dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 117 z 215
Pokaż wyniki od 2.321 do 2.340 z 4294
  1. #2321
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arctica
    Ja dała bym ten garaż bliżej drogi, tak żeby wjazdem dotykał bezposrednio do tego kółeczka, wiem podjazdu.
    A ja nie, bo choć zaroślinniony, zasłoniłby dworek
    Teraz jest jakaś spójność tego projektu, a w przejściu między domem i garażem można np. stworzyć pergolę z różami lub winogronami, która optycznie połączyłaby oba budynki

  2. #2322
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Arctica
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1357

    Domyślnie

    Jakby stał w tej samej linii co ten narysowany na zdjęciu to wizualna przerwa była by taka sama, nie zasłania przecież. A tak trzeba będzie kolejnego bruka na dojazd do garażu robić.

  3. #2323
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko
    Cytat Napisał Arctica
    Ja dała bym ten garaż bliżej drogi, tak żeby wjazdem dotykał bezposrednio do tego kółeczka, wiem podjazdu.
    A ja nie, bo choć zaroślinniony, zasłoniłby dworek
    Teraz jest jakaś spójność tego projektu, a w przejściu między domem i garażem można np. stworzyć pergolę z różami lub winogronami, która optycznie połączyłaby oba budynki
    o, o podobnego zdania jestem. Tak jak narysowany może być i nie zakłóci bryły dworkowej

  4. #2324

    Domyślnie

    Cytat Napisał dardurdka
    Nie no podziemnego nie chciałam, choć można było, ale wtedy nie dałoby się tyle ziemi nawieźć i zresztą jakby taki dom wyglądał z wyższą podmurówką i w ogóle ... Jedyna opcja to ten garaż z boku domu, nie zasłoni on aż tak bardzo domu, tylko to co teraz widać na wprost drogi... Będzie on na wysokości budynku sąsiadów ale na szerokości działki odsunięty od domu o jakieś 2m (więc patrząc na wprost będzie widać te 2m)
    Moim zdaniem to rozwiązanie jest super
    Fajnie będzie to wyglądać, a przy okazji mniej ciekawy budynek sąsiada zasłonisz swoim ślicznym garażem

  5. #2325
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Widzę, że muszę sprostować:
    1. budynek sąsiada jest b. długi (23metry!!!), czego nie widać na zdjęciu (dom jest odsunięty ponad 40m od drogi)
    2. Nasz garaż będzie do niego przylegał od jego początku (mniej więcej- dlatego że nie wiem dokładnie jak wyjdzie okrągły podjazd, a to musi się zgrywać) i będzie miał jakieś 9m długości i max 6,3m szerokości (odstęp pomiędzy domem a budynkiem sąsiada to 8m) - więc te 2m zostanie patrząc prosto z drogi.
    3. za naszym garażem będzie jeszcze dużo miejsca a potem linia domu, żeby ewentualnie można było wjechać na drugą część działki...
    4. Budynki mają wyglądać tak, jak na schemacie poniżej

    (na tym zdjęciu nie widać ile jest jeszcze miejsca za garażem, stąd się wydaje że przylega do domu

  6. #2326
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Arctica
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1357

    Domyślnie

    Cytat Napisał dardurdka
    Budynki mają wyglądać tak, jak na schemacie poniżej

    (na tym zdjęciu nie widać ile jest jeszcze miejsca za garażem, stąd się wydaje że przylega do domu
    Właśnie o to mi chodziło, na zdjęciu wygląda to tak jakby ten garaż był cofnięty względem podjazdu.

  7. #2327
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    To pergoli raczej nie będzie


    ale i tak od strony drogi możesz jego bok obsadzić pnączami i wtedy zniknie w gęstwinie zieleni

  8. #2328
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Pergola będzie ale przy ścianie domu, czyli dalej...
    Garaż zacznie się 23m od drogi, a skończy się 9m od linii domu... na tych 9m budynek sąsiada obsadzę winobluszczami dalej pergola z wisterii
    dorzucam mapkę sytuacyjną z dziennika, bo nie jestem pewna czy wszyscy wiedzą o co mi chodzi i ile miejsca tam zostaje

  9. #2329
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Dardurko, wybacz OT

    Arctica, ja z innej beczki

    Twoje prace są przepiękne!!!!! I taką baaaaardzo chciałabym mieć



    Masz na to jakąś radę?

  10. #2330
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arctica
    Cytat Napisał dardurdka
    Budynki mają wyglądać tak, jak na schemacie poniżej

    (na tym zdjęciu nie widać ile jest jeszcze miejsca za garażem, stąd się wydaje że przylega do domu
    Właśnie o to mi chodziło, na zdjęciu wygląda to tak jakby ten garaż był cofnięty względem podjazdu.
    dardurdka
    PostWysłany: Sro, 21 Październik 2009 14:07 Temat postu:
    Pergola będzie ale przy ścianie domu, czyli dalej...
    Garaż zacznie się 23m od drogi, a skończy się 9m od linii domu... na tych 9m budynek sąsiada obsadzę winobluszczami dalej pergola z wisterii
    dorzucam mapkę sytuacyjną z dziennika, bo nie jestem pewna czy wszyscy wiedzą o co mi chodzi i ile miejsca tam zostaje


    Witaj
    Myślę, że to jest dobry pomysł posadowienia garażu przy tym budynku gospodarczym sąsiadów. Z garażu do domu blisko... ale za to minus zimą.. więcej odśnieżania, ale i na to są sposoby.

  11. #2331
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Arctica
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko
    Arctica, ja z innej beczki

    Twoje prace są przepiękne!!!!! I taką baaaaardzo chciałabym mieć



    Masz na to jakąś radę?
    Dzięki . Rada jest, a jakże.... igła w rękę i już za jakieś trzy miesiące (tak z 6 godz. dziennie) obraz jest .

  12. #2332
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Nie kłuj
    Czy taką kanwę z wzorem można kupić?

  13. #2333
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Arctica
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1357

    Domyślnie

    Ja robiłam z wzoru liczonego, ale....... poczekaj, to jest z Haftów Polskich....

    masz tutaj

    http://coricamo.com/?p=pokaz_produkt&nr=90238&grupa=104


  14. #2334
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arnika
    Cytat Napisał Arctica
    Cytat Napisał dardurdka
    Budynki mają wyglądać tak, jak na schemacie poniżej

    (na tym zdjęciu nie widać ile jest jeszcze miejsca za garażem, stąd się wydaje że przylega do domu
    Właśnie o to mi chodziło, na zdjęciu wygląda to tak jakby ten garaż był cofnięty względem podjazdu.
    dardurdka
    PostWysłany: Sro, 21 Październik 2009 14:07 Temat postu:
    Pergola będzie ale przy ścianie domu, czyli dalej...
    Garaż zacznie się 23m od drogi, a skończy się 9m od linii domu... na tych 9m budynek sąsiada obsadzę winobluszczami dalej pergola z wisterii
    dorzucam mapkę sytuacyjną z dziennika, bo nie jestem pewna czy wszyscy wiedzą o co mi chodzi i ile miejsca tam zostaje


    Witaj
    Myślę, że to jest dobry pomysł posadowienia garażu przy tym budynku gospodarczym sąsiadów. Z garażu do domu blisko... ale za to minus zimą.. więcej odśnieżania, ale i na to są sposoby.
    Fajnie, że zaglądasz W prawdzie do tego garażu jeszcze długa droga, ale jeśli będę pewna na 100% że tam go chcę wtedy będzie mi łatwiej planować ogród, a przede wszystkim nawożenie ziemi.... Też mi się wydaje, że najlepiej będzie wyglądał właśnie przy tamtym budynku




    Słoneczko, nie gniewam się bo sama bym taki chciała

  15. #2335
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Beauty
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    9.003
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    Hejka z rańca,a raczej z przedpołudnia Widzę ,ze przymierzasz się do kolejnej budowy .Taki budynek gosp.to kolejny dom. Umiejscowienie go przy tym budynku sąsiada i w takim układzie z 'zajazdem' wydaje się najlepsze.Tylko czy będziesz mogla budować tak w granicy ,bez zachowania tej magicznej odległości?( bez okien 3m ,a z oknami -4m?),jak ten sąsiad taki upierdliwy

  16. #2336
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Witaj Kochana!!!!
    Ten sąsiad to w porządku, a jego budynek stoi w granicy, więc wedle prawa budowlanego też mogę stawiać w granicy On nawet sobie okna dorobił w dalszej części budynku, więc co mi tam Nawet kiedyś stojąc w łazience widziałam jak ktoś zerkał przez jedno z tych okien Jak nic winobluszcz tam się przyda, albo coś bardzo bujnego i gęstego nawet w zimie Architekci już przy adaptacji projektu powiedzieli że nie potrzebujemy ich zgody gdybyśmy chcieli też postawić garaż w granicy, więc nie powinno być problemu, chyba że na prawdę będzie chciał nam dokuczyć, ale nie sądzę

  17. #2337
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Beauty
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    9.003
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    Acha ,to super ! pewnie mi się strony sąsiedzkie pomyliły Pomyślałam sobie ,ze jakby Ci nie zezwolił na budowanie w granicy ,to trochę budynek gosp.zasłaniałby Twój piękny dom. Na załączonym rys.poglądowym będzie bardzo dobrze wszystko ze sobą zgrywało- z klombikiem i zajazdem

  18. #2338
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Mam nadzieję... rozglądam się za jakimś bezpłatnym programem do wizualizacji (wolałabym wszystko zobaczyć z każdej strony), ale jakoś na nic nie mogę natrafić

  19. #2339
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Arctica
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1357

    Domyślnie

    Witam!!!
    Fajnie macie z tym prunem. Mi w umowie napisali, że po zakończeniu fazy projektowej to mają 6 MIESIĘCY na wykonanie przyłącza. Przecież kawał roboty mają, zleźć ze słupa na MOJEJ działce i przekopać jakieś 10 metrów . Pół roku jak nic...

  20. #2340
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Kochana, nie chcę Ci martwić, ale na poczatku u nas też mialo być to zrobione w pół roku Gdybym nie miała przebudowy linii zapłaciłabym prywatnemu wykonawcy i po krzyku, zrobione by było od ręki... (za te same pieniądze)

Strona 117 z 215

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony