dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 147
  1. #41

    Domyślnie

    Witam
    Ja się przekonałem że kamienny żeby się dobrze palił też musi być suchy. Nie na darmo na zasobniku jest napis "suchy opał".

  2. #42

    Domyślnie

    dzwoniłem na kopalnie Julian w Piekarach Sląskich , według wszystkich prawideł najlepszy groszek i okazuje sie ze na kopalni groszek kosztuje 540zł brutto , do 8ton wydają bez żadnych awizacji , powyżej 8 ton trzeba sie umówić i groszek przed płacić ,
    a że do Piekar mam 80km to mam zamiar kupić prosto z kopalni , za transport śpiewają u mnie za 6 ton około 300zł , wiec nie jest źle , a pewne że groszek pierwsza klasa

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sigurd
    Co do brunatnego, mogę potwierdzić na próbie kilku worków, ze gdy jest mokry, nie pali się wcale, gdy poleży parę dni w garażu i podeschnie, pali się całkiem dobrze. Gdybym ja miał taką alternatywę jak wy to bym się nie zastanawiał i brał brunatny za taką cenę, u mnie niestety ( Białystok ) są sami naciągacze i ździercy i za eko brunatny wołają 600 zł !!! Kamienny już po 800 zł i więcej, zazdroszczę wam, że mieszkacie tam, gdzie mieszkacie... Jedyna nadzieja, ze ten ruski, który brałem rok temu luzem nadal będzie latem po 500 zł/t.
    a gdzie kupowałeś ten "ruski"?

  4. #44

    Domyślnie

    Ja już w tym sezonie nie muszę kupić w węgla bo od 5ego kwietnia mam wygaszony piec. Ale powoli trzeba już myśleć o następnym sezonie.

  5. #45

    Domyślnie

    A jak z Waszych doświadczeń wynika - w jakim miesiącu jest najtańszy opał? - lipiec-sierpień?

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    Cytat Napisał Sigurd
    Co do brunatnego, mogę potwierdzić na próbie kilku worków, ze gdy jest mokry, nie pali się wcale, gdy poleży parę dni w garażu i podeschnie, pali się całkiem dobrze. Gdybym ja miał taką alternatywę jak wy to bym się nie zastanawiał i brał brunatny za taką cenę, u mnie niestety ( Białystok ) są sami naciągacze i ździercy i za eko brunatny wołają 600 zł !!! Kamienny już po 800 zł i więcej, zazdroszczę wam, że mieszkacie tam, gdzie mieszkacie... Jedyna nadzieja, ze ten ruski, który brałem rok temu luzem nadal będzie latem po 500 zł/t.
    a gdzie kupowałeś ten "ruski"?

    No właśnie, gdzie kupowałeś ten ruski groch i jak mógłbyś napisać jak się pali to byłbym wdzięczny.
    A tak na marginesie to jest już nas trzech na tym forum z podlasia-Białego, więc może jakiegoś tira mozna by było zamówić i przetestować? Pogadam jeszcze z sąsiadem, może wy kogoś macie? Podzielilibyśmy na kilku, wyszło by po 4-6 ton w zależności od chętnych. Co wy na to?
    Czekam na info

    http://www.allegro.pl/item604965553_...utto_tona.html

  7. #47

    Domyślnie

    tylko przemyśl jak to podzielić
    zapewne wchodzi w grę przeładunek na mniejsze auto ,ważenie i do każdego z osobna,
    tylko kto sie na to zgodzi by sie tak z transportem srać , a jak już to za darmo tego nikt nie zrobi, a nawet za półdarmo będzie ciężko

    Jeśli chodzi o spadek ceny groszku to raczej bym sie nie spodziewał, wczoraj na kopalni mi zaśpiewali 580zł za tonę a dwa tygodnie wcześniej chcieli 540zł/tona

    po świętach kupuje u lokalnego dostawcy po 630zł/tona ,groszek z Juliana z Piekar

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris2222
    tylko przemyśl jak to podzielić
    zapewne wchodzi w grę przeładunek na mniejsze auto ,ważenie i do każdego z osobna,
    tylko kto sie na to zgodzi by sie tak z transportem srać , a jak już to za darmo tego nikt nie zrobi, a nawet za półdarmo będzie ciężko

    Wymyślasz kolego. Jaki przeładunek na mniejsze auto? Jakie sranie? Nie wiem czy wiesz ale tak się robi. Myslisz że wasze składy(wywrota) które do nas przyjeżdżają(zwykły węgiel) są sprzedawane jednemu odbiorcy? Chodzi taki kierowca i namawia po domach. "Moze kupi pan kilka ton?" Fakt trzeba się trochę napracować i naważyć w pojemnikach, ale nic za darmo!

  9. #49

  10. #50
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bombelnik

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    1

    Domyślnie Czeski ekogroszek

    Witam, jestem importerem czeskiego ekogroszku w dobrej cenie. Ekogroszek kalorycznoscia nie rozni sie prawie wcale od naszego rodizmego tyle iz jest prawie o polowe tanszy, wypala sie go pratycznie tylesamo co Polskiego. Przyjmojemy zamowienie nie mniejsze niz 24t, wiecej inf udzielam pod adresem [email protected]

  11. #51

    Domyślnie

    jesli jestes importerem to napisz na prv gdzie masz skład oraz na ogólnym jaki to wegiel dokładnie jego kalorycznosc zawartosć siarki i popiołu
    Nigdy nie mów nigdy

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    No i powiedz jak można sprawdzać ten węgiel. Normalnie sprzedawcy dają na próbę kilka worków zanim się zamówi więcej. Niestety u CIebie w podpisie nie widać miasta, więc nawet rejonu nie można sprawdzić

  13. #53

    Domyślnie

    Możesz podać namiary na ten skład lub kopalnię z której kupujesz węgiel.
    Cytat Napisał Bernas
    To co teraz napiszę z pewnością wielu osobom pomorze (taką mam przynajmniej nadzieję) Odrazu mówię że nie jestem żadnym z handlarzy węgla brunatnego ja po prostu sobie mieszkam kilkanaście km od Czech ( i na czeskim składzie węgiel kupuje) Przyznam się szczerze że pierwsze moje doświadczenia z tym węglem były negatywne jak się okazało przyczyną tego była nadmierna wilgotność. Ale gdy kilka worków przeleżało kilka tygodni w garażu a potem przez pomyłke zostalo załadowanych do zasobnika to sie zaskoczyłem i to bardzo miło

    Od tamtej pory przywożę sobie węgiel odpowiednio wcześniej żeby zdążył wyschnąć i palę nim cały czas . Posiadam domek ponad 150mkw w tym 70mkw podłogówka i spalam go miesięcznie około 700-750kg(powiedzmy worek 50kg na 2 dni) nie jest to może mało ale przy cenie 2120koron (350zł )za tonę daje mi miesięczny koszt ogrzewania około 250zł więc chyba się opłaca.

    A teraz fakty
    Piec mam 15 KW
    czeskiego węgla spala sie więcej od dobrych gatunków PL ale biorąc pod uwagę kiepskie gatunki różnica jest znikoma

    WAŻNE !!! węgiel musi być suchy jak jest mokry (w przeciwieństwie do polskiego) nie pali się.

    częściej musimy czyścić piec bo wytwarza się sporo sadzy.

    A na koniec ciekawostka , pytałem sie na czeskim składzie o węgiel kamienny i sprzedająca tam Pani odpowiedziała mi owszem maja kopalnie takowego ale wszystko sprzedają za granice bo ze względów ekologicznych nie mogą nim palić (z podobnym zjawiskiem spotkałem sie na bawari w Niemczech )
    Ja uważam że warto a Wy zrobicie i tak po swojemu

    Pozdrawiam

  14. #54

    Domyślnie czeski węgiel i moje doświadczenia z polskim i ruskim

    cześć co do tego czeskiego węgla to zastanawiałem się ale teraz wiem że to brunatny lub coś pośredniego co węglem kamiennym stanie się za ładnych pare milionów lat 400 zł od tony za 25 tonowy transport . Wilgotność rzeczywista uwaga z cetyfikatu na dole 25% wody. Kaloryczność to coś podawali 27-28KJ ale to kaloryczność suchej masy jak doszedłem faktyczna wartość opałowa 21-22kj przy wilgotności klikuprocentowej (pewnie tą wodę co była wcześniej to jakoś odparowali) i to próbki która oni wysyłali do instytutu czyli rzeczywiście jak będzie 20kj to będzie bardzo dobrze minus energia na odparowanie wody. Wychodzi gorzej niż bardzo pośledni miał czyli co najmniej 50% tego wyjdzie czyli defakto 600 złotych/tona. No to w tej cenie u mnie w miescie Kazachski będzie za dwa tygodnie obecnie 650 złotych ale w połowie czerwca ma stanieć do ok 600 złotych (do końca lipca trzeba kupić bo póżniej ceny znowu skoczą). W zeszłym roku kupowałem go na początku września 510 złotych suchy przesiany o dobrej granulacji ok 3 ton kaloryczność jakieś 24kj 6% popiołu kupowałem też tzw retopal podobno z certyfikatem z innego składu w tym samym 3 tony w cenie 580złotych tona mokry (pewnie dodatkowo z 10% to woda), faktycznie miał z grubym grochem pomieszany 25kj ziaren 8-20mm to byłą tam mniejszość popiół też niby ok 6%. Rezultat ruski palił się dobrze i wychodziło że był lepszy bo ladując pełen zasobnik starczał na trochę dłużej , tzw retopal pełen zasobnik starczał na mniej mimo że wagowo to było go z 10-15% więcej (pełno miału). Popiołu było z ruskiego dwa razy mniej faktycznie jak przeliczyłem to wagowo ok 6% a z polskiego ponad 10%. W poprzednich latach paliłem retopalem ale bardzo przyzwoitym popiól kaloryczność i granulacja bardzo ok więc tym większe było moje zakoczenie

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    chyba Suspenser namierzył podobny do opisywanego groszku z czech

    Poniżej link z czeskim ekogroszkiem 29 MJ w cenie 550 zł / tonę workowanego:
    http://www.allegro.pl/item647725660_...i_okolice.html

    Mój lokalny dostawca węgla dodał jeszcze do tego, że te węgle mają większą zawartość siarki i podobno bardziej przyczyniają się do zużycia kotła.

  16. #56

    Domyślnie

    Witam
    Ja na próbę wziąłem worek tego groszku i przepaliłem w moim piecu i nawet nawet poszło. Palił się ładnie. Jedno co widzę to więcej popiołu. W poniedziałek mają mi przywieźć tego 6 ton na następny sezon grzewczy

  17. #57
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    JFlux

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    9

    Domyślnie

    A to ciekawe jak z węgla brunatnego można zrobić coś o nazwie eko....?

  18. #58

    Domyślnie

    Witam
    Jak zwał tak zwał cena przemawia. Z drugiej strony jak można ekologicznym nazywać spalanie węgla?
    Pozdrawiam

  19. #59

    Domyślnie

    no co chcesz... jest na pewno bardziej ekologiczne od spalania butelek PET i kaloszy

  20. #60
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Ale przecież nikt nigdy nie mówił, że eko jest od ekologii...
    Eko = ekonomiczny
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony