dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Kryzys finansowy a sprzedaż mieszkania..

    Sprzedawać?
    Nie sprzedawać?
    Wynająć?
    Przeczekać?
    Co Waszym zdaniem zrobić z mieszkaniem gdy domek czeka?
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  2. #2

    Domyślnie

    Moim zdaniem sprzedawać , ponieważ zmienią sie warunki udzielania kredytów, bedzie trudniej dostać kredyt a tym samym spadnie cena nieruchomości
    MariuszAER
    mąż magi
    www.cb-forum.pl
    Dziennik

    Gdy obniża ci się krzywa, napij się dobrego piwa

  3. #3

    Domyślnie

    Jesli to Katowice to wynajac - mozesz liczyc nawet na 1000 zl odstepnego.
    Na zyskowna sprzedaz jest juz za pozno. Rynek na Slasku zawsze byl odmienny od innych regionow kraju. W latach 70-80 bardzo duzo sie tu budowalo lecz potem bl upadek gornictwa i hutnictwa, sporo ludzi wyjechało, ceny mieszkan sa niskie i jest ich duzo. Ewentualnie trzymaj dla dzieci.

  4. #4

    Domyślnie

    ja mam ten sam dylemat, tylko w Warszawie

    Ogłosiłam, przychodzą niby oglądać, ale każdy się boi że kredytu nie dostanie, więc trudno decyzję podjąć.

  5. #5

    Domyślnie

    W tym momencie bym już tylko wynajęła. Ceny mieszkań poleciały, dostępność kredytów została znacząco ograniczona.

    Ludzie co chcieli kupić a dochody mają niewystarczająco wiarygodne dla banku będą musieli dalej wynajmować mieszkanie.

    Sytuacja z przed 3 lat gdy kredyty jeszcze nie były dla wszystkich.
    Kolega mimo że zarabiał około 6 tyś. na umowie miał tylko 2 tyś., starał się o kupno mieszkania wraz z dziewczyną która zarabiała około 1400zł - kredytu nie dostali, i przez kolejny rok wynajmowali - bo co mieli zrobić. Zaraz jak banki zaczęły podchodzić mniej restrykcyjnie do chcących wziąć kredyt, wyszła mu zdolność na 500 tyś, a kredyt na nowe mieszkanie w cenie 250tyś dostał bez problemu.

  6. #6

    Domyślnie Re: Kryzys finansowy a sprzedaż mieszkania..

    Cytat Napisał Tedii
    Sprzedawać?
    Nie sprzedawać?
    Wynająć?
    Przeczekać?
    Co Waszym zdaniem zrobić z mieszkaniem gdy domek czeka?
    Nie sprzedawać. Jeśli wziąłeś kredyt to z wynajętego mieszkania będziesz miał pieniążki na spłatę kredytu. Mieszkanie to nadal dobra lokata kapitału (nie tylko w Warszawie i okolicach). Nie ma możliwości aby ceny mieszkań dużo spadły, ja myślę, że wkrótce znowu wzrosną (poczekajmy jak zostanie wprowadzone euro).
    Jeśli nie wziąłeś kredytu, a masz możliwość pozostawienia mieszkania to też proponuję je zostawić i wynająć.
    W razie drastycznych kłopotów finansowych (w życiu bywa różnie) mieszkanie zawsze można sprzedać - ludzie od zawsze kupowali i sprzedawali mieszkania, myśle, że kupiec się znajdzie.
    Mam nadzieję, że moje przewidywania się sprawdzą
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Jak kupowane/budowane za kredyt i to duży bez wkładu lub z minimalnym własnym-próbować sprzedać minimalizując straty.
    Jak kupowane/budowane za "swoje"-w życiu bym nie sprzedał.Wynajem za minimalną nawet kwotę i czekać na lepsze czasy.

  8. #8

    Domyślnie

    Jest raczej optymistycznie nastawiony ale na lepsze czasy czekać?
    W TV mówią że jest super.
    A ja TV wierzę.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Tak, tak nakręcajmy sie jeszcze.
    W 2006 - news, ze nie będzie kredytów w CHF
    W 2007 - news, że nie ma mieszkań i chore ceny
    W 2008 - news o krachu nieruchomości.

    Super.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  10. #10

    Domyślnie

    Na razie duzo osob chcacych sprzedac mieszkanie wstrzymuje sie ze sprzedaza i wynajmuje. Czyli rosnie podaz mieszkan do wynajmu, a powolutku zacznie malec liczba mieszkan na sprzedaz. Jak za jakis czas firmy developerskie rzeczywiscie popadaja, to mieszkanie zacznie byc dobrem luksusowym. Czyli mozliwe ze po czasowej obnizce cen (zwiazanej z wyprzedaza tego co jest) bedzie drozej. A moze nie

    W sumie totalnie nie wiadomo co robic.

  11. #11

    Domyślnie

    Obniżyłem cenę,czekam na cud.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tedii
    Obniżyłem cenę,czekam na cud.
    Od października zaszłego roku cała Polska czeka na cud - wiec nie jestes sam
    A tak na powaznie - sprawdzałes czy oby cena jaką oczekujesz nie odstaje zbyt od cen rynkowych? W rożnego rodzaju "analizach" ktore piszą różni "analitycy" koło miasta Katowice pojawia sie kwota 4000-4500 zl, ale portale z ogłoszeniami np. gratka są pełne ogłoszen w cenie 3000 zl/m2. Chyba, ze masz mieszkanie w Dębowych Tarasach - wtedy mozesz oczekiwac powyzej 4000 zl/m2.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał pluszku
    Chyba, ze masz mieszkanie w Dębowych Tarasach - wtedy mozesz oczekiwac powyzej 4000 zl/m2.
    Albo na Ptasim Osiedlu
    Na poczatku roku czas sprzedazy mieszkania wynosil ok. 3 - 5 miesiecy, obecnie estymuje sie na okres nawet 12 miesiecy.
    Ze statystycznych danych transakcyjnych sprzedazy mieszkan wynika, ze te w Katowicach traca najwiecej w skali calego kraju.
    When the going gets tough, the tough get going.
    The best is yet to come ...

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie Re: Kryzys finansowy a sprzedaż mieszkania..

    Cytat Napisał Tedii
    Sprzedawać?
    Nie sprzedawać?
    Wynająć?
    Przeczekać?
    Co Waszym zdaniem zrobić z mieszkaniem gdy domek czeka?
    Mam/miałem ten sam dylemat.
    Czy sprzedać teraz i spłacić olbrzymią część kredytu i żyć na luzie czy wynająć (wynajem pokryje mi 40% raty kredytu) i zostawić kredyt.

    Na dzień dzisiejszy przy tej chorej sytuacji czekam dalej. Na rok/dwa mogę przcisnąć pasa i zobacze co bedzie się działo. Jestem w tej szczesliwej sytuacji, że pomimo krachów i tego co się dziej na rynku moje mieszkanie raczej nie potanieje (stare budownictwo w fajnej/zielonej czesci Warszawy a już od niedzieli 5 minut spacerkiem do nowej stacji metra).
    pozdrawiam,
    M

  15. #15

    Domyślnie

    Witam

    Co z tą walutą , spadnie troche jak myślicie
    MariuszAER
    mąż magi
    www.cb-forum.pl
    Dziennik

    Gdy obniża ci się krzywa, napij się dobrego piwa

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Ja dałem 2 ogłoszenia - sprzedam i wynajmę zobaczymy na które wcześniej odpowiedzą. Najchętniej bym sprzedał ale teraz to kiepski moment. Przegapiłem, dałem ogłoszenie o miesiąc za późno - no trudno, nie cofnie się czasu a żyć trzeba dalej.
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony