dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    leli,
    schody to nie podłoga
    nie strasz koleżanki
    skoro sp......... niech poprawiają do skutku!!

    Karpatka,
    nie wiem czym masz polakierowane to drewno, ale weź też pod uwagę fakt, że drewno z czasem ciemnieje
    natomiast to jasne bielmo nigdy koloru nie zmieni, będzie cały czas białe
    pisałaś o I gatunku tego drewna .... na pewno takim nie jest

    jeszcze jedno pytanie- jakiej grubości są trepy samonośne??
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  2. #22

    Domyślnie

    Trociu, wlasnie jestem na etapie negocjowania z wykonawcami ile ich bedzie kosztowała ta wtopa. Na szczescie dla mnie nie zapłaciłam im ostatniej raty (tej dotyczącej robocizny, bo za materialy i drewno zostało im zapłacone), wiec mam z czego negocjowac.

    Nie strasze, skądże - dzielę się tylko moim ostatnim doświadczeniem życiowym....

  3. #23

    Domyślnie

    Oba elementy bez zbędnej dyskusji do wymiany....mnie tez by szlag trafiał zapewne za kazdym razem jakbym po schodach chodziła ....do wymiany i juz!

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał tuuska1
    No , dokładnie cię rozumiem, bo ja na swoje schody tez nie mogę patrzeć (tzn na partackie wykonanie) . Fachowiec stwierdził, że w domu jest za sucho i zbyt często ( raz w tygodniu) je zmywam . No pewno ,gdyby były brudne nie widac było by szpar.
    Jeżeli u ciebie jest za sucho jak zarzuca ci fachowiec i dodaje, że zbyt często myjesz na mokro to powiem wprost facet pieprzy. Za sucho schody się rozsychaja-zgoda. Myte za często na mokro powinny byc szczelne a nawet lekko wyłódkowane-zgadza się. Gość użył zbyt wilgotnego materiału na schody lub w okresie początkowym przez kilka tygodni 6-8 lub dłużej miałaś wyjątkowo sucho.
    __________________________________________________ __
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał izat
    leli,
    schody to nie podłoga
    nie strasz koleżanki
    skoro sp......... niech poprawiają do skutku!!

    Karpatka,
    nie wiem czym masz polakierowane to drewno, ale weź też pod uwagę fakt, że drewno z czasem ciemnieje
    natomiast to jasne bielmo nigdy koloru nie zmieni, będzie cały czas białe
    pisałaś o I gatunku tego drewna .... na pewno takim nie jest

    jeszcze jedno pytanie- jakiej grubości są trepy samonośne??
    O pierwszym gatunku tego drewna ja pisałem radząc Karpatce jak ma postepować z panami. Jest to według obowiązujacych w Polsce norm europejskich klas "o" czyli pierwsza a ta klasa zezwala na tak zwane rdenie promieniste "błyszczki". Norma PN EN 13226-2002 ma status Polskiej Normy. Jedynie można mieć pretensje, że nie uprzedzili o drewnie taką ilością "błyszczków". Dąb bez błyszczków to dąb selekcjonowany dużo droższy. Powinni o tym rozmawiać. Być może pokazywali inne drewno- też dąb ale bez "błyszczków" lub z pojedyńczumi i małowyraźnymi.
    __________________________________________________ ___
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  6. #26

    Domyślnie

    sądziłam do tej pory, że I klasa, to to samo co selekcja
    człowiek uczy się całe życie
    ładna nazwa swoją drogą kojarzy mi się z błyszczykami

    robiąc swoje schody udałam się ze stolarzem do DLH i sami wybraliśmy dechy, z jednej kłody (też się różniły kolorystycznie) zbliżone wyglądem
    wiadomo, że bez obróbki mało co widać, to jest ryzyko
    stolarz autorki obrabiając drewno chyba widział co kroi ..... i jak to wygląda
    no ale wiadomo, wszystko trzeba robić z głową
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał izat Zobacz post
    na schody wybiera się materiał z jednej kłody, żeby usłojenie i odcień drewna był w miarę równy
    Bez urazy, ale wzmianka o "kłodzie" świadczy o całkowitej ignorancji. Wiedzy w tym temacie nie da się osiągnąć przez internet. Tu trzeba praktyki na stolarni.
    Są to tak zwane "błyszcze" które absolutnie nie są wadą drewna. Lepiej było położyć schody ze skserowanego hdf-u. Wtedy byłby jednolity odcień i słój.
    Można to osiągnąć jeszcze obłogując schody, ale zazwyczaj nie jest to cena dla przeciętnego płatnika podatków.

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    A ty musisz wyciągać z szafy trupa sprzed 5 lat?
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  9. #29

    Domyślnie

    A to rzeczywiście staroć. Nie zauważyłem. Ale mnie poniosło, jak zobaczyłem, są tacy co to nie płacą pod byle pretekstem, samowolnie ustalając klasy drewna.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi Zobacz post
    A ty musisz wyciągać z szafy trupa sprzed 5 lat?
    Uśmiałam się Ale korniki tak mają ....

    Swoją drogą - ciekawe jak się sprawa zakończyła. Karpatka już tu chyba nie bywa
    Sprzedam w dobre ręce okap podszafkowy Franke FBI 712

  11. #31

    Domyślnie

    Odkopuję temat, bo ciekaw jestem opinii osób zajmujących się drewnem zawodowo.

    To jak to jest z tym "błyszczem" - wada czy uroda ?
    Jak pojawi się na dębowej podłodze, to jest podstawą do reklamacji czy do dzikiej radości, z powodu "niepowtarzalnych walorów" ?

    No i być może ktoś użytkuje takie podłogi/schody i powie, jak po czasie to wygląda ?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony