dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1

    Domyślnie Czy 400.000 wystarczy na dom???

    Witam zastanawiam się nad budowa takiego domu: [url]http://projekty.dom.pl/kbp_skotniki.htm#sz i zastanawiam się czy zamknę się w 400.000 w stanie pod klucz ? Ma to być prosty projekt bez udziwnień bez piwnicy( dodatkowe pomieszczenie jako kotłownia całość kolo 140m2

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    sibik
    WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi


    Poszukaj w Wymianie doświadczeń i Liście płac wykonawców.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  3. #3

    Domyślnie

    Ciężko coś znaleźć bo większość domów to domy bardziej skomplikowane z dachem itd, a tu chodzi o zwykły kwadraciak z prosta zabudowa wewnętrzną

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    http://forum.muratordom.pl/cena-stan...na,t132141.htm
    http://forum.muratordom.pl/ile-placi...wym,t17856.htm

    Zależy ile umiesz sam zrobić. Jeśli niewiele - zależy jakie materiały wykończeniowe wybierzesz. Jeśli niedrogie - licz 2500 za metr.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  5. #5

    Domyślnie

    Sam raczej dużo nie zrobię to nie moja dziedzina, a jeśli chodzi o materiały to tez nie chce przesadzać z ceną, ale tez byle jakich nie brać. Czyli kolo 2500zł/m2 za dom do którego tylko meble wnosić? dobrze rozumiem?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał sibik
    Sam raczej dużo nie zrobię to nie moja dziedzina, a jeśli chodzi o materiały to tez nie chce przesadzać z ceną, ale tez byle jakich nie brać. Czyli kolo 2500zł/m2 za dom do którego tylko meble wnosić? dobrze rozumiem?
    Tak na moje oko - ale też zależy gdzie budujesz. Ja u siebie zląduję raczej na 3k.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  7. #7

    Domyślnie

    Nasz domek to http://www.studioarcis.pl/opis.php?id=114&b=1, za 400,000 na pewno się wprowadzimy i zrobimy coś koło domu.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar jea
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.548

    Domyślnie

    Ja sprzedam dom pod klucz za 415...i jeszcze zarobię
    Urodziłem się zmęczony-więc żyję by odpocząć

  9. #9

    Domyślnie

    Buduje się w woj. opolskim w nie tak dużym mieście, dziękuje bardzo za odp teraz wiem na co mogę liczyć

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał sibik
    .....teraz wiem na co mogę liczyć
    Oj żebyś się nie przeliczył Jak ocieplisz fundamenty, ściany, dach - cienko czy grubo? dobrym materiałem (drogi) czy byle jakim (będzie taniej)? IMHO 10 cm styropianu na ściany to nie za bogato.
    Podobnie co do okien - jakie? A ogrzewanie? Drogie w inwestycji ale tanie w eksploatacji czy odwrotnie? Elektryczne minimum (żarówka i gniazdko na pokój) czy coś więcej?
    Dom budujesz raz, potem to już tylko płacisz za eksploatację. I kiedyś (emerytura) pojawią się dylematy - włączyć ogrzewanie czy założyć drugie kalesony?
    Według mnie dom jak najbardziej ciepły i samoobsługowy chociażby pod względem ogrzewania. Można gaz, PC, kocioł na węgiel, miał, zrębki, owies itp. itd. Nie wiem ile masz lat ale kiedyś się zestarzejesz Choroba, wypadek, i co wtedy? Jestem właśnie w takiej sytuacji - zagipsowany, chodzę o kulach i tak przez najbliższe 2 miesiące a zima idzie. Nie ma szans gdyby trzeba worek węgla podnieść, ba, po bryłkę ciężko byłoby się schylić. Mam PC, nie narzekam. Mój sąsiad przez płot, uszkodzony kręgosłup, ledwie chodzi a podstawowe źródło ogrzewania to kominek. Do przemyślenia.
    Bo taki dom to jak się uprzesz to i za 200 tys. wybudujesz (a resztę na lokatę lub na wczasy jak tutaj niektórzy spece radzą), tylko czy to będzie Twój dom czy apartamentowiec z faveli?

    Oczywiście wszystko co powyżej jest nieaktualne jeśli dom budujesz na kilka lat i już wiesz że będziesz stawiał następny, lepszy
    Pozdrawiam - Piotr

  11. #11

    Domyślnie

    Weź nie przesadzaj panda. Styropian wraz z całą elewacją zmieni jeszcze kilka razy zanim się zestarzeje. No chyba że ktoś buduje np. ścianę trójwarstwową z elewacją z klinkieru wtedy faktycznie trzeba raz a dobrze.

  12. #12

    Domyślnie

    Tak jak napisałam za 400,000 wprowadzisz się do tego domu. Myślę że oceniasz te koszty bardzo realnie. My planujemy przeprowadzkę za jakiś miesiąc, dom jest z pustaka max-a, ocieplenie 12cm styropianu, strop 30cm wełny. Na żadnej instalacji nie oszczędzaliśmy, mamy nawet nadprogramowe bo zrobiliśmy wentylację mechaniczną i centralne odkurzanie. Piec mamy z podajnikiem na ekogroszek lub pellety(do wyboru). Wszystkie prace były zlecane firmom, jedynie elektrykę, wodę, kanalizację, wentylację i odkurzacz centralny wykonał mąż. Dodam jeszcze że dom ma całkowite podpiwniczenie.
    Mam jedynie dwa zastrzeżenia do projektu który wybrałeś, po pierwsze dach łamany do środka - to potencjalne kłopoty, przemyśl czy idzie zmienić to i wyprowadzić go na zewnątrz, po drugie dość mały salon, rozumiem że coś za coś ale może zrezygnować z sypialni na dole?

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał bmiara
    .......Styropian wraz z całą elewacją zmieni jeszcze kilka razy zanim się zestarzeje.......

    Gdyby się nazywał np. Kulczyk to kto wie. Rozumiem że wielu znasz takich co zmieniają ocieplenie budynku wraz z elewacją co kilka lat. Tylko co nimi kieruje? Za ciepło, za zimno, faktura się znudziła?
    Pozdrawiam - Piotr

  14. #14

    Domyślnie

    wisia30 czyli z tym projektem zmieściliście się w 400.000 nie oszczędzając na materiałach? To dobra wiadomość dla mnie gdyz moj projekt jest dużo "uboższy" wiec mam nadzieje, ze nie będzie problemu

  15. #15

    Domyślnie

    Na razie zmieściliśmy się w 300.000. Mamy jeszcze zapłacić resztę za elewację (na razie tylko zaliczka była, a w tym tygodniu pewnie skończą), kafelki na balkony i wejście do domu, na resztę domu już wszystko jest i jest w trakcie wykonywania, zapłacone zaliczki na meble i schody na piętro więc trzeba będzie zapłacić jeszcze resztę i sprzęt AGD do kuchni. Do wewnątrz już wszystko jest poza tym kupione, ściany już wszędzie zagruntowane jeden raz, tylko przemalować na gotowe.

  16. #16

    Domyślnie

    Aha czyli zmieścicie się w tych 400.000 razem z umeblowaniem itd? To fajnie, a jakiej klasy materiały do budowy używaliście wiem, ze na tym można sporo zaoszczędzić, ale tez możne się to zemścić w przyszłości

  17. #17

    Domyślnie

    Beton braliśmy z gruchy, zagęszczany jeszcze taką łatą wibracyjną, że jak teraz trzeba coś przewiercić przez strop to prędzej sam wpadniesz w jakiś rezonans od tej wiertarki udarowej, niż beton puści. Max-y były różne bo stawialiśmy od początku tamtego roku i wiadomo jak to było z materiałami, były trzy dostawy: z Odonowa, Leier i jakieś niemieckie, wszystko zamawiane w PSB więc firma ogólnopolska, chyba nie wciskaliby bubli. Na dach poszła wełna megarock z Rokwool-a, na ocieplenie styro- firma mi nie znana, kupił nasz wykonawca, ale styropian jest na zakładkę, więc droższy. Jak widzisz nie oszczędzaliśmy zbytnio na materiale, newralgiczne miejsca w domu takie jak balkon znajdujący się nad salonem są ocieplone płytami poliuretanowymi. Oczywiście wszędzie starałam się negocjować ceny i schodzić z kosztami w dół, ale na pewno nie za wszelką cenę, jakość też miała znaczenie. Jedynie na forum muratora trafiłam zbyt późno by kontrolować prace praktycznie do stanu surowego otwartego, mam nadzieję że niczego nie spiep...li.

  18. #18

    Domyślnie

    Powinienieś spokojnie się w takiej kwocie zamknąć.

    Pozdr,

  19. #19

    Domyślnie

    W Opolu,ten dom wyniesie cię około 320tys.Na gotowo.
    jak wydasz więcej to przepłaciłeś.
    Fundament+ściany+stropy+dach+okna+przyłącza 160tys powiedzmy że to stan surowy zamknięty,ale elewację już liczę.Dach mimo,że bardziej to stropodach wyniesie Cię w porównaniu do 300m2 dachów ceramicznych grosze. Tu masz niecałe 100m2 dachu licz po 300zł/m2 to tylko 30tys
    Instalacje+tynki+kafle+armatura+podłogi+stolarka wewnętrzna max 120tys tu na tym etapie jesteś w stanie zejść do 80tys ale i wydać z 300tys
    Okładzina schodów+kominek+duperele 30tys oczywiście bez szaleństw.

  20. #20

    Domyślnie

    Za 400 000 to bym ten domek zbudował, umeblował, i jeszcze stówkę zarobił

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony