dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 81
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mike01

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    189
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie Ława kominiarska czy potrzebna

    Zastanawiam sie nad nie zakladaniem lawy kominiarskiej przy kominie poniewaz zaraz przy kominie bede mial wylaz.
    Czy nie instalowanie lawy kominiarskiej moze sie spotkac z jakimis problemami np kominiarz mi nie odbierze kominow albo inspektorat nadzowu budowlanego bedzie czepial.
    Prosze o porady

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie Re: Ława kominiarska czy potrzebna

    Cytat Napisał mike01
    Zastanawiam sie nad nie zakladaniem lawy kominiarskiej przy kominie poniewaz zaraz przy kominie bede mial wylaz.
    Czy nie instalowanie lawy kominiarskiej moze sie spotkac z jakimis problemami np kominiarz mi nie odbierze kominow albo inspektorat nadzowu budowlanego bedzie czepial.
    Prosze o porady
    no wlasnie, ja naprzykladzastanawiam siepo co ludziom z domkow, ze buduja garaze jak przeciez wystarczy, ze zrobia placyk/podjazd po domem.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Masz wyłaz blisko komina - OK.
    Wyłaz ma pewnie kołnierz - obróbkę dekarską, dzięki której nie leci przez niego woda do domu. Ma?
    Teraz nie rób żadnej ławy kominiarskiej na której kominiarz będzie mógł stanąć, wesprzeć się i te 20 minut spędzić bezpiecznie na Twoim dachu.
    Zamiast tego niech swoje szanowne nóżki wspiera na Twoim wyłazie dachowym i kołnierzu.
    Jak zniszczy (bo np. będzie chłop jak dąb i będzie ważył 120 kg, albo się po prostu poślizgnie na dachu) to będziesz miał pretensje do NIEGO czy do SIEBIE SAMEGO?
    Każesz kominiarzowi płacić za szkodę? Czy sam to naprawisz?
    Wszystko jedno - ręczę Ci że zaraz potem i tak wstawisz ławę kominiarską.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    a mnie dekarz powiedział ..... a po ch.... kominiarz na dachu
    mam dwie ławy

  5. #5

    Domyślnie Re: Ława kominiarska czy potrzebna

    Cytat Napisał mike01
    Zastanawiam sie nad nie zakladaniem lawy kominiarskiej przy kominie poniewaz zaraz przy kominie bede mial wylaz.
    Czy nie instalowanie lawy kominiarskiej moze sie spotkac z jakimis problemami np kominiarz mi nie odbierze kominow albo inspektorat nadzowu budowlanego bedzie czepial.
    Prosze o porady
    ława koniecznie

    stopnie też koniecznie choć bardziej do trzymania się ndają bo chodzić to wolę po dachówce , no chyba , że oblodzona to trzeba się czegoś chwycić czyli stopnia

    dopóki sam nie wleziesz na komin to będziesz takie głupie pytania zadawał

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Ława nie jest potrzebna jeśli kominiarz przylatuje na motolotni

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Nie koniecznie ława, wystarczą stopnie , mam ich trzy, w piątek miałem pierwsze odwiedziny kominiarzy, stwierdzili że jest ok i dodatkowo byli bardzo zadowoleni z mojej drabinki przy wyłazie.
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał rusek007
    Nie koniecznie ława, wystarczą stopnie , mam ich trzy, w piątek miałem pierwsze odwiedziny kominiarzy, stwierdzili że jest ok i dodatkowo byli bardzo zadowoleni z mojej drabinki przy wyłazie.
    stanie na wiekszosci modeli stopni jest niewygodne a nawet bardzo niebezpieczne

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    A czy wogóle dojście do komina - czytaj wyłaz, stopnie i ławy kominiarskie są wymagane przepisami??

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał wartownik
    Cytat Napisał rusek007
    Nie koniecznie ława, wystarczą stopnie , mam ich trzy, w piątek miałem pierwsze odwiedziny kominiarzy, stwierdzili że jest ok i dodatkowo byli bardzo zadowoleni z mojej drabinki przy wyłazie.
    stanie na wiekszosci modeli stopni jest niewygodne a nawet bardzo niebezpieczne
    A czy na ławie stoi się bezpieczniej. Mam zamontowaną przy kominie, chciałem wejść na nią z ciekawości, ale się jeszcze nie odważyłem (zwłaszcza, że wynik na wadze trzy cyfrowy )



    pozdrawiam
    TINEK
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  11. #11

    Domyślnie

    przydatna rzecz gdy trzeba podejść do komina
    Bob

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Pytanie jest retoryczne. Obowiązku nie ma. Konieczność zamontowania ławy i stopni wymuszą wymogi kominiarza i będzie to obligatoryjna decyzja. Moim zdaniem na ławie nie ma co oszczędzać gdyż można stracić na naprawie obróbki komina zniszczonej przez kominiarza. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #13

    Domyślnie

    rozważ to tak jakbys sam miał tam wchodzic dwa razy wtygodniu w zimie

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Pytanie jest retoryczne. Obowiązku nie ma. Konieczność zamontowania ławy i stopni wymuszą wymogi kominiarza i będzie to obligatoryjna decyzja. Moim zdaniem na ławie nie ma co oszczędzać gdyż można stracić na naprawie obróbki komina zniszczonej przez kominiarza. Pozdrawiam.
    Nie chodzi o samo oszczędzanie na ławach i wyłazach.
    Piszesz, że jest to obligatoryzna decyzja. Czyli co - jak mi kominiarz powie, że wyłaz jest za wąski a ława za mała, to będę musiał to zmieniać. Albo powie, że chciałby jeszcze jeden dodatkowy schodek o tu, to też będę musiał go dorobić?

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    To jest jego bezpieczeństwo i jak uzna, że jest za mało stopni lub posadowienie ławy uniemożliwia dostęp do komina to trzeba będzie poprawić bo nie dokona odbioru komina. Jest to warunek konieczny odbioru budynku. Wnioski możesz wyciągnąć sam. Życzę rozsądnych decyzji. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #16

    Domyślnie

    A czy ktoś się zastanowił,czemu wszyscy muszą mieć w swoich dachach wyłazy,schodki, ławy dla szacownych panów kominiarzy,które nie dość ,że kosztują to i nie dodają uroku.Czy nie prościej by było,żeby to kominiarz zainwestował w specjalną drabinę dekarską(łamaną),którą dotrze w każde miejsce nie niszcząc przy tym naszego dachu?!

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaniG(dzi)
    A czy ktoś się zastanowił,czemu wszyscy muszą mieć w swoich dachach wyłazy,schodki, ławy dla szacownych panów kominiarzy,które nie dość ,że kosztują to i nie dodają uroku.Czy nie prościej by było,żeby to kominiarz zainwestował w specjalną drabinę dekarską(łamaną),którą dotrze w każde miejsce nie niszcząc przy tym naszego dachu?!
    może od razu w porządny wysięgnik
    tylko wtedy milion postów marudzących "dlaczego ten zdzierca tyle bierze"

    pokaż mi drabinę która można dotrzeć w każde miejsce na dachu, każdym dachu, i która to zagwarantuje niezniszczenie pokrycia czy obróbek...

  18. #18

    Domyślnie

    brak ławy to tylko utrudnienie dla kominiarza a i tak zawsze znajdzie sie taki który podpisze tylko czy ci będzie przyjemnie że to właśnie u ciebie spadł bo jej nie było.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    Cytat Napisał PaniG(dzi)
    A czy ktoś się zastanowił,czemu wszyscy muszą mieć w swoich dachach wyłazy,schodki, ławy dla szacownych panów kominiarzy,które nie dość ,że kosztują to i nie dodają uroku.Czy nie prościej by było,żeby to kominiarz zainwestował w specjalną drabinę dekarską(łamaną),którą dotrze w każde miejsce nie niszcząc przy tym naszego dachu?!
    może od razu w porządny wysięgnik
    tylko wtedy milion postów marudzących "dlaczego ten zdzierca tyle bierze"

    pokaż mi drabinę która można dotrzeć w każde miejsce na dachu, każdym dachu, i która to zagwarantuje niezniszczenie pokrycia czy obróbek...
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Kominiarz,jak każdy fachowiec,narzędzia powinien mieć ze sobą,czyli wyposażony też w drabinę,a nie tylko "bombkę".I analogicznie,czy jak przyjdzie do Ciebie murarz,żeby kłaść tynki,to wyrobisz mu zaprawę?
    Nie pisałam,że taką drabiną można się dostać na każdy dach,tylko,że każdy musi być wyposażony w wyłazy itd. Pewnie,że jak ktoś ma dach wysoko(albo komin umiejscowiony w trudno dostępnym miejscu) to drabina nie pomoże.Większość jednak jest na dostępnej wysokości.Twoja uwaga z wysięgnikiem była co najmniej "złośliwa",ale skoro dobrze się z tym czujesz...a jeśli chodzi o "niszczenie pokrycia czy obróbek" to z tym sobie nieźle radzi kominiarz i bez drabiny.Natomiast ewentualnie wyższa cena za usługę ma się nijak do naszego wydatku na "udogodnienia"dla kominiarza.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaniG(dzi)
    Cytat Napisał edde
    Cytat Napisał PaniG(dzi)
    A czy ktoś się zastanowił,czemu wszyscy muszą mieć w swoich dachach wyłazy,schodki, ławy dla szacownych panów kominiarzy,które nie dość ,że kosztują to i nie dodają uroku.Czy nie prościej by było,żeby to kominiarz zainwestował w specjalną drabinę dekarską(łamaną),którą dotrze w każde miejsce nie niszcząc przy tym naszego dachu?!
    może od razu w porządny wysięgnik
    tylko wtedy milion postów marudzących "dlaczego ten zdzierca tyle bierze"

    pokaż mi drabinę która można dotrzeć w każde miejsce na dachu, każdym dachu, i która to zagwarantuje niezniszczenie pokrycia czy obróbek...
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Kominiarz,jak każdy fachowiec,narzędzia powinien mieć ze sobą,czyli wyposażony też w drabinę,a nie tylko "bombkę".I analogicznie,czy jak przyjdzie do Ciebie murarz,żeby kłaść tynki,to wyrobisz mu zaprawę?
    Nie pisałam,że taką drabiną można się dostać na każdy dach,tylko,że każdy musi być wyposażony w wyłazy itd. Pewnie,że jak ktoś ma dach wysoko(albo komin umiejscowiony w trudno dostępnym miejscu) to drabina nie pomoże.Większość jednak jest na dostępnej wysokości.Twoja uwaga z wysięgnikiem była co najmniej "złośliwa",ale skoro dobrze się z tym czujesz...a jeśli chodzi o "niszczenie pokrycia czy obróbek" to z tym sobie nieźle radzi kominiarz i bez drabiny.Natomiast ewentualnie wyższa cena za usługę ma się nijak do naszego wydatku na "udogodnienia"dla kominiarza.
    W taką kilkumetrową
    Nigdy nie widziałam kominiarza z taką drabiną

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony