dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Temat: Jakie Thuje

  1. #1

    Domyślnie Jakie Thuje

    Mam 4 metry od domu do płotu ...chce przy siatce nasadzić drzewek aby sąsiad ..wścibski sąsiad po kilku latach nic nie widział.

    Jakie thuje polecicie aby zrobiły gęstą zasłonę a jednocześnie nie zabrały zbyt wiele miejsca..

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    musisz miec tuje?

  3. #3

    Domyślnie

    A jak inaczej....

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009
    Cieplutko - hanka

  5. #5

    Domyślnie

    Dowiedzialem sie ze brabant to idealna thuja na "kocie mordy" z sąsiedztwa...

    Jaka jeszcze jest podobna do brababta ?

  6. #6

    Domyślnie

    brabant często jest traktowany jako chwast ogrodowy ja osobiście lubie tą odmiane jest posłuszna i nie wymagająca polecam Szmaragd choć wolniej rośnie i gęściej sadzimy ale jest piękna i nie tniemy jej bo szkoda ;P

    Bardzo fajowa odmianą jest również do cięcia Jałowiec "Springbank"

  7. #7

    Domyślnie

    Jakie tuje ? Ja mam od wścibskiego sąsiada posadzoną tuję ‘Columna’. Sadziłam w maju. Dlaczego ją: „wąska, kolumnowa odmiana o silnym wzroście, osiągająca w wieku 10 lat ok. 3 m wys. Ulistnienie ciemnozielone. Wymaga dosyć żyznych i raczej wilgotnych gleb. Polecana na nienormowane żywopłoty. Gęstość sadzenia w rzędzie: co 0,6-0,7 m.” (z Katalogu roślin ZSP).

    U mnie super rośnie na piasku i toleruje suszę Duże przyrosty
    Aby mieć jakiś wybór: myślałeś o cyprysiku Lawsona np. ‘Alumii czy ‘Columnaris’? Nie mówię już o cisie... Pozdrawiam.

    P.S. U nas chłodniej więc z cyprysika zrezygnowałam, choć mi się bardzo podoba
    Gosia

  8. #8

    Domyślnie

    Moje Thuje się nazywały "Kurnik" chciałem by rosły troche szerzej niż szmaragdowe i te mi polecono (dokładnie to sie nazywają "Kurnik III")
    mnie się podobają
    pozdrawiam
    TINEK
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    One nazywaja się "Kórnik" - na cześc szkółek kórnickich pod Poznaniem a nie kurników
    Nie jest to pospolita Thuja occidentalis, jak "Smaragdy" czy "Brabanty", tylko Thuja plicatoides - Żywotnik olbrzymi.

  10. #10

    Domyślnie

    Tak, tak dzięki za zwrócenie uwagi na pisownię.
    Ale to, że od miejscowości Kórnik nazwa pochodzi - wiedziałem
    pozdrawiam
    TINEK
    (ale ładne mam tuje )
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  11. #11

    Domyślnie

    A poradźcie proszę jaka odległość od ogrodzenia stosować sadząc Brabanta.

    Tak żeby można było go przycinać nie wchodząc na posesje do sąsiada....

    Lub tak żeby nie trzeba było go ciąć ale żeby znowu on nie "przełaził" zbytnio przez siatkę.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał robi77
    A poradźcie proszę jaka odległość od ogrodzenia stosować sadząc Brabanta.

    Tak żeby można było go przycinać nie wchodząc na posesje do sąsiada....

    Lub tak żeby nie trzeba było go ciąć ale żeby znowu on nie "przełaził" zbytnio przez siatkę.
    W szkółce poradzili mi co 80cm od siebie i 1m od siatki.

  13. #13

    Domyślnie

    Ja również sadziłem 1 metr od siatki, mogę puki co wjechać kosiarką, jak będą większe chce zachować przejście, żeby można przycinać, miedzy tujami 80 cm
    pozdrawiam
    TINEK
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  14. #14

    Domyślnie

    Takie thuje sadzone np. co 80 cm nawozone ze dwa razy w roku ile będa rosly do wysokości 3 metrów i stworzą gęstą ścianę>

    3 lata 5 lat ?

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    U nas beda świerki serbskie wąskie i długie

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar inż. Mamoń
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał pati25
    U nas beda świerki serbskie wąskie i długie
    Świerki serbskie to dosyć spore drzewa (25 m lekko)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony