dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 29
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 563
  1. #221
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    ja mam płytę fundamentową. Postała zimę razem z chałupą i jest ok
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  2. #222
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zukow2

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    200
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    fajny pomysł, ale u mnie już za późno na zmianę.
    szukam jakiś bloczków.W projekcie mam M-6, ale nie wiem cz nie są za zimne do mojego energooszcz. domku.

    no i czym zastąpić ten isomur bo drogi jak cholera.

  3. #223

    Domyślnie

    Śledze ten wątek ponieważ także rozważam zastosowanie isomuru. Temat się rozmył i wkradł się perlit
    A ja nadal nie wiem czy warto zastosować isomur.
    Mój archtekt zaprojektował ścianę fundamentową od zew styropian 10cm i od wew. 5 cm zachodzący aż na ławę fundamentową.
    Z krótkich wyliczeń wynika, że koszt obłożenia styropianem z dwóch stron będzie podobny do zastosowania isomuru. Pytanie brzmi czy napewno wart podrażać inwestycję w jeden lub drugi spodób?
    Bo może wstarczy tradycyjnie tylko od zew. styropian?
    Pozdrawiam Radek

  4. #224

    Domyślnie

    Ja atylko uczulam na jakość wykonania. Zrób to co mniej generuje błędów "fachowców". To jest najgorsza rzecz w kazdej technologii.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  5. #225
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał krebs1976
    Śledze ten wątek ponieważ także rozważam zastosowanie isomuru. Temat się rozmył i wkradł się perlit
    A ja nadal nie wiem czy warto zastosować isomur.
    Mój archtekt zaprojektował ścianę fundamentową od zew styropian 10cm i od wew. 5 cm zachodzący aż na ławę fundamentową.
    Z krótkich wyliczeń wynika, że koszt obłożenia styropianem z dwóch stron będzie podobny do zastosowania isomuru. Pytanie brzmi czy napewno wart podrażać inwestycję w jeden lub drugi spodób?
    Bo może wstarczy tradycyjnie tylko od zew. styropian?
    Pozdrawiam Radek

    Napiszę dlaczego może perlit będzie lepszy:

    bo choć wraz z isomurem mają takie samo lambda (choć nawet chyba isomur ma trochę gorsze) to wysokość bloczka perlitu (ok. chyba 25 cm) jest większa niż isomuru (ok. chyba 11 cm) więc oczywiste jest to co jest lepsze.
    Ale jeśli dajemy 11 cm styro pod posadzkę to isomur o wys. 11 cm będzie prawie jednakowo dobry jak perlit.

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  6. #226

    Domyślnie

    Witam wszystkich

    pytanie odnośnie postu Krebs'a - jeśli cena z zastosowaniem isomuru i obkładaniem styro obustronnie podobna to czy nie lepsze jest rozwiązanie ze styro które dodatkowo ogranicza nam migrację ciepła w poziomie i zapobiega wychładzaniu ziemi pod budynkiem -- a to jednak duża pow.
    czy to ma sens i czy zmniejszona temp. gruntu pod budynkiem będzie marginalna ?
    Nie ma rzeczy trudnych - są tylko niewiadome

  7. #227

    Domyślnie

    Panowie !

    Pytanie 1. Gdzie teraz produkuje się TB. Kto wie ?
    Stwierdzenie 1. Nie jest możliwe aby zamilkł !

    Pozdrawiam.
    Serdecznie Pozdrawiam

    Krzysztof5426

  8. #228
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztof5426
    Pytanie 1. Gdzie teraz produkuje się TB. Kto wie ?
    Stęskniłeś się za nim?

  9. #229

    Domyślnie

    quote="krzysztof5426"]Panowie !

    Pytanie 1. Gdzie teraz produkuje się TB. Kto wie ?
    Stwierdzenie 1. Nie jest możliwe aby zamilkł !

    Pozdrawiam.[/quote]

    po takim pytaniu nowej osoby istnieje zagrożenie iż to sam TB pyta -
    taki wilk w owczej skórze
    Nie ma rzeczy trudnych - są tylko niewiadome

  10. #230

    Domyślnie

    Witam !

    Ja nie z tego miasta i na dodatek amator budowlany.

    Czy wyobrażasz sobie , że Pan TB tak mógłby o sobie napisać ?

    PS. Pytanie zadałem, bo na innym forum znalazłem wpisy o identycznej treści jak tu, oczywiści pod innym ......


    Pozdrawiam.
    Serdecznie Pozdrawiam

    Krzysztof5426

  11. #231

    Domyślnie

    to było w formie żartu ale skoro już pofatygowałeś się rozwiać wątpliwości
    pozdrawiam i życzę owocnego czerpania z ogromu informacji jakie drzemią w necie -- tylko jak zawsze trzeba odsiać ziarno od plew
    Nie ma rzeczy trudnych - są tylko niewiadome

  12. #232

    Domyślnie

    OK. Wybacz, ale w poniedziałek byłem autkiem w Warszawie i po 19 już mój osobisty twardziel zaczął odmawiać posłuszeństwa.('')

    Pozdrawiam.
    Serdecznie Pozdrawiam

    Krzysztof5426

  13. #233

    Domyślnie

    a w temacie mostka - ja odpuszczam sobie wszelkiego rodzaju wynalazki typu isomur, perlit itd - mam zamiar polecieć silikatami od ławy po sam dach tyle że ocieplam ściany fundamentowe z obu stron - czy to się sprawdzi na tyle dobrze ? - nie wiem ale tak będzie może łatwiej i taniej ( bez trudnych wyborów )
    Nie ma rzeczy trudnych - są tylko niewiadome

  14. #234

    Domyślnie

    Witaj !

    Jestem na etapie planowania. Domu pasywnego nie zbuduje, ale rozważam wszelkie możliwości.

    Pozdrawiam.
    Serdecznie Pozdrawiam

    Krzysztof5426

  15. #235
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Teves

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    555
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał kibito
    a w temacie mostka - ja odpuszczam sobie wszelkiego rodzaju wynalazki typu isomur, perlit itd - mam zamiar polecieć silikatami od ławy po sam dach tyle że ocieplam ściany fundamentowe z obu stron - czy to się sprawdzi na tyle dobrze ? - nie wiem ale tak będzie może łatwiej i taniej ( bez trudnych wyborów )
    Prawidłowa hydroizolacja silikatu w gruncie do tanich nie należy, bloczki betonowe + isomur+ izolacja fundamentów z zewnątrz i silikatowe ściany drożej chyba nie wyjdą. Ja budowałem z silikatu i z poziomej izolacji termicznej nie zrezygnowałbym przy tym materiale. (silikat robi tez za hydroizolację poziomą)

  16. #236

    Domyślnie

    jeśli dam na ławę poziomą izolację i między ścianą fundamentową z silki 24 (20) a murami z silki 24 (15) także poziomą oraz wymaluję jakimś "mazidłem" ściany fundamentowe i obłożę je styro (hydro) to nie wystarczy ? ( racja że z tego punktu widzenia zapowiada się trochę wydatku ale chyba zda egzamin taki układ ? )
    Nie ma rzeczy trudnych - są tylko niewiadome

  17. #237
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Teves

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    555
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Silikat w ziemi pomazany byle czym, ja bym się bał. Dobra izolacja silkatu to koszt większy niż isomur albo i porównywalny. Dałem bloczki betonowe pomazane byle czym a na to isomur. Podobno na isomuerze można stawiać bez jakichkolwiek izolacji poniżej. Silikat to straszliwy przewodnik ciepła, namawiam do odcięcia tego transportu w pionie. Za to przy -5 na dworze dom traci jakiś 1C na dobę bez ogrzewania

  18. #238

    Domyślnie

    A co powiesz na rozwiązanie ceramika+perlit omawiane wcześniej ?
    albo elementy novomur ? czy isomur ma lepsze właściwości ?
    Nie ma rzeczy trudnych - są tylko niewiadome

  19. #239
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Teves

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    555
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Musisz wziąć pod uwagę dwie sprawy ciepło i wilgoć.

    Myślę ze każdy z powyższych patentów jest skuteczny jeśli chodzi o ciepło, isomur jest na pewno drogi to wiem.
    Druga sprawa to woda, jak dajesz silikat w ziemie to jest to tym bardziej ważne. Jak dasz beton w ziemię i skutecznie odetniesz transport wilgoci w górę to izolacja pionowa fundamentów nie jest tak krytyczna.

  20. #240

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teves
    Musisz wziąć pod uwagę dwie sprawy ciepło i wilgoć.

    Myślę ze każdy z powyższych patentów jest skuteczny jeśli chodzi o ciepło, isomur jest na pewno drogi to wiem.
    Druga sprawa to woda, jak dajesz silikat w ziemie to jest to tym bardziej ważne. Jak dasz beton w ziemię i skutecznie odetniesz transport wilgoci w górę to izolacja pionowa fundamentów nie jest tak krytyczna.
    to ja chyba czegoś nie "kumam"
    jaka jest różnica miedzy skuteczną izolacją wilgociową miedzy bloczkami a silikatami a silikat i silikat ? więc jeśli dam dam dobrą izolację miedzy silikaty ze ściany fundamentowej a murami to będzie tak samo jak między bloczki fundamentowe a silikaty z muru ? chyba ze bloczki lepiej izolują od wilgoci ?

    pytam bo na logikę to jest dość niepojęte skoro i tak między np. ławy a ściany i mur daje się folię/papę --- chyba że ta stara szkoła pomija jakieś nowe obliczenia ?
    ( to tylko pytania laika więc proszę o wyrozumiałość )
    Nie ma rzeczy trudnych - są tylko niewiadome

Strona 12 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony