dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Dziennik znaleziony na polu

    Acha, byłbym zapomniał. Schody! Majster sam zaproponował zmianę zabiegowych na dwubiegowe - bezpieczniejsze i wygodniejsze. Oczywiście zdziwiliśmy się bardzo. Chcielismy to zrobić już na etapie przeróbek projektu ale architekt powiedział, że to niemożliwe (bo za ciasna klatka schodowa).

    Niemożliwe okazało się możliwe i teraz mamy piękne schody, rozszerzające się łagodnym łukiem idąc z góry na dół (to już pomysł opala). Pod schodami (a konkretnie ich wyższym ...
  2. Dziennik znaleziony na polu

    30-31.08

    Po stropie można już chodzić (od następnego dnia po zalaniu) i nie tylko podlewać ale podziwiać też widoki, których nie uraczy się na poziomie gruntu. Strop oczywiście trochę popękał i to już 1-go dnia (kilkadziesiąt, ok. półmetrowych rys o szerokości ok. 0,5 mm). Widać zatem, że 1-szy dzień (w kórym strop jest wy- lub zalewany) jest najistotniejszy i trzeba go samemu podlewać chyba non-stop. U mnie zalewany był rano, wieczorem już były spekania. ...
  3. Dziennik Majki

    Dawno nie pisałam, ale brak czasu nie pozwalał.
    Mamy już wylewkę w piwnicy, prawie wyschła, ogrodzenie w trakcie. Wyobrażcie sobie 300m długości, 120 słupków. Brama będzie ze słupków kamiennych i sztachetek drewnianych, reszta siatka 170cm wysoka. To robią pracownicy, my pomału konczymy malowanie. Meble kuchenne jednak zamówiliśmy na 4m długości, ale tylko stojące, do tego sprzęt - kuchenka gaz-el. Amica, zmywarka do zabudowy /też tej firmy/, zlewozmywak 1,5 komory z ...
  4. Dziennik Anuli i Pawła

    No to mamy studnię! dzisiaj pan studniarz skończył wiercenie. Ponoć pod Radością rozciąga się ogromne jezioro na głębokości od 8 do 50 metrów w dół. Tylko im niżej tym więcej żelaza. pan wykopał na 12 metrach i mówi że powinno byc ok. Rodzice tez mają wode z tej warstwy, sanepid ją badał i trzyma wszystkie normy.
    Także ten temat jest zamknięty ale nie do końca. Bo oczywiście jeszcze trzeba doprowadzic wodę do domu. No i podłączyc pompe. o wyprowadzeniu na zewnątrz ...
  5. Dziennik Dolores

    Ruszyło pełną parą. Na fundamentach stanął szkielet. Wokół płyta OSB z otworami okiennymi. Tak szybko idzie, że przegapiłam konstrukcję szkieletu.
    Acha, wyglądałam przez własne okno, to znaczy otwór okienny. Fantastycznie.


    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: dolores dnia 2002-09-02 10:22 ]</font>
Strona 1 z 10