dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 131
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CoolaTT
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Ale Ty jesteś w przewadze. A ja skoro wybudowałem taki dom to teraz muszę go bronić W ogóle budownictwo drewniane w Polsce prawie nie istanieje i czasami przedstawiane jest jako archaiczne.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał CoolaTT
    Ale Ty jesteś w przewadze. A ja skoro wybudowałem taki dom to teraz muszę go bronić W ogóle budownictwo drewniane w Polsce prawie nie istanieje i czasami przedstawiane jest jako archaiczne.
    Twój dom jest bardzo ładny, ale nie w moim guście.

    Ja tam jestem prosta dziewczyna lubię nieskomplikowana architekturę, np:

    http://raider55.blox.pl/resource/templeofallfaiths.jpg


  3. #23

    Domyślnie

    CollaTT twój domek jest cacy. Moze temten jest taki jak ten w mojej okolicy ale taki i murowany by nie poszedl

    A tak serio to za malo danych podajesz by mozna by bylo wysnuc dlaczego nie moze sprzedac.

  4. #24

    Domyślnie

    No sliczny domek....okolica....rezerwacik jakis?uwazaj,zeby kolo Ciebie jakiegos parkingu dla chamow-turystow nie zrobili,okolicy Ci nie zeszpecili i nie skomercjalizowali...Ty sam takze

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Nie ma o czym mówić - CollaTT - dom masz bardzo ładny - bez dwóch zdań ...
    --
    Pozdrawiam

  6. #26

    Domyślnie

    a i tak wciąż nie wiemy dlaczego tamten kanadyjczyk jest nie na sprzedaż...

  7. #27

    Domyślnie

    fotki mnie przeslonily temat i jego sedno....tak trzymac,to jakas podpucha i zalenie sie przed...Forumowiczami....

  8. #28

    Domyślnie

    Nieprawda.budownictwo drewniane jest fantastyczne,ale...dość trudno wybudować dzisiaj drewniany dom w technologii sprzed wieku,nowe technologie wymagają wiedzy i umiejętnosci...może przesadzam,ale mam po prostu obawy co do trwałosci(trochę czytałem sobie o tym jak buduje sie taki dom i jak drobne detale inaczej"pierdoły mogą wpłynąc na dalszą eksploatację)ale pewno przesadzam.poza tym na mojej działce warunki zabudowy wykluczają budynki drewniane

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał CoolaTT
    A przy wszystkich swoich wadach i zaletach to od murowanego jest napewno zdrowszy.
    Co za bzdura. Chyba się za dużo naczytałeś makulatury propagandowej dostawcy swojego szkieletora.
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotruspan
    .może przesadzam,ale mam po prostu obawy co do trwałosci
    Trwałością taki dom pewnie Ciebie przewyższa. Ich problemem jest, dla mnie, niesympatyczny mikroklimat panujący wewnątrz. Zapewne jakaś pochodna niskiej akumulacyjności takiej konstrukcji.
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CoolaTT
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Cytat Napisał Depi
    Cytat Napisał CoolaTT
    A przy wszystkich swoich wadach i zaletach to od murowanego jest napewno zdrowszy.
    Co za bzdura. Chyba się za dużo naczytałeś makulatury propagandowej dostawcy swojego szkieletora.
    Akurat nie kupowałem go u developera, tylko budowali to cieśle.

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał mynia_pynia
    Ja tam jestem prosta dziewczyna lubię nieskomplikowana architekturę, np:

    http://raider55.blox.pl/resource/templeofallfaiths.jpg

    Koleżanka taka słodko-złośliwa
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotruspan
    poza tym na mojej działce warunki zabudowy wykluczają budynki drewniane
    Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby budynek o konstrukcji drewnianej miał elewację identyczną jak murowany. Czy konstrukcja drewniana jest w Twoim planie zagospodarowania zabroniona ?

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    a i tak wciąż nie wiemy dlaczego tamten kanadyjczyk jest nie na sprzedaż...
    I pewnie tak prędko się nie dowiemy . Założyciel wątku pisze z częstotliwością 1 post na 3 - 15 miesięcy .

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CoolaTT
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    To może wysuniemy pewne tezy.

    Ja jako pierwszą stawiam tą najbardziej pewną.

    TEZA: DOM W/W JEST DROGI W STOSUNKU DO INNYCH W OKOLICY

  16. #36

    Domyślnie

    TEZA: DOM W/W JEST DROGI W STOSUNKU DO INNYCH W OKOLICY
    Nie wdając się w dyskusje o wyższości jednych nad drugimi - to pewnie główna przyczyna
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  17. #37

    Domyślnie

    To ja dodam z własnego doświadczenia. Zanim jednak zdecydowaliśmy się kupić działkę i budować przeżyliśmy okres szukania domu do zakupu. Jeden dom który chcieliśmy kupić (a nie kupiliśmy mimo, że daliśy wyższą cenę - ale to inna historia) był kanadyjczykiem i to budowanym już jakiś czas temu (miał 15 lat). Fakt, że był kanadyjczykiem nie za bardzo nam się spodobał, gdyż jednak występuje przekonanie o mniejszej solidności konstrukcji. Dodatkowo obawialiśmy się, że dom stawiany 15 lat temu mógł być nieprawidłowo wykonany, ze źle zakonserowowanaego drewna, itp. Wzieliśmy wtedy specjalstę od takich domów, który sprawdził konstrukcję, ale trochę niepewności zawsze zostaje. Co przemawiało na plus to niskie koszty ogrzewania udokuementowane niskim rachunkami za gaz, które nam przedstawiono. Dom był według mnie tańszy niż domy murowane - ale nie jest to najławtiej ocenić i według mnie jak na jego cenę stał na rynku dosyć długo. Co też istotne - może nie każdy tak robi, ale my przed zakupem obdzwoniliśmy wszyskich wujków budowlańców, rozmawialismy z rodzicami itp. i wszyscy mówili, że jednak drewniany to gorzej, a to trochę gasi entuzjazm. Wtedy się też zastanawialiśy jak konstrukcja szkieletowa wpłynie w przyszłości - jak będziemy chcieli dom sprzedać i stwierdziliśy, że to jednak obniża cenę. Jeżeli według mnie na tym forum byśmy zapytali ludzi, czy za tą samą cenę woleliby kupić dom murowany czy drewniany to naprawdę większość wybrałaby murowany. Dlatego drewniany będzie zawsze tańszy. Czy wynagradzają to niższe koszty konstrukcji? Nie wiem. Nie porównywałam i nie wiem czy są niższe. Według mnie w szczególności na drogich działkach nie warto stawiać domów drewnianych.

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał CoolaTT
    Cytat Napisał Depi
    Cytat Napisał CoolaTT
    A przy wszystkich swoich wadach i zaletach to od murowanego jest napewno zdrowszy.
    Co za bzdura. Chyba się za dużo naczytałeś makulatury propagandowej dostawcy swojego szkieletora.
    Akurat nie kupowałem go u developera, tylko budowali to cieśle.
    Co nie zmienia faktu, że to wierutna bzdura.
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  19. #39

    Domyślnie

    Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby budynek o konstrukcji drewnianej miał elewację identyczną jak murowany. ?
    i odwrotnie, murowany z drewnianą elewacją


  20. #40

    Domyślnie

    Ładny domek nawet ładniejszy niż na awatorze .

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony