dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krysiagdy

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    157
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie komentarze do świerkowego domku

    Witam, proszę o komentarze, pytania, uwagi. Rady także mile widziane.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Witaj Krysiu, sliczne dzieciaki i fajny projekt. Pisz o postepach na budowie. Bede kibicowac


  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rencia
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Skąd
    Z Królewskiego Miasta Krakowa na wioskę...
    Posty
    1.014
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    96

    Domyślnie

    Witam!!!

    A ja myślałam już że swoją ekipę górali na Twoich zdjęciach zobaczę.
    Ekipa nie ta sama ale technologia identyczna (obróbki bali) .
    Projekcik fajny - już jestem ciekawa jak na żywca będzie wyglądał.
    Super i będę kibicować.
    Mój domek okazał się w rzeczywistości jakiś taki duży - a zobaczyłam to dopiero jak górale więźbę postawili. I faktycznie po przeprowadzce stwierdzam że mam duży dom i dużo kilometrów w nim robię.

    Pozdrowionka
    ....bo marzenie się spełniło....
    PORADY GEODEZYJNE

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krysiagdy

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    157
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Dzieki za kibicowanie. Postaram sie w miare regularne relacjonowac postepy w budowie. Renciu.. pokaz jeszcze troche fotek ze swojego domu. Zawsze mozna podpatrzec jakies ciekawe rozwiazania i u siebie wykorzystac. Wielkosci naszego domu tez nie jestem w stanie ocenic patrzac tylko na projekt. Fakt. Piwnica wyszla duza ale dom chyba nie bedzie taki bo juz teraz mamy problemy zeby "poupychac" meble i sprzety w kuchni i lazienkach rysujac tylko na papierze. Jak to bedzie w praktyce dopiero zobaczymy.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rencia
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Skąd
    Z Królewskiego Miasta Krakowa na wioskę...
    Posty
    1.014
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    96

    Domyślnie

    Wierz mi w praktyce wychodzi zawsze inaczej - ja też upychałam na papierze parę rzeczy a jak się teraz okazało wcale nie trzeba ich upychać. Np. w 100% byłam święcie przekonana że projektant zrobił mi za małą jadalnie - pomieszczenie do którego nic się nie zmieści - już kombinowałam jakiś blat montowany przy ścianie .......a tu wyszło super okazało się że jak się wszystko wykończyło to jakoś ta jadalnie wyszła i duży stół z sześcioma krzesłami wchodzi idealnie. W którymś momencie mój mąż zaczął wsadzać mi prysznic do pralni bo w łazience się nie zmieści - pięknie się zmiścił w miejscu w którym zaplanowałam i łazienka wcale nie jest taka mała. Teraz jak tak piszę to przychodzi mi właśnie do głowy spostrzeżenie: dom od początku wyszedł duży i zobaczyłam to jak postawiły górale więźbę ale pomieszczenia w środku do momentu wykończenia ich na tip top wydawały mi się za małe - a okazało się zupełnie inaczej.


    Pozdrowionka
    ....bo marzenie się spełniło....
    PORADY GEODEZYJNE

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Iwuś

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    1.111
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    188

    Domyślnie

    Oj coś o wykonawcach i ja mogłabym opowiedzieć. Do końca listopada musimy się wyprowadzić z mieszkania, a jak patrzeę na postępy na budowie to jakoś nie chce mi się wierzyć że za cztery miesiące będziemy tam mieszkać. Wszystkie nne budowy są dla nich ważniejsze niż nasza...psia krew!!!
    Głowa do góry! Jakoś to przeżyjemy.
    ...jak ślepy żeglarz bez wiatru i wody...
    Dziennik Zajców
    Komentarze

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krysiagdy

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    157
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Dzieki za wsparcie Iwus. Jakos przezyjemy. Ale trzeba sie uzbroic w mooorze cierpliwosci . Zwlaszcza ze tyle jeszcze do konca budowy zostalo.
    Sledze oczywiście dzienniki chyba WSZYSTKICH budujacych w drewnie, szukam inspiracji i kibicuje.
    Zauważylam ze wiekszosci domy przyjezdzaja gotowe na plac budowy i sa tylko na miejscu skladane z elementów przez co wszystko odbywa sie szybciutko. A u nas.. ech.. gorale dlubia na miejscu od zera i mama wrazenie ze sie to strasznie ciagnie.. Aby do konca!!
    Pozdrawiam wszystkich ogladających moj dziennik.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... DOBRE MZIMU FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nelli Sza
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5.304

    Domyślnie

    Cudo, cudo, cudo !!!! Kibicuję !!!
    Olka - szkieletorka

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Shakespear

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    9

    Domyślnie

    Ja bym urzywal najlepsza bron na budujacych. Pieniadze. Jezeli cos nie jest tak jak powino byc NIE PLACIC im.

    Jak rozpoczna na poddaszu to prosze uwarznie obserwowac jak bedzie wyglondal sufit. Czemu? Bo jak ida do gory to bledy z dolu powiekszaja sie idac do gory. Umnie w niektory miejscach sufit ktory zrobili nie idzie rownolegle z pozomem dolnym. Mowili ze to zlodzenie optyczne. FIGA !!!!

    Henry

    PS: Ja bym zatrzymal 5-10 tysiecy po skonczonej robocie i powiedzial im tak. "Szczegolowo obejrzymy prace i za miesiac dwa zaplacimy reszte. Inaczej ich nigdy nie zobaczycie by cos poprawili."

    Niektore zeczy pokarza sie po miesiacach !!!!
    Pozdrawiam

    Henryk

  10. #10

    Domyślnie

    Mi się podoba o wiele bardziej ciemna podłoga - ale to kwestia gustu

    A drzwi też będziecie mieli prześliczne

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bold
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Twój domek wygląda rewelacyjnie, powoli zaczynam żałować że nie budowałem z bali,
    no ale kasa trzyma

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Shakespear

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    9

    Domyślnie

    Rekomenduje JUSZ dokladnie uszczelnic te deski ktore formuja otwacie dla okien i dzwi na zenacz. Bo tam gdzie sie stykaja z balami napweno sa czelini tktore beda pozwa;ac powietrzu przechodzic. Jezeli to teraz bedzie zrobjone bedzie lepjej w mojim zdaniu.

    Fotka okna na drugim pietrze pokazije to oczym mowilem, te wyciecia gdzie niby bal osiadajac ma miejce schodzic. Te wyciecia sa za durze. Dom nagorze nigdy nie osiadzie 5 cm. Ja jusz spedzilem ostania troche czsu u siebje u nic nie slysz. Wiec te osiadanie ktore 9 miesiecy temu slyszalem przestalo w duzym stopniu. Co znajduje jest wlasnie miesca dzie powietrze przechodzi i blokuje te miejsca pianka lub welna.

    Dom ladnie wyglonda.

    Pozdrawiam
    Pozdrawiam

    Henryk

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krysiagdy

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    157
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Hej Dzieki Shakespeare za rady. Postaramy sie jak najszybciej zamontowac te opaski wokol okien. Ale wezmiemy chyba innego stolarza bo pan Jacek juz sie bardzo spieszy na nastepna budowe i teraz nie bedzie mial czasu u nas tego zamontowac. A okna maja byc montowane do konca tygodnia
    Bardzo chcetnie bym zobaczyla zdjecia jak Twoj dom teraz wyglada. Moze cos pokazesz? Pozdrawiam

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Shakespear

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    9

    Domyślnie

    "Spiesza sie" to nie dobry sygnal. U mnie tesz sie spieszyli i dlatego jusz Pana Jacka tutaj nie chce widziec.

    Ale nie moge podkreslic bardzej co do tych szpar.

    Druga sprawa jest taka ze przynajmniej moj dom jak osiadal to nie robilo sie to ruwn. To znaczy ze niektore sciany widza wieksze sily nisz inne i szly w dol nie rowno miernie. Tak ze te szparki i szpary umnie powstaly po roku siadania!!!!! Tak ze ty mozesz widziec wszytko fajnie wyglonda a po roku moze byc cos innego. Przynajmniej ja to tutaj zaobserwowalem.

    Tak ze przed tymi opaskami wokol okien wszystko jak najlepje uszczelnic !!!!

    Ciekawy jestem ile on chcial za oprawe okien?

    Ja dowiedzialem sie od osoby gdzie ekipe spotkalem ze bylo to w cenie wstawienia okien. Ale dowiedzialem sie to puzno bo jak umnie to robili to mi powiedzial ze to jest extra. Z tego i wiele innych rzeczy powstaly problemy co do relacji mnie do Pana Jacka

    Ktos bedzie mial niespodzianke mysle po tej pracy bo pogoda nie bedzie przyjazna do dalszych budowli.

    Pozdrawiam

    PS:Ja jeszcze jestem daleko do wykonczenia. Nie jest mi dom potrzebny do natychmistowego urzytku. Co to oprawienia to zdecydowalem zrobic to sam. Gorale ktorych spotkalem po drodze do Warszawy pokazali mi co oni robili. Prosta robota !!!!
    Pozdrawiam

    Henryk

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Iwuś

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    1.111
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    188

    Domyślnie

    Baaaaardzooo mi się podoba pomysł z zejściem do piwnicy. Ściana z takiej cegły będzie wyglądała rewelacyjnie!
    Teraz dopiero dostrzegłam parkę Waszego potomstwa - , gratuluję bo materiał genetyczny zaowocował wspaniale
    Pozdrawiam serdecznie
    ...jak ślepy żeglarz bez wiatru i wody...
    Dziennik Zajców
    Komentarze

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar googulek
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    2.811
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    226

    Domyślnie

    witaj krysiu,
    masz sliczne drzwi, czy moglabys zdradzic ich koszt?
    Pozdrawiam

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    Śliczny domek, bardzo klimatyczny, normalnie jak oglądałam zdjęcia to czułam zapach świeżo ciętego drzewa, autentycznie (a siedzę w centrum miasta, pragnę dodać ), tak działają na wyobraźnię Twoje zdjęcia - super!

    A jeśli w kwestii podłogi nadal decyzja nie zapadła, to mi osobiście najbardziej przypadła do gustu ostatnia propozycja

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krysiagdy

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    157
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Witam,
    Dzieki wszystkim za wpisy. Albo to forum szwankuje albo cos z moim komputerem nie tak bo nie dostalam wczesniej informacji ze ktos tu sie wpisal i dopiero dzis przypadkiem tu zajrzalam.
    A wiec spiesze z odpowiedzią. Drzwi debowe zewnętrzne (ocieplane) 3600zl a wewnętrzne swierkowe kosztowaly 1880zl. Cena dosc wysoka ale u nas cenę zwiekszylo bardzo grube futryny. Drzwi malowane lazura co tez zwiekszylo cene.
    Milo mi ze dom Wam sie podoba.
    Wykanczanie wlecze sie niemilosiernie. Nie ma nawet jakis specjalnych postepow zeby uwiecznic na zdjeciach i zrobic nowy wpis w dzienniku. Elektryk ciagle dziala, Ma skonczyc w sobote. Hydraulik wkracza w poniedzialek. Reszta czeka na wolne terminy u fachowcow. Z tym niestety krucho. Staramy sie tylko uporzadkowac plac budowy po wszytkich fachowcach ale tez wolno idzie bo trudno znalesc w tym czasie opieke dla naszej trojki maluchow. Iwus dzieki za mile slowa Dzieci sa urocze ale opieka nad takimi maluchami to praca bez konca.. czasem az fajnie sie od nich wyrwac i posprzatac na budowie
    Humor mi siadl bo dzis zwineli sie tynkarze z piwnicy zostawiajac wszystko rozgrzebane. Nie chca konczyc i nie chca kasy za to co juz zrobili Poszlo o nieporozumienie miedzy nimi a moim mezem w sprawie zaliczki. Próbowalam lagodzic sytuacje, przepraszac itp ale starsi bracia Kaszubi za nic nie dali sie przekonac. Na szczescie znalezlismy juz zastepstwo zeby nie zmarnowal sie material- nie wyschlo to co juz na scianach jest a jeszcze niezatarte, nie pokonczone.
    Czasem rozmowy z fachowcami to stapanie po kruchym lodzie. Nie dac sie oszukac jak my na poczatku naszej kariery inwestorskiej kiedy to pan iksinski zniknal z zaliczka na brame w sinej mgle. Nie targowac sie za bardzo bo fachowiec sie obrazi i pojdzie gdzie indziej a z drugiej strony nie zgadzac sie za szybko na podawana cene bo wykonawcy widzac drewnany domek mysla ze ma sie worek pieniedzy. Hmmm czas zajrzec na forum "Psycholog dyżurny - czynne 24 godziny na dobę"?
    Pozdrawiam budujacych, dopingujacych i tych co dopiero planuja..

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar quisquis
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Lublin
    Posty
    238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Fajny dziennik i piękny domek - dopiero was odnalazłam. Myślałam, że "znam" już wszystkie "drewniaki" na tym forum - tym bardziej mi miło. Życzę powodzenia, ale w sumie to już nie muszę bo wszystko na ukończeniu. Pięknie, gratuluję.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kruszon11
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    357

    Domyślnie

    Siemaneczko.
    Możesz mi powiedzieć co to za grzejniki masz u siebie ? Kolor mi jak najbardziej pasuje (na razie mam podobnej barwy puszki, kontakty i włączniki) i podłączenie dolne. Powiesz mi hał macz ??

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony