dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 93 z 95
Pokaż wyniki od 1.841 do 1.860 z 1892
  1. #1841
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    A o Trociniarce nie pisze


    Gosiek, pożegnaniem podlewam trawnik w miarę potrzeby. Tylko jeśli krecik jest wyjątkowo upierdliwy. Wolę zbierać kopce i wysypywać na rabaty, albo przesypywć warstwy w kompostowniku. Kret to w końcu sprzymierzeniec w walce z pendrakami. Leję więc głównie po rabatach.
    Deszcz powoduje, że preparat jest zmywany w głębsze warstwy gleby, więc krócej skuteczny. Jednak zawsze zdąży przepłoszyć gałgana/y i przez jakiś czas jest spokój bez polewania. Jak bez deszczowo, to co najmniej 3 tygodnie jest bez problemu.
    To jest fajne, bo zbiornik zakłada się na końcówkę węża ogrodowego i podczas podlewania preparat jest pobierany. Jest bardzo wydajny. Na zbiorniku napisali, że wystarcza na 1000m2 jednorazowego podlewania, ale to zależy od intensywności lania.


    Dorka, to ja Ci współczuję tej operacji „robal”. Czy to czym się fumiguje ma zapach? Jak potem pozbyć się tego zapachu?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #1842
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    basiaimirek

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kurcze nie zazdroszczę Ci tej całej operacji z podłogą. Ale może to i lepiej, że takie usterki wychodzą teraz kiedy jeszcze nie mieszkacie. Teraz tylko mieć nadzieję, że już będzie dobrze.

  3. #1843
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aga11*

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Posty
    763

    Domyślnie

    Cześć Dorka. Witam się u ciebie na wątku. Przeczytałam posty o podłogach. Dlaczego kładliście płyty osb na legarach a dopiero potem deski? Trzaski i skrzypienie takiej podłogi jest pewne jak 2+2 i nie jest to wina złego ułożenia. Nie mówiąc już o rozsychaniu w okresie zimowym. Piszę to z perspektywy praktyki a nie teorii. U mnie w większości domu podłogi są ułożone tylko na legarach tzn. wylewka, izolacja, wyciszenie, legar i deska. Nie ma bata- podłoga skrzypi miejscami a w zimie robią się szpary. Ja doskonale wiedziałam, że tak będzie. Chciałam pływającą podłogę taką jak w domu mojej babci Jak wchodzę na płytki w domu to czuję w kręgosłupie, że jestem na twardym. Coś za coś. Jeśli nie jesteś perfekcjonistką to z pewnością będziesz jeszcze ze swojej podłogi bardzo zadowolona

  4. #1844
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aga11*

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Posty
    763

    Domyślnie

    Chyba napisałam nie tu gdzie potrzeba. Wybacz

  5. #1845
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Basiu, też się z tego cieszę, szczególnie, że nie wiem czy tam będziemy kiedykolwiek na stałe mieszkać, więc tym bardziej ciężko pewne rzeczy zauważyć/wychwycić.

    Aga11 witam Cię serdecznie
    Co do desek to skrzypienie mi nie przeszkadza, jak najbardziej się z nim liczę, również z trzaskającym całym poddaszem. Dla mnie to miłe dźwięki. Z klikaniem tej podłogi było trochę inaczej, sprawiała wrażenie, że coś jest raczej niedoklejone lub luźne. I faktycznie na to wyszło.
    Dlaczego płyta osb? hmm, to dość trudne pytanie. Wykonawca zdecydowanie wolał tę wersję, jak widziałam dechy przykręcone do legarów, a on zaproponował swoją wersję i się na to zgodziliśmy. Trudno mi powiedzieć czy tak jest lepiej czy gorzej, głupiej czy mądrzej. Chętnie bym posłuchała kontropinii.

  6. #1846
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aga11*

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Posty
    763

    Domyślnie

    Ja też nie wiem czy tak jest lepiej czy gorzej Na układaniu podłóg się nie znam, tak piszę zgodnie z zasadą "nie znam się to się wypowiem" A tak na poważnie to nie wiem jaką rolę spełniają te płyty osb między drewnem a legarami. Z całą pewnością koszt takiego ułożenia jest droższy o te płyty. U mnie w jednej z sypialni jest ułożony dębowy parkiet, który leżakował u rodziców od 15 lat i chciałam go wykorzystać. Był problem z zachowaniem jednego poziomu podłóg bo wiadomo, że na legarach by mi parkietu nie ułożyli. Z kolei legar, płyta i deseczka parkietowa to było za wysoko. Zdecydowaliśmy, że wyrównamy poziomy płytami osb. Byłam zdumiona, że zwykłe osb mogło tyle kosztować więc dlatego tak piszę o tej cenie układania. Do tego jeszcze koszt kleju. Podłogi na legarach znam z domów moich dziadków i sposób ich układania też zaczerpnęłam z ich doświadczeń. Miałam nawet pomysł, żeby zerwać dechy na wsi i przywiezc je do siebie bo dębina jakich mało, w dobrym stanie. Z racji tego,że gospodarstwo zostało sprzedane to głupio by było tak bez podłóg oferować dom potencjalnym nabywcom. Na szczęście został las moim rodzicom i to w tym lesie wybrałam sobie drzewa na własną podłogę. Taka moja wiedza o podłogach

  7. #1847
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    U mnie też dechy leżą sobie na legarach. Bez płyty. 3 lata i nic się nie dzieje. Ciut tu i ówdzie poskrzypują, ale to ich uroda i byłoby mi smutno, gdyby tego nie robiły. W salonie pomiędzy legarami leżą sobie rurki podłogówki i ocieplają powietrze pod dechami. Taki mój pomysł, bo cały salon ma tylko 2 kaloryfery przy wejściu z wiatrołapu. Podłoga jest dzięki temu miła w dotyku. Nie zauważyłam by się jakieś szpary robiły. Może tak malutkie, że ich nie zauważam
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #1848
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar amglad1
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    NADMORZE
    Posty
    1.615
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dorka Kochana,
    właśnie doczytałam,jaka u Ciebie katastrofa naturalna wystąpiła...strasznie mi przykro...
    zagazowałaś robale??? zadziałało? zdechły były?
    jesli trup ściele się gęsto, to gratulacje
    jak się czujesz z obudzonymi mordreczymi żądzami????
    całusy i serdeczne pozdrowienia z Nadmorza ślę....
    p.s.
    śniłaś mi się dziś i cała Twoja Rodzinka...okoliczności były mało przyjemne - śniło mi się, że ruskie na nas najechali i wysłałam dziadków moich z kubą na bezpieczną stronę mocy - czyli za zachodnią granicę, czyli konkretnie do Ciebie... jak pewnego dnia wesoła gromada zapuka do Twych drzwi to będziesz wiedziała, o co chodzi natomiast ja i mój mąż - we śnie - dzielnie nadstawialiśmy pierś broniąc naszego kraju ja broniłam bardziej, gdyż mam większą
    całusy i powodzenia w walce z naturą
    am glad

  9. #1849
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mayadaski
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kaszuby Pôłnié - Zaborski Park Krajobrazowy
    Posty
    4.109

    Domyślnie

    Dorka,
    pogubilam sie: co slimaki maja do Twoich zrywanych podlog?
    executive summary prosze
    wywod na temat fumigizacji przeczytalam, nie wiem czy mi sie przyda, bo moje drewniane elementy w domu to tylko drewniane wygladaja na zdjeciu
    Teraz siedze z metlikiem w glowie....gazowac bedziesz .......slimaki??


    Maja - skolowana i juz majaca halucynacje jeszcze przed gazowaniem....


    upsss...schody mam drewniane

  10. #1850
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Mayadaski ślimaki pojawiały się u mnie. 4 przyłapałam w kuchni, w tym jednego w zlewozmywaku. Jeden zasuwał w wiatrołapie do drzwi. Wielkie jak słonie i bezdomne. Fuj Na szczęście już się nie pojawiają.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #1851
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Znów zaniedbałam własne kąty, do kitu z taką gospodynią

    Cytat Napisał Aga11* Zobacz post
    Na układaniu podłóg się nie znam, tak piszę zgodnie z zasadą "nie znam się to się wypowiem" A tak na poważnie to nie wiem jaką rolę spełniają te płyty osb między drewnem a legarami. Z całą pewnością koszt takiego ułożenia jest droższy o te płyty.
    Trudno mi powiedzieć czy ich rola jest jakoś istotna, ale podejrzewam, że to kwestia jedynie wygody. Deski są różnej długości, w dodatku zachciało się mi miec "chodniczki", które miały co prawda zupełnie inaczej wglądać, miały być gęściej i miało być ich więcej. Wysżło jak wyszło, nie jest źle, ale nie jest tak jak sobie wymarzyłam. Mogłam 'kazać' zdzierać całą podłogę, bo zdjęcie tego, co się działo, dotarło do mnie w momencie gdy pół podłogi w dużym pokoju było przyklejone. Uroki budowania na odległość. Ale na szczęście prócz jednej Superekipy pozostałe zaskakują mnie w stopniu akceptowalnym.

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    U mnie też dechy leżą sobie na legarach. Bez płyty. 3 lata i nic się nie dzieje. Ciut tu i ówdzie poskrzypują, ale to ich uroda i byłoby mi smutno, gdyby tego nie robiły. W salonie pomiędzy legarami leżą sobie rurki podłogówki i ocieplają powietrze pod dechami. Taki mój pomysł, bo cały salon ma tylko 2 kaloryfery przy wejściu z wiatrołapu. Podłoga jest dzięki temu miła w dotyku. Nie zauważyłam by się jakieś szpary robiły. Może tak malutkie, że ich nie zauważam
    Pestko, do jakiej temperatury podgrzewacie te rurki?

    Cytat Napisał amglad1 Zobacz post
    Dorka Kochana,
    właśnie doczytałam,jaka u Ciebie katastrofa naturalna wystąpiła...strasznie mi przykro...
    zagazowałaś robale??? zadziałało? zdechły były?
    jesli trup ściele się gęsto, to gratulacje
    jak się czujesz z obudzonymi mordreczymi żądzami????
    całusy i serdeczne pozdrowienia z Nadmorza ślę....
    p.s.
    śniłaś mi się dziś i cała Twoja Rodzinka...okoliczności były mało przyjemne - śniło mi się, że ruskie na nas najechali i wysłałam dziadków moich z kubą na bezpieczną stronę mocy - czyli za zachodnią granicę, czyli konkretnie do Ciebie... jak pewnego dnia wesoła gromada zapuka do Twych drzwi to będziesz wiedziała, o co chodzi natomiast ja i mój mąż - we śnie - dzielnie nadstawialiśmy pierś broniąc naszego kraju ja broniłam bardziej, gdyż mam większą
    całusy i powodzenia w walce z naturą
    Mordercze instynkty nie są mi obce i odzywają się z nawrotami Tak, że jestem z nim jakoś oswojona. Teraz kierują się ku panu od drzwi wewnętrznych, ale to sprawa najbliższych dni i osobnych postów.

    Aniu, w kwestii Twojego snu - Rodzinę możesz do mnie przysyłać w dowolnych okolicznościach przyrody - zaopiekuję się jak swoimi, a nawet lepiej
    Byle tylko nie w takich okolicznościach. Strach przed ruskimi mam zakorzeniony głęboko, choć pojedynczych przedstawicieli narodu znam i lubię, to w masie i w drang nach Westen wolałabym ich za swego życia i życia mych dzieci nie zobaczyć.

    Cytat Napisał mayadaski Zobacz post
    Dorka,
    pogubilam sie: co slimaki maja do Twoich zrywanych podlog?
    executive summary prosze
    wywod na temat fumigizacji przeczytalam, nie wiem czy mi sie przyda, bo moje drewniane elementy w domu to tylko drewniane wygladaja na zdjeciu
    Teraz siedze z metlikiem w glowie....gazowac bedziesz .......slimaki??


    Maja - skolowana i juz majaca halucynacje jeszcze przed gazowaniem....


    upsss...schody mam drewniane
    Maju, jak już wiesz od Pestki ślimaki były nie moje Ale w razie gazowania to ustawię wczesniej miseczki z piwem po każdym pokoju i gdy ich chmary bezdomnych i zdomnych nadciągną to oddam klucze panom od gazu. Na razie akcji gazowania nie ma, jest phase of observation

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Mayadaski ślimaki pojawiały się u mnie. 4 przyłapałam w kuchni, w tym jednego w zlewozmywaku. Jeden zasuwał w wiatrołapie do drzwi. Wielkie jak słonie i bezdomne. Fuj Na szczęście już się nie pojawiają.
    I solą je bez chleba

  12. #1852
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ślimaki jakoś zrezygnowały, ale jak wrócą, to posolę


    Na kotle mam temperaturę max 70 stopni. Ile dociera do rurek w salonie nie mam pojęcia. Nie mamy póki co dodatkowych sterowników i czujek. Jedynie możliwość przymknięcia zaworu na rozdzielaczu w kotłowni. Próba zmierzenia najbliższego od kotła kaloryfera dała około 50 stopni w momencie max grzania kotła. do rurek salonowych pod podłogą jest o jakies 3 metry dalej. One są ułożone na betonie i do spodu desek jest jakieś 4 cm. Żeby zmierzyć ile tam jest temperatury w przestrzeni pod deskami trzeba by coś zainstalować. To dopiero latem będziemy robić.
    W każdym razie podłoga nagrzewa się max tak, że w dotyku jest delikatnie cieplejsza od gołej stopy. Na oko może mieć jakieś 30 stopni. Do tej samej temperatury, a nawet mocniej nagrzewa się latem. Tam gdzie słońce świeci potrafi być bardzo ciepła.

    W każdym razie ta moja „podłogówka” nie robi wrażenia na deskach
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #1853
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mayadaski
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kaszuby Pôłnié - Zaborski Park Krajobrazowy
    Posty
    4.109

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Mayadaski ślimaki pojawiały się u mnie. 4 przyłapałam w kuchni, w tym jednego w zlewozmywaku. Jeden zasuwał w wiatrołapie do drzwi. Wielkie jak słonie i bezdomne. Fuj Na szczęście już się nie pojawiają.

    wiedzialam, ze cos mi nie pasowalo, ale do konca nie wiedzialam co
    silmaki w domu tez paskudztwo....moze trzeba bylo ugotowac tak po francuzku jak juz byly w kuchni

  14. #1854
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Wyrzucaliśmy na trawnik w nadziei, że się jakieś ptaki pożywią, zanim te śliskie paskudy zamarzną

    Mam nadzieję, że to nie ten sam ciupasem wracał do domu i... cholera jak ???
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #1855
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ullerowa
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    6.216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie


  16. #1856
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayadaski Zobacz post


    silmaki w domu tez paskudztwo....moze trzeba bylo ugotowac tak po francuzku jak juz byly w kuchni
    Ślimaki to chyba jednak nie jest dobry pomysł na danie wigilijne ... Chociaż z drugiej strony skoro mamy karpia po żydowsku czy rybę po grecku..
    Darek B

  17. #1857
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar amglad1
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    NADMORZE
    Posty
    1.615
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dorka Kochana
    Tobie i Rodzince Całej najserdeczniejsze serdeczności świąteczne, radości, uśmiechu, szczęścia i zdrowia, błogosławieństwa Bożego
    am glad

  18. #1858
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Nazwa:  Koleda Jarka+White-Silver-Holiday-Decor.jpg
Wyświetleń: 209
Rozmiar:  109,7 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  19. #1859
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie


  20. #1860
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... DOBRE MZIMU FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nelli Sza
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5.304

    Domyślnie

    Ja się pytam, co tu jest za leniuchowanie?

    Idę do Cię, zobaczyć co tam na wsi słychać

Strona 93 z 95

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony