dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 28
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 547
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800)
    Renia

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.938
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    160

    Domyślnie

    Znajoma projektantka odradza montaż centralnego odkurzacza swoim klientom, ponieważ jak twierdzi rury (wewnątrz) po kilku latach będą w takim samym stanie jak rura od typowego odkurzacza, tzn. brudne, oblepione kurzem, bez możliwości wyczyszczenia. Rurę od odkurzacza można zmienić, kupić nową, ale rurę biegnącą pod podłogą nie bardzo da się wymienić. Żyć z takim syfem w domu ?
    Co Ty na to ?
    życie jest zdecydowanie za krótkie...
    i beznadziejne bez kota w domu !

    Dziennik
    Komentarze

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Renia
    Znajoma projektantka odradza montaż centralnego odkurzacza swoim klientom, ponieważ jak twierdzi rury (wewnątrz) po kilku latach będą w takim samym stanie jak rura od typowego odkurzacza, tzn. brudne, oblepione kurzem, bez możliwości wyczyszczenia. Rurę od odkurzacza można zmienić, kupić nową, ale rurę biegnącą pod podłogą nie bardzo da się wymienić. Żyć z takim syfem w domu ?
    Co Ty na to ?
    Witaj Renia.
    Zakładam że twoja znajoma nie ma centralnego odkurzacza, bo gdyby go miała wiedziała by że rury instalacji ssącej wykonane są z plastiku z domieszką antyelektrostatyku(substancja zapobiegająca elektryzowaniu się rur).Jeżeli natomiast słyszała gdzieś o tym, to najprawdopodobniej inst. ssąca wykonana była ze zwykłych rur kanalizacyjnych(zdarzają się takie wypadki o zgrozo!) to tyle na temat "brudne, oblepione kurzem".
    Zapewniam Cię że prawidłowo wykonana instalacja będzie działała bardzo długo, końcu producent jednostek centralnych i osprzętu do nich istnieje i działa od ponad pięćdziesięciu lat, a to jest najlepszą gwarancją.
    Myślę że rozwiałem Twoje wątpliwości a jeżeli tak się nie stało, to proszę o dalsze pytania.
    Regulamin forum

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800)
    Renia

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.938
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    160

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź, rozwiałeś wątpliwości, ale jak mi przyjdą kiedyś do głowy pytania, to będę pytać, bo zaczynam się trochę zastanawiać czy by sobie nie zrobić takowego odkurzacza, pomimo że mam Rainbowa (trzeba go będzie przecież dźwigać na poddasze). Ale zastanawiam się też nad rekuperatorem, nawet nad gwc się zastanawiam. Gdybym mogła zafundować sobie to wszystko, byłoby super !!! Niestety chyba będę musiała wybierać to albo to, albo nic (nie wiem czy finanse pozwolą na szaleństwa). Ale pomarzyć można za darmo, prawda ?
    Pozdrawiam serdecznie.
    życie jest zdecydowanie za krótkie...
    i beznadziejne bez kota w domu !

    Dziennik
    Komentarze

  4. #44

    Domyślnie

    Prowadzenie instalacji elektrycznej 24V do sterowania jednostką centralną.

    Uruchomienie odkurzacza następuje automatycznie po zamknięciu obwodu sterującego doprowadzonego do styku gniazd ssawnych. Zamknięcie obwodu następuje bezpośrednio po włożeniu węża do gniazda ssawnego (wąż standardowy) lub w przypadku zastosowania węża w wersji lux po włożeniu go do gniazda ssawnego i przestawieniu przełącznika znajdującego się w rączce węża. W instalacji sterującej używa się przewodu dwużyłowego o małym przekroju np. SNYP - 0,25 mm2.

    Cdn...
    Regulamin forum

  5. #45

    Domyślnie

    Przewód można prowadzić na dwa sposoby:


    od każdego gniazda ssawnego do jednostki centralnej osobnymi przewodami,
    od gniazda do gniazda łącząc przewody równolegle.

    W przypadku silnie rozgałęzionych instalacji przewody z poszczególnych gałązek łączy się przy jednostce centralnej.

    W miejscu podłączenia gniazd należy pozostawić ok. 20 cm luzu pozwalającego na swobodne przykręcenie przewodu do styków gniazda.

    Cdn...
    Regulamin forum

  6. #46

    Domyślnie

    W tym roku chcemy poprowadzić instalacje elektyczną i sanitarną więc może przy okazji udało by się poprowadzić również instalację odkurzacza centralnego.Czy jest to trudne?Mamy dom parterowy z poddaszem użytkowym.Na górze są 3 sypialnie,na dole kuchnia z jadalnią i salon.Dobudowany jest garaż.Jaka byłaby wstępna cena instalacji?

  7. #47

    Domyślnie

    W tym roku chcemy poprowadzić instalacje elektyczną i sanitarną więc może przy okazji udało by się poprowadzić również instalację odkurzacza centralnego.Czy jest to trudne?Mamy dom parterowy z poddaszem użytkowym.Na górze są 3 sypialnie,na dole kuchnia z jadalnią i salon.Dobudowany jest garaż.Jaka byłaby wstępna cena instalacji?

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Czy pawel_h i pawel.001 to ta sama osoba?
    Pozdrowienia

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pagin
    Witam,
    Czy pawel_h i pawel.001 to ta sama osoba?
    Pozdrowienia
    Tak.
    To ta sama osoba.
    pawel_h - prywatnie i paweł.001 - firmowo.
    Regulamin forum

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Pawle pozdrowienia dla Ciebie. Swego czasu kontaktowaelm sie z Toba w spawie namiarow na ekipe. Przyjdzie czas to skontaktuje sie w sprawie odkurzacza
    Pozdrowienia raz jeszcze

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pagin
    Witam,
    Pawle pozdrowienia dla Ciebie. Swego czasu kontaktowaelm sie z Toba w spawie namiarow na ekipe. Przyjdzie czas to skontaktuje sie w sprawie odkurzacza
    Pozdrowienia raz jeszcze
    Witam,
    Zapraszam - zaproponuję korzystną ofertę.
    Regulamin forum

  12. #52

    Domyślnie

    Mam pytanie do Pawła.

    Mam wykonaną instalację do centralnego odkurzacza tzn. tą część instalacji, która schowana jest w ścianach i posadzkach. Czy gniazda i jednostka centralna muszą być od tego samego producenta? Przed przeprowadzką nie zanosi się na zakup jednostki centralnej a nie chciałabym żeby straszyły dziury w ścianach. Można coś na to poradzić?

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marbo
    Mam pytanie do Pawła.

    Mam wykonaną instalację do centralnego odkurzacza tzn. tą część instalacji, która schowana jest w ścianach i posadzkach. Czy gniazda i jednostka centralna muszą być od tego samego producenta? Przed przeprowadzką nie zanosi się na zakup jednostki centralnej a nie chciałabym żeby straszyły dziury w ścianach. Można coś na to poradzić?
    Zasadnicze pytanie - pod jaką markę odkurzacza została wykonana instalacja?
    Regulamin forum

  14. #54

    Domyślnie

    Dobrze, że nie zapytałeś pod jaką markę odkurzacza został wybudowny dom choć i tak Twoje pytanie mnie nieco zmroziło.
    Jeżeli czegoś nie przekręcam to na jakimś elemencie "orurowania" widziała logo Wacu Maid

  15. #55

    Domyślnie

    Różni producenci jednostek centralnych stosują rożne średnice rur instalacyjnych tzn. od 44 do 80mm, a w związku z tym są różne płytki lub puszki montażowe - stąd moje pytanie. Gniazda muszą pasować do płytki lub puszki mont. (sposób mocowania). Producent gniazd i jednostki centralnej może być inny (jezeli nie jest to instalacja wyk.podciśnienie).
    Regulamin forum

  16. #56

    Domyślnie

    Podczas wykonywania instalacji nie ma potrzeby montażu gniazd ssawnych, które będą potrzebne dopiero podczas instalacji jednostki centralnej. W miejscach tych należy zamontować tzw. przykrywki do tynkowania. Zabezpieczają one nieczynną instalację przed zapchaniem materiałami budowlanymi. Pozwalają bezpiecznie otynkować ścianę w okolicy gniazd bez obawy o ich zniszczenie, gdyby były już zainstalowane. Podczas montażu jednostki centralnej, należy usunąć przykrywki do tynkowania, a w ich miejsce zamontować właściwe gniazda ssawne.

    Cdn...
    Regulamin forum

  17. #57

    Domyślnie co potrzeba do projektu?

    Paweł,
    Na wiosnę planuję rozpoczęcie budowy. Przy wykonywaniu stanu surowego chciałbym zrobić instalację do okurzacza centralnego. Pisałeś, że projekt wykonujesz za darmo. Co Ci jest potrzebne do wykonania projektu? (Pełen projekt domu?) Czy masz kim wykonać taką instalację w w okolicach Warszawy? (Zakładam, że ekipa budująca stan surowy może nie umieć tego dobrze zrobić).
    Pozdrawiam,
    elw

  18. #58

    Domyślnie

    Też na wiosnę planuje rozpocząć budowę domu. I chciałbynm sam zrobić instalację a z resztą poczekam po wykończeniu domu lub nawet póżniej. Czy możesz coś doradzić jak chodzi o projekt instalacji. U mnie po jednym gniazku na kondygnacji (tj. poddasze i parter,)w garażu nie przewiduję dodatkowego gniazda ??? , myślę,że wystarczy to w jednostce centralnej. Czy moge Ci przesłać plany kondygnacji ??

  19. #59

    Domyślnie

    Paweł, mam problem z umieszczeniem jednostki centralnej: wolałabym ją wyprowadzić z domu do pomieszczenia gospodarczego , połączonego z garażem. Budynek będzie stał ok. 3,5m od domu, bez łącznika. Czy można poprowadzić rurę pod ziemią, czy też muszę zainstalować ją jednak wewnątrz domu?

  20. #60

    Domyślnie Re: co potrzeba do projektu?

    Cytat Napisał elw
    Paweł,
    Na wiosnę planuję rozpoczęcie budowy. Przy wykonywaniu stanu surowego chciałbym zrobić instalację do okurzacza centralnego. Pisałeś, że projekt wykonujesz za darmo. Co Ci jest potrzebne do wykonania projektu? (Pełen projekt domu?) Czy masz kim wykonać taką instalację w w okolicach Warszawy? (Zakładam, że ekipa budująca stan surowy może nie umieć tego dobrze zrobić).
    Pozdrawiam,
    elw
    Projekt wykonywany jest nieodpłatnie.
    Proszę o przesłanie rzutów kondygnacji(piwnica, parter, piętro, poddasze, strych).
    Pracujemy na terenie całego kraju.
    Regulamin forum

Strona 3 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony