dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zanetakogut

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    44
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie Beton

    Witam! Aż miło patrzeć na Wasze postępny na budowie. Mam pytanie. Całe fundamenty będziecie wylewać, czy będziecie je murować z bloczków fundamentowych? Muszę przyznać, że cena za beton i kierownika budowy jest duuużo atrakcyjniejsza niż na śląsku... Nam polecony kierownik powiedział 3000zł. Czekamy na pozwolenie na budowę - będzie najprawdopodobniej na koniec września i w połowie października zaczynamy z fundamentami - jak pogoda dopisze

  2. #22

  3. #23

    Domyślnie

    Witam użytkowników.
    Buduję dom w werbenach.
    Firma przedstawiła kosztorys stanu surowego otwartego z pokryciem dachówka ceramiczna Wiekor na kwotę 260 tyś.
    Co Wy na to ?

  4. #24

    Domyślnie

    Właśnie- zastanawia mnie, jaki planujecie (to pytanie do Michała) koszt stanu surowego zamkniętego począwszy od pozwolenia na budowę. Jeśli to możliwe podaj ta liczbę teraz, a już po wybudowaniu ww stanu podlicz rzeczywiste kosztu i je skonfrontujemy.



    P.S. Nie będziemy sąsiadami. Naszą działkę sprzedaliśmy i szykujemy inna, po drugiej stronie miasta

  5. #25

  6. #26

    Domyślnie

    Kosztorysant trochę zjechał ale i tak obliczył koszt stanu surowego na 250 tyś.
    "Czym dalej w las tym więcej drzew"
    Gdy zabrali się do zebrania skarpy aby umożliwić wjazd na działkię od strony drogi ( innej możliwości nie ma ) napotkali kabel energetyczny.
    Zgłoszenie kolizji - nie problem. Problem kto ma za to zapłacić?.
    Oczywiście ja - wstępny koszt zagłębienia kabla - 5-7 tyś.
    Tak myślę po co mi wjazd, kupie helikopter i bedą osiadał z góry

  7. #27

  8. #28

    Domyślnie

    Uf, udało się zbić cenę o połowę.
    Przestroga dla wszystkich posiadaczy niezabudowanych działek.
    Kontrolujcie procesy związane z projektowaniem budowy kabli energetycznych w sąsiedztwie Waszych działek. Na tym etapie można wnosić uwagi a tym samym eliminować na własny koszt późniejsze kolizje np. z wjazdem na działkę.

  9. #29

    Domyślnie

    Witam

    Miło mi powitać sąsiadów( my też rąbień - ulica za pomarańczową)
    Ładny dom. My też robiliśmy przymiarki do archonu miał być lubczyk 2.
    Z ŁZE też przygody - dłuugie czekanie w kolejce.

    Pozdrawiam

  10. #30

    Domyślnie

    Spejsik- gdzie zgubiłeś podpis pod postami? Ten temat mam w ulubionych a teraz muszę szukać tematu z dziennikiem



Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony