dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 29
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 563
  1. #281

    Domyślnie

    Stosując isomur plus nie ma potrzeby osieplać fundamentu poniżej poziomu gruntu, wg załacznika :

    http://www.stahlton.com.pl/images/st...yjne/2.1.2.pdf

    Ciekawe rozwiązanie ?

    Piotr.

  2. #282

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr-kaczor
    Stosując isomur plus nie ma potrzeby osieplać fundamentu poniżej poziomu gruntu, wg załacznika :

    http://www.stahlton.com.pl/images/st...yjne/2.1.2.pdf

    Ciekawe rozwiązanie ?

    Piotr.
    Przecież taki bloczek to mniej więcej tyle co 2 - 3 cm styropianu. Myślisz że to to samo co 15 cm styropianu od zewnąterz?

  3. #283

    Domyślnie

    Z tego co wyczytałem tam jest polistyren więc jest on cieplejszy niz styropian. Właśnie jestem na etapie w którym "warto" coś zastosować aby zminimalizować "mostek termiczny" więc zastanawiam się nad tym produktem.

    Piotr

  4. #284

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr-kaczor
    Z tego co wyczytałem tam jest polistyren więc jest on cieplejszy niz styropian. Właśnie jestem na etapie w którym "warto" coś zastosować aby zminimalizować "mostek termiczny" więc zastanawiam się nad tym produktem.
    Piotr
    To zależy od jakiego stryropianu. A poza tym ścianę fundamentową zazwyczaj ociepla się również "polistyrenem". Jeśli planujesz grzanie prądem to na pewno warto zminimalizować ...

    Rzecz w tym, że zazwyczaj jeśli się interesujesz ograniczaniem tego sławnego mostka to powinieneś zrobić izolację zarówno poziomą i pionową.

  5. #285
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr-kaczor
    Stosując isomur plus nie ma potrzeby osieplać fundamentu poniżej poziomu gruntu, wg załacznika :

    http://www.stahlton.com.pl/images/st...yjne/2.1.2.pdf

    Ciekawe rozwiązanie ?
    To zależy jaki efekt chcesz uzyskać.
    Jeżeli zadowala Cię izolacyjność ścian na poziomie 0,3W/(m2K) i posadzki 0,45W/(m2K), to rzeczywiście możesz z takiej izolacji zrezygnować.
    Natomiast w przypadku budowy domu nisko energetycznego lub pasywnego izolacja pionowa ściany fundamentowej jest jak najbardziej pożądana.

  6. #286
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.222

    Domyślnie

    "tam jest polistyren więc jest on cieplejszy niz styropian"

    Styropian = piana ze styrenu polimeryzowanego (zestalonego)
    Polistyren = styren zestalony metodą polimeryzacji.

    O czym tu piszesz?
    Nie kumam...
    Jaki polistyren jest "cieplejszy" od polistyrenu?

    Adam M.

  7. #287

    Domyślnie

    Należy jednak zauważyć, że walczymy tutaj o ograniczenie mostka pionowego. Bloczek ISOMUR ma "domknąć" izolację pionową ściany, z izolacją posadzki. Przy takim układzie ocieplenie pionowe fundamentu nie przekłada się wprost na wzrost izolacyjności tego elementu (czytaj: opór cieplny (pionowy) nie wzrasta o wartość dla ocieplenia fundamentu).
    Ocieplenie fundamentu zabezpiecza jedynie przed zamarzaniem powierzchni "pod domem" utrzymując tam wyższą temperaturę. Tak więc wystarczy zastosować minimalną grubość tego ocieplenia (ja zastosowałem 5 cm). Nie wydaje mi się, aby wzrost tej grubości powodował wyraźnie wyższą temperaturę fundamentu.

  8. #288

    Domyślnie

    7tonik czy Ty zastosowałeś właśnie Isomur? Jeśli można wiedzieć gdzie kupiłeś i w jakiej cenie ???

    Piotr

  9. #289

    Domyślnie

    Ja kupowałem w 2007 roku w JORDAHL&PFEIFER w cenie 61,60 zł/mb brutto z dostawą (szer. 24). Nie był niestety wtedy dostępny Isomur Light ani Isomur Plus. U mnie wyszło 70 mb.

  10. #290
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    phans

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    mazowieckie ok. Żyrardowa
    Posty
    677

    Domyślnie

    A co sądzicie aby zamiast klasycznego bloczka betonowego fundamentowego zastosować bloczki keramzytobetonowe (producent ze Mszczonowa)
    http://img26.imageshack.us/img26/403...ytowymszcz.jpg

    Wiem, że jest kiepski w porównaniu z isomur ale jest lepszy (może jednak nie?) od zwykłego bloczka betonowego. Zaznaczam, że nie buduję domu pasywnego czy super energooszczędnego. A cena jest porównywalna ze zwykłym betonowym.

  11. #291

    Domyślnie

    Również prosiłbym o odpowiedź na powyższe pytanie. Isomur w moim przypadku odpada. Dom parterowy 160m2 generowałby w tym zakresie spore koszty.

  12. #292

    Domyślnie

    Wracając do likwidacji mostków cieplnych, to mam teraz pytanie jak zlikwidować mostek cieplny który wystepuje przy schodach żelbetnowych, ponieważ dolną część konstrukcji włącznie ze zbrojeniem trzeba wypuścić z gruntu, więc w tym miejscu schody będą "podciągały" zimno z gruntu ??


    Piotr

  13. #293

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr-kaczor Zobacz post
    Wracając do likwidacji mostków cieplnych, to mam teraz pytanie jak zlikwidować mostek cieplny który wystepuje przy schodach żelbetnowych, ponieważ dolną część konstrukcji włącznie ze zbrojeniem trzeba wypuścić z gruntu, więc w tym miejscu schody będą "podciągały" zimno z gruntu ??
    Nie tylko "zimno", ale i wilgoć - o czym czasem się zapomina.
    Pozdrawiam,
    Radek

  14. #294
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tofik22

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    1

    Domyślnie podciąganie wody

    Cytat Napisał rpilski Zobacz post
    Nie tylko "zimno", ale i wilgoć - o czym czasem się zapomina.
    zgadza się. mam kolegę, który zastosował Isomur na Ytongu pod ścianami zewnętrznymi (pod wewnętrznymi już nie). nie zdążył zrobić zadaszenia przed zimą i padało do środka całą zimę. efekt jest taki: ściany stojące na Isomurze są w idealnym stanie, te które stoją bezpośrednio na chudziaku są na dole poważnie popękane. Ytong naciąga wodę jak gąbka i przy mrozie rozsadziło kamienie. inne cegły nie są wiele lepsze w tej kwestii czytałem gdzieś w Muratorze, że Isomur nie podciąga wody.
    dlatego odradzam eksperymentów z jakimiś wynalazkami jak keramzytobeton w cokole budynku. warto wydać trochę więcej pieniędzy ale zrobić coś dobrze.
    latem zaczynam też budowę i myślę, że zastosuję Isomur. szczególnie jak widziałem co może się stać. jak kogoś to interesuje to mogę podesłać zdjęcia z popękanym Ytongiem.

  15. #295
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    1.237
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Czy isomur dajecie na ściany fundamentowe wszystkie, czy tylko zewnetrzne. U mnie parterówka generowałaby bardzo duże koszty, gdyby wszystkie ściany "objechać" isomurem. Czy danie ismuru tylko na ścianach zewnętrznych , bez nosnych miałoby sens.

  16. #296

    Domyślnie

    Cytat Napisał bdan Zobacz post
    Czy danie ismuru tylko na ścianach zewnętrznych , bez nosnych miałoby sens.
    To może być sensowne. Najniższe temperatury gruntu (i ścian fundamentowych) są przy ścianach zewnętrznych.
    Pozdrawiam,
    Radek

  17. #297

    Domyślnie

    według mnie gdy ocieplamy ściany fundamentowe, to warunki dla ścian zewnętrznych sa porównywalne z wewnetrznymi i tutaj isomur tylko dla zewnętrznych traci troche sens. Gdy jednak nie ma ocieplenia fundamentu, to jak najbardziej największy efekt będzie dla ścian zewnętrznych.

  18. #298
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    1.237
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    a wewnetrzne - zasypać pierwszą warstwę perlitem (ma sens)?

  19. #299
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ziuta62
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Podhale
    Posty
    750

    Domyślnie

    Witam! Temat umarł śmiercią naturalną. Czy nikt nie decyduje się na bloczki cokołowe?

  20. #300

    Domyślnie

    Nie umarł. Zastosowałem isomur zarówno na scianch nosnych (stojących na findamencie ) jak i zastosuję na działowych ( stojących na chudziaku)
    Pozdrawia

Strona 15 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony