dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 11
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 211
  1. #21

    Domyślnie

    Można jeszcze zrobić iniekcję. Są firmy, któe się w tym specjalizują. Można spróbować też samemu. Weź z wypożyczalni agregat tynkarski, nawierć w płycie dzirę o średnicy węża od agregatu, zaklej to zaprawą szybko wiążącą, kup jakąś tanią wylewkę i wpychaj ją pod płytę. My tak zrobiliśmy i od dwóch lat jest spokój (mam nadzieję, że już na zawsze).
    Dla świętego spokoju po całych tych prac nawierć jeszcze ze dwie dziury w tej płycie, zawołaj (zapłać) geologa żeby sprawdzał poziom zagęszczenia fruntu i jeśłi będzie ok to śisz spokojnie, jeśli to pompuj dalej.U nas wszystko trwało to kilka godzin, a za wszystko zapłacił kier. bud, bo się ostro wystraszył. Ale też znowu nie był jakiś duży wydatek bo agregat pożyczył za 150 i kupił 20 worków wylewki po 7zł/szt. Poradź się jeszcze może jakiegoś miejscowego geologa.

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał AWIk
    Można jeszcze zrobić iniekcję. Są firmy, któe się w tym specjalizują. Można spróbować też samemu. Weź z wypożyczalni agregat tynkarski, nawierć w płycie dzirę o średnicy węża od agregatu, zaklej to zaprawą szybko wiążącą, kup jakąś tanią wylewkę i wpychaj ją pod płytę. My tak zrobiliśmy i od dwóch lat jest spokój (mam nadzieję, że już na zawsze).
    Dla świętego spokoju po całych tych prac nawierć jeszcze ze dwie dziury w tej płycie, zawołaj (zapłać) geologa żeby sprawdzał poziom zagęszczenia fruntu i jeśłi będzie ok to śisz spokojnie, jeśli to pompuj dalej.U nas wszystko trwało to kilka godzin, a za wszystko zapłacił kier. bud, bo się ostro wystraszył. Ale też znowu nie był jakiś duży wydatek bo agregat pożyczył za 150 i kupił 20 worków wylewki po 7zł/szt. Poradź się jeszcze może jakiegoś miejscowego geologa.
    W tym wypadku może to być problematyczne. Podłoże osiadło bardzo nierównomiernie :
    Są pomieszczenia, w którycgh płyta mi nie siadła, najgorzej jest na dużych powierzchniach-w salonie, przedpokoju- siadło ok.10 cm i dalej siada. Co tu teraz robić?
    Nie wiem, czy ta zbrojona płyta popękała, czy nie. Jeżeli nie popękała, to można by zrobić to o czym piszesz, ale na zasadzie pali sięgających do gruntu nośnego. Wykuć w posadzce otwory co (rozstaw by trzeba policzyć z nośności tej płyty), wywiercić otwory w nasypie do poziomu gruntu nośnego i wypełnić je betonem. Utworzy to pale betonowe, które powinny przejąć obciążenia od posadzki i ścianek działowych. Po wszystkim wyrównać posadzkę. Żeby nie dociążać jej dodatkowo lepiej zrobić to za pomocą np. twardego styropianu.

  3. #23

    Domyślnie

    Dzięki za kolejne rady. Odnośnie płyty-to mi ona nie popękała, w kilku miejscach widać rysy na długości kilku metrów.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Zaczęłabym od konstruktora. To wszystko trzeba policzyć - na oko to wiesz...
    Dojdzie Ci ciężar ścianek ale również dach. NIe szalałabym w tym przypadku z dachówką cementową/ceramiczną.
    Zapomniałam : szczerze współczuję - to najgorszy sen inwestora.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  5. #25

    Domyślnie

    My tak zrobiliśmy i od dwóch lat jest spokój (mam nadzieję, że już na zawsze).

    Mam pytanie, czy podłoga wam się zapadła na etapie budowy, czy jak już zamieszkaliście?

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Dojdzie Ci ciężar ścianek ale również dach. NIe szalałabym w tym przypadku z dachówką cementową/ceramiczną.
    Dachu przecież na tym nie będzie opierać . Od tego są ściany konstrukcyjne, które, mam nadzieję, stoją na solidnych fundamentach.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK
    Cytat Napisał Nefer
    Dojdzie Ci ciężar ścianek ale również dach. NIe szalałabym w tym przypadku z dachówką cementową/ceramiczną.
    Dachu przecież na tym nie będzie opierać . Od tego są ściany konstrukcyjne, które, mam nadzieję, stoją na solidnych fundamentach.
    O właśnie - kluczowe jest ostatnie zdanie
    Ciekawa jestem jak tam warunki gruntowe.
    Autor pisze o glinie. Ja pamiętam post o wodzie, króra wypłukała pospółkę źle zagęszczoną, pamiętacie ? Na takich fundamentach to ani ściany ani dach ani nic...
    Observer - robiłeś badania gruntu ?
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  8. #28

    Domyślnie

    No tak-ławy fundamentowe są solidne, ściany fundamentowe też i ściany nośne też-przy tym wszystkim byłem, miałem wolne z pracy. Nie było mnie natomiast przy tym nieszczęsnym zagęszczaniu-i tu jest bieda...
    Odnośnie pali-ta koncepcja mi się podoba, bo chyba byłby to najniższy koszt i nieduża pracochłonność w porównaniu z innnymi propozycjami-a efekt murowany. Brak mi ufności, że po kolejnym zagęszczaniu nic by nie siadało, nie tylko w krótkim czasie, ale w perspektywie wielu lat, bo przecież o to mi teraz chodzi, żeby się tym nie martwić, jak się tam wprowadzę i wszystko sobie porobię.

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Zaczęłabym od konstruktora. To wszystko trzeba policzyć - na oko to wiesz...
    Dojdzie Ci ciężar ścianek ale również dach. NIe szalałabym w tym przypadku z dachówką cementową/ceramiczną.
    Zapomniałam : szczerze współczuję - to najgorszy sen inwestora.
    Chyba nie bardzo...
    Przecież to ścianki działowe a one nie przenoszą obciążeń dachu, więc pokrycie dachu nie ma nic do rzeczy. Forumowicz nie pisze nic o problemach ze ścianami konstrukcyjnymi tylko o problemach z przestrzenią pomiędzy tymi ścianami.
    WARTO? WARTO!

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Za długo pisałem henok mnie ubiegł
    WARTO? WARTO!

  11. #31

    Domyślnie

    Wiertnica to by musiała być tzw. "mysz piwniczna",
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Nie wiem skąd wiara w dobrze zrobione fundamenty, gdy wiadomo, że ich zasypanie jest do wymiany. Skąd wiara , że to się utrzyma kupy ? Nie wiemy co się dzieje w środku - poza tym, że dzieje się tragicznie.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Nie wiem skąd wiara w dobrze zrobione fundamenty, gdy wiadomo, że ich zasypanie jest do wymiany. Skąd wiara , że to się utrzyma kupy ? Nie wiemy co się dzieje w środku - poza tym, że dzieje się tragicznie.
    Może stąd, że fundamenty były zalewane na rodzimym, ubitym i nie ruszanym gruncie?
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolorado
    Cytat Napisał Nefer
    Nie wiem skąd wiara w dobrze zrobione fundamenty, gdy wiadomo, że ich zasypanie jest do wymiany. Skąd wiara , że to się utrzyma kupy ? Nie wiemy co się dzieje w środku - poza tym, że dzieje się tragicznie.
    Może stąd, że fundamenty były zalewane na rodzimym, ubitym i nie ruszanym gruncie?
    No tak. To w zasadzie po co je wypełniać ? Po co je obsypywać ? Jakoś nie mam zaufania do ekipy, ktora nie potrafi zrobić jednej - jak widać niezwykle istotnej czynności - że całą resztą zrobiła suuuper ..
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Cytat Napisał kolorado
    Cytat Napisał Nefer
    Nie wiem skąd wiara w dobrze zrobione fundamenty, gdy wiadomo, że ich zasypanie jest do wymiany. Skąd wiara , że to się utrzyma kupy ? Nie wiemy co się dzieje w środku - poza tym, że dzieje się tragicznie.
    Może stąd, że fundamenty były zalewane na rodzimym, ubitym i nie ruszanym gruncie?
    No tak. To w zasadzie po co je wypełniać ? Po co je obsypywać ? Jakoś nie mam zaufania do ekipy, ktora nie potrafi zrobić jednej - jak widać niezwykle istotnej czynności - że całą resztą zrobiła suuuper ..
    Gdyby coś się działo z fundamentami to by się rysowały ściany.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    jasne. Ale do końca jeszcze daleko..
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    No tak. To w zasadzie po co je wypełniać ? Po co je obsypywać ? Jakoś nie mam zaufania do ekipy, ktora nie potrafi zrobić jednej - jak widać niezwykle istotnej czynności - że całą resztą zrobiła suuuper ..
    Podchodząc do sprawy w ten sposób, to jedynym wyjściem jest rozbiórka całości...
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolorado
    Cytat Napisał Nefer
    No tak. To w zasadzie po co je wypełniać ? Po co je obsypywać ? Jakoś nie mam zaufania do ekipy, ktora nie potrafi zrobić jednej - jak widać niezwykle istotnej czynności - że całą resztą zrobiła suuuper ..
    Podchodząc do sprawy w ten sposób, to jedynym wyjściem jest rozbiórka całości...
    Tak sobie głośno myślę. I pewnie tak bym zrobiła. A co najmniej wzięłabym rzeczoznawcę ( nie zamieszanego w cały bałagan). W końcu tam mają mieszkać ludzie. A zagęszczenie to żadna wyższa szkoła jazdy - każda ekipa powinna o tym wiedzieć. Stąd moje wątpliwości.
    Polecam dziennik Suzis ( dla niewtajemniczonych - tu : http://forum.muratordom.pl/marzenia-...ze,t139320.htm)
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Nie wiem skąd wiara w dobrze zrobione fundamenty, gdy wiadomo, że ich zasypanie jest do wymiany. Skąd wiara , że to się utrzyma kupy ? Nie wiemy co się dzieje w środku - poza tym, że dzieje się tragicznie.
    -No tak-ławy fundamentowe są solidne, ściany fundamentowe też i ściany nośne też przy tym wszystkim byłem, miałem wolne z pracy. Nie było mnie natomiast przy tym nieszczęsnym zagęszczaniu-i tu jest bieda...
    [/b]
    WARTO? WARTO!

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Nie no jaaaasne - już nic nie mówię. W końcu to nie moja chałupa...
    Jest super.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

Strona 2 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony