczy jedynie na papierze a po rozsądnej adaptacji zostają skreslone na papierze czyli wykreslone z projektu i nie trzeba tego wykonywać.
I tym sposobem nie musiałbyś sprzedawać swojego Starego auta ;)

Niestety Bzduro72 w moim przypadku te oszczędności nie zrekompensowałyby droższej pompy. Nie potrafisz Bzduro72 zrozumieć, że nie dla każdego jest twoja pompka.

Arturo72
16-08-2015, 12:22
Niestety Bzduro72 w moim przypadku te oszczędności nie zrekompensowałyby droższej pompy. Nie potrafisz Bzduro72 zrozumieć, że nie dla każdego jest twoja pompka.
Mylisz się,do tego właśnie służy adaptacja projektu lub zmiany w projekcie nie istotne,gdzie wystarczy jedynie wpis Kierbuda do dziennika gdzie dlatego dla każdego
"moja" pompka byłaby a może i slabsza czyli tańsza ;)
Wtedy nie musiałbyś sprzedawać swojego Starego auta.

Oczywistym jest,że jak się zastanawia nad tym dopiero po budowie jak kotłownia już jest,jak komin już jest,jak grzejniki ścienne już są,jak kocioł już jest to niestety wtedy trzeba ponieść dodatkowe koszty.
A można było ciąć koszty jeszcze przed budową i nawet przed adaptacją ;)

minertu
16-08-2015, 13:08
Człowieku Ciebie już się czytać nie da.Już niejednokrotnie ci napisałem idź na wątki dla nowo budujących i tam nawracaj bo tu Twoje wywody nic nie dadzą i tylko wątek spamujesz :spam:

Tu jest wątek o kotle , zrozumiałeś?

zbigmaz01
16-08-2015, 14:30
Używasz ▲?

minertu
16-08-2015, 14:41
Używasz ▲?

Nie.

zbigmaz01
16-08-2015, 15:24
To używaj a nie będą spamować.

prz3kus
16-08-2015, 16:02
Jeszcze sie 2 lata w piecu nie pali a już 3 awaria sterownika :/

- padł moduł internetowy
- potem cos sie zrąbało w steroniku i dmuchawa przstala dzialać (nie dostawala zasilania)
- i teraz znów mi padł moduł internetowy MASAKRA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

edit:
nie mozna kupować jakiś tanich zamienników tego modułu jak mam wymieniać raz na rok .....??

zbigmaz01
16-08-2015, 17:40
Nie wiem na jakim temacie ale ktoś podawał że taki moduł można kupić na aledrogo. Tylko czy to było na stronach ester.. czy tu to sorry. :sick::???:


Dodano:
To aledrogo jakoś samo mi weszło do głowy, chociaż nie wiem na pewno czy to jest to co wyczytałem :P

https://esterownik.pl/forum/posty,1802/sterownik-ecoal-nie-dziala-padla-bateria-na-plycie-sterownika,2

prz3kus
16-08-2015, 19:18
dzięki zbigmaz01, przedostatni post tam nawet nalezal do mnie :)

wie ktoś może kiedy sie swiaca te diody(5sztuj jest) kolo modulu internetowego?
Pytam poniewaz jedna ciagle mi mruga

fenix2
16-08-2015, 22:52
Jeszcze sie 2 lata w piecu nie pali a już 3 awaria sterownika :/

- padł moduł internetowy
- potem cos sie zrąbało w steroniku i dmuchawa przstala dzialać (nie dostawala zasilania)
- i teraz znów mi padł moduł internetowy MASAKRA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

edit:
nie mozna kupować jakiś tanich zamienników tego modułu jak mam wymieniać raz na rok .....??
Burzy nie było?

prz3kus
17-08-2015, 07:28
Pewnie była, on mi padł już jakieś 3 tygodnie temu, na poaczatku myslalem ze kabel myszy wcisnely bo mial otoczke pogryzona potem dopiero sprawdzam kabel dziala, a moduł sie nie pali.
Tylko jest to troche irytujące bo juz w tym roku to naprawde pilnowalem tego pieca, no ale czlowiek nie zawsze jest w domu. Co nie oznacza ze cos w tym sterowniku jest gówniane bo mam w domu serwerek na raspberry pi i tam jakoś moduł nie pada chodz cały raspery kosztował prawie tyle co ten moduł tutaj i nigdy go nie wyłączam :/ U mnie komp nigdy nie wylaczany router switch komputer dziecka wsyztko dziala a ten moduł przy piecu sie pierdzieli z byle przeciazenia.

Jedynie co sie poprawiło to to że teraz przy spalonym module ster dziąła normalnie, wtedy bez wyjęcia sie nie włączał.

Dzisiaj zadzwonei do tych z ES moze hrtowo taniej sprzedają ( taki żarcik na poprawe wlasnego humoru)

bolek&lolek
17-08-2015, 11:24
A co Wy z tymi brykami macie?. Chyba nikt w naszym kraju nie jeździ babusową rikszą poskładaną z 3 innych. Jeśli już to raczej jakimś klepanym i odpicowanym francuzem czy szmelcwagenem. Tak samo nikt nie posiada kotłów z ugniecionej folii ameliniowej tylko jak by nie patrzeć konstrukcje bardziej zaawansowane technicznie.
Jak dla mnie to akurat bryka stuknięta jest bardziej atrakcyjna niż biedna nówka z salonu. Warunek jest jeden, bryka ma być zrobiona należycie i nie ma mieć metki "szkoda całkowita". Jaki to problem jeździć z wymienionym błotnikiem?.
Żebyś się majster nie zdziwił jak przy następnej wizycie w salone kupisz brykę z drugim lakierem bo się jej z lory spadło w trasie do salonu.

Dzisiejszą nówką nie da się jeździć bez AC i jakiegoś asistance gdzieś dalej niż po własnej wsi. Bulić jak za zboże w ASO gdzie Cześki mają gdzieś swoją robote?... nie dziękuje (no ponoć nie trzeba w ASO ale "ponoć"). B&L ty nie masz Porszaka tylko Rumuńskie auto robione przez Francuzów (czy tam na odwrót), sory ale gorszego przykładu dla misji którą reprezentujesz nie mogłeś przytoczyć. Dla ciebie grunt to papier. Jestem zdania że używasz coś co papiery miało wybłagane czy też zrobione na siłę.

"gratuluje spostrzegawczosci" szanownemu panu. Widze ze kolejny myli mnie z kims. Fajnie.
aby nie bylo kryptoreklamy to powiem tak:
327886
poznaj Stachu po zapachu.
Milego dnia

p.s. logo z kierownicy wycialem z premedytacja

zbigmaz01
17-08-2015, 14:31
Też mam Insignię i się tu nie chwalę, od tego są inne tematy i inne fora.

QIM
17-08-2015, 17:05
Jeszcze trochę tu poprzynudzam :D


To, co jest obecnie - jest wynikiem działań nabywcy licencji, czyli producenta sterownika.
Tam proszę kierować wszystkie takie pytania.

a tu https://esterownik.pl/faq
piszą, że
Sterowniki oferujemy tylko firmom kotlarskim, którym rekomendacje wystawia Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla.

Więc... Instytut wie i nawet błogosławi użycie np palników "batory" w tandemie z ecoalem na wymienniku RBR.

A więc ktoś tu mija się z prawdą.

zawijan
17-08-2015, 17:24
Jeszcze trochę tu poprzynudzam :D



a tu https://esterownik.pl/faq (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Festerownik.pl%2Ff aq)
piszą, że

Więc... Instytut wie i nawet błogosławi użycie np palników "batory" w tandemie z ecoalem na wymienniku RBR.

A więc ktoś tu mija się z prawdą.
Proponuję sprawdzić te informacje w firmie Elektro-System.
Nie wiem, jak stary jest ten faq...

Andrzej_M_
17-08-2015, 18:17
Wycięte słowa ...


,,,, użycie np palników "batory" w tandemie z ecoalem na wymienniku RBR. ,,,,.


Ale, przypomniał mi się post niejakiego Bolka & Lolka


,,,, i znowu bedzie niezla zadyma, bo tak chwalony przez was Batory narusza prawa autorskie zabezpieczone patentem. Z tego co mi sie o uszy obilo to juz sie paru przejechalo, przejedzie sie nastepny. ,,,,

zbigmaz01
17-08-2015, 18:44
Nawet jak jest tak jak opisane to będzie się tłumaczył ten co sprzedał palniki do Instalco.

zawijan
17-08-2015, 19:02
Nawet jak jest tak jak opisane to będzie się tłumaczył ten co sprzedał palniki do Instalco.
A nie ten, co wypuścił je na rynek? I wziął za to pieniądze od klienta?
Tłumaczył będzie się ten, którego właściciel patentu pozwie. Skutek oczywiście może być różny, ale jeśli udowodni się, że sprzedający wiedział, iż sprzedaje wyrób wytworzony z naruszeniem patentu - to...

zbigmaz01
17-08-2015, 19:30
To będzie podobnie jak ciebie pozwą o gwałt - sprzęt już masz.

minertu
17-08-2015, 21:42
A nie ten, co wypuścił je na rynek? I wziął za to pieniądze od klienta?
Tłumaczył będzie się ten, którego właściciel patentu pozwie. Skutek oczywiście może być różny, ale jeśli udowodni się, że sprzedający wiedział, iż sprzedaje wyrób wytworzony z naruszeniem patentu - to...
Palnik Batory jest objęty ochronną patentową. Uzyskał wzór użytkowy.

SUSPENSER
18-08-2015, 08:49
Podaje to jego producent na swojej stronie:

http://www.palnikbatory.pl/

bolek&lolek
18-08-2015, 09:26
Palnik Batory jest objęty ochronną patentową. Uzyskał wzór użytkowy.

czy uwaza pan, ze tresc:
"Produkt jest zgłoszony do urzedu patentowego" (cytat z wpisu na stronie producenta Batorego pkt. 8
jest rownoznaczny z tym, ze sie juz ma?

A tak na marginesie: jesli cos mam zastrzezone w UP RP to podaje numer (chocby zgloszenia) jesli juz nie P lub W.

czyzby kolejna Wunderwaffe (po wynikach badan) rzewienia pospolitego rabarbarem zwanego?
Mam ale nie pokaze boscie tego nie godni?

zawijan
18-08-2015, 09:41
Palnik Batory jest objęty ochronną patentową. Uzyskał wzór użytkowy.
Ja tylko teoretyzuję.
Palnik batory mnie nie interesuje ( z punktu widzenia ewentualnych naruszeń patentowych),
nie ma nic wspólnego z Burnerem.

bolek&lolek
18-08-2015, 09:48
Qrcze,
ta wyszukiwarka UP RP taka jakas dziwna. Na pytanie o palniki (z wzorem uzytkowym) wyrzuca 64 pozycje nawet z obrazkami ale jakos Batorego tam nie widac. nawet dymu z kominow onego.
Zatonal czy moze kolejny unterseeboot albo inna zolta lodz podwodna?

p.s. czy widzicie panowie pewne podobienstwa tego onego do palnika z ekoenergii? tez rogi na wentylator, slimakowa koncowka wypisz wymaluj ekoenergia, a wyglad slimaka (katy i inne) zywcem zerzniete z brucera i burnera bez pytania czy mozna.
jak sie przyjrzec obrazkom z tego onego to widac jeszcze wiecej podobienstw lub kalek do innych.
Fajna "maszyna".
Juz widze jak sie ferajna przeciwnikow praw wlasnosci cieszy na tym forum. I na innych tez.

Jarecki79
18-08-2015, 09:54
Jak ktoś ciekawy, to chyba można napisać czy zadzwonić do jego producenta

Co do brucera, patentowany był stary model, monoblok, stare mocowanie dmuchawy. Jak Pan Jacek parę m-cy temu mówił zgłoszenie jest tak napisane,że w jednym wyrobie musi zaistnieć wszystkie 5naruszeń patentowych. Nie wiem też, czy patent na brucera nie został ostatecznie odsprzedany ekoenergii, bo był taki temat swego czasu.

Nie pamiętam wszystkich, ale to przecież można uzupełnić.
1. Zgłoszone było napowietrzenie szczelinowe asymetryczne. Batory jest wiercony, inaczej napowietrzony. Zatem jedno odpada
2. Zgłoszony był przeciwzwój-ta łopatka. Batory jej nie ma, jest fragment pustego ślimaka i inne zwoje (inne od brucera,burnera,ekoenergii), jest też inna średnica ślimaka, wiec z tymi kątami to też pudło....
3. Tutaj głowica inaczej pasowana jest z korpusem i główne doszczelnienie jest w innym miejscu. W brucerze był po zewnątrz rowek.

Reszty nie znam.
Jeżeli faktycznie batory coś zgłosił, to można się nadziać na topór obusieczny, bo co gdyby nowe mocowanie dmuchawy było zastrzeżone.... albo napowietrzenie wiercone....

To już sobie muszą wyjaśnić właściciele praw patentowych do brucera i producent batorego

Św.Mikołaj
18-08-2015, 10:13
Ekoenergia ma własny patent i poprawione rozwionzanie brucera który miał błędy.
mowa tu o ekoenergii 2.
pierwsza zawierała błedy
mała też je posiada
pod koniec roku ma wyjść poprawiona mała

Jarecki79
18-08-2015, 10:18
Mikołaju, chyba coś kręcisz

W zgłoszeniu patentu brucera jest właściciel ekoenergii
JABŁOŃSKI GRZEGORZ JANISZEWSKI SŁAWOMIR MORAWSKI KONRAD ŚCIĄŻKO MAREK ZAWISTOWSKI JACEK
WYN 383934

użytkowy:
JABŁOŃSKI GRZEGORZ JANISZEWSKI SŁAWOMIR MORAWSKI KONRAD ŚCIĄŻKO MAREK ZAWISTOWSKI JACEK
UZY 115990

Św.Mikołaj
18-08-2015, 10:20
Bo to jest spółka

Św.Mikołaj
18-08-2015, 10:22
Prowadzą 2 firmy i są zarejestrowani jako spółka komandytowa
a właścicieli to jest chyba ze siedmiu

Jarecki79
18-08-2015, 10:24
To nie ma nic do rzeczy, nie mają innego zgłoszenia
Morawski Konrad i Jabłoński Grzegorz

Św.Mikołaj
18-08-2015, 10:24
A tak poza tym firma wprowadziła kolejny produkt jakim jest batory.
A panowie mają już 3 zakłady produkcyjne

Jarecki79
18-08-2015, 10:26
A tak poza tym firma wprowadziła kolejny produkt jakim jest batory.
A panowie mają już 3 zakłady produkcyjne

Batory jako palnik to inna firma, inny właściciel, inny producent... pod szyldem Pawła Mocka - Pleszew
Strasznie kręcisz

Św.Mikołaj
18-08-2015, 10:30
"gratuluje spostrzegawczosci" szanownemu panu. Widze ze kolejny myli mnie z kims. Fajnie.
aby nie bylo kryptoreklamy to powiem tak:
327886
poznaj Stachu po zapachu.
Milego dnia

p.s. logo z kierownicy wycialem z premedytacja
Oj zawijan
Przecież już wszyscy wiedzą ,że to ty
Daj se już chlopie na luz
Dobrze wiesz, że nadgorliwość jest gorsza od Faszyzmu

Św.Mikołaj
18-08-2015, 10:33
Batory to inna firma, inny właściciel, pod szyldem Pawła Mocka - Pleszew
Strasznie kręcisz
Po pierwsze to licencja jest odsprzedana za gruba kase.
Dlatego takie podobienstwo.
Ma tylko inaczej dziury nawiercone a reszta jest identyko

Jarecki79
18-08-2015, 10:37
Po pierwsze to licencja jest odsprzedana za gruba kase.
Dlatego takie podobienstwo.
Ma tylko inaczej dziury nawiercone a reszta jest identyko

Co ty chłopie za bzdury wypisujesz.

O batorym to się w rbr prawdopodobnie dowiedzieli od mojej osoby po rozmowie sprzed paru m-cy z minertu, po tym czasie wszedł e-mail z zapytaniem

Jest inny wymiar paleniska, inne uszczelnienie, inny ślimak, z grubsza podobny jest jedynie zewnętrzny kształt, inny wymiar (wiekszy) ramki na kosz
baaa jest inna liczba pewnych otworów z którymi eko kulała...

podobnie to aktualnie wygląda mini ekoenergia, bo ona z kolei teraz ma tak uszczelnianą głowicę jak ten batory i tak samo zredukowana liczbę pewnych otworów (wreszcie po latach walki)....

Czasami jak się czegoś nie wie, to lepiej nie pisać

bolek&lolek
18-08-2015, 10:51
Oj zawijan
Przecież już wszyscy wiedzą ,że to ty
Daj se już chlopie na luz
Dobrze wiesz, że nadgorliwość jest gorsza od Faszyzmu

Oj Mikolaj Mikolaj,
dej se juz chlopie na luz. wszyscy wiedza co potrafisz. Wpadka za wpadka.
Bronisz czegos o czym nie masz - tak mi sie o uszy obilo - pojecia.
Znowu dobrze by bylo abys poczytal co to jest wzor uzytkowy, co to jest patent i cala reszta.
A pisanie Faszyzm z duzej litery to juz przesada, bo wyglada to na propagowanie tej idei, a to prawem zabronione. jak sierp i mlot.
Ciekawi mnie skad ty masz wiedze o sprzedanych licencjach i jak grubej kasie.

A skoro sie tak juz bawimy to moze mala zagadka -
jest takie cos:

Bezumowna Aneksja Tamtego Oryginalnego Rozwiazania YYY!

Zadanie: przedstaw drzewo genealogiczne do trzeciego pokolenia wstecz tego onego albo powiedz: jak mial na imie dziadek tego batorego

Milej zabawy

p.s. Panie Santa Claus
czy znasz pan moze numer tego wzoru uzytkowego tego onego batorego?

bolek&lolek
18-08-2015, 11:40
Ekoenergia ma własny patent i poprawione rozwionzanie brucera który miał błędy.
mowa tu o ekoenergii 2.
pierwsza zawierała błedy
mała też je posiada
pod koniec roku ma wyjść poprawiona mała

A ta Mr S. Claus moglby te numery patenta podac? Bo ta przegladarka UP RP to taka jakas dziwna jest. Nic sie cudownego "znalezc" nie da.

ps. przepraszam ze pytam: a co ma byc poprawione pod koniec roku? Z kogo czego zerzniete?

QIM
18-08-2015, 14:11
Proponuję sprawdzić te informacje w firmie Elektro-System.
Nie wiem, jak stary jest ten faq...

A co to kogo obchodzi, czy nowy czy stary? Twierdzisz, że ta informacja jest nieprawdziwa?

zawijan
18-08-2015, 14:24
A co to kogo obchodzi, czy nowy czy stary? Twierdzisz, że ta informacja jest nieprawdziwa?
Ze 100%-ową pewnością - praca sterownika eCoal z palnikiem "batory" nie była badana, ani konsultowana przez IChPW

LiberTom
20-08-2015, 07:11
A ja zmienię temat. i napiszę coś zgodnego z wątkiem - bo tu ostatnio tylko prywatne przepychanki.
Otóż mój RBR wczoraj wieczorem został wniesiony do piwnicy na docelowe miejsce.
Oznacza to, że lada chwila (kilka tyg) będę użytkownikiem tego pieca.
Ekipa wnosząca piec kosztowała 250zł.
Profesjonalnie przygotowani ze specjalnymi pasami i szelkami.
Wnieśli szybko i sprawnie. Podesłał mi ich Suspenser - DZIĘKI

Mam pytanie do Was o pierwsze uruchomienie instalacji.
Jak płukacie instalacje? Wiadomo że podczas remontu i budowy do rur może się dostać jakiś drobny gruz, pył, pająki itp.
Jakoś to płukacie czy idziecie na żywioł i sprawdzacie tylko ten filtr siatkowy przed pompą CO?
A może macie więcej tych filtrów?

skresz
20-08-2015, 08:03
A ja zmienię temat. i napiszę coś zgodnego z wątkiem - bo tu ostatnio tylko prywatne przepychanki.
Otóż mój RBR wczoraj wieczorem został wniesiony do piwnicy na docelowe miejsce.
Oznacza to, że lada chwila (kilka tyg) będę użytkownikiem tego pieca.
Ekipa wnosząca piec kosztowała 250zł.
Profesjonalnie przygotowani ze specjalnymi pasami i szelkami.
Wnieśli szybko i sprawnie. Podesłał mi ich Suspenser - DZIĘKI

Mam pytanie do Was o pierwsze uruchomienie instalacji.
Jak płukacie instalacje? Wiadomo że podczas remontu i budowy do rur może się dostać jakiś drobny gruz, pył, pająki itp.
Jakoś to płukacie czy idziecie na żywioł i sprawdzacie tylko ten filtr siatkowy przed pompą CO?
A może macie więcej tych filtrów?


jak uważasz że jest to potrzebne to najpierw możesz podłączyć węża pod zasilanie i powrót, pod zasilanie dać wodę o powrót podłączyć do kanalizacji po godzince zakończ, spuść wodę do końca i podobnie postępuj z każdym grzejnikiem z osobna. Są też różne preparaty do czyszczenia instalacji.


przeczytaj to http://www.karbon.com.pl/chemia-instalacyjna/47-ogrzewanie/54-fernox-preparaty-do-instalacji-co-i-cwu.html?showall=1&limitstart=

zbigmaz01
20-08-2015, 09:05
Tylko po takiej płukance wyczyść filtry. Ja u siebie nie płukalem a na filtrach jeden paproch. Sam do robiłem dlatego było czysto.

mchomen
24-08-2015, 16:01
Panowie , a może ktoś wie coś kiedy platforma esterownik uruchomi statystyki?Coś to długo moim zdaniem trwa.

karoka65
24-08-2015, 16:02
Panowie , a może ktoś wie coś kiedy platforma esterownik uruchomi statystyki?Coś to długo moim zdaniem trwa.
Z tego co wiem na dniach mają ruszyć ale nic dokładniej niestety.

mchomen
24-08-2015, 16:20
Z tego co wiem na dniach mają ruszyć ale nic dokładniej niestety.

Oki dzięki bo myśle już nad odpalaniem kociołka

karoka65
24-08-2015, 19:07
Oki dzięki bo myśle już nad odpalaniem kociołka
Pod koniec tygodnia szamani od pogody wróżą znowu po 33 czy 34 stopnie a Ty chcesz kocioł odpalać ? :)

raf1.
24-08-2015, 19:23
u mnie dziwna przypadłość odnośnie kalibracji czujników pokojowych. Otóż musiałem dokonać kalibracji o 28* :o a drugi o prawie 7:o

zbigmaz01
24-08-2015, 19:53
Sprawdź wszystkie połączenia na kablach czujników, miałem podobnie i po dokręceniu wróciło do normy.

zbigmaz01
24-08-2015, 19:55
Pod koniec tygodnia szamani od pogody wróżą znowu po 33 czy 34 stopnie a Ty chcesz kocioł odpalać ? :)Sam palisz cały rok a innym bronisz? :P

karoka65
24-08-2015, 20:05
Sam palisz cały rok a innym bronisz? :P
Eee tam ja se tylko wodę grzeję :)

karoka65
24-08-2015, 20:08
u mnie dziwna przypadłość odnośnie kalibracji czujników pokojowych. Otóż musiałem dokonać kalibracji o 28* :o a drugi o prawie 7:o
W której wersji rozjeżdżały się kalibracje po naciśnięciu w sterowniku "przywróć ustawienia fabryczne", nie pstryknąłeś tam czasem ?

karoka65
24-08-2015, 20:13
Panowie jakby ktoś ze znajomych chciał nabyć RBRa lekko używanego, dokładnie od października zeszłego roku to mam do zbycia, kocioł z deflektorem ceramicznym, zasobnik po prawej stronie.
Jak coś pytać na PW.

karoka65
24-08-2015, 20:18
u mnie dziwna przypadłość odnośnie kalibracji czujników pokojowych. Otóż musiałem dokonać kalibracji o 28* :o a drugi o prawie 7:o
Widać że coś stało się 12 sierpnia około 13.15, wiem że dzwoniłeś do mnie że coś stało się ze sterem, to wtedy było ? chyba coś o burzy wspominałeś jak dobrze pamiętam czy coś ?

raf1.
24-08-2015, 20:37
Widać że coś stało się 12 sierpnia około 13.15, wiem że dzwoniłeś do mnie że coś stało się ze sterem, to wtedy było ? chyba coś o burzy wspominałeś jak dobrze pamiętam czy coś ?
tak dokładnie "palec boży" zawitał na moją wioskę. A tak poważnie to uszkodziło moduł internetowy ale już mam nowy jak widać

karoka65
24-08-2015, 20:43
tak dokładnie "palec boży" zawitał na moją wioskę. A tak poważnie to uszkodziło moduł internetowy ale już mam nowy jak widać
Zatem wtedy coś się stało jak dostał "strzała".
Chyba na drugi dzień po Tobie dzwoniła jedna pani ze Świerardowa, niby było pogodnie, z jednej strony lekko zachmurzone i raz potężnie walnęło.
Posypał się nawet router, centrala w miejscowości, dzisiaj wysyłałem jej moduł, zamówiła nawet dwa, drugi na zapas w razie "W".

raf1.
24-08-2015, 21:12
to te czujniki też uszkodzone są?

karoka65
24-08-2015, 21:15
Raczej nie, rozjechały się kalibracje.

raf1.
24-08-2015, 21:33
pokazywało mi np 20 bm że temp. wewnętrzną mam -2.3*C :lol2: a u góry aż 34*C:jawdrop:

Pigmey
24-08-2015, 21:40
Witam wszystkich,
Czy warto dopłacić do powiększonego zasobnika i ceramiki w komorze spalania?

karoka65
24-08-2015, 21:41
Ale teraz jest ok :)
Już widziałem jak pokazywał -8 wewnątrz :)

karoka65
24-08-2015, 21:46
Witam wszystkich,
Czy warto dopłacić do powiększonego zasobnika i ceramiki w komorze spalania?
Co do zbiornika myślę że niema co szaleć, wchodzi 5 worków po 25kg a to nie mało, zasobnik i tak jest dużo większy od kotła.
Co do ceramiki nie powiem Ci uczciwie czy spalisz mniej czy więcej, u siebie nie widzę różnicy mimo tego co ktoś tu pisał o właściwościach izolacyjnych.
Mogę Ci śmiało natomiast napisać że doświadczysz tego że nie będziesz czyścił komory spalania, swój kocioł mam zamontowany od października zeszłego roku i nic tam nie skrobałem czy czyściłem bo niema takiej potrzeby, tyle mogę Ci napisać.

Pigmey
24-08-2015, 21:56
Dzięki wielkie karoka65 - o taką właśnie odpowiedź mi chodziło.

prz3kus
24-08-2015, 22:01
tak dokładnie "palec boży" zawitał na moją wioskę. A tak poważnie to uszkodziło moduł internetowy ale już mam nowy jak widać

Ile dałeś za nowy jeżeli można wiedzieć?

bobasxx
25-08-2015, 09:54
Panowie jakby ktoś ze znajomych chciał nabyć RBRa lekko używanego, dokładnie od października zeszłego roku to mam do zbycia, kocioł z deflektorem ceramicznym, zasobnik po prawej stronie.
Jak coś pytać na PW.

A co Wiesiek, M-kę będziesz testował ? :lol2:

karoka65
25-08-2015, 10:27
A co Wiesiek, M-kę będziesz testował ? :lol2:
Prototyp do testów chcę podpiąć a szkoda mi żeby prawie nowiutki kociołek gnił.
Nie, nie M-kę, mam za mały "dworek" :)

adkwapniewski
25-08-2015, 10:49
Prototyp do testów chcę podpiąć a szkoda mi żeby prawie nowiutki kociołek gnił.
Nie, nie M-kę, mam za mały "dworek" :)


To może ja podepnę u siebie prototyp do testów a Twój nie będzie gnił ? :)

bobasxx
25-08-2015, 10:54
Prototyp do testów chcę podpiąć a szkoda mi żeby prawie nowiutki kociołek gnił.
Nie, nie M-kę, mam za mały "dworek" :)

A ten prototyp będzie z "zielonych" ?

karoka65
25-08-2015, 10:59
A cośta takie ciekawe, ha ? :)
Koloru zmieniał nie będę :)

adkwapniewski
25-08-2015, 11:35
Wiesz jak to jest masz dobrze to chcesz lepiej :)

Jakby co to jestem chętny na "betatestera" :) tylko moc <20kW

zbigmaz01
25-08-2015, 17:22
Gdyby miał zasobnik z lewej to już bym ci spokoju nie dał.

Delphion1
25-08-2015, 22:15
Wiesiek ,jutro dam znać i piec może pójdzie:-)?

karoka65
25-08-2015, 22:32
Wiesiek ,jutro dam znać i piec może pójdzie:-)?
Pójdzie :)
Zaczynają ludzie pytać :)

raf1.
26-08-2015, 21:47
Ile dałeś za nowy jeżeli można wiedzieć?
lepiej zamawiać bezpośrednio u producenta;)

prz3kus
27-08-2015, 09:20
lepiej zamawiać bezpośrednio u producenta;)

Też chciałem się upewnić, niestetu u mnie tym razem padł nie tylko moduł, lecz coś jeszcze na płycie i niestety płyte musze do ES wysłać.

Co do faktów (mysle że warto o tym napisać) to ten ES ładnie bajeruje z cenami raz mowią że chcą 170zł z przesyłką (w rozmowie telefonicznej usłyszałem "Wątpie aby pan taniej kupił" a cena podana już 210zł z przesyłką), po wejści na pierwszy lepszy sklep zmówiełm za 91zł z przesyłką.

W rozmowie telefonicznej powiedziano mi ze naprawa płyty nie powinna przekroczyć 70zł, jestem bardzo ciekawy jaki będzie efekt końcowy ceny.

Rozumiem że chcą zarobić ale prosze oni przebijają cene modułu x3 ponieważ churtowo za 70zł sprzedają firmy.
Jeszcze bym coś napisał, ale w końcu mi nie naprawią tej płyty :D

zbigmaz01
27-08-2015, 09:41
Daj linka na te moduły, jeżeli możesz :)

minertu
27-08-2015, 10:18
Też chciałem się upewnić, niestetu u mnie tym razem padł nie tylko moduł, lecz coś jeszcze na płycie i niestety płyte musze do ES wysłać.

Co do faktów (mysle że warto o tym napisać) to ten ES ładnie bajeruje z cenami raz mowią że chcą 170zł z przesyłką (w rozmowie telefonicznej usłyszałem "Wątpie aby pan taniej kupił" a cena podana już 210zł z przesyłką), po wejści na pierwszy lepszy sklep zmówiełm za 91zł z przesyłką.

W rozmowie telefonicznej powiedziano mi ze naprawa płyty nie powinna przekroczyć 70zł, jestem bardzo ciekawy jaki będzie efekt końcowy ceny.

Rozumiem że chcą zarobić ale prosze oni przebijają cene modułu x3 ponieważ churtowo za 70zł sprzedają firmy.
Jeszcze bym coś napisał, ale w końcu mi nie naprawią tej płyty :D
Firmy zazwyczaj posługują się cenami NETTO i dlatego ta różnica.

kedlaw0
27-08-2015, 11:13
Firmy zazwyczaj posługują się cenami NETTO i dlatego ta różnica.

Ale w Polsce brutto to nie 200% więcej niż netto.

prz3kus
27-08-2015, 12:03
Daj linka na te moduły, jeżeli możesz :)

Ja kupiłem tutaj:
http://www.tme.eu/pl/details/wiz811mj/moduly-wiznet/wiznet/ (już jest 10zł droższy niż 2dni temu ale to zawsze 101zł nie 210)

Tutaj moja faktura, że sobie nie wymyślam i zapłaciłem 91zł
328822

prz3kus
27-08-2015, 12:12
Firmy zazwyczaj posługują się cenami NETTO i dlatego ta różnica.
I większość na tym zarabia cena modułu netto w churtowni to okolo 70zł brutto 90zł, jeżeli policzyli by sobie z przesyłką 120/130zł to pewnie bym im wysyał i sobie dupy nie zawracał, ale taka przebitka to robienie w czystego wała. Już zabuliłem w tamtym roku pomimo stera na gwarancji 200zł (wtedy mówili że 150 moduł 50zł za droge)

mar-go
27-08-2015, 12:33
Witam wszystkich posiadaczy rbr-a, ktòrego użytkownikiem jestem od czerwca. 17kw z ceramiką i powiększonym zasobnikiem wersja z wiosennych targòw we Wrocławi

mar-go
27-08-2015, 12:40
Witam i pozdrawiam wszystkich rbr-owcòw i proszę podpowiedzcie czy aktualizować ecola z wersji
O.3.1.6 do 0.3.1.8

minertu
27-08-2015, 12:49
Ale w Polsce brutto to nie 200% więcej niż netto.
Nawiązałem do kwoty 170zł +VAT daje 209zł BRUTTO
To ,że cena jest taka a nie inna to już sprawa E-S.

minertu
27-08-2015, 13:01
Witam i pozdrawiam wszystkich rbr-owcòw i proszę podpowiedzcie czy aktualizować ecola z wersji
O.3.1.6 do 0.3.1.8
Jak palisz na automacie a teraz zapewne tak jest to nie ma potrzeby zmieniać.Gdybyś chciał przejść na grupowe to zmień bo można w danej mocy ustawić krotność podawania w grzaniu.

adkwapniewski
27-08-2015, 13:28
Ja kupiłem tutaj:
http://www.tme.eu/pl/details/wiz811mj/moduly-wiznet/wiznet/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.tme.eu%2Fpl%2F details%2Fwiz811mj%2Fmoduly-wiznet%2Fwiznet%2F) (już jest 10zł droższy niż 2dni temu ale to zawsze 101zł nie 210)

Tutaj moja faktura, że sobie nie wymyślam i zapłaciłem 91zł
328822

Chip http://pl.rs-online.com/web/p/kontrolery-ethernet/0419930/ kosztuje 19PLN+ wysyłka - ciekawe co pada ? :) Czy kondziorki za parę groszy czy chip , swoją drogą za 200PLN powinien mieć jakąś "osłonę" optyczną taką chociaż jak switch

prz3kus
27-08-2015, 13:31
Nawiązałem do kwoty 170zł +VAT daje 209zł BRUTTO
To ,że cena jest taka a nie inna to już sprawa E-S.
Racja jak i moja opinia wystawiona na ten temat to moja sprawa i myśle, że może dać do myślenia, oraz zaoszczędzenia pare zł innym osobom.

Tylko szkoda, że nikt ze sprzedawców nie napisał tego wczesniej. Wątpliwe, że nikt nie wiedział, troche sprzedajecie kotłów, a czytajac forum ES awaria ta nie jest żadkością.

minertu
27-08-2015, 13:41
Racja jak i moja opinia wystawiona na ten temat to moja sprawa i myśle, że może dać do myślenia, oraz zaoszczędzenia pare zł innym osobom.

Tylko szkoda, że nikt ze sprzedawców nie napisał tego wczesniej. Wątpliwe, że nikt nie wiedział, troche sprzedajecie kotłów, a czytajac forum ES awaria ta nie jest żadkością.
Aby być szczerym to miałem może ze 2 przypadki wymiany modułów.
Nie zagłębiałem się w temat jego kosztu i czy ew inny będzie współgrał z tym co daje E-S.
Mi osobiście nie miał jeszcze okazji sie uwalić a mam go już 5 lat.

prz3kus
27-08-2015, 13:41
Chip http://pl.rs-online.com/web/p/kontrolery-ethernet/0419930/ kosztuje 19PLN+ wysyłka - ciekawe co pada ? :) Czy kondziorki za parę groszy czy chip , swoją drogą za 200PLN powinien mieć jakąś "osłonę" optyczną taką chociaż jak switch
Tylko weź to sobie wymień :D

prz3kus
27-08-2015, 13:43
Aby być szczerym to miałem może ze 2 przypadki wymiany modułów.
Nie zagłębiałem się w temat jego kosztu i czy ew inny będzie współgrał z tym co daje E-S.
Mi osobiście nie miał jeszcze okazji sie uwalić a mam go już 5 lat.

No to już wiesz :cool:

kaniowy
27-08-2015, 20:51
Proszę o DTR kotła RBR 12kw bo potrzebuję wymiarów a nigdzie nie mogę ich znaleźć. Podaje mail [email protected]. Prosiłbym też kogoś o zrobienie zdjęcia jak wygląda ruszt awaryjny w tym kotle.

karoka65
27-08-2015, 21:01
12-tka, sam kocioł
szer. 52
głębokość 62
wysokość 96
całkowita szerokość 118
Miałem gdzieś fotkę rusztu, jak znajdę podeślę na maila

kaniowy
27-08-2015, 21:14
A nie masz jakiejś DTR żeby więcej wymiarów złapać?

karoka65
27-08-2015, 21:25
A nie masz jakiejś DTR żeby więcej wymiarów złapać?
Mam, ale to chyba wszystkie :) no jeszcze na upartego 120cm potrzebujesz od posadzki do osi otworu kominowego, jeśli jest niżej można trochę obniżyć stosując inny rodzaj kolana ( kolano hamburskie )
Fotki Ci wysłałem na maila, chyba doszły ?

kaniowy
27-08-2015, 21:30
Doszły, dzięki. Nie wiesz moze gdzie w świętokrzyskim mozna taki kociołek oglądnąć sobie?

karoka65
27-08-2015, 21:38
Doszły, dzięki. Nie wiesz moze gdzie w świętokrzyskim mozna taki kociołek oglądnąć sobie?
Podaj na maila gdzie mieszkasz to rzucę na swoją mapkę google i zobaczę czy jest coś w pobliżu pracującego.

karoka65
27-08-2015, 21:43
Jeśli jesteś gdzieś z okolic Opoczna jak w podanej lokalizacji to Przemka masz niedaleko, pisał wyżej, on już chyba ze dwa lata pali.

prz3kus
28-08-2015, 08:07
Jak z Opoczna mozesz do mnie wpaść mieszkam pomiedzy Piotrkowem a Sulejowem tylko jeszcze stera nie wyslalem do naprawy wiec przez WWW nie poogladamy. No i teraz jade do Czech na weekend wiec jak cos od poniedzialku jestem popołudniami w domu.

Moze macie pomysl w co zapakowac plytke od stera do wysyłki? :)

minertu
28-08-2015, 08:51
W karton.

karoka65
28-08-2015, 10:35
Jak z Opoczna mozesz do mnie wpaść mieszkam pomiedzy Piotrkowem a Sulejowem
O Tobie właśnie pisałem :)

SUSPENSER
28-08-2015, 14:53
Moze macie pomysl w co zapakowac plytke od stera do wysyłki? :)

Owiń folią bąbelkową włóż w karton i uzupełnij puste miejsce wypełniaczem [folia lub papier].

kaniowy
28-08-2015, 16:08
Przemek chętnie skorzystam z zaproszenia. Jaki masz piec 12kw?

bolek_bolecki
28-08-2015, 20:32
Aby być szczerym to miałem może ze 2 przypadki wymiany modułów.
Nie zagłębiałem się w temat jego kosztu i czy ew inny będzie współgrał z tym co daje E-S.
Mi osobiście nie miał jeszcze okazji sie uwalić a mam go już 5 lat.


Sam z siebie pewnie nie poleci, ale jak Ci odpowiednio dobrze rypnie piorunem to... poleci. Kilka bramek w tym roku odeszło do krainy wiecznych łowów, nawet Kobra ma martwy moduł w spp v2. Wszystkie przypadki łączy jedno- upalone routery i niekiedy inne AGD. Tak więc im wybaczam.
Tego typu rzeczy nie da się rozsądnym kosztem zabezpieczyć w 100%, przekleństwem jest długi kabel, który często idzie jeszcze przez pół wsi.
Ktoś wspomniał że moduły powinny mieć izolacje- one z natury są izolowane (dla odpowiednio słabych wyładowań).

Czyli suma sumarum... idzie burza, odłączajcie zasilanie i ethernet idący po kablu. Najtańsze i najbardziej skuteczne rozwiązanie.

Jak już widzicie że scalak kosztuje 2 dychy to dla podnerwowania zaproponował bym takiej osobie samodzielną naprawę bo to na pewno też do zrobienia, i to za darmo. To jeszcze taką historie napisze.
Kiedyś był robiony martwy zestaw po burzy (BET, SPP, PPX). Wymienione były kolejne części aż do momentu gdy nie wstało jak trzeba. Okazało się że poleciały wszystkie półprzewodniki. To dowodzi że jeśli nie poleci całość lub nawet część, to należy się spodziewać że coś będzie już mocno nadwyrężone i nie ma gwarancji ile jeszcze pożyje. Ogólnie loteria. Dlatego wymiana "całości" może być w uzasadnionym przypadku najlepszym rozwiązaniem, inna sprawa że dziś taniej jest zabrać z półki nową płyte główną (w zasadzie dowolnego urządzenia) niż wymieniać na niej wszystko jak leci.

adkwapniewski
29-08-2015, 07:58
Sam z siebie pewnie nie poleci, ale jak Ci odpowiednio dobrze rypnie piorunem to... poleci. Kilka bramek w tym roku odeszło do krainy wiecznych łowów, nawet Kobra ma martwy moduł w spp v2. Wszystkie przypadki łączy jedno- upalone routery i niekiedy inne AGD. Tak więc im wybaczam.
Tego typu rzeczy nie da się rozsądnym kosztem zabezpieczyć w 100%, przekleństwem jest długi kabel, który często idzie jeszcze przez pół wsi.
Ktoś wspomniał że moduły powinny mieć izolacje- one z natury są izolowane (dla odpowiednio słabych wyładowań).

Czyli suma sumarum... idzie burza, odłączajcie zasilanie i ethernet idący po kablu. Najtańsze i najbardziej skuteczne rozwiązanie.

Jak już widzicie że scalak kosztuje 2 dychy to dla podnerwowania zaproponował bym takiej osobie samodzielną naprawę bo to na pewno też do zrobienia, i to za darmo. To jeszcze taką historie napisze.
Kiedyś był robiony martwy zestaw po burzy (BET, SPP, PPX). Wymienione były kolejne części aż do momentu gdy nie wstało jak trzeba. Okazało się że poleciały wszystkie półprzewodniki. To dowodzi że jeśli nie poleci całość lub nawet część, to należy się spodziewać że coś będzie już mocno nadwyrężone i nie ma gwarancji ile jeszcze pożyje. Ogólnie loteria. Dlatego wymiana "całości" może być w uzasadnionym przypadku najlepszym rozwiązaniem, inna sprawa że dziś taniej jest zabrać z półki nową płyte główną (w zasadzie dowolnego urządzenia) niż wymieniać na niej wszystko jak leci.


Nie widzę czy wiznet5100 jest izolowany : http://www.wiznet.co.kr/wp-content/uploads/wiznethome/Chip/W5100/Document/W5100_Datasheet_v1.2.5.pdf (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.wiznet.co.kr%2 Fwp-content%2Fuploads%2Fwiznethome%2FChip%2FW5100%2FDo cument%2FW5100_Datasheet_v1.2.5.pdf)

Możesz wskazać ? Widzę za to że w pdf jest narysowana dodatkowa separacja , trafo - ile 1,5kV ?, optyczne mają z reguły ~5kV, i teraz pytanie czy celowo montuje się moduł "testowy" czy to tylko nie dopatrzenie ?

Nikt nie każe prz3kus`owi lutować, raz że brak sprzętu do tego , dwa para oko i ręka też musi być odpowiednia.
Moduł nie jest duży , jeśli w detalu chip kosztuje 20PLN i jest dostępny od ręki to znajdzie się na miejscu serwis który zrobi takie moduły hurtowo.

Dla tych którym moduły padają często - może warto pomyśleć o małym switch`u 5p zaraz przy sterowniku ...

bolek_bolecki
29-08-2015, 14:04
Separacja jest uzyskiwana za pomocą trafa (jest ono w złączu eth), tak więc szukaj pdfa od złacza a nie scalaka. No jest ona taka jaka jest, trafa w środku wyglądają raczej kiepskawo pod względem upchania i nawinięcia. Niektóre złącza mają wbudowane zabezpieczenia przepięciowe ale tutaj potrafią jeszcze przyświrować z ceną i... też padają.

Czemu sądzisz że płytka wiznetu jest jakimś testowym a nie produkcyjnym materiałem?

Dla tych którzy mają problemy z burzami jedynym sensownym sposobem jest fizyczne odpięcie kabla. Nigdy nie masz pewności jak mocno pieprznie i co poleci. Co byś wolał: wyjść w trakcie burzy na łąkę i przykryć się folią ameliniową, czy nie wychodzić w ogóle?. Co potem, pretensje że amelinium nie dość że się nie maluje to jeszcze nie chroni przed skutkami burzowego strzału. :)
Wymienisz scalaka, a okaże się że otoczenie też leży, albo niedomaga. Potem zachodź w głowę co jest nie tak.
Myślisz że taki routerek jest lepszy od wiznetu?, nie spodziewał bym się. Odejdą razem, dziarsko trzymając się za kabel.

Wlodek_PID
29-08-2015, 19:21
Najprościej jest użyć routera z bezprzewodowym internetem.
Jeśli taka usługa jest dostępna w danym miejscu...

Arturo72
29-08-2015, 19:40
Najprościej jest użyć routera z bezprzewodowym internetem.
Jeśli taka usługa jest dostępna w danym miejscu...
A do czego Internet jest potrzebny ?
Nie prościej ustawić na sterowniku pokojowym odpowiednią temperaturę i niech kocioł robi co chce ale ma taką temperaturę utrzymać ?
Wszak ma być komfort przy kotłach z podajnikiem.

adkwapniewski
29-08-2015, 19:46
Separacja jest uzyskiwana za pomocą trafa (jest ono w złączu eth), tak więc szukaj pdfa od złacza a nie scalaka. No jest ona taka jaka jest, trafa w środku wyglądają raczej kiepskawo pod względem upchania i nawinięcia. Niektóre złącza mają wbudowane zabezpieczenia przepięciowe ale tutaj potrafią jeszcze przyświrować z ceną i... też padają.

Czemu sądzisz że płytka wiznetu jest jakimś testowym a nie produkcyjnym materiałem?

Dla tych którzy mają problemy z burzami jedynym sensownym sposobem jest fizyczne odpięcie kabla. Nigdy nie masz pewności jak mocno pieprznie i co poleci. Co byś wolał: wyjść w trakcie burzy na łąkę i przykryć się folią ameliniową, czy nie wychodzić w ogóle?. Co potem, pretensje że amelinium nie dość że się nie maluje to jeszcze nie chroni przed skutkami burzowego strzału. :)

Wymienisz scalaka, a okaże się że otoczenie też leży, albo niedomaga. Potem zachodź w głowę co jest nie tak.
Myślisz że taki routerek jest lepszy od wiznetu?, nie spodziewał bym się. Odejdą razem, dziarsko trzymając się za kabel.

Dla mnie nie problem, mam zabawki :) [rigol.achi sc pro3,i inne]

albowiem ponieważ do 1kV w gnieździe to mniej niż w switchu za 20PLN - to płytka do zabawy w prototypy ... Wystarczy że ktoś przyjdzie w swetrze do kotłowni i po module ;) (switch do którego był podpięty sterownik przeżył 3 czy 4 moduły)

Switch jest lepszy od koczowania w kotłowni i czekania na burzę a 0,5m patchcorda to mała "antena" ... Często, gęsto nie ma Cię w domu ... ani pani Żony ani kota ... Ale co kto woli :)




Pomyśl o konfiguracji nowej zarazy po LAN , konkurencja idzie w chmurę i ma w doopie , a nóż widelec komuś będzie bardzo zależało na zarządzaniu po LAN :) Abo kusi, ale może jednak ? :) Braki netu u nas jak na razie się zdarzają a stukanie z panelu nie wygodne.


Pozdrawiam

karoka65
29-08-2015, 19:47
A do czego Internet jest potrzebny ?
Nie prościej ustawić na sterowniku pokojowym odpowiednią temperaturę i niech kocioł robi co chce ale ma taką temperaturę utrzymać ?
Wszak ma być komfort przy kotłach z podajnikiem.
I jest Artek ten komfort lepszy jak przy Twojej pumpce, nie trzeba zaglądać na zegarek kiedy w końcu zacznie grzać aż tania taryfa zaskoczy czy kiedy się kąpać żeby było taniej :)
Internet to taki dodatek który dodatkowo jeszcze zwiększa tą wygoda i komfort.

Arturo72
29-08-2015, 20:05
I jest Artek ten komfort lepszy jak przy Twojej pumpce, nie trzeba zaglądać na zegarek kiedy w końcu zacznie grzać aż tania taryfa zaskoczy czy kiedy się kąpać żeby było taniej :)
Internet to taki dodatek który dodatkowo jeszcze zwiększa tą wygoda i komfort.
No masz rację, bez patrzenia na zegarek czyli w taryfie G11 gdzie również częściej w nocy akumulator był ladowany za cały rok za c.o i za cwu zapłaciłem 1700zl czyli nie jeden z RBR-em chciałby tyle płacić :)
A że jest opcja i G12 to czemu nie skorzystać ?
To miał być rok testowy z G12 i po testach i porównaniu z G11 co do komfortu życia zostaje przy G12 :)

kedlaw0
29-08-2015, 20:14
Mając piec z podajnikiem stać mnie na wannę, gdzie dla bzduro72 to za drogi interes. Żona lubi poleżeć i się zrelaksować nie patrząc czy spali 2,5kg miału czy 3kg.

karoka65
29-08-2015, 20:21
A ja Artek mam w nosie jakieś tam G :)
widzę że ta pompka to jedno wielkie G skoro ja się mam jej podporządkowywać.
A co do kosztów to wiesz że jest tu Adam który grzeje większy dom niż Twój, również cały w podłogówce, w dużo chłodniejszej części kraju i jak pisał zima kosztowała go 8 stówek nie patrząc na zegarek i jakieś G :)

adkwapniewski
29-08-2015, 20:29
Wiesław daj pokój - łon jest niereformowalny - zaraz zacytuje tak żeby wyszło na jego ...

W tym roku powinno wyjść jeszcze mniej :) Bo nie będę udowadniał przy -25*C na zewnątrz że tylko podłogówką da się zrobić w domu 28*C :)

bolek_bolecki
29-08-2015, 21:22
-> adkwapniewski
Nie bardzo uwierzę że przejście w sweterku ubije moduł. Na takie rzeczy to przeciętne scalaki są odporne.

Wiesz, problemem nie jest napięcie ale energia. Pół metra skrętki też mu krzywdy nie zrobi (pomyśl jakie długości masz np na czujnikach). Rozebrał byś ubitego wiz'a i sprawdził czy trafo nie jest upieczone. A jak już ruterek to zrobił bym go po wifi.

Z dostępem po LANie to dopiero pomyślę jak będzie chwila, ale jakoś nie czuje presji na ten temat.

adkwapniewski
29-08-2015, 21:41
@bolek_bolecki

No właśnie o to mi chodzi że 0,5m skretki to nie 10m ... nie ważne.

Tam na końcu "swetra" ;) stało :) Żartowałem.

Dajmy pokój już temu modułowi - weekend dzisiaj i zabawiam się z piffikem i ciastem drożdżowo-zakwasowym (pizza) , udało mi się dopasować ciasto do zwykłego piekarnika :)

329014

329015

Arturo72
30-08-2015, 00:09
A co do kosztów to wiesz że jest tu Adam który grzeje większy dom niż Twój, również cały w podłogówce, w dużo chłodniejszej części kraju i jak pisał zima kosztowała go 8 stówek nie patrząc na zegarek i jakieś G :)
ofkors ;)
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?240168-Dob%C3%B3r-mocy-pieca-Pompa-ciep%C5%82a-i-planowane-rozwi%C4%85zania&p=6931297&viewfull=1#post6931297
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?240168-Dob%C3%B3r-mocy-pieca-Pompa-ciep%C5%82a-i-planowane-rozwi%C4%85zania&p=6931320&viewfull=1#post6931320

adkwapniewski
30-08-2015, 08:09
ofkors ;)
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?240168-Dob%C3%B3r-mocy-pieca-Pompa-ciep%C5%82a-i-planowane-rozwi%C4%85zania&p=6931297&viewfull=1#post6931297
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?240168-Dob%C3%B3r-mocy-pieca-Pompa-ciep%C5%82a-i-planowane-rozwi%C4%85zania&p=6931320&viewfull=1#post6931320

Panie vice prezesie , odpowiedziałem tam panu , mam nadzieję że wykaże się pan wiedzą , bo to że pan bluzgać potrafi oraz myśleć życzeniowo to wszyscy wiemy :)

kaniowy
30-08-2015, 10:13
Jakie krućce do podłączenia CO ma kocioł rbr 12. 1" czy 5/4 "?

karoka65
30-08-2015, 10:15
Jakie krućce do podłączenia CO ma kocioł rbr 12. 1" czy 5/4 "?
1 cal standardowo, w razie potrzeby można podać przy zamówieniu jakie są potrzebne

prz3kus
30-08-2015, 21:52
Jak wiecie co sie moglo nawalić, lub jeżeli sądzicie że przeciętny fachowiec jest w stanie do tego dojść to mogę taki moduł zanieść do mechanika, ewentualnie ktoś chce sie sprawdzić moge mu wysłać do zabawy uszkodzony:)

Kolejna sprawa mi te moduły padaja po lini 220, pierwszy raz jak mi padł moduł to burze ledwo słyszałem u siebie, teraz jak padł to nie było mnie w domu i nie mogę sie wypowiedzieć, jak powróciłem po tygodniu ster działał jednak przez internet nie byl dostepny, internet mam po wi wifi i to nie jednej bramie więc skok po kablo ethernet nie grozi.

Kolejna sprawa głupie porównania z routerami RTV jak pisałem nigdy w nowym domu mi nic nie nawaliło, a podacz burzy wylaczam tylko telewizor w domu. Juz nie wnikam może pech, a może ta płytka od ES jest do bazni zabespieczona., mam w domu wiele kompów i switchy na tej samej fazie nic nie nawala, nawet jak wczesniej pisalem Raspbbery PI.

Ide spac troche sie dzis nawłuczyłem po świecie ledwo kontaktuje co klikam:)

cichy777
31-08-2015, 10:01
Jężeli masz zbędny uszkodzony moduł to chętnie zrobię mu "sekcję zwłok" - jeżeli to tylko chip to nie ma problemu z wymianą - opiszę potem co i jak . Myślę że w twoim przypadku , aby zminimalizować ryzyko uszkodzeń wystarczyła by jakaś dobra listwa zasilająca z warystorami.
dane na priv.

Jak wiecie co sie moglo nawalić, lub jeżeli sądzicie że przeciętny fachowiec jest w stanie do tego dojść to mogę taki moduł zanieść do mechanika, ewentualnie ktoś chce sie sprawdzić moge mu wysłać do zabawy uszkodzony:)

Kolejna sprawa mi te moduły padaja po lini 220, pierwszy raz jak mi padł moduł to burze ledwo słyszałem u siebie, teraz jak padł to nie było mnie w domu i nie mogę sie wypowiedzieć, jak powróciłem po tygodniu ster działał jednak przez internet nie byl dostepny, internet mam po wi wifi i to nie jednej bramie więc skok po kablo ethernet nie grozi.



Kolejna sprawa głupie porównania z routerami RTV jak pisałem nigdy w nowym domu mi nic nie nawaliło, a podacz burzy wylaczam tylko telewizor w domu. Juz nie wnikam może pech, a może ta płytka od ES jest do bazni zabespieczona., mam w domu wiele kompów i switchy na tej samej fazie nic nie nawala, nawet jak wczesniej pisalem Raspbbery PI.

Ide spac troche sie dzis nawłuczyłem po świecie ledwo kontaktuje co klikam:)

SUSPENSER
31-08-2015, 13:26
Mając piec z podajnikiem stać mnie na wannę, gdzie dla bzduro72 to za drogi interes. Żona lubi poleżeć i się zrelaksować nie patrząc czy spali 2,5kg miału czy 3kg.

Arturo też stać na wannę, tylko do niej musiał kupić PC za 20 tys. zł zamiast zrobić ogrzewanie Kospelem - niezła musi być ta wanna skoro osprzęt do niej taki drogi ;)

raf1.
31-08-2015, 13:43
kiedy będą statystyki?

karoka65
31-08-2015, 14:20
kiedy będą statystyki?
Wiem że mają powrócić ale kiedy nie wiem.

bolek_bolecki
31-08-2015, 20:05
W kwestii umierania wiz'a tutaj jest drobny pdf'ik z proponowanymi zabezpieczeniami: http://www.littelfuse.com/~/media/electronics/design_guides/esd/littelfuse_ethernet_protection_design_guide.pdf.pd f

Warystory się tutaj raczej nie nadają, trzeba TVS (transil)

prz3kus
01-09-2015, 07:36
To może ktoś poda linka co najtańszego(mające sens) warto kupić by spadła mi częstotliwość awarii? :)

mark3k
01-09-2015, 08:11
U siebie zamontowałem mały switch 5-cio portowy ( w kotłowni bezpośrednio przy kotle - sterowniku). kosztuje grosze a w jakiś sposób zabezpiecza połączenie LAN.

prz3kus
01-09-2015, 08:43
U siebie zamontowałem mały switch 5-cio portowy ( w kotłowni bezpośrednio przy kotle - sterowniku). kosztuje grosze a w jakiś sposób zabezpiecza połączenie LAN.

Już pisałem to nie problem LAN switchy po drodze do pieca mam 2 (jeden to router)

Chodzi mi o zabezpieczenie od strony zasilania 220/240

bobasxx
01-09-2015, 08:49
Ktoś już wcześniej pisał o listwie antyprzepięciowej, może to pomoże ?

skresz
01-09-2015, 09:21
Już pisałem to nie problem LAN switchy po drodze do pieca mam 2 (jeden to router)

Chodzi mi o zabezpieczenie od strony zasilania 220/240

poczytaj http://gadzetomania.pl/9722,listwa-antyprzepieciowa-ktora-skutecznie-ochroni-komputer

mark3k
01-09-2015, 11:57
Już pisałem to nie problem LAN switchy po drodze do pieca mam 2 (jeden to router)

Chodzi mi o zabezpieczenie od strony zasilania 220/240

OK. Sorry, nie doczytałem.
Po sieci 230V mam tylko UPS-a i listwę przpięciową z warystorami i oczywiście wyłącznik różnicowo-prądowy podłączony tylko do kotła, switcha i RPi.
Gdy mocno błyska to i tak wyłączam wszystko z sieci, pod warunkiem , że jestem w domu. Choć żona ma prikaz wyłączania urządzeń w całym domu łącznie z kotłem.

Maher
01-09-2015, 21:35
OK. Sorry, nie doczytałem.
Po sieci 230V mam tylko UPS-a i listwę przpięciową z warystorami i oczywiście wyłącznik różnicowo-prądowy podłączony tylko do kotła, switcha i RPi.
Gdy mocno błyska to i tak wyłączam wszystko z sieci, pod warunkiem , że jestem w domu. Choć żona ma prikaz wyłączania urządzeń w całym domu łącznie z kotłem.

To jeszcze weź pod uwagę wszystkie przewody od czujników i pomp czy nie biegną równolegle z niezabezpieczonymi przewodami. Nie raz widziałem jak wypaliło dziurę w płycie elektronicznej od blisko przebiegającego przewodu uziemienia, a co dopiero jak nie masz widocznych uszkodzeń.

kaniowy
01-09-2015, 21:36
Panowie jestem na etapie kupna rbr-a 12-ki i pytanie mam z jakim palnikiem lepiej wziąć kocioł ekoenergii czy z batorym?

minertu
01-09-2015, 23:52
Palniki b.podobne ale Batory ma elektr. Zawleczkę i to jest jego zaletą. Nie jedyna zresztą.

kaniowy
02-09-2015, 05:02
Elektryczna zawleczka za dopłatą. A czy to taka straszna zaleta? Lepsze i wydajniejsze spalanie to by była zaleta

minertu
02-09-2015, 05:15
Elektryczna zawleczka za dopłatą. A czy to taka straszna zaleta? Lepsze i wydajniejsze spalanie to by była zaleta
Nic mi o dopłacie za nią nie wiadomo.

Pigmey
02-09-2015, 09:53
Nic mi o dopłacie za nią nie wiadomo.
No właśnie ja także dostałem propozycję dopłaty do elektronicznej zawleczki... :confused:
Poza tym batory ma jeszcze jedną fajną zaletę - dostałem info, że po jego zastosowaniu powiększył się zasobnik na groszek :)
Ja na pewno wybiorę wersję z tym palnikiem.

QIM
02-09-2015, 10:11
Palniki b.podobne ale Batory ma elektr. Zawleczkę i to jest jego zaletą. Nie jedyna zresztą.

Wymienisz pozostałe?

prz3kus
02-09-2015, 11:01
No właśnie ja także dostałem propozycję dopłaty do elektronicznej zawleczki... :confused:
Poza tym batory ma jeszcze jedną fajną zaletę - dostałem info, że po jego zastosowaniu powiększył się zasobnik na groszek :)
Ja na pewno wybiorę wersję z tym palnikiem.
To jak kupisz pożycz na pare dni palnik położe obok pieca moze mi też sie powiększy
Miałes zadzwonić foch? :)


Panowie jestem na etapie kupna rbr-a 12-ki i pytanie mam z jakim palnikiem lepiej wziąć kocioł ekoenergii czy z batorym?
Takiego brudasa w kotłowni Ci pokazałem, a Ty nadal kupujesz? (żarcik):D

Ja mam pytanie do sprzedawców(magicznej trójki)... jakie maksymalne rabaty dajecie na piec, pytam ponieważ widzę że odbiega to trochę od tego co podajecie na stronie :D (luz nie oczekuje odpowiedzi pytanie retoryczno-sympatyczne)

Pigmey
02-09-2015, 13:10
To jak kupisz pożycz na pare dni palnik położe obok pieca moze mi też sie powiększy
Miałes zadzwonić foch? :)


Spoko tylko sam sobie będziesz musiał po niego przyjechać :P
Nie, nie foch - raczej notoryczny, chroniczny brak czasu w połączeniu z moją sklerozą ;)
Jeszcze zdążę zadzwonić, spokojna Twoja rozczochrana.

karoka65
02-09-2015, 19:07
No właśnie ja także dostałem propozycję dopłaty do elektronicznej zawleczki... :confused:

Nie pobiera się dopłaty do elektronicznej zawleczki.
Nie powiem, gdy weszła nowa wersja eCoala była rozmowa z producentem w tej sprawie.
Ostatecznie stanęło na tym że będzie w standardzie.

kaniowy
02-09-2015, 19:13
Takiego brudasa w kotłowni Ci pokazałem, a Ty nadal kupujesz? (żarcik):D

No właśnie dalej chce kupić:) Dzięki jeszcze raz za spotkanie i możliwość zobaczenia pieca.
Tylko teraz chciałbym jakiejś porady z jakim palnikiem go wybrać bo dostałem wybór, a nie mam pojęcia co lepsze i jak widzę mało kto takie pojęcie ma :)

karoka65
02-09-2015, 19:17
No właśnie dalej chce kupić:)
Tylko teraz chciałbym jakiejś porady z jakim palnikiem go wybrać bo dostałem wybór, a nie mam pojęcia co lepsze i jak widzę mało kto takie pojęcie ma :)
Tylko jakiś świr :) będzie chwalił dzień przed zachodem słońca. Miałem tylko podgląd na wykresach, na wiosnę Ci powiem wszystko :)

adkwapniewski
02-09-2015, 20:00
Tylko jakiś świr :) będzie chwalił dzień przed zachodem słońca. Miałem tylko podgląd na wykresach, na wiosnę Ci powiem wszystko :)


Wrzuć fotki nowego najmniejszego rbr`a z palnikiem batory 10 - please :)

To prawda że będzie rbr 8kW ?

karoka65
02-09-2015, 20:05
Wrzuć fotki nowego najmniejszego rbr`a z palnikiem batory 10 - please :)

To prawda że będzie rbr 8kW ?
Jak dojedzie a nie będę miał jakiś sprzeciwów to wrzucę :)
Co będzie zobaczymy, czas pokaże :) ktoś już jakieś plotki rozsiewa ? :)

adkwapniewski
02-09-2015, 20:08
Nudno trochę to można poplotkować ? ;)

minertu
02-09-2015, 20:54
Nudno trochę to można poplotkować ? ;)

Już nie długo. Przyjdzie sezon to zrobi się ciekawiej. Ja też czekam na malucha.

adkwapniewski
02-09-2015, 21:11
Czyli jednak ? 8kW ? :)

Troszkę chyba można zdradzić ?

SUSPENSER
02-09-2015, 21:38
Nie pobiera się dopłaty do elektronicznej zawleczki.
Nie powiem, gdy weszła nowa wersja eCoala była rozmowa z producentem w tej sprawie.
Ostatecznie stanęło na tym że będzie w standardzie.

Dzięki za oficjalne info z dzisiaj bo kilka dni temu jeszcze miała być ...

karoka65
02-09-2015, 21:51
Czyli jednak ? 8kW ? :)

Troszkę chyba można zdradzić ?

Adaś spokojnie samo wyjdzie ile będzie, inaczej się nie da.
Temat był już mocno roztrzęsiony przy innej okazji :)
Musisz zrobić 30% a góra sama wyjdzie, z resztą widziałeś już jak to wychodzi.

karoka65
02-09-2015, 21:56
Dzięki za oficjalne info z dzisiaj bo kilka dni temu jeszcze miała być ...
No za rzadko chyba rozmawiasz z "chlebodawcą" :)

SUSPENSER
02-09-2015, 22:34
No za rzadko chyba rozmawiasz z "chlebodawcą" :)

Raczej zapomniał mi dzisiaj o tym wspomnieć :)

SUSPENSER
02-09-2015, 22:34
Musisz zrobić 30% a góra sama wyjdzie, z resztą widziałeś już jak to wychodzi.

Ot takie mamy teraz przepisy, że chyba każdy będzie już tak badał :)

zawijan
03-09-2015, 08:20
Adaś spokojnie samo wyjdzie ile będzie, inaczej się nie da.
Temat był już mocno roztrzęsiony przy innej okazji :)
Musisz zrobić 30% a góra sama wyjdzie, z resztą widziałeś już jak to wychodzi.
To będzie wreszcie jakiś RBR z badaniami? Dobrze czytam?

prz3kus
03-09-2015, 08:43
To będzie wreszcie jakiś RBR z badaniami? Dobrze czytam?
Specjalnie Doktor Hous przyjedzie :D

Tak z ciekawości ile osób pracuje w firmie produkującej rabarbary?

Jarecki79
03-09-2015, 10:05
No właśnie dalej chce kupić:) Dzięki jeszcze raz za spotkanie i możliwość zobaczenia pieca.
Tylko teraz chciałbym jakiejś porady z jakim palnikiem go wybrać bo dostałem wybór, a nie mam pojęcia co lepsze i jak widzę mało kto takie pojęcie ma :)

Patrząc z zewnątrz te palniki wyglądają podobnie, napisze Ci dlaczego ja wolę od ekoenergii tego batory.

- jest fabrycznie napowietrzony przez nawiercanie, więc nie trzeba się bawić w "zrób to sam", to Ciebie nie dotyczy, ale producent ma łatwiej
- nie trzeba go rozkręcać w połowie i poprawiać spawając po producencie za dużą liczbę pewnych otworów....
- odlew jest grubszy i palnik jest cięższy, wrzucę zaraz na wagę to podam po południu, w każdym razie tego batory musimy łapać w dwie osoby, bo jedna tego nie udyga z samochodu na wózek do transportu
- jest ciekawy motoreduktor monoblok zalany olejem, na sucho pracuje to bardzo cicho, twierdzę,że na poziomie niemieckich bhf-ów. (dobór tego motoreduktora nie jest przypadkowy, jest z polecenia pracownika DK System, firmy współpracującej z producentem palnika, który z kolei wcześniej zatrudniony był w firmie Kotły-żywiec, oni korzystali z nich od lat, niski stopień awaryjności)
- wychodzi z motoreduktorem normalnym albo wersja z elektroniczną zawleczką z obrotami prawo/lewo
- w porównaniu do ekoenergii25 ten batory25 wyżej na paliwie spiekającym pójdzie bez zrzucania koksu, na to maja wpływ dwa czynniki, ale wystarczy wiedzieć,że na nim w mrozy spalisz większa ilość spiekającego paliwa bez produkcji koksu jak na ekoenergii25

Generalnie palniki żeliwne oprócz zalet mają moim zdaniem 2wady, tj. szybciej potrafią uszkodzić kosz (wilgotne paliwo, nagrzewanie się żeliwa itd.), mocniej się nagrzewają
z doświadczenia z ekoenergii przy intensywnym użytkowaniu wyciera się w korpusie "jajo", ślimak siada na korpus i może zacząć rwać zawleczki, kwestia dotyczy wyrobów >3lat, rozwiązanie ekoenergii polega na sprzedaniu wewnętrznego odlewu korpusu (420 czy 430zł), samemu można oddać palnik do dobrego tokarza, dorobić tulejkę i jeszcze będzie chodził. Tutaj lepsze rozwiązania mają ewmar oraz aktualny burner.

Jarecki79
03-09-2015, 16:40
wagowo ten średni batory25 z żeliwnym motoreduktorem waży 85kg
z ekoenergii oraz brucera ma jeszcze jedną słabszą stronę- jest wypukły na ramce montażowej do kotła, co oznacza,że na środku mniej sliconu a na dole i górze trzeba dawać grube warstwy i dobrze go wypoziomować (chodzi o to, aby nie zrobić tak,że np. zaczynam do oporu przykręcanie dołu palnika i dopiero dokręcam górne śruby -wówczas będzie krzywo jak diabli.....) Z mojego doświadczenia wynika,że ten kłopot z odlewem na chwile obecną rozwiązał tylko jeden producent, ale mam zamiar o tym jeszcze rozmawiać, może coś się wskóra. Jestem w stanie płacić za niego do 50zł więcej, jak ten problem uda się rozwiązać na etapie produkcji odlewu palnika czy przy jego obróbce po odbiorze przed ostatecznym złożeniem.

kaniowy
03-09-2015, 17:51
No dzięki Jarecki, coś w końcu rzeczowo, a nie lepszy bo lepszy i kropka. Jeszcze raz dziękuję za opinie.

Slawko123
03-09-2015, 18:06
wagowo ten średni batory25 z żeliwnym motoreduktorem waży 85kg
z ekoenergii oraz brucera ma jeszcze jedną słabszą stronę- jest wypukły na ramce montażowej do kotła, ......................... Z mojego doświadczenia wynika,że ten kłopot z odlewem na chwile obecną rozwiązał tylko jeden producent,..............
Nie zrozumiałem. Czy wszystkie wymienione palniki są wypukłe na ramce?

karoka65
03-09-2015, 18:07
To będzie wreszcie jakiś RBR z badaniami? Dobrze czytam?
Przecież jednego sam badałeś to po co głupa praskasz ?

karoka65
03-09-2015, 18:11
Nie zrozumiałem. Czy wszystkie wymienione palniki są wypukłe na ramce?
Akurat dla mnie to nie jest wada, bo nie wszyscy mają idealne posadzki w kotłowniach, jeśli jest uwypuklenie łatwiej chyba to wypoziomować, jeśli jest mocowanie na sztywno ( kocioł-palnik) wydaje mi się że jest gorzej, ale to moje zdanie a trochę więcej sylikonu na palec to nie jest jakiś majątek :) to śladowe ilości.

grzeh2000
04-09-2015, 08:34
Witam,czy ten czarny srodek to dobrze?,czy to niespalony groszek bedzie? http://www.fotosik.pl/zdjecie/22c365b105f07507

zbigmaz01
04-09-2015, 09:01
Akurat dla mnie to nie jest wada, bo nie wszyscy mają idealne posadzki w kotłowniach, jeśli jest uwypuklenie łatwiej chyba to wypoziomować, jeśli jest mocowanie na sztywno ( kocioł-palnik) wydaje mi się że jest gorzej, ale to moje zdanie a trochę więcej sylikonu na palec to nie jest jakiś majątek :) to śladowe ilości.
Ja u siebie zrobiłem nawet lekkie pochylenie w kierunku kotła, jak ma napływać to tam gdzie gorąco :P

zbigmaz01
04-09-2015, 09:04
Witam,czy ten czarny srodek to dobrze?,czy to niespalony groszek bedzie? http://www.fotosik.pl/zdjecie/22c365b105f07507Jak ścianki nie osmolone sądzą i na brzegach palnika nie ma niedopału (a nie widać) to bym się nie przejmował.

raf1.
04-09-2015, 10:33
ten palnik batory jest też bardzo cichy. Ciekawe czy można go zamontować do rbr-a

michalxxx6
04-09-2015, 12:59
ten palnik batory jest też bardzo cichy. Ciekawe czy można go zamontować do rbr-a
Palniki batory są już montowane w rbr-ach.Właśnie od niedawna jestem posiadaczem 12-ki z takim palnikiem.Potwierdzam przekładnia jest naprawdę bardzo cicha.W mojej 12-ce zamontowny jest batory 25.

Delphion1
04-09-2015, 13:42
Chlopaki, ktos palil ekomialem rokita ?

minertu
04-09-2015, 18:42
ten palnik batory jest też bardzo cichy. Ciekawe czy można go zamontować do rbr-a

Można.

Św.Mikołaj
04-09-2015, 20:06
Palniki batory są już montowane w rbr-ach.Właśnie od niedawna jestem posiadaczem 12-ki z takim palnikiem.Potwierdzam przekładnia jest naprawdę bardzo cicha.W mojej 12-ce zamontowny jest batory 25.
To akurat zasługa Norda oraz Ewmara

karoka65
04-09-2015, 21:28
To akurat zasługa Norda oraz Ewmara
Niestety Mariusz, ani to zasługa jednego ani drugiego :)

SUSPENSER
04-09-2015, 22:14
Chlopaki, ktos palil ekomialem rokita ?

Zapytaj tu

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164725-Ranking-paliwa-typu-ekogroszek/page440

chyba, że chodzi tylko o palenie w RBR.

raf1.
04-09-2015, 23:19
Palniki batory są już montowane w rbr-ach.Właśnie od niedawna jestem posiadaczem 12-ki z takim palnikiem.Potwierdzam przekładnia jest naprawdę bardzo cicha.W mojej 12-ce zamontowny jest batory 25.
jak się wkurze to wy.... ten palnik ekoenergii w kosmos i założę batorego:lol2: Pytanie jaki byłby to koszt "bez brudzenia rąk"

bobasxx
05-09-2015, 09:34
Przekładnie raczej są ciche, to silnik buczy, było już o tym niejednokrotnie.

Jarecki79
05-09-2015, 09:53
Bobas, owszem było pisane, generalnie jednak wychodzi to od odlewów żeliwnych palników....

ciszej od klasycznej dwu-modułowej takiej jak Nord, Ewmar pracują tzw monobloki, czyli motoreduktory takie jak BHF czy ten żeliwny od palnika Batory
(jeden olej w całym zespole przekładni bez łączenia ich między sobą na sucho)

Batory jota w jotę nie pasuje zamiennie. Rozstaw otworów montażowych jest podobny, ale palnik jest minimalnie szerszy, nie wiem jak rbr wycina ramki, ale ja chcąc zamienić ekoenergię z batory muszę minimalnie poszerzyć otwór.

Jarecki79
05-09-2015, 09:59
ten palnik batory jest też bardzo cichy. Ciekawe czy można go zamontować do rbr-a

Można spróbować wymienić samą przekładnię
albo na BHF
http://www.centroterm.pl/specjalne.html
http://www.centroterm.pl/kontakt.html

albo na taki żeliwny (tutaj skontaktuj się z producentem palnika Batory)
w BHF silnik i położenie przekładni muszą byc konkretne, obrazowo mała przekładnia na dole i silnik w bok
w żeliwnym motoreduktorze stosowanym w batory też jest wymagany konkretny montaż, tutaj silnik musi patrzeć w górę w stronę kosza

To wynika z konstrukcji przekładni i sposobu dystrybucji oleju.....

Św.Mikołaj
05-09-2015, 10:01
jak się wkurze to wy.... ten palnik ekoenergii w kosmos i założę batorego:lol2: Pytanie jaki byłby to koszt "bez brudzenia rąk"

Zamienił stryjek siekierkie na kijek:lol2::lol2::lol2:
Toż przecież prawie identyczne palniki, tylko batory z okrągłym tależem na zewnątrz,a w srodku i tak jest taki jak w małej ekoenergii.
Taka prawie jajkowato prostokątna japa.
Zeszlifuj przeciwzwój w ekoenergii, dowierc pare dziur od strony podajnika i bedziesz miał batorego wypisz wymaluj

Św.Mikołaj
05-09-2015, 10:10
Ja w swoim Tilgnerze też mam żeliwny motoreduktor, ale silnik 1.3 kw.
Raczej zasrosowanie silników 0.9 kw przyczyniło się do wyciszenia żeliwnych motoreduktorów.
U mnie jest cicho, ale wiem, że ten sam żeliwny motoreduktor z montowanym obecnie silnikiem 0.9 kw przez Tilgnera pracuje troszkę ciszej niż muj z 1.3 kw

Jarecki79
05-09-2015, 10:16
Mikołaj już raz miałeś tłumaczone i nadal powtarzasz nieprawdziwe tezy

Jasno i wyraźnie:
ani jeden podzespół batory nie pasuje zamiennie z ekoenergią i na odwrót
ani jeden jedniusieńki
one są tylko z daleka na obrazku do siebie podobne

- inny wymiar paleniska, inne napowietrzenie, szersze ranty
- brak tylu jap w połowie palnika
- inna średnica ślimaka, długość
- szersze zejście na paliwo z kosza (kosz też zamiennie nie pasuje)
- inny motoreduktor, może być z elektroniczną zawleczką i obrotami prawo/lewo

teza z wielkością silników jest prawdziwa, ale też nie zawsze... np. Nord wraz ze wzrostem mocy ma dłuższe stojany, to ich osiowy montaż ma wpływ na dźwięk pracy, zatem w silniku 90W z tego m.in. powodu może być ciszej. Są inni producenci silników, gdzie długość stojana w silnikach 90W i 120W czy 180W jest taka sama, więc tu już wpływ jest mniejszy.

bolek&lolek
05-09-2015, 11:02
Ja w swoim Tilgnerze też mam żeliwny motoreduktor, ale silnik 1.3 kw.
Raczej zasrosowanie silników 0.9 kw przyczyniło się do wyciszenia żeliwnych motoreduktorów.
U mnie jest cicho, ale wiem, że ten sam żeliwny motoreduktor z montowanym obecnie silnikiem 0.9 kw przez Tilgnera pracuje troszkę ciszej niż muj z 1.3 kw

Szanowny panie Mikołaju,
przepraszam, że ośmielam się zwrócić panu uwagę, ale moim nieskromnym zdaniem silnik o mocy 1,3 kW (kW - kilowata) czyli 1300 Watt nadaje się do napędu rusztu pancernego w kotle ok. 1 MW mocy, a nie pindusia kilkunasto - kilkudziesiecio kilowatowego do ogrzewania domu, czy warsztatu.

W kociołkach domowych - z tego co mi się o uszy obiło - wystarcza sprzężony z motoreduktorem silnik o mocy 0,09 - 0,18 kW, czyli dziesięć razy mniejszy.

Ale pewnie - jak zwykle - mocno się mylę i zaraz zbiorę po garbie od ekspertów strony przeciwnej.

Z przyzwyczajenia - i nie tylko - pozdrawiam serdecznie

p.s. rozumiem, że pewnie panów wiedza i umiejętności przekazywane "ciemnej masie" na tym forum są ponad takie drobnostki, jak walnięcie się o cały rząd wielkości.

p.s. Oby tylko nie okazało się, że taka "nic nie znacząca" pomyłka dotyczyła mocy, sprawności lub zużycia paliwa.

karoka65
05-09-2015, 13:06
Tutaj Boluś nie dostaniesz po garbie :)
I o jakiej stronie przeciwnej piszesz ? czy jednak trzymasz którąś stronę ?

Św.Mikołaj
05-09-2015, 13:26
Szanowny panie Mikołaju,
przepraszam, że ośmielam się zwrócić panu uwagę, ale moim nieskromnym zdaniem silnik o mocy 1,3 kW (kW - kilowata) czyli 1300 Watt nadaje się do napędu rusztu pancernego w kotle ok. 1 MW mocy, a nie pindusia kilkunasto - kilkudziesiecio kilowatowego do ogrzewania domu, czy warsztatu.

W kociołkach domowych - z tego co mi się o uszy obiło - wystarcza sprzężony z motoreduktorem silnik o mocy 0,09 - 0,18 kW, czyli dziesięć razy mniejszy.

Ale pewnie - jak zwykle - mocno się mylę i zaraz zbiorę po garbie od ekspertów strony przeciwnej.

Z przyzwyczajenia - i nie tylko - pozdrawiam serdecznie

p.s. rozumiem, że pewnie panów wiedza i umiejętności przekazywane "ciemnej masie" na tym forum są ponad takie drobnostki, jak walnięcie się o cały rząd wielkości.

p.s. Oby tylko nie okazało się, że taka "nic nie znacząca" pomyłka dotyczyła mocy, sprawności lub zużycia paliwa.
Z góry przepraszam Sławku za pomyłkę w zapisie i zamiast 0,13 kw napisałem 1,3 kW.
Co niektórzy po mimo tego błędu zrozumieli zamysł mojej wypowiedzi.
No przyznaję umkneło mi podczas pisania postawienie przecinka w odpowiednim miejscu.
Bardzo za swój błąd przepraszam, ale:
Błądzic jest rzeczą ludzką
Nieprawdaż Sławku.
Przecież znasz to z Autopsji :lol2::lol2::lol2:

bolek&lolek
05-09-2015, 16:10
Szanowni Rabarbarowcy, Mistrzowie pokrętności i ... całej reszty

Przed chwilą dotarła do mnie strasznie smutna wiadomość.
Pan KAROKA zmienia poglądy. Już OEPM nie jest dla niego wrażym obiektem. Teraz będzie go hołubił, pieścił i pucował. Nawet obcycka komu trzeba jak będzie trzeba. Bo on przecież zna łacińską sentencję, że pecunia non olet.
Większy zżera mniejszego, to i Łaszczów już dla niego będzie be, bo nawet gdyby chciał wrócić pod wschodnią ścianę, to go małopolscy pod ścianą postawią. I jak się nie obróci, to poopa z tyłu.
Pewnie dla kasy nawet TAJNE "świadectwo" rabarbara na sieć wrzuci, byle się do cycka z Ogniwa przyssać.

Ogniwo górą, Rabarbar be!!!

Tak trzymać panie karoka i reszto zgrai.

p.s. zobaczcie
http://karoka.eu/kategoria,32/kotly-co-ogniwo-biecz

bolek&lolek
05-09-2015, 16:18
Tutaj Boluś nie dostaniesz po garbie :)
I o jakiej stronie przeciwnej piszesz ? czy jednak trzymasz którąś stronę ?

Jak widzisz handlarzyku (honorem również) po moim wyżej wpisie, to odpowiedź na twoje pytanie. Tak - trzymam. Stronę Uczciwości. Wiem, tobie to słowo nie znane. Paru innym tutaj też nie.

Udanego przemienienia.

karoka65
05-09-2015, 17:03
Szanowni Rabarbarowcy, Mistrzowie pokrętności i ... całej reszty

Przed chwilą dotarła do mnie strasznie smutna wiadomość.
Pan KAROKA zmienia poglądy. Już OEPM nie jest dla niego wrażym obiektem. Teraz będzie go hołubił, pieścił i pucował. Nawet obcycka komu trzeba jak będzie trzeba. Bo on przecież zna łacińską sentencję, że pecunia non olet.
Większy zżera mniejszego, to i Łaszczów już dla niego będzie be, bo nawet gdyby chciał wrócić pod wschodnią ścianę, to go małopolscy pod ścianą postawią. I jak się nie obróci, to poopa z tyłu.
Pewnie dla kasy nawet TAJNE "świadectwo" rabarbara na sieć wrzuci, byle się do cycka z Ogniwa przyssać.

Ogniwo górą, Rabarbar be!!!

Tak trzymać panie karoka i reszto zgrai.

p.s. zobaczcie
http://karoka.eu/kategoria,32/kotly-co-ogniwo-biecz
Nie szarżuj Boluś, pisałem już dawno o tym że był u mnie przedstawiciel Ogniwa wtedy jak był u Was w Zabrzu, przyjechał do mnie, nie ja do Was a to różnica i że wezmę M-kę, napisałem to dzisiaj Tobie bo podobno ten ktoś miał przez to mieć problemy a tłusta gąska miała mi ulecieć z kurnika ale Twoje macki są za krótkie.
Tutaj Cię poinformowałem o tym: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?235435-Ogniwo-Eko-Plus-M-pytania-i-odpowiedzi-czyli-jak-to-jest-z-tym-kot%C5%82em&p=6935706&viewfull=1#post6935706
Później próba szkalowania:http://forum.muratordom.pl/showthread.php?235435-Ogniwo-Eko-Plus-M-pytania-i-odpowiedzi-czyli-jak-to-jest-z-tym-kot%C5%82em&p=6935775&viewfull=1#post6935775
może też fragmencik:

Szanowny panie karoka,
to nieźle muszą mieć zryte berety, że dają do sprzedaży swoje wyroby komuś kto walił w nie jak chory w kubełek.
Na szczęście to nie mój problem tylko ich.
A co na to dotychczasowy chlebodawca - producent zupy rabarbarowej?
Zdradziłeś go pan, czy może zgodnie z zasadą rattus rattus, że lepiej być żywą świnią, niż martwym bohaterem, to i znikasz pan z tamtego okrętu?
Gdyby nie to, że dzisiaj cisza wyborcza, to bym panu coś napisał.Chociaż pan i tak tego nie zrozumiesz.
Co pan zatem powiesz na temat tego wyrobu kotłopodobnego o symbolu OEPM, któryś tak pan do niedawna zwalczał?
A co na to pana totumfaccy z tego forum - milośnicy rabarbara?
A tutaj odpowiedziałem na Twój post zawiści: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?235435-Ogniwo-Eko-Plus-M-pytania-i-odpowiedzi-czyli-jak-to-jest-z-tym-kot%C5%82em&p=6935790&viewfull=1#post6935790
Może wkleję cześć:

Kim waść jesteś że to przez to walenie w pana miałem nie dostać tego kotła, ha ?
Widać chyba tym do którego imienia się pan tak wypierasz, bo jak to inaczej rozumieć ?
Nikogo nie zdradziłem i ten ktoś wie o tym, on jest "hrabią" na swoim zamku a karoka na swoim, nic mi do niego ani jemu do mnie w tej sprawie.
A co do samego kotła to właśnie dlatego że jest on podobny do tego na którego już na samą nazwę sierść się na waści jeży a to może być dobry kocioł z tym że o tym dowiemy się dopiero za jakiś czas, także nie ciągnij mnie Boluś za język bo wtedy byłbym naprawdę kretynem żeby chwalić coś zanim jeszcze ludzie zaczęli tego używać jak to Wy czyniliście. To że mam go w ofercie nie będę Ci zaraz śpiewał psalmów pochwalnych czy jakiś wielebnych bo nie mam za co ani powodu nie widzę.
Boluś ja nigdy nie walczyłem z Waszymi kotłami a tym bardziej z firmą Ogniwo, jak już to z Waszym chamskim marketingiem i jakąś manią wyższości a dla mnie jesteście tylko forumowymi userami takimi jak ja czy pozostali i nie mam zamiaru z tego czy innego powodu Wam pokłonów bić czy w tyłek wchodzić.
Jak będzie za co kocioł pochwalić to pochwalę ale na pewno nie będę tu pisał głupot żeby tylko sprzedać Boluś, tu widzisz bardzo mylisz się z oceną karoki.
Karoka tym się różni od innych że zarabia na chlebek, może nie dużo ale zarabia i ma kotły w tej chwili 6-ciu producentów

bolek&lolek
05-09-2015, 17:24
Szanowny panie KAROKA

mniemam, że pan jako sprzedawca kotłów firmy Ogniwo będzie potrafił odpowiedzieć na każde (no prawie każde) pytanie z tymi kotłami związane. A zwłaszcza z tym nowym, którego tak pan nienawidził do niedawna. Mam na myśli OEPM25. Dlategu już teraz stawiam pierwsze pytanie i oczekuję konkretnej odpowiedzi:

- czy kocioł (ten kocioł) posiadający w udostępnionych papierach informację, że mieści się w tzw. V klasie przy mocy nieco ponad 7 kW może pracować (być zabudowany) z instalacją potrzebującą ok. 4,5 - 10 kW? Jakie będą efekty jego pracy? jakie zużycie paliwa (ekogroszek) o wartości opalowej ok. 26 MJ/kg? Jak ze sprawnością tego niebieskiego?

Z utęsknieniem czekam na informacje. Inni pewnie też. Bo zima tuż tuż!

karoka65
05-09-2015, 17:39
Szanowny panie KAROKA

mniemam, że pan jako sprzedawca kotłów firmy Ogniwo będzie potrafił odpowiedzieć na każde (no prawie każde) pytanie z tymi kotłami związane. A zwłaszcza z tym nowym, którego tak pan nienawidził. Mam na myśli OEPM25. Dlategu już teraz stawiam pierwsze pytanie i oczekuję konkretnej odpowiedzi:

- czy kocioł (ten kocioł) posiadający w udostępnionych papierach informację, że mieści się w tzw. V klasie przy mocy nieco ponad 7 kW może pracować (być zabudowany) z instalacją potrzebującą ok. 4,5 - 10 kW? Jakie będą efekty jego pracy? jakie zużycie paliwa (ekogroszek) o wartości opalowej ok. 26 MJ/kg? Jak ze sprawnością tego niebieskiego?
Boluś pisz w wątku o kotle OEPM, przecież jest wątek, nie spamuj tutaj.
Na pewno nie będę go polecał do nowych domów i powierzchni poniżej 250m2, do starych gorzej ocieplonych będzie to alternatywny wybór zamiast pozostałych kotłów które mam.
Nowe domki jednorodzinne potrzebują w większości sezonu między 2 a 3kW w najsroższe mrozy 4,5 do 6 a tutaj nie wiemy jaka będzie sprawność czy kultura pracy jak i w innych kotłach też tego nie wiemy. Ale mając kotły dużo mniejsze mocami nominalnymi dodatkowo dużo tańsze w zakupie w imię czego mam komuś wciskać tak duży kocioł ?
Żeby zarobić ?, jakoś mnie to nie kręci i nie mam takich nawyków :)
I nie zaczynaj znowu z tym nienawidzeniem bo chyba wyjaśniłem Ci dość jasno i dosadnie.

zawijan
05-09-2015, 17:59
Nowe domki jednorodzinne potrzebują w większości sezonu między 2 a 3kW w najsroższe mrozy 4,5 do 6 a tutaj nie wiemy jaka będzie sprawność czy kultura pracy jak i w innych kotłach też tego nie wiemy. Ale mając kotły dużo mniejsze mocami nominalnymi dodatkowo dużo tańsze w zakupie w imię czego mam komuś wciskać tak duży kocioł ?
A te inne, które wciskasz komuś, to wiesz, czy mają na tych mocach wyższą sprawność i kulturę pracy?
A może wiesz, czy mają one taką samą sprawność i kulturę pracy?
A może mają one niższą sprawność i kulturę pracy i ten tańszy zakup jest, mimo wszystko, zakupem złym?

A tak a propos - a co Ty właściwie wiesz o tych kotłach, które oferujesz???

karoka65
05-09-2015, 18:08
A te inne, które wciskasz komuś, to wiesz, czy mają na tych mocach wyższą sprawność i kulturę pracy?
A może wiesz, czy mają one taką samą sprawność i kulturę pracy?
A może mają one niższą sprawność i kulturę pracy i ten tańszy zakup jest, mimo wszystko, zakupem złym?

A tak a propos - a co Ty właściwie wiesz o tych kotłach, które oferujesz???
No tutaj mogę się pochwalić panie Jacku że nasza wiedza w tym temacie jest na równym poziomie.
A wygląda to tak że ani pan ani ja nie wiemy nic :)
A to że tanie mięso psy jedzą to każdemu powtarzam ale jeśli ma wybór to po co przepłacać ?
Co ja wiem o tych kotłach ?
No o jednych wiem więcej o drugich mniej ale coś tam chyba wiem.

bolek&lolek
05-09-2015, 18:09
Boluś pisz w wątku o kotle OEPM, przecież jest wątek, nie spamuj tutaj.
Na pewno nie będę go polecał do nowych domów i powierzchni poniżej 250m2, do starych gorzej ocieplonych będzie to alternatywny wybór zamiast pozostałych kotłów które mam.
Nowe domki jednorodzinne potrzebują w większości sezonu między 2 a 3kW w najsroższe mrozy 4,5 do 6 a tutaj nie wiemy jaka będzie sprawność czy kultura pracy jak i w innych kotłach też tego nie wiemy. Ale mając kotły dużo mniejsze mocami nominalnymi dodatkowo dużo tańsze w zakupie w imię czego mam komuś wciskać tak duży kocioł ?
Żeby zarobić ?, jakoś mnie to nie kręci i nie mam takich nawyków :)
I nie zaczynaj znowu z tym nienawidzeniem bo chyba wyjaśniłem Ci dość jasno i dosadnie.

Panie Karoka,
"dziękuję" za brak odpowiedzi, bo to pan podaje to bzdury. Totalne. ale to przecież na pana "zysk" i pana ryzyko.
Skoro ten OEPM tylko do chałup 200 - 250 to dlaczego inne do mniejszych? jakie mają sprawności i klasę emisji gdy pracują na 2 -3 - 5 kW?
Pan jako sprzedawca ma obowiązek mi podać te informacje. Łaski mi pan żadnej nie robi, bo wystawia pan do sprzedaży konkretny wyrób z konkretną ceną.
Pan ma obowiązek sprzedawać tylko to, co spelnia wymagania prawne. Nie jest pan dilerem maryśki, ale produktu (kociol), który może narobić bigosu.
Proszę oczekiwać na kolejne - publicznie zadane pytania odnośnie kotłów. W tym wątku oczywiście tylko RBR. W innych - odpowiednio.

p.s. uprzejmie informuję, że kiedyś się pan (i nie tylko) dowie kim jestem. Zaskoczenie będzie straszne. Ciekawe, czy przeprosicie gościa, z ktÓrym mnie caŁy czas mylicie. A zresztą. Co mnie to

bolek&lolek
05-09-2015, 18:11
no tutaj mogę się pochwalić panie jacku że nasza wiedza w tym temacie jest na równym poziomie.
A wygląda to tak że ani pan ani ja nie wiemy nic :)
a to że tanie mięso psy jedzą to każdemu powtarzam ale jeśli ma wybór to po co przepłacać ?
Co ja wiem o tych kotłach ?
No o jednych wiem więcej o drugich mniej ale coś tam chyba wiem.

marzysz gościu, marzysz

null, czyli ...

zawijan
05-09-2015, 18:13
No tutaj mogę się pochwalić panie Jacku że nasza wiedza w tym temacie jest na równym poziomie.
A wygląda to tak że ani pan ani ja nie wiemy nic :)
A to że tanie mięso psy jedzą to każdemu powtarzam ale jeśli ma wybór to po co przepłacać ?
Co ja wiem o tych kotłach ?
No o jednych wiem więcej o drugich mniej ale coś tam chyba wiem.

Po pierwsze - z całą pewnością nie wiesz, co ja wiem.

Po drugie - ja nie sprzedaję tych kotłów, tylko Ty je sprzedajesz. Widzisz chyba te różnicę? A może nie?

karoka65
05-09-2015, 18:13
No to Boluś w poniedziałek rano do urzędu i heja, bierz się za sprzedaż, jak będziesz na "swoim" możesz sprzedawać i 50kW na 120m2, Ciebie za to będą klienci rozliczać nie mnie.

bolek&lolek
05-09-2015, 18:28
No to Boluś w poniedziałek rano do urzędu i heja, bierz się za sprzedaż, jak będziesz na "swoim" możesz sprzedawać i 50kW na 120m2, Ciebie za to będą klienci rozliczać nie mnie.

Ja do urzędu?
Po co, skoro ja urząd jestem. Kontrolny.
To nie mnie, ale ja rozliczać będę. Pana też. Niestety!

Dobranoc:D

karoka65
05-09-2015, 19:02
Ja do urzędu?
Po co, skoro ja urząd jestem. Kontrolny.
To nie mnie, ale ja rozliczać będę. Pana też. Niestety!

Dobranoc:D
Oj Boluś życia Ci chyba braknie żeby zaprowadzić porządek w tym kraju.
Choćby w samym kotlarstwie.
Ty to się weź za tych co miliony kradną, ja pracuję i nie kradnę, tych z wielką kasą to Ty kontrolerze boisz się pewnie ruszyć żeby Cię gdzieś na jakimś żyrandolu nie zadziergnęli, nie ?

zbigmaz01
05-09-2015, 20:06
Panowie czy możecie ?

szanowny panie ...
...

p.s. po raz kolejny uprzejmie proszę o zabieranie głosu w sprawach merytorycznych dotyczących tematu wątku.

lsd
05-09-2015, 21:06
Wy naprawdę macie coś nie ten tego pod czaszka. Zluzujcie majty bo wam chyba za mocno na nabiał uciska.

minertu
05-09-2015, 21:56
Szanowni Rabarbarowcy, Mistrzowie pokrętności i ... całej reszty

Przed chwilą dotarła do mnie strasznie smutna wiadomość.
Pan KAROKA zmienia poglądy. Już OEPM nie jest dla niego wrażym obiektem. Teraz będzie go hołubił, pieścił i pucował. Nawet obcycka komu trzeba jak będzie trzeba. Bo on przecież zna łacińską sentencję, że pecunia non olet.
Większy zżera mniejszego, to i Łaszczów już dla niego będzie be, bo nawet gdyby chciał wrócić pod wschodnią ścianę, to go małopolscy pod ścianą postawią. I jak się nie obróci, to poopa z tyłu.
Pewnie dla kasy nawet TAJNE "świadectwo" rabarbara na sieć wrzuci, byle się do cycka z Ogniwa przyssać.

Ogniwo górą, Rabarbar be!!!

Tak trzymać panie karoka i reszto zgrai.

p.s. zobaczcie
http://karoka.eu/kategoria,32/kotly-co-ogniwo-biecz
Sławku oszczędź sobie wstydu. I jak do mnie pijesz z tą zgrają to grubo przesadziłem.
Ps. Zacznij pić z banderolą, że to tak nazwę.

minertu
05-09-2015, 22:06
Szanowny panie KAROKA

mniemam, że pan jako sprzedawca kotłów firmy Ogniwo będzie potrafił odpowiedzieć na każde (no prawie każde) pytanie z tymi kotłami związane. A zwłaszcza z tym nowym, którego tak pan nienawidził do niedawna. Mam na myśli OEPM25. Dlategu już teraz stawiam pierwsze pytanie i oczekuję konkretnej odpowiedzi:

- czy kocioł (ten kocioł) posiadający w udostępnionych papierach informację, że mieści się w tzw. V klasie przy mocy nieco ponad 7 kW może pracować (być zabudowany) z instalacją potrzebującą ok. 4,5 - 10 kW? Jakie będą efekty jego pracy? jakie zużycie paliwa (ekogroszek) o wartości opalowej ok. 26 MJ/kg? Jak ze sprawnością tego niebieskiego?

Z utęsknieniem czekam na informacje. Inni pewnie też. Bo zima tuż tuż!
To ja czekam na Twoją odpowiedź na zadane pytanie. Powiem Ci coś w sekrecie. Nawet Ty nie znasz na nie odpowiedzi. A nawet jak już odpowiesz to na 100% się nie sprawdzi. Nawet na 80% bo zależności jest wiele :P

minertu
05-09-2015, 22:11
Panie Karoka,
"dziękuję" za brak odpowiedzi, bo to pan podaje to bzdury. Totalne. ale to przecież na pana "zysk" i pana ryzyko.
Skoro ten OEPM tylko do chałup 200 - 250 to dlaczego inne do mniejszych? jakie mają sprawności i klasę emisji gdy pracują na 2 -3 - 5 kW?
Pan jako sprzedawca ma obowiązek mi podać te informacje. Łaski mi pan żadnej nie robi, bo wystawia pan do sprzedaży konkretny wyrób z konkretną ceną.
Pan ma obowiązek sprzedawać tylko to, co spelnia wymagania prawne. Nie jest pan dilerem maryśki, ale produktu (kociol), który może narobić bigosu.
Proszę oczekiwać na kolejne - publicznie zadane pytania odnośnie kotłów. W tym wątku oczywiście tylko RBR. W innych - odpowiednio.

p.s. uprzejmie informuję, że kiedyś się pan (i nie tylko) dowie kim jestem. Zaskoczenie będzie straszne. Ciekawe, czy przeprosicie gościa, z ktÓrym mnie caŁy czas mylicie. A zresztą. Co mnie to

Przesadzasz Pan. Kto deklaruje zgodność sprzedawca czy producent?

bolek&lolek
06-09-2015, 10:45
Przesadzasz Pan. Kto deklaruje zgodność sprzedawca czy producent?

Szanowny panie minertu

uprzejmie pana i wszystkich informuję, ze pańskim obowiązkiem jako osoby wprowadzającej produkt do obrotu detalicznego (kolejne ogniwo łańcucha) jest sprawdzenie czy dokumentacja, która zobowiązany jest dostarczyć panu poprzednik (np. producent lub importer) spełnia wymagania przepisów. W przeciwnym wypadku nie powinien pan tego brac, bo bierze pan na swój garb całą odpowiedzialność.

Aby się nie rozwodzić podam panu kilka źródeł na potwierdzenie prawdziwości tego co mowię.
- 85/374/EEC
- Ustawa z 02.03.2000 Dz.U.22 z 2000 poz. 271
- 2001/95/WE
- Ustawa z 12.12.2003 Dz.U.229 z 2003 poz. 2275
- Ustawa z 30.08.2002 Dz.U.166 z 2002 poz. 1360
- Kodeks Cywilny Dz.U.141 z 2002 poz. 1176

Z tego co mi się nieopatrznie o uszy obiło część producentów, których wyroby pan wprowadza na rynek nie spełnia podstawowych wymagań określonych przepisami. Tym samym bierze pan na swoje plecy pełną odpowiedzialność jako kolejne ogniwo tego łańcucha za łamanie przepisów. A to może kosztować więcej niż nowy kombajn ścianowy wysokiej klasy.

Oczywiście nie podpowiem panu, co i jak, bo z jakiej racji. Jestem dla was nikim, wywołuję na waszych buźkach uśmiech beztroski. Zatem musicie sobie radzić sami. A mój oddech będziecie niestety jeszcze jakiś czas czuć. Bo menda jestem niemożebna. I paliwo też ma swoje konkretne cechy choć banderola spełnia wszystkie wymagania przepisów.

Pozdrawiam jak zwykle bardzo serdecznie.

p.s. na poważnie proponuję aby się pan i nie tylko zapoznał z przepisami prawa w dziedzinie w której pan działa. To taka darmowa porada, bo pana bardzo lubię choć na oczy nie widziałem.

mchomen
06-09-2015, 20:19
bolki srolki ,mnie też udupisz,że kupiłem rbr?Daj se na luz,nie ważne czy kupiłem od Karoki czy Sraroki ,bo nie kupiłem od żadmego z tego forum.A to forum jest dla użytkownikow takich a nie innych kotłów í całość polega na tym,że Ci z większym doświadczeniem podpowiadają,tym mało doświadczonym.A ciebie BOLEK ..powinienen moderator uciszć ,bo walisz z innej beczki!

karoka65
06-09-2015, 21:44
Widzisz Mchomen niektórzy mają w sobie takie coś :) chcą komuś dokopać za wszelką cenę, posuwając się nawet do kłamstw i matactwa aby tylko dokopać i zdyskredytować drugiego w oczach czytelników.
Gdyby przejrzał te ponad 1200 stron wątku myślę że nigdzie nie można by przeczytać że karoka czy minertu komuś tu jakąś krzywdę wyrządzili a myślę że wręcz przeciwnie.
Co prawda były wpisy ale tych co akurat u nas kotłów nie kupili, nie piję tu akurat do Ciebie.
Gdyby karoka był taki zachłanny na kasę na 100% i Tobie by ten kocioł sprzedał, chyba potwierdzisz ? a dlaczego tak się stało to my wiemy, bo ja chcę spokojnie sobie spać w nocy chociaż chyba starość mnie powoli dopada bo i tego snu teraz nie wiele potrzebuję :)
Widać niektórzy dostają wysypki na zielony kolor, gdyby było jak tu jest przedstawiane nie pomagałbym też tym niebieskim w miarę możliwości które nie są duże w tym kolorze, może się to trochę zmieni :)
Żeby zaraz nie było że karoka sam się chwali to od razu podeprę ten wpis:
https://esterownik.pl/forum/posty,1333/podziekowania-dla-karoka65
Nie wiedziałem jakiś czas że powstał tam taki wątek i jeśli zdarzały się podobne sytuacje prosiłem żeby o tym nie pisać publicznie bo głupio się czuję.
Podobny wątek widziałem na esterowniku o minertu.
To ta druga "pazernota" i wyrwigrosz forumowy :)
Dobrej nocki życzę.

rustin
06-09-2015, 22:58
Mam takie pytanie do użytkowników forum z większym stażem i większym ilorazem inteligencji niż arturo72 ( o takich raczej nie trudno )
Czy na forum jest jakiś moderator czy ktoś kto pilnuje tu porządku ? Przecież w większości , jakieś 90% postów na forum, jest nie na temat ( tak jak i ten ) i są to przeważnie kłótnie tych samych osób. Czy na tym forum jest samowolka ?

mchomen
07-09-2015, 07:38
Mam takie pytanie do użytkowników forum z większym stażem i większym ilorazem inteligencji niż arturo72 ( o takich raczej nie trudno )
Czy na forum jest jakiś moderator czy ktoś kto pilnuje tu porządku ? Przecież w większości , jakieś 90% postów na forum, jest nie na temat ( tak jak i ten ) i są to przeważnie kłótnie tych samych osób. Czy na tym forum jest samowolka ? * Właśnie o tym pisałem

bolek&lolek
07-09-2015, 09:06
Uprzejmie informuję wszystkich niezadowolonych z tego, że piszę prawdę iż mogą:

- jeśli im się na przykład ich kociołek znudzi albo przestanie bawić (nie tylko w okresie gwarancji, ale po również) - wystąpić do sprzedawcy o zabranie go sobie i zwrot kasy. Podstawa: brak wymaganych prawem dokumentów dopuszczających ten wyrób do obrotu na rynku krajowym.

- Jako dowód dodatkowy przeciwko sprzedawcy świadczyć będzie treść jego oferty zamieszczona na jego stronie (warto sobie już skopiować i trzymać jak relikwię)

Pozdrawiam wszystkich

p.s. ten wpis jest dla tych mniej kumatych od tego, co wie nieco więcej w tej materii. Zatem spełnia wymagania i oczekiwania opisane w ostatnich wpisach przed tym moim.

skresz
07-09-2015, 10:24
Uprzejmie informuję wszystkich niezadowolonych z tego, że piszę prawdę iż mogą:

- jeśli im się na przykład ich kociołek znudzi albo przestanie bawić (nie tylko w okresie gwarancji, ale po również) - wystąpić do sprzedawcy o zabranie go sobie i zwrot kasy. Podstawa: brak wymaganych prawem dokumentów dopuszczających ten wyrób do obrotu na rynku krajowym.

- Jako dowód dodatkowy przeciwko sprzedawcy świadczyć będzie treść jego oferty zamieszczona na jego stronie (warto sobie już skopiować i trzymać jak relikwię)

Pozdrawiam wszystkich

p.s. ten wpis jest dla tych mniej kumatych od tego, co wie nieco więcej w tej materii. Zatem spełnia wymagania i oczekiwania opisane w ostatnich wpisach przed tym moim.


Już kiedyś to panie pisałem ale przypomnę że gdy posiadasz wiedzę że produkt który jest sprzedawany nie został dopuszczony do obrotu lub produkt nie spełnia dopuszczalnych norm obowiązujących na ryku a tym samym zagraża zdrowiu i życiu potencjalnych klientów to masz obowiązek to zgłosić, jeśli tego nie zrobisz to jesteś współodpowiedzialny zarówno jak producent czy sprzedawca. Skoro tak mocno jesteś przekonany że tak jest a nie tylko kręcisz to droga otwarta.............

QIM
07-09-2015, 11:28
Ja do urzędu?
Po co, skoro ja urząd jestem. Kontrolny.
To nie mnie, ale ja rozliczać będę. Pana też. Niestety!

Dobranoc:D
A jak Ty się nazywasz, "urzędzie kontrolny"?

bolek&lolek
07-09-2015, 11:29
panie skresz

2 + 2 = 4

I tak jeszcze długo będzie. (bo referendurnum nie wyszło)

Pozdrawiam

bolek&lolek
07-09-2015, 11:30
A jak Ty się nazywasz, "urzędzie kontrolny"?

Bolek&Lolek

pozdrawiam serdecznie

QIM
07-09-2015, 14:39
Szukałem urzędu kontrolnego o takiej nazwie. W Polsce nie ma. W Australii może? Tam nie sprawdziłem.
A żeby na temat było...
--> Jarecki79 dzięki za wyczerpującą odpwiedź na moje pytanie.

fenix2
08-09-2015, 08:09
Mam takie pytanie do użytkowników forum z większym stażem i większym ilorazem inteligencji niż arturo72 ( o takich raczej nie trudno )
Czy na forum jest jakiś moderator czy ktoś kto pilnuje tu porządku ? Przecież w większości , jakieś 90% postów na forum, jest nie na temat ( tak jak i ten ) i są to przeważnie kłótnie tych samych osób. Czy na tym forum jest samowolka ?

Kiedyś był jakiś, ale chyba się wypisał (Delphion1). Albo przestał się udzielać.
Widocznie redakcji nie zależny by pisano w wątkach na temat.
Ilość wyświetleń się zwiększa i $ z reklam większy.

raf1.
08-09-2015, 09:03
pytanie co do wyciszenia przekładni. Jak to zrobić krok po kroku żeby przekładnia była tak cicha jak w paliku Batory ewentualnie do kogo się z tym zwrócić

fenix2
08-09-2015, 09:50
pytanie co do wyciszenia przekładni. Jak to zrobić krok po kroku żeby przekładnia była tak cicha jak w paliku Batory ewentualnie do kogo się z tym zwrócić

Można założyć sprzęgło elastyczne. Coś takiego:
329966

Delphion1
08-09-2015, 12:02
Mój podajnik chodzi cichutko od czasu zaklejania otworów dymowych.Położyłem mocowania na siliconie i jest ok,ledwie go w nocy słyszę:-)
Pytanie z innej beczki:Jestem jedyny który od nowości nie wklejal korony(4sezon mnie czeka)?Na razie pali się ok więc nie ruszam:-)

karoka65
08-09-2015, 15:57
Wbrew temu co niektórzy tutaj próbują przedstawiać rzeczywistość jest całkiem inna:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?235435-Ogniwo-Eko-Plus-M-pytania-i-odpowiedzi-czyli-jak-to-jest-z-tym-kot%C5%82em&p=6909587&viewfull=1#post6909587
Treść dla leniwych którym nie chce się kliknąć w link: :)

Witam śledzę kłótnie bo konwersacją tego nie można nazwać temat dotyczących badań kotłów i chciałem wtrącić swoje 5 groszy Otóż nie jestem ani sprzedawcą ani w jaki sposób związany z jakąkolwiek firmą kotlarską Zakupiłem kocioł rbr 17kw u Minertu i jednym z podpunktów przyznania dofinansowania przez moją gminę było badanie kotła przez akredytowaną firmę otóż dzieki dokumentom dostarczonym mi przez Minetru dostałem pełne dofinansowanie chciałem zaznaczyć że te papiery nie są sprawdzane przez byle urzędniczyne ale wysyłane do Katowic i tam sprawdzane dopiero Katowice przyznaja dofinansowanie Tak że dla wszystkich którzy ślędzą te forum i myślą o dofinansowaniu papiery RBera spelniaja normy .
W zeszłym miesiącu montowałem dwa takie kotły, dokumenty były sprawdzone przed montażem i zatwierdzone, jedna kotłownia jest już po odbiorze, klient czeka na kasiorkę :)

karoka65
08-09-2015, 15:58
Pytanie z innej beczki:Jestem jedyny który od nowości nie wklejal korony(4sezon mnie czeka)?Na razie pali się ok więc nie ruszam:-)
Jak jest dobrze to nie tykaj :) bo i poco.

karoka65
08-09-2015, 16:00
Jak jest dobrze to nie tykaj :) bo i poco.
Przepraszam za nieobecność ale obrobić się nie mogę.
Chyba zima idzie bo ludziskach za wunglem zaczęli szaleć :)
Już nie trzeba słuchać górali i patrzeć co robią Indianie :)

bolek&lolek
08-09-2015, 17:57
"Witam śledzę kłótnie bo konwersacją tego nie można nazwać temat dotyczących badań kotłów i chciałem wtrącić swoje 5 groszy Otóż nie jestem ani sprzedawcą ani w jaki sposób związany z jakąkolwiek firmą kotlarską Zakupiłem kocioł rbr 17kw u Minertu i jednym z podpunktów przyznania dofinansowania przez moją gminę było badanie kotła przez akredytowaną firmę otóż dzieki dokumentom dostarczonym mi przez Minetru dostałem pełne dofinansowanie chciałem zaznaczyć że te papiery nie są sprawdzane przez byle urzędniczyne ale wysyłane do Katowic i tam sprawdzane dopiero Katowice przyznaja dofinansowanie Tak że dla wszystkich którzy ślędzą te forum i myślą o dofinansowaniu papiery RBera spelniaja normy ."

Ja, ja Herrn KAROKA. Jak Katowitz to ja. Gut, gut! Ino we Katowicach żodnych dopłat do kotłów nie beło. Ale to nie ważne. Ważne, że pan Karoka się cieszy, że ktoś anonimowo na forum tako godke wciepnon.

Puk, puk, kto tam?
Czy tu mieszka pan KA?
Tak, ale kto tam?
Rozum? A to pomyłka.
Resztę sobie dopisz sam. A jak już się pan obrobi, to wystarczy poczytać te akty prawne, które kiedyś zamieściłem.

Poproś pan panie karoka pana minertu albo tego anonimka od Katowic aby pokazał papier jednostki akredytowanej, która badała tą 17kę. Albo chociaż jej nazwę.

Cieszycie się panie karoka, bo ktoś coś napisał, ale żadnego dowodu nie przedstawił. A przecież pan jako sprzedawca rbr-ów również do tych papierów powinien mieć dostęp.

Przykro tylko, że próbujecie biednych ludzi robić w bambooko.

Uprzejmie proszę panów minertu i karoki o spelnienie mojej prośby i wskazanie nazwy JEDNOSTKI AKREDYTOWANEJ która badała kocioł RBR 17 kW. Pewnie to nie aż tak wielka tajemnica, jak wyniki badan reszty kotłów tej firmy.

Pozdrawiam raz jeszcze.

Przy okazji proszę pana moderatora tego wątku, aby zanim zrobi tutaj porządek sprawdził u źródeł, co i jak. A przede wszystkim, czy wpis (malina321 Racibórz), który zamieścił pan karoka jest prawdziwy. czyli, kto, co, jak, kiedy i gdzie. Wszystko i na temat.

lsd
08-09-2015, 18:35
"Witam śledzę kłótnie bo konwersacją tego nie można nazwać temat dotyczących badań kotłów i chciałem wtrącić swoje 5 groszy Otóż nie jestem ani sprzedawcą ani w jaki sposób związany z jakąkolwiek firmą kotlarską Zakupiłem kocioł rbr 17kw u Minertu i jednym z podpunktów przyznania dofinansowania przez moją gminę było badanie kotła przez akredytowaną firmę otóż dzieki dokumentom dostarczonym mi przez Minetru dostałem pełne dofinansowanie chciałem zaznaczyć że te papiery nie są sprawdzane przez byle urzędniczyne ale wysyłane do Katowic i tam sprawdzane dopiero Katowice przyznaja dofinansowanie Tak że dla wszystkich którzy ślędzą te forum i myślą o dofinansowaniu papiery RBera spelniaja normy ."

Ja, ja Herrn KAROKA. Jak Katowitz to ja. Gut, gut! Ino we Katowicach żodnych dopłat do kotłów nie beło. Ale to nie ważne. Ważne, że pan Karoka się cieszy, że ktoś anonimowo na forum tako godke wciepnon.

Puk, puk, kto tam?
Czy tu mieszka pan KA?
Tak, ale kto tam?
Rozum? A to pomyłka.
Resztę sobie dopisz sam. A jak już się pan obrobi, to wystarczy poczytać te akty prawne, które kiedyś zamieściłem.

Poproś pan panie karoka pana minertu albo tego anonimka od Katowic aby pokazał papier jednostki akredytowanej, która badała tą 17kę. Albo chociaż jej nazwę.

Cieszycie się panie karoka, bo ktoś coś napisał, ale żadnego dowodu nie przedstawił. A przecież pan jako sprzedawca rbr-ów również do tych papierów powinien mieć dostęp.

Przykro tylko, że próbujecie biednych ludzi robić w bambooko.

Uprzejmie proszę panów minertu i karoki o spelnienie mojej prośby i wskazanie nazwy JEDNOSTKI AKREDYTOWANEJ która badała kocioł RBR 17 kW. Pewnie to nie aż tak wielka tajemnica, jak wyniki badan reszty kotłów tej firmy.

Pozdrawiam raz jeszcze.

Przy okazji proszę pana moderatora tego wątku, aby zanim zrobi tutaj porządek sprawdził u źródeł, co i jak. A przede wszystkim, czy wpis (malina321 Racibórz), który zamieścił pan karoka jest prawdziwy. czyli, kto, co, jak, kiedy i gdzie. Wszystko i na temat.

Bolus! Skoro posiadasz taką wiedzę że coś jest nie tak z papierami czy z jakimś wyrobem nie tak to czemu tego nie zglosisz tam gdzie trzeba? Przecież ciąży na tobie taki obowiązek,nie przestrzegasz prawa a innym wytykasz ,oj nie ładnie slawku. A druga sprawa, starczy ci życia żeby obejsc wszystkie sklepy casto,liroje itd.żeby posprawdzac wszystkim kotlom papiery? Bolus ,ją myślał że ty rozumny chłop a ty jak gimbaza , w necie swiracha a .....

bolek_bolecki
08-09-2015, 18:54
Spoko, jeszcze chwila i mu (oraz innym) przejdzie. Będą inne priorytety np wyprasować burkę, uczesać koze, pobrać zasiłek, itp :D

mchomen
08-09-2015, 20:33
Ojojoj postaram sie zmienić temat.......Panowie u mnie żonka już marudzi i pomału zaczynam sezon grzewczy,a wy?

minertu
08-09-2015, 20:42
Mój podajnik chodzi cichutko od czasu zaklejania otworów dymowych.Położyłem mocowania na siliconie i jest ok,ledwie go w nocy słyszę:-)
Pytanie z innej beczki:Jestem jedyny który od nowości nie wklejal korony(4sezon mnie czeka)?Na razie pali się ok więc nie ruszam:-)

Warto sprawdzić czy nie nazbierało się popiołu w komorze powietrza. 4 sezony to dość sporo. Zaleca się czyścić co 2.

minertu
08-09-2015, 20:45
"Witam śledzę kłótnie bo konwersacją tego nie można nazwać temat dotyczących badań kotłów i chciałem wtrącić swoje 5 groszy Otóż nie jestem ani sprzedawcą ani w jaki sposób związany z jakąkolwiek firmą kotlarską Zakupiłem kocioł rbr 17kw u Minertu i jednym z podpunktów przyznania dofinansowania przez moją gminę było badanie kotła przez akredytowaną firmę otóż dzieki dokumentom dostarczonym mi przez Minetru dostałem pełne dofinansowanie chciałem zaznaczyć że te papiery nie są sprawdzane przez byle urzędniczyne ale wysyłane do Katowic i tam sprawdzane dopiero Katowice przyznaja dofinansowanie Tak że dla wszystkich którzy ślędzą te forum i myślą o dofinansowaniu papiery RBera spelniaja normy ."

Ja, ja Herrn KAROKA. Jak Katowitz to ja. Gut, gut! Ino we Katowicach żodnych dopłat do kotłów nie beło. Ale to nie ważne. Ważne, że pan Karoka się cieszy, że ktoś anonimowo na forum tako godke wciepnon.

Puk, puk, kto tam?
Czy tu mieszka pan KA?
Tak, ale kto tam?
Rozum? A to pomyłka.
Resztę sobie dopisz sam. A jak już się pan obrobi, to wystarczy poczytać te akty prawne, które kiedyś zamieściłem.

Poproś pan panie karoka pana minertu albo tego anonimka od Katowic aby pokazał papier jednostki akredytowanej, która badała tą 17kę. Albo chociaż jej nazwę.

Cieszycie się panie karoka, bo ktoś coś napisał, ale żadnego dowodu nie przedstawił. A przecież pan jako sprzedawca rbr-ów również do tych papierów powinien mieć dostęp.

Przykro tylko, że próbujecie biednych ludzi robić w bambooko.

Uprzejmie proszę panów minertu i karoki o spelnienie mojej prośby i wskazanie nazwy JEDNOSTKI AKREDYTOWANEJ która badała kocioł RBR 17 kW. Pewnie to nie aż tak wielka tajemnica, jak wyniki badan reszty kotłów tej firmy.

Pozdrawiam raz jeszcze.

Przy okazji proszę pana moderatora tego wątku, aby zanim zrobi tutaj porządek sprawdził u źródeł, co i jak. A przede wszystkim, czy wpis (malina321 Racibórz), który zamieścił pan karoka jest prawdziwy. czyli, kto, co, jak, kiedy i gdzie. Wszystko i na temat.

Jak masz misję to albo działaj albo odpuść bo jak na razie tylko pitolisz i pitolisz. No chyba , że masz dużo czasu wolnego na to.