dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Dziennik Kasi i Bartka

    No i po weekendzie. W sobotę, tak bardzo się obijałem, że w niedzielę ruszyło mnie sumienie i musiałem coś zrobić, aby te dwa dni nie były totalnie bezkonstruktywnie. Dlatego też postanowiłem zorganizować sobiezeszycik w któym zacząłem spisywać wszystko co związane jest z budową. Na razie dużo tego nie mam, ale przynajmniej rozpisałem sobie jakie papiery już mam, jakie są mi jeszcze potrzebne no i w jakiej kolejności muszę je załatwiać do pozwolenia na budowę.
    ...
  2. C126, czyli nas troje i dom

    30 sierpnia 2006
    Po kilku dniach poszukiwań mamy wytypowaną wstępnie działkę i projekt (nie piszę jaki, żeby nie reklamować firmy, w każdym bądź razie pierwotnie nie był to projekt Muratora). Na szczęście oboje jesteśmy zgodni w obu tematach.

    W tym czasie na podstawie kopii projektu, którą udało nam się uzyskać kilka firm wycenia nam budowę domu.


    7 września 2006
    Wytypowaliśmy firmę (jej nazwy celowo nie wymieniam). Po wstępnym rozeznaniu na ...
  3. M08 - w moim ogrodzie (mario_pa)

    Niedziela 05.11.2006
    Dzisiejsze wieczorne odwiedziny na działce i budowie lepiej żeby się nie odbyły, a moje oczy tego nie widziały.

    Rano poszedłem na zakupy, pogoda była obrzydliwa (samochód w naprawie - partactwo na każdym kroku, począwszy od zakładów ubezpieczeń, poprzez serwisy samochodowe na budownictwie kończąc). Zbaczajac trochę wstąpiłem na działkę, wszystko co nie przykryte dachem oczywiście pod śniegiem. To jeszcze nic.

    Po południu ...
  4. Dziennik budowy - Luna z Archipelagu k/Suwałk

    Więźba skończona, w sobotę 05.10. zawisł wianek, no i tradycji stało się zadość.....:-). Dekarz już też działa, zaimpregnował łaty i kontrłaty, na jedną z połaci dachu nałożył juz membranę. Zdecydowałem się na STROTEX'a 1300V. Dekarz ocenił, że jest przyzwoita.
    Dziś niespodzianka.....spadł śnieg i to śmiało mogę powiedzieć ok 20 cm. Pierwszy raz ganiałem z łopatą do odśnieżania na naszej działce, a konkretnie na stropie. Zwaliłem cały śnieg poza strop ...
  5. Pamiętnik mojej mamy

    Temat łazienka wydaje mi się że, dla każdego jest bardzo ważny bo w pewnym sensie traktowany jest jako wizytówka domu. Dodatkowo przyjemnie jest wykonywać nawet te najprostsze czynności higieniczne w ładnym otoczeniu. Moja łazienka miała być ponadczasowa, prosta i elegancka. Pamiętam jak gdzieś w latach 90-tych w pracy remontowali toalety. Wydawały się wszytkim takie eleganckie i modne (był już wtedy wybór glazury), teraz jak się do nich wchodzi to zastanawiam się jak to się ...
Strona 1 z 8