dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 163 z 757
Pokaż wyniki od 3.241 do 3.260 z 15136
  1. #3241

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Możesz wziąć próbkę wody, dodać do niej dawkę podchlorynu, odfiltrować (np. na węglu aktywnym) i ponownie przebadać (podstawowe parametry).
    Koszty takiego badania nie będą ogromne (trochę podchlorynu, wkład węglowy, badanie) a powinieneś zyskać informację na ile taka instalacja może ci pomóc (jest szansa, że zejdzie żelazo, mangan, organika, ew.bakterie).
    Jeśli to by się sprawdziło to miałbyś do zamontowania pompę dozującą, kolumnę z węglem aktywnym i zmiękczacz.
    Poprosiłbym Cię o więcej szczegółów.
    Rozumiem że chodzi o podchloryn sodu, gdzie mogę go kupić i w jakich ilościach zastosować, rozumiem że jeśli chodzi o wkład węglowy to poprostu kupić jakąś najtańszy filtr z takim wkładam węglowym, ale tutaj znowu rodzą się pytania ile tego wkładu węglowego powinno tam być i jak długo wodę filtrować, może na tym etapie nie ma większego znaczenia .

    Niezależnie od powyższego dostałem propozycję uzdatnienia wody poprzez zastosowanie poniższych urządzeń:
    Slimline ECOPLUS Mini 11 - 2700zł netto
    Tap 1047M - prawie 4400 netto

    Co o tym sądzicie, czy te ceny nie są za duże, tap1047 znalazłem i za 3200 brutto ale może różnica jest w wypełnieniu.

    Pozdrawiam
    Przemek

  2. #3242
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemmko Zobacz post
    Poprosiłbym Cię o więcej szczegółów.
    Rozumiem że chodzi o podchloryn sodu, gdzie mogę go kupić i w jakich ilościach zastosować, rozumiem że jeśli chodzi o wkład węglowy to poprostu kupić jakąś najtańszy filtr z takim wkładam węglowym, ale tutaj znowu rodzą się pytania ile tego wkładu węglowego powinno tam być i jak długo wodę filtrować, może na tym etapie nie ma większego znaczenia .
    Podchloryn kupisz w dobrych sklepach chemicznych pewnie. Albo w firmach zajmijacych sie uzdatnianiem wody. Mysle ze jak przesadzisz z podchlorynem, to nic sie nie stanie. Tu chodzi o sprawdzenie, czy toto wszystko co w Twojej wodzie siedzi, da sie utlenic podchlorynem i odfiltrowac na weglu Jesli sie nie da, to dolewnie wiecej utleniacza (chlor to utleniacz) niczego juz nie zmieni. Dolej do wiadara wody odrobine chloru, tak zeby bylo wyraznie czuc zapach, ale zeby nie szczypwalo w oczy. Przez wegiel przepuszczaj wode mozliwie wolno. Na tyle wolno, zeby nie bylo czuc chloru za filtrem.


    Cytat Napisał przemmko Zobacz post
    Niezależnie od powyższego dostałem propozycję uzdatnienia wody poprzez zastosowanie poniższych urządzeń:
    Slimline ECOPLUS Mini 11 - 2700zł netto
    Tap 1047M - prawie 4400 netto

    Co o tym sądzicie, czy te ceny nie są za duże, tap1047 znalazłem i za 3200 brutto ale może różnica jest w wypełnieniu.
    Wujek googiel mowi, ze ten zmiekczasz to kopmaktowe urzadzenie ze z biornikeim 10x16. Taki zbiornik ma okolo 20L pojemnoscio. Na pelno go zasypac nie mozna, wiec wejdzie tam miedzy 10 a 15L zloza. Na twardosc 550mg, to jest grubo za malo. Albo ktos zazartowal, albo nie wie co mowi, albo nawet nie spojrzal na Twoje wyniki wody.


    marcin

  3. #3243

    Domyślnie

    Stacje uzdatniania wody mają PKWiU 28.29.12.0 czy można domagać się zwrotu VAT przy budowie domu metodą gospodarczą. W wykazie napisane jest, że zwrotowi podlega instalacja wyłączenie do filtracji wody kotłowej. W domach jednorodzinnych instalacja wody kotłowej, użytkowej, spożywczej to jedna i ta sama instalacja. Czy ktoś z was trenował zwrot Vat?

    Pozdro.

  4. #3244

    Domyślnie

    No i mówiłem,że dużo kamienia---463 ,zużycie 20-25 m3.Proszę o rady jak zejść do tych 40-60mg/l.
    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Nie wystarczy

    A poważnie - dużo kamienia to pojęcie względne. Tak samo jak "rodzina 2+1" - na pewno masz wodomierz i możesz zajrzeć ile wody zużywasz... twardość można sprawdzić np. w wodociągach. Na podstawie tego co napisałeś można strzelać, że nie starczy...

  5. #3245

    Domyślnie

    Dzień dobry
    Jestem studentką Inżynierii Środowiska na PW. Piszę pracę dyplomową na temat: Badania rozwiązań przydomowego oczyszczania wody w domach jednorodzinnych. Celem pracy jest analiza wybranych rozwiązań uzdatniania wody ze studni.
    Jeśli ktokolwiek, najlepiej z woj. mazowieckiego, posiadający przydomowe stacje uzdatniania wody, zechciałyby udzielić mi niezbędnych informacji, bardzo proszę o odpowiedz tu lub na priv.

  6. #3246
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniam910 Zobacz post
    Dzień dobry
    Jestem studentką Inżynierii Środowiska na PW. Piszę pracę dyplomową na temat: Badania rozwiązań przydomowego oczyszczania wody w domach jednorodzinnych. Celem pracy jest analiza wybranych rozwiązań uzdatniania wody ze studni.
    Jeśli ktokolwiek, najlepiej z woj. mazowieckiego, posiadający przydomowe stacje uzdatniania wody, zechciałyby udzielić mi niezbędnych informacji, bardzo proszę o odpowiedz tu lub na priv.
    Zadaj konkretne pytania. Ktos o pewnie odpowie. Nie musisz prosic o pozowlenie zadania pytania

    marcin

  7. #3247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Zadaj konkretne pytania. Ktos o pewnie odpowie. Nie musisz prosic o pozowlenie zadania pytania

    marcin


    Okej, przybliżę problem. Otóż zakres mojej pracy obejmuje:
    - wizję lokalną wybranych gospodarstw domowych w celu uzyskania informacji takich jak: odległość studni od murów budynku, głębokość studni, ilość domowników, czas pracy urządzeń, sposób eksploatacji, zapoznanie z układem technologicznym stacji, pobór wody ze studni oraz z zaworów czerpalnych w budynku;
    - badanie i ocena jakości wody.

    W związku z powyższym poszukuję osób posiadających przydomowe stacje uzdatniania wody.
    Jeśli jest ktoś na forum, kto zgodziłby się w celach naukowych wziąć w tym udział, a dokładniej udostępnić swoją wodę do badań, to proszę o kontakt na priv. Z góry dziękuję

    Pozdrawiam
    Ania

  8. #3248

    Domyślnie

    Ponowię pytanie.
    Przy twardości 463 i miesięcznym zużyciu 14m3 chciałbym zejść do ok.60.
    Jaka głowica,złoże,zbiornik (tylko nie chińskie) i ile tego złoża potrzebuję ?
    Miałem propozycję na pw :fleck 5600 sxt,Dovex(Rohm&Haas),Structural.
    Liczę na porady.

  9. #3249
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo70 Zobacz post
    Ponowię pytanie.
    Przy twardości 463 i miesięcznym zużyciu 14m3 chciałbym zejść do ok.60.
    Jaka głowica,złoże,zbiornik (tylko nie chińskie) i ile tego złoża potrzebuję ?
    Miałem propozycję na pw :fleck 5600 sxt,Dovex(Rohm&Haas),Structural.
    Liczę na porady.
    Z tym żeby nie było nic chińskiego to będziesz miał problem gdyż polski rynek jest tym towarem zarzucony i firmy to skrzętnie ukrywają.
    Widzę że trafiłeś na zmiękczacz z właściwych komponentów. Poproś jedynie aby jonit proponowanej firmy był typu AMBERLITE SR1L Na, jest to jonit produkowany w technologii ukierunkowanej pod kontem uzdatniania widy pitnej. Różnica w cenie niewielka a zawsze większa pewność że pijesz zdrowa wodę.
    Co do wielkości proponuje ci wybrać największy Cabinet z butlą 10x35 on zapewni Ci twardość na właściwym poziomie nawet przy większych poborach. Różnica w cenie miedzy nimi jest niewielka.

  10. #3250
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo70 Zobacz post
    Ponowię pytanie.
    Przy twardości 463 i miesięcznym zużyciu 14m3 chciałbym zejść do ok.60.
    Jaka głowica,złoże,zbiornik (tylko nie chińskie) i ile tego złoża potrzebuję ?
    Miałem propozycję na pw :fleck 5600 sxt,Dovex(Rohm&Haas),Structural.
    Liczę na porady.
    Przy takiej twardości i zużyciu zbiornik 10x35 (zasypany 30 l złoża) powinien dać ci wystarczającą ilość wody na tydzień (ok 3-3,5 m3). Chyba nie ma sensu dopłacać do większego systemu, żeby mieć mniej regeneracji.
    Co do komponentów to ja bym sugerował taki zestaw: głowica Clack WS1 CI (z mixingiem), zbiornik 10x35 (Structural na pewno będzie dobry, ale drogi - Wave Cyber będzie "Made in China" ale już sprawdzony i też dobry), jonit Lewatit lub Rohm&Haas (to nie to samo co Dowex - to też jest skrzętnie mieszane przez sprzedawców). Zwróć też uwagę, żeby do głowicy był dołączony bypass (zawór do ominięcia filtra).

  11. #3251
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    . Zwróć też uwagę, żeby do głowicy był dołączony bypass (zawór do ominięcia filtra).
    Tu bym się nie zgodził czy on jest konieczny. Ja jestem zwolennikiem wykonywania obejścia filtra wykonanego na instalacji (trzy dobre zawory kulowe załatwiają sprawę), gdyż łatwiej później serwisować filtr. A po drugie szczególnie jak zamykam plastikowy zawór obejścia na głowicy Clack to mówię zdrowaśki czy się nie połamie.

  12. #3252
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hytryulik Zobacz post
    Tu bym się nie zgodził czy on jest konieczny. Ja jestem zwolennikiem wykonywania obejścia filtra wykonanego na instalacji (trzy dobre zawory kulowe załatwiają sprawę), gdyż łatwiej później serwisować filtr. A po drugie szczególnie jak zamykam plastikowy zawór obejścia na głowicy Clack to mówię zdrowaśki czy się nie połamie.
    Tyle ze zawory kulowe sluza do zamykania/otwierania a nie regulacji przeplywu. Wiesz ile ja w zyciu urwalem metalowych raczek od wszelakich zaworow kulowych?


    marcin

  13. #3253
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hytryulik Zobacz post
    Tu bym się nie zgodził czy on jest konieczny. Ja jestem zwolennikiem wykonywania obejścia filtra wykonanego na instalacji (trzy dobre zawory kulowe załatwiają sprawę), gdyż łatwiej później serwisować filtr. A po drugie szczególnie jak zamykam plastikowy zawór obejścia na głowicy Clack to mówię zdrowaśki czy się nie połamie.
    Nie połamie się
    Właśnie zamiast montować 3 zawory na instalacji masz bypass, który służy dokładnie do tego samego, a nawet więcej. Mając 4 pozycje pracy możesz bez ryzyka serwisować filtr czy odłączyć wodę na cały dom wyjeżdżając na wakacje.

  14. #3254
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Tyle ze zawory kulowe sluza do zamykania/otwierania a nie regulacji przeplywu. Wiesz ile ja w zyciu urwalem metalowych raczek od wszelakich zaworow kulowych?


    marcin
    I do tego te zawory służą, chyba pomyliłeś pojęcia. Te zawory mają być zamkniete albo otwarte.

  15. #3255
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Nie połamie się
    Właśnie zamiast montować 3 zawory na instalacji masz bypass, który służy dokładnie do tego samego, a nawet więcej. Mając 4 pozycje pracy możesz bez ryzyka serwisować filtr czy odłączyć wodę na cały dom wyjeżdżając na wakacje.
    To jest twoje zdanie. Ja z baypasu nie korzystam, i jak widzę podczas serwisów hydraulicy i tak dublują baypas robiac obejście na instalacji. Zawór to zawór.

  16. #3256
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hytryulik Zobacz post
    To jest twoje zdanie. Ja z baypasu nie korzystam, i jak widzę podczas serwisów hydraulicy i tak dublują baypas robiac obejście na instalacji. Zawór to zawór.
    Bo większość hydraulików nie zdaje sobie sprawy do czego służy "to coś" i niepotrzebnie dublują obejścia. Poza tym jak się zamontuje tyle zaworów to przecież "jest za co skasować" A koszt takiego bypassu jest chyba nawet niższy niż tych kilku zaworów kulowych z całym orurowaniem.

  17. #3257
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Bo większość hydraulików nie zdaje sobie sprawy do czego służy "to coś" i niepotrzebnie dublują obejścia. Poza tym jak się zamontuje tyle zaworów to przecież "jest za co skasować" A koszt takiego bypassu jest chyba nawet niższy niż tych kilku zaworów kulowych z całym orurowaniem.
    To nie tak. To są praktycy. Dobry hydraulik odpowiada za swoją robotę i boja się tego że jak się "zastoi" taki baypas to go połamią. Wtedy trzeba wymieniać całość. A wtedy to jest koszt. Nie sadzę aby zawory były droższe od baypasu.
    Ani mnie, ani ich nie przekonasz do tego.

  18. #3258
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hytryulik Zobacz post
    To nie tak. To są praktycy. Dobry hydraulik odpowiada za swoją robotę i boja się tego że jak się "zastoi" taki baypas to go połamią. Wtedy trzeba wymieniać całość. A wtedy to jest koszt. Nie sadzę aby zawory były droższe od baypasu.
    Ani mnie, ani ich nie przekonasz do tego.
    Tych bypassów idą tysiące i jeszcze nie widziałem żadnego który by się połamał. Tam się nie ma co "zastać". Jest cały rozbieralny i nawet jak jakiś specjalista znalazł by sposób na jego uszkodzenie to można wymienić samą uszkodzoną część. Nie wiem ile bierzesz za komplet zaworów z orurowaniem, ale taki bypass widziałem w sprzedaży po 80 PLN (cały, nowy), a jego wymiana nie wymaga narzędzi i 2 godzin robocizny - to nie jest jakiś wielki koszt

  19. #3259
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Tych bypassów idą tysiące i jeszcze nie widziałem żadnego który by się połamał. Tam się nie ma co "zastać". Jest cały rozbieralny i nawet jak jakiś specjalista znalazł by sposób na jego uszkodzenie to można wymienić samą uszkodzoną część. Nie wiem ile bierzesz za komplet zaworów z orurowaniem, ale taki bypass widziałem w sprzedaży po 80 PLN (cały, nowy), a jego wymiana nie wymaga narzędzi i 2 godzin robocizny - to nie jest jakiś wielki koszt
    Tylko aby go wymienić trzeba mieć 2 zawory docinające na instalacji. Czyli efekt jest taki że masz do porównania jeden zawór kulowy za 30 zł kontra plastikowy bajpas za twoje 80zł. Każdy odpowiedzialny hydraulik wybierze mosiężny zawór kulowy. Jeszcze jedno bajpas z zaworów zabezpiecza również węże antywibracyjne a one też czasami nawalają.

  20. #3260
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hytryulik Zobacz post
    Tylko aby go wymienić trzeba mieć 2 zawory docinające na instalacji. Czyli efekt jest taki że masz do porównania jeden zawór kulowy za 30 zł kontra plastikowy bajpas za twoje 80zł. Każdy odpowiedzialny hydraulik wybierze mosiężny zawór kulowy. Jeszcze jedno bajpas z zaworów zabezpiecza również węże antywibracyjne a one też czasami nawalają.
    Kombinujesz żeby zrobić bypass na zaworach kulowych masz minimum 3 zawory (czyli już 90 PLN) do tego połączenia między nimi i zawór odcinający całość instalacji... wyjdzie sporo więcej
    Ja rozumiem, że ciebie nie przekonam, ale może użytkownik się zastanowi czy ma zapłacić 2 razy (bo bypass ma w zestawie z filtrem, a hydraulik mu wciska na siłę dodatkowe zawory)

Strona 163 z 757

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony